Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 19 paź 2020, 22:23

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 
Autor Wiadomość
Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

To w sumie żadna technika i nie ma dla niej żadnego schematu działania - może dlatego jest w tym tak ogromna moc :mrgreen:

Jest wiele źródeł, które mówią nam o tym, żeby starać się być bardziej podobnym do dzieci, gdyż dzieci są niezwykle otwarte na kreację, na wyobraźnie, na radość tworzenia prostych rzeczy i na dostrzeganie w nich olbrzymiego potencjału. Ale przede wszystkim dzieci potrafią czerpać radość z małych rzeczy, a to jest portal, do
olbrzymich, nieskończonych perspektyw i możliwości :hi hi:

Nie podam wam na to żadnej metody, bo każda mogłaby zakopać waszą własną kreatywność, którą przecież każdy posiada, z tego prostego względu, że był kiedyś dzieckiem ;) Niektórzy mają bliżej inni dalej, ale dla chcącego nie ma nic trudnego :D

No... mogę dać jedną podpowiedź ;)
Otwórzcie się na możliwości, które przychodzą z nienacka, na spontaniczne wydarzenia, bo w nich tkwi tajemnica intuicji :) Kiedy ktoś wam proponuje wycieczkę z dnia na dzień - bierzcie, zanim zdążycie się zastanowić i dojść do wniosku, że to głupota ;) Kiedy przyjdzie wam do głowy coś prostego, błahego, ale może zwariowanego, co chcielibyście zrobić, ale wam może nie wypada, albo "co powiedzą inni?" - zróbcie to, zanim przyjdą te zbetoniałe myśli, które wam wytłumaczą, że to idiotyzm! Myśli, które nam tłumaczą, że jakieś działanie jest głupie, albo że nie wypada, to te, które zabijają kreatywność i z nimi należy właśnie walczyć, poprzez ignorowanie ;)
Idąc dalej - kiedy pomyślicie sobie, patrząc np na MRozbickiego ( ;) ), że fajnie byłoby zorganizować takie spotkanie w swoim mieście, to chwyćcie się tej myśli szybko i postanówcie sobie, że choćby się paliło i walił, to to zrobię, bo za niedługo przyjdą inne, które nam wytłumaczą, że to głupie, że to się nie uda, że "nie dam rady", że nie będzie gdzie, itp, itd... ale one nie mają racji ;)
To tylko naleciałość starego programu - owszem, wciskanego nam przez wiele lat (a może nawet dekad), ale wyssanego z palca i nie mającego pokrycia w życiu (pod warunkiem, że sami nie będziemy go zasilać ;) )

Na zakończenie jeszcze wam opowiem, jak to wygląda u mnie ;)
Wczoraj położyłem się do łóżka jakoś po północy i tak leżąc sobie, przyszło mi do głowy, że fajnie byłoby dotknąć śniegu :wacko:
- aha, to jedna z TYCH myśli, z których realizacją nie warto czekać ;)
No więc ubrałem się w podkoszulek, krótkie spodenki, i jakieś kapcie, wyszedłem z domu, przebiegłem parę metrów po śniegu, rzuciłem się na szczupaka, zrobiłem orzełka i wróciłem do domu, zanim zdążyłem zamarznąć :lol: :lol: :lol:

Wszystko trwało kilka minut, ale było w tym tyle magii i radości, że cały świat stał się ciekawszym miejscem ;)
W takich malutkich rzeczach, jest coś na prawdę wielkiego ;)

Pozdrawiam i zachęcam do małych szaleństw oraz ćwiczenia wyobraźni :mrgreen:
no i obserwowania tych, którzy są w tym najbardziej doświadczeni, czyli DZIECI ;)

Ostatnio zmieniony 23 sty 2010, 21:57 przez trzysz, łącznie zmieniany 1 raz

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 23 sty 2010, 17:29 
VIP Member
Awatar

Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Cytuj:
Wczoraj położyłem się do łóżka jakoś po północy i tak leżąc sobie, przyszło mi do głowy, że fajnie byłoby dotknąć śniegu :wacko:
- aha, to jedna z TYCH myśli, z których realizacją nie warto czekać ;)
No więc ubrałem się w podkoszulek, krótkie spodenki, i jakieś kapcie, wyszedłem z domu, przebiegłem parę metrów po śniegu, rzuciłem się na szczupaka, zrobiłem orzełka i wróciłem do domu, zanim zdążyłem zamarznąć :lol: :lol: :lol:

A u mnie śniegu nie ma :?, nigdy,
dzieci bałwana nie lepią, :? nigdy,
no chyba ze kilka płatków spadnie (i trzyma się 3 minuty :? ),

tak; - że na Polskę nie narzekać.
Macie wszystko.
To El Dorado - kraina szczęśliwości. :king:

Awatar użytkownika

No i brawo trzysz to niby takie banalne, a ludzie tak bardzo boją się być radośni, wydaje mi się, że to właśnie praz tą radość ściągamy tutaj więcej pozytywnej energii. Nauczono nas nie dość, że bać się tego stanu to jeszcze go odrzucać, sam w sobie widzę nagromadzonych wiele barier zainstalowanych przez życie w systemie ale pracuje z nimi.
Super, że dzielisz się takimi informacjami wiele ludzi nie ma odwagi opowiedzieć tym co naprawdę ich rajcuje, to jest właśnie ten strach którego ludzie muszą się nauczyć wyzbywać. ;)

Prawa jednego człowieka kończą się tam, gdzie zaczynają się prawa drugiej osoby.
Na każdym człowieku spływa odpowiedzialność za cały świat!
--> http://zakazaneowoce.pl
:jabłko:

Awatar użytkownika

Hah fajnie , u mnie tez juz nie ma sniegu. Ale tym postem przypomniales mi trzysz ciekawa rzecz...
ze snilem sen dzisiaj jak robilem w sniegu wlasnie orla :)

I oczywiscie to jest wspaniala rzecz droga lub sposob, ten sam patent jak zycie niczym Adam i Ewa.
Czyli jakbys dopiero co tutaj przybyl, nie ogarniety zadnym modelem myslenia, zadna falczywa tozsamoscia
i zadnym falszywym dazeniem do iluzji.

Źle nastawiona podświadomość (w procesie "edukacji i życia" na ziemi) błyskawicznie potrafi wysłać impuls destruktywny, "paraliżujący" jakiekolwiek działanie i aktywność, twórczą wyobraźnię.

Obserwujcie swoje reakcje, pewnie każdy z Was zauważył podobnie działający schemat
- chcę osiągnąć (coś, to czy tamto) i tu się zaczyna lawina i schody typu:

Nie chce mi się, to się nie uda, potrzebne są pieniądze których przecież nie mam, co na to powiedzą inni, może kiedy indziej, mam co innego w planach, kto będzie potem się tym zajmował, po co mi to w ogóle
- i temat się kończy (zamyka) szybciej niż się zaczął.

"Uda się, nie uda się - w obu przypadkach masz rację!" - Ford

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Ciepły powiew spontanicznej radości...
dzięki trzysz

teraz już po tym wstępie techniki
widać - dlaczego na starość wielu oświeconych mistrzów
bawiło się z dziećmi i już tylko tak pracowali...

no tylko tak na pozór...

Awatar użytkownika

Dzis podczas spaceru z psem stwierdzilam ze snieg tak pieknie chrzesci pod stopami, wiec postanowilam go jakos spozytkowac i ulepilam balwana :) Nie wiem czy ludzie przechodzacy przez park dziwnie sie patrzyli na te babe ktora sama stoi na polanie, lepi balwana i odpedza psa ktory chce te piekna rzezbe obsikac, bo na nich zwyczajnie nie patrzylam. Bylo super, czulam sie jakbym znowu miala 7 lat i nie przejmowala sie co na to powiedza ludzie, bo robienie takich rzeczy jak zabawa sniegiem w zime to tradycja inie ogranicza sie tylko do dzieci. Chyba zaczne czesciej robic takie rzeczy. Dlaczego nie mieli bysmy robic tego co sprawia nam przyjemnosc? Nikogo tym przeciez nie skrzywdzimy :king:

Dzieki za super posta, trzysz 8-)

Walk on the pavement, watch T.V.
Repeat after me: I am free

Awatar użytkownika

No i siłą rzeczy, bo zastanawiałem się czy uruchamiać nowy temat
- pewnie jak się ten rozwinie w jakieś pomysły konkretniejsze
- to się go rozdzieli na dwa i utworzy osobny.
Do rzeczy:
Myślałem ostatnio wiele na temat tego w jaki sposób można jeszcze trenowac tę naszą mózgownicę i Trzysz wyszedł jak by na przeciw oczekiwaniom, bo dzieci lubią się bawić, przez zabawę ucza się pewnych zachowań - doświadczają.
A dorośli?
Bawią się tak samo jak dzieci - nawet czasem lepiej niż dzieci :D

Stąd moja myśl, ktora mnie ataQje od dłuższego czasu, a teraz znbajdzie swoj odpowiednik literowy, dotyczy stworzenia pewnej zabawy, przez którą również uczymy się treningu umysłu.
Grę nazwałem:"Przyłapałem swoje EGO".
Forma gry: RPG z elementami wizualizacyjno-medytacyjnymi
Cel gry: ujarzmić ego, trenować umysł poprzez zabawę

Po krótce, jak to widzę.
Otóż, jak w każdej RPG (Rolling Play Games - czyli odgrywaniu ról w trakcie gry danej postaci), mamy MISTRZA GRY, który nakreśla uczestnikom gry scenerię, w której się znajdują, okoliczności, które zmuszają do podjęcia odpowiednich działań i decyduje o sQteczności podjętej decyzji poprzez grajacego.
Każdy uczestnik gry - w trakcie rozważania danej sytuacji, zastanawia się jakie ma możliwości wyboru podjęcia danej decyzji - adekwatnej do sytuacji, w ktorej się znalazł z innymi uczestnikami gry lub osobiście. I tę decyzję podejmuje informując MISTRZA GRY o swoich krokach.
MG informuje gracza i resztę uczestników o konsekwencjach podjętej decyzji.

Każdy, kto w trakcie gry zorientuje się, że jego EGO wzięło górę w podejmowaniu decyzji - mówi na głos: "EGO", można tesh zasygnalizować ten sam incydent u innej osoby - lecz należy to dopiero zrobić po wypowiedziach i działaniach wszystkich uczestników w momencie podsumowania przez MG danej kolejki (epizodu).
Oczywiście w sytuacji gdy przyłapujemy swoje ego - mamy możliwość modyfikacji postępowania.
Za każdy przyłapany ego-epizod - uczestnik o3muje odpowiednią liczbę punktów.

[punkty jak i kryteria przyznawania do danej "cechy"charakteru - przydziela MG]

Kazdy gracz ma swoj czas na wykonanie zadania, po całej kolejce następuje wspominane podsumowanie przez MG (gdzie rozważamy możliwości), przydzielenie punktacji oraz wspólne działanie wizualizacyjne lub medytacyjne
dla ogółu jak i dla poszczególnego uczestnika gry.

Całą gra powinna być oparta na technikach relaksacyjnych w grupowym działaniu, które odpowiednio będą wpływały na wszystkie czakry po kolei - czyli jedna kolejka dla wszystkich = jedna czakra.
Zapowiada się wobec tego długa gra ... :D
Ten pomysł oczywiście wymaga dopracowania i zaangażowania kilku osób, choćby po to by ułatwić pewne rzeczy związane z poruszaniem się w grze zarówno Mistrza Gry jak i grających.
Czyli istnieje potrzeba stworzenia co najmniej 9 scenariuszów z wieloma wariantami wyborów (dla MG i gracza) oraz warianty możliwości dla gracza adekwatne do wyboru sytuacji.

Gra nie była by prosta, choć uważam im większe będzie wytrenowanie umysłu tym więcej możliwości samorealizacji w tak nietypowej zabawie :D

Pozostawiam WAM moi drodzy do rozmyślań nad tym projektem - gdy się wykluje coś bardziej - założymy właściwy temat w tej materii.

Czekam na wasze dziecięce spostrzeżenia co do samej technicznej częsci tworzenia takiej gry oraz merytoryczne, które wyznaczą kierunek działania.

[ Moglibyśmy w sytuacji spotkań w ramach forum - takie techniki wprowadzać dla swojego rozwoju poprzez zabawę - choćby na Ślęży w tym roku :D ]

Odwiedź:
Festiwal Filmów Kontrowersyjnych
http://www.ffk.org.pl
http://video.anyfiles.pl/videoblog/FFK_TV/16839
http://vimeo.com/user4926347/videos
http://www.dailymotion.com/FFK_TV

Awatar użytkownika

@ Etznab: w grę pt. "Przyłapałem swoje EGO" gram codziennie ^^.
Super pomysł i fajnie by było go rozwinąć do jakichś spotkań. Wspaniała sprawa z tymi czakrami.
Fajnie podczas spotkań rozmawiać i wymieniać się swoimi doświadczeniami, bo wszyscy jesteśmy dla siebie lustrami i nauczycielami, dlatego wszystkiego rodzaju kręgi, rozmowy, gry, indiański talking stick są bardzo wskazane ! :) Peace!

