Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 02 mar 2021, 21:08

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
Post: 24 kwie 2012, 6:48 
Biorąc pod uwage,że otrzymałem pozytywna odpowiedz od przemiłego Hakuna - Sebastiana,
zamieszczam filmy raz jeszcze.
Jesteśmy osobami wiec światopogląd i działanie personalne jest naturalne dla nas.

phpBB [video]

phpBB [video]Na górę
   
 
 

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 24 kwie 2012, 6:48 
Offline
VIP Member
Awatar

Rejestracja: 17 kwie 2009, 22:37
Posty: 10000
Lokalizacja: PLNa górę
   
 
 
Post: 24 kwie 2012, 17:53 
Zamieszczam strony,które mówią o Jyotish
http://rohinaa.com/om/index.php/polski/artykuly/117-wprowadzenie-do-jyotish
http://jyotish.yogamaya.pl/
program Jagannatha Hora, który pobrać można

http://jyotish.yogamaya.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=122&Itemid=68

--
Miłej zabawy


Ostatnio zmieniony 24 kwie 2012, 18:33 przez trigi, łącznie zmieniany 2 razy


Na górę
   
 
 
Post: 24 kwie 2012, 18:01 
phpBB [video]

phpBB [video]Na górę
   
 
 
Post: 24 kwie 2012, 20:11 
Offline
Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 lip 2010, 7:56
Posty: 405
Płeć: kobieta
Mruga
phpBB [video]

phpBB [video]

phpBB [video]

itdNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 25 kwie 2012, 5:27 
Dzieki, Prahlad Nrisimha ma niesamowitą wiedzę i jest bardzo sympatyczny.
Resztę wiedzy mozna zaczerpnąć tutaj http://www.youtube.com/user/RafalGendarz/videosNa górę
   
 
 
Post: 26 kwie 2012, 7:11 
Dlatego ze Jyotish jest wedyjska nauka, a nie chce zaczynac nowego tematu wrzuce tutaj 3 filmy (niestety po angielsku) o prawdziwej genezie nauki wedyjskiej.
phpBB [video]

phpBB [video]

phpBB [video]Na górę
   
 
 
Post: 27 kwie 2012, 10:34 
phpBB [video]Na górę
   
 
 
Post: 31 gru 2014, 20:26 
barbelo pisze:
Mruga
phpBB [video]


Oglądałem częściowo, szczególnie od 6-8 minuty. Nie chce mi się więcej. Uważam, że jednak komentarz będzie trafny.

Pan prowadzący mówiąc o "głównym Bogu" nawiązuje do archetypowej struktury cienia indywidualnego w świetle psychologii Junga. Wcześniej zauważyłem, że układ planet może być symbolicznym przedstawieniem elementów nieświadomej machiny psychicznej. Ciekawi mnie moment gdy mówi o tym, że archetyp cienia zasila składniki o pomniejszym znaczeniu/ nazywani są herosami. Część z nich może być archetypami "niższego szczebla" lub mechanizmami utrzymując dynamiczny układ psychiczny w pozornie statycznym obrazie ludzkiego zachowania. Wcześniej zauważyłem elementy mechanizmu obronnego - kompensacja - gdzie ciężar głazu który został powierzony Syzyfowi równoważył siłą własnych mięśni etc.
Cieszy mnie również trafne odniesienie astrologii do młodszej siostry psychologi/ jej symbolicznego odpowiednika.
Interesujące jest również hierarchiczne rozłożenie struktur w układzie co odpowiada mitologicznemu porządkowi, gdzie bóstwa rodziły się z jednego, prastarego źródła, tworząc kolejne- pogłębiając rozpad- odejście od źródła. Moim zdaniem dominacja cienia archetypowego nad siłą równoważną (przypuszczalnie archetypem starego mędrca) była przedstawiona jako odejście Viracocha w mitologii Indian Ameryki Południowej, odpowiednikiem wśród Majów był Kukulkan. (Odpowiednie podejście do tego motywu/motywu odejścia/ może wieńczyć się tezą, że Antlantyda tak na prawdę nie istniała. :)) Podobnym motywem jest bratobójczy pojedynek Kaina i Abla, gdzie ten pierwszy zdobywa dominację. Jednak czy to dobre porównanie...? Nie jestem pewien. Dopiero zaczynam podróż po świecie symboli- świadomych obrazów zdobytych w wyprawie po nieświadomości. Zanim pogubię się całkiem :) nawiązując do "głównego boga" oraz herosów na planetach przedstawię sposób w jaki energia może być przekazywana na "planety".

