Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 25 kwie 2017, 11:35

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1593 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 50, 51, 52, 53, 54  Następna
Autor Wiadomość
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

kiszka pisze:
Jak żołądek traktuje zupę, szejki itp

Dokładnie tak jak inne posiłki.
Treść pokarmowa po zjedzeniu białek wcale nie jest gęsta. Żołądek wydziela bardzo dużo soków żołądkowych w tym dużo wody i trawienie odbywa się właśnie w czymś co przypomina zupę, a nie w gęsty budyń.
Gdy zjesz zupę to żołądek wydzieli mniej wody ale wiadomo, ze w zupie zazwyczaj niema zbyt wiele białek. Natomiast szejk białkowy nie jest aż tak rzadki.

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 23 mar 2017, 7:32 
VIP Member
Awatar

Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

przepraszam, że tak dużo pytań ale jeszcze mnie zastanawia to czy po bardziej obfitym posiłku powinien być odpoczynek tzn, żeby odrazu nie iść do pracy czy do innego wysiłku fizycznego. Często tak mam, że właśnie jak pojem i pójdę coś robić to łapie lekka kolka w prawym boku, natomiast jak usiądę lub się położę na chociaż 15 min to jest wtedy bez problemu. Pamiętam jak w szkole średniej miałem przedmiot właśnie o żywieniu to zawsze nauczycielka mówiła żeby po posiłku nie obciążać się fizycznie a najlepiej się położyć na chwilę po to aby żołądek mógł spokojnie sobie zacząć trawić.
Tak samo słyszałem w TV na Discovery chyba, że ludzie są dlatego senni po posiłku bo większość krwi jest kierowana do żołądka w celu trawienia i dlatego odpływa z mózgu w jakimś małym stopniu oczywiście i dlatego czujemy błogą leciutką senność. Chociaż są też opinie, że właśnie to nie dobry objaw bo może świadczyć o dużym skoku glukozy we krwi.. jak to naprawdę jest?

Intimate Secretary * 6th Degree

BOW czyli do jajecznicy nawet 6 betain, a jakas kasza czy surówka to nie brać czy np. tylko 3 wziąc? Oczywiscie to tez zalezy od indywidualnych preferencji ale głownie chodzi żeby betainą wspierać trawienie białem a węgle odpuścić lub tylko 2-3 brać bo gdzie indziej się trawią?

Entered Apprentice * 1st Degree

kiszka pisze:
przepraszam, że tak dużo pytań ale jeszcze mnie zastanawia to czy po bardziej obfitym posiłku powinien być odpoczynek tzn, żeby odrazu nie iść do pracy czy do innego wysiłku fizycznego. Często tak mam, że właśnie jak pojem i pójdę coś robić to łapie lekka kolka w prawym boku, natomiast jak usiądę lub się położę na chociaż 15 min to jest wtedy bez problemu. Pamiętam jak w szkole średniej miałem przedmiot właśnie o żywieniu to zawsze nauczycielka mówiła żeby po posiłku nie obciążać się fizycznie a najlepiej się położyć na chwilę po to aby żołądek mógł spokojnie sobie zacząć trawić.
Tak samo słyszałem w TV na Discovery chyba, że ludzie są dlatego senni po posiłku bo większość krwi jest kierowana do żołądka w celu trawienia i dlatego odpływa z mózgu w jakimś małym stopniu oczywiście i dlatego czujemy błogą leciutką senność. Chociaż są też opinie, że właśnie to nie dobry objaw bo może świadczyć o dużym skoku glukozy we krwi.. jak to naprawdę jest?

Po jedzeniu nie leż,chyba że głowa będzie uniesiona do góry. Mi przynajmniej zawsze jak sie kładłem to odzywały się odjawy refluksu.

Jak cwiczę na siłowni to też staram się nie cwiczyć odrazu po posiłku tylko min 1h odstępu .

Moim zdaniem warto powstrzymać się od wysiłku fizycznego odrazu po jedzeniu ale też bym się nie kładł do łóżka w tym czasie.

Mnie niestety ze względu na przepuklinę rozworu przełykowego betaina hcl nie służy, nakupiłem i nie mogę używać :( Gdyby ktoś był chętny chętnie odsprzedam. Zostały mi:
Całe opakowanie fabrycznie zamknięte BETAINE HCL 648mg Now Foods,
niestety napoczęte opakowanie BETAINE HCL PEPSIN&GENTIAN BITTERS 360tabl. Doctor's Best. Brałem przez ok. miesiąc po 2 tabletki dziennie także gwarantuję, że ok.300 szt jeszcze jest. Przechowywane w ciemnym chłodnym miejscu. Jeśli ktoś byłby zainteresowany proszę o PW.
Ważność obydwu wrzesień i grudzień 2018. Oczywiście ceny poniżej allegro.
Pozdrawiam.

Jestes z okolic Warszawy ?Jeśli ceny byłyby tych w stylu z iherb to mógłbym kupic.

Ogólnie takie rzeczy duzo taniej wychodzi z USA kupic niz w Polsce.

kevin19x pisze:
Jestes z okolic Warszawy ?Jeśli ceny byłyby tych w stylu z iherb to mógłbym kupic.

Ogólnie takie rzeczy duzo taniej wychodzi z USA kupic niz w Polsce.

Jestem z okolic Krakowa, co do ceny możemy się dogadać...

Ja też mogę chętnie odsprzedać, gdyby ktoś był zainteresowany: Super Enzymy Now Foods (ubytek jednej kapsułki), Betainę Dr Best (ubytek jednej kapsułki) i około połowy opakowania Betainy Now Foods. Nie mogę ich zażywać niestety przez problemy z żołądkiem.

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Witam serdecznie . Mój problem polega na tym że odczuwam sól w ustach , rano język jest cały biały od soli jakbym go trzymał w solniczce , dziąsła i policzki są podrażnione tak jakbym jadł solone orzeszki , czuję że coraz gorzej mi się przełyka , dostaję takich ślinotoków że usta mam pełne słonej śliny . Mam stwierdzony refluks , nadżerki i zapalenie żołądka ale nigdy nie miałem takich objawów . To odczuwanie soli i jej fizyczna obecność zaczęła się od badania tomografem komputerowym i podaniu kontrastu , na drugi dzień po badaniu dostałem wysypki , wysokiej temperatury , drgawki i słony posmak . Tarczyca , kreatynina , mocznik , sód i potas , próby wątrobowe - wszystkie wyniki w normie . Może któryś z użytkowników forum spotkał się z problemem soli w ustach albo gdzieś czytał o podobnym , byłbym bardzo wdzięczny za jakieś porady bo naprawdę odechciewa się żyć . Oczywiście wszyscy odwiedzani lekarze robią wielkie oczy jak im mówię o swoim problemie . Pozdrawiam

Grand Elect Mason * 14th Degree

Brałeś IPP?

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

greg2015 pisze:
Brałeś IPP?

Brałem dwa lata z niewielkimi przerwami

Od tego powinieneś zacząć.
Twoim problemem jest to świństwo, które niszczy zdrowie, nie sól na języku.

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Witam,

Od jakiegos czasu obserwuje forum i owy temat. Nprawde skarbnica wiedzy, za co duże dzięki dla wszystkich udzielających sie, no i rzecz jasna wielkie dzięki dla Bow1- chyle czoła dla twojego podejscia i wiedzy jaką dysponujesz.

Oczywiście piszę bo równiez jak wy mam problemy zdrowotne. Mógłbym rzec ze bardzo duże problemy zdrowotne, od 5 lat zmagam sie z blizej nie wyjasniona chorobą która nastąpiła po antybiotykach,zakązeniu HP ,lekach ipp oraz smieciowej diecie. Z początku przerabiałęm standardowe choroby ludzi ktorzy przesadzili z antybiotykami. Takie jak Candide,lamblie,pasozyty i rózne inne paskudztwa. Mase badań,lekarzy ,szpitali i nic. W Kolanoskopi wyszło mi mikroskopowe zapalenie jelita/dwunastnicy. W gastro przewlekłe nieaktywne zapalenie zoładka. I tak 4 lata probowałęm przeróznych terapie,diet i nic nie pomogło. Jasne były wzloty i upadki ale cały czas jestem chory.

