Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 25 maja 2018, 10:14

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Być może media żerują na tego typu tematach. Być może nadal więcej jest ludzi kochających zwierzęta lub neutralnych wobec zwierząt. Nie mniej na światło dzienne wychodzą tak makabryczne przypadki że chce się płakać. Każdy pewnie juz słyszał o smalcu z psów,podpalonym kocie,urwanej głowie psa ciągniętego za autem czy psiaku wrzuconym do rzeki z przywiązanym kamieniem. Ludzie są potworami. Mało tego-dzieci są potworami. Brak empatii wobec zwierząt rodzi się w umyśle dziecka już nawet, które pierwotnie zdolne krzywdzić bez sensu nie jest!
Ludzie(spora ich część)traktują zwierzęta jak rzeczy. Doskonale widać to na wsiach(choć nie tylko)gdzie pies ma być na łańcuchu i żreć kości, a w nerwach chłop może mu przy****olić. Pominąć można już zwierzęta hodowlane wobec których uczuć nie żywią nawet sympatycy psa i kota.
Kary za takie znęcanie? Żałosne. Jak ten świat ma normalnie funkcjonować jak jakiś pacan dostaje 4miesiące za utopienie kota na oczach córki? Nie mogę się wprost nadziwić jak człowiek może uwiązać zwierze do słupa i katować je kijem do śmierci!
Nie wiem jakimi metodami rozwiązać tak potworny problem można, ale jak możemy się zastanawiać nad sprawami "ważniejszymi" a zapominać o takich bezbronnych istotach. Nie wiem co sam mogę zrobić w tym kierunku-może wydrukować ulotki i rozklejać...chyba jedyna sensowna metoda z mojej perspektywy, tyle że bez wsparcia wymiaru sprawiedliwości ludzie znęcający się czują się bezkarni..
Artykuł z Polityki:
http://www.polityka.pl/spoleczenstwo/ar ... erzat.read
A tutaj petycja(ale podpisów nadal mało..):
http://www.petycjeonline.pl/petycja/pet ... zetami/125

Nie wiem czy ten temat jest potrzebny, ale zajmujemy się nwo itp. a obok znieczulica nie ma granic..

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 10 lut 2011, 20:28 
VIP Member
Awatar

Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Ludzi już nic nie zmieni.

Pora na kolejny Potop.

Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

lordi widze ze i ciebie dzis wzielo na ten temat. Moja mama od rana chodzi wstrzasnieta bo znow czytala o schronisku, kolejnym, ktore powinno byc zwane raczej umieralnia. Woda, zimno i rany na grzbietach psow, a weterynarze chodzacy na inspekcje caly czas twierdzili ze wszystko jest ok - i tak w kolko.

Nie wiem co sie dzieje w umyslach takich ludzi, nie chce nawet wiedziec, dla mnie oni sa niczym. Czasem jak czytam co oni wyprawiaja, mam ochote przejsc sie do nich z siekiera i tak zalatwic sprawe zeby juz wiecej reki na zwierze nie podniesli - bo bym im ja po prostu odrabala. Wiem ze brzmi to strasznie, ale wiezienie, kary, grzywny i upomnienia nic nie daja jesli czlowiek ma w sobie takie zlo i zimno, dlatego uwazam ze najlepsza metoda dla tych popaprancow to pozbywic ich dloni, albo przynajmniej czesci palcow zeby im trudno za kij bylo chwycic. Dlatego ze jestem zmeczona tym bagnem, i uwazam ze nie nalezy tracic czasu i nerwow, a co najwazniejsze - nie ryzykowac ze takiemu znow odwali i wyzyje sie na psie czy kocie.

Maly przyklad dlaczego zaczelam tak uwazac -

http://lublin.com.pl/artykuly/pokaz/14457/mogilno,powiesili,suczke,za,szyje,na,drzewie,i,tlukli,konarem,drzewa/

W glowie sie nie miesci -

Obrazek

Powiedzcie czy sami, jesli dano by wam szanse, nie zgodzili byscie sie aby mu odrabac rece, albo przynajmniej aby uszkodzic mu nerwy w taki sposob, zeby juz nigdy nie mogl podniesc reki na zadne zwierze -

