Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 26 wrz 2018, 2:34

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: astrologia
Master Elect of Nine * 9th Degree
Awatar użytkownika

chyba dobry dzial :?:
raczej sceptycznie podchodze do astrologii,prