Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 21 lip 2019, 16:49

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2062 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57 ... 69  Następna
Autor Wiadomość
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

goodgirl243 pisze:
ow1 jaką wit C polecasz, czy taki kwas l-askorbinowy z apteki może być? Jakie dzienne dawki? Chodzi mi o suplementację przy stosowaniu zkt.

Nie napiszę jaka polecam bo ja sobie robię odpowiednią wit C i ta zdaje egzamin.
Np znajomy cierpiał na zatoki od 11 lat brał moją C jedną łyżkę stołową co 60 minut aż do wystąpienia biegunki następnie zmniejszenie dawki do 4 x 1 łyżka. Po kilku dniach kolejny cykl co 60 minut i po sprawie.
Drugi przykład to ból pleców od wielu lat. Trzy cykle i po sprawie.
Jak robię witaminę C?
Naturalna witamina C z aceroli plus 11 ekstraktów roślinnych w tym acerola, cytrusy, acai, borówka czarna, aronia, malina, truskawka i kilka innych.
Na 1500 mg wit C 400 mg flawonoidów w tym resweratrol oraz 150 mg antocyjanów.
Podczas stanów zapalnych lub po zabiegach cykle jakie opisałem powyżej a profilaktycznie 2 - 3 łyżki dziennie. Dobrze jest dodawać preparat do wody i popijać wciągu dnia.

Problem jest taki, że jak chcesz zakupić wszystkie surowce to wyjdzie bardzo wysoka kwota. Ja zakupiłem w hurcie duże ilości i cena wyszła przystępna.

Jak brakuje kasy to trzeba kupić kwas askorbinowy o wysokiej czystości (całkiem dobry jest produkcji Chińskiej) i rozpuszczać go w sokach własnej roboty np z borówki z dodatkiem truskawki, wiśni itp. Pamiętać trzeba o antocyjanach a te występują w jagodach i aronii.

Wracając do tematu trawienia to jest kilka bardzo ważnych punktów
- jeść po przebudzeniu żołądka a nie natychmiast po wstaniu z łóżka
- jeść powoli i dobrze rozdrabniać pokarm oraz mieszać ze śliną
- zakwasić żołądek i poszukać przyczyny zbyt wysokiego pH. (tarczyca, nadnercza itp)
- nie zapominać o węglowodanach ale jeść ich niewiele
- jeść dużo dobrych tłuszczy, bardzo dużo
- nie przesadzać z białkami
- jeść powoli ale do sytości
- używać soli kamiennej
- posiłki wówczas gdy jesteśmy głodni, a nie wtedy gdy nadszedł czas
- na śniadanie prawie zero węglowodanów ale dużo tłuszczu i białko aby mieć wysoki poziom dopaminy i nie było zjazdu poziomu glukozy
Czyli płatki, owsianka, owoce, otręby, kanapki z dżemem itp na śniadanko to nieporozumienie.

W przypadku zbyt wysokiego pH doraźnie betaina HCL i poszukiwanie przyczyny tego stanu w przeciwnym wypadku będziecie odżywiać się zgnilizną z okrężnicy czyli trucizną.
Taki stan prowadzi też do upośledzenia przyswajania kwasów tłuszczowych bo bakterie z okrężnicy z powodu wysokiego pH skolonizują jelito cienkie i uszkodzą je. Będą braki tłuszczy i np wapnia.
To bardzo rozbudowany temat a ja nie piszę książki.

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 22 kwie 2017, 22:42 
VIP Member
Awatar

Knight of the East or Sword * 15th Degree

Bow1 pisze:
To bardzo rozbudowany temat a ja nie piszę książki.

Może zimą? :tak:

Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

no no, jakaś książka tematyczna Pana Bogusława to by było naprawdę Coś!

Fellow Craft * 2nd Degree

Bow1 jak leczyć sibo? Brałam antybiotyki, nic nie pomaga. Jestem załamana.

Intendant of the Building * 8th Degree
Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

goodgirl243 pisze:
Bow1 jak leczyć sibo? Brałam antybiotyki, nic nie pomaga. Jestem załamana.

Co prawda pytanie nie do mnie, ale musiałem się odezwać.
Przecież antybiotyki to jedna z przyczyn SIBO, więc jak miały pomóc?

Kluczowe jest dobre trawienie (betaina hcl, ludzka dieta) i dużo dobrych kiszonek.

