Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 24 sie 2019, 13:09

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 92 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Atlas Chmur
Intimate Secretary * 6th Degree

Zwiastun.......
phpBB [video]

filmu czy ....... ?
pozdr Robert

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

Tytuł: Atlas Chmur
: 18 lis 2012, 17:42 
VIP Member
Awatar

Tytuł: Re: Atlas Chmur
Intendant of the Building * 8th Degree
Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

Jak dla mnie to ciary poszły w pięty jak obejrzałem ten zwiastun*... Nie mogę się doczekać by go obejrzeć. Ale z tematem trafili jak ulał. Dzięki za wklejkę :D

Awatar użytkownika

Piękny film "z przekazem"... gorąco wszystkim polecam :))

Obejrzałem ten film wczoraj, film robi wrażenie , widownia po zakończeniu wychodzi z sali w stanie zamyślenia, widziałem nawet łzy na niektórych twarzach.

Film pokazuje życie kilku bohaterów w wielu ich reinkarnacjach rozłożonych w czasie a także na różnych planetach ale o trym ostatnim dowiadujemy się na końcu kiedy Tom Hanks wskazuje na niebo i pokazuje pulsującą gwiazdę na niebie i mówi dziecku że to jest właśnie ziemia na której kiedyś żył !!!!!

Akcja jest bardzo szybka i przenosi się z jednego czasu w drugi , z jednego bohatera na drugiego co kilkanaście sekund.
Prawdziwy kalejdoskop.

Film ma 3 momenty spowolnienia akcji w którym następuje zaprezentowanie MYŚLI PRZEWODNIEJ.
Jedną z nich jest jak wspomniałem fakt że ludzkość będzie żyć na innych planetach zachowując swoją pamięć.

Drugą jest że wszyscy jesteśmy połączeni i nasze losy nieustannie przeplatają się ponieważ tak naprawdę to JESTEŚMY JEDNOŚCIĄ.

Trzecia myśl przewodnia będzie poważnym wyzwaniem dla niektórych widzów szczególnie dla braci Trehlebovatych SŁOWIAN.
Myśl ta dotyczy egzystencji ludzkich klonów żyjących pośród "ludzi czystej rasy".którzy są częścią jedności.

Film wymaga kilkukrotnego obejrzenia aby móc starannie odczytać wszystkie informacje w nim zawarte.
Myślę że należy traktować te informacje całkiem serio, być może bardziej serio od poprzedniego MATRIXA.

Fajnie się siedzi np.w restauracji z kimś i ogląda się naokoło świat po projekcji.Tylko rekwizyty się zmieniają...

Provost and Judge * 7th Degree

Farmer, jeżeli używasz spoilerów to ostrzegaj o tym na początku postu :/

Grand Elect Mason * 14th Degree

Farmer pisze:

Drugą jest że wszyscy jesteśmy połączeni i nasze losy nieustannie przeplatają się ponieważ tak naprawdę to JESTEŚMY JEDNOŚCIĄ.

Trzecia myśl przewodnia będzie poważnym wyzwaniem dla niektórych widzów szczególnie dla braci Trehlebovatych SŁOWIAN.
Myśl ta dotyczy egzystencji ludzkich klonów żyjących pośród "ludzi czystej rasy".którzy są częścią jedności.

Film wymaga kilkukrotnego obejrzenia aby móc starannie odczytać wszystkie informacje w nim zawarte.
Myślę że należy traktować te informacje całkiem serio, być może bardziej serio od poprzedniego MATRIXA.

dokładnie: jedna z głównych bohaterek (przebudzony klon) mówi "czy z łona czy z wylęgarni wszyscy jesteśmy jednością"

świetna pozycja z jednoznacznym wsparciem kierunku "na przebudzenie"

Awatar użytkownika

Farmer dzięki za streszczeniu filmu, teraz już nie muszę oglądać 2h 50' zaoszczędzone...dzięki. Tak na serio, to czekałem na ten film od dłuższego czasu, w środę się wybieram wiem że to nie będzie stracony czas Mruga

Edit:
Już po seansie, faktycznie film tak jak się spodziewałem dość zagmatwany i z pewnością żeby go w całości zrozumieć nie wystarczy jeden seans, po pierwszych 30 minutach raczej nic wielkiego ale potem coraz bardziej wciągałem się w ten obraz i te blisko 3 godziny minęły dość szybko, polecam, naprawdę warto! Mruga

jak Ikar, na skrzydłach tej wolności.
I jeśli mam jak on spaść, to spadnę jak on,
ale szczęśliwy, bo żyłem naprawdę...''

Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Awatar użytkownika

Po obejrzeniu zwiastuna, nie mogłam się doczekać tego filmu.

A po obejrzeniu filmu... już kolejny dzień o nim myślę...
Jak tu wcześniej zostało napisane - nie wystarczy raz obejrzeć, żeby wszystko wyłapać. W filmie jest mnóstwo symboliki. Na początku trochę nie bardzo wiadomo o co chodzi, ale później akcja zaczyna wciągać.
Trochę nie podeszła mi forma tego filmu. Ogląda się to jak taki 3 godzinny trailer. Ale może tak to miało być, że po seansie jeszcze długo masz się zastanawiać o co tam chodziło.

Z chęcią obejrzę jeszcze raz... i kolejny... i kolejny :winko:

Master Elect of Nine * 9th Degree

Zaskakują mnie wasze opinie o tym filmie. Według mnie on w 90% pokazuje bezsensowną przemoc bez żadnego przesłania. Musiałem wyjść w połowie, taki byłem zaszokowany. W latach 70-tych filmy nie emanowały tak bardzo bezsensowną przemocą. Dla ludzi uduchowionych polecam niemiecki film "Barbara" o czułej miłości dwojga lekarzy.

Widziałem dziś w MPiKu książkę .. do wyboru w twardej i miękkiej oprawie.. ;)
pozdr Robert

Awatar użytkownika

Niestety w Irlandii premiera w drugiej polowie lutego..masakra a tak czekalam na ten film..
i jak tu nie szukac alternatywnych zrodel :mrgreen:
polecam w temacie swietny film..Cafe de Flore
phpBB [video]

i muzyka..
phpBB [video]

Awatar użytkownika

MrSpock pisze:
Zaskakują mnie wasze opinie o tym filmie. Według mnie on w 90% pokazuje bezsensowną przemoc bez żadnego przesłania. Musiałem wyjść w połowie, taki byłem zaszokowany. W latach 70-tych filmy nie emanowały tak bardzo bezsensowną przemocą. Dla ludzi uduchowionych polecam niemiecki film "Barbara" o czułej miłości dwojga lekarzy.

nie rozumiem ludzi którzy wychodzą w połowie filmu :cooo?: :cooo?: :cooo?: :bangheadwall: wybieram się na seans, wiec niedługo opiszę swoje wrażenia :)

po seansie

film fajny polecam (8) , ale książka lepsza (10) http://lubimyczytac.pl/ksiazka/155295/atlas-chmur
http://przyjemnostki.com/2012/12/07/atlas-chmur-ksiazka-vis-a-vis-film/

Ostatnio zmieniony 11 gru 2012, 10:18 przez tao6996, łącznie zmieniany 1 raz

Awatar użytkownika

MrSpock, to ja nie wiem jak Ty oglądasz, ale ja to w każdym filmie jakiegoś przesłania się dopatrzę, jakiegoś morału :tak: A w tym jest tego sporo... Tak jak w Matrixie zresztą

Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

phpBB [video]

Cytuj:
ATLAS CHMUR - nowy film twórców MATRIX - w kinach od 23 listopada 2012

Największe filmowe widowisko 2012 roku, oparte na bestsellerowej epopei Davida Mitchella, którego styl krytycy porównują do estetyki dzieł Vladimira Nabokova, a oryginalną wizję świata do spostrzeżeń takich mistrzów jak Umberto Eco, Haruki Murakami i Phillip K. Dick.

