Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 22 paź 2017, 23:50

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1952 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66  Następna
Autor Wiadomość
Secret Master * 4th Degree

Robiłem kila razy w życiu i chyba nie było nigdy odbicia, zarobię sobie ponownie, kupię tylko sodę

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 21 cze 2017, 14:43 
VIP Member
Awatar

Intimate Secretary * 6th Degree

A jakiej firmy masz betaine? ile pepsyny , ile betainy, ile innych skladnikow (jeśli są)?

Intendant of the Building * 8th Degree
Intendant of the Building * 8th Degree

Cytuj:
Jestem typem raczej sportowca ale w ciągu dnia siedzę przy komputerze powyżej 8 godzin i MAM PROBLEMY Z KRĘGOSŁUPEM.

Pracujesz jako informatyk, że tyle czasu spędzasz przy komputerze ?
Nic tak nie obciąża kręgosłupa jak pozycja siedząca i to przez dłuższy okres czasu. Postaraj się albo zredukować ilość godzin spędzanych przy komputerze ( nie ma do diabła lepszych zajęć ? już lepiej jakąś książkę poczytać albo pójść na spacer :evil: :tak: ) albo co 15-30 min wstań chociaż na chwilę. Dr Mercola pisał o tym, żeby wstawać chociaż na 2 sekundy co 15 minut przy siedzącym trybie życia. Opisywał jakieś badania na astronautach poświęconych temu zagadnieniu.

Cytuj:
lugola, magnez, witamina D3, Cynk, Witamina A oraz K2mk7

Wywal tą witaminę A i dodaj witaminy z grupy B oraz selen. Tylko selen najlepiej z żywności, a nie z tabletek. Orzechy brazylijskie bez pleśni będą dobrym wyborem.

Cytuj:
Najwiekszy problem w tym że odstępy czasowe które mają być między posiłkami to 3-4 godzin nie wystarczą aby zjeść 4 takich posiłków,

Porę posiłku wyznacza ci głód czy zegarek ? naprawdę jesteś głodny po 3 godzinach od ostatniego posiłku ?
Najzdrowiej jest jeść dwa albo maksymalnie 3 posiłki dziennie. Niektórzy ludzie jedzą raz dziennie i basta. Problemy z nadwagą albo niedowagą biorą się bardziej z niedostarczania odpowiednich składników odżywczych, słabo zakwaszonego żołądka, nierównowagi hormonalnej, nadmiaru pasożytów itd. Przyczyny mogą być różne.
Kiedyś nie mogłem przytyć ( 54 kg przy wzroście 1,75m), a jadłem ogromne ilości jedzenia. Wszyscy mówili, że taka moja uroda, a na profesjonalnych forach na trzy literki, że jestem ektomorfikiem i muszę więcej żreć. Dopiero jak zakwasiłem żołądek i zmieniłem dietę zacząłem przybierać na wadzę.

To mit, że musimy jeść co 3 godziny i nie wiadomo jaką ilość kalorii. Kiedyś interesowałem się trochę archeologią i trafiłem na badania dotyczące naszych paleolitycznych przodków. Okazało się, że prawdopodobnie mieli kilka kilogramów nadprogramowo, ale była to tkanka mięśniowa, a nie tłuszczowa. Prawdopodobnie jadło się rano, to co zostało z wczoraj ( albo nic się nie jadło na śniadanie, jak nie było), a potem popołudniu albo wieczorem, to co się upolowało. Do tego były okresy głodu, bo i nie zawsze się coś upolowało.
Jeszcze nasi dziadkowie, a nawet nasi rodzice nie jedli tyle co my teraz. Moja mama mówi, że człowiek jadł dopiero jak odczuwał prawdziwy głód. Naszym problemem jest nie tyle jakość jedzenia, co jego nadmierna podaż.
Jak jednego dnia odczuwasz głód i organizm domaga się 5 posiłków, to tyle zjedz. Jak domaga się jednego, to zjedz jeden. Najważniejsze jest słuchanie swojego instynktu i organizmu.
.
Cytuj:
. Dieta rozłączna - CUD - chodź tłustezycie_pl jej nie poleca - nie wiem dlaczego, ja widzę same pozytywne skutki. Od trzech tygodni nalot na języku zszedł praktycznie, jeszcze są pozostałości ale mało

Dieta rozdzielna jest dobra dla osób z problemami trawiennymi. Przy dobrze zakwaszonym żołądku, to faktycznie bez sensu.

