Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 12 gru 2019, 4:33

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
Elect of Fifteen Super * 10th Degree

Witam. Mam problem, jak w opisie. Od dawna pod względna kontrola, tej zimy znów w natarciu. Skóra czerwona, szorstka, jakby sie paliła. Niefajne odczucie. Twarz, dłonie itd.
Stosuje rożne kremy (np. Weleda coldcream). Po sterydy nie chce sięgać.
Stad ten post. Jakieś znane naturalne (wypróbowane) metody.
Bede wdzięczna za informacje.

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 12 lut 2016, 19:20 
VIP Member
Awatar

Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree

Ja coś takiego miałam. Zaatakowało mi buzię. Zaczęło się od szorstkiej skóry potem zaczerwieniona i łuszcząca się skóra. Nic nie pomagało i w końcu koleżanka kosmetyczka poradziła mi żeby ugotować płatki owsiane z małej ilości mleka i tą papką smarować buzie i robić okłady.Jeszcze pamiętam jak powiedziała, że jak to nie pomoże to nic nie pomoże Mruga oczywiście naturalnego. Dosłownie dwa dni smarowałam się tą owsianką i zniknęło. Od 20 lat mam spokój z cerą.
Możesz spróbować nic nie kosztuje a może pomóc :)

Intendant of the Building * 8th Degree

Najlepszym lekarstwem na atopowe zapalenie skóry jest Urynoterapia. Efekty są bardzo dobre, z wyleczeniem włącznie. W zależności od stopnia choroby może być potrzeba stosowania nie tylko zewnętrznie ale i wewnętrznie. W medycynie tzw akademickiej jest zresztą też wykorzystana ta niezwykła lecznicza moc własnej uryny np urexent therapy.

Knight of the East or Sword * 15th Degree

Bez badania obciążeń na pasożyty testem Volla, Vegatestem można
mylić objawy z działalnościa pasożytów.

Zakwaszenie żołądka i pH na właściwym poziomie równie ważne.

Ostatnio zmieniony 13 lut 2016, 20:02 przez greg2015, łącznie zmieniany 1 raz

Dziękuje za rady. :)
Wyprobuje na początek z owsianka.
Dla wyjaśnienia... Mam nietolerancję histaminowa.
Już kiedyś miałam takie problemy skórne, w momencie, gdy poziom histaminy we krwi był wysoki.
Ostatnio mam dużo konkretnego stresu, wiec i poziom histaminy mógł wzrosnąć. Tak właśnie sobie myślę.
Wyprobuje więc opcje z owsianka. Obaczymy.

Dziękuje jeszcze raz :*

Przeczytaj proszę z uwaga te informacje z linku, książka też świetna:

http://www.igya.pl/przeglad-diet/ciekawostki-zywieniowe/585-ile-wody-i-soli-potrzebujesz

Cytuj:
Krążki międzykręgowe nie posiadają własnego układu krwionośnego i dlatego należy je „poić” w pozycji leżącej. W pozycji leżącej krążki międzykręgowe mocno „zasysają” wodę z przylegających do nich mięśni (dlatego tak dobre jest pływanie, najlepiej w wodzie morskiej). Nie zapomnijcie przed snem wypijać 1-1,5 szklanki wody. Jeśli dokuczają wam bóle w kościach tzn. że już od dawna w waszym organizmie istnieje niedobór wody, i bóle wywołane są nagromadzeniem histaminy w tych narządach. Należy zwiększyć spożycie wody i soli kuchennej.
Należy zwrócić szczególną uwagę na bóle nóg – stopy, podudzia, kolan, biodra.
Mechanizm pojawienia się tych bólów jest następujący: przy deficycie dostarczonej wody odwodnienie nóg następuje w pierwszej kolejności. Mózg, przesyła informacje do mięśni w postaci histaminy, a efektem jest ból.
Kości utrzymują wodę w swych tkankach dzięki soli. U osób odwodnionych z reguły soli jest za mało, krew odbiera ją z kości na swoje potrzeby a niedobór wody zostaje potwierdzony wysłaniem do kości histaminy i pojawiającym się bólem. Medycyna proponuje, by ignorować pojęcie niedoboru wody i przyjmować odwadniające preparaty histaminowe. Na tym oparty jest cały biznes farmakologiczny sprzedający analgetyki.
Kiedy będziecie przeprowadzać hydratacje należy uwzględnić fakt, że nogi zaczynają boleć jako pierwsze. Jako pierwsze otrzymują histaminę i bolą, w wyniku odwodnienia powstaje osteoporoza, z roztworów o wysokiej koncentracji wytrącają się sole wapnia i magnezu, rozwija się dna moczanowa. (...)

-Sól posiada wiele cudownych właściwości. Oprócz regulacji poziomu wody w organizmie sól pełni wiele innych funkcji. Wymieńmy niektóre z nich:
-Sól jest silnie działającym naturalnym środkiem antyhistaminowym. Można ją używać do zmniejszenia intensywności ataków astmy. W tym celu połóż kilka ziarenek na język po tym jak wypijesz 1-2 szklanki wody. Skutecznością sól nie ustępuje inhalatorowi, przy czym nie wywołuje działania toksycznego. Jednak zanim położysz sól na język koniecznie wypij 1-2 szklani wody.
-Sól jest skutecznym środkiem walki ze stresami fizjologicznymi.

Cytuj:
Sygnałem świadczącym o zmniejszeniu ilości wody jest wydzielanie do narządu lub odpowiedniego układu histaminy powodującej ból.
Jako pierwsze w kolejności są mięśnie nóg. Ból mięśni męczy nie tylko ludzi starszych, lecz także dzieci, a nawet sportowców. Lekkoatleci powinni spożywać znacznie więcej wody od swoich rówieśników żyjących zwyczajnie. Lekarze sportowi pracują, kierując się starym paradygmatem medycznym, jakim jest zaleczanie symptomatyczne. A mogliby kierować się współczesnym,
epokowym podejściem do problemu. Wówczas zwycięstwa na polach zawodów sportowych byłyby efektem naturalnych fizycznych zdolności, a nie tylko zależne od woli zwycięstwa. Obecni sportowcy nie stawaliby się po zakończeniu kariery ludźmi chorymi.
Oficjalna medycyna do stłumienia bólu w mięśniach nóg zaleca środki antyhistaminowe, niwelując wysiłki mózgu informującego o niedoborze wody.

Fragmenty..

A jak z zakwaszeniem żołądka?
Jak test sody?

A może balsam Szostakowskiego z olejem lnianym? Jest skuteczny w leczeniu atopowego zapalenia skóry, jest o nim dużo w wątku specyfiki-zdrowotne-warte-polecenia-t15362.html. Pisze o nim @greg2015.

Można spróbować, buteleczka 50 ml koło 10 zł.

Ale i tak trzeba zlikwidować przyczynę, a to ma bezpośredni związek
z odwodnieniem i niedokwaszeniem żołądka.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]