Obrazek

Walk on the pavement, watch T.V.
Repeat after me: I am free

Awatar użytkownika

Rozumiem Ciebie bo sam wielokrotnie taka ochotę miałem. Być może to załatwiło by sprawę. Ale to nierealne-bo jak sąsiada tak ukarać postanowisz to Ciebie wsadzą. Ludzie nie robią sobie nic z tego. Ot taki mały problemik nic nie znaczący...
Myślę że odpowiednio słone kary pozbawienia wolności a jako bonus do tego grzywny mogły by zaprowadzić dyscyplinę wśród ludzi tego pokroju. Oczywiście mentalności bezdusznej nie zmienimy w ten sposób, ale mniej zwierzaków ucierpi jak jeden z drugim będą się bali paki za znęcanie nad jakimś stworzeniem. Najgorsze jest to że każdy czuje sie bezkarny. Myślą że zwierzęta to "TO" i można się bawić okładając je kopniakami, a że po wódce to dodatkowe przyzwolenie jest przecież społeczne. A opinia publiczna olewa totalnie takie problemy. Ludzie wręcz naskakują na reportarze takie z pretensjami że sensacji szukają....
Tyle u nas. A za granicą? Wystarczy spojrzeć na chiny i to co tam wyprawiają.
Gotuje się we mnie jak pomyślę o tym.

Też akurat byłem w pobliżu gdy był reportaż Uwagi aczkolwiek zwyczajnie i po ludzku nie mogę takich masakr oglądać. Czas na nauczkę dla ludzkości i nawet palcem nie kiwnę żeby to zmienić. Pomagam ludziom wartościowym oraz tym którzy sami poszukują odpowiedzi na trudne - egzystencjalne - pytania. Los pozostałych popaprańców zombie jest mi całkowicie obojętny. Czas nauki, pomocy dobiega końca, nadchodzi czas surowej ale uczciwej i sprawiedliwej zapłaty. Pretensje do samego siebie kierować.

W sprawie krzywd zwierząt i ludzi jest takie prawo:
"Jaką miarą innym odmierzaliście tak i wam zostanie odmierzone".

Awatar użytkownika

widzę że jesteśmy tematem blisko mojego serca - czasami jak znajdziecie czas i chęci możecie też wejść na SPK stowarzyszenie pomocy królikom jestem związana z nim od dobrych kilku lat, teraz mamy tzw bazarki gdzie można kupić bardzo fajne rzeczy tanio ,a pieniążki idą w całości na zwierzaki jeżeli nie ma się pieniążków aby coś kupić ,a ma się zbędne przedmioty można coś podarować na sprzedaż uwierzcie mi czasami nie trzeba wiele ja teraz oddałam fajny kalendarz książkowy ''tyskie" mogę zagwarantować że pieniążki to stowarzyszenie przekazuje rzeczywiście w 100% na zwierzaki, jest tam wiele wspaniałych ludzi ja teraz od jednej z forumowiczek także dostałam wsparcie finansowe na leczenie swojego króliczka.Obecnie trwa sprawa otrutego króliczka wstawiam link uprzedzam że jak ktoś ma słabe nerwy niech nie patrzy http://forum.kroliki.net/index.php?topic=10668.105
szukają sprawcy tego zdarzenia sprawa ma też iść do ''Uwagi" więc każda pomoc potrzebna. Ja też mam takie dni, że mam dość bo jakoś nadal jest więcej złych ludzi niż dobrych ale jednak są też ci dobrzy ludzie tak jak dziewczyna co mi pomogła, wierzę że ludzie się opamiętają i będzie ich coraz więcej , że zaczniemy wszyscy dbać na około o to co piękne i o naszych braci mniejszych.

Awatar użytkownika

Monika, z tego co wyczytalam na owym forum wynika ze mieszkancy tego domu wiedzieli ze po piwnicy biega krolik bez dostepu do wody i pozywienia i przez kilka dni nic z tym nie robili :( Ludzka bezmyslnosc czasem jest porazajaca. Wszystkich palantow z tej klatki powinno sie ukarac grzywna - za to ze nie zareagowali.