Cytuj:
Wybieram się też na kamertony i na badanie wirusów, pleśni, pasożytów (pomiar aparatem "SALVIA wg. dr. JONASA) - możecie coś na ten temat powiedzieć.

Pasożyty ci na pewno jakieś wyjdą. Ewoluowaliśmy z bakteriami, pasożytami, a nawet wirusami, więc nie same pasożyty są problemem, tylko ich nadmiar spowodowany różnymi czynnikami.
Możesz zacząć terapię Zentelem, bo raz na jakiś czas każdy się powinien odrobaczyć.

crossfire123800 pisze:
A jakiej firmy masz betaine? ile pepsyny , ile betainy, ile innych skladnikow (jeśli są)?

NOW FOODS BETAINE HCL BETAINA 648MG +PEPSYNA 150MG

Tyle że to ta vege wersja i pepsyna jest z grzyba a nie zwierzęca

Co do niacyny to wlasnie wzialem 1/3 tabletki ok 150mg i indianin, nie wiem czy bede ja kontynuował przez ten efekt ;\

albo jeszcze mniejsza dawka

Niektórzy ludzie mieli problemy jak było dużo pepsyny, i zmniejszyli na 25mg pepsyny w kapsułce (np. dr best) i problemy zniknęły, więc ewentualnie możesz kupic małe pudełeczko betainy z dr besta (tam gdzie jest goryczka, 25mg pepsyny i 650 betainy) i sprawdzic jak reagujesz.

Knight of the East or Sword * 15th Degree

Randy pisze:
Cytuj:
lugola, magnez, witamina D3, Cynk, Witamina A oraz K2mk7

Wywal tą witaminę A i dodaj witaminy z grupy B oraz selen. Tylko selen najlepiej z żywności, a nie z tabletek. Orzechy brazylijskie bez pleśni będą dobrym wyborem.

Cytuj:
Jeżeli bierzemy duże dawki witaminy D doprowadzamy tym do niedoboru witaminy A.
Zalecenie jest takie by brać minimum tyle witaminy A co witaminy D.Na większości komórek gdzie jest receptor witaminy D jest też receptor witaminy A,więc jeżeli do komórki przyłącza się witamina D to powiedzmy z drugiej strony przyłącza się witamina A.W tym momencie suplementując tylko witamin D stwarzamy niedobory witaminy A.Przy suplementacji witaminą D ważne by był to retinol,a nie beta karoten.

Cytuj:
„Toksyczność witaminy D, witamina K i mechanizm molekularny” interakcje między witaminami A D i K 2 . Naukowcy z Tufts University opublikował w Journal of Nutrition opinie (hipotezę),że witamina A chroni przed toksycznością witaminy D w części pomaga regulować produkcję białek zależnych od witaminy K.
Jaka zatem jest właściwa proporcja witamin A i D?

Dr Linday i jej współpracownicy: badania na drobiu sugerują optymalny stosunek A do D między czterech do ośmiu. Podobnie, we własnych badaniach na pacietach wykazuje, że olej z wątroby dorsza chroni przed infekcjami górnych dróg oddechowych, Linday zaleca swoim pacjentom olej z dorsza,gdzie proporcja A do D wynosi od pięciu do ośmiu.

https://www.westonaprice.org/health-top ... s-a-and-d/

Cytuj:
Whisperingsage mówi
22 września 2014 o 4:11 pm
To nie brzmi jak ty czytałeś wiele innych dobrych artykułów na tej stronie jeszcze. Proszę, to jest historia odkrycia witaminy A; http://www.westonaprice.org/health-topi ... in-a-saga/
Jest to dobre badanie na temat znaczenia A i D razem jak to jest w naturze; http://www.westonaprice.org/health-topi ... eoporosis/
I to jest oryginalny Badanie z 1930 roku z wieloma plemiona Cena badane swoje fotki i ich historie jako rejestrowane według Cena; gutenberg.net.au/ebooks02/0200251h.html

