Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 20 sie 2017, 16:23

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1910 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 64  Następna
Autor Wiadomość
Knight of the East or Sword * 15th Degree

duchs pisze:
Efekt placebo mówi to Panu coś Panie greg chyba nie.

Cały jesteś jak jedno wielkie PLACEBO :lol:

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 18 lis 2016, 15:18 
VIP Member
Awatar

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

zolt pisze:
Zapytałem się też czy zna kogokolwiek, kto by się z refluksu wyleczył i mówiła, że nie...

Znam minimum kilkadziesiąt takich osób.
zolt, kolejność odwrotna.
Najpierw jest niedokwasota i brak trawienia białek. Masa pokarmowa z niestrawionymi białkami przesuwa się do dwunastnicy a następnie do jelita cienkiego gdzie zmienia florę bakteryjną, gdzie namnażają się bakterie z okrężnicy, a które nie mają prawa tam być bo powinny być wymiecione kwaśną jeszcze masą pokarmową. Zachodzą procesy gnilne, które uszkadzają zwieracz między dwunastnicą a żołądkiem. Żółć przedostaje się do żołądka itd itd itd. Który to już raz?
greg2015 pisze:
Jak stosować, kulki do paszczy i połykać, nie rozgryzać :lol:
Zaraz się rozpłaczesz.

Ja się rozpłakałem ale ze śmiechu. :D

Temat niby o lekach a moderator kabaret z tego robi.

Nie zawsze refluks jest wynikiem niedokwasoty Bow1 wykazuję się ogromną ignorancja pisząc takie rzeczy.

Odpowiedzi grega są często na żenująco niskim poziomie kogoś to śmieszy? No cóż różne są poczucia humoru.
On pewnie myśli że mnie obrazi czy coś a tylko pokazuję jak bardzo ma wyprany mózg.

ps. Ludzie z wyciętymi żołądkami żyją i jakoś nie gniją ;)

Intimate Secretary * 6th Degree

Bow1 pisze:
Bow1 pisze:
Betaina HCL nie jest lekiem na każdy przypadek ale jest lekiem na wiele przypadków.
karolina pisze:
Po prostu nie jest ona dla wszystkich,

Bow nie jest dla wszystkich ze względu na słabe śluzówki żołądka - ja tylko z tego powodu nie mogę brać. Pomagała mi w moim odczuciu na refluks, z tego założenia wychodzę, że mam niedokwasotę żołądka. Powodowała tylko duże wzdęcia i zaparcia, podejrzewam, że przez steorynian magnezu.

Ipp są złe w każdym innym przypadku niż nadkwasota i to fakt niezaprzeczalny. Kwas solny jest potrzebny w żołądku, inaczej pasożyty i grzyby nie giną, dostają się do jelita, stąd kandydozy i inne dziadostwa (jedyna rzecz z jaką zgodził się gastrolog heh).
Refluks nie jedynie, ale najczęściej wynika z niedokwaszonego żołądka. Gdyby tylko każdy mógł go zakwaszać, byłoby cudownie. Nie jest mi dane to szczęście niestety.
Gdybym wiedziała, że łyk płynu u dentysty zrujnuje mi zdrowie...heh

Awatar użytkownika

Bow1 pisze:
Najpierw jest niedokwasota i brak trawienia białek. Masa pokarmowa z niestrawionymi białkami przesuwa się do dwunastnicy a następnie do jelita cienkiego gdzie zmienia florę bakteryjną, gdzie namnażają się bakterie z okrężnicy, a które nie mają prawa tam być bo powinny być wymiecione kwaśną jeszcze masą pokarmową../

Mnie tylko zastanawia jedna rzecz. Skoro już takie dzieci w wieku 6lat chorują na refluks (i to tak poważny jak przykład tamtej dziewczynki) to rozumując w ten sposób, niektórzy wytwarzają naturalnie za mało kwasu żołądkowego ? To jest trochę dziwne.. Ja rozumiem, że są przypadki po terapiach antybiotykami itd, ale nie u wszystkich widać jakąś wyraźną przyczynę.

