Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 18 gru 2017, 4:24

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

Jak swego czasu założyłem temat o Atorze to tu jeszcze bardziej wypada to zrobić. Postanowiłem założyć temat o kanale na youtube BaldTV, ponieważ jak na polski kanał prezentujący informacje których nie ma w mainstreamowych, jest jedyny w swoim rodzaju. Bald porusza bardzo ciekawe tematy, przedstawia informacje w bardzo klarowny sposób, min dzięki odpowiedniemu montażowi video + jak najlepsze dotarcie do dowodów.
Widać tam odpowiednie przygotowanie, w przeciwieństwie to takich kanałów jak np BartoszMówi, gdzie filmiki wychodzą codziennie a prowadzący mimo tego że wie że temat jest ważny by o nim mówić, to niestety robi to w nieudolny sposób. Np: kiedyś chciałem puścić materiał o Sorosu (kim on na prawdę jest, jakie ma wpływy itp.) osobie niezbyt ogarniętej w temacie zakulisowej polityki.... to niestety ta osoba się zniechęciła uważając ze przemawiający: robi to w nudny sposób, trudno wywnioskować z tego jakieś twarde dowody, ciężko to trzyma się kupy, i się często zacina zastanawiając się co powiedzieć.... i właśnie tak to jest ze jak się za często robi filmiki na prędce to ciężko to skompresować to takiej formy by było to przystępne dla odbiorcy. A u Balda wszystko jest odpowiednio przedstawione. Jak puściłem tej osobie filmiki z jego kanału, to reakcja była w 100% bez zarzucenia czegokolwiek, że nieudolnie itp.

Kanał BaldTV
https://www.youtube.com/channel/UCQVC2a ... AF0oGOS4Lg

Niestety od 4 miesięcy nic na tym kanale się nie pojawiło, tak jakby autor zapadł sie pod ziemię. Ludzie na facebooku na jego fanpage'u też mocno zastanawiają się co sie dzieje, czy zainteresowały sie nim źli ludzie itp.
Oto jego ostatnia wiadomość

Cytuj:
Witam Was! Nie martwcie się! Mimo pogróżek typu "zaczynasz Pan Jak Lepper i skończysz Pan jak Lepper" - Ja żyję!. Musiałem się przed latem zająć pewnymi rzeczami typu remonty itp. Nie mam chwilowo możliwości robienia filmów, ale nocami zbieram informacje i strasznie tęsknię za robieniem filmów. Bardzo poruszyła mnie solidarność YouTuberów podczas demonstracji anty-szczepionkowej i na pewno muszę zrobić coś na ten temat, bo chodzi o życie i zdrowie naszych rodaków. Ale przy okazji natknąłem się na temat handlu ludzkimi organami. A to temat totalnie przemilczany, a proceder jest wspierany przez państwo i jego podłość i brutalność niewiarygodna. Niedługo będzie .... cierpliwości...
do zo!!!

Warto przeczytać tez komentarze pod tym wpisem.
Nie ukrywam, że też się zastanawiam co sie z nim stało, czy bedzie jeszcze coś nagrywał, czy niestety coś na prawdę mogło mu się stać. Bardzo cieszył bym się gdyby robił nowe materiały, ponieważ takich truthseekerów jak on brakowało w ostatnim czasie. Nie wiem jak inni to odbiorą, ale ja Balda (nawet mimo tego że ma takie możliwości robienia filmów jakie ma) jeśli chodzi o profesjonalność mógłbym porównać do Chrisa Everarda. Mam nadzieje że Bald wróci. A co Wy o nim sądzicie???

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 05 paź 2017, 8:34 
VIP Member
Awatar

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Witam,

Pierwszy raz zetknąłem się z tym kanałem oglądając materiał p.t. "SCENARIUSZ SACHAROWA / JAK ROSJANIE POKONAJĄ USA". Ignorując troszkę drażniący tembr głosu lektora skupiałem się na przekazie i muszę przyznać, że było warto.

Później przyszła kolej na kolejne materiały, m.in. przepowiednie Alois'a Irlmaier'a.

Od dłuższego czasu nie oglądam jednak już ani Bald'a ani Bartosza.

Pozdrawiam,
ZORRO

Master Elect of Nine * 9th Degree
Awatar użytkownika

też lubię jego filmy, kilka obejrzałem, widać że się stara i przygotowuje informacje czyli jakość a nie ilość. dałem suba więc pewnie obejrzę następne jak zrobi.