Nie ma potrzeby, aby spadek lub strach witaminy A. Jak pokazano w artykułach zamieszczonych powyżej, gdy znajdują się w stosunkach między sobą (w szczególności- 1000 jm-tych D na każde 100000 IU-tych a) Zarówno anulować toksyczność Innego, a nawet korzystne wartości promowania obu substancji. A może być fenomenalne narzędzie przy stosowaniu tej drodze, na Przykładzie straciłem liczbę zębów z powodu przejmując wszystkie moje zdjęcia z dzieciństwa, aby dostać się do szkoły pielęgniarskiej. To spowodowało mi wieloletnie problemy zdrowotne, nie najmniej z wynikiem przewlekłej biegunki i ząb nierentownych jeszcze byłem kontrolowania bólu i stanu zapalnego przez wysokie dawki witaminy C i magnez, kiedy te nie były na tyle niedawno, dodałem 200.000 IU witamina a i ból ustąpił. Byłem już na 5000 IU D od lat. I wziął dzienne dawki 25000 jm A. Nie mogę brać NLPZ ze względu na ich skłonność do spowodowania mi wrzody, lub pogorszyć taki, który został spowodowany przez ibuprofen, nie mogę wziąć narcotics- tak zarozumiały A był wspaniały relief. (Byłem bezrobotny licencjonowanych pielęgniarek do 5 lat z powodu recesji obama to wierzyć lub nie, więc nie mieliśmy pieniędzy, aby zapłacić dentysty (nietoksyczny z oczywiście-look up zębów palenia na YouTube), aby uzyskać te pracował ,

Provost and Judge * 7th Degree

Czy przy refluksie macie problemy z jedzeniem warzyw, np. marchwi, zielona sałata, surowe? nie pali was zgaga? albo jak reaguje zoladek na swieze soki? nie boli was? bo mnie zaczął :/

ZGAGA

Cytuj:
LECZENIE ZGAGI SOKIEM Z ZIEMNIAKÓW

Sok z ziemniaków jest nie tylko skuteczny w leczeniu zgagi, ale także w leczeniu przewlekłego zapalenia żołądka oraz wrzodów żołądka i dwunastnicy. Przy długotrwałym stosowaniu leczy nie tylko zgagę, ale również mdłości, odbijanie, zmniejszoną kwasowość soku żołądkowego.

Przygotowanie: wyciśnij sobie szklankę soku ziemniaczanego i wymieszaj w nim 1 łyżkę stołową miodu.

Dawkowanie: pij 1/2 szklanki tej mieszaniny 2 razy dziennie – rano przed śniadaniem i wieczorem przed snem. W razie potrzeby dawka może być zwiększona do 1 szklanki 2 razy dziennie.

Zgaga powinna być wyleczona po kilku tygodniach takiej kuracji. Sok ziemniaczany możesz nadal pić celem regulacji pracy żołądka.

LECZENIE ZGAGI SELEREM

Na zgagę dobrze robi świeży korzeń selera. Zaleca się przyjmowanie 1-2 łyżek startego korzenia 3 razy dziennie na pół godziny przed posiłkiem. Kuracja powinna trwać 1 miesiąc.

Ususzony korzeń selera możesz przyjmować w charakterze naparu:

2 łyżeczki od herbaty drobno posiekanego korzenia selera zalej szklanką wrzątku i parz 20-30 minut. Pij po pół szklanki 2-3 razy dziennie.

LECZENIE ZGAGI OLIWĄ LUB OLEJEM SŁONECZNIKOWYM

Oliwa lub olej słonecznikowy to najprostsze lekarstwa na zgagę. Jeśli się pojawi należy szybko wypić łyżkę stołową oliwy lub oleju i zgaga powinna przejść.

LECZENIE ZGAGI ZIOŁAMI

W leczeniu zgagi pomagają następujące zioła: bylica piołun i rumianek.

Łyżkę piołunu zalej szklanką wrzątku i parz 2 godziny. Wypij 1/2 szklanki przed posiłkiem. A po 5-10 minutach wypij jeszcze napar z rumianku (1 łyżkę stołową na szklankę wrzątku).

Oba napary przyjmuj 1 raz dziennie – rano przez 10-12 dni.