Dziś koleżanka powiedziała mi o swojej kuzynce, która ma 9 lat, ma refluks i oczywiście pakują w nią IPP. Masakra :załamka:

@karolina Twój przypadek jest w ogóle wyjątkowy.. Refluks po połknięciu substancji u dentysty, to brzmi absurdalnie, może powinnaś pogadać z jakimś chemikiem, nie lekarzem :P

PannaJoanna pisze:

Nie, bo gastrolog przecież wysłał mnie do psychoterapeuty (stwierdził że skoro nie mam gerd i IPP nie działa, to sobie wymyśliłam te objawy) .. Tak czy inaczej, mam zamiar je zrobić, ale jestem w 99% pewna, że to LPR, bo :
- nie mam zgagi i nie boli mnie przełyk, nie odbija mi się treścią żołądkową po jedzeniu, ale czymś w rodzaju gazu , co drażni moje gardło (prawdopodobnie przez pepsynę) , gula w gardle, chrząkanie, bolą mnie uszy lub budzę się z zatkanymi, nie działa na mnie ipp które w przypadku gerd powinno przynajmniej objawy zamaskować. I tak od 3 miesięcy. Jak czytam naukowe artykuły o tym rodzaju refluksu (bo hm ten temat jest dosyć nowy na "rynku" chorych) , to generalnie problemem jest pepsyna, która pod wpływem ciśnienia "przelatuje" przez przełyk i drażni gardło. Trochę lipa, bo pojęcia nie mam jak z tym walczyć, a to łatwa droga do raka krtani/gardła..

Asia mam niemalże identyczne objawy, z tym, że ostatnio trochę mnie kłuje czasami w klatce piersiowej (to już chyba objaw gerd), no i ta nadżerka w przełyku też przemawia za gerd. Ponoć lpr wynika też z gerd, tylko treść się cofa, szybko przechodząc przez przełyk, czego się nie czuje i podchodzi aż do gardła, manifestując objawy lrp. Że lpr jest niejako przedłużeniem gerd.
Ale Tobie leki ipp nic nie dawały (a próbowałaś tylko jednego rodzaju leku? czasem kwestia doboru leku), mi może trochę coś dają, ale na gulę i ból gardła niestety nie. Więc generalnie do d....:(

-- 18 lis 2016, 16:52 --

PannaJoanna pisze:

@karolina Twój przypadek jest w ogóle wyjątkowy.. Refluks po połknięciu substancji u dentysty, to brzmi absurdalnie, może powinnaś pogadać z jakimś chemikiem, nie lekarzem :P

Żebyś wiedziała Asia...już nawet rozpisałam sobie reakcję chemiczną HCl z podchlorynem sodu i pokazałam learzowi (są po biochemii w końcu). Kwas + zasada = reakcja zobojętnienia. Kwas solny ma ph 2,5-3, ja połknęłam zasadę o ph 12-13. Na chłopski rozum doszło do podwyższenia ph w żołądku, ale lekarz powiedział, że jak jemy coś o wysokim ph to nie pozbawia nas to od razu kwasu.
Może substancja chemiczna działa inaczej i neytralizuje ten kwas jakoś bardzo, nie wiem:(

Ale znalazłam kiedyś wypowiedź faceta, który też to połknął u dentysty i też mu to spowodowało refluks. Paranoja jakaś. Jak łatwo naruszyć gospodarkę w organizmie;/

Awatar użytkownika

karolina pisze:
Ponoć lpr wynika też z gerd, tylko treść się cofa, szybko przechodząc przez przełyk, czego się nie czuje i podchodzi aż do gardła, manifestując objawy lrp. Że lpr jest niejako przedłużeniem gerd.
Ale Tobie leki ipp nic nie dawały (a próbowałaś tylko jednego rodzaju leku? czasem kwestia doboru leku), mi może trochę coś dają, ale na gulę i ból gardła niestety nie. Więc generalnie do d....:(

