Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 19 paź 2017, 22:55

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1952 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64 ... 66  Następna
Autor Wiadomość
Provost and Judge * 7th Degree

@Marcinn, są tańsze np firmy Solaray, HCL with Pepsin, 650 mg, 100 Veggie Caps 35 zł, czy Now Foods, Betaine HCL, 648 mg, 120 Veggie Caps 43 zł, z tym, że producent zaleca nie przekraczać 12 tabl dziennie.

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 16 cze 2017, 18:45 
VIP Member
Awatar

Intimate Secretary * 6th Degree

Marcin jak bedziesz miec betaine z dr best, ale 360 kapsów to ci wyjdzie za 840 kapsułek miesięcznie około 280 zł. Z now food jest droga, 490 rzeczywiscie duzo, ja mam z dr best 360kapsów i wychodzi duzo mniej, To po pierwsze. pO DRUGIE: Te wasze obliczenia dla kwasu to nie tak :D Owszem żołądek wytwarza 2-2,5 litra ale, UWAGA ROZTWORU KWASU SOLNEGO. . Betaina HCl 650mg nie uwalnia 650 mg kwasu solnego. Cząsteczka betainy Hcl (chlorowodorek betainy czyli chlorowodorek N,N,N-trimetyloglicyny) ma masę cząsteczkową równą 153,5 u(unity): (masa N,N,N-trimetyloglicyny -117u)+(36,5 u - masa kwasu solnego "wbudowanego" w czasteczkę betainy HCl). Więc betaina HCl waży 153,5 u. Czyli kwas solny stanowi 36,5/153,5=0,24. Czyli jak mamy 650 mg betainy to uwalnia ona 0,24*650 mg kwasu solnego, czyli 156 mg kwasu solnego. Jak łykamy 7 tabletek betainy to 156*7=1092mg kwasu solnego. Teraz uwaga: pH kwasu solnego w żołądku wynosi około 2(zdrowego żołądka), czyli pH=2, a to znaczy, że stężenie jonów wodorowych wynosi 0,01 mol/litr ( a tym samym stężenei kwasu solnego wynosi również 0.01 mol/litr zgodnei z teorią mocnych kwasów). 1 mol kwasu solnego waży 36,5 grama, a więc 0,01 mol waży 0,365 gram, czyli 365 mg. Czyli w litrze soku żołądkowego jest 365 mg kwasu solnego, a więc w 2litrach (może byc i 2,5 litry soku żołądkowego) soku żołądkowego jest 365*2=730mg. Czyli 7 kapsów betainy HCl daje 1092 mg kwasu solnego, a więc ciut za dużo niz trzeba. Oczywiscie wartości przyjąłem orientacyjne, jeśli pH soku żołądkowego wynosi 2 (pH=2). Czyli te dawki betainy są dobrze wyliczone w rak to nie wyrok i powinno się brac maksymalnie około 7 kapsów.

Awatar użytkownika

oj widzę, że przydałby się tu Bow1, bo się robią pomylone gary

Entered Apprentice * 1st Degree

W jakim celu zalecane jest używanie probiotyku do betainy hcl ?

Popey, ponieważ, jak masz niezakwaszony żołądek, to siadają ci jelita (zaburzona prawidłowa flora bakteryjna) stąd należy założyć, że jak żołądek był niezakwaszony to stosując betainę Hcl nalezy zadbać o prawidłową floe bakteryjną zawartą m.in. w probiotykach

A czy priobiotyki wystarczą z kiszonek i ogórków czy mimo tego trzeba dodatkowo zakupić priobiotyki?

Knight of the East or Sword * 15th Degree

Te apteczne probiotyki to efekt bardzo skutecznej reklamy.
Doraźnie można stosować.

Master Mason * 3rd Degree
Master Mason * 3rd Degree

Cross,

Ja policzyłam na chłopski rozum, ale dobrze ze mamy na sali chemika będzie nam łatwiej:). Piszesz ze 7 tab to jest max, ja sie gdzies do kopałem do informacji ze 7 tab to jest srednia dawka lecznicza i był to albo dr Rath albo dr Wright.