W leczeniu zgagi pomoże też żucie 6 suchych ziarenek grochu (zwykły groch, wykorzystywany do zupy). Zgaga bardzo szybko minie.

Dobrym sposobem na pozbycie się zgagi jest także zjedzenie rano niewielkiej ilości szczawiu końskiego.

LECZENIE ZGAGI KONFITURAMI Z KALIN

Pewna kobieta cierpiała na zgagę prawie 25 lat. Przez ten czas zażywała różne tabletki, stosowała diety, starała się nie jeść tłustego, ale wszystko na próżno. Pewnego razu jej przyjaciel opowiedział jej o pewnej bardzo skutecznej naturalnej metodzie leczenia zgagi: konfiturach z kalin.

Konfitury przygotujesz w następujący sposób:

Najpierw musisz zebrać kalinę. Trzeba to zrobić tylko późną jesienią. Zebrane kiście kaliny umyj i włóż do metalowego pojemnika. Teraz musisz z każdej kaliny wyjąć pestki. Następnie zalej je wodą i włóż do piekarnika, żeby kalina się wyparzyła, a skórka stała się miękka.

Następnie przetrzyj jagody przez sito i możesz przygotowywać konfitury.

Dodaj cukru do smaku i zagotuj. Przy czym na 1 część kalin, dodaj 4-5 części wody. Nie musisz tej mieszanki długo gotować, chyba że chcesz mieć dżem.

Dawkowanie: rozprowadź w w szklance przegotowanej wody 1 łyżkę stołową kalinowych konfitur i wypij kiedy chcesz (nie ma tutaj ustalonych zasad).

Już po 3-4 dniach powinno być po zgadze

https://ostropestplamistyblog.wordpress ... -na-zgage/

A tą sól po posiłku, to się połyka, czy wypluwa? Juz sam nie wiem czy ja zażywać, bo każdy mówi co innego :D Niech ktoś doświadczony opisze mi dokładnie jak to robić, z góry dzięki.

I tak i tak można, to sól.
betaina-hcl-wszechstronnym-lekiem-t13313-750.html?hilit=carska%20w%C3%B3dka#p199729

opinie Małachowa:

Cytuj:
Oczyszczenie organizmu ze złogów i soli

Ciekawą koncepcje procesu oczyszczania zaproponował B. Bołotow. Jak wynika z jego
badań organizm dorosłego człowieka może wydalić 2-3 kg soli zalegającej głównie w tkance
łącznej i kościach.
Cały oczyszczający zabieg przeprowadzamy w dwóch etapach. W pierwszym etapie
zamieniamy żużle zalegające w organizmie w sole. W drugim dobieramy substancje
sprzyjające wyprowadzeniu z organizmu tych soli.
By pozbyć się złogów z tkanek łączących, Bołotow proponuje oddziaływać na nie kwasami.
Należy wprowadzać do organizmu takie kwasy (np. kwas nikotynowy, mleczny, cytrynowy,
skorbinowy, palmitynowy, stearynowy)
(…)
W. Bołotow zaproponował ciekawą rzecz: wykorzystać stare, chore, uszkodzone
komórki w celu zwiększenia ilości młodych – zdrowych.
Stare i chore komórki zaliczane są do
toksyn (ama). Musimy również pozbywać się ich zanim zaczną niszczyć nasze zdrowie.
Najnowsze eksperymenty wykazały, że w wieku do l roku ilość starych komórek nie
przekracza 1%, w wieku 10 lat średnia ilość to 7-10%, w wieku 50 lat wzrasta do 40-50%.
Innymi słowy 50-letni człowiek żyje tylko na 50-60% swoich możliwości, czyli równo na tyle,
ile zostało w jego organizmie młodych komórek. Stąd naturalne było by dążenie do
zwiększania ilości młodych komórek.