Objawy wszystkie z półki braku odpowiedniego trawienia i wchłaniania. Utrata masy 15 /20 kg,pieczenie jezyka, brak trawienia na kazdej płaszczyznie. Mega smierdzace gazy,bulgotanie obfite załatwianie sie. Zołtawy kolor stolca i bardzo męcząca mgła umysłowa, moglbym tak wymieniac ale w nie w tym rzecz. Zauwazylem ze zaczeły pomagac mi enzymy proteoliotyczne - czyli takie które głównie trawią białko. I wiecie pozniej nastąpiła Eureka - jesli białko to i żoładek i tak trafiłęm do was Spece:) Ale niestety bajka tutaj sie kończy i zaczeły sie schody zaczołem stosowac Ocet i ok widziałem progrest w połaczeniu z enzymami dawalo naprawde fajne kombos. Ale przeskoczyłem na Betaina,odstawiłem enzymy i wszystko sie popsuło. Mam sporo problem z Betaina poniewaz biora ja ,uwaga dzis rekord padł 9 tab do posiłu i nieczuje ciepła w zoładku. I tutaj jest najwazniejsze pytanie do WAS i BOW o co chodzi ??

nie robiłem testu z soda, ale rzez jasna mam mega nie dobory kwasu zoładkowego jesli przy 9 tab nie czuje nic. Co dziwne przy occie jak przegiąłem czułem pieczenie w zoładku.

Pozdrawiam
NcL

-- 12 kwie 2017, 19:21 --

Bow,

Czy mogę Cie prosić o opinie twoja ? Albo kogoś z was z doświadczeniem w temacie zakwaszenia żołądka.

Od kad zacząłem zakwaszać żołądek nie mam wzdęc, ani cuchnących gazów. W jelitach jest cisza.. Ale mam wrażenie mimo wszystko ze dawka 5-6 tabletek jest zamała dla mnie, nieczuje żadnego ciepła( Przy 9 tab tez nie czuje zadnego ciepła). Mało tego boli mnie język po jedzeniu bardzo czesto. Mam wrażenie jakby Ocet jabłkowy robił na moim żołądku mocniejsze wrażenie, jest taka możliwość ? Ale przed Betaina stosowałem Ocet z miesiąc i tez jakby sie zatrzymałem w progresie leczniczym. Pytanie na dzis czy moge połaczyc oba sposoby ? np przed posiłkiem 20 minut Ocet 2 x łyzka na 1/3 szklanke wody + 4-5 kapsulek w trakcie posiłu Beta HcL.

Pozdrawiam
NcL

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Witam ponownie, poczytałam wątek tak jak mi zalecono ;) Odstawiłam leki, kupiłam betaine i narazie nie wracam do IPP. Jest dobrze, nie spodziewałam się, że tak "łatwo" z tym pójdzie.
Obecnie wywaliłam z diety wszystko, co wyszło mi w testach na nietolerancje, przed posiłkami biorę betaine, staram się nie pić z posiłkami, piję olej z czarnuszki, a dodatkowo biorę Derubit oraz magnez, potas, D3 (ale to z innych powodów), kwasy omega i zielony jęczmień. Może ktoś mi podpowie czy któraś z tych rzeczy jest niewskazana przy chorym żołądku? Mam jeszcze pytanie o betainę- biorę 3 tabletki przed posiłkiem, ale nie czuję żadnego ciepła, ani nic podobnego. Nie czuję też jakichś spektakularnych zmian, ale wyczytałam, że trzeba czasu. Czy powinnam zwiększać dawkę tej betainy?

Awatar użytkownika

nakrapiana pisze:
Witam ponownie, poczytałam wątek tak jak mi zalecono ;) Odstawiłam leki, kupiłam betaine i narazie nie wracam do IPP. Jest dobrze, nie spodziewałam się, że tak "łatwo" z tym pójdzie.
Obecnie wywaliłam z diety wszystko, co wyszło mi w testach na nietolerancje, przed posiłkami biorę betaine, staram się nie pić z posiłkami, piję olej z czarnuszki, a dodatkowo biorę Derubit oraz magnez, potas, D3 (ale to z innych powodów), kwasy omega i zielony jęczmień. Może ktoś mi podpowie czy któraś z tych rzeczy jest niewskazana przy chorym żołądku? Mam jeszcze pytanie o betainę- biorę 3 tabletki przed posiłkiem, ale nie czuję żadnego ciepła, ani nic podobnego. Nie czuję też jakichś spektakularnych zmian, ale wyczytałam, że trzeba czasu. Czy powinnam zwiększać dawkę tej betainy?

przy betainie trzeba czasu. Ja biorę 2 kapsułki i to mi powinno wystarczyć. Zainteresuj się tematem o olejach tloczonych na zimno. Tam też jest kopalnia wiedzy i informacji. Odstawil bym Omega3 i jęczmień. Dodał magnez, ZKT, vit C, jod, i dużo soli klodawskiej no i cierpliwości. Powinno być lepiej

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Witam. Przed chwilą dodałam post, ale go nie widzę, coś nie poszło. Dlatego przepraszam jeśli się zdubluję.