-- 18 cze 2017, 18:17 --

Drodzy,

tak na szybko znalazłem link gdzie wspominają o tym co wcześniej napisałem , ze dawka 7 tab to w klinice dr Wrighta standard. Sa ludzie którzy biora 8-10 i wiecej. Ale tutaj jest tylko o tym fragment, gdzie czytalem cały artykuł o dr i opisywał pacjentów którzy optymalna dawke mieli 12 tabletek i dopiero widzieli poprawe, wiec nie wiem czy do konca jest tak z tymi twoimi obliczeniami ok. Chociaz nie neguje twojej wiedzy kolego :) Każdy z nas ma inny deficyt ale jesli biorac OJ czy Betaine widzimy jakikolwiek pozytywne zmiany to warto isc w tym kierunku i nawet wydac te 300-400 zl/miech a dobrac odpowiednia dawkę. Cross jesli masz cały czas luzne stolce tzn ze masz zła dawke, wiem przerabiałem to. Do dzis jak pofolguje zbytnio z jedzeniem to przy 7 jest za mało. Ale na codzien do posiłu biore 7 plus OJ ( niestety sklepowy).

Czy wybierasz sie jeszce do kręglarza?

Pozdr.

"Oczywiscie wartości przyjąłem orientacyjne, jeśli pH soku żołądkowego wynosi 2 (pH=2)." Przecie napisałem, że wartości przyjąłem orientacyjnie, dla pH=2; pH z tego co pamietam waha sie chyba od 1 do 2,5 dla soku żołądkowego. A w "rak to nie wyrok" pisze, że trzeba 6-7 kaps maksymalnie, a autor tejże ksiązki pisał mi w mailu, że jak nie ma ocieplenia w żołądku, to żeby nie przekraczać 7 tabsów. Autor też CHYBA pisął wątek o betainie na podstawie tego jak stosował kwas dr Wright. A czy 10 mozna i wiecej, tego nie wiem, bo nie mam pewności, a jak nie mam pewności, to czegoś nie doświadczyłem, a jak nie doświadczyłem to sie nie wypowiadam.

-- 18 cze 2017, 20:37 --

Do kręgarza idę jeszcze

-- 18 cze 2017, 20:39 --

Spróbuje 6 kapsów i ocet łyżke, pewnie bedzie juz git

-- 18 cze 2017, 20:40 --

A który ocet jabłkowy jest dobry w ogole?

Ten z Rossmana jest niby najbardziej polecany, chyba 12zł za litr, choc wiadomo najlepszy by byl samemu zrobiony

Mam do odsprzedania Betainę z pepsyną i ziołami gorzkimi Doctor's Best (gdyby ktoś był zainteresowany), 120 kapsułek, 40 zł + koszty przesyłki. Zużyta jedna kapsułka. Termin ważności 10.2018. Nie mogę jej zażywać przez zapalenie żołądka, a szkoda by się zmarnowała.

Secret Master * 4th Degree

Kurczę widzę że wszyscy w ostatnich stronach mają podobne problemy jak u mnie, u mnie zaczęło się dawno od reflusu, później 3 lata IPP > w między czasie pogorszenie psychiki (gorsza nerwica) ataki paniki, hipohondria, od 2 lat bardzo słabe trawienie, zółte tłuste stolce (papkowate), bole jelit albo trzustki, latanie po lekarzach ale oczywiście wszystk jest ok a ja panikuje, z racji tego że jestem hipohondrykiem to i tak nikt mi nie wierzy, rodzina także.

Ostatnio powstałem z kolan i wziałem się za siebie, rzuciłem fajki, teraz przymierzam się do odstawienia %%, biegam, zaczałem się zdrowo odżywiać, znów kupiłem betaine i tym razem dam radę!

Cytuj:
później 3 lata IPP > w między czasie pogorszenie psychiki

dziwne nie jest.

Nerwica jest z niedoboru aminokwasów (tryptofanu - z niego powstaje serotonina, a z serotoniny melatonina), fenyloalaniny ( z niej powstaje tyrozyna, a z niej kolejno noradrenalina i dopamina). Niedobór aminokwasów może u Ciebie wynikać z małej ilości kwasu solnego w zołądku , wtedy słabo się trawią białka do aminokwasów. Więc wielce prawdopodobne, że masz nerwice, ataki paniki właśnie z tego powodu. Kolejna kwesta to to, że aby organizm zsyntetyzował dopamine, noradrenaline, serotonine z aminokwasow potrzebuje witamin ,np. C, B6 itp, minerałów, dlatego powinieneś jeśc dużo świeżo wyciskanych soków z warzyw i owoców (bardziej z warzyw). Do tego słońce, ruch, masz wszystko opisane wcześniej, Im bardziej zadziałasz kompleksowo na organizm tym lepsze osiągniesz rezultaty. Pozdro

Nerwice mam od 18 roku życia, zaczeła się od akcji podczas palenia marichuany, tak sobie trwała od dawna ale od 2-3 lat mam pogorszenie takie że mocno wpływała na moje życie, nerwica zdiagnozowana choć wiadomo jak psychiatrzy diagnozuja, niestety jeszcze przyjmuję leki SSRI.