Lpr może być przedłuzeniem gerd (refluks mieszany), a może być niezależny od gerd (To zamierzam zbadać właśnie przez ph-metrię i manometrię). IPP nie pomagają za bardzo na LPR bo o ile neutralizują kwas solny, to nie robią tego z pepsyną, która to jest głównym powodem guli w gardle, bólu, chrypki i wszystkich tych objawów które wymieniłam. Prawdopodobnie to wszystko wynika też z nieprawidłowości żołądkowo-jelitowych (zaburzona flora bakteryjna, niedokwasota) itd. Ale wyleczyć lpr jest ciężko, wymaga dużej cierpliwości.
Gadałam z gościem z UK, który sam miał 10 lat problemy zarówno z gerd jak i lpr i mówił o podobnym mechanizmie który opisał Bow1, czyli generalnie genezą jest zazwyczaj niedokwasota, która prowadzi do szeregu dalszych objawów. Paradoks tego jest taki, że ciężko jest zacząć zakwaszać, gdy Twoje gardło i przełyk na to nie pozwalają (przez zły stan). Betaina jest tu jakimś wyjściem, o ile te śluzówki są mocne. Jego rozwiązaniem na zmniejszenie objawów była woda alkaiczna która neutralizuje pepsynę ( a więc gardło i krtań mniej podrażnione ) i gaviscon advanced (również dostępne w uk) , czyli zawiesina, która tworzy "bańkę" w żołądku przez co ta kwaśna treść z dodatkami (żółć, pepsyna) nie mają prawa się przedostać do przełyku i dalej do gardła. Jeszcze tylko dodam, że oprócz własnego doświadczenia współpracował z badaczami, którzy się zajmowali tym tematem, więc generalnie wszystko jest poparte naukowo (+pewnym gronem osób, które po stosowaniu się do tych sposobów poczuły zmianę) Jakbyś chciała to na PW poprzesyłam Ci materiały, tylko wszystko jest po angielsku. Ogólnie podkreślał też rolę witaminy d3, b12 i wiele innych czynników, które należy kompleksowo wprowadzić, by poczuć zmianę.

Sama jeszcze nie próbowałam tych sposobów, więc ciężko mi coś powiedzieć, ale jest to jakieś światełko w tunelu.

Bow1 możesz opisać działania tych ludzi, skoro znasz ich aż kilkadziesiąt? Co robili, jak to wyglądało?
Bo nie wierzę, że każdy przyjął Betainę i cud miód, wszyscy ozdrowieli.
Musi być to bardziej skomplikowane, sam widzisz, ilu ludzi tu się meczy, ilu ludzi kombinuje na wszelkie sposoby, a i przecież nie każdy refluks jest taki sam.

Dzięki za info Asia. Możesz podesłać na priv, pewnie, dzięki. Nad wodą alkaiczną też się właśnie zastanawiałam, chyba lepiej ekonomicznie kupić dzbanek filtrujący i wypróbować...Spróbuję. Daj znać jak już zaczniesz używać gaviscon advance. Ja mam teraz essox, ale tylko chwilowa ulga. Dziś np. gardło zaczęło mnie boleć jak nigdy wcześniej, coś bardziej pod przeziębienie (Ciebie tak boli?), coś do ssania może? Może też pić wodę z miodem.

Provost and Judge * 7th Degree

czy ktos sprawdzal czy nie ma blokady nerwow w kregoslupie i ma 100% pewne zrodlo kupna nie wielkiej ale na pewno pewnej jakosci kwasu nikotynowego?