Poczytałam trochę ten wątek, ale jest tu tyle informacji, że się trochę pogubiłam. Proszę o radę.

Mam 154cm wzrostu i 49kg wagi, czyli szczupła. Mam 31 lat.

Moje problemy:
Głównie zgaga i refluks. Nadżerka żołądka i H.Pylori zdiagnozowana rok temu (spowodowana głównie chronicznym stresem podejrzewam). Przepisanych leków IPP nie brałam wcale.
Ponadto mam czasami zaparcia, gazy, stale biały język, nieświeży oddech, niedoczynność tarczycy, powracające przeziębienie pęcherza moczowego.

Leki, suplementy, dieta:
Naturalny ekstrakt z tarczycy świńskiej, witamina D3 (obecnie poziom witaminy już 77 jednostek, początkowo 11), witamina K2 100mcg, complex B-50. Rano i wieczorem kieliszek nalewki z aloesu lub żyworódki. Jak mi się przypomni siemie lniane (przy czym wypite na zgagę nie łagodzi jej, nie wiem czy nie powinno być inaczej), w pracy wypijam przed śniadaniem koktajl owocowo-warzywny, staram się jadać zdrowo, ale różnie mi to wychodzi, po pracy popijam sok z kiszonych ogórków (czasami dzięki temu zgaga ustępuje). Używam soli himalajskiej, oleju kokosowego, zamiast cukru erytrol, ale mam napady na słodycze niestety. Kiedyś piłam wodę z kwasem l-askorbinowym, ale zaprzestałam, bo wzmaga zgagę.

Przeczytałam tu, że przy nadżerce żołądka nie mogę brać HCl, tylko najpierw kilka tygodni pić siemię lniane. Czy przez ten czas mogę wprowadzić enzymy i probiotyki, a wtedy po tygodniach wprowadzić HCL z pepsyną? Co jeszcze powinnam dodać na początku mojej drogi do uzdrowienia? Lista polecanych tu suplementów jest bardzo długa, dlatego proszę o wskazówki, najważniejsze na początkowym etapie leczenia.

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.

rEwelus pisze:
Przeczytałam tu, że przy nadżerce żołądka nie mogę brać HCl, tylko najpierw kilka tygodni pić siemię lniane. Czy przez ten czas mogę wprowadzić enzymy i probiotyki, a wtedy po tygodniach wprowadzić HCL z pepsyną? Co jeszcze powinnam dodać na początku mojej drogi do uzdrowienia? Lista polecanych tu suplementów jest bardzo długa, dlatego proszę o wskazówki, najważniejsze na początkowym etapie leczenia.

Masz kwas w żołądku? Robiłaś choćby prosty test sodą?
test-sody-na-zakwaszenie-zoladka-wiarygodnosc-t15767.html?hilit=test%20kwasu#p205750

Kto stwierdził helicobacter?
Najpierw pij sok ze świeżej kapusty, wytłoki połykaj wg Bołotowa.
Do zakwaszania bardzo dobra sól kamienna i zioła:
Cytuj:
– Żołądek (zapalenie błony śluzowej żołądka, nieżyt żołądka, wrzody, złe trawienie) przy podwyższonej kwasowości.

U tego, kto jest nerwowy, wydziela się adrenalina i parzy żołądek. Potrzebne są zioła uspakajające: serdecznik, bylica pospolita, karbieniec*, bukwica zwyczajna*, mięta, melisa, nagietek, podbiał pospolity, krwawnik, szarota błotna*, szałwia, jasnota biała, liść brzozy, dziurawiec, rumianek, babka lancetowata, chmiel. Korzenie kozłka (waleriany) i wielosiła* błękitnego.

Przy niskiej kwasowości – te same zioła, ale dodać babkę zwyczajną

Cytuj:
Przy zerowej kwasowości żołądka – pić napar z babki dużej, przy podwyższonej – z babki lancetowatej.

