Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 03 lip 2020, 23:54

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
Post: 08 sty 2015, 23:58 
Offline
Intendant of the Building * 8th Degree
Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 sty 2011, 10:54
Posty: 218
Płeć: kobieta
Aż dziwne, że jeszcze nikt nie założył tego wątku?

"W środowym zamachu na redakcję tygodnika "Charlie Hebdo" w Paryżu zginęło 12 osób, w tym ośmiu dziennikarzy, a 11 osób zostało rannych, w tym cztery ciężko - poinformował prokurator Francois Molins. Potwierdził on też, że napastnicy krzyczeli: "Allah Akbar". Prezydent Francois Hollande oświadczył, że nie ma wątpliwości, iż był to atak terrorystyczny i "wyjątkowe barbarzyństwo". Trwa poszukiwanie sprawców. W reakcji na to wydarzenie tysiące ludzi wyszły na ulice francuskich miast.

Rzecznik policji sprecyzował, że wśród 12 zabitych w strzelaninie w siedzibie tygodnika było dwóch funkcjonariuszy.
Hollande: "Bez wątpienia był to atak terrorystyczny"

Na miejsce strzelaniny udał się prezydent Hollande, który ocenił, że "bez wątpienia był to atak terrorystyczny"; jak dodał, w "ostatnich tygodniach" udaremniono kilka innych ataków. Zwołano nadzwyczajne posiedzenie rządu. W regionie paryskim poziom alertu podniesiono do maksimum. Wzmocniono środki bezpieczeństwa wokół miejsc kultu, sklepów, siedzib mediów i środków transportu publicznego.

Zamach na siedzibę tygodnika jako "barbarzyński akt" potępiła Francuska Rada Kultu Muzułmańskiego (CFCM). Jak napisano, był to także atak "przeciwko demokracji i wolności mediów". Społeczność muzułmańska we Francji liczy od 3,5 mln do 5 milionów osób.

Środowy atak we francuskiej stolicy ściągnął na siebie także potępienie wspólnoty międzynarodowej. Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker nazwał wydarzenia w Paryżu "aktem nie do przyjęcia, barbarzyństwem". Premier Wielkiej Brytanii David Cameron ocenił atak jako "oburzający". – Stoimy ramię w ramię z narodem francuskim w walce z terroryzmem i w obronie wolności mediów – podkreślił. Kanclerz Niemiec Angela Merkel zaznaczyła, że celem padli nie tylko francuscy obywatele, ale także wolność mediów.

Biały Dom potępił środowy atak "w najostrzejszych słowach" i zapewnił o solidarności z rodzinami ofiar.
"Pomściliśmy proroka"

Na udostępnionym mediom wideo, nagranym przez mężczyznę, który uciekł przed napastnikami na dach, słychać pomiędzy wystrzałami okrzyki "Allah Akbar" (Allah jest wielki).

Z kolei inny ze świadków mówił francuskiej telewizji iTele o "wielu zamaskowanych mężczyznach uzbrojonych w broń automatyczną". Napastnicy uciekli dwoma samochodami – twierdzą źródła policyjne.

Tygodnik "Charlie Hebdo" wielokrotnie ściągał na siebie krytykę świata muzułmańskiego w związku z publikacją satyrycznych wizerunków Mahometa. W listopadzie 2011 roku biura tygodnika zostały podpalone po publikacji karykatury proroka na okładce i informacji, że Mahomet został poproszony, by został redaktorem naczelnym magazynu.

W swoim ostatnim wpisie na Twitterze przed atakiem redakcja zamieściła satyryczny wizerunek przywódcy radykalnego Państwa Islamskiego (IS) Abu Bakra al-Bagdadiego, składającego życzenia noworoczne.

Państwo Islamskie groziło wcześniej atakami na Francję w związku z jej rolą w międzynarodowej antyislamistycznej koalicji.

Dziś ukazał się najnowszy numer "Charlie Hebdo", poświęcony m.in. najnowszej powieści kontrowersyjnego francuskiego pisarza Michela Houellebecqa pod tytułem "Soumission" (franc. poddaństwo). Książka, będąca polityczną fikcją, kreśli obraz zislamizowanej Francji w 2022 roku po wyborze muzułmanina na prezydenta kraju. "Przepowiednie maga Houellebecqa: w 2015 roku tracę zęby... W 2022 roku obchodzę ramadan" – głosi napis obok karykatury pisarza zamieszczonej na okładce tygodnika. Agencja AFP zastrzega jednak, że nie wiadomo, czy miało to związek z zamachem."

http://telewizjarepublika.pl/atak-na-re ... 15663.html

Według dziennika "Le Parisien" napastnikami mogą to być bracia Cherif i Said Kouachi, których policja szuka od wczoraj.

Dwóch mężczyzn, braci odpowiedzialnych za wczorajszą zbrodnię widział pracownik stacji benzynowej w samochodzie Renault Clio koloru szarego w departamencie Aisne. To rejon leżący w regionie Pikardii, w północno-wschodniej Francji, przylegający do Belgii i w niewielkiej odległości od Reims, gdzie mieszkał jeden ze sprawców.

Według źródeł prowadzących dochodzenie obydwaj mężczyźni są uzbrojeni.

Władze oficjalnie nie potwierdziły informacji podawanej przez francuskie media, iż trzecia osoba, młody, osiemnastoletni chłopak, który w nocy zgłosił się na posterunek policji w Ardenach, przerażony, że jego nazwisko pokazało się w internecie w powiązaniu ze zbrodnią, ma być niewinny.

Według jego kolegów w czasie, gdy dokonano masakry, był w szkole. Jednak wciąż przebywa w areszcie, który może być przedłużony, gdyż sprawa dotyczy terroryzmu.

Internauci informują na Twitterze o dużych siłach żandarmerii w pobliżu miejscowości Vauciennes, kilka kilometrów od Villers-Cotteret oraz o zamkniętej drodze w Vauciennes.

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/zrodla- ... hebdo/qmtk

False Flag?
France False Flag Shooting -- Attackers SPLICED IN + COPS cut out + Man in bullet proof vest watches

phpBB [video]


phpBB [video]Na górę
 Wyświetl profil  
 
 

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 08 sty 2015, 23:58 
Offline
VIP Member
Awatar

Rejestracja: 17 kwie 2009, 22:37
Posty: 10000
Lokalizacja: PLNa górę
   
 
 
Post: 09 sty 2015, 9:59 
Offline
Intendant of the Building * 8th Degree
Intendant of the Building * 8th Degree

Rejestracja: 19 kwie 2013, 19:43
Posty: 208
Płeć: mężczyzna
Mi wystarczyło że "terrorysta" zgubił dowód w aucie.Coś jak paszport z 11 września.
Doktryna szoku.Euro się kładzie to i trzeba zagonić owieczki do zagrody bo się rozbiegną ze strefy euro.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 10 sty 2015, 9:51 
Offline
Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 lut 2011, 16:47
Posty: 503
Lokalizacja: Gdansk
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: gdansk
Już nie raz pokazali jak przez wprowadzenie sztucznego "terroryzmu", strachem, można manipulowac ludźmi i jak pod przykrywką "terroryzmu" wprowadzać ustawy, których ludzie w normalnych warunkach by nie przyjeli!! TE WSZYSTKIE ZAMACHY SĄ SZTUCZNIE WYKREOWANE PRZEZ WŁADZE PAŃSTWOWE!! 'ZAMACH PAŃSTWA NA OBYWATELI"!!!!! jestem tylko ciekaw co "rzadzący" oprócz ograniczenia naszej wolności osobistej chca jeszcze przecisnąć po cichu???Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 10 sty 2015, 11:09 
Offline
Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Elect of Fifteen Super * 10th Degree