Największy fejk to ''leczenie'' boreliozy antybiotykami albo przerostu Helicobacter.
To są dopiero kiepskie żarty.
bonifacy pisze:
Przecież antybiotyki to jedna z przyczyn SIBO, więc jak miały pomóc?

jeszcze w bonusie grzybica, dobrze jak nie układowa, wtedy jest dużo trudniej.

cenię Waszą wiedzę panowie dlatego tu szukam pomocy. Z betainą mam problem bo powoduje u mnie zaparcia. Stosuje teraz super enzymes z now foods, piję wodę z solą i krople żolądkowe. Z dietą też oczywiście mam problem bo owoce, warzywa i soki powodują nasilenie dolegliwości, tak naprawdę im bardziej przetworzone jedzenie tym mam mniejsze dolegliwości, ktoś pisal w ostatnich postach o polskiej firmie robiącej probiotyki z kiszonek, szukalam w necie, nic nie mogę znaleźć, kto coś wie na ten temat?

Sama sobie zrób. Najprościej to buraki zakisić. ewentualnie do tego pobierac jakiś sprawdzony probiotyk, musiała byś dobrze w internecie poszukać

Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

rEwelus pisze:
Głównie zgaga i refluks. Nadżerka żołądka i H.Pylori zdiagnozowana rok temu (spowodowana głównie chronicznym stresem podejrzewam). Przepisanych leków IPP nie brałam wcale.
Ponadto mam czasami zaparcia, gazy, stale biały język, nieświeży oddech, niedoczynność tarczycy, powracające przeziębienie pęcherza moczowego.

Używam soli himalajskiej, oleju kokosowego, zamiast cukru erytrol, ale mam napady na słodycze niestety. Kiedyś piłam wodę z kwasem l-askorbinowym, ale zaprzestałam, bo wzmaga zgagę.

Jak dla mnie to wygląda jak candida, sama miałam bardzo podobne objawy (oprócz zgagi) i to był właśnie grzyb. Napady na słodkie też o tym świadczą.

rEwelus pisze:
Przeczytałam tu, że przy nadżerce żołądka nie mogę brać HCl, tylko najpierw kilka tygodni pić siemię lniane. Czy przez ten czas mogę wprowadzić enzymy i probiotyki, a wtedy po tygodniach wprowadzić HCL z pepsyną? Co jeszcze powinnam dodać na początku mojej drogi do uzdrowienia? Lista polecanych tu suplementów jest bardzo długa, dlatego proszę o wskazówki, najważniejsze na początkowym etapie leczenia.

Również i ja miałam nadżerki, a na odbudowę śluzówki pomogła mi bardzo szybko mieszanka z tego artykułu:
http://www.pepsieliot.com/co-to-jest-za ... e-to-je-2/

Cytuj:
glutamina w proszku
śliski wiąz,
acidophilis w proszku,
sok Aloe Vera
i cynk (najlepiej w płynie).

Śliski wiąz jest dostępny pod nazwą slippery elm i wydaje mi się, że był tu dosyć kluczowym składnikiem. Acidopholis to bakterie, które można kupić w probiotyku i wsypać do mieszanki. Po zaleczeniu żołądka dopiero zakwaszać , wszystko po kolei :)

Bow1
Ja mam w takim razie jedno pytanie. Przy kandydozie wszyscy krzyczą, że tłuszcze bardzo niewskazane , a już szczególnie w połączeniu z cukrami i najlepiej głównie węglowodany proste. Możesz się do tego jakoś odnieść? W końcu często problemy żołądkowe idą w parze z grzybem, który jest skutkiem jakiegoś problemu w organizmie.

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Witam,zdiagnozowane zapalenie przelyku,-objawy ,gesta biala slina i ciagle uczucie guli w gardle,odpluwanie tej sliny ciagle a po wypiciu czy zjedzeniu czegokolwiek wto juz odpluwanie hurtowe.zgaga rzadko,chrypa,kaszel itp, caly czas-ypowy reflux-teraz po tych ipp dziwne uczucie braku glodu,jedna kanapka mala na sniadanie, i ciagle uczucie wzdecia ,jem malo a nie chudne-czy to moze tez byc spowodowane brakiem kwasu solnego w zoladku?