Główne trawienie białka zachodzi w trzustce.

harii pisze:
niestety jeszcze przyjmuję leki SSRI.

Kolejne uzależnienie.

Greg wiem ale nie mogę od tak sobie ich odstawić, mam nową pracę i nie m ogę pozwolić sobie żeby "świrować" w niej, ale na zimę mam zamiar to zrobić

Marcinn pisze:
Główne trawienie białka zachodzi w trzustce.

I co z tego?
Trawienie zaczyna się w żołądku. Niepotrzebny, można ominąć?
harii pisze:
Greg wiem ale nie mogę od tak sobie ich odstawić, mam nową pracę i nie m ogę pozwolić sobie żeby "świrować" w niej, ale na zimę mam zamiar to zrobić

Nie od razu, bierzesz B3, B6, magnez?
Sprawdzałeś poziomy metali, chlorowców?

Mg biorę i B12 nie sprawdzałem metali bo nie wiem jak to sprawdzić

Cytuj:
phpBB [video]

W jaki sposób Analiza Pierwiastkowa Włosa może być pomocnym narzędziem we właściwej diagnozie i walce z alergią? O tym przede wszystkim w dzisiejszym materiale opowiada Pan Jerzy Maslanky. Zapraszamy.

ktoś próbował stosowanie białka roślinnego, zamiast zwierzęcego ? skoro mamy problem z trawieniem zwierzęcego to może na początku spożywać roślinne ?

"Główne trawienie białka zachodzi w trzustce." Po pierwsze nie w trzustce, tylko trzustka produkuje enzymy trawiące białka (w formie nieaktywnej) i wyprowadza je w soku trzustkowym do jelit i tam są aktywowane z proenzymów. Natomiast przy niezakwaszonym żołądku pokarm będzie słabo jałowiony z bakterii, co zaburzy naturalną florę bakteryjna jelit. Pomijając fakt, że bozia po coś dała pepsynę w żołądku, np. po to by strawić miejsca w łańcuchu białka, które nie są trawione przez enzymy trzustkowe (chymotrypsynogen aktywowany do chymotrypsyny, trypsynogen aktywowany do trypsyny, proelastaza do elastazy i inne). Ponadto odpowiednie zakwaszenie żołądka umożliwia wchłanianie niektorych minerałów i witamin (np. wit. B12). Ponadto niestrawione przez słabo zakwaszony żołądek białka stanowią czynniki zapalne dla orgznizmu. Ponadto wydajność samego procesu trawienia białka będzie większa jeśli będą pracowały i enzymy trzustkowe i enzym żołądka (pepsyna aktywowana z pepsynogenu)

-- 19 cze 2017, 16:05 --

Ponadto sam fakt, że ludziom, choćby na tym forum, którzy biorą betainę reguluje się trawienie i inne rzeczy świadczy o tym, że to zakwaszenie musi byc i koniec

crossfire123800 pisze:
Ponadto sam fakt, że ludziom, choćby na tym forum, którzy biorą betainę reguluje się trawienie i inne rzeczy świadczy o tym, że to zakwaszenie musi byc i koniec

Tak jest!
Bow1 tłumaczył to wiele razy, ale nie wszyscy czytają.

Dr Bołotow pije nawet sok (z żołądka) krokodyla na dobry kwas i je rybki słone Mruga
phpBB [video]

I do wszystkiego sól.

pamidor, dyniu, ogórcy, jabłka, banany, arbuzy… – wszystkie padsaliwać..
8:30
Włącz polskie napisy:
phpBB [video]

O żołądku, kwasie, biochemii trawienia, zgagach, soli, kwasach leczniczych, nowotworach i innych:
https://www.ceneo.pl/30640808

No faktycznie to łykanie Betainy daję super efekty, większość ludzi w tym temacie albo ją próbóje odsprzedać albo musi brać duże dawki żeby pozbyć się części swoich objawów.
Pisałem o trawieniu białka ponieważ nie jest prawdą że nie zakwaszony żołądek prowadzi do nerwicy.

Intendant of the Building * 8th Degree
Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

Marcinn pisze:
No faktycznie to łykanie Betainy daję super efekty, większość ludzi w tym temacie albo ją próbóje odsprzedać albo musi brać duże dawki żeby pozbyć się części swoich objawów.