Rejestracja: 04 lis 2012, 8:21
Posty: 499
Płeć: mężczyzna
Oczywiście Stefan 1967 - masz rację, tak to jest rozgrywanie, dlatego owi muzułmanie co dokonali morderstw w ramach napaści na redakcję Charile Hebdo musieli zostać zabici. I tak się stało. Pod pozorem nieprofesjonalnego działania policji, dokonano egzekucji. Nikt nie był zainteresowany sądem, bowiem mogłyby wówczas wyjść dziwne rzeczy. Poza tym opinia publiczna jest syta - wet za wet, czyli spirala zemsty nakręcona, niebawem ruszy dalej (komuś na tym zależy). Media milczą też, kim byli zabici publicyści z Charlie Hebdo, którzy tak ochoczo, nie wiadomo po co (a raczej wiadomo), drażnili muzułmanów prześmiewczymi karykaturami Mahometa. Czego się więc spodziewali? Społeczność chrześcijańska, oczekuje poszanowania ich wartości, w tym postaci, idei Jezusa z Nazaretu zwanego Chrystusem. Chrześcijanie czcza go jako syna bożego, muzułmanie uznają za proroka. Kto tej postaci i nauki nie uznaje?. Komu zależy na wojnie islamsko - chrześcijańskiej? Zawsze przy każdej akcji -reakcji - rozwiązaniu trzeba zapytać - kto na tym odnosi korzyść ?Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 10 sty 2015, 11:31 
Offline
Intendant of the Building * 8th Degree
Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 sty 2011, 10:54
Posty: 218
Płeć: kobieta
UE chce większych uprawnień w walce z terroryzmem. Organizacje pozarządowe: to uderzy w prywatność

"Zamieszanie związane z zamachem na redakcję "Charlie Hebdo" w Paryżu stał się pretekstem dla polityków, by powiększyć uprawnienia służb specjalnych. To niepotrzebne i może ograniczyć swobody obywatelskie - uważają eksperci.

Na propozycję wzmocnienia kompetencji służb w reakcji na wydarzenia we Francji nie było trzeba długo czekać. Pierwszy z apelem poszerzenia uprawnień dla nich wystąpił w czwartek Andrew Parker, szef brytyjskiego kontrwywiadu MI5.

- Jeśli mamy dobrze wykonywać swoją pracę, MI5 musi nadal być w stanie penetrować ich systemy komunikacji. Do tego potrzebujemy odpowiednich narzędzi, legalnych uprawnień i pomocy firm, które posiadają dane. W tej chwili to pole manewru jest dziurawe - oznajmił Parker. - Nie chcę sytuacji, w której prywatność będzie tak absolutna i święta, że terroryści będą mogli swobodnie działać za tą ścianą - dodał.


Zamieszanie związane z zamachem na redakcję "Charlie Hebdo" w Paryżu stał się pretekstem dla polityków, by powiększyć uprawnienia służb specjalnych. To niepotrzebne i może ograniczyć swobody obywatelskie - uważają eksperci.

Na propozycję wzmocnienia kompetencji służb w reakcji na wydarzenia we Francji nie było trzeba długo czekać. Pierwszy z apelem poszerzenia uprawnień dla nich wystąpił w czwartek Andrew Parker, szef brytyjskiego kontrwywiadu MI5.

- Jeśli mamy dobrze wykonywać swoją pracę, MI5 musi nadal być w stanie penetrować ich systemy komunikacji. Do tego potrzebujemy odpowiednich narzędzi, legalnych uprawnień i pomocy firm, które posiadają dane. W tej chwili to pole manewru jest dziurawe - oznajmił Parker. - Nie chcę sytuacji, w której prywatność będzie tak absolutna i święta, że terroryści będą mogli swobodnie działać za tą ścianą - dodał.