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Dzisiaj był u mnie ojciec dwójki dzieci 5 i 9 lat po oleje bo dzieciaki mają refluks. Ostatnio spotykam coraz młodsze dzieci z tymi problemami.
To prawda, że nie każdy może wyleczyć się betainą HCL chociaż jeszcze w latach 60 tych tak właśnie było. Chorym podawano rozcieńczony kwas solny bo wtedy nikt jeszcze nie słyszał o betainie i było 100% wyleczeń.
Obecnie problem jest bardziej skomplikowany i dotyczy wielu kwestii.

Np w przypadku niedoczynności tarczycy u matki może pojawić się problem dysfunkcji/niedorozwoju wyściółki żołądka u dziecka. Podobnie jest czasem po szczepionkach ale najczęściej (mam na uwadze dzieci) do problemów związanych z żołądkiem dochodzi po karmieniu dziecka mlekiem krowim wzbogaconym dodatkowo w nieodpowiednie kwasy tłuszczowe. Te wszystkie mleka dla dzieciaczków, te pięknie opakowane, te pięknie nazywane trucizny. W odżywkach tych nie dość że jest nieodpowiedni skład białkowy, że są martwe biologicznie na dodatek można znaleźć podłe tłuszcze wywołujące przewlekłe stany zapalne.

Systemowe zapalenie małego stopnia(low grate systemic inflammation) - to jest to od czego macie kochani problemy, no może poza Karoliną u której przyczyna jest zgoła inna ale leczenie powinno być podobne.

Jeżeli ktoś nie może wdrożyć Betainy HCL mimo że wcześniej nie pompował się IPP to ma problem ze stanem zapalnym. Stan zapalny m.in. zlokalizowany w komórkach wyściółki żołądka. Stan ten oczywiście dotyczy całego organizmu ale w większości przebiega bezobjawowo.
Wszyscy tu zaangażowani w tą dyskusje o sinusoidalnym poziomie są, tak się składa, inteligentni więc resztę informacji znajdziecie, a czego nie znajdziecie to sobie dorobicie.
Ja nie mam czasu na długie artykuły naukowe bo właśnie rozpoczyna się tarło sielawy :) i mam moc roboty.
Zadbajcie o
a) grupy metylowe - trimetyloglicyna, metylokobalamina, kwas foliowy
b) antyutleniacze ale bez przesady
c) odpowiednie i odpowiednio zbilansowane kwasy tłuszczowe - to podstawa

Dostarczając nieodpowiednie często uszkodzone kwasy tłuszczowe wielokrotnie źle zbilansowane nie pozbędziecie się nigdy systemowego zapalenia małego stopnia, a co za tym idzie nie pozbędziecie się problemów z żołądkiem.

Czasem potrzeba też odstawić gluten, który również bywa czynnikiem wywołującym reakcje zapalne. Innym razem ogólnie gliadyny a jeszcze w innym przypadku wszystkie pokarmy zawierające glifosat.

To tyle dla ogólnego dobra. :)

Ps.
Dodam może tylko jedno bo tego obawiam się nigdzie nie znajdziecie.
Przeciwzapalnie działają oczywiście EPA i DHA ale najlepiej dostarczać je w postaci ALA. Znam badanie wiarygodne badanie gdzie podawano ALA i po 90 min badano poziom EPA i DHA. Okazało się że osoby biorące ALA na czczo miały około 300% wyższy poziom metabolitów tego kwasu niż osoby przyjmujące ALA do posiłku.
To jest wiarygodna i pewna informacja więc miejcie ją na względzie planując leczenie.

Ps.II
Na wypadek gdyby ktoś się czepiał jak badano poziom metabolitów ALA. Badano krew na obecność DHA i EPA połączonych z albuminami lub/i lipoproteinami

Krzysiek88 pisze:
czy ktos sprawdzal czy nie ma blokady nerwow w kregoslupie i ma 100% pewne zrodlo kupna nie wielkiej ale na pewno pewnej jakosci kwasu nikotynowego?