Witam,

Od 8 mc cierpię na refluks gardlowo - krtaniowy, nie potwierdzony badaniami gastrologicznymi ale fiberoskopia - duże przekrwienie okol krtani i gesty śluz. Z badań gastrologicznych zrobiłam 2 x gastroskopie, rtg przew.pokarm. i ostatnio ph metrie, wynik bez cech gerd. Jednak tydzień temu dowiedziałam się że powinnam zrobić ph metrie z impedancja badz ph metrie gardła, badanie chce wykonać w czerwcu tylko cały czas nie wiem która z powyższych wybrac. Mam BARDZO suche gardlo, swedzi mnie od zewnątrz, zatykaja mi się uszy, bolą dziąsła, w buzi mam po prostu papier ścierny. Nie daje już rady ani fizycznie ani psychicznie. Parę mc temu miałam tak silny ból przy przelykaniu ze pedzilam ma ostry dyżur. Brałam w międzyczasie ipp najdłużej przez miesiąc helicid, bez efektów, znów powrocilam do lekow, od tygodnia biorę emanere, nie wiem jak zregenerować sluzowke, w domu mam pół apteki nic nie pomaga, żadne plulanki, tabletki, spraye. Pomocy co robic, ile to jeszcze potrwa?, nie mam życia od tych 8 mc ...

Bartass28 dokładnie wiem co czuję i współczuję Ci szczerze...przechodzę przez wszystko co opisałaś, również od 8 miesięcy, wiem jaki to koszmar:( Co do badań, ph metrię z impedancją robiłam, ale na lekah ipp - dopuszczalne jest tak, choć na pewno nie daje tak pełnego wyniku jak bez leków. Szczerze? Mi to badanie tyle dało co nic, wykazało kilka epizodów refluksu gazowego, czyli gardłowo-krtaniowego, gerd też nie mam, tak jak Ty. Lekarz na znikomą ilość epizodów, stwierdził, że w normie i tyle. Choć sądzę, że to przez ipp.
Na Twoim miejscu skłaniałabym się ku ph-metrii gardła - bo to badanie jest właściwsze przy lpr. Najgorsze jest to, że leki ipp niewiele dają w leczeniu tego typu refluksu. Ja jestem na nich od listopada (biorę dexilant 60mg), na początku mi podleczyły trochę gardło, ale od grudnia jest równia pochyła i od 4 miesięcy gardło i krtań mnie boli non-stop, nie mogę mówić, ból przy przełykaniu itd. Koszmar. Wybieram się na endoskopię krtani bo już nie mogę ze strachu.
Co do dolegliwości na suchość gardła polecam Ci kupić cynk (tylko czysty - zincas, nie suplement) - powoduje on zwiększenie wydzielani śliny i koi trochę gardło i suchość. Podobnie działa koenzym q10. Ja dwa miesiące walczyłam ze zdartą i suchą śluzówką, dopiero cynk mi pomógł. Ssałam też islę.
W moim przypadku akurat wiem, że przyczyną jest niedokwasota żołądka i jedyną drogą jest jego zakwaszanie. Tylko niestety rozwaliłam go w międzyczasie betainą i teraz mam jeszcze duży problem z zapaleniem żołądka. Nim się z nim nie uporam, nie mogę zakwaszać. Pozostaje do tego czasu ipp by jakoś żyć, tylko nie działają tak, jak by się chciało niestety...

Hej Karolina!, fajnie że napisałaś, czytałam wszystkie Twoje posty - dokładnie jak u mnie, chciałam wysłać do Ciebie PW ale nie wiedziałam jak to zrobić na tym forum. To jest jakiś koszmar po prostu, płacze z bolu każdego dnia, u mnie tylko to gardlo bo nie mam żadnych dolegliwości ze strony żołądka, tylko ta potworna suchość i bol przy przelykaniu. Też mi się wydaje że to jest kwestia niedokwaszenia zoladka, zrobiłam test z soda i w ogóle mi się nie odbiło. Ją biorę emanere lekarz zalecił 40mg raz dziennie a ja podzieliłam na dwie dawki nie wiem czy dobrze robię. Na razie na własną rękę nie zakwaszam żołądka. 25 maja mam gastrologa zobaczę co powie. Na 13 czerwca mam już umówiony ph metrie gardła, muszę jechać do Wroclawia, a jestem z Poznania. Kontaktowalam się z tym ośrodkiem to oni mi powiedzieli że ta ph metria gardla wykrywa tylko kwaśny refluks. A jeśli mam niekwasny badz jakiś inny to ona mi nic nie powie i teraz nie wiem czy to badanie na 100% zrobić czy z impedancja, muszę o tym porozmawiać z lekarzem, choć z drugiej strony czytałam ze ph metria gardla jest bardziej zalecana przy refluksie gardlowo-krtaniowym. U mnie najlepiej jest rano dopóki niczego nie zjem, zeby nie bolą gardlo nie jest tak bardzo suche i jakoś mogę przelykac. Ile ja zrobiłam badań w międzyczasie to nie masz pojecia, ilu specjalistów odwiedziłam, kasy tyle poszło ze auto bym kupiła a pierwszy lekarz u którego byłam powiedział - refluks a ja nie chciałam wierzyć.
A powiedz mi masz kaszel, chrype, chrzakasz?, bo ja nie.
Ból mam tak ogromny ze nie wiem co dalej będzie z moją pracą bo muszę w niej stale mowic, od 8 mc nie mam zycia, siedzę w większości w domu, z mężem nigdzie nie wychodzimy bo nie mam zdrowia i głowy, moje małżeństwo na tym cierpi bo mąż nie rozumie z jakim bólem chodzę tym bardziej że wszystkie wyniki mam dobre a mnie boli to już mi raz powiedział że mam do psychiatry pójść bo pewnie zwariowalam ..
To piszesz że te specyfiki Ci pomogły, że jest znacznie lepiej?
Widzisz ja nawet byłam u reumatologa bo podejrzewałam u siebie zespol sjogrena ale ona mi nic na zwiększenie śliny nie przepisala bo nic nie ma wg niej takiego, zrobiłam też badania w tym kier nie potwierdziły zespołu
Ile masz lat?, ja mam 34, mieliśmy z mężem starać się o dziecko ale to już chyba się nie stanie ..
,
"chciałam wysłać do Ciebie PW ale nie wiedziałam jak to zrobić na tym forum."-jeszcze 2posty i funkcja będzie dostępna.Pozdrawiam/d66/

