Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 16 gru 2019, 15:20

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2063 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59 ... 69  Następna
Autor Wiadomość
Knight of the East or Sword * 15th Degree

Cytuj:
Są osoby na forum, którym zaszkodziło dłuższe branie betainy,

nie betaina im szkodziła a długotrwałe zjadanie IPP.
To jest epidemia.

Cytuj:
Kurde trzeba by to zweryfikować, bo w sumie z dr Ratha to pochodzi chyba :D

Zweryfikuj, chętnie poczytamy.

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 13 maja 2017, 15:41 
VIP Member
Awatar

Master Mason * 3rd Degree

Moi drodzy,

Powiedzcie mi proszę ile średnio trzeba czekać na efekt az żoładek zaskoczy?? Jestem przypadkiem który miałęm przewlekłe problemy z żoładkiem ( pare Lat) zakażenie helikobater itd. Wyleczyłęm w koncu z 3-4 lata temu, ale od tego czasu mam problemy z jelitami (mikroskopowe zapalenie jelita) nikt niewiedzial od czego to, przechodziłem teorie grzyby,bakterie itd. Ale wychodzi na to ze przez te wszystkie lata brania ipp i antybiotyków wyłaczyłęm sobie produkcje kwasu. I kazdy pokarm przewlekle uszkadzał jelita.

Od 2 miesiecy biore betaine 4 tabs, piłem ocet jabłkowy przed posiłkiem. I okazuje sie ze te dla mnie to mało. Jak zaczynałem przygote brałem sama betaine 6 tabletek do posiłu w tedy w toalecie widziałem pozytywne zmiany ale z racji tego ze nieczułem zadnego ocieplenia zmniejszyłęm dawke do 4 i zaczołem stosowac do tego ocet oraz enzymy proteoliotyczne 2 tab dziennie.

OD paru dni jestem na 5-6 tab betain, ocet przed jedzeniem plus 3 enzymy proteoliotyczne dzinnie. W toalecie jest w koncu ksiązkowo. Za co wam specje dziękuje. O zdrowy wyglad stolca walcze juz 4 lata i nic.

Teraz moje pytanie jak długo bede musial stosowac ten układ supli zeby był widooczne zmiany w tescie z soda. Dodam ze dzisiaj zrobiłem rano test i odbiło sie lekko po 11 minutach :(. Fakt dałem mało sody powtórze ale ogolnie szaleństwa jak widzicie niema. Dodam ze biore od miesiaca czasu równiez sterydy na jelita, mam nadziej ze w koncu ten układ supli i+ leków bedzie przełomowy.

Pozdr.

Cytuj:
Dodam ze biore od miesiaca czasu równiez sterydy na jelita

Mądre to nie jest.
Cytuj:
te wszystkie lata brania ipp i antybiotyków wyłaczyłęm sobie produkcje kwasu

Mam nadzieję że w końcu ktoś wytoczy sądowe oskarżenie przeciwko tym durniom dyletantom
w fartuszakch za to ''leczenie''.

Intimate Secretary * 6th Degree

NCL nie martw sie, ja na początku przed braniem betainy w teście z sodą nie miałem odbicia, po około półtora miesiąca (bralem 4-5betaina i biore dalej) miałem juz po 10 minutach, raz mialem po 6 minutach, potem znów 10. To raczej trzeba duzo czasu żeby sie odbudowało, w "rak to nie wyrok" (a ksiażke te pisal doktor naturopatii) pisze, że około 6 miesiący trzeba na odbudowe mechanizmu wydzielania kwasu żołądkowego. A po jakim czasie unormowały ci się stolce? I co jaki czas zwiększałeś dawkę betainy o 1 kapsułkę? Jakie masz w ogole objawy chorobowe? Aha i zauważyłem, że jak chodze teraz do roboty to pojawiają się biegunki co kilka dni, a jak nei chodzilem miesiąc, to było lepiej, więc stres ma wpływ na układ pokarmowy na pewno, a wiadomo, że chodzenie do roboty po 8h dziennie zużywa energię i wywołuje stres. Więc relaksuj się ile tylko wlezie, najlepiej rozwijaj swoją świadomość, a bedziesz stopniowo mniej się stresował. Polecam szczególnie ksiązki autorstwa OSHO.

Greg,

Mądry Polak po szkodzie wiesz jak to jest. W swoim zyciu byłem juz chory z 2 -3 razy na choroby nie uleczalne i wszystkie wyleczyłęm, niestety albo stety musiałęm robić to zawsze sam. Lekarze "leczą" ale nie potrafią wyleczyć. Odnośnie sterdyów miałęm cały czas to samo podejscie co ty, dlatego długo ich unikałem ale widze ze są na jakiś czas mi potrzebne zeby jak najszybciej wyciszyc w koncu stan zapalny. Mikroskopowe zapalenie jelit - standardowo nikt nie wie czemu i z kąd się wzieło :) Według mnie kolejność wydarzeń wygląda tak : Przez pare lat oczywiscie nie stale, ale miałem kontakt co jakis czas z ipp do tego antybiotyki nie udolne leczenie HP. ( w koncu sam sobie zaczołem ustalać dawki i leki i wytępiłem dziada) rezultat niskie wydzielaniu kwasu solnego. Idziemy dalej, stan zapalny dwunastnicy,jelita cienkiego co rowna sie brak odpowiedniego wydzielania enzymów proteoliotycznych oraz żółci. Co dalej skutkuje następnym zapaleniem w jelicie grubym oraz tzw nieszczelnym jelitem, a pozniej to juz wszyscy znamy jaki jest szereg objawów.

Crosffire odnosnie objawów to jest cała litania. Moge sobie przypisać wszystkie objawy nieszczelnego jelita i własnie niedokwasowości żołądka. Choroba niszczy mocno głowe, pamięć,koncentracje co bardzo mi doskwiera w życiu priv i słuzbowym. Ale wychodze cały czas z założenia ze co mnie nie zabije to mnie wzmocni. Proponuje tobie abyś włączył do suplementowania enzymy proteoliotyczne zamiast zwykłych trawiennych. 3 x 1 pomiedzy posiłkami. Godzine przed albo dwie po. Naprawde jest mega róznica, obecnie biore 5-6 tab betainy i własnie te enzymy pomiedzy posiłkami i jest moc.

Pozdrawiam

o takie enzymy biore http://allegro.pl/now-foods-super-enzym ... 27064.html
"Proponuje tobie abyś włączył do suplementowania enzymy proteoliotyczne zamiast zwykłych trawiennych. 3 x 1 pomiedzy posiłkami. Godzine przed albo dwie po." jak to ? W "rak to nie wyrok pisze żeby brać enzymy jak sie zje kilka kęsów jedzenia, skąd masz takei info o stosowaniu, bo sam juz sie pogubiłem ?:D A betaine kiedy bierzesz? ja chwile przed tym, jak zaczynam jedzenie

Enzymy trawienne bierze sie w trakcie jedzenia, ale enzymy proteoliotyczne bierze sie tak jak napisałem. Betaine biore tak jak kazdy w trakcie posiłu(na początku)

https://www.vitacost.com/doctors-best-p ... n-capsules ja suplementuje takie.

A po jakim czasie unormowały ci się wypróżnienia? Ile juz czasu łącznie bierzesz 5-6 kapsułek betainy? Od kiedy w ogóle zaczles suplementacje betainy i enzymow? Jakie zmiany poczyniłeś w diecie, stylu życia itp? Czy bierzesz jakies inne suplementy jeszcze?

Przy dawce 3 x1 enzymy plus betaina 5-6 do posilku, dosłownia z dnia na dzień stolec staje sie coraz lepszy.

W tej konfiguracji stosuje teraz pare dni. Ale na początku czyli jakies 1,5 miesiące temu tez tak stosowałem i był szybkie efekty. Pozniej zmniejszylem dawke 2 x 1 enzymy plus 4 betainy do posilku,ocet. To niestety w toalecie zaczeły pojawiac sie niestrawione resztki pokarmu i luzne stolce. JEsli masz mało kwasu to zle trawisz białka i tłuszcze, tak naprawde to całe nasze trawienie jest marne. Z racji tego ze nie produkujemy odpowiednio kwasu i enzymów proteoliot jelita dostaja po dupie przewlekle i wchłanianie witamin,minerałów również leży. Uznałem ze to będzie najlepszy wariant i chyba miałem racje.Puki nie wróci w żołądku wszystko do normy bede takowy plan stosował.

obecnie biore :
Witamine D
Magnez
Zestawi Witamin Falvit
Enzymy P.
Betaina
Ocet jabłkowy

Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

NcL pisze:
Choroba niszczy mocno głowe, pamięć,koncentracje co bardzo mi doskwiera w życiu priv i słuzbowym.

NcL pisze:
obecnie biore :
Witamine D
Magnez
Zestawi Witamin Falvit
Enzymy P.
Betaina
Ocet jabłkowy

Brak metylowych witamin z grupy B. Duży błąd. Prawdopodobnie brak też dobrych kwasów tłuszczowych (oleje-tloczone-na-zimno-t15305.html), bo chyba nie popijasz np. oliwy extra super mega virgin licząc na jakikolwiek pozytywny efekt. Jeśli popijasz, to stan zapalny w Twoim organizmie (nie tylko jelitach) będzie trwał wiecznie.

Bonifacy jaki olej tłoczony na zimno polecasz?

Awatar użytkownika

crossfire123800 pisze:
Bonifacy jaki olej tłoczony na zimno polecasz?

Odpowiedź znajdziesz w moim wpisie, podałem link. Literatura obowiązkowa. Mruga

Bonifacy,

Dzięki za post. Falvlit w swoim skladzie ma witaminy B, a Oleje tłoczone na zimno o których wspomniałes rzecz jasna probowałem i niestety puki co mój organizm ich nie toleruje. Po wprowadzeniu małych dawke, luzny stolec i bardzo złe samopoczucie. Moje trawienie jest zaburzone po sporej długości.. Zoładek,dwunastnica,jelito cienkie oraz poczatek grubego. Wiec to nie jest takie proste.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika

NcL pisze:
Falvlit w swoim skladzie ma witaminy B,

Za mało i złe formy.
Do tego zawiera wiele zbędnych rzeczy i złych form innych witamin i minerałów. Moim zdaniem kiepski to produkt. Jedynym jego plusem jest... stosunkowo nieduże opakowanie, które można szybko zjeść i więcej nie kupować. :D

NcL pisze:
Po wprowadzeniu małych dawke, luzny stolec i bardzo złe samopoczucie.

To normalne, wielu przez to przechodziło. Trzeba bardzo stopniowo dawkować.

Dobrze ze mówisz, możesz coś polecic ? Odnośnie olejów - zaczynałem od połowy małej lyżeczki raz dzinnie. I nie ogarnąłem. Ale jak najbardziej jestem za włączeniem do leczenia, ale w swoim czasie. Narazie ważne zeby zakwasić odpowiednio żoładek bez tego nic na stany zapalne nie pomoże.

Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

przecież wskazał Ci kolega Bonifacy temat do czytania o olejach na parę ładnych godzin. Radzę skorzystać z sugestii i brać się za lekturę. Powodzenia

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

mario74 pisze:
Witam serdecznie . Mój problem polega na tym że odczuwam sól w ustach , rano język jest cały biały od soli jakbym go trzymał w solniczce , dziąsła i policzki są podrażnione tak jakbym jadł solone orzeszki , czuję że coraz gorzej mi się przełyka , dostaję takich ślinotoków że usta mam pełne słonej śliny . Mam stwierdzony refluks , nadżerki i zapalenie żołądka ale nigdy nie miałem takich objawów . To odczuwanie soli i jej fizyczna obecność zaczęła się od badania tomografem komputerowym i podaniu kontrastu , na drugi dzień po badaniu dostałem wysypki , wysokiej temperatury , drgawki i słony posmak . Tarczyca , kreatynina , mocznik , sód i potas , próby wątrobowe - wszystkie wyniki w normie . Może któryś z użytkowników forum spotkał się z problemem soli w ustach albo gdzieś czytał o podobnym , byłbym bardzo wdzięczny za jakieś porady bo naprawdę odechciewa się żyć . Oczywiście wszyscy odwiedzani lekarze robią wielkie oczy jak im mówię o swoim problemie . Pozdrawiam

Witam . Naprawdę nikt nie spotkał się z problemem soli w ustach , IPP nie biorę już od trzech miesięcy , może jakieś pomysły ?

Może mi ktoś wytłumaczyc jak to jest z tym testem z sodą? Bo po miesiącu brania betainy mialem odbicie po 10 minutach (brałem wtedy 4 betainy); po kolejnych 2 tygodniach przy 5 betainach znów po 10 minutach; dzisiaj zrobiłem przy 6 betainach i po 13 minutach? Coś mało wiarygodny chyba ten test, no nie wiem, ale logika by nakazywała, że test powinien wychodzić coraz lepiej, albo przynajmniej podobnie w miarę zakwaszania (szczególnie, że czuję się coraz lepiej), a nie coraz gorzej. Zauważyłem na forum, że ludziom też ten test wychodzi różnie w trakcie leczenia. Sodę kupuję nową za każdym razem, więc jest świeża.

Mi zawsze wychodzi.
Ile czasu brałeś IPP?
To prosta reakcja chemiczna, jak czytałeś to wiesz jaka.
Cytuj:
Coś mało wiarygodny chyba ten test

Nigdy nie wychodzi tym, co ''leczyli'' się IPP.