Od miesięcy stosuję tą:
http://podkowalinypl.shoper.pl/pl/p/Wit ... acyna/1493

Albo w tabsach po 500 mg, doskonała dawka:
http://podkowalinypl.shoper.pl/pl/p/Wit ... 500mg/1656

Zacznij od mniejszych dawek, docelowo wg Hoffera nawet 3x po 1000 mg.

-- 18 lis 2016, 22:50 --

Bow1 pisze:
Wszyscy tu zaangażowani w tą dyskusje o sinusoidalnym poziomie są, tak się składa, inteligentni więc resztę informacji znajdziecie, a czego nie znajdziecie to sobie dorobicie.

:D

-- 18 lis 2016, 22:52 --

Bow1 pisze:
Okazało się że osoby biorące ALA na czczo miały około 300% wyższy poziom metabolitów tego kwasu niż osoby przyjmujące ALA do posiłku.
To jest wiarygodna i pewna informacja więc miejcie ją na względzie planując leczenie.

Jak łączyć ALA z wit.C?
Pisałeś kiedyś, ale nie znajdę teraz.

PannaJoanna pisze:
karolina pisze:
IPP nie pomagają za bardzo na LPR bo o ile neutralizują kwas solny, to nie robią tego z pepsyną, która to jest głównym powodem guli w gardle, bólu, chrypki i wszystkich tych objawów które wymieniłam.

Pepsyna się nie wytworzy, gdy pH jest wyższe niż 5. W takim razie branie ipp jednak powinno poradzić sobie z objawami. Przyjmowanie ipp podnosi ph w żołądku do 5-6.

Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

greg2015 pisze:
Bow1 pisze:
Okazało się że osoby biorące ALA na czczo miały około 300% wyższy poziom metabolitów tego kwasu niż osoby przyjmujące ALA do posiłku.

Jak łączyć ALA z wit.C?
Pisałeś kiedyś, ale nie znajdę teraz.

Greg, czy tu nie chodziło przypadkiem o kwas alfa linolenowy? U nas na forum utarło się określać ALA kwas alfa liponowy, z kolei w necie ALA to bardzo często kwas alfa linolenowy.
Tak mi wyszło z kontekstu, chociaż najlepiej jak potwierdzi to Bow1.

bonifacy pisze:
czy tu nie chodziło przypadkiem o kwas alfa linolenowy? U nas na forum utarło się określać ALA kwas alfa liponowy, z kolei w necie ALA to bardzo często kwas alfa linolenowy.

Nie, kwas ALA. alfaliponowy lub R-ALA.
Bow1 pisał kiedyś, że kwas ALA jest do 10.000 x silniejszy od kwasu askorbinowego,
w związku z czym pobierane razem powinny mieć odpowiednio dobrane proporcje.
Co za dużo to niezdrowo. ;)
Pisał, że działają synergicznie.

Fakt, te nazwy mogą zmylić.

Lipoic acid (LA), also known as α-lipoic acid and alpha lipoic acid (ALA)
α-Linolenic acid (ALA)
https://en.wikipedia.org/wiki/Lipoic_acid
https://en.wikipedia.org/wiki/Alpha-Linolenic_acid
Te kwasy mają ten sam skrót. Ten o którym napisał Bow1 to kwas tłuszczowy- kwas alfa linolenowy.

greg2015 pisze:
Jak łączyć ALA z wit.C?

Bow1 pisze:
Dobrze jest też wziąć do każdej wit C 300 mg kwasu alfa liponowego aby przedłużyć antyoksydacyjne działanie wit C. Dostępne są badania, które jednoznacznie stwierdziły że kwas alfa liponowy regeneruje wit C przejmując od niej tlen. W takiej sytuacji wit C wykorzystywana jest wielokrotnie i nie dochodzi do oksydacji kwasów tłuszczowych.
Oczywiście kwas alfa liponowy nie jest bezwzględnie konieczny ale przyjmowanie go do posiłku razem z miksem i wit C jest bardzo wskazane.
Inaczej jest u osób z cukrzycą otóż ci chorzy bezwzględnie potrzebują do każdej dawki miksu dużych dawek wit C i kwasu alfa liponowego.

Właśnie chyba tego szukałem., dzięki :tak:

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Jasne, że w poprzedniej wypowiedzi miałem na myśli ALA czyli kwas alfa linolenowy tj omega 3 oraz jego metabolity czyli DHA i EPA.
duchs pisze:
Pepsyna się nie wytworzy, gdy pH jest wyższe niż 5. W takim razie branie ipp jednak powinno poradzić sobie z objawami. Przyjmowanie ipp podnosi ph w żołądku do 5-6.

To prawda. Bez HCL pepsynogen pozostanie nieaktywną pepsyną więc nie może podrażniać.
Może masz przewlekły stan zapalny?

bonifacy pisze:
Greg, czy tu nie chodziło przypadkiem o kwas alfa linolenowy? U nas na forum utarło się określać ALA kwas alfa liponowy, z kolei w necie ALA to bardzo często kwas alfa linolenowy.

Jednak chodziło o ten ALA Mruga
Mam jeden i drugi w użyciu.

Awatar użytkownika

greg2015 pisze:
bonifacy pisze:

Jednak chodziło o ten ALA Mruga
Mam jeden i drugi w użyciu.

Można by to podsumoawć tak, że oba rodzaje ALA są niezbędne do odzyskania i utrzymania zdrowia. :D

Awatar użytkownika

duchs pisze:

Też tak myślałam.

Cytuj:
The peptic chief cells produce and store pepsinogen, the precursor of the active enzyme. Pepsin, an aspartic proteinase, is a large bilobed molecule and concave on one surface, the concavity occupied by the detachable pro-part. When in contact with acid, the pro-part detaches exposing the concavity, the active site for enzyme action. The enzyme attaches to its substrate at this point and cleaves it. Acid (pH < 6) is required to convernert pepsinogen to active pepsin but once converted, the pepsin continues the autocatalytic process sustaining the cascade in the absence of acidt

Cytuj:
PPI therapy suppresses acid profoundly, has a variable effect on the volume of secretion (as indicated earlier) which is difficult to explain, but does not reduce the frequency of reflux episodes [35]. When volume is reduced only slightly [32], much fluid remains in the stomach and is available to reflux, carrying pepsin to the extraesophageal areas. When volume is reduced substantially, the concentration of pepsin rises [31] but reflux continues [35], although less is available to reflux, what reaches the extraesophageal areas is rich in pepsin, hence is damaging.

Cytuj:
Based on older studies, pepsin is commonly assumed to become inactive at pH ≥4 and to be denatured at pH ≥5.5, hence the widespread perception that PPI treatment renders the enzyme inactive by elevating the gastric pH. This view, we suggest, now needs to be readjusted taking into consideration the new evidence which clearly shows the enzyme retains much of its activity at pH ≥4, is still intact up to nearly pH 8, can be reactivated when exposed to acid once again but can damage cells even in the absence of acid.

Tu jest cały artykuł objaśniający o co chodzi, łącznie z badaniami itd:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3216344/

W UK są dostępne pomiary pepsyny na jej obecność i stężenie wykorzystywane do diagnozy LPR oraz chorób układu oddechowego:
https://www.peptest.co.uk/reflux/

Generalnie mechanizm jest dosyć skomplikowany i wolałabym, żeby to nie było prawdą, ale wszystko wskazuje na to, że coś w tym jest.
Po 2 miesiącach brania IPP (wtedy jeszcze nieświadoma co to jest) nie poczułam praktycznie żadnej ulgi w gardle, do tego odbija mi się nawet po wypiciu wody. Dodam jeszcze, że nie mam zgagi i typowych objawów gerd, choć z niestrawnością z pewnością problemy mam. Do tego dochodzą duszności, tak jakby mi było ciężko na płucach..

Bow1 pisze:
Może masz przewlekły stan zapalny?

Ja już nie mam pojęcia co ja mam.

:tak:
I zioła , nieoceniona ''branża'' ''boskiego'' uzdrawiania, polecam:

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/wazne ... eo-2016-10

http://wolna-polska.pl/wp-content/uploa ... -video.doc

-- 20 lis 2016, 14:00 --

PannaJoanna pisze:

Ja już nie mam pojęcia co ja mam.

Joanno, poszukaj sobie jakiegoś zestawu ziołowego z linku pani Jeleny powyżej.

@PannaJoanna
Bez badań ph metria, i test na alergie oraz wizyty u laryngologa który zajrzy do gardła nie dowiesz się co Ci jest.
Zioła na pewno nie zaszkodzą ale czy pomogą ? Wątpię.

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

duchs pisze:
Zioła na pewno nie zaszkodzą ale czy pomogą ? Wątpię.

Żadne z powyższych stwierdzeń nie jest zgodne z prawdą.
Zioła źle dobrane mogą zaszkodzić.
Odpowiednie zioła mogą wyleczyć.

Bow1 pisze:
duchs pisze:
Zioła źle dobrane mogą zaszkodzić.
Odpowiednie zioła mogą wyleczyć.

Nawet nie musimy daleko szukać, mamy polskich badaczy (Ożarowski, Różański).
Podają gotowe recepty.

Entered Apprentice * 1st Degree
Entered Apprentice * 1st Degree

Witajcie kochani

Znalazłam ten wątek w poszukiwaniu rozwiązania moich problemów z chronicznych refluksem przełykowym. Odniosę się może do tego:
PannaJoanna pisze:

Sama jeszcze nie próbowałam tych sposobów, więc ciężko mi coś powiedzieć, ale jest to jakieś światełko w tunelu.

Mam chyba podobny problem jak Ty i koleżanka Karolina. Objawów typowego refluksu jak pieczenie za mostkiem, nie mam. Jednak mój przełyk woła o pomstę do nieba. Śpię na podwyższeniu przez co tylko boli mnie kark. Rano i po śniadaniu jest ok, a po obiedzie i po kolacji, znów te symptomy wracają. Klucha w gardle, uczucie suchości. Ciężko to nawet opisać słowami, ale jest irytujące! Ciągle chrząkam, przełykam śliny. Czasem odpluwam pokarm, bo mam wrażenie, że jedzenie mi nie przejdzie, że powietrze w przełyku jakby je blokuje Straszne!

Zaczęło sie od zwykłej powszechnej zgagi, jakiegos niewinnego pieczenia za mostkiem, który znikał po Manti itp. Później było coraz gorzej. IPP przyniosło ulge, ale do czasu... Po 1,5 roku stosowania zaczęłam odczuwać dziwny ucisk w klatce. Miałam stresujący okres w zyciu i myślałam, że to nerwica i kula histeryczna w gardle. Zaczęłam pić sobie meliskę, ale nie pomagało. Zaczęłam zauważać, że dławie się małymi kęsami jedzenia zwłaszcza przy kolacji. Zwiększyłam dawkę IPP z 20 mg na 40mg. Nic, coraz gorzej. Aha, dodam, że towarzyszyło mi straszne uczucie wzdęcia i czułam, że te leki mi nie służą, że nie trawie, a pokarm leży godzinami. Trafiłam na wykłady Zięby i zaczęłam zakwaszanie. Ocet, krople gorzkie, sól himalajska do wody. Było ok. Wzdęcia zwłaszcza po occie jak ręka odjął. Z brzucha jakbym schudła 10 kg, zrobił sie płaski jak deska. Oczyściłam też jelita wodą z sola himalajską na czczo, 3 dni pod rząd. Tez super. No i do pewnego momentu, aż pojechałam na wyjazd i spałam na łóżku z bardzo niskim wezgłowiem. Jedzenie też nie moje, dietowe i zaczęło się wyraźne, nocne ulewanie. Wróciłam do domu i znów zaczęłam czuć kule w przełyku i tak raz lepiej raz gorzej do dzisiaj. Trwa to na razie 3 tydzień.

Zakwaszenie żołądka sprawdzałam sodą na czczo i odbicie jest ok. Kupiłam polecaną betaine HCL, ale nie widzę poprawy. Po 2 kapsułkach czuje juz ciepło w żołądku, wiec to raczej nie jest niedokwaszenie. Kupiłam Gavisco, polecany przez Panne Joanne. Powiem tak: Po pierwszej dawce rewelka, później w ciągu dnia, znów objawy się pojawiają. Na razie stosuję 1 dzień, więc sie nie wypowiadam jeszcze, że nie działa. Jakos taka blokadę czuję, bo odbija sie samym powietrzem, a bywało, że się troche ulewało. Co do wyjaśnienia działania, on nie tworzy bańki, tylko taki pomost, tratwę unoszącą się na powierzchni żołądka. Na ich stronie jest super animacja. Myślę, że tu pomógł by stricte lek osłonkowy, który wyścieli żołądek i przełyk przylegając do jego ściany. Znalazłam taki syrop Gastrotuss i jeśli Gaviscon sobie nie poradzi, zastosuję od razu ten.

Pozwolę sobie wkleić ze strony
Cytuj:
Gastrotuss to syrop osłonowy, wspomagający leczenie refluksu żołądkowo-przełykowego. Ten innowacyjny preparat nie tylko zmniejsza kwasowość treści żołądka, ale również tworzy mechaniczną barierę, która zapobiega cofaniu się treści pokarmowej żołądka i redukuje wytwarzanie gazów żołądkowych.

Może jest tu ktoś kto stosował? Naprawdę oszaleje z tym przełykiem. Jedzenie super, trawienie super, żadnych problemów gastrycznych, wzdęć tylko ten cholerny Przełyk... Jakby wypalił ktoś kwasem... solnym pewnie :)

Aha i jeszcze szperając zakamarki internetu, spotkałam taki lek neoBianacid. Też wypróbuję jak te dwa nie podziałają. Wkleję opis z neta:

Cytuj:
NeoBianacid Nadkwaśność i Refluks tworzy na błonie śluzowej warstwę o efekcie bariery, chroniącej błonę przed kontaktem z sokami żołądkowymi i substancjami podrażniającymi. NeoBianacid Nadkwaśność i Refluks zawiera Poliprotect, kompleks molekularny, owoc badań Aboca, o właściwościach mukoadhezyjnych. Poliprotect działa dzięki synergii między składnikiem polisacharydowym (ciężar molekularny > 20.000 Dalton), i składnikiem mineralnym (Limestone i Nahcolite). Działanie Poliprotect uzupełniają właściwości antyoksydacyjne składnika flawonoidowego, który łagodzi podrażnienie spowodowane wolnymi rodnikami.

Syrop lepszy lub gorszy może pomoże ale jest to niestety tylko wspomaganie walki z objawami bo przecież nie będziesz pił do końca życia syropu na refluks :/
Najważniejsze znaleźć przyczynę czyli zdiagnozować problem i wtedy rozpocząć leczenie za pomocą medycyny niekonwencjonalnej czy konwencjonalnej a może dwóch na raz.

http://oczymlekarze.pl/porady/z-notatni ... y-leczenia

Może komuś się przyda. Suplementacja brzmi ciekawie...

Cytuj:
Inne zioła przydatne w leczeniu choroby refluksowej przełyku to
lukrecja, aloes, wiąz śliski, morszczyn pęcherzykowaty oraz prawoślaz.

ale jak to jest z tymi ziołami? po szczypcie wszystkiego się sypie, zalewa wrzatiem np. 3/4 szklanki i pije przed posiłkiem czy regularnie co wieczór i kwas solny powinien się wytwarzać?

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1910 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 64  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]