Cytuj:
12 zasad psychologii Junga

1. Zasada energii psychicznej
Energia psychiczna (libido) jest fenomenem zależnym od energii fizycznej (biologicznej, fizjologicznej), ale jej źródłem są również procesy uczuciowe, intelektualne, wyobraźnia, uaktywnione wpływem, jaki mają na psyche symbole o znaczeniu archetypowym, zawarte np. w dziełach sztuki, snach, rytuałach, w stanach medytacyjnych. Ich energetyczna rola wynika z tego, że sięgają one poziomu nieświadomości zbiorowej. Symbole archetypowe są, zdaniem Junga, wrodzone, dlatego mają dla całości psychiki znaczenie witalne i regulacyjne, zaznaczając się w formie i treści procesów psychicznych (forma myślenia, stany uczuciowe, fantazjowanie, sny), tak na poziomie świadomości, jak i nieświadomości. Uzupełnieniem koncepcji energii psychicznej Junga jest jego teoria wrodzonych typów postawy psychicznej – esktrawertywnego i introwertywnego. Ekstrawersja oznacza tendencję do naturalnego kierowania energii w stronę obiektów zewnętrznych (do otoczenia), a introwersja naturalne kierowanie jej do wewnątrz (ku podmiotowi jako obiektowi wewnętrznemu).
początekCytuj:
4. Zasada Cienia indywidualnego i zbiorowego
Rozwój świadomości indywidualnej (ego) powoduje, że w nieświadomości organizują się tłumione i wypierane treści naładowane intensywną energią emocjonalną, tzw. kompleksy psychiczne. Tworzą one nieświadomość indywidualną - Cień indywidualny. Ułomna kondycja człowieka zapisana jest w Cieniu. Mechanizmy unikania i inne typy mechanizmów obronnych sprawiają, że ten Cień „powiększa się”, a następnie ulega projekcji w negatywnych wyobrażeniach indywidualnych (negatywne fantazje, lęki, fobie, koszmarne sny, urojenia, katastroficzne wizje) lub zbiorowych (lękowe wierzenia, natrętne rytuały pogłoski, uprzedzenia). Intensywne napięcie Cienia indywidualnego sprzyja procesowi jego symbolizacji. Ciemna, negatywna strona świadomości ma w każdej kulturze swoją uniwersalną wartość – archetyp Cienia. Na styku płaszczyzny psychologicznej (nieświadomość indywidualna) i kulturowej (nieświadomość zbiorowa) Cień może ulegać dogmatyzacji lub personifikacji (np. wyobrażenie szatana, personifikacje śmierci, Hades, Szeol). W płaszczyźnie społecznej i religijnej staje się treścią dogmatów i ideologii (ideologia „złego”, walka ze złem, satanizm, nihilizm). Indywidualny i zbiorowy kontakt z Cieniem (dialog świadomości z nieświadomością) jest podłożem przemiany psychicznej polegającej na asymilacji treści Cienia (odrodzenie osobowości). Kontakt z Cieniem służy asymilacji psychologicznej względności praw świadomości i nieświadomości; jest także podstawą duchowej i moralnej transformacji.


http://edukacja.eneteia.pl/index.php?option=com_content&view=article&catid=11:psychologia-junga&id=12:zasady-psychologii-junga#top

Asymilacja treści Cienia jest tak na prawdę przejmowaniem jego energii, a raczej mozolnym przyswajaniem jego fragmentów, bo jest układem zbiorowym. Proces kryje się pod pojęciem "indywiduacji" która w świecie antycznym przejawiać się może jako m.in. 12 prac herkulesa, który wykonując ostatnie zadanie - uprowadzenie cerbera z hadesu - uzyskał wolność. Kim był cerber? Można domyślać się lub odesłać do...biografii świętych chrześcijańskich który w jednorodny sposób( w większości) opisywali szatana...pod postacią czarnego agresywnego psa.
"Odrodzenie osobowości"- czy ten który nie umarł musi się odradzać?