Ostatnio zmieniony 19 maja 2017, 7:52 przez greg2015, łącznie zmieniany 1 raz

Nigdy nie brałem IPP, no ale jak to możliwe, jem to samo w tym czasie, te same suple (tylko betaine zwiększam), więc coś tu nie gra. A może być tak, że jest to wynikiem brania enzymów trawiennych, które biorę w ilości 4 kapsułki do posiłku (firma now food). Dodam, że pojawiają mi się biegunki znowu co 2 dni, szczególnie w godzinach porannych. Może to te pasożyty przeklęte. Na pasożyty dobry jest post dąbrowskiej? Bo te pasożyty pojawiają się cyklicznie, nie?

"Nigdy nie wychodzi tym, co ''leczyli'' się IPP." Chodzi mi tu tylko o wytłumaczenie faktu, że dlaczego test wychodzi gorzej, mimo zwiekszenai kapsułek betainy i mimo poprawy zdrowia (zmniejszenie objawów depresji)?

Ostatnio zmieniony 19 maja 2017, 7:56 przez crossfire123800, łącznie zmieniany 1 raz

Ale chodzi o wiarygodność testu czy zdrowie?
Masz jakieś objawy chorobowe?
Co bardziej nie gra?
Kiedy robisz ten test?
Trzeba zrobić przed posiłkiem na pusty żołądek, nie z rana po pobudce, kwasu jest mało wtedy.
Nawet terasz spróbowałem, 2.5 minuty.
Cytuj:
Może to te pasożyty przeklęte

Być może. One nie lubią kwaśnego żołądka wybitnie.
Cytuj:
mimo zwiekszenai kapsułek betainy i mimo poprawy zdrowia

Od kiedy bierzesz betainę?
Jak od kilku tygodni, to nie niestety za krótko na wnioski.
Depresja to nie jest choroba , a niedobory witaminowo -mineralne i toksyny (pasożyty mózgowe)

Ostatnio zmieniony 19 maja 2017, 8:01 przez greg2015, łącznie zmieniany 1 raz

No tak, biorę obecnie 6 betain i 4 enzymy trawienne do posiłju, czasem mniej jak mały posiłek. Raz stolec jest ksiązkowy, a za kilka dni biegunka, w ponad 90% przypadków w godzinach rannych, rzadko w wieczornych. 2 miesiące temu miałem depresję, dzisiaj juz mam siły do pracy, biegania itp, ale jeszcze nei jest idealnie. Śpie juz dobrze. test z sodą robiłem okolo godziny po przebudzeniu, wiec raczej okej. Tylko jedno mnie zastanawia, jakim cudem czasu są coraz gorsze, diete mam tą samą caly czas, poziom stresu również, juz zgłupiałem.

-- 19 maja 2017, 8:03 --

"Od kiedy bierzesz betainę?
Jak od kilku tygodni, to nie niestety za krótko na wnioski"

Ogólnie biorę betainę od 9 tygodni. Zaczynalem od 1 kapsułki (wtedy to test z soda w ogole nei wychodzil), 4 kapsułki zaczalem brac po miesiącu (zrobilem wtedy test i po 10 minutach); nastepnie po 2 tygodnaich branai 5 betain znow test (10 minut znowu); dzisiaj po kolejnych 2-3 tygodanich przy 6 betainach (13 minut test z sodą). I to jest dziwne, że zamiast malec czas to rośnie....

Cytuj:
Tylko jedno mnie zastanawia, jakim cudem czasu są coraz gorsze

Tu nie ma cudów, wszystko ma przyczynę, masz wyżej.
2 miesiące,to jesteś na początku drogi, trzeba czasami roku, pobierania witamin ''B'',
magnezu, wit. D3 itd., odrobaczenia itd.
https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q= ... zICef49_XA

Cytuj:
znow test (10 minut znowu

Masz za mało kwasu i tyle.
wlej do szklanki wody łyżeczkę sosy i zaraz łyżeczkę kwasu askorbinowego.
I poleć zaraz po szmatę, bo dwutlenek węgla aż zabuzuje.
Nie 9 tygodni a 9 miesięcy, to nie antydepresanty-trucizny, tu trzeba czasu!

Ostatnio zmieniony 19 maja 2017, 8:07 przez greg2015, łącznie zmieniany 1 raz

Greg a Tobie po jakim czasie żółądek sam zaczal wytwarzac kwas? I po jakim czasie test z soa zaczal ci wychodzic i przy ilu betainach? I co ile czasu była poprawa w teście z sodą? Czy miales tak, że test z soda wychodzil gorzej czasem?