Cytuj:
chciałam wysłać do Ciebie PW ale nie wiedziałam jak to zrobić na tym forum.

Trzeba najpierw napisać min. 4 posty na forum....

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Hej wszystkim ....przede wszystkim chciałem Wam wszystkim podziękować ze istnieje owe forum bo dzięki niemu i Waszym radom oraz wskazówką ludzie mogą odzyskać siebie ! Oczywiście ja mam tez problem z żołądkiem i chciałbym Was prosić o poradę co dalej robić , wiec do rzeczy : od ponad 4 lat żyje w stresie ( sprawy rodzinne ) od tego czasu do chwili obecnej czasami pojawia się klucha w gardle od stresu ale staram się jakoś z tym walczyć chociaż bardzo ciężko ( wiec jestem osoba nadpobudliwą i nerwowa ) i narobiłem sobie problemow z układem trawiennym ( odbijanie po każdym posiłku , gazy , złe samopoczucie ) zrobiłem test na candidę i miałem podwyższone IGG (32 , noma 0-30) okej dieta plus leki i nie mam jej...ale pozostał żołądek ( teraz wiem ze candida była wina źle pracującego żołądka) miałem gastroskopie i wyszło ze mam przekrwiony żołądek i niestrawność .....robiłem test na niedokwaszenie i 0 odbicia ( po 3 tyg stosowania octu jab. delikatna poprawa) sięgnąłem po betainę jak radziliście .... czym się jeszcze wspomagać , chce sobie zrobić test włosa żeby zobaczyć czemu brakuje mi w ilości pierwiastków ....chce odzyskać siebie i cieszyć się ze żyje , pomóżcie ! Czy na przekrwiony żołądek mozna używac Betaine ? nie odczuwam palenia ani bólu po zastosowaniu

-- 01 maja 2017, 14:07 --

Zapomniałem dodac ze nie jem glutenu , mleka i cukru , odzywiam sie zdrowo , mam stwierdzona mutacje MTHFR , kiedys miałem podwyzszona homocysteine ale brałem zmetylowane B12 , kwas foliowy , TMg , po wit d3 zle sie czuje ( otępiały , bol głowy )..... jaka suplementacje doradzacie ? chciałbym odbudowac takaze jelita ....

Hej Piotrek, napisałeś że nie jesz glutenu, jestem ciekawa co jesz w takim razie, czym zastepujesz chleb?

Bartass napisałam do Ciebie na PW, mam nadzieję, że odbierać choć już możesz...Jeśli nie, daj znać na forum