Imponująca rozmachem (ponad 100 milionów dolarów budżetu, gigantyczne plany zdjęciowe na Balearach, w Edynburgu i Berlinie) ekranizacja, której podjęli się mistrzowie współczesnego kina -- Tom Tykwer („Pachnidło: Historia mordercy") oraz Andy i Lana Wachowski (trylogia „Matrix") łączy europejską wrażliwość w ukazywaniu zmagań jednostki z niezgłębioną zagadką losu i życia we wszechświecie z hollywoodzką sprawnością, najnowocześniejszymi efektami specjalnymi oraz przełomowymi, godnymi Oscara, osiągnięciami w charakteryzacji czołowych gwiazd współczesnego kina. W obsadzie laureaci Oscarów -- Tom Hanks („Filadelfia", „Forrest Gump"), Halle Berry („Czekając na wyrok"), Jim Broadbent („Iris") i Susan Sarandon („Przed egzekucją"), a także sławy Europy -- Hugh Grant (Złoty Glob za „Cztery wesela i pogrzeb"), Jim Sturgess (gwiazda „Niepokonanych" Petera Weira), Ben Whishaw („Pachnidło"), Antypodów -- Hugo Weaving (agent Smith w „Matriksie" i Elrond we „Władcy Pierścieni" Petera Jacksona) oraz Azji -- Doona Bae ( „Pan Zemsta", „Ring").

W filmie śledzimy losy postaci z różnych epok i zakątków świata, których najbardziej błahe decyzje i czyny mają daleko idący wpływ na teraźniejszość, przyszłość, a nawet przeszłość naszej planety. „Atlas chmur" jest ucztą nie tylko dla wielbicieli zapierających dech w piersiach opowieści przygodowych, ale także spostrzegawczych miłośników X Muzy. Każda z gwiazd występuje w filmie w kilku nierozpoznawalnych na pierwszy rzut oka wcieleniach, dając popis wirtuozerskiej gry i ironicznego dystansu do swojego dotychczasowego wizerunku.

Zapowiada się ciekawie :hejka:

http://moje-riese.blogspot.com/
http://zakazanawiedza.wordpress.com
http://www.youtube.com/watch?v=b3vgkSK8SwY&feature=plcp
"Jeden człowiek nie zmieni świata, ale jeden człowiek może przekazać informację...
która zmieni świat."
D. Icke

Awatar użytkownika

Oj warto, warto. Trudny w odbiorze, bardziej do przeżywania niż do intelektualnej eksploatacji. Może trzeba kilka razy go obejrzeć...? Pewnie tak, sporo wątków splątanych postaciami i problemami, niby jest rozwiązanie na końcu, ale tu nie proste wytłumaczenie chodzi.
Przecudny plastycznie, wprost zachwycający, uczta dla oczu, dla duszy. Jeżeli we środę w Cinema City - to i dla kieszeni :lol:

Zwiastun bardziej dynamiczny od filmu (ale są i sceny akcji, nie jest źle) i warto spokojnie zanurzyć się w materię Atlasu Chmur, posłuchać również muzyki, bo tytułowy Atlas Chmur, to również kompozycja muzyczna, sekstet. Seksu raczej ni ma i wcale nie musi. Film i tak uwodzi...

Odkrycie dla tych, których nie zainfekował wcześniej wirus pracy nad samoświadomością. Jeżeli zdołał przebić się przez grubą skórę niewrażliwości, oczywiście. Dla "Icków" chwila oddechu od brutalności świata i nadzieja, możliwość nadziei. A to już coś.

Ja pójdę jeszcze nie raz. :uśmiech:

Grand Master Architect * 12th Degree
Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

można zobaczyć w sieci :
Kod:
http://5fantastic.pl/plikosfera/73851/Video/6774517

Jestem przed, także zobaczymy co i jak :)

Odwiedź:
Festiwal Filmów Kontrowersyjnych
http://www.ffk.org.pl
http://video.anyfiles.pl/videoblog/FFK_TV/16839
http://vimeo.com/user4926347/videos
http://www.dailymotion.com/FFK_TV

Awatar użytkownika

W moim odbiorze BADZIEWNEeee FILMIDŁO …

Byłam bardzo zawiedziona.
3 godziny życia + 20zł strat.