Awatar użytkownika

No niestety śliczny króliczek ale umierał w cierpieniach i mam wielki szacunek dla naszych dziewczyn że potrafią reagować na takie sytuacje i mają siły na to bo widoki były niestety takie jak widać - coś okropnego, ja chętnie im pomagam ale jak widać nasza pomoc wraca do nas bo i mi ktoś teraz pomógł, sama walczę o życie swojego królika i aby było śmieszniej weterynarz lekko spieprzył system ,a raczej stażyści w klinice źle podany zastrzyk po którym zrobiła się martwica rozpływna , musiałam sama kombinować jakie środki zastosować aby było dobrze.
Co do przypadku tego króliczka mam nadzieję że jak najszybciej pójdzie to do ''Uwagi" i policja ukarze sprawców dla przykładu powinna także ukarać zarząd bloku bo skoro każdy widział a domyślam się że codziennie także była tam osoba sprzątająca i nikt nic nie zrobił to coś z tym zrobić trzeba,a najważniejsze aby zmieniać mentalność ludzi bo od jakiegoś czasu niestety najczęściej zwierzęta znajdują na śmietnikach ludzie po prostu wyrzucają zwierzęta jak śmieci,ale co się dziwić że robią tak ze zwierzętami jak taki sam los spotyka noworodki.W każdym razie stowarzyszenie stara się piętnować takie przypadki, informować ludzi nie można przechodzić obojętnie obok okrucieństwa bo to nie są nawet ludzi dla mnie.Praktycznie wszystkie moje zwierzaki są wyrzutkami mam 2 adoptowane króliki,1 zabranego ze sklepu zoologicznego co też był podrzutkiem i na jesieni właśnie ta królinka co teraz choruje także była wyrzucona no i mamy tez kotka znajdkę wywalonego na ruchliwej trasie jak miał 2 mieś nie przeżyłby pierwszych mrozów był zagłodzony ,mnie nie stać na jakieś wielkie pomaganie po prostu robię co mogę ale nawet czasami danie tego domu tymczasowego na kilka dni czy miesiąc jest już wielką pomocą, oddanie niepotrzebnych rzeczy na bazarek jest pomocą, nawet 5 z na konto jest cegiełką do uratowania życia- czasami nie trzeba wiele, aby pomóc bardzo :serce: bo dla niektórych niewiele znaczy wszystko - życie.

Awatar użytkownika

Kolejna ofiara - pies wrzucony do wody, przywiazany do plyty chodnikowej, utopil sie - http://nk.pl/#profile/30439076/gallery/album/2/159

Zbiorka podpisow pod projekten nowej Ustawy o ochronie zwierzat - http://www.koalicja.org.pl/

Awatar użytkownika

Biedny psiak. Jak widzę takie coś to od razu w łeb bym strzelał winowajcy.
EkoMonika pisze:
i policja ukarze sprawców dla przykładu

Ciężka sprawa. Dostaną żenująco niski wyrok, albo umorzone zostanie wszystko. Wszystko stąd że taki królik to tylko pluszak, bez uczuć, żywy tylko z definicji(bo się rusza). Jak się znudzi to trzeba wy**ać. Taka jest ogólna opinia na to. Ludzie w obliczu takich przypadków zarzekają się co inne, ale w głębi nadal mają to w dupie-bo to tylko zwierze.

Zbliża się rozliczenie podatkowe. Warto rozejrzeć się w okolicy i poszukać schroniska na które można oddać ten 1%. Chyba dowolne schronisko można tak potraktować. Tutaj tylko przykład http://www.helpanimals.pl/

Awatar użytkownika

Każde schronisko,fundacja czy stowarzyszenie ma konto i można ten 1% wpłacić na SPK także jeśli ktoś będzie chciał, co do innych instytucji trzeba uważać która jest zaufana np ja do schroniska w swoim mieście zawoziłam karmę bo pieniążków za bardzo tam się nie da wpłacić niestety nie trafiają one do zwierzaków zazwyczaj, to dużo zależy od osoby prowadzącej czy jest uczciwa czy nie, jeżeli macie pewność że dana instytucja faktycznie przekazuje te pieniążki na zwierzęta - to wpłacajcie.
Dlatego nie mam nic przeciwko temu że Ziemia się oczyszcza to wszystko w końcu powinno się skończyć,jeżeli wracają do nas dobre rzeczy czego wiele razy doświadczałam tak samo wracają złe, nadszedł już czas na zmiany.

I pomyśleć, że to wszystko ma miejsce w katolickim w 95 % kraju. :wacko: Źle to się kojarzy gdy się widzi jak miłość do bliźniego aż cieknie z pyska...