Hej,

Nie mogę Ci jeszcze na pw odpisać. Muszę o coś zapytać bo dla mnie to mała nieścisłość - bo raz pisałaś że cynk Ci pomógł na gardlo a teraz piszesz że cały czas boli. Chyba że zle rozumiem, może boli a nie jest suche?
A bolą Cię uszy i dziąsła?, bo mnie potwornie, pod lewym uchem mam takie uczucie zwapnienia, taki ciągnący ból, nie wiem co to jest i ciągle zapalenie dziasel. Mnie zaczęły się żeby psuć i dziąsła mi krwawia.
U mnie to w ogóle zaczęło się od guli przy przelykaniu, nic nie bolało tylko był dyskomfort przy przelykaniu, potem zaczela mnie boleć szyja no a od jakiś 4-5 mc potworna suchość i bol przy przelykaniu, jak mam przełknąć sline to jestem chora.
Dla mnie też to jest najgorsze co mogło mnie w życiu spotkac, najgorsze, marzę o dawnych czasach, nie docenialam tego co znaczy być zdrowym a teraz to oddalabym królestwo za zdrowie. Nie wiem skąd to się w ogóle wzięło, nie odzywialam się nigdy tragicznie, fast food rzadkoooo zero napoi gazowanych i skąd to. Krew mnie zalewa jak widzę tych pijakow co zdrowi jak ryby a człowiek tak musi cierpieć.
25 maja mam gastrologa poczekam biorąc tylko ipp i nie robiąc na razie nic z ziołami, ja się trochę jednak boję tak eksperymentować. Choruje jeszcze na niedoczynność od 13 lat. Zapytam tego lekarza co ja mam ostatecznie robić z tą ph metria czy z impedancja czy gardlo bo może ja w ogóle nie mam refluksu to nie chce się truć. Choć jak nie refluks to co to jeszcze może byc. A Ty nie myslalas o tym że to może być jeszcze jakaś inna choroba?, ja już się bardzo mocno przebadalam choć czasem tak fiksuje że myślę sobie że to może co innego? Tyle że u mnie jak miałam fiberoskopie to wyszło silne przekrwienie okolic krtani więc pewnie refluks .. A powiem Ci że oglądałam sobie filmiki jak wygląda krtan przy refl gardl krtan to moja tak nie wygląda, ja miałam fiberoskopie w marcu myślę żeby w lipcu powtórzyć.
Szału dostanę z tym gardlem. Myślisz że jak się dobrze zakwasi żołądek to da się wyleczyc bol gardla?, czy ta sluzowka się w ogóle zregeneruje?, bo o to się martwię i tego się boję żeby taki przedluzajacy stan nie doprowadził do najgorszego. A myslalas o operacji?, wiem że jak refluks jest potwierdzony ph metria to jest to wskazanie do operacji a pisałaś że u Ciebie lekarz opisał wynik ph metrii jako norma. Ja nie wyobrażam sobie żyć z tym bólem bo to nie jest życie a trzeba sobie jakoś pomóc mam 34 lata mam męża i plan powiększenia rodziny czas ucieka.
U mnie na pewno jeszcze ból potęgują nerwy bo myślę o nim od momentu wstania do pójścia spać.

Cytuj:
Choruje jeszcze na niedoczynność od 13 lat.

Suplementujesz jod?
plyn-lugola-t10517.html?hilit=lugola#p144168

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Bartass ....odnosnie chleba to jadam z maki kokosowej i gryczanej ....makarony tak samo gryczane lub z brązowego ryżu...Greg2015 i Bow1 podpowiecie cos jak wyleczyć naturalnymi lekami/ suplementami żołądek? czytałem Wasze komentarze odnośnie lugola oraz kwasami ala ....cos jeszcze polecacie?

Nie lekarz mi nigdy jodu nie zalecal

Polecam tę lekturę:
Cytuj:
4. Lekarze Iodine Project leczą zarówno nadczynność jak i niedoczynność tarczycy sporymi dawkami jodu i selenu. Jak również cysty na jajnikach, przerost macicy i inne. Medycyna głównego nurtu straszy strasznymi konsekwencjami wzięcia jodu. A przecież wystarczy na chwilę odważyć się uruchomić myślenie. Zapewniam każdego, że myślenie pomaga

całość:
http://www.vibronika.eu/images/pdf/uczulenienajod.pdf
Są różni lekarze.

http://upolujebooka.pl/oferta,74197,bos ... onych.html

[quote="bartass28"]