W podobny sposób zareagował premier Kanady Stephen Harper, a także liderzy Unii Europejskiej, którzy chcą wykorzystać obecny moment, by wzmocnić współpracę państw w walce przeciw terroryzmowi. Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker zapowiedział, że w ciągu kilku tygodni przedstawi szereg nowych rozwiązań, mających ułatwić wspólne działania państw Unii. Głównym elementem ma być wypracowanie europejskiego systemu zbierania i dzielenia się danymi pasażerów lotniczych - tzw. PNR (Passenger Name Records). Dyskusja na ten temat od dawna toczyła się w Brukseli, lecz dotąd spotykała się ze sporym sprzeciwem w Parlamencie Europejskim. Juncker ma nadzieję, że obecna sytuacja przekona sceptyków do wcielenia systemu. Rzeczniczka Komisji Nathalie Berthaud zapowiedziała, że KE będzie naciskać, "rzucając na wagę cały swój ciężar".

Rozwiązanie zdecydowanie poparł również szef Rady Europejskiej Donald Tusk, który zapowiedział, że podczas wizyty w Strasburgu zaapeluje do PE, by przyjęło to rozwiązanie. Zaś podczas szczytu Rady 12 lutego były premier będzie starał się przekonać innych europejskich przywódców, by rozszerzyć możliwości UE do reagowania na zagrożenia terroryzmem.

Zagrożona prywatność

Wedle uzasadnień Junckera i Tuska, stworzenie europejskiego systemu PNR pomogłoby w identyfikacji obywateli państw UE biorących udział w walkach w Syrii i Iraku. Zaproponowane rozwiązania nie podobają się jednak organizacjom pozarządowym, które widzą w masowym gromadzeniu kolekcji danych zagrożenie dla praw obywatelskich i swobody przemieszczania się. Wątpliwości wzbudza m.in. proponowany czas przechowywania danych - 5 lat - oraz szeroki zakres udostępnianych informacji.

-
Prewencyjne gromadzenie danych o wszystkich pasażerach z systemów rezerwacyjnych i ich przechowywanie przez 5 lat to tykająca bomba Katarzyna Szymielewicz, Fundacja Panoptykon
Prewencyjne gromadzenie danych o wszystkich pasażerach z systemów rezerwacyjnych i ich przechowywanie przez 5 lat to tykająca bomba - mówi w rozmowie z WP Katarzyna Szymielewicz z Fundacji Panoptykon - Patrząc na to, jak podobny system działa w USA, możemy się spodziewać profilowania pasażerów i nieuzasadnionego typowania osób, które wpisują się w profil uznany za potencjalnie niebezpieczny. Warto podkreślić, że dane PNR zawierają nie tylko podstawowe dane osobowe i informacje o podróży, ale też numery kart kredytowych i dane osób, które płacą za bilet - dodaje.

Stanowisko to podzielają też inne organizacje pozarządowe.

- Nie ma absolutnie żadnych dowodów na to, że kolekcja danych nt. wszystkich pasażerów okazała się pomocna w zapobieganiu terroryzmu i wobec tego trudno spodziewać się, że rozwiązanie to będzie przydatne w przyszłości - zwraca uwagę Joe McNamee, dyrektor European Digital Rights, instytucji zrzeszającej organizacje z całej Unii Europejskiej. - Nie możemy być zmuszani do porzucania wolności i prywatności w zamian za mglistą obietnicę bezpieczeństwa - podsumowuje.

W skuteczność takich rozwiązań nie wierzy także Andrzej Mroczek, ekspert Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas. Według Mroczka, reakcje państw i urzędników unijnych są typowe. - Służby zawsze korzystają na tego typu sytuacjach i zagrożeniu, by rozszerzyć swoją władzę. Wszystko odbywa się kosztem kontroli władzy przez społeczeństwo i praw obywatelskich. Potrzebne są inne rozwiązania.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title, ... omosc.htmlNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 10 sty 2015, 19:30 
Offline
Master Elect of Nine * 9th Degree
Master Elect of Nine * 9th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sty 2010, 11:45
Posty: 342
Punkt Mu pisze:
Mi wystarczyło że "terrorysta" zgubił dowód w aucie. Coś jak paszport z 11 września.
Doktryna szoku. Euro się kładzie to i trzeba zagonić owieczki do zagrody bo się rozbiegną ze strefy euro.