Jak to zrobić? Białka komórek są rozszczepiane przez fermenty – pepsyny, które powstają w
żołądku. Wpompowane do krwi razem z sokiem żołądkowym substancje pepsynopodobne
rozpuszczają stare, chore, rakowe komórki zostawiając komórki zdrowe i silne. Aby
zwiększyć ilość powstałych w zołądku pepsyn, Bołotow zaleca 30 minut po jedzeniu położyć
na koniec języka około 1 g soli kuchennej.
Po czym wypluć ślinę. Sól spowoduje intensywne
wydzielanie soku żołądkowego, zawierającego wszystkie niezbędne substancje do
niszczenia starych komórek. Sól oznacza „słońce”. Smak słony stymuluje „ogień trawienny”,
czyli aktywność wszystkich fermentów naszego organizmu, a one z kolei aktywnie rozkładają
stare i niepotrzebne komórki. Zamiast soli można w tym celu wykorzystać produkty
rozgrzewające. Szczególnie dobry jest do tego imbir. Dla polepszenia zdolności trawiennych
organizmu lekarze wedyjscy zalecają kurację imbirem.
(..._)
W praktyce niestety, Bołotow wybrał drogę nie najprostszą. Proponuje dla zakwaszenia
organizmu w celach leczniczych i profilaktycznych przyjmowanie określonych pokarmów:
kwaśnych owoców, warzyw, kasz, bobu, mąki. Gdy będziemy mówić o trawieniu i o wartości
biologicznej poszczególnych produktów, wówczas zrozumiemy, że Bołotow proponuje
nienajlepszy wariant.

-- 27 cze 2017, 13:41 --

Witamina K2 zatrzymuje wapń w kościach i zapobiega jego przedostawaniu się do tkanek miękkich. Najbardziej rozpowszechnionymi skutkami jej niedoboru w naszym społeczeństwie są próchnica zębów i wady zgryzu wymagające korygowania za pomocą aparatów dentystycznych.

Krzywe zęby i próchnica nie są zjawiskiem naturalnym i obce są niecywilizowanym rejonom świata, obfitującym w witaminę K2.
http://www.ceneo.pl/42726140

Master Mason * 3rd Degree

crossfire123800

Jak kolego sytuacja u Ciebie? Chodzisz do tego kręgarza ? Próbowałeś Niacyna ?? Jakies postępy??

10 sierpnia ide do kregarza (choc to jzu tak profilaktycznie bardziej) Czuje się świetnie. Robilem ostatnio test na odbicie i 4 minuty było wiec jest postep (przy 10 minutach wczesniej albo nawet braku). Witamin B nie biorę. Zauważyłem, że jak jem teraz mięso (przy zakwaszaniu żołądka) to i tak dobrze się trawi i źle na mnie nie wpływa. może to nie samo mięso jest problemem, lecz niedobór kwasu solnego w żołądku u ludzi? tego nie wiem :D Tak więc ogólnie czuj się bardzo dobrze. Trawienie jest juz w normie (no chyba , że zjem dużo tłustego kalorycznego, niezdrowego żarcia :)

Cytuj:
może to nie samo mięso jest problemem, lecz niedobór kwasu solnego w żołądku u ludzi?

Słuszne wnioski.

Cross,

Ciesze sie bardzo ze widać u Ciebie postępy :) Powiec ile razy byłes u tego kreg i czy uwaząsz ze to miało wpływ na produkcje kwasu solnego ? Czy raczej regularne przyjmowanie betainy ??

Napisz proszę w kilku słowach od kiedy zaczołes leczenie i co brałes (robiłes).

U mnie troszkę sprawa sie skomplikowała. Ponieważ biorąc betaine odstawiłem enzymy proteoliotyczne i nagle sie pogorszyło. Mam w wyniku podwyższoną kalprolaktyne, zapalenie jelit i z ostatnich badań zapalenie dwunastnicy. Czyli samo zakwaszenie żoładka mnie nie wyleczy, co nie zmienia faktu ze uwazam ze to podstawa. Zaczne brac leki na stany zapalne i wracam do zakwaszania ponownie.