Tak, cynk mi pomógł na suchość gardła - swędziało i drapało z wysuszenia potwornie, wtedy aż tak nie bolało. Teraz za to boli bardzo, a nie jest suche. Ja mam struny głosowe i krtań też bardzo nadwyrężoną, i to ona chyba też tak boli.
Uszy mnie bolą czasami. Bo to tak promieniuje od gardła. Ale jak masz takie objawy, i ból dziąseł i zębów to raczej na pewno refluks. Kwas i enzymy niszczą szkliwo.
U mnie też się zaczęło się od guli i stanów duszności. I objawy się pojawiały po posiłku, więc na pewno mamy refluks. Ja miałam skalę porównawczą zakwaszając i objawy zdecydowanie malały, także wykluczam inną przypadłość. Jak masz niedoczynność tarczycy, to też raczej niski poziom kwasu solnego.
Też mam obawy i schizy co do najgorszego...Nie dość, że boli potwornie, to codziennie się stresuję jeszcze możliwymi konsekwencjami. To nam nie pomaga na pewno, ale co zrobić...Straszne to wszystko, rozumiem Cię doskonale:(
O operacji raczej nie myślałam, ponoć też nie rozwiązuje problemu w 100%, lekarz mi powiedział, że jednej pacjentce pomogła w 80%, innej w 60%. Nie ma gwarancji niestety. Ciągle się łudzę, że może kiedyś uda się z tego wyjść, zakwaszając. O ile gardło nie padnie do tego czasu:(((

Duszności też miałam i potworne bóle w klatce tak silne ze z 7 razy byłam na ostrym dyżurze teraz na szczęście te bóle przeszły ale strasznie bolą mnie dziąsła, strasznie właśnie niszczy mi się szkliwo, myje 3 razy dziennie plucze specjalnym płynem smaruję specjalnym żelem nic nie pomaga, nie wiem już co mam zrobić żeby złagodzić ten ból.
A skąd wzielas pomysł na granie cynku?, to jest bezpieczne bez konsultacji z lekarzem?
80% to sporo, 60% też nie najgorzej, przecież nie możemy się tak męczyć do końca życia bo wierz mi czasem mam takie myśli bo jest na prawdę ciężko.
Myślisz że zakwaszaniem żołądka da się z tego wyjść, czy żołądek będziemy już musiały zakwaszac do końca?
A zakwaszanie i branie ipp nie koliduje ze sobą?
Ja tak myślę sobie że z dwojga złego chyba lepiej mieć niedokwasote niż nadkwasote a Ty co myślisz ?
Bardzo się boję o krtan żeby się z tego jakieś cholerstwo nie rozwinęło, ja też myślę sobie że za długo czekałam z leczeniem bo pierwszy lekarz we wrześniu postawił diagnozę - refluks a ja nie wierzyłam latalam po innych lekarzach robiłam inne badania nie leczac się w międzyczasie nie robiąc z tym nic i nie wiem czy się nie doprowadzilam do kresu do apogeum bólu
Myślisz że wyjdziemy z tego?, spotkalas się z przypadkami czytałaś gdzieś ze ktoś się z tego wyleczyl zakwaszajac żołądek?

-- 02 maja 2017, 6:11 --

A jak u Ciebie na wyniku ph metrii z impedancja jest napisane ostatecznie - norma to chyba i tak nie kwalifikuje do operacji?, bo wiem że musi być do decyzji o operacji właśnie ph metria ale jak u Ciebie taki wynik to nie wiem
A napisz mi proszę jeszcze bo ja jestem w refluksie początkująca i nie rozumiem czegoś - nie mam refluksu kwaśnego to jakie kwasy mi lecą z żołądka i niszczą szkliwo, gardlo - soki zoladkowe czy co? I co mają ipp hamować kiedy refluks niekwasny, one hamują wydzielanie kwasu solnego czy jeśli mam gazowy - to te gazy też hamują ?

Cytuj:
A zakwaszanie i branie ipp nie koliduje ze sobą?

IPP kolidują ze wszystkim, codziennie robisz sobie coraz większą krzywdę.
Masz rozległe, po objawach, zakażenia bakteryjno-pasożytnicze.
Od tego trzeba zacząć.
Cytuj:
Jak masz niedoczynność tarczycy, to też raczej niski poziom kwasu solnego.

Kwas jest kluczem do wyzdrowienia.
Kłopoty z tarczycą skutkiem zakażenia wirusowego, również niewłaściwego trawienia.

greg

ile to może potrwać?, czy już do końca życia trzeba zakwaszać organizm?, na razie z uwagi na bardzo podrażnione gardło piję tylko wodę z cytryną, kupiłam polecany na tym forum syrop na gardło, musze najpierw je podleczyć by zacząć mocniej zakwaszać

to po co lekarze przepisują ipp?, czy te leki są bardziej dla ludzi którzy mają nadkwasotę bo wtedy niwelują ten kwas niż dla tych którzy mają żołądek niedokwaszony?, bo ja już się gubię o co chodzi z tymi inhibitorami ..

bartass28 pisze:
greg

ile to może potrwać?, czy już do końca życia trzeba zakwaszać organizm?, na razie z uwagi na bardzo podrażnione gardło piję tylko wodę z cytryną, kupiłam polecany na tym forum syrop na gardło, musze najpierw je podleczyć by zacząć mocniej zakwaszać

to po co lekarze przepisują ipp?, czy te leki są bardziej dla ludzi którzy mają nadkwasotę bo wtedy niwelują ten kwas niż dla tych którzy mają żołądek niedokwaszony?, bo ja już się gubię o co chodzi z tymi inhibitorami ..