:dobani: :dobani: :dobani:

Przyznam, że sceptycznie nastrajał mnie już sam trailer – te emocje holywoodzkie i gęby aktorów i ogólna amerykańszczyzna, które zbierają człowieka na wymioty...
A przynajmniej mnie, bo nie mogę już patrzeć ani słuchać Toma Hanksa ani całej tej reszty gwiazd.

No ale, przyjęłam to na karp powiedzmy zwiastunowego stylu reklamowego i mając na uwadze hucznie zapowiadaną "przełomowość" filmu, do kina wybrałam się naprawdę z ciekawością i całkiem neutralnym nastrojem, instalując sobie wentyl dla ewentualnego zaskoczenia.

Film zaskoczył mnie tym, że był aż tak cienki w swoim wyrazie i bezlitośnie długi. Spokojnie o godzinę mogłby zostać skrócony, myśle, że bez uszczerbku na "wartości".

Niestety nie porwał mnie niczym. Ani wizualnie ani emocjonalnie, ani intelektualnie. Propozycja w moim odczuciu dla przeciętnego, otepiałego i masowego widza...

W sumie, nie mam nic przeciwko tym wszystkim, którym film się podobał, którzy coś z filmu wyciągneli. Tylko ciekawe jest co to jest. :cooo?:

>> Tutaj nawet został streszczony << ;)
pozdr Robert

świetny film, choć lepiej :shock: oglądało mi się go za drugim razem

na tyle na ile można uniknąć dydaktyzmu w holywoodzkim opakowaniu...
inspirujące, niektórych lemingów może nie obudzi ale choć trochę pobudzi

wzorce pod nazwą wszystkie uczynki/myśli dobre i złe tworzą przyszłość,
wszyscy jesteśmy jednością - są oczywiście banalne, ale ilustrujące je historie są całkiem zgrabne

mnie najbardziej zaciekawił wątek konsumentów i fabrykantów pochodzących z przemysłu genomicznego :) kto jest kim wśród nas?
"nieważne czy z łona czy z wylęgarni - wszyscy jesteśmy czystokrwiści"

bez odpowiedzi pozostało pytanie do kogo należy nasze życie?
a nasuwało się wobec powtarzającego się motywu : nasze życie nie należy do nas :mrgreen:

polecam, koniecznie w kinie - nie w "popcornlandii"

konserwa pisze:

mnie najbardziej zaciekawił wątek konsumentów i fabrykantów pochodzących z przemysłu genomicznego :) kto jest kim wśród nas?
"nieważne czy z łona czy z wylęgarni - wszyscy jesteśmy czystokrwiści"

bez odpowiedzi pozostało pytanie do kogo należy nasze życie?
a nasuwało się wobec powtarzającego się motywu : nasze życie nie należy do nas :mrgreen:

Tak to zacny wątek , kelnerki miały zabronione przez ich religie uczenia się języka jakim posługiwali się czystokrwiści na zewnatrz.
Znając tylko jeden język nie były w stanie poznać prawdy. Prawdę poznała tylko ta która opanowała ten język (czy chodzi tu o angielski , a może hebrajski ?? :lol: :lol: )
Co roku chodziły na"przeglady" w podobny sposób jak my z samochodami, po 12 przegladach prawdopodobnie należy kupić następny a stare auto idzie na złom tak jak kelnerki na mydło.
Za pomącą instytucji "LEKARZA RODZINNEGO" i wszechobecnych lokali NFZ przeglądy techniczne Polskich kelnerów już wkrótce ruszą pełną parą.

Nasze życie nie należy do nas, należy do wszystkich, wszak jesteśmy jednościa nieprawdaż??

Najciekawsze było jednak na temat oczu. Kelnerka powiedziała że Bóg widzi nas oczami innych. Zostało to potwierdzone jakiś czas temu przez fizykę kwantową. Co to oznacza dla nas?? proste, czego my nie będziemy dostrzegać o tym Bóg się nie dowie. Dlatego tyle troski o utrzymanie ludzi w odpowiednim stanie umysłu.

To w końcu warto na to iść czy nie. :cooo?: no chyba, że dla podprogowych informacji o których Farmer pisze.