Awatar użytkownika

No właśnie o to chodzi :D

Ta gra ma pozwolić wyraźniej,
łatwiej i w prosty sposób unikać tych EGO pułapek
w codziennym życiu.
:tak:

Odwiedź:
Festiwal Filmów Kontrowersyjnych
http://www.ffk.org.pl
http://video.anyfiles.pl/videoblog/FFK_TV/16839
http://vimeo.com/user4926347/videos
http://www.dailymotion.com/FFK_TV

Awatar użytkownika

świetny pomysł ^^

najlepsze scenariusze pisze życie - myślę, że rozgrywka wcale nie będzie musiała być skomplikowaną, jeśli pozwoli się jej płynąć ;) Można by po prostu zrobić tak, że każdy z graczy (lub mistrz gry) opowiada jakąś historię ze swojego życia, pozwalając innym wcielić się w jego rolę - wie co sam zrobił, może się sam zastanowić jakby to się potoczyło, gdyby zareagował jak gracze, byle by podejść do tego luźno ;)

a swoją drogą, to faktycznie fajna rzecz móc w tę grę grać na co dzień ;)
a mistrz gry w prawdziwym życiu to ma dopiero pomysły na ciekawą rozgrywkę :lol:

bardziej jak dzieci" Trzyszu! to są moje klimaty. moje klimaty jak nic! :D

ja bym jescze dodała : obserwujcie zwierzęta i uczcie się od nich!.

radoscią własną najlepiej przysłużymy się sobie i światu.

haha Trzysz, fajna sprawa tylko co zrobić jak pojawi mi się spontaniczna myśl typu: "fajnie by było znaleźć się teraz w Dubaju, wejść
na najwyższy budynek świata (Burj Khalifa) i z góry zobaczyć sztuczne wyspy w kształcie palmy" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
To jedna z wielu moich spontanicznych myśli... masz jakąś radę? :D

Awatar użytkownika

jedź i sprawdź ;)
i koniecznie opowiedz, jakie były wrażenia :mrgreen:

trzysz pisze:
jedź i sprawdź ;)
i koniecznie opowiedz, jakie były wrażenia :mrgreen:

nie uwierzysz ale właśnie jak sobie o tym pomyślałem to spadła na mnie lawina kolejnych "przeciwdziałających" myśli - niestety są za silne i spasowałem nie dałem im rady :D :mrgreen:

Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Elect of Fifteen Super * 10th Degree

Dzieci, przynajmniej do pewnego wieku (tak powiem, do 5-6 lat) nie kombinuja. Sa w pelnym tu i teraz. Dla nich nie ma jutro czy wczoraj. Jest teraz.

Ostatnio moja 5-latka wymyslila sobie, ze jej lalka potrzebuje rodzenstwa :mrgreen: . Lalki rodzenstwo naturalnie dostaja z produkcji fabrycznej :wacko: (czyt. jakis market, jasne)... Mowie do mlodej "ok, ale w przyszlosci". Mloda odpowiada mi "nie nie, ja nie chce w przyszlosci, ja chce w rzeczywistosci". :lol:

Dla niej rzeczywistosc to tylko tu i teraz.

Byc jak dziecko to byc prawdziwym. Bez kombinowania, bez nadmiernego kontrolowania siebie. Nie znaczy to, zeby zalewac kogos swoimi pierdami emocjonalnymi :stop: , ale zeby nie nosic sie jak mumia w garniturze inclusive krawat jak szubiennica.

Tak czy siak, ja mam na tyle latwo, bo moje wlasne dzieciaki trzymaja mnie na biezaco na pewnym konkretnem stanie umyslu. :mrgreen:
Ewentualnie taka moja natura po prostu, ze raczej spontanicznosc odgrywa dla mnie duza role.

Ostatnio obskoczylam z mlodymi park rozrywki, zaliczajac po kolei wszystkie najbardziej fajne kolejki (glowa w dol, glowa na bok i przewrocone jelita) itd. itp.

Bywaja tez oczywiscie glupie pomylki, jak np. ta w stylu "wlazimy na gleboka wode nie umiejac po ludzku plywac" - czego efektem jest spotkanie z panem ratownikiem... itd. itp.

Mysle, ze nie grozi mi zdziecinnienie na starosc. Juz teraz duzo we mnie dzieciaka... :lol: Zachowam forme az po same pampersy i kubek z dziobkiem. Mruga 8-) :lol:

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]