Obrazek

Awatar użytkownika

zgadzam się z Tobą w 101% time :tak: mam jedynie nadzieję że w końcu zaczną się zmiany na lepsze.

Awatar użytkownika

No i gdzie te zmiany?

Kolejny przypadek mlodocianych zwyrodnialcow w Polsce. Zatlukli kota noga o dstolu, nagrali na komorke, komorke zgubili a znalazca przekazal ja policji. Wszczeto sledztwo, probuja gowniarzy zidentyfikowac - http://www.otowroclaw.com/news.php?id=60954

Awatar użytkownika

oj kochana ja też bym chciała aby zmiany pojawiały się szybciej, dla mnie każdy dzień od dziecka jest myślą ile zwierząt dziś zginęło ?, jak tragicznie ? zawsze staram się na swój sposób modlić za wszystkie te cierpiące dusze aby odnalazły spokój i oby to wszystko się jak najszybciej skończyło bo to co się dzieje zaczyna przechodzić jakiekolwiek ludzkie pojęcie ,a człowieczeństwo zaczyna być abstrakcją bo zaczynamy być gorsi od zwierząt. Jeszcze jak się czyta o wybijaniu psów na 2012 to na prawdę robi się nieciekawie dlatego myślę że to nie jest zwykła zbieżność czasu - czynów - wydarzeń w końcu przyjdzie się zapłacić za to czego się dokonało.

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Schroniska dla Zwierząt w całej Polsce otrzymały "ofertę" od firmy Exotic Meat Poland.
Cel - umożliwienie im sprzedaży zdrowych zwierząt na potrzeby klientów dalekiego Wschodu -w wiadomym celu.Chcą płacić 10zł za kilogram młodego psiaka lub 6.50 za starszego.

edit-to jednak był chory i nienormalny żart

Ponoć Manager tej firmy uznał,że to legalna biznesowa oferta... :bangheadwall:

Ekolodzy złożą zawiadomienie do Prokuratury.
Szef Klubu Gaja ,Jacek Bożek, już poinformował prawników o tej sytuacji.

skrótowo,za:
http://wyborcza.pl/1,75478,15539956,Fir ... rzez_.html

Intendant of the Building * 8th Degree

Hm, dziwne... czemu nikt jeszcze nie pofatygował się do naszych sierocińców. Przecież to kupa kasy, a w Afryce zjeść białe dziecko, to pewnie jak objawienie Boga Krokodyla. Dzieci mamy dużo przecież... W ogóle może tak róbmy, czego mamy za dużo, to komuś na talerz. Aha, sorry zapomniałam, że już tak się robi.

Elect of Fifteen Super * 10th Degree

Tak, dodatkowo nie zapominajmy, ze uzalanie sie na samymi psami i kotami, to hipokryzja w ustach tych, ktorzy zjadaja inne zyjace istoty. Kot. - Nie! Pies. - Nie!
Swinka? - Alez owszem! Tak samo: krowa, cielak, kura, indyk, ges, ryba itd.
I to i to cierpi umierajaca.
Ale dobrze, ze choc na jedna czesc tej krzywdy zaczyna zwracac sie uwage.

Co do dzieci, ich jedzenia... to w Afryce albinosow sie zjada... Wiec popyt na biale jest...

Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

http://natemat.pl/93543,chca-skupowac-p ... rokuratura

Cytuj:
10 zł za młodego psa i 12 zł za kota proponował "Andrzej Kula" z firmy Exotic Meat Poland. Sprawę opisała "Gazeta Wyborcza", która wywołała głośną już na pół Polski aferę i oburzenie na bezdusznego przedsiębiorcę. Tymczasem nam w kilkadziesiąt minut udało nam się ustalić, że zarówno firma jak i sam "Andrzej Kula|" to wytwory wyobraźni dziennikarza tygodnika "Nie" - Tadeusza Jasińskiego. – Interesu życia na psach nikt nie chciał zrobić, za to wiele osób straszyło mnie prokuraturą – mówi w rozmowie z naTemat.

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Jasne - "wtopa" z tą aferą ja nic ..bajka po prostu.

ze strony zlinkowanej powyżej:
Cytuj:
...Współpraca z Państwa Schroniskiem polegałaby na pozyskiwaniu przez Exotic Meat Poland zwierząt i transportowaniu ich do krajów Europy Zachodniej i Dalekiego Wschodu....