Zdrowy organizm ma zakwaszony (nie organizm) a żołądek.
Bufor ma być alkaliczny, przy narodzeniu jest wzorcowe pH 7.4. (nie krwi)
Tak do końca życia, wtedy trawisz, jelita są zdrowe i cała reszta.
Cytuj:
to po co lekarze przepisują ipp?

Trzeba by ich zapytać, nazwałbym to szkodliwą ignorancją:
Cytuj:
Te bardzo szkodliwe leki zostaną wycofane dopiero za 10-15 lat!

O ich skutkach ubocznych informujemy Cię już teraz. Może dla Ciebie jeszcze nie jest za późno...

Czy miewasz zgagę lub nieprzyjemne pieczenie w żołądku?
Czy lekarz przepisał Ci na to leki?
Jeśli tak, są to najpewniej leki z grupy IPP, czyli tak zwane inhibitory pompy protonowej.

Wydaje Ci się, że na tę niegroźną dolegliwość zażywasz, przepisane przez lekarza, równie niegroźne leki?

Otóż jesteś w potwornym błędzie i narażasz się na duże niebezpieczeństwo.

Oto, lista skutków ubocznych, które mogą Ci grozić:

choroby sercowo-naczyniowe (zwiększają ryzyko zawału mięśnia sercowego o 16% do 21%)1,
demencja,
niewydolność nerek,
nowotwory,
osteoporoza (ryzyko złamania kości biodrowej wzrasta średnio aż o 44% Uwaga! Dotyczy to również młodych dorosłych!),
przybieranie na wadze,
infekcje układu pokarmowego lub płuc,
niekontrolowane przybieranie na wadze,
zaburzenia erekcji,
niedobór witamin i makroelementów (między innymi: witamina B12, witamina C, żelazo, magnez, wapń).
Czy chociaż raz podczas zażywania leków IPP lekarz zlecił Ci badanie krwi w kierunku niedoborów makroelementów? Najprawdopodobniej odpowiedź brzmi... NIE.

Lista negatywnych oddziaływań wydłuża się wraz z wydłużaniem czasu stosowania leków z grupy IPP przez wiele miesięcy czy lat.

IPP z założenia łagodzą refluks żołądkowo-przełykowy, polegający na cofaniu się treści żołądkowej i podrażnieniu przełyku. Przepisywane są także osobom cierpiącym na wrzody, czyli uszkodzenia powstające w ścianie żołądka, zwykle z powodu zakażenia bakterią Helicobacter pylori.

Kolejnym powodem przepisywania leków IPP jest zażywanie przez pacjentów niesterydowych leków przeciwzapalnych, które bardzo obciążają żołądek.

W najnowszym wydaniu Naturalnie Zdrowym Być wyjaśnimy Ci, jaki jest system działania leków IPP i dlaczego zaraz po ich odstawieniu problemy ze strony układu pokarmowego momentalnie powracają.

Niestety sprawia to, że leki te zażywamy miesiącami, a nawet latami, co w rezultacie powoduje nasilenie skutków ubocznych.

Czy firmy farmaceutyczne celowo ukrywają te skutki uboczne?

Czy wiedziały o nich od samego początku, wprowadzając je do sprzedaży?

Tego dziś nikt nie wie, ale jedno jest jasne...

Gdy liczba zgonów będzie już „wystarczająca”, leki IPP zostaną całkowicie zakazane!

Przeczytaj artykuł do końca, a dowiesz się, że może przyczyna Twoich dolegliwości tkwi zupełnie gdzie indziej i możesz się ich pozbyć w łatwy i przede wszystkim bezpieczny sposób, unikając przy tym zażywania leków IPP.

