Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 21 lip 2017, 5:39

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
Master Elect of Nine * 9th Degree
Awatar użytkownika

Otwieram temat w tym dziale, ponieważ nie znalazłem poza wzmiankami nic o badaniach Gentry'ego, chociaż dotyczą one kwestii bardziej fundamentalnych niż sama zakazana archeologia.
Chociaż minęło już ponad 30 lat od ich publikacji, nikt nie udowodnił mu, że jakoś BARDZO się pomylił co do samych faktów, natomiast sama ich interpretacja może być w pewnych punktach dyskusyjna.

Interpretacja zjawiska radioareuol polonu w granicie powiedzmy, że MOŻE być dyskusyjna, natomiast absolutnie nikt nie był w stanie podważyć jego odkrycia i interpretacji radioaureol w węglu.
Podobnie dyskusyjny jest faktyczny wiek Ziemi - Gentry upiera się przy 10 tys./kilkunastu tys. lat ale tak naprawdę wychodzi na to, że może to być 100 tys., milion albo miliard lat ponieważ tak właściwie.... nikt nie ma pojęcia jak go zmierzyć.
A metody pomiarowe, gdzie wprowadzono wziętą z dupy stałą, tam właśnie ich twórcy mogą je sobie spokojnie schować.

Film warto obejrzeć na spokojnie, od początku do końca.

phpBB [video]

Tutaj natomiast jest najlepsze polskojęzyczne opracowanie na jakie trafiłem - sporo terminologii i liczb ale dość przystępnie:

http://cygnus.et.put.poznan.pl/~dlugosz ... jonizm.htm

W części "7.KRYTYKA POGLĄDÓW DR ROBERTA GENTRY'EGO" można byłoby tylko dodać, że nawet jeśli geologowie podważają możliwość, że prekambryjskie granity nie są pierwotnymi skałami Ziemi, to i tak nie wyjaśniają jakim cudem mogły powstać w kilka sekund. :D

I jeszcze taka mała refleksja na koniec - współczesne metody datowania, geologia i ewolucjonizm to tak wielkie ściemy, że tylko nieliczne są kłamstwa o tak wielkim kalibrze, bezczelności i powszechności.

:hejka:

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 30 gru 2013, 14:29 
VIP Member
Awatar

Cytuj:
I jeszcze taka mała refleksja na koniec - współczesne metody datowania, geologia i ewolucjonizm to tak wielkie ściemy, że tylko nieliczne są kłamstwa o tak wielkim kalibrze, bezczelności i powszechności.

Okej, to jest pewna teza. Czy mógłbyś przedstawić jakieś dowody że to jest ściema ?

Awatar użytkownika

Pogratulować szybkości... :)
Wgłębienie się w temat i poczytanie dodatkowo krytyki anglojęzycznej odkrycia Gentry'ego zajęło mi bite kilkanaście godzin.
Widocznie słabo kumaty jestem....

Nie no pytam się bo skoro widziałeś to pewnie wiesz i w paru zdaniach jesteś w stanie napisać :).

Jakieś konkrety zachęciły by do obejrzenia bo jeśli to znów jakieś bujdy z "university of youtube" to szkoda czasu.

Awatar użytkownika

No to piszę, jeśli o to chodzi.
Może najpierw cytat z podanego z linka:

"Celem artykułu jest przybliżenie czytelnikowi niezwykle interesujących obiektów, które chociaż małe, mogą stanowić mocny dowód na stworzenie Ziemi z niczego przez Boga i ogólnoświatowy Potop. Obiektami tymi są radioaureole (ang. radiohalos), występujące w skałach granitowych na całej powierzchni kuli ziemskiej. Szczególną uwagę poświęcono radioaureolom pochodzącym od izotopów promieniotwórczych polonu. Wynika to z faktu niezwykle krótkich okresów ich połowicznego rozpadu. Radioaktywny polon zanika tak szybko, że z punktu widzenia ewolucjonistycznego modelu powstania Ziemi, radioaureole takie nie powinny w ogóle występować w skałach. W artykule zaprezentowany został fragment dorobku naukowego amerykańskiego fizyka Roberta V. Gentry'ego, najwybitniejszego specjalisty w dziedzinie radioaureoli."

W telegraficznym skrócie o najciekawszej rzeczy - "odcisku palca" twórcy/twórców Ziemi.

Gentry jest fizykiem atomowym, który w latach 70-tych, po przeprowadzeniu kilku lat badań odkrył w skałach granitowych radioaureole (radiohalos) czyli ślady po rozpadzie izotopów samego polonu (bez źródła w postaci innych izotopów), z których najciekawsze są polon-214 o czasie półrozpadu = 0,164 s i polon-218 o czasie półrozpadu = 3 minuty.