Entered Apprentice * 1st Degree

Pozwolę sobie zabrać głos w sprawie.
Otóż sytuacja nie wygląda za ciekawie.
Większość już napisałem w komentarzach na YouTube oraz Facebook, więc nie będę tutaj tego powielał, lecz napiszę to co mi się ostatnio udało dowiedzieć.

Jak widać na kanale BaldTV na YouTube ma on w polecanych TagenTV, więc pomyślałem, że skoro Ci znów nagrywają tak dużo z dr Jaśkowskim, to są często na pomorzu, więc może mogliby pomóc. Z tą też myślą napisałem do jednego z załogi TagenTV - Mariusza Dąbrowskiego.
Nie będę streszczał moich maili, tylko po prostu wrzucę screeny jak to wyglądało.

[Usunięte na prośbę Balda]
[Usunięte na prośbę Balda]

Tak więc mamy dziwne zapewnienia człowieka, który podobno ma bezpośredni kontakt z Baldem i można by powiedzieć, że nie ma sprawy, lecz z jego zapewnień nic nie wynika, bo tygodnie mijają jeden za drugim, a nowych materiałów jak nie było od Balda tak nie ma. Na dodatek nie odpowiedział w ogóle dlaczego Bald sam nie zagląda na swoje kanały, żeby uspokoić swoich fanów. Jest to dla mnie zachowanie o tyle niezrozumiałe, iż założył konto na patreonie i żeby ludzie wpłacali tam pieniądze - moim zdaniem - powinni mieć pewność, że wpłacać jakiekolwiek pieniądze jest w ogóle sens.

Reasumując, do dziś nic nie udało się ustalić na pewno. Jeden z fanów w komentarzach na YouTube odezwał się do mnie z prośbą o te trzy wspomniane w tych komentarzach adresy do sprawdzenia, lecz nic prócz tego komentarza z prośbą od niego nie dostałem, pomimo że odpisałem mu na maila od razu, po 4 godzinach. Do dziś od tego @Mikeharuki cisza.

Do Was jedna prośba czy jesteście w stanie zweryfikować ten cały Tagen, czy może jest taka możliwość, że maila które otrzymywałem wcale nie były od tego Tagena? Zakrawa o paranoję, ale mam nadzieję, że na tym forum nikt nie będzie tego tak oceniał.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika

Też uważam że forum powinno zainteresować się tematem zagadkowego zniknięcia Balda. Ja póki co nie przypominam sobie aby w Polsce był taki przypadek, że nagle znika lub nie daj Boże zostaje uciszony jakiś dobry truthseeker zajmujący się tematami alternatywnymi, a Bald był zdecydowanie kimś takim kto umiał robić takie materiały bez powielania i zanudzania, które mogły kogoś wkurzyć.
PS o temacie Tagenu w tej sprawie nie słyszałem.

Awatar użytkownika

nie róbcie afery ,facet nie ma czasu bo wziął się za remont - tak gdzieś czytałem
to chyba nawet była jego osobista wypowiedź

Tylko że po pierwsze ten remont zaczął już przed wakacjami, a potem sami mi odpisał w lipcu, że "po wakacjach" będą na pewno nowe filmy.
Plus zapewnienia od tego całego Tagena, że filmy miały być już parę tygodni temu.

Remont remontem, ale jakby tak naprawdę było, to chociaż by uspokoił fanów na swoich kanałach, skoro ludzie już zaczęli mu pieniądze wpłacać.

Nie kupuję wytłumaczenia z remontem, brak logicznego wytłumaczenia co ma jedno do drugiego - czyli całkowitego milczenia.

Provost and Judge * 7th Degree

To co Pochwalony insynuujesz,że Bald został zamordowany? A może nie ma ochoty robić dalej filmików i to cała zagadka.

O rety... Czy Wy w ogóle czytacie to co tam wrzuciłem wyżej, czy tylko ostatni post?
Przecież TEORETYCZNIE zapewniał, że filmy będą, w poprzednich wiadomościach, przez TEORETYCZNIE TagenTV, czy choćby na swoim kanale na Facebooku, więc po co miałby pisać lub zapewniać, że filmy na pewno będą, skoro mu się ich nie chce robić? I na dodatek założył patreona tuż przed tym jak przestał odpisywać, ale pewnie. Ludzie zaczęli wpłacać pieniądze, ale jemu się przestało chcieć.

Odpowiedź brzmi TAK, tak właśnie insynuuje. Nie chce mi się dokładnie rozpisywać dlaczego tak myślę, bo to bez problemu można wywnioskować z moich komentarzy i reszty wiadomości.

Awatar użytkownika

Tak widzę że ten temat zastygł, i niestety muszę przyznać że natura forum lekko zawiodła.... gdzie analityczne umysły raczej nie odrzucają przypuszczalnych prawdopodobieństw i możliwości, tutaj nie wzięli pod lupę pewnych czynników, a są wyraźnie przedstawione by się do nich odnieść, głównie przed Pochwalonego. Jak ja logicznie to poskładałem w całość to niestety sytuacja nie prezentuje się za ciekawie. Cieszył bym się gdyby ta sytuacja się wyjaśniła bo strata takiego truthseekera jak Bald, który na pewno miał w planach zrobienie jeszcze wielu ciekawych materiałów (dostawał pogróżki, i pisał o tym w ostatniej wiadomości) była by wielką stratą, bo drugiego tego typu tak profesjonalnego polskiego kanału na yt nie ma.

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

No, mozliwe jest wszystko- wypadek mógł mieć w rodzaju, 3razy wbił sobie nóż w plecy i potem samemu zepchnął się w przepaść.... jeśli bezpośrednio ktoś się nie dowie od osób które go znają/ mają z nim kontakt to będziemy spekulować pomiędzy remontem, seryjnym samobójcą, albo tym, że po prostu stwierdził iż nie warto się angażować w uświadamianie kogokolwiek i pierd.. robienie filmów bo ma osobiste sprawy na głowie.

Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

angelrage pisze:
No, mozliwe jest wszystko

Dokładnie.

angelrage pisze:
wypadek mógł mieć w rodzaju, 3razy wbił sobie nóż w plecy i potem samemu zepchnął się w przepaść....

Zgadza się, ale też mógł mieć zwykły wypadek bez udziału seryjnego samobójcy nie związany z niebezpieczną działalnością jaką się zajmował, bo jak to się mówi wypadki chodzą po ludziach. Rocznie w Polsce ulega im dziesiątki tysięcy ludzi, z czego tysiące jest śmiertelnych.

Niestety jako że zajmował się tym, czym się zajmował, to nie można wykluczyć spotkania z seryjnym samobójcą i z tego co tu było pisane, jest to bardzo prawdopodobny scenariusz. Kluczowe może być to zdanie wyżej zacytowane przez klesk88: "przy okazji natknąłem się na temat handlu ludzkimi organami". Jak wiemy takie tematy są mega niebezpieczne, bo dotyczą konkretnych ludzi na lokalnym podwórku, a nie Bushów, Obamów, Putinów...

angelrage pisze:
albo tym, że po prostu stwierdził iż nie warto się angażować w uświadamianie kogokolwiek i pierd.. robienie filmów bo ma osobiste sprawy na głowie.

To raczej mało prawdopodobne, z tego względu:
Pochwalony pisze:
Remont remontem, ale jakby tak naprawdę było, to chociaż by uspokoił fanów na swoich kanałach, skoro ludzie już zaczęli mu pieniądze wpłacać.

Nie kupuję wytłumaczenia z remontem, brak logicznego wytłumaczenia co ma jedno do drugiego - czyli całkowitego milczenia.

Też tego nie kupuję.

Zgadzam się natomiast z tym, że jeśli bezpośrednio ktoś się nie dowie od osób które go znają/ mają z nim kontakt to możemy sobie jedynie spekulować. Nie ma jednak nic złego w spekulacjach, ciągle to robimy na tym forum, taka tematyka, tyle dezinformacji, zakłamania, że jesteśmy często na to skazani. Spekulując można dojść do ciekawych wniosków, wykluczyć mniej prawdopodobne scenariusze itp...

Rzeczywiście szkoda by było, jakby znikł na dobre, bo robił świetne filmy. Na mnie ogromne wrażenie zrobił temat "KSIĘŻYCOWE DREWNO - UKRYTA PRAWDA O DRZEWACH I DREWNIE NA NOWO ODKRYTA":

phpBB [video]

Aż nie mogę w to uwierzyć co zostało tam przedstawione, nawet zakupiłem (i przeczytałem rzecz jasna) sobie książkę napisaną przez tego Austriaka Erwina Thomę.