Pozdrawiam

No tak wiadomo, że leczenie to nie tylko betaina (choć jak dotychczas to był przynajmniej dla mnie najważniejszy suplement) odpowiada za proces leczniczy. Tak jak mówiłem, brałem ( i niektóre rzeczy dalej biorę): 1)witamina d3 (10000 jednostek+wyłażenie na słońce). 2) zioła chińskie na trawienie ,wątrobe, itp etc. - musisz udać sie do lekarza medycyny chińskiej. 3)mi bardziej pomogła betaina niż kręgarz, choć kręgarz zadziałała wspomagająco+ćwiczenia które wykonuje od niego.; 4) tak jak pisałem wielokrotnie - przy zakwaszaniu żołądka zadbaj o probiotyk (kapusta kiszona lub zakwas buraczany)- ja pije 1/2-1 szklanki dziennie od 5 miesięcy bodajże. 5) wiadomo nie popijać do posiłku, powoli żuć pokarm. 6) pij dużo świeżo wyciskanego soku z różnych owoców i warzyw - to ważne, ja piłem najczesciej marchew, ponieważ ona świetnie oczyszcza jelita i dostarcza mnóstwo niezbednych składników odżywczych (soki pije sobie przez 2-3 miechy, robie przerwe z pare tyg i znów pije, ale oczywiscie można pić cały czas). U kręgarza byłem raz jak dotychczas :D ale ćwiczenia od niego robie 5 tygodni. Leczenie to ja zaczalem 4 lata temu w zwiazku z epizodem dużej depresji (najpierw brałem leki p.depresyjne, po ktorych wyladowalem w szpitalu psych. w stanie warzywa - tak cudownie działają te leki na organizm) potem leczyłem się ziołami chińskimi, oczywiscie pomogły bardziej niż leki, ale zioła to dalej objawówka (na szczescie bez skutków ubocznych) - depresja mi wracała z takim samym nasileniem, pojawiały się problemy z trawieniem, bezsennosc itp. Potem zacząłęm kminić, że mam mało kwasu w żołądku, że trzeba zmienic diete, wywalić gluten, nabiał, zacząć pić świeżo wyciskane organiczne soki, uzupełnić d3 itp. Ja brałem enzymy trawienne krótko z 1-1,5 miesiaca, nawet juz nie pamietam. W "rak to nie wyrok" pisze, że enzymów trawiennych bierze się tyle kapsułek do posiłku ile kapsułek betainy, ale ja tak nei robiłem to nei chce być tutaj "ekspertem":D A na wspomniane prze ciebie stanbby zapalne warto się zaopatrzyć w zioła chińskie, które złagodze owe stany i ułatwią odudowe jelit. A probiotyki spozywasz? soki organiczne? nie ma co iść na łatwizne, trzeba kompleksowo zadziałać, Warto tez sport uprawiac regularny (np 4-5 razy w tyg) żeby te toksyny szybciej sie usuwaly z organizmu itp. Zauważyłem ostatnio, że jak mam juz lepiej zakwaszony żołądek, to moge nawet jakieś śmieciowe żarcie jeść, a i tak trawienie jest w miare, dawniej po takim żarciu to byłby koszmarek :D Czyli z tego wniosek, że zakwaszenie żołądka jest bardzo ważne. Spróbuj moze wrócic do tych enzymów proteolitycznych skoro ci pomagały.

Cytuj:
zapalenie jelit i z ostatnich badań zapalenie dwunastnicy.

smierc-czai-sie-w-jelitach-t89-30.html?hilit=marchew#p210389

Cross,

Jak najbardziej masz racje, leczenie musi byc objawowe. U mnie to wygląda podobnie z tym ze ja cały czas szukam jasnej odpowiedzi co mi jest. Wiem ze jest mikroskopowe zapalenie jelita o małym nasileniu 20/100 jednostki nie pamietam, w dwunastnicy 40/100 czyli juz o srednim nasieleniu.

Moim zdaniem potrzebuje obecnie enzymów proteoliotycznych,zakwaszenia zoładka oraz kompleksowego leczenia jelit/dwunastnicy. Mam wrażenie ze dostarczane przezemnie enzymy aby sie aktywowały potrzebują odpowiedniego Ph. Posiłek który przechodzi z zoładka do dwunastnicy jesli jest o zbyt wysokim Ph blokuja aktywowanie enzymów. Dodam ze Trzustka,wątroba zdrowa, wiec problem jest na poziomie dwunastnicy i żoładka. Stan zapalny jelita uwazam ze to wynik problemów na w/w narzadach. Dodam ze same enzymy nie działają, tak samo jak betaina. Ale w połaczeniu wraca wszystko do normy.

