Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 21 lut 2020, 3:20

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Atlantyda
Prawdopodobnie ktoś już miał takie wnioski, ale nie jestem w stanie przekopać wszystkich informacji.
Czytając Szmaragdowe tablice Thotha odczytujemy taki o to fragment:

"Zebrałem wówczas mój lud i
wstąpiłem na wielki statek Mistrza.
W górę wzbiliśmy się w poranek.
Ciemna poniżej nas leżała Świątynia.
Nagle wezbrały ponad nią wody.
Usunięta z Ziemi,
aż nadejdzie zapowiedziany czas,
zostala wielka Świątynia.

Szybko lecieliśmy w kierunku slońca poranku,
aż poniżej nas znalazł się ląd dzieci KHEM.
Rozszaleni nadeszli z pałkami i włóczniami,
Podburzeni gniewem, chcieli zgładzić i doszczętnie zniszczyć Synów Atlantydy."

Później jest wielokrotnie mowa o ziemi KHEM [ang. The Land of Khem]. Jak dla mnie angielskie The Land of KHEM ma podobny wydźwięk do nazwy miejscowości Ban Nam KHEM [link do google maps:https://maps.google.pl/?ll=6.970049,108.369141&spn=16.842508,33.815918&t=p&z=6 ]

"Szybko lecieliśmy w kierunku slońca poranku,
aż poniżej nas znalazł się ląd dzieci KHEM."

Wskazuje to na to, że lecieli w kierunku wschodnim aż znaleźli poniżej pierwszy napotkany ląd.
Zgodnie z tym, Atlantyda leżała gdzieś pomiędzy Malezją a Sri Lanką.

Pomyślałem jeszcze o możliwym przebiegunowaniu ziemi już po zatopieniu Atlantydy. Wtedy bralibyśmy pod uwagę tereny na wschód od Malezji, czyli między Malezją a Filipinami, np. Spratly Islands.

To już z mojej strony będzie być może duże wyolbrzymienie, ale ciekawe jest to, że wielu naukowców wskazuje wyspę Spartel (Gibraltar) na potencjalną lokalizację dawnej Atlantydy. Może chodziło o wyspy Spratly, nie wyspę Spartel.
Jak wiemy, akurat w okolicach Malezji i Filipin bardzo często zdarzają się tsunami, które mogło zatopić Atlantydę.

Istnieją podejrzenia, że Filipiny mogą stać się drugą Atlantydą:
http://www.youtube.com/watch?v=3oObKC4HsRI

Co o tym sądzicie?

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

Tytuł: Atlantyda
: 19 wrz 2013, 10:40 
VIP Member
Awatar

Tytuł: Re: Atlantyda
Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1515,title, ... omosc.html

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

czytają pewnie "Innemedium"

Podwodna piramida odnaleziona w okolicach Wysp Azorskich

Zupełnie sensacyjnie brzmią doniesienia z okolic Wysp Azorskich. Badacze odkryli tam podwodną strukturę, która wygląda na kilkudziesięciometrową piramidę. Co ciekawe Azory to hipotetyczna lokalizacja mitycznej Atlantydy.

Piramidę odkryto w pobliżu Bank De João de Castro pomiędzy wyspami Terceira i São Miguel. Struktura mierzy sobie aż 8000 metrów kwadratowych u podstawy i około 60 metrów wysokości. Odkrycie zostało dokonane za pomocą odczytów batymetrycznych, czyli z wykorzystaniem metod takich jak sonary czy sondy ciśnieniowe lub akustyczne.

Według specjalistów nie jest możliwe, żeby piramida powstała w sposób naturalny. Sprawa zainteresował się rząd portugalski, który zapewnił wsparcie w poszukiwaniach ze strony marynarki wojennej. Nie wiadomo jednak, czy nie jest to doroga do zatuszowania znaleziska.

Po historii opowiedzianej na temat Atlantydy przez Platona wszyscy zastanawiali się gdzie mógł się znajdować ten mityczny kontynet za Słupami Heraklesa. Jako jedna z hipotetycznych lokalizacji wymieniano właśnie Azory. Odkrycie, jakiego dokonano, może rzucić więcej światła na tę tajemnicę.

phpBB [video]

http://innemedium.pl/wiadomosc/podwodna ... -azorskich

za http://ww1.rtp.pt/

-=-
w całym obszarze tzw Trójkąta Bermudzkiego ponoć się roi od takich struktur

Master Elect of Nine * 9th Degree
Master Elect of Nine * 9th Degree
Awatar użytkownika

Jak wszedłem na google maps, i dałem zbliżenie satelitarne na obszar wysp Azory i okolic, to widać wyraźnie jakby tworzył się zarys czegoś co mogło kiedyś być kontynentem, który mógł się zapaść w wyniku działania tektonicznego i lub wulkanicznego. Gdzie indziej są zdjęcia jak znajdywano tam jakieś podwodne skruktury jakby nienaturalne linie, być może pozostałości po jakiś szlakach drogi itp. To jak mogła wyglądać linia brzegowa Atlantydy to rożnie pokazują, na różnych hipotetycznych mapach. Być może kontynent ciągnął sie aż do Bermudy... w tamtych okolicach znajdują wiele podwodnych zatopionych struktur. W książce Zillmera też jest wspomniane o Atlantydzie że leżała tam gdzie Azory.

Co do zatopionych kontynentów, to ostatnio oglądałem taki oto dokument o tym ze tam gdzie leży Nowa Zelandia i Nowa Kaledonia był kiedyś cały kontynent
phpBB [video]

Wspominało się o takim kontynencie jak Mu, a może o ten właśnie chodzi ?
Swoją drogą to nie raz zastanawiałem się jak by wyglądał klimat na Ziemi gdyby były dodatkowe kontynenty, tak z 10 do 15 mln km2 dodatkowego lądu.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]