Poczta zdrowia

Cytuj:
Zakwaszenie żołądka a zakwaszenie organizmu to 2 różne kwestie. Prawidłowe zakwaszenie żołądka jest kluczowym elementem naszego zdrowia. Białko będzie prawidłowo wchłonięte przez organizm jak będzie dobrze zakwaszony żołądek. Wyjaśnienie działania leków na zgagę. Zakwaszenie likwiduje zgagę, nawet bezsenność (insomnia), wpływa na insulinę. Dzieci rodzą się z niedokwaszonym żołądkiem. Niezbędne aminokwasy tworzą się w żołądku. Niedotrawione białko gnije w jelitach, a gdy dostanie się do krwi, organizm traktuje jako intruza i efektem tego jest np. alergia, egzema, astma, RZS, depresja, choroba wieńcowa (zawał) i wiele innych problemów - to wszystko z nie dokwaszenia żołądka. Woda z solą nawadnia odpowiednio organizm. Jeżeli są stwierdzone Proces powstawania kamieni żółciowych. Kamienie w woreczku żółciowym, można rozpuścić (szczegóły w tym filmie). Po usunięciu woreczka mogą wystąpić różne problemy, np. ze stawami (od pasa w dół). Tłuszcze zwierzęce nie dopuszczają do powstawania kamieni w woreczku.
Zapraszam na wykłady, filmy, porady zdrowotne na różne "trudne" czy "nieuleczalne" problemy zdrowotne -

phpBB [video]

napisz mi proszę jako doświadczony na tym forum jak najlepiej pozbyć się tego potwornego bólu gardła i tej suchości, bo to mi najbardziej doskwiera, tylko i aż ten straszny ból gardła/krtani, po jakim czasie można spodziewać się poprawy ?

Jakikolwiek ból świadczy o stanie zapalnym i działaniu patogenów:

Zastosowałbym sodę (alkalizacja, ogranicza ból) na pusty żołądek 2-3 razy na pusty żołądek,
lub cytrynian potasu, który można brać w trakcie posiłku:
http://allegro.pl/cytrynian-potasu-czys ... 22823.html

Zrób dobry biorezonans diagnostycznie, choćby na Bicom2000 w zakresie wirusów, pasożytów i bakterii.

Dr Clark

BÓL

Cytuj:
Bóle to stan zapalny z nieodłącznym udziałem bakterii Streptococcus pneumoniae:
(paciorkowiec, chowa się w wątrobie i atakuje przy stanie zapalnym przy udziale chromu)

Jedyną bakterią odpowiedzialna za niemal każdy rodzaj bólu jest Streptococcus pneumoniae,
podstawowym jego pożywieniem jest chrom.

A więc :
garnki, ozdoby, sztućce, biżuteria, zegarek, metal w zębach, bransoletki,
metal w stanikach, paskach, czapkach…

Czasem wystarczy już jedna dawka każdego elementu.
Możesz uwolnić się od uzależniających środków przeciwbólowych i na nowo ożywić nadzieję!
Jest to ''warte więcej niż całe złoto tego świata''.
Z tego powodu naprawdę warto jest nie ustawać przy pozyskiwaniu poniższych ziół
:

Środki zapobiegawcze ziołowe:
szczaw polny 1X2 + każdorazowo wit. B6
kora brzozowa 1/4 filiżanki herbaty x3
kocimietka 1x4
kardamon 1x6
imbir 1x6
liść oliwny 1x6
korzeń prawoślazu 1x6
liść miłorzębu 1x6
goździki 1x3
gałka muszkatołowa 1x6
owoce róży 2x6
oman 1x6
ostropest plamisty nasiona 1x6

dzika sałata 1x6

oraz:
EDTA 500 mg, 1x2
notobramycyna ( wkroplach),
noampicylina (w kroplach)
bromelaina 1x6
trioktan 1x5
wit. E 1x6

To najbardziej nieustępliwa ze wszystkich bakterii.
Jest zawsze obecna w wątrobie, nie powodując bólu, gotowa ''rzucić'' się
na najmniejsza dostepną kropelkę krwi. Wydaje się żywic krwią.

W naszym organizmie stale pojawiają sie małe krwawienia.
Płytki krwi to nasi łatacze krążący od krwawienia do krwawienia i naprawiający wszystko dokoła.
Jeśli jednak nie zadziałają wystarczająco szybko, czyhające za kulisami bakterie posila się
i zaczną rosnąć.
Są to Strep pneumoniae.

Małe bóle i duże bóle, złamane kości, skręcone kostki, bóle stawów, bóle mięśni i chroniczne
bóle nieznanego pochodzenia- każdy z nich zaczyna się tak samo.

Nie zbadałam jednak wszystkich rodzajów bólu, takich jak bóle głowy, ból palców przytrzaśniętych drzwiami, ból jelit związany z gazami czy ból porodowy.

Bóle nowotworowe i bóle chorób przewlekłych zawsze wywoływane są przez Strep pneumoniae.

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

tez tak mieliście , ze po betainie bolała Was glowa?

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2062 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57 ... 69  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]