Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 12 gru 2019, 4:11

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ] 
Autor Wiadomość
Entered Apprentice * 1st Degree

Bardzo bym prosiła o pomoc. Aktualnie mam 19 lat. Mój problem rozpoczął się, gdy byłam w gimnazjum. Pojawił się biały nalot na języku i nieprzyjemny zapach z ust. Wizyty u lekarza kończyły się tylko i wyłącznie jakimś płynem do przemywania języka, co nie przynosiło rezultatów. W 3 klasie doszły do tego bóle brzucha,zgaga, uczucie czegoś w przełyku. Lekarz przepisywał polprazol-nic nie dawało. Dostałam skierowanie na gastroskopie. Rozpoznano przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka w przebiegu zakażenia Helicobacter pyroli, NERD, Niedokrwistość ,niedobór B12 i żelaza. Dostałam antybiotyki i się poprawiło, lecz bialy nalot na języku i zgaga nadal. W marcu tego roku wykonałam kolejną gastroskopie, gdzie wyszło, ze mam dysfunkcje wpustu i inne zapalenia żołądka (małe nasilenie). Oczywiście dostałam controloc, kórego nawet nie biore, bo nie przynosi to w moim wypadku żądnych efektów.
Czytałam także o niedokwaszeniu żołądka, lecz w teście z sodą wychodzi mi, że mam nadkwasotę. (Po occie jabłkowym miałam jeszcze większą zgagę).
Czy to może być Candida? Jeżeli tak, to oprócz diety od czego powinnam zacząć? Czy przyczyną moich problemów jest po prostu nadkwasota?

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 31 maja 2017, 20:04 
VIP Member
Awatar

Przeczytaj wątek o betainie betaina-hcl-wszechstronnym-lekiem-t13313.html
Naprawdę po tym co brałaś myślę że masz jednak za mało kwasu. Po jakim czasie jest odbicie, opisz jak robisz test?
Głowa do góry. :)

Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Sandra prawdopodobnie masz klasyczne objawy zagrzybienia, zarobaczenia, złego trawienia pokarmu, zakwaszenia organizmu. Jaką masz dietę? Zacznij sobie czytać na forum co nieco na powoli to Ci się wszystko będzie ładnie układać w całość. Uprzedzam, że to trochę czasu kosztuje-czytanie i powrót do zdrowia ale napewo warto. Jak coś to pytaj tutaj lub w odpowiednich tematach

O betainie czytałam, dlatego także pomyślałam, że mam za mało kwasu. Test robiłam dwa razy. Na pół szklanki wody-pół łyżeczki sody. Za pierwszym razem odbiło się od razu po wypiciu, a następnie po 40s. Za drugim po 60 sekundach.
Czy powtórzyć test jeszcze raz?
Wcześniej jadłam wszystko, w niczym się nie ograniczała, niestety. Na razie wykluczyłam nabiał i cukier. Staram się ograniczyć pieczywo.

Ostatnio zmieniony 01 cze 2017, 8:23 przez sandra, łącznie zmieniany 1 raz

Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Elect of Fifteen Super * 10th Degree

Poczytaj książkę Jaglany detoks.

Awatar użytkownika

napewo podstawy podstaw czyli obcy wewnątrz nas sio i rownowaga kwasowo zasadowa. jak to ogarniesz to już będzie dużo lepiej

Czy w pierwszej kolejności, oprócz diety, mogę zastosować olejek z oregano? Tych wszystkich informacji jest strasznie dużo, ciężko zrozumieć, czego tak naprawdę potrzebuje.

Knight of the East or Sword * 15th Degree

Cytuj:
mogę zastosować olejek z oregano?

Na co?
Można pogratulować natrętnej reklamy sprzedawcom..
Zacznij od początku:
czy-powinnismy-systematycznie-odrobaczac-t15239.html?hilit=odrobaczac#p197085

kandydoza-jelitowa-i-ogolnoustrojowa-t15436.html?hilit=candida#p200257

Możesz powtórzyć test, pamiętaj żeby robić go na czczo chwile po wstaniu. Tak jak napisali przedmówcy przewertuj sobie wątki z forum, szczególnie te autorstwa "Bow 1", on zna się na rzeczy. W nich znajdziesz wiele przydatnych informacji a pewne konkretne sytuacje będziesz mogła odnieść do samej Siebie. Bardzo ważne wyeliminuj w możliwy sposób: cukier, gluten, mleko. Spróbowałbym z betainą (reakcje mogą być różne poczytaj) wydaje mi się że możesz mieć nadżerki w przełyku, wtedy najpierw to zalecz. Odrobacz się (lek albendazol nazwa handlowa np. Zentel) (jest też o tym wątek). Do tego suplementacja: płyn Lugola (jeżeli nie masz problemów z tarczycą - badania), witamina D3, witamina C, B-50, B-12 (metylokobolamina - ważne żeby ta postać), kwas foliowy). I jeszcze wiele innych o których czytając wątki się dowiesz. Najważniejsze zdrowa dieta, urozmaicona, poczytaj o zasadach łączenia pokarmów, nie pij w trakcie posiłków, przed posiłkiem przez 30 min nie pij, po jedzeniu nie pij ok 2 godzin.
Będzie dobrze, a z czasem wiedza z wątków sama Ci się usystematyzuje.

wicher pisze:
Tak jak napisali przedmówcy przewertuj sobie wątki z forum, szczególnie te autorstwa "Bow 1", on zna się na rzeczy.