Co do probiotyków biore w kaps -Sanprobi oraz codzien albo co drugi dzien pije wlasnej roboty jogurt. Mam jogurtownice w domu wiec wiem co spozywam. Wprowadzam ogorki kiszone, wiec probiotyki w mojej diecie jak najbardziej są.

Witaminy B,Magnez,falvit. Cwiczenia przepony,ogolnorozwojowe cwiczenia na silowni,cwiczenia kregów szyi.

W planach b-50 badz niacyna 250mg,kregarz. Kompleksowe leczenie jelit Pentasa+Sterydy

Cross,

Jak najbardziej masz racje, leczenie musi byc objawowe. U mnie to wygląda podobnie z tym ze ja cały czas szukam jasnej odpowiedzi co mi jest. Wiem ze jest mikroskopowe zapalenie jelita o małym nasileniu 20/100 jednostki nie pamietam, w dwunastnicy 40/100 czyli juz o srednim nasieleniu.

Moim zdaniem potrzebuje obecnie enzymów proteoliotycznych,zakwaszenia zoładka oraz kompleksowego leczenia jelit/dwunastnicy. Mam wrażenie ze dostarczane przezemnie enzymy aby sie aktywowały potrzebują odpowiedniego Ph. Posiłek który przechodzi z zoładka do dwunastnicy jesli jest o zbyt wysokim Ph blokuja aktywowanie enzymów. Dodam ze Trzustka,wątroba zdrowa, wiec problem jest na poziomie dwunastnicy i żoładka. Stan zapalny jelita uwazam ze to wynik problemów na w/w narzadach. Dodam ze same enzymy nie działają, tak samo jak betaina. Ale w połaczeniu wraca wszystko do normy.

Co do probiotyków biore w kaps -Sanprobi oraz codzien albo co drugi dzien pije wlasnej roboty jogurt. Mam jogurtownice w domu wiec wiem co spozywam. Wprowadzam ogorki kiszone, wiec probiotyki w mojej diecie jak najbardziej są.

Witaminy B,Magnez,falvit. Cwiczenia przepony,ogolnorozwojowe cwiczenia na silowni,cwiczenia kregów szyi.

W planach b-50 badz niacyna 250mg,kregarz. Kompleksowe leczenie jelit Pentasa+Sterydy

NCL, a gluten odstawiłes? Z doswiadczenia wiem, że to pomaga :D I z tą marchewk to powaga staraj się jesc jej dużo, czy to sok świezo wyciskany, czy to z przepisu jak podał greg

Cross,

Diety przerabiałem już rózne, u mnie głownie pomaga dieta rozdzielna. Bardziej kukurydza mi przeszkadza niz gluten. A szkoda bo chleb kukurydziany mistrzostwo swiata :) Co do glutenu ostatnio widziałem jakis dokument, ponoć sa już jakies nowe badania mówiące o tym ze gluten jest nam potrzebny :). Ze dieta naszych przodków była dobra dla nich ale nie dla nas. Ile w tym prawdy to na obecna chwile napewno się nie dowiemy.

Co do marchewki to ruszę z tym tematem, kiedyś próbowałem marchewki gotowanej jedzonej rano nadczo według przepisu jakiegoś Mnicha. Ma sporo pozytywnych opini, puki co zaczne narazie jesc sporo marchwi.

Cytuj:
kiedyś próbowałem marchewki gotowanej jedzonej rano nadczo według przepisu jakiegoś Mnicha.

Masz to w linku.

Entered Apprentice * 1st Degree
Entered Apprentice * 1st Degree

Nie tak dawno temu (~1 miesiąc) pisałem, że od kilku miesięcy, z dobrym skutkiem, stosuje betaine HCL na refluks który miałem od ponad 10 lat. Od ok. 1-2tyg. czułem pieczenie po posiłku mimo brania betainy. Zmartwiłem się, ponieważ pomyslałem, że betaina przestała działać i musze wrócić znowu do Gasec'u. Odstawiłem betaine ale nie zacząłem brać inhibitora pompy protonowej. I.... nie ma zgagi po posiłkach !!! :jupi: Co ciekawe, gdy zjem posiłki na które mam alergie (np. jajka) to wtedy zgaga się pojawi. Ale unikam tych produktów i nie mam zgagi, nie musze brać ani IPP ani betainy już !!!