Awatar użytkownika

Oj padło pare haseł "ruchu przebudzonych" i się podniecacie. :tak:

@Timewave : jeśli jest w necie, to się nie zastanawiaj, szkoda kasy na to. Ja nie poszłam do jakiegos multiplexu a byłam w kino-teatrze i zapewniam, że to nic nie zmienia..

Może i wyszli z pewnymi myślami przełamującymi stereotypowe podejście, że np. wszechświat może nie zawsze jest naszym sprzymierzeńcem albo że "nasze życie nie należy do nas" – ale co w tym znowu takiego.. I tak próba obrony tych tez spełzła na niczym, zaginęła w hollywoodzkim przeroście formy nad treścią, i tak niewiele wnoszącą zresztą.

Cały film jest ogólnie tendencyjny i wypchany banalnymi frazesami. Złożony z iluś tam historii, nie stanowiących wg mnie żadnej głębszej spójności – do czego miał ponoć zmierzać. Nie wiem też co w tych porywających historiach było aż tak ciekawe. Pomimo tylu słów i obrazów, w moim odbiorze ten film był po prostu jakby... pusty w środku. Do tego opowiadany w wielu momentach jak bajka dzieciom do poduszki.

Mix wizyjnego s-f, taniego romansu, dramatu, sensacji, komedii, filmu kostiumowego i przygodowego „Cast Away 2” – wszystko w jednym...
Czy to nie "lekka" przesada.. Po prostu bigos gatunkowy z kaszanką i kotletem mielonym... Jakiś cięzkostrawny zabieg artystyczny… Taki postmodernistyczny zlepek, który nużył chaosem i pomieszaniem wszystkiego ze wszystkim.

Jedyne co, to również i mi się podobał wątek "Neo Seulu" o klonach -a bardziej klonkach Koreankach. Historyjka o ich odgórnie zorganizowanej egzystencji, system praw i obowiązków urzekły mnie środkiem wyrazu i pomysłem. Szczegolnie fajną miały "spalnię" i chyba się to nazywało: "higienator" w którym się myły, a i obroże, które musiały nosić, też fajne miały. :język: Ten watek był ok.

Reszta – nuda ogólna i nic ciekawego a rozwijające się pod koniec na dobitkę wątki sensacyjne we wszystkich historiach - położyły film już doszczętnie.

Aaa. I jeśli ten film miał pokazać reinkarnację – to chyba po to, by spłaszczyć, sprasować temat i sprowadzić go raczej do kanonu "baśni z tysiąca i jednej nocy".

domini, skoro ten film to taka "nuda" dla ciebie, to dlaczego tak się podniecasz dyskusją o tym filmie? - 3 dość długawe posty, to trochę zbyt wiele, abym mógł uwierzyć, że ta "nuda" spłynęła po tobie jak woda po kaczce. A może jest w tym filmie coś, co trafiło ciebie celnie głęboko w podświadomości. Może jakieś pytanie wywołane do tablicy przez ten film czeka na twoją świadomość aby je ogarnęła i spróbowała dać odpowiedź? Może obejrzysz jeszcze raz? A może przeczytasz książkę?
No chyba że tak bardzo boli ciebie fakt wydania 20 zł

Dla mnie ten film to dość syntetyczne zobrazowanie całej naszej cywilizacji i kierunku w jakim zmierza. Film pokazuje większość odcieni świadomości ludzkiej bez upiększania - tacy jesteśmy i do czego to może doprowadzić. Dobrze to już ktoś podsumował, że w tym filmie ważniejszy jest rytm, taniec zdarzeń niż fabuła. To z rytmu wyłania się rzeczywisty przekaz tego filmu. Oczywiście użytkownicy DI mają te tematy, może nie przerobione, ale w każdym bądź razie rozpoznane, dlatego przesłanie filmu może niektórych nudzić. Jednak przekaz filmowy ma to do siebie, że jakoś mocniej angażuje podświadomość - w większym stopniu identyfikujemy się emocjonalnie z akcją na ekranie, niż ma to miejsce w innych środkach przekazu. Dlatego jest to miejsce, gdzie warto byś, kiedy dobrze skrojony i ważny przekaz wyświetlają. I warto iść za emocjami, które tam pokazują swoją twarz.

