Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 13 gru 2019, 6:09

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Master Elect of Nine * 9th Degree
Master Elect of Nine * 9th Degree
Awatar użytkownika

No właśnie co o nim sądzicie? Prowadzi kanał popkulturowy i tematycznie zajmuje się wszystkim, a w tym takimi rzeczami "pierdołowatymi" którymi nie ma zainteresowania na forum i być nie powinno. Ale ma też swoją serie o teoriach spiskowych, gdzie poruszył już bardzo wiele tematów znanych nam tu z forum i nieraz je bardzo fachowo opracował. Czasami nawet zahacza o tematy ezoteryczne i pozazmysłowe. Widać że jest oczytany i szybko przyswaja wiedzę (może przez to że skończył prawo) by szybko dany materiał z którym dopiero co sie zapoznał zaraz zaprezentował go na swoim kanale. Nagrywa na bieżąco, i jest na bieżąco z niepokojącymi wydarzeniami dziejącymi się obecnie na świecie (przykład imigranci) łączy to z tymi teoriami spiskowymi i tworzy się z tego logiczna całość.
Ogląda ktoś jego kanał? jeśli tak to jakie jego odcinki zrobiły na Was wrażenie, i są godne sprawdzenia?

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 27 lis 2016, 12:52 
VIP Member
Awatar

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Ja tylko zwracam uwagę na jego wypowiedz, że "prezentuje teorie takie jakie są w internecie. I że skoro o nich mówi, to wcale nie znaczy, że w nie wierzy".

Trzeba pamiętać, że on tylko je opracowuje z www. Jak trafi na dobre źródło, to opracuje je dobrze, jak trafi na słabe, to opracuje je źle. Po prostu, koleś robi Video kompilacje tego co znajdzie w sieci. Fakt, że z tego co widzę, to stara się dobierać te materiały w miarę sensownie. Jest po prawie, więc facet nie jest głupi i te wątki geopolitycznie i socjologiczne są nawet niezłe opracowane.

Ale trzeba pamiętać, że jednak jest to praca odtwórcza. Jeśli coś się w sieci nie pojawi, albo pewien materiał jest słabo rozpowszechniony, to go po prostu nie znajdzie. Analogicznie, jeśli więcej będzie w internecie shitu, to opracuje film właśnie na tej podstawie. Sam też nie sięga to materiałów źródłowych, nie robi wywiadów z autorami i nie czyta publikacji w danym temacie, nie robi też badań i zestawień. Po prostu korzysta tylko z www.

Widziałem jego tylko 3-4 filmy. Były fajnie opracowane, ale może trafiłem po prostu na te lepsze. Zresztą skoro tak robi, muszą być tam też śmieci, nie ma innej rady. Taka jest specyfika kanału i trzeba się z tym pogodzić. Ciężko by opracował też temat który jest naprawdę bardzo trudny i niszowy, bo poświęcając te kilkanaście godzin na jego opracowanie, po prostu się wyłoży. To tak jak by po lekturze kilku poradników medycznych, miał przeprowadzić operacje serca.

Trzeba pamiętać, też o docelowym odbiorcy. To jest po prostu kanał rozrywkowy. Więc taki materiał musi być dostosowany do widza. Nie uświadczymy tam głębokich filozoficznych treści czy wyczerpującej monografii na jakiś temat.

Ale jest w tym plus, że nagle 100 tyś ludzi na takim kanale ogląda streszczenie z takiego Pizza Gate, które ujawnia struktury pedofilskie na wysokich szczeblach władzy, czyli to o czym Icke i jemu podobni opisywali w swoich książkach 20 lat temu.

Następny plus to to, że Ator jest dość rzeczowy i zdystansowany do pewnych tematów. Mimo, pewnego płytkiego opracowania, nie choruje na syndrom "zrycie alternatwne". Nawet jeśli opracuje jakiś kompletnie bzdurny temat. (np płaska ziemia) To mamy to jakoś zgrabnie opracowane. Nie ma tam chorej gorączki wymieszanej w fanatyzmem jak w wielu opracowaniach, które mają nam coś nam na siłę udowodnić. Widać też, że nie "płynie" w tej narracji. Może właśnie przez to, mimo tej prostoty tchnie to profesjonalizmem i normalnością. Jest to jedna z cech dobrego warsztatu dziennikarskiego który posiada. Dzięki temu również jest w stanie lepiej dobrać materiały źródłowe.

Jest inteligentnym człowiekiem, mam wrażenie, że był by świetnym dziennikarzem śledczym.

Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree

Ja jego kanał subskrybuje, i regularnie oglądam od jakiegoś czasu jego materiały. Każdego dnia wrzuca min. dwa dłuższe materiały z serii "Plociuch" oraz "Komentator" których czas trwania wynosi często ponad 30 min. Poza materiałami rzeczowymi odnoszącymi się do jakiegoś tematu, wrzuca także "Analogowe heheszki" Moja opinia o nim jest następująca.

Na jego kanał trafiłem przypadkowo. Osobiście nie podobają mi się kanały na YT czy też strony internetowe których forma przerasta nad treścią. Staram się takowe rzeczy omijać. Pierwszą rzeczą która jest u niego na wyrost to nazwa kanału. Kanał "wideoprezentacje" nijak ma się do prezentacji materiałów wideo. Domyślam się, że kiedyś na YT trudnił się tworzeniem innego rodzaju video, a konkretniej tworzeniem recenzji gier itp. Nie mniej obecnie ta nazwa nie ma nic wspólnego z prezentowaną treścią. Kolejna kwestia to często krzykliwe plansze będące ikonami jego materiałów wideo. Stosuje w nich chwytliwe słowa, czy obrazy. Według mnie trochę na wyrost. Być może jestem uszczypliwy i czepiam się detali. Mówię tylko, że mi takie coś nie do końca się podoba.

Ator wydaje się być człowiekiem oczytam, elokwentnym i inteligentnym. Pomimo tego, uważam jednak, że nad jego materiałami wideo pracuje nie tylko on. Nad tworzeniem tak dopracowanych materiałów musi pracować kilka osób. Samo opracowanie danego tematu wymaga czasu. Czasu wymaga utworzenie dobrej grafiki na ikonę filmu. Czasu wymaga sam także montaż. Udało mi się złapać Atora na kłamstwie. Być może mało znaczącym, ale jednak :) Osobliwa jest także prezencja Atora, a konkretniej obfity zarost twarzy mogący nasuwać skojarzenia z islamem. Sam Ator robi dosyć dużo materiałów na temat imigrantów, itp. Nie podoba mi się jego częsta egzaltacja. Nadmierna emocjonalność nad tym o czym opowiada. Reasumując. Nie jestem do niego w pełni przekonany. Być może jest on podstawiony, opłacany przez jakieś grupy ludzi. To są jednak takie dywagacje, dowodów na poparcie tej tezy brak.

Największy pokłon ode mnie ma za szczerość i nie owijanie w bawełnę. Wprost mówi, że mu zależy na polubieniach, komentarzach, że chodzi o kasę z reklam. Liczy się z opiniami swoich widzów.

Grand Master Architect * 12th Degree
Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

To i ja dołożę swoje 3 grosze. Nie jestem fanem i nie jestem zaznajomiony z omawianym kanałem i zamieszczanymi tam materiałami, ale kilka razy oglądałem, gdy ktoś zalinkował na forum. Pozostawię formę, a odniosę się jedynie do treści. Jak już powstał temat to wszedłem na kanał YT i rzucił mi się w oczy taki tytuł/materiał (odcinek specjalny):

"Plociuch #330 - Teoria spiskowa w którą wierzy Ator":
phpBB [video]

Jedyna teoria spiskowa w którą wierzy Ator - tytuł sugeruje, że autor wideobloga ogólnie nie wierzy w teorie spiskowe (!) z wyjątkiem jednej, która nawet nie jest teorią spiskową, bo dotyczy kwestii istnienia życia w kosmosie i ewentualnej możliwości odwiedzania nas przez nich w przeszłości i obecnego odwiedzania, a raczej obserwowania nas. Nie jest to teoria spiskowa, gdyż jest to temat poruszany przez mainstream, nawet zbudowano w tym celu SETI, o czym Ator wspomina.

Dalej mówi, że jest wierzącym, że jest chrześcijaninem, co w mojej skromnej opinii jest nieco w sprzeczności z tym, że jest człowiekiem inteligentnym, jak stwierdził saper84 (ale to tylko moja opinia, do której mam prawo), no a już na pewno nie jest osobą świadomą, która mogła by przekazać coś wartościowego ludziom z tego forum o wymaganiach w tej kwestii wykraczających znacznie ponad przeciętność.

To tyle. Podsumowując: nie wierzy w teorie spiskowe, czyli w spiskową teorię dziejów (a przynajmniej tak stwierdził w zamieszczonym wyżej nagraniu), czyli jest głęboko uśpionym człowiekiem. Już nawet dzieci w wieku szkolnym i młodzież wie, że rządy, korporacje spiskują (przykładem zmowy cenowe) - znaczy ta inteligentna część młodych, będąca niestety w mniejszości. Pozostaje trzymać za niego kciuki, by przejrzał w końcu na oczy, wybudził się z umysłowego letargu. Za to na plus można mu zapisać, że porusza interesujące tematy i zwraca tym uwagę nieświadomym tego co się na świecie dzieje ludziom. Być może to taka taktyka powolnego wprowadzania ludzi w tematykę i udawania jednego z nich, ale wątpię. Prawdopodobnie chodzi jedynie o klikalność, czyli jak zwykle o kasę.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]