Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 26 sie 2019, 2:14

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
W dniu dzisiejszym na przeglądarce onetu w komentarzach do pewnego artykułu przeczytałem dosyć ciekawe twierdzenia zamieszczone przez osobę pod nickiem red:

cyt... Egzystencja człowieka na Ziemi moim zdaniem nie ma żadnego głębszego sensu.....

cyt...jeżeli człowiek i istoty żywe, zamieszkujace Ziemię, są wynikiem inżynierii genetycznej to jedynym celem naszej egzystencji jest przeniesienie pewnych informacji w łańcuchu DNA......

cyt...to że w pierwszej księdze Biblii piszą o Adamie który miał ponad 1200 lat to nic innego jak opisywanie jak zmieniają się mutacje w łańcuchu DNA......

cyt...pytanie: dlaczego ewentualni kosmici zdecydowali się na stworzenie człowieka? Myślę że jest to klasyczny przypadek duplikacji czyli zwielokrotnienia informacji w ochronie przed jej utratą.......

Dlaczego te twierdzenia mnie zainteresowały , bo z płaszczyzny społecznych trendów można przyznać rację twórcy tych spostrzeżeń .Widać ewolucję techniki i inwolucję istoty ludzkiej ...

A co z tymi co wierzą w duszę itd ...trzeba pilnować by nie pasować do tych stwierdzeń.

marek

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 13 sty 2014, 17:31 
VIP Member
Awatar

Secret Master * 4th Degree

Skoro ludzie umierają na stole operacyjnym , mają płaskie EEG, do mózgu nie dopływa krew więc żadne zmysły nie działają więc jak wytłumaczysz, że osoba dokładnie wie co się działo podczas jej "śmierci" na tej sali, lub poprzedniej albo na innym piętrze? Ciało umiera, świadomość (dusza) pozostaje. Ciało jest tylko narzędziem.
Czy jak trzymasz młotek w ręce to utożsamiasz się z tym młotkiem? Mówisz.. "jestem młotkiem!"?
Jeżeli interesuje cię to głębiej zapraszam na wpis na moim blogu, gdzie dokładnie opisałem dowody na istnienie "duszy"
http://duszekheraklit.wordpress.com/2014/01/10/163/

Provost and Judge * 7th Degree

marek2 pisze:
cyt...pytanie: dlaczego ewentualni kosmici zdecydowali się na stworzenie człowieka? Myślę że jest to klasyczny przypadek duplikacji czyli zwielokrotnienia informacji w ochronie przed jej utratą.......

ktoś rozwiązał problem "skąd się wziąłem". ale pojawia się kolejny: skąd się wzięli kosmici?

Jeden wierzy, że stworzył nas Bóg, inny, że stworzyli nas kosmici. Czy któryś z nich jest mądrzejszy od drugiego? Nie sądzę. Po prostu obaj potrzebują w coś wierzyć, aby czuć się pewniej.

sprawa pisze:
Skoro ludzie umierają na stole operacyjnym , mają płaskie EEG, do mózgu nie dopływa krew więc żadne zmysły nie działają więc jak wytłumaczysz, że osoba dokładnie wie co się działo podczas jej "śmierci" na tej sali, lub poprzedniej albo na innym piętrze?

Założyłeś, że "osoba" umarła, ale "osoba" nadal widzi wszystko po swojej śmierci. Więc założyłeś, że "osoba" to nie ciało, tylko dusza. To jest to samo co napisałam powyżej.
Ale gdybyś zostawił na chwilę w spokoju "osobę" i przyjrzał się temu bez "wsadzania" tam osób, dusz, czy świadomości?