Dziękuję za konkretną wypowiedź.
Pozwolicie, że sam się odniosę raz jeszcze do tego wszystkiego:

Cytuj:
Mirek:
(...)bo jak to się mówi wypadki chodzą po ludziach. Rocznie w Polsce ulega im dziesiątki tysięcy ludzi, z czego tysiące jest śmiertelnych.

Ale tutaj został pominięty bardzo ważny wątek tego, iż rzekomo TagenTV ma z nim bezpośredni kontakt i teoretycznie nowy film miał być już miesiąc emu, według doniesień pana Mariusza D. z Tagen TV. Nie wspominał on nigdzie o tym, ażeby Balda cokolwiek powstrzymywało w robieniu nowych materiałów, a wręcz przeciwnie, cały czas teoretycznie pracuje nad nowymi materiałami. Ja już pisałem do tego Pana trzykrotnie i nie chcę wyjść na niezrównoważonego, namolnego paranoika, więc ktoś jeszcze powinien do niego napisać, lub nawet zadzwonić w tej sprawie, bo kontakt jest na stronie TagenTV podany oficjalnie.

Kolejną sprawą jest to, iż

Cytuj:
(...)jeśli bezpośrednio ktoś się nie dowie od osób które go znają/ mają z nim kontakt(...)

CAŁY CZAS MIŁO BY BYŁO USŁYSZEĆ JAKIEŚ KONKRETNE PROPOZYCJE

Ostatnio zmieniony 04 lis 2017, 22:57 przez Pochwalony, łącznie zmieniany 2 razy

Witam Panowie. Zarejestrowałem się specjalnie dla tematu.
Z informacji zebranych w komentarzach na YT, uzytkownik Surge Polonia wymienia z Imienia i nazwiska:
niejakiego [Usunięte na prośbę Balda]. Bald sam w swoich wypowiedziach wspominał o tym, że w lecie spedza duzo czasu nad morzem, skąd natomiast to imię i nazwisko oraz, pochodzenie z Gdańska ? (edit: Gdańsk widnieje na twiterze)

W bazie firm CEIDG pod tym imieniem i nazwiskiem rzeczywiście można odnaleźć firmę oraz jej 3 adresy.
Jednym z nich jest: [Usunięte na prośbę Balda]

Czy ktoś się pofatygował żeby zadzwonić?

Co do Pana mariusza d. z tagen, to poza poruszaniem ciekawych tematów, odbieram go raczej jako "śliską" postać. Czy to od niego mamy informację nt. imienia i nazwiska Balda?
Surge Polonia i Paweł Kluz z YT jako bardziej zaangażowani w sprawę - proszę o kontakt jeśli to czytacie.

-- 03 lis 2017, 9:03 --

Widze, żę edycja posta usuwa go z topiku do czasu akceptacji - szkoda.

W każdym razie - odpowiadając na swoje pytania.
Imię i nazwisko ustalił wielebny po [Usunięte na prośbę Balda].

Ok, zadzwoniłem pod numer z [Usunięte na prośbę Balda].

Rozmawiałem z człowiekiem który przedstawił się jako [Usunięte na prośbę Balda].
Potwierdził, że BaldTV jest jego.

Złożyłem mu propozycję nagrania filmu z mojej dziedziny, spróbujemy coś z tego wyłuskać.

Prosiłem go kilka razy, żeby zalogował się i odezwał, bo ludzie się niepokoją.
Powiedział, że to uczyni.

nr. tel. jest an tej stronie: [Usunięte na prośbę Balda]

Ostatnio zmieniony 03 lis 2017, 14:44 przez zedd, łącznie zmieniany 1 raz

[Usunięte na prośbę Balda]. - takie dane są podane w [Usunięte na prośbę Balda] (tak jak wspomniał przedmówca) i z tymi też danymi wyszukałem właśnie te trzy adresy, o których wspominam w komentarzach. Jeżeli chodzi o gościa z Tagena, to on akurat absolutnie nic do tematu nie wnióśł ani nijak nie pomógł. Nic od niego nie mamy.