Właśnie... tylko czekać jak w bagażniku znajdą egzemplarz Koranu, identycznie jak w przypadku 11 września.

Szaweł pisze:
... Komu zależy na wojnie islamsko - chrześcijańskiej? Zawsze przy każdej akcji -reakcji - rozwiązaniu trzeba zapytać - kto na tym odnosi korzyść ?


Dla przypomnienia "Plan 3 wojen światowych:

http://davidicke.pl/forum/fragment-ich-planow-i-planow-ponad-ich-planami-t1211.html

Odebrać rozum (szkoła), odebrać kompas moralny (tęczowe parady), doprowadzić do nihilizmu i poróżnić chrześcijaństwo z islamem i zniszczyć razem z ateizmem a w zamian wprowadzić lucyferianizm (bohemian grove).


Ktoś wpuścił do Europy islam... wiedząc do czego to w konsekwencji doprowadzi.

Realizując "rewolucje" w Afryce Płn. podburzają islam i jednocześnie szykują do realizacji planu zakładając i wspierając ISIS.

Co powiedział viceprezydent usa? że pomoc koalicji usa+ar. saud. czyli setki milionów dolarów i tony uzbrojenia trafiły do opozycji m. inn. Assada i teraz mamy "państwo islamskie" rosnące w siłę i niemal gotowe do konfrontacji z zachodem i chrześcijaństwem.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 14 sty 2015, 21:20 
Offline
Grand Master Architect * 12th Degree
Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 cze 2009, 21:18
Posty: 841
To już są kompletne jaja, czy oni tak nami pomiatali od zawsze ... no kurde chociaż powinni się trochę bardziej postarać.
phpBB [video]Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 14 sty 2015, 23:39 
Offline
Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 lis 2013, 23:51
Posty: 112
Robi selfie czy włącza latarkę i grzebie coś przy aucie ?Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 16 sty 2015, 11:22 
Offline
Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 wrz 2011, 16:16
Posty: 406
Lokalizacja: ząbki
Płeć: mężczyzna
Francuski policjant, Komisarz Helric Fredou ,jeden z głównych prowadzących tą sprawę nagle popełnia samobójstwo, nie dokończył raportu o ataku. Podobno zmagał się z depresją - i taki człowiek dostaje tak ważne śledztwo? Gdzieś czytałem ,że mówił kolegom że to może być atak pod tzw. fałszywą flagą.
Może miał rację i ktoś chce doprowadzić do konfliktu, w końcu to on miał najlepsze wiadomości o śledztwie, które może chciał opisać w raporcie, którego nie dokończył.
Wszędzie grasują "samobójcy".Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 17 sty 2015, 22:45 
Offline
Grand Master Architect * 12th Degree
Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 cze 2009, 21:18
Posty: 841
Private Universe pisze:
Robi selfie czy włącza latarkę i grzebie coś przy aucie ?

No w zasadzie się zgadza trochę mnie poniosło i chyba zbyt pochopnie wyciąłem wnioski.
Ale mimo wszystko takie zachowanie policjanta (tarzanie się po chodniku) trudno uznać za normalne i tym samym znaleźć jakieś rozsądne rozwiązanie, nie wiem jak we Francji bo w Polsce jeszcze nie zauważyłem aby ktoś zachowywał się w podobny sposób co dopiero Policjant.

Jednak to nie koniec farsy ta cała sytuacja z marszem jedności w Paryżu i politykami na jego czele :wysmiewacz:
Obrazek
http://wolnemedia.net/polityka/jednosc-politykow-z-narodem-to-fotomontaz/

Albo to przemówienie prezydenta z dziwną wstawką, najprawdopodobniej ktoś mu to wstawił do przeczytania jednak ..... :język: .

"Ci, którzy dokonali tych czynów, ci terroryści, ci illuminaci, ci fanatycy, nie mają nic wspólnego z muzułmańską religią".

phpBB [video]Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów | Powered by phpBB © 2007 phpBB3 Group