Kangury,Krokodyle,Owieczki ...cudnie to wygląda,a czarny rynek niech sobie kwitnie tego typu towarem.
I mało kogo to będzie obchodziło jak popłynie kasa.

Konie to też mięso i ich transport ,okaleczanie,osiołki itd....nic wielkiego- "wiesz co zjesz"

Proponuję odwiedzić te kraje na wschodzie i samemu zobaczyć-same zdjęcia nie wystarczą.

Może dopiszę,bo mi trochę osobiście ciśnienie podskoczyło.
Scenariusz rewelacyjny i nierzadko sprawdzający się w praktyce:
Zrobić aferę,potem zdementować.Nikt przecież w tym kraju szanujący i dbający o zwierzęta domowe nie uwierzyłby że to możliwe.

Zdementować w momencie jak wybuchnie afera.
Wszyscy uznają : uuff...przecież to nie może być prawda
A potem? ..no właśnie - z górki....

To ,co się dzieje w co poniektórych schroniskach w głowie się nie mieści.
Wybuchały i medialne afery...przycichło..albo sporadycznie wychodzi na światło dzienne.

Na wschodzie handlem żywymi kotami i psiakami zajmują się wyspecjalizowane
klany,czy mafia [w Chinach na pewno]
---
Przeniesione do Hydepark.Panu Jasińskiemu Schroniska powinny sprawić łomot.
Ja bym się pod tym podpisał.

Alraune,
z krową na spacer nie chodzisz i nie pilnuje Ci ona posesji. Oczywiście, każda z tych Istot cierpi tak samo, no ale jeżeli już Człowiek- Władca Wszechświata, Pupil Boga, jedyna czująca Istota na tym nędznym padole (ah Boże dlaczego nie mam więcej pieniędzy) :P -takie role im nadał, to niech już tak będzie że to zjeść można, a tamto nie. Tylko, żeby ubój odbywał się w racjonalnych warunkach, z godnością dla tych, którzy oddają siebie dla przeżycia drugiego. No, a przynajmniej tak to wyglądało kiedyś.

dar66,
Mnie zastanawia jedno, co trzeba mieć w głowie, żeby zjeść na 'tutejszym' terenie Kangura, albo Kota. W Australii ok, tam to nałapali i jedli, w Azji...no ok, mogli by siebie pozjadać, bo tyle ich tam :D Ale TU?!
Jaki normalny Europejczyk je KONIA albo PSA. I jeszcze jest na to popyt. Co za świat. Co ci Ludzie, nie wiedzą jak koń wygląda? Jak można takie majestatyczne zwierzę zjeść? A psa? Burka sąsiadki też zjedzą, jak im zasmakuje psie mięso? Co za dziwaczny świat... poważnie, Ludzie mogliby siebie pozjadać, przynajmniej nie byłoby ''przeludnienia'' czyli konsekwencji związanych ze zbyt dużym przyrostem naturalnym.

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Tak do końca nikt chyba nie wie co je -mięso mam na myśli.A generalnie koniny ktoś nieobeznany z wyglądem czy kolorystyką nie odróżni od innego mięsa.
W tym konkretnym przypadku w temacie- ja nie zdziwłbym się gdyby taki proceder miał miejsce w Polsce.Nielegalnie i po cichu.Pan Dziennikarz się wysilił na czarny humor
[jak to bywa w tym tygodniku nie raz] i gdyby się ludzie oburzeni na poważnie wkurzyli
to jednym z lepszych pomysłów byłoby wysłać na adres Redakcji "Nie" po 5dkg suchej karmy z adnotacją dla kogo.Naczelny w swoim tonie skwitowałby krótko:

Cytuj:
Tadek,masz miesiąc bezpłatnego urlopu.Żarcie Ci przyszło...

Co do psiaków -parę motywów mi utkwiło w głowie:
Jeden z czasów młodości.Wieś- był sobie domek daleko w polach,na odludziu.Czasem na rowerze się jeździło i niejednokrotnie widok: parę psiaków tam na podwórku.Po załóżmy miesiącu inne psiaki.Minął jakiś czas i afera.Dwóch meneli mieszkało i zabijało te zwierzaki..na smalec....bo jeden był gruźlikiem.Oczywiście i sprzedawali to na lewo.
Drugi-widziałem na własne oczy obdarte ze skóry psiaki na stoiskach mięsnych.No cóż -taka kultura i zero poszanowania.Oni tego nie czują jak my -totalnie inna kultura i mentalność.