Odnośnie telefonu - no pogratulować, ja go nie odnalazłem, a jedynie ten [Usunięte na prośbę Balda], ale niestety ten należał kompletnie do kogoś innego.
Mój ogromny błąd, że nie wyszukałem tych miejsc w google, niesamowicie mi teraz głupio - a jeżeli chodzi o dodzwonienie się do [Usunięte na prośbę Balda], to poznałeś go po głosie? Chyba nie ciężko by było go rozpoznać przez telefon?

Podzielisz się jaka to ta Twoja dziedzina?
Ponadto opowiesz coś co mówił, dlaczego milczy, nie odpisuje, nic nie wydaje?

Ostatnio zmieniony 05 lis 2017, 0:46 przez Pochwalony, łącznie zmieniany 1 raz

Widzisz Pochwalony jak łatwo zasiać panikę,że z gościem z Tagen jest coś nie tak twoja insynuacja jakoby BaldaTV zamordowali się nie potwierdziła właśnie się odezwał:-)
https://www.youtube.com/watch?v=n9NHuWaNp84

Inkognito pisze:
twoja insynuacja jakoby BaldaTV zamordowali się nie potwierdziła

Kolego.. Gdyby nie 'Pochwalony' to prawdopodobnie ten film by się nie pojawił i dalej bys nic nie wiedział.
To raczej rzadkie i szlachetne, że ktoś obcy przejmuje się twoim losem i puka do drzwi żeby zapytać czy wszystko z Tobą w porządku, a nie ogranicza się tylko do pieprzenia w komentarzach typu 'kiedy nowy film?!' bez refleksji o autorze i zdolności do analizy faktów.

Troszkę szacunku dla zdrowego ludzkiego odruchu, którego być może Tobie brakuje.

No z pewnością mnie poniosło z tą insynuacją, ale zobaczymy, czy w ogóle wróci do tematu wspomnianego na FB o handlu organami.

I o ile reakcja była przesadzona, to tylko i wyłącznie po to, żeby zainteresować tym tematem więcej osób i się czegoś dowiedzieć, a nie żeby się tym brędzlować, jak to ludzie popadają w panikę w ślad za mną.

Witam;To że ktoś się interesuje? Z życzliwości ,to jest olbrzymi plus. Czasy jakie są to każdy widzi; tylko kompletny id...a , może nie zauważyć. Niestety takich nie brakuje. Pisał ciekawie ( czas przeszły ).Jak napisze – [ powie coś nowego ]. To będzie ( czas teraźniejszy ) i odetchnę z ulgą , to znaczy że jest OK. [ MOWĘ I PISMO można podrobić ]. Jeśli będzie tego więcej ,to styl pisania ( mówienia ) pokaże co jest grane.
Po za tym komunikowanie się , na – przez komunikatory,to nie jest najlepsze rozwiązanie > niestety <.Najlepsza jest własna strona,Rozpropagowanie wśród znajomych ,[ jedna pani drugiej pani ]. Na swojej stronie można też się komunikować. Mogą też usunąć - ale to zaraz widać ,i słychać. Wiadomo wtedy o co chodzi. Ważna uwaga !!! Zrobione filmy wrzucamy równolegle na inne media dystrybuujące. Na przykład -VIMEO- , -ANY-FILES- , i na koniec nasze utrapienie -
J..-TUBE-. Gwarancji żadnej niestety nie ma. Ale utrudnienie jest duże. Na jednym – film znika ,a na drugim jeszcze można go ściągnąć. I zapisać dla potomnych,trzeba się śpieszyć,( tak szybko odchodzą ). Stosujcie więcej kreatywności. ( nie zawadzi ).
Jest jeszcze coś takiego że ,twój komputer widzi jakiś tekst napisany przez ciebie > a tak naprawdę to tego tekstu nigdy nie było i nie ma. Można sprawdzić z innego komputera,sprawdzamy jako ktoś inny. W efekcie może powalić z nóg .Piszemy i rozmawiamy sami z sobą. Można się zdziwić i to mocno. Wracając do tematu ,te teksty były super, brakuje ich bardzo. Anonimowość internetu ( tylko dla nas ) nie pozwala nam się skontaktować z autorem. Wielka szkoda. Pozdrawiam.
:pisze:

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

klesk88 pisze:
gadałem z Baldem przez telefon. sprawa jego nieobecnosci załatwiona. ale prosił mnie abym zalatwil by na forum wymoderować dane do niego typu link do tego domku letniskowego imię nazwisko, adresy. które pojawiły sie w związku z poszukiwaniami jego. mowił mi ze obczai forum bo co ciekawe nie miał o nim pojęcia.