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

"A może przeczytasz książkę?"

Hoho :jupi: :D - no właśnie..... jakos nie pomyslałem że to może byc na podstawie powieści.
Filmu nie widziałem póki co- choć liczę na coś pokroju "The Fountain". Są filmy które wolałbym jednak oglądać samemu -"bez zakłóceń" -więc kino odpada.

Póki co zabiorę się za książkę:

http://chomikuj.pl/johannevel/ksi*c4*85 ... 5d/-+NEW+-

no właśnie też jestem na etapie poszukiwań książki, ale ja zrobie napad na swoja biblioteke, przy okazji zobacze czy mają coś cnowego ciekawego.

skojarzenie ze "Źródłem" pojawiło się też w mojej głowie. myślę nawet, że wzorowano się na nim. jak wg Was wyglądają oba filmy obok siebie? który bardziej się wam podoba?

Awatar użytkownika

Kruk pisze:
domini, skoro ten film to taka "nuda" dla ciebie, to dlaczego tak się podniecasz dyskusją o tym filmie?

Hehe. Nie podniecam się dyskusją, szczerze to nie chce mi sie dyskutować. Podobnie jak ci, którym się podobało, wysiedziałam też te 3 godziny i musiałam to jakoś "odżalować".

Poza tym, trochę dziwi mnie az tak pozytywny i bezkrytyczny odbiór. Mam trochę wrażenie, że Wam to można wszystko sprzedać co tylko skojarzy się z "przebudzeniem". Od razu budzi to Wasz podziw i jaką fantazję... Hehe - bez urazy :) Tak naprawde, nie widzę w tym niczego złego.

Mnie po prostu nie odpowiadał klimat tego filmu, ani też "rytm" czy "taniec" zdarzeń. Nie tańczę tego :język:

Pozdrawiam wszystkich zwolenników tego obrazu. :)

Secret Master * 4th Degree
Secret Master * 4th Degree

Hollywood ma juz opracowany schemat wypuszczania filmów: adaptacja komiksu, sensacja, komedyjka, na walentynki i swieta koniecznie cos romantycznego.
Film ten porównałbym do Źródła i trochę również do Drzewa życia, gatunek filmów zbyt długich i męczących. Zapewne mają jakieś głębsze znaczenie ale jak je oglądam to widzę tylko że do mnie totalnie nie docierają. Z drugiej strony ich oceny podbijają spuszczający się nad nimi recenzenci i krytycy filmowi, muszę przyznać, że filmy są oryginalne i unikalne, zawierają piękne obrazy i wspaniałą ścieżkę dźwiękową wszystko to niestety psuje fabuła :P w sumie trailer obejrzałem już po wizycie w kinie i myślę że jakbym zobaczył go wcześniej to domyśliłbym się jakiego rodzaju jest to film.

W kwestii wątku przebudzenia, myślę że hollywood podłapuje trendy grasujące w Interecie a jakby nie patrzeć to przebudzenie i "teorie spiskowe" (że się tak za przeproszeniem wyrażę) są u nich ostatnio często na celowniku. Wątpię jednak aby niosły ze sobą jakąkolwiek dla nas wartość, pamietajmy że to tylko mający nas ogłupić, nas biznes filmowy

A1eks pisze:
Wątpię jednak aby niosły ze sobą jakąkolwiek dla nas wartość, pamietajmy że to tylko mający nas ogłupić, nas biznes filmowy

to tylko przekonanie....
tzw biznes filmowy jest jak narzędzie ani złe ani dobre - zależy kto go używa

gdybym tak samo jak Ty myślał, machnąłbym ręką 12 lat temu nad Matrixem braci (wówczas)Wachowskich
po 8 latach zrozumiałem dopiero znaczenie mojej niewytłumaczalnej wtedy fascynacji tym filmem :ninja:

tak na prawdę mamy zerową wiedzę o naszej podświadomości - Atlas chmur może (nie musi) pomóc do niej dotrzeć

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 92 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]