Miałem i mam do czynienia pośrednio z niedolą zwierzaków i na cele publiczne odpuszczę sobie opinie.Ludzie są nieludzcy albo nie poschodzili z drzew -wierząc ciągle w Darwina i mając pod kopułą olej z "pierwszego tłoczenia"

dopisek-01.03

W dzisiejszym wydaniu GW [aż kupiłem z ciekawości] jest tylko rozmowa z P.Jackiem Bożkiem.Informacja,że ta prowokacja [czytaj zmałpowanie jej] "może być pretekstem do dyskusji o tym,jak traktujemy zwierzęta"
Potem tekst wyjaśniający źródło skąd to wyszło i ocena pozytywnej reakcji ludzi,którzy zrobili prawdziwą burzę z tych wiadomości.Żadne Schronisko nie dało skusić na tego typu idiotyzm poniżej pasa.

Master Elect of Nine * 9th Degree
Master Elect of Nine * 9th Degree

Problem polega na tym, że Polska jest biedna. Dwadzieścia lat po zmianie ustroju mamy zasiłek z opieki społecznej, dla osób bez żadnych środków do życia, w wysokości 400 zł miesięcznie, więc zwierzętami nikt się nie przejmuje. Ostatnio czytałem że stan schronisk w Polsce jest tragiczny i zwierzęta są zupełnie niedożywione z wystającymi żebrami. Nie ma pieniędzy też na ogrzewanie i oświetlenie.

Bash1... akurat Twoja logika nie przemawia do mnie. Czuje identyczna wiez z ta krowa, ktorej nie prowadzam na smyczy, jak i z tym psem, ktorego potencjalnie (bo nie mam psa) moglabym na smyczy prowadzac.

Takze fajnie, ze jest zainteresowanie cierpieniem psiakow i kociakow, bo to wazne, nie wolno umniejszac zadnemu cierpieniu, rowniez w ten sposob, ze i tak wiadomo, ze to tylko kropla w oceanie potrzeb. Ale... wiadomo, kropla do kropli...

Jedynie zwrocilam uwage na to, ze wiele ludzi bulwersuje sie sytuacja psiakow i kociakow jednoczesniej zajadajac ze smakiem steka czy inna wedlinke, mieska, tyle ze nie z kota/psa a np. krowy, cielaka, swini czy innego hodowlanego zwierzaka.

Mr. Spock. Masz racje. Tam, gdzie bieda, tam ludzie przytloczeni swoimi zmartwieniami, patrza, jak sami maja przetrzymac od 1-go do 1-go... przeda bardzo cienko. Tam tez inne spojrzenie na pewne sprawy. Masz czesto opcje, np. jest choroba, wykupic leki czy kupic cos do jedzenia czy co innego.
Sytuacja ogolnie wielu ludzi w Polsce jest nieciekawa.
Schroniska nie maja tu lepiej.
Maja czesto tragiczna sytuacje wrecz.

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Uwiązany przez 10 lat: historia psa ze szczęśliwym zakończeniem [PL]
phpBB [video]

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Cytuj:
Internet szuka kmiota, który skazał psa w lesie na śmierć w męczarniach. Poznajecie labradora?
Obrazek

Jak można być tak głupim i podłym? Trudno znaleźć słowa, które określą zachowanie człowieka, który przywiązał krótkim sznurem labradora do drzewa w lesie. Gdyby nie inni ludzie, zwierzę zginęłoby w męczarniach.

Pies został uratowany dzięki interwencji strażników z Zielonej Góry. Na wieść o skandalicznym i okrutnym przywiązaniu zwierzęcia do drzewa, internauci postanowili odnaleźć zwyrodnialca.
– Pies musiał znajdować się w tym miejscu już dłuższy czas o czym świadczą ślady wokół drzewa. Był bardzo przestraszony ale współpracował z nami i udało się go wyswobodzić z uwięzi – czytamy.

Pies na pewno był wychowywany w domu, ponieważ nie był agresywny i nie bał się ludzi. Co ciekawe, był również zadbany, a na szyi miał obrożę. Zwierzę było również przyzwyczajone do jazdy samochodem, co sprawdzili strażnicy.