Weźmy na ten przykład rynek samochodowy. Czy wszyscy posiadacze danego samochodu, którzy są z niego zadowoleni, udzielają się na specjalistycznym forum i zachwalają go? Jaki duży jest ułamek ludzi, którzy mają na to czas? Podobnie jest tutaj. Ja od kiedy wyleczyłem swoje problemy, nie udzielam się tutaj tak często jak kiedyś, chociaż śledzę wątki. Tak samo ma na pewno wielu ludzi z forum.

Marcinn pisze:
Pisałem o trawieniu białka ponieważ nie jest prawdą że nie zakwaszony żołądek prowadzi do nerwicy.

Jest jedną z możliwych przyczyn. Wiele, naprawdę wiele osób z rozwalonym trawieniem ma jednocześnie objawy psychiczne - stany lękowe, depresje, nerwice. To według Ciebie na pewno jest przypadek.
Dyskutować więcej nie mam zamiaru.

Marcinn pisze:

To tylko kwestia czasu, ze sznureczkiem pozostałych przykrych objawów z
zarobaczeniem na czele.

Chyba jesteś z tej formacji zapiętego pod szyjkę miłośnika formaldehydu?
, tak mi coś pachnie:
https://youtu.be/7M_0pej5fZw

Cytuj:
Niedokwaszenie żołądka powoduje, że białka nie są trawione FAKT: do trawienia białek wystarcza trypsyna i chymotrypsyna, trawienie może zachodzić w pH zasadowym w XII-cy i dalej w jelicie cienkim, bez względu na czynność wydzielniczą żołądka.
U ludzi przyjmujących przewlekle IPP oraz po gastrektomii nie stwierdza się zaburzeń w trawieniu i wchłanianiu białek, tłuszczów i węglowodanów, o ile czynność zewnątrzwydzielnicza trzustki jest zachowana.

Mądre to nie jest :język:

Marcinn ja nie wiem po co siedzisz w tym wątku i na siłę próbujesz przekonać do swoich racji, nie od tak ludzie tu trafiają jak inne metody nie działają?!?

Każdy ma wolną wolę i może spróbować nie zaszkodzi

"Pisałem o trawieniu białka ponieważ nie jest prawdą, że nie zakwaszony żołądek prowadzi do nerwicy." Tak, tak dalej próbuj mnie przekonać, miałem depresje, że leżałem tylko w łóżku i nie miałem na nic siły, zero motywacji praktycznie, bezsenność, małutki apetyt, a teraz nagle po betainie śmigam 4-5 na tydzień rowerem po 40 km i wykonuje 2 razy na tydzien ćwiczenia gimnastyczne, mam full energii, zero mgły umysłowej, śpie po 7-8h. Tak to na pewno placebo :D Muszą brać ludzie duzo betainy, bo żołądki rozwalone po IPP , diecie i stresie to nie dziwoty.

-- 19 cze 2017, 18:45 --

"Niedokwaszenie żołądka powoduje, że białka nie są trawione FAKT: do trawienia białek wystarcza trypsyna i chymotrypsyna, trawienie może zachodzić w pH zasadowym w XII-cy i dalej w jelicie cienkim, bez względu na czynność wydzielniczą żołądka.
U ludzi przyjmujących przewlekle IPP oraz po gastrektomii nie stwierdza się zaburzeń w trawieniu i wchłanianiu białek, tłuszczów i węglowodanów, o ile czynność zewnątrzwydzielnicza trzustki jest zachowana."
Skoro tak, to na co u diabła mamy żołądek? Wygląda mi to na niezły trolling. Z reszta pisałem, że jedyna funkcją żołądka nei jest trawienie białek.

-- 19 cze 2017, 18:45 --

"Niedokwaszenie żołądka powoduje, że białka nie są trawione FAKT: do trawienia białek wystarcza trypsyna i chymotrypsyna, trawienie może zachodzić w pH zasadowym w XII-cy i dalej w jelicie cienkim, bez względu na czynność wydzielniczą żołądka.
U ludzi przyjmujących przewlekle IPP oraz po gastrektomii nie stwierdza się zaburzeń w trawieniu i wchłanianiu białek, tłuszczów i węglowodanów, o ile czynność zewnątrzwydzielnicza trzustki jest zachowana."
Skoro tak, to na co u diabła mamy żołądek? Wygląda mi to na niezły trolling. Z reszta pisałem, że jedyna funkcją żołądka nei jest trawienie białek.

crossfire123800 pisze:

Oni tak mają, do końca będą stać na straży dyskontów aptecznych :lol:
Niektórzy naprawdę w to wierzą, bywa i tak..

Cytuj:

jak nie, to insulinka, a co, jak nery siądą dializy, na wszystko jest ''lekarstwo''.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1952 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64 ... 66  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]