Oznacza to, że ze 100% masy polonu-214 po 1 sekundzie pozostaje 1,5% masy i odpowiednio ze 100% masy polonu-218 po 18 minutach pozostaje 1,5% masy.

Próbki pobierane były z odwiertów z prekambryjskich skał granitowych.
Granit (z wyjątkami) jest skałą głębinową, pierwotną, krystaliczną.

Efekt radioaureol z tych błyskawicznie rozpadających się izotopów mógł powstać tylko i wyłącznie wtedy, gdy jakimś cudem, nagle, (dla po-214 w sensie ułamka sekundy, a dla po-218 kilku/kilkudziesięciu sekund) pojawiły się w litej masie skały, o której oficjalna geologia mówi do dziś, że krystalizowała się miliardy lat temu przez miliony lat.

Artykuły o odkryciach (chodzi też o potop sprzed ok. 10 tys. lat i radioaureole w węglu) opublikował w latach 70-tych w Science i Nature i nikt ich do dziś nie obalił.

W 1982r. przeprowadził eksperyment z pomiarem ilości helu uwalnianego z kryształów cyrkonu.
Mikrokryształki cyrkonu pochodziły z głębinowych odwiertów granitu.
Hel w tych kryształach pochodzi z rozpadu izotopów uranu-238.
Z eksperymentu wynika, że wiek Ziemi określony na 4,5 mld lat to kompletna fikcja, jest zawyżony być może nawet kilkadziesiąt razy (!) i nie wiadomo jak go dokładnie określić.

Polecam obejrzeć, poczytać i pomyśleć na spokojnie. :spoko:

OK dzięki za fatygę :), ciekawe odkrycie, w wolnej chwili przejrzę filmik.

Pozdrawiam.

Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

MaksK pisze:

A to ciekawe.
Chociaż nie znam się na tyle dobrze na pierwiastkach i promieniotwórczości by zweryfikować te informacje, to wiem, że z tego typu datowaniem jest właśnie problem.
Tu to porzekadło chyba idealnie pasuje: wiemy, że nic nie wiemy - jeśli chodzi o wiek Ziemi i historię naturalną.

Nie chcę tu się zbytnio odnosić do kreacjonizmu i teorii inteligentnego projektu, bo to jest już kwestia filozoficzna, czy też kwestia wiary, i można by tu długo snuć wywody. Ewolucja jest faktem naukowym, chociaż jej mechanizmy nie są za dobrze poznane i jest wiele zagadek.

Filmik ten dał mi natomiast do myślenia w innej kwestii.
Chodzi o Wielki Kanion Kolorado - rzeczywiście wydaje się nieprawdopodobne by wyrzeźbiła go rzeka przez miliony lat. I gdzie są te wszystkie osady, czemu nie ma wielkiej delty? - zastanawiają się w filmie. Przyznam, że też miałem (mam) z tym zagwozdkę.
Po obejrzeniu tego filmu prawie już uwierzyłem, że jest to dowód na wielki "biblijny" potop.
Jednak brak delty i gdzie się podziały osady można wytłumaczyć tym, że rzeka Kolorado wpada do Zatoki Kalifornijskiej, która jest jak fiord - a nie bezpośrednio do oceanu. Może Zatoka Kalifornijska kiedyś była wiele dłuższa i została stopniowo zasypana, a może rzeka ta zostawiła osady na nizinach w rozległych meandrach i wielokrotnie już zmieniała bieg...
Można tak długo spekulować.
Na poniższym zdjęciu widać, że woda żłobiła bardzo długo:
Obrazek

Film ten widać był zrobiony za swego rodzaju "fanatyków religijnych", może nie dosłownie, ale widać, że chcieli usilnie udowodnić, że w Biblii są opisane prawdziwe zdarzenia...
A wiemy, że jak ktoś bardzo chce to znajdzie dowody na potwierdzenie różnych niesamowitych teorii.

Temat jest ciekawy, nie zagłębiałem go jednak za bardzo, więc nie upieram się, za żadną teorią. Sądzę bowiem, że to wszystko są to tylko teorie czy też hipotezy zarówno te bardziej lub mniej oficjalne, jak i te postawione w tym filmie dr Roberta Gentry'ego.