Teraz gdy sobie pomyśle, to może wpływ miała na to wit. D, którą dodałem kilka tyg. temu, bo okazało się, że miałem niedobór. Nie wiem, ważne, że jestem wolny od zgagi :D

"Co do glutenu ostatnio widziałem jakis dokument, ponoć sa już jakies nowe badania mówiące o tym ze gluten jest nam potrzebny :). Ze dieta naszych przodków była dobra dla nich ale nie dla nas. Ile w tym prawdy to na obecna chwile napewno się nie dowiemy."
Tyle, że nasi przodkowie nie wpierniczali modyfikowanej genetycznie pszenicy i wyrobów z nich robionych, pomiając fakt, że ilośc glutenu w pszenicy dzisiejszej, a tej z dawien dawna jest o wiele większa. Ciekawe kto sponosorował te badania :D Może wyroby z pszenicy mniej schodzą to trzeba zrobić "badania" i mówić o nich w telewizorni. Ja wiem z doświadczenia, że odstawienie glutenu potrafi wiele zmienić. Więc nie jestem teoretykiem, a praktykuje to na codzien i widze co robił ze mna gluten wczesniej, więc te badania to co najwyżej można potraktować z przymrużeniem oka. Jakbyśmy mieli wierzyć w badania, to wyszło by na to, że witamina C nei leczy nawet przeziębienia, bo i takie są badania, ale co z tego skoro stosoują w nich śmiesznie niskie, wręcz śmieciowe dawki witaminy C. Kolejna rzecz to fakt, że np. chleb z mąki pszennej (czytaj: biały, rafinowany) jest oczyszczony i pozbawiony wielu witamin itp,tak więc to gluten swoją drogą, ale chodzi też o inne składniki znajdujące się w nieoczyszczonym ziarnie. Pomijając fakt przygotowywania przeciętnego chleba znajdującego się w supermarkecie... do poczytania w necie :D

Czy wie ktoś może czy przy zapaleniu żołądka można stosować msm? Bo informacje na ten temat są rozbieżne - od zaleceń do przeciwskazań...A nie chciałabym sobie jeszcze pogorszyć stanu. Dzięki z góry za odpowiedź.

Znowu zrobiłem test z sodą i ...13 minut :D Czyli podsumowujac: na początku było brak odbicia, potem 6minut, potem 10 minut, potem 13, potem 4, potem 8, a teraz 13, nic juz z tego nei rozumiem :D RAz sobie maleje,raz rośnie.... :D Ciekawe od czego to zależy?

Nie wiadomo od czego to zależy, test nie jest miarodajny, jego zaletą jest to, że jest możliwy i jest bezpłatny i prosty

No, Krzysiek masz racje - dodatkowo zauważyłem, że kiedy robie test rano ZAWSZE wychodzi lepiej niz po poludniu i wieczorem (na czczo), co zgadza sie z tym co pisze w książce "rak to nie wyrok", a pisze tam coś w rodzaju: "kwas w pełni sił jest z rana po przebudzeniu". Oczywiscie trawienie mam teraz nie 2/10, ale gdzies 8,5/10, wiec poprawa jest kolosalna :D

-- 14 lip 2017, 10:31 --

Krzysiek, a Tobie tez roznie ten test wychodzi?

Wsypcie sodę do soku z cytryny, zobaczycie czy wyjdzie :D

Greg wiadomo, że wyjdzie, tylko czego test daje az tak skrajne wyniki (najpierw 4 minuty, a za 2-3 tyg 13 minut)? To jest dziwne, a dieta mam caly czas tą samą i tryb życia...Oczywiscie czuje sie dobrze itp,. ale sam test jest zastanawiajacy ze względu na to co napisałem, nei sadzisz? Skoro byłby taki git to dawałby podobne wyniki za kazdym razem, a nie raz 4 minuty, raz 13, co z logicznego punktu widzenai jest głupie, bo co: najpierw mam 4 minuty, czyli cos tam kwasu jest, a za 2-3 ty prawie nie mam kwasu , bo 13 minut?

Ja dawno robiłem, teraz nie próbowałem.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1952 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]