Nie brałem betainy nigdy, nigdy nie popijałem w trakcie posiłków (od 20 lat po lekturze Tombaka)
2 lata temu test wychodził najpierw koło 5 minut, teraz normalnie.
Dlatego że nie ma cudów właśnie.

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q= ... zICef49_XA

A więc tak: słodyczy nie jem, z cukrów to kasze gryczana, ryż brązowy, glutenu nie, mąki białej nie, w sumei nie jem dużo węglowodanów wymienionych wyżej i nawet przez to schudłem. Pije jeden dziennie sok świeżo wyciskany z marchwii organicznej (kupuje na farmei ekologicznej marchew), piję pół szklanki zakwasu z buraków ekologicznych, nie pije alko, kawy, fajek nei pale w ogole, zaczalem jesc orzechy włoskie od paru dni, staram sie pic 1-3 razy dziennie wywar z owoców dzikiej róży, biorę ziołą shugan wan i bright future (podobno te pierwsze dziaają przeciwpasożytniczo), mięso jem i jajka (nie wiem czy to dobrze przy depresjach - choc jak mowie, objawow depresji juz mam mało nasilone), muszę teraz w sezonei włączyc duzo świezych warzyw i owoców. Czyli mówisz, że produkcja kwasu może trwać nawet rok? Czyli jak bede brał np 6 betain pół roku i zrobie test to dalej może wychodzic on słabo, np 10 minut?JA TEŻ NIE POPIJAM W TRAKCIE POSIŁKÓW OD 9 TYGODNI.

A te witaminy b będą dobre? http://allegro.pl/dr-s-best-fully-activ ... 00559.html

A witamine d3 mam 68 ng/ml, biorę jeszcze suplement i chce dojsc ta do 80 ng/ml wychodze na słonce teraz i korzystam duzo z niego :D

Cytuj:
mięso jem i jajka (nie wiem czy to dobrze przy depresjach - choc jak mowie, objawow depresji juz mam mało nasilone)

Jedz, to podstawa zdrowia.
Dieta jest tu 2-rzędna, najpierw szukasz przyczyn i je likwidujesz.
Popraw 1 link.
Cytuj:
i chce dojsc ta do 80 ng/ml

Dojdź do 100-110, słońce swoją drogą.

Ten link z witaminami b? Prosze: http://allegro.pl/dr-s-best-fully-activ ... 00559.html

-- 19 maja 2017, 9:53 --

Zrobiłem test przed chwilą 2,5 h po posiłku, zero odbicia, a rano było 13 minut, wiec chyba lepiej robic rano :D

-- 19 maja 2017, 9:58 --

Zrobie jutro jeszczer taki test, że wypije sok z 1-2 cytryn i 2 minuty po wypije sode i zobaczymy czy sie odbije :D

-- 19 maja 2017, 10:08 --

Zrobilem tak, że wypilem sok z 1 cytryny, 5 minut po test z soda i wyszedl po minucie :D czyli musze sie dalej zakwaszac betaina, kurde ale tylko czego czas sie zmniejszyl zamiast poprawic, to mnie nurtuje

Cytuj:
Zrobiłem test przed chwilą 2,5 h po posiłku, zero odbicia, a rano było 13 minut, wiec chyba lepiej robic rano :D

Wcale nie lepiej, poza tym jak masz jeszcze coś w żołądku, też nie wyjdzie.
Jak zmieszasz węglowodany z mięsem, może się trawić i 6 godzin..
Łączenie produktów pokarmowych, też ważne:
http://gramzdrowia.pl/uleszka/jak-powin ... ombak.html

Najlepiej przed śniadaniem, po pierwszym odczuciu głodu.

Wypij samą sodę z wodą, nie mieszaj cytryn do testu.

Cytuj:
Zrobilem tak, że wypilem sok z 1 cytryny, 5 minut po test z soda i wyszedl po minucie

To zareagował kwas z cytryny! czyli test działa jak widzisz, jest kwas- jest odbicie.
Masz mieć swój własny.... Przemyśl to..

Tak wiem, że mam mieć swój własny i trzeba czekac długo tak jak mówisz. Wszystko byloby spoko, tylko ten wzrost czasu z 10 do 13 minut mnie zaniepokoił, no ale jak mowisz, że nawet rok trzeba zakwaszac to spoko. To mówisz, że byli tutaj tacy użytkownicy?

Czyli złe łączenie pokarmów (białka+węgle) tez moze hamować wydzielanei kwasu przez mój organizm? Jak to działa?

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2063 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59 ... 69  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]