Przypuszczam, że psychopatologie związane są z nadmierną "aktywnością" cienia indywidualnego. Wydaje mi się, że wiele chorób psychicznych ma genetyczne podłoże gdzie "odpowiednie" warunki w świecie rzeczywistości są akceleratorami negatywnych zmian:

Mechanizmy unikania i inne typy mechanizmów obronnych sprawiają, że ten Cień „powiększa się”, a następnie ulega projekcji w negatywnych wyobrażeniach indywidualnych (negatywne fantazje, lęki, fobie, koszmarne sny, urojenia, katastroficzne wizje) lub zbiorowych (lękowe wierzenia, natrętne rytuały pogłoski, uprzedzenia). Intensywne napięcie Cienia indywidualnego sprzyja procesowi jego symbolizacji. Ciemna, negatywna strona świadomości ma w każdej kulturze swoją uniwersalną wartość – archetyp Cienia. [b]Na styku płaszczyzny psychologicznej (nieświadomość indywidualna) i kulturowej (nieświadomość zbiorowa) Cień może ulegać dogmatyzacji lub personifikacji (np. wyobrażenie szatana, personifikacje śmierci, Hades, Szeol)Na górę
   
 
 
Post: 19 paź 2015, 6:15 
Offline
Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Elect of Fifteen Super * 10th Degree

Rejestracja: 05 lut 2014, 20:23
Posty: 406
Płeć: kobieta
Znajoma robiła mi horoskop wedyjski. Super sprawa. Znam swoje opcje astrologiczne wg europejskiej astrologii, ale wedyjska mega ciekawa.
Mam teraz pare książek i próbuje sie z ta wiedzą.
Np. zaciekawił mnie podział na ludzi, anioły i demony w kontekście temperamentu. :) duzo ciekawych elementów.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 23 lut 2017, 18:09 
Offline
Entered Apprentice * 1st Degree
Entered Apprentice * 1st Degree

Rejestracja: 28 sty 2010, 5:33
Posty: 5
Płeć: mężczyzna
Hej może ktoś polecić osobe co potrafi wykonać analize wg astrologii wedyjskiej?
szukam i napisałem parę mejli ale nikt nie odpisuje ;/ samemu trudno jest się w tym połapać ;/
z góry dziękuje
KonradNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 23 lut 2017, 22:51 
Offline
Intendant of the Building * 8th Degree
Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 mar 2015, 21:43
Posty: 276
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Polska
czifu pisze:
Hej może ktoś polecić osobe co potrafi wykonać analize wg astrologii wedyjskiej?

Pytanie zasadnicze: po co Tobie taka analiza? A jeżeli trafisz na jakiegoś ezo-oszusta/oszołoma, który wykorzysta Ciebie, aby napchać sobie kabzę, a Tobie powie to, co chcesz usłyszeć, to do kogo będziesz miał pretensje?

Dlaczego ludzie tak lubią poszukiwać skarby poza własnym domem?

Pozdrawiam,
ZORRONa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 07 cze 2017, 14:50 
Offline
Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Elect of Fifteen Super * 10th Degree

Rejestracja: 05 lut 2014, 20:23
Posty: 406
Płeć: kobieta
Dobra analiza nie jest zla.
I owszem, bywaja oszusci, jednak bywaja, nie znaczy, ze tacy sa wszyscy.
Dobra, konkretna analiza horoskopu, jest w stanie pokazac wiele opcji waznych.
Zyciowo.

Krytykowanie wszystkich opcji analitycznych to troche jak wylewanie dziecka z kapiela.
Oczywiscie trafia sie na roznych analitykow.
Niektorzy maja tyle talentu, ze stosuja wklejki opisowe.

Mialam horoskop analizowany przez pare osob, zarowno ten tradycyjny, jak i wedyjski.
Konkretne osoby, w moim przypadku przyjaciele, znajacy sie na tym, co robia.

W kosmogramach widzieli opcje, o ktorych nie mieli zielonego pojecia, poniewaz siegaly daleko w przeszlosc, m.in. w dziecinstwo i o ktorych np. nikomu nie opowiadalam. :)

Wiec osobiscie mam szacunek do takich kwestii.

I... ludzie pytaja, bo chca wiedziec.

Z roznych wzgledow.

Czasem bardzo blahych a czasem powaznych. Nie nam oceniach, co jest dobre a co nie.

Kazdy jest swiadomy tego, co robi i pytajac sie o cos zdaje sobie sprawe z tego, co robi.

Wypada to zwyczajnie uszanowac. :)


PS. Jest wiele opcji analitycznych... horoskopy, numerologia, ja stosuje kartomancje np.
Niewazne co, wazne, aby ten, kto sie tym posluguje, umial zrobic z tymi narzedziami najlepsze, co sie da. :)

PS. 2
Taka analiza wymaga czasu. :) Wiec nic dziwnego, ze nikt sie nie zglasza ot tak. Tym bardziej, jezeli oczekujesz tego za darmo. :)Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów | Powered by phpBB © 2007 phpBB3 Group