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/recep ... ej-2016-12

Cytuj:
Ponadto mam czasami zaparcia, gazy, stale biały język, nieświeży oddech, niedoczynność tarczycy, powracające przeziębienie pęcherza moczowego.

Masz na pewno problem z pasożytami:
czy-powinnismy-systematycznie-odrobaczac-t15239.html?hilit=test%20kwasu#p197085

Tę lekturę polecam:
https://talizman.pl/174601-large_defaul ... ionych.jpg

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Nadżerkę i H.Pylori wykazała gastroskopia.

Test na sodę kiedyś robiłam, ale szybko poszło jakby takie maleńkie odbicie, nie wiem nawet czy to było odbicie a później nic. Powtórzę dziś ten test. Są jeszcze inne możliwości sprawdzenia tego kwasu?
Czyli może się okazać, że HCl wcale nie będzie mi potrzebny?

Bardzo dziękuję za tak szybką odpowiedź.

rEwelus pisze:
Czyli może się okazać, że HCl wcale nie będzie mi potrzebny?

Jeżeli tak, to niepotrzebny HCl, to się zdarza rzadko, objawy świadczą że nie bardzo:
Cytuj:
zaparcia, gazy, stale biały język, nieświeży oddech, niedoczynność tarczycy, powracające przeziębienie pęcherza moczowego.

Grzybica, być może EBV.
Sprawdź to dobrym biorezonansem. (Diacom 3D, Bicom)

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Witam wszystkich .Użytkownik BOw1 swego czasy wspomniał o kwasie nikotynowym w butelce , i w informacji o zażywaniu dodaje : pół tabletki .
post z : Bow1
Tytuł: Betaina HCL - wszechstronnym lekiemPost: 06 mar 2014, 23:20
To tylko literówka czy może ktoś wie więcej . Np. dla czego nie w tabletkach .
Proszę o opinię .

Cytuj:
Należy nabyć butelkę kwasu nikotynowego (ale nie niacyny ani amidu kwasu nikotynowego) ze sklepu ze zdrową żyw-nością. Niewykluczone że trzeba będzie zamówić go gdzie indziej, ponieważ wersja wywołująca „uderzenia gorąca" nie zawsze jest dostępna w Australii i innych krajach (należy skontaktować się z New Zealand Nutritionals pisząc na adres enquiries @vita-fit.nz).

Bow1 nie jest autorem tego tekstu, ten fragment to część tekstu "Znaczenie kwasu solnego", w oryginale zapewne był po angielsku i akurat zostało tak przetłumaczone że jest "butelka". Byćmoże chodzi o jakiś pojemnik (z tabletkami). Kwas nikotynowy w tabletkach działa i wywołuje zaczerwienienie.

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Pytanie mam. Jak myślicie czy betaina wchodzi w interakcję z tabletkami antykoncepcyjnymi? Moim zdaniem nie. W sumie w żołądku powinien być kwas. I czy w ogóle wchodzi w jakieś interakcje oprócz tabletek przeciwbólowych itp.

moim zdaniem nie powinno byc w tym przypadku zadnych przeciwskazan

Meeegggiii pisze:
Pytanie mam. Jak myślicie czy betaina wchodzi w interakcję z tabletkami antykoncepcyjnymi?

Kto zyskuje na tabletkach antykoncepcyjnych?
https://webcache.googleusercontent.com/ ... clnk&gl=pl

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Greg

Po jakim czasie stosowania kwasu i w jakich dawkach uzyskales efekt leczniczy który Cie satysfakcjonował ??

Pozdr.

Nigdy nie brałem kwasu.
Przeczytaj temat od początku.
Niektórym sól i zioła na pobudzenie kwasu wystarczają.

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Wiec cos pomieszałem, ale ok to powiedz ile musiałeś pobudzać zoładek naturalnymi środkami zeby uzyskać satysfakcjonujący efekt. I powiedz mi czy pieczenia jezyka miałeś ? Od 4 lat od kiedy borykam sie z chorobą piecze mnie jezyk i odziwo od kiedy zaczołem zakwaszać żoładek jest lepiej, bo nie jest idealnie ale jest lepiej. Stosuje OJ przed posiłkiem 15-20 minut i 4 tabs betainy. Jak robiłem testy z sama betaina było zle, sam ocet zdawał sie być lepszy. Ale połaczenie obu w moim przypadku chyba jest najbardziej korzystne. Niestety przez problem z zoładkiem doigrałem sie tez mikroskopowego zapalenia jelit. Może w tym temacie jestes w stanie Mi pomoć ? cos byś proponował ?