Podstawa:
betaina-hcl-wszechstronnym-lekiem-t13313.html?hilit=betaina#p184258

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Betaina nie jest do polecania nikomu, ponieważ ona suplementuje jedynie brak HCl, a nie usuwa przyczyny stanu rzeczy, czyli przyczyny choroby. Należy uzmysłowić sobie, że to zagrzybienie żołądka powoduje obniżenie poziomu kwasów żołądkowych i zabrać się za usuwanie przyczyny, czyli za grzyba, a nie łatać objawy.

Po usunięciu grzyba, produkcja HCl sama się wyreguluje. Sandra, żadna betaina z grzyba cię nie wyleczy.

Cytuj:
Należy uzmysłowić sobie, że to zagrzybienie żołądka powoduje obniżenie poziomu kwasów żołądkowych i zabrać się za usuwanie przyczyny, czyli za grzyba, a nie łatać obja

Jest wiele przyczyn niedokwaszenia, grzyb to tylko jedna z możliwości.
Skąd ta pewność?

Tamten temat nie jest tylko o betainie.
Cytuj:
Sandra, żadna betaina z grzyba cię nie wyleczy.

Mam grzyby, a kwas i trawienie idealne, także nie to jest optymalnym rozwiązaniem.
Brak kwasu to także zakwaszenie organizmu (limfy), inne pasożyty, braki soli, minerałów.
Może to mieć związek z problemami z kręgosłupem również.
Cytuj:
Sandra, żadna betaina z grzyba cię nie wyleczy.

Jakie polecasz metody na tego grzyba?

Secret Master * 4th Degree
Secret Master * 4th Degree

A ja proponuję zrobić diagnozę zanim zaczniesz się leczyć.
Podejrzewasz grzybicę więc możesz zrobić badanie "wymaz z jamy ustnej i/lub gardła" dzięki temu będziesz pewna czy przyczyną Twoich objawów jest grzyb czy nie.
Prywatnie takie badanie kosztuje około 50 zł.

Pozdrawiam:)

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Witaj Sandro.
Napisałaś że masz zanikowe zapalenie... i podali antybiotyk. Z tego co wiem , zasada leczenia HP to seria antybiotyków. Myśle , że może byc niewyleczony. Bardzo bardzo skuteczne w tego typu zapaleniu żołądka sa duże dawki witaminy C. Możesz kupic proszek ale , pamiętaj organizm musi nia być wysycony żeby reagować. '
Polecam Tobie witamine C MSE matrix. Jedna kapsułka co 6 godzin , aby utrzymywac stały poziom w organizmie.
Co do nalotu na języku i brzydkiego zapachu z ust. Sa to sprawy połaczone. Przy zapaleniu żołądka wystepuja problemy z wchłanianiem witamin. Te objawy o których piszesz to min. brak cynku.
Po trzecie . Mam pytanie jaki rodzaj niedokrwistosci stwierdzono u Ciebie i jak leczą Ciebie witaminą B12. To że masz zgagę to możę byc wynik osłabionych mięśni zwieracza przełyku. Przy odpowiednim dawkowaniu metylowanej formy witaminy B12 powinno po okolo 4 tygodniach pomóc. Bardzo dobrze że nie stosujesz Controloc. Należy sie wystrzegać inhibitorów pomp protonowych jak ognia.
Głowa do góry. Jesli nigdy nie miałas kłopotów żołądkowych to jest duża szansa że po wyleczeniu HP zdrowie wróci do normy. HP po prostu się zarażamy. Pozdrawiam

Cytuj:
zasada leczenia HP to seria antybiotyków. Myśle , że może byc niewyleczony.

Abx nie likwidują nadmiaru HP.

Podczas gastroskopii, którą miałam w marcu, test ureazowy wyszedł ujemny.

Intendant of the Building * 8th Degree
Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

Na wstępie , kup sobie paski lakmusowe, na czczo , przed myciem zębów , badaj PH. Zakwaszamy żołądek i to jest ok, ale zakwaszenie organizmu powoduje nawet wrzody w żołądku, nie każdy potrafi to zrozumieć. Dieta alkalizująca powinna pomóc w grzybicy, a suplementy wzmocnią. Zadbaj o jelita, bo tam zaczynają się choroby czyli żywienie jest bardzo istotne.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]