A to co się naprawdę wydarza podczas śmierci klinicznej to tylko ten fakt, że osoby nie ma, a wszystko nadal jest, tyle że nie jest już widziane przez oczy "osoby". Nawet ludzie, którzy to przeżyli, ubarwiają to aby móc zrozumieć i dopasować do świata jaki znają i sposobu w jaki istnieją. Ale jeśli znasz taką osobę, to proponuję ją zapytać, czy podczas gdy widziała wszystko, podczas swojej śmierci, to czy widziała siebie również? jako jakąś istotę, duszę, osobę w innym wdzianku niż ciało? Czy naprawdę widziała siebie jako duszę, czy tylko założyła że jest teraz duszą? Bo nawet w obliczu śmierci jesteśmy tak przywiązani do bycia konkretną osobą, czy duszą, że nie widzimy tej prostej rzeczy, co oznacza tylko tyle, że jesteśmy naprawdę mocno uwikłani w to.

marek2 pisze:

dla formalności : cytuję pana/nią reda :

marek

krotkapilka pisze:

A to co się naprawdę wydarza podczas śmierci klinicznej to tylko ten fakt, że osoby nie ma, a wszystko nadal jest, tyle że nie jest już widziane przez oczy "osoby". Nawet ludzie, którzy to przeżyli, ubarwiają to aby móc zrozumieć i dopasować do świata jaki znają i sposobu w jaki istnieją. Ale jeśli znasz taką osobę, to proponuję ją zapytać, czy podczas gdy widziała wszystko, podczas swojej śmierci, to czy widziała siebie również? jako jakąś istotę, duszę, osobę w innym wdzianku niż ciało? Czy naprawdę widziała siebie jako duszę, czy tylko założyła że jest teraz duszą? Bo nawet w obliczu śmierci jesteśmy tak przywiązani do bycia konkretną osobą, czy duszą, że nie widzimy tej prostej rzeczy, co oznacza tylko tyle, że jesteśmy naprawdę mocno uwikłani w to.

To nie ma znaczenia jak ta "osoba" siebie widzi. Ja uważam, że świadomość (dusza) nie ma żadnego wyglądu a jest jedynie energią, lecz póki energia jest nadal w jakiś sposób jeszcze przywiązana do ciała to pozostaje jej powłoka eteryczna która może być tworzona nawet przez jej podświadomość. Czyli może wyglądać tak jak jej podświadomość chce wyglądać. Czyli to uwikłanie występuje na poziomie podświadomości. Tak samo to "światło" może się ukazać różnym ludziom pod różną postacią, zależy kto w co wierzy choć to nie znaczy, że światło nie istnieje.

sprawa, przeczytałam trzy razy Twoją ostatnią wypowiedź i stwierdzam, że często się mylę starając się zrozumieć co ludzie mają na myśli kiedy używają słowa "dusza". Napisałeś, że dusza nie ma wyglądu, co ja rozumiem, że nie można jej zlokalizować jako "coś" bo nie ma żadnej rozpoznawalnej cechy. No to ja się mogę zgodzić nawet na takie używanie słowa "dusza" jak Ty używasz. Nawet mi się podoba, lepiej brzmi "dusza bez wyglądu" niż "osoba na niby" :mrgreen:

Pozdrawiam Cię

To, że musiałaś tak dużo razy czytać oznacza, że ja sam nie rozumiem tego do końca a w efekcie nie umiem tego dobrze wytłumaczyć. W każdym razie z roku na rok powoli lepiej rozumiem

sprawa pisze:
To, że musiałaś tak dużo razy czytać oznacza, że ja sam nie rozumiem tego do końca a w efekcie nie umiem tego dobrze wytłumaczyć. W każdym razie z roku na rok powoli lepiej rozumiem

Znaczy też, że nasz język nie jest w stanie wszystkiego wyjaśnić, używając słów. Ale to nie znaczy, że nie można się zrozumieć, gdy Ty piszesz, że sam nie do końca rozumiesz i trudno jest Ci to wytłumaczyć, to wtedy rozumiem Cię bardziej :)
A sama mam problem z wyjaśnianiem, bo wydaje mi się, że im więcej słów użyję tym lepiej to wyjdzie, a wychodzi gorzej.

Dokładnie, tutaj trochę bardziej dogłębnie o tym
http://duszekheraklit.wordpress.com/201 ... mysl-cz-1/

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]