Przerabiałem leczenie samych jelit- bez skutecznie.

Pozdr.
,
Jeszcze jedna bardzo ważny i uciążliwy objaw mojej choroby, mianowicie mgła umysłowa. Kiedys na studiach moja koncentracja była na b.wysokim poziomie tak samo pamieć perfect. Obecnie mam wielkie problemy. Moze znacie sposoby jak pozbyc sie na stałe mgły umysłowej ? Odtruwania i detoksy to jasna rzecz przerabiałem, chodzi mi o efekt trwały. Zdaje sobie sprawe ze jesli żoładek nie działa to mam przeciekajace jelito i w tym zapewne jest najwiekszy problem. Zatruwam przewlekle organizm, ale jak sobie z tym wszystkim radzicie ?

Bow1 jaką wit C polecasz, czy taki kwas l-askorbinowy z apteki może być? Jakie dzienne dawki? Chodzi mi o suplementację przy stosowaniu zkt.

goodgirl243 pisze:
Bow1 jaką wit C polecasz, czy taki kwas l-askorbinowy z apteki może być?

Sprzedają w aptekach?

Secret Master * 4th Degree
Secret Master * 4th Degree
Awatar użytkownika

Jest np. Gold Vit-C z Olimpu- kwas l-askorbinowy+bioflawanoidy cytrusowe, czyli wszystko wygląda spoko, oczywiście oprócz lichwiarskiej ceny.

Osobiście poszedłbym i idę w zwykły kwas l-askorbinowy 1kg wsypywany do soków, bez zbędnych ceregieli

-- 22 kwie 2017, 14:40 --

NcL pisze:
Jeszcze jedna bardzo ważny i uciążliwy objaw mojej choroby, mianowicie mgła umysłowa. Kiedys na studiach moja koncentracja była na b.wysokim poziomie tak samo pamieć perfect. Obecnie mam wielkie problemy. Moze znacie sposoby jak pozbyc sie na stałe mgły umysłowej ? Odtruwania i detoksy to jasna rzecz przerabiałem, chodzi mi o efekt trwały. Zdaje sobie sprawe ze jesli żoładek nie działa to mam przeciekajace jelito i w tym zapewne jest najwiekszy problem. Zatruwam przewlekle organizm, ale jak sobie z tym wszystkim radzicie ?

Akurat dzisiaj się za research na tym polu zabrałem i myślę czy nie wprowadzić tego co Ci napiszę poniżej u siebie. Dosyć ograniczony był to research ale co za dużo to i świnia nie zeżre

#unikanie stresu- adaptogeny
#probiotyki+ prebiotyki
*prawidlowa wysciolka jelita
#zakwaszanie zoladka
*niestrawione pokarmy nie przenikna przez jelita
#olej kokosowy
#kwercetyna
*poprawa funkcjonowania bariery jelitowej oraz uszczelnienie jelita poprzez tworzenie białek przyłączeniowych, które ochraniają jelito od wewnątrz
*zmniejsza uwalnianie się histaminy, która jest powszechna w nietolerancji pokarmów, a tym samym utrzymuje równowagę reakcji immunologicznych
#l-glutamina
*aminokwas, który działa przeciwzapalnie oraz powoduje rozrost naprawczej ścianki jelita.
Jeden z najlepszych środków, który tworzy ochronną ściankę dla komórek.
#lukrecja
*adaptogen- równowazy poziom kortyzolu
*poprawia produkcje kwasu zoladkowego
*przywraca odpowiednią wyściółkę śluzówki żołądka oraz dwunastnicy
źródło: https://arturtopolski.pl/niesamowite-wy ... e-sposoby/

+dieta gaps albo jakaś modyfikacja, aby wyłączyć produkty typu ziarna, zboża, cukier
orzechy koniecznie wg mnie dobrze namoczyć i jak najbardziej pogryźć

Zjadłem dzisiaj jajecznicę + orzechy i czuję się jakbym miał umierać i ktoś ukradł mi 3/4 mózgu :ninja: ,więc zdecydowanie stestuję te powyższe zalecenia...

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1593 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 50, 51, 52, 53, 54  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]