Awatar użytkownika

:D

Gentry jest adwentystą dnia siódmego i trzeba brać na to poprawkę.
W sumie nie ma się co dziwić, że po odkryciu radioaureol polonu doznał trwałego załamania poglądów współczesnego zombie... :mrgreen:

Jako uzupełnienie dla chętnych chcących postudiować przebieg i skutki kataklizmu zwanego potopem śmiało mogę polecić:

http://popotopie.blogspot.co.uk/2013/05 ... mutow.html

http://popotopie.blogspot.com/2013/05/z ... fakty.html

Wystarczy choćby obejrzeć trochę zdjęć "błotnego lodu" i pogrzebanych w nim stworzeń by podejrzewać, że teoria hydropłyt naprawdę dobrze pasuje do tego, co się kiedyś stało.

Awatar użytkownika

Co do zamarzniętych w lodzie stworzeń, to rzeczywiście dziwna sprawa.
Musiały zamarznąć błyskawicznie, praktycznie w ruchu.
Aż się nie chce wierzyć, że te zdjęcia są prawdziwe:
Obrazek

Wygląda na to, że jakieś niesamowite rzeczy działy się w przeszłości i to wcale może nie tak odległej biorąc pod uwagę okresy geologiczne - przynajmniej wg oficjalnego datowania, bo to że Ziemia jest tak młoda (kilka tys. lat) to nie chce mi się wierzyć.
Dowody te świadczą o tym co najwyżej, że wielki kataklizm globalny miał miejsce kilka, może kilkanaście lub kilkadziesiąt tysięcy lat temu.

Przecież to nie jest prawdziwe zdjęcie...

Awatar użytkownika

WaterFlow pisze:
Przecież to nie jest prawdziwe zdjęcie...

Też mi się właśnie tak wydaje.
PUTO pisze:
A może problem leży w percepcji czasu i jego upływu ? Tyle powiedziano, że czas to iluzja, istnieje tylko teraźniejszość, czyż nie ?

No tak się mówi. Zawsze jest tylko TERAZ. Nie było i nigdy nie będzie ani jednej chwili, która nie byłaby teraz.

Chodzi o to, że istnieje jednak jakieś kontinuum jak patrzymy na przyrodę, wszechświat.
Wszystko ma swoją przyczynę i wywiera jakieś skutki, które widoczne są w czasie.

Możesz cofnąć się w przeszłość o dzień, rok, wiek, tysiąc czy milion lat by opisać jakieś wydarzenie. Z tym, że im dalej tym mniej wiemy - to oczywiste. Jednak czasu nie wyeliminujemy badając historię. Musimy mieć jakąś jednostkę operując wielkościami. Nie da się tego zrobić, nie posługując się jednostkami czasu - latami.

-- 30 mar 2015, 13:04 --

Nawiązując do moich wcześniejszych wypowiedzi, to zmieniłem swoje poglądy na pewne kwestie w których się wypowiadałem. Może nie tyle zmieniłem poglądy, co zdobyłem wiedzę, zrozumienia, czy też świadomość pewnych faktów, procesów...

Chodzi o wielki ("biblijny") potop. "Olśniło" mnie jak oglądałem jakiś dokument o archeologii i dostrzegłem, że praktycznie zawsze wykopują budynki całkowicie zasypane, miasta, osady, różne budowle np. Sfinks był przysypany piaskiem tysiące lat prawdopodobnie... Przypomniało mi się jak widziałem w Rzymie odkopany budynek, którego fundamentami były ściany innego zasypanego budynku, który także stał na jeszcze innym zasypanym (to były inne style budowy itd...). To wszystko nie mogło się samo nakryć wielometrową warstwą gruntu, to logiczne. Nikt też tego nie zasypywał na wielkich przestrzeniach. Musiała zatem Ziemi w tamtym czasie, skąd pochodzą te artefakty znajdowane na całym świecie, przydarzyć się wielka katastrofa naturalna (co najmniej jedna).

Dodatkowo przekonałem się o wielkiej katastrofie globalnej wodnej (chociaż było prawdopodobnie więcej i ogniowe, "huraganowe" itd...) po lekturze książki Zderzenie światów - Velikovsky Immanuel.
Dowodzą tego też wielkie starożytne budowle odkrywane pod powierzchnią oceanu. A właściwie one dowodzą dodatkowo, że na powierzchni Ziemi jest dużo więcej wody, i wątpię czy była ona wówczas uwięziona w lodowcach - w takich ilościach i na długie lata istnienia starożytnych cywilizacji, by potem nagle gwałtownie stopnieć? Nawet jeśli, to musiała być jakaś kosmiczna przyczyna tego.

Nie wiem, czy to zdjęcie mamutów wklejone w tym temacie jest prawdziwe, czy nie, ale fakt, że są znajdowane zamrożone z niestrawionym jedzeniem, czy nawet w trakcie przeżuwania i bez oznak rozkładu znaczy, że zmarły raczej gwałtownie.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]