Dobrze, skoro już ustalono co miało zostać ustalone, wierze na słowo klesk88, że rozmawiał z nim telefonicznie. Moderacja dołoży starań by wymodelować wszystkie dane wrażliwe. Bald mimo wszystko chce zostać osobą anonimową i ma do tego pełne prawo. Zrozumiałe, że nie życzy sobie by jego dane wrażliwe krążyły po internecie i były na widoku, nawet jeśli dodarcie do nich nie stanowi większego problemu.

Wszystkie dane wrażliwe, zostaną wyedytowane.

tomasz.wojcik4 pisze:

Jest jeszcze coś takiego że ,twój komputer widzi jakiś tekst napisany przez ciebie > a tak naprawdę to tego tekstu nigdy nie było i nie ma. Można sprawdzić z innego komputera,sprawdzamy jako ktoś inny. W efekcie może powalić z nóg .Piszemy i rozmawiamy sami z sobą. Można się zdziwić i to mocno.

Możesz dać konkretny przykład, bo bardzo mnie to zaciekawiło. Spotkało Cię to już kiedyś? Jeżeli tak, to napisz o tym coś więcej proszę.

tomasz.wojcik4 pisze:

J..-TUBE-. Gwarancji żadnej niestety nie ma. Ale utrudnienie jest duże. Na jednym – film znika ,a na drugim jeszcze można go ściągnąć. I zapisać dla potomnych,trzeba się śpieszyć,( tak szybko odchodzą ).

Nie bójmy się tego powiedzieć - JewTube - jak najbardziej. I co do przedmówcy zgadzam się absolutnie, każdy zawierający dobry kontent film zawsze należy ściągnąć do siebie na dysk.

Pozdrawiam.

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Cytuj:
Możesz dać konkretny przykład, bo bardzo mnie to zaciekawiło. Spotkało Cię to już kiedyś? Jeżeli tak, to napisz o tym coś więcej proszę.

Ja mogę podać:

Ghost commenting albo ghosting który funkcjonuje na wszystkich serwisach związanych z google, w tym na youtube. Czyli przekonywanie użytkownika, że jego komentarz jest widoczny dla wszystkich, podczas gdy jest wyłącznie dla niego samego - z tego samego konta, IP lub maszyny. Nawet nie masz pewności czy ktoś go widzi, i nikt cię oczywiście nie poinformuje, że go po prostu nie ma. Ludzie nawet nie wiedzą, że sa cenzurowani, zadowoleni, że umieścili swoją myśl lub opinie pod danym blogiem, filmem lub artykułem. Nawet postowanie komentarzy stają się iluzją. Możesz to spotkać na Disqusie czyli systemie komentarzy który jest podpięty pod sporą część blogów i stron, oraz na Facebooku i Twitterze.

Póki co bardzo mało ludzi zdaje sobie z tego sprawę. Jest też Ghost Banning, stajesz się kompletnie przezroczysty dla innych, wygląda to tak jak by wszyscy cię olewali, w praktyce możesz logować się na swój profil FB, pisać Tweety, komentarze, prostować, wysyłać prywatne wiadomości, nawet o tym nie wiesz, że jestem po prostu jak duch. Wszystko co robisz, jest po prostu wirtualne i nawet o tym nie wiesz. Czasem może minąć naprawdę dużo czasu zanim to odkryjesz. Do końca też nie wiesz czy nie jesteś ghostowany tylko w pewnym fragmencie działalności. Albo w obrębie pewnej tematyki np. Politycznej.

https://en.wikipedia.org/wiki/Stealth_banning

Dziękuję serdecznie.
Szczerze mówiąc sam tak myślałem, jak komentowałem pod baldem i się zastanawiałem, czy przypadkiem może właśnie mnie coś takiego nie spotyka, ale nie googlowałem tego zjawiska, po prostu sam sobie coś takiego w głowie ułożyłem :) I sprawdzałem właśnie na innych urządzeniach bez logowania itd. Ale to na pewno jest troszkę bardziej zaawansowane jak się domyślam, że jeżeli kogoś coś takiego spotyka, to na pewno wszystkie jego osobiste urządzenia są w to uwikłane, tzn nic nie pomoże sprawdzenie na smartfonie komentarza wystawionego na laptopie taj samej osoby, nawet pod innym loginem. Czy dobrze kombinuję?

Witam;DO-POCHWALONY- To jest prawdziwa historia. Przebieg jej wygląda następująco. Rok może półtora. Roku temu. Napisałem na jakimś forum post ,było chyba coś politycznie. Może i troszkę ostro zdefiniowałem swoje myśli;Ale na pewno bez żadnych wyzwisk czy coś w tym stylu. Zresztą nie mam takiego zwyczaju żeby kogoś obrzucać błotem. Każdy może myśleć jak mu się tylko podoba, to jest moja dewiza. Wystarczy że dany tekst przeczyta. A więc napisałem wysłałem,sprawdziłem że jest,więc OK. sprawa zamknięta. Pojechałem do znajomego,gadka szmatka,pochwaliłem się że piszę na forum ( napisałem ).artykuł. No to on ,że chętnie przeczyta. Odpal kompa,wpiszemy adres no i czytaj. Jakie było moje zdziwienie,żadnego posta nie było. Pomyślałem cenzura,wzięli i wycieli tekst.
Wróciłem do domu,no ale ten temat cały czas chodził mnie po głowie. A myślę sobie wezmę i sprawdzę jeszcze raz. Wchodzę na tą stronę ,i oniemiałem ; mój post jest . Czarno na białym. Dzwonię do znajomego, słuchaj ten post jest na forum. Na to on jak tylko będę mógł to wpadnę do ciebie sprawdzić. I to jest cała historia. To sprawiło że zacząłem się interesować szeroko pojętą, cenzurą ,bezpieczeństwem w sieci,łącznością między ludzką, i tym podobnymi sprawami. Ta wiedza bardzo się przydaje. Dzisiaj jak coś piszę ,używam przenośni, zwrotów, nawet łamigłówek.
Człowiek się domyśli,a maszyna prawdopodobnie ma troszkę z tym problem. Nie wiem jak to się ma do sztucznej inteligencji? Mam tylko cichą nadzieję ,że nie jest jeszcze wszędzie zainstalowana. Zasada -ostrożności nigdy nie za wiele. Przy okazji opiszę test jaki przeprowadziłem w sprawie przeglądarek-wyszukiwarek internetowych. Można się zdziwić. Przyczyna-blokowanie na ( tubie ). To będzie następny temat który postaram się opisać ze szczegółami. Pozdrawiam. Pozwolę sobie dołączyć troszkę humoru. Troszkę długie.

Wielki, ogromny, wielopiętrowy supermarket, w którym kupicie wszystko.
Szef przyjmuje do pracy nowego sprzedawcę, dając mu jeden dzień okresu próbnego, żeby go przetestować.
Po zamknięciu wzywa szef nowego sprzedawcę do biura:
- No to ile dziś zrobił pan transakcji? - pyta sprzedawcę.
- Jedną, szefie.
- Co?! Jedną?! Nasi sprzedawcy mają średnio od sześćdziesięciu do siedemdziesięciu transakcji w ciągu dnia! Co pan robił przez cały dzień? A właściwie to ile pan utargował?
- Trzysta osiemdziesiąt tysięcy dolarów.
Szefa zatkało.
- Trzy... sta osiem... dziesiąt tysięcy? Na Boga, co pan sprzedał?
- No, na początku sprzedałem mały haczyk na ryby.
- Haczyk na ryby? Za trzysta osiemdziesiąt tysięcy?
- Potem przekonałem klienta, żeby wziął jeszcze średni i duży haczyk. Następnie przekonałem go, że powinien wziąć jeszcze żyłkę. Sprzedałem mu trzy rodzaje: cienką, średnią i grubą. Wdaliśmy się w rozmowę. Spytałem gdzie będzie łowić. Powiedział, że na Missouri, dwadzieścia mil na północ. W związku z tym sprzedałem mu jeszcze porządną wiatrówkę, nieprzemakalne spodnie i rybackie gumowce, ponieważ tam mocno wieje. Przekonałem go, że na brzegu ryby nie biorą, no i tak poszliśmy wybrać łódź motorową. Spytałem go jakie ma auto i wydusiłem z niego, że dość małe aby odwieźć łódź, w związku z czym sprzedałem mu przyczepę.
- I wszystko to sprzedał pan człowiekowi, który przyszedł sobie kupić jeden, jedyny haczyk na ryby?
- On przyszedł z zamiarem kupienia podpasek dla swojej żony, ale zaproponowałem mu, że skoro w weekend nici z seksu, to może pojechałby przynajmniej na ryby. :pisze:

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Na szczęści nie jest to jeszcze tak skomplikowane. Nie miało by też sensu. Wiele urządzeń jest publicznych, kawiarenki, terminale na lotniskach, podobnie infrastruktura sieciowa, publiczne Wi-fi na stacjach benzynowych, hotelach, proxy i maskarady. W praktyce starczy ghostować sam profil, w sieciach społecznościowych takich jak youtube czy FB, profil to wszystko, cały dorobek użytkownika na który pracował czasem latami, jego marka. Wszystko co napisał, co wrzucił i jak jest rozpoznawalny zależy właśnie od tego. Uderzając w profil lub wciągając go na jakąś blacklistę dostatecznie zniechęca się takie osoby. Całą resztę można przejrzeć i moderować ręcznie.

Natomiast przyszłość będzie należała do inteligentnych form cenzury, które będą bardziej zaawansowane, oparte o sieci neuronowe, które same przeszukują tekst, urządzeń z których nie będzie można się wylogować, będą podłączone non stop do Internetu + współpracowały z sieciami IOT - Internet of Things.
Żarówka będzie wiedziała gdzie jest telefon, a telefon będzie wiedział, że jest w domu bo będzie rozpoznawać lodówkę i resztę urządzeń.

Choć nie wiem czy będzie to potrzebne, istnieje dużo lepsza forma, forma która bazuje na wzorcach pozytywnych a nie negatywnych

Ale mniejsza, temat nie o tym.

Rozumiem, czyli nie ma co na chwilę obecną popadać w zbytnią paranoję prawda? W sensie, miałem zapytać czy dla "bezpieczeństwa" używać cebulowego, ale sam nie wiem właśnie na ile to zapewnia bezpieczeńśtwo w sieci.

Co do IoT to faktycznie jest taki trend, ale trzeba być poważnie oderwanym od rzeczywistości, żeby samemu się o to prosić i wnosić do domu. Mam nadzieję, żę większość ludzi podziela takie zdanie, bo wystarczająco się dziś chyba mówi o wchechobecnej inwigilacji, żeby nie dokładać sobie samemu i jeszcze się z tego cieszyć.

Witam.

Właśnie miałem prosić o usunięcie danych prowadzących do własciciela kanału,
ale widzę że już zostało to zrobione. Serdecznie dziękuję.

-- 06 lis 2017, 21:58 --

Witam ponownie - może z racji osiągniętego celu - czyli ustalenia, że osoba ma się dobrze,
sensownie byłoby usunąć cały temat? dla dobra samego zainteresowanego.

Awatar użytkownika

Zainteresowany, czyli BaldTV dzięki temu całemu zamieszaniu zarejestrował się tu na forum ostatnio, to może się wypowie co sądzi na ten temat. Można wykasować, można zostawić, żeby wrzucał tu filmy jak zrobi nowe (nawet tytuł tematu pasuje), ale może też założyć w tym celu nowy temat.

Ważne że wszystko u niego w porządku. Dobrze że są ludzie, którym zależy na losie innych, którzy interesują się i zachowali czujność. Tak trzymać.

Awatar użytkownika

zedd pisze:

Witam ponownie - może z racji osiągniętego celu - czyli ustalenia, że osoba ma się dobrze,
sensownie byłoby usunąć cały temat? dla dobra samego zainteresowanego.

zedd słowa uznania dla Ciebie że przyczyniłeś sie do tego by uzyskać kontakt z Baldem i jako pierwszy potwierdzić ze żyje. Ale po co kasować temat skoro sam Bald sie tu zajerestrował? a może napisze w przyszłosci tu coś ciekawego odnośnie tego jaki temat warto poruszyć by zrobić z tego nowy film na yt. Forum jak wiadomo jest obfite w takie tematy o których nie ma materiałów na yt, a szkoda, i tutejsze analityczne umysły nie ruszają sie ze swoją wiedzą poza forum by dotrzeć do wiekszej liczby odbiorców tak jak robi to Bald na yt.

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

temat może zostać - czemu nie- ewentualnie moderatorzy mogą usunąć dyskusję dot, jego nieobecności.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]