– Zwyrol, który przywiązując psa w miejscu gdzie praktycznie ludzka noga nie dochodzi wydał na niego wyrok śmierci. Powinien ponieść zasłużoną karę, dlatego prośba do Was wszystkich – jeśli ktokolwiek rozpoznaje psiaka, zauważył, że ktoś posiadał labradora i nagle ten znikł, bądź widział np. samochód wyjeżdżający z lasu w tej okolicy proszony jest o kontakt ze Strażą Miejską w Zielonej Górze (poniedziałek-piątek w godz. 7:30-15:30) lub bezpośrednio do mnie pod służbowym nr tel.- 664407954 – apelują internauci.

http://pikio.pl/internet-szuka-kmiota-k ... labradora/

&
http://aszdziennik.pl/118015,pies-przyw ... na-wakacje

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

temat jakoś wycichł,to zrozumiałe poniekąd,ale napiszę Wam historię usłyszaną w dniu dzisiejszym

Znajoma, starsza Pani, szuka kotka-ale to nie o tym
Mieszka sobie bardzo blisko lasu i jest od zarania swoich dziejów jest i kociarą i psiarą,znaczy przygarnia skrzywdzone czworonogi-o ile może.
Więc tak:
zawitał nie tak dawno do niej sąsiad,który z ranka poszedł sobie do lasu na grzyby,powiedzmy wczoraj
Po półgodzinnym spacerku zamiast grzybów zauważył...4 około miesięczne szczenięta,psiaki.
Zmarznięte,głodne...przytulone do siebie-taki widok w lesie...

Poszły za nim do jego domu,ale po wymianie zdań ze swoją sąsiadką,a wspomnianą znajomą,facet i ona doszli do wniosku,że po pierwsze nakarmić ,a po drugie telefon do schroniska.
Są już bezpieczne i wystawione w ogłoszeniu do adopcji.

Noż K.RWA! :bangheadwall: dlaczego są tak niskie kary dla takich zwyroli wobec zwierząt ciągle??-to raz,a dwa-dlaczego jeżeli by przyszło komuś oddać takie maleństwa do schroniska musi zapłacić,co zresztą nie jest i tak najgorszym idiotyzmem spośród przepisów wszelakich i tworzonych w tempie lotu nad "kukułczym gniazdem"[podmień na innego,domowego,kuraka] tutaj.Winnego ciężko znaleźć,ale takiego można "pozdrowić" tylko w jeden sposób... #$%^/@)!##$ ...[autocenzura]
,
Wiem jaki byłby pomysł,taki najtrafniejszy w obecnych realiach na takie zdarzenia-zakwitłby w umyśle jakiegoś Ministra,np Środowiska,czyli "wyciąć las",żeby tego typu maleństwa były widoczne w przyszłości, jak na pustyni.To żart,bo ile można być poważnym...

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

wiesz,że są,istnieją takie dewianty,psychole,takie skwysyny,których ten filmik co zapodałeś podnieca?
zaczynają od niewinnych totalnie istot ,których życie i przetrwanie zależy od Człowieka

a kończą jak w filmie"pachnidło"

nie ma takich co ich uratują,wiesz?sami będą prosić,a mogą się nie doczekać

każde istnienia w formie osobistej@ja- odrzucę wyciągniętą rączkę
ale można się przekonać jakie to słodkie,będąc wcieleniem takiego zwierzaka,noł problemos

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

następny popierdoleniec,a ilu nie odkryto?

Cytuj:
Przypiął psa do drzewa i tak zostawił

https://wiadomosci.wp.pl/przypial-psa-d ... 961473665a

Awatar użytkownika

Cytuj:
Lordi222
Ludzie są potworami.

Cytuj:
Nikoseq
Ludzi już nic nie zmieni.
Pora na kolejny Potop.

Cytuj:
admIIn
Czas na nauczkę dla ludzkości i nawet palcem nie kiwnę żeby to zmienić.

EkoMonika przedstawia problem otrutego kroliczka,
Cytuj:
śliczny króliczek ale umierał w cierpieniach

Cytuj:
Cottontail
[ ... ] ze mieszkancy tego domu wiedzieli ze po piwnicy biega krolik bez dostepu do wody i pozywienia i przez kilka dni[ ... ]

Moniko -
Cytuj:
mam jedynie nadzieję że w końcu zaczną się zmiany na lepsze.
na czym opierasz te Nadzieje ? - na dobrych sercach "kilkunastu" ludzi ? ...
Cytuj:
dar66 - Schroniska dla Zwierząt w całej Polsce otrzymały "ofertę" od firmy Exotic Meat Poland. Cel - umożliwienie im sprzedaży zdrowych zwierząt na potrzeby klientów dalekiego Wschodu -w wiadomym celu.Chcą płacić 10zł za kilogram młodego psiaka lub 6.50 za starszego. edit-to jednak był chory i nienormalny żart
ale doskonale wiesz ze to jest sprawa bardzo realna ... dar66 - kwestia jedzenia zwierzat to calkiem odrebny temat i - wydaje mi sie, ze nikt tu nie bedzie mial racji ... Ludzie od zarani wiekow jedli zwierzeta. Z czasem na calym swiecie, kierowane religia, statusem spolecznym, upodobaniami, czy tez koniecznoscia - glodem - zaczely sie tworzyc granice powodujace roznice "w jadlospisach". Nam smakuje mieso wolowe. W Indiach nie wolno krowy ruszyc pomimo panujacego glodu i chorob spowodowanych zwlokami tych zwierzat, bo sa "swiete". Islamista nie ruszy swini - bo jest nieczysta ... W Chinach jedza wszystko czego my bysmy nie zjedli ... W Ameryce sok z dzdzownic jest przysmakiem ...
Cytuj:
dar66 Konie to też mięso i ich transport ,okaleczanie,osiołki itd....nic wielkiego- "wiesz co zjesz"
Tak , niezaleznie gdzie - to jest najwieksze bestialstwo - brak humanitaryzmu ... tylko, czy to wylacznie w stosunku do zwierzat ?
Cytuj:
MrSpock - Problem polega na tym, że Polska jest biedna. [ ... ] więc zwierzętami nikt się nie przejmuje.
Alraune takze patrzy na to trzezwo.
Cytuj:
Alraune - Jedynie zwrocilam uwage na to, ze wiele ludzi bulwersuje sie sytuacja psiakow i kociakow jednoczesniej zajadajac ze smakiem steka czy inna wedlinke, mieska, tyle ze nie z kota/psa a np. krowy, cielaka, swini czy innego hodowlanego zwierzaka. Tu, osobiscie widze bardzo jasne i logiczne myslenie.
dar66 - nie tylko u nas dzieja sie takie rzeczy ... tak wyglada nasz Swiat ... Dla przykladu, jak to bys okreslil ?
Dog rescued almost dead - watch what happened!
phpBB [video]

- oczywiscie moze kazdy powiedziec = czemu nie interesujesz sie tymi sprawami na "naszym podworku" ? = ... bo tak sie dzieje na calym Swiecie ...

-- 01 lut 2018, 12:34 --

„Litania Wigilijna”

Boże Ojcze,
Panie Wszelkiego Stworzenia
w tę noc Narodzenia Twego Syna
prosimy Cię:
od kopnięć, od ciosów łopatą od razów kijami od przekleństw i pomstowań
wybaw nas Panie…
od głodu i zimna, od wiatru i śniegu, od skwaru i pragnienia
wybaw nas Panie…
od drutu kolczastego od łańcucha na szyi
wybaw nas Panie…
od okrucieństwa dzieci
wybaw nas Panie…
za nasze wykłute oczy za wybite zęby, połamane żebra i nogi rozpłatane brzuchy
wybacz im Panie…
Matko Boża, Opiekunko każdego bezdomnego stworzenia
wstaw się za nami…
za podpalone, za uduszone, za powieszone, za zagłodzone, za skatowane, spływające krwią strzępy,
co były zwierzęciem, za zamęczone dla nauki, za wszystkie ofiary ludzkiego bestialstwa
módl się o Pani…
za skomlące z trwogi, za jęczące z bólu, za pragnące miłości, za umierające w męce
módl się o Pani…
Opiekunów, co dom dzielić będą z nami i chleb i posłanie i dzień swój każdy, po nasze skonanie
racz dać nam Panie…
Ugaś pragnienie, ucisz cierpienie i miej nas w Swojej opiece W godzinie śmierci człowieka…. …
wybacz mu Panie.
Krystyna Soroczyńska

Obrazek

Psy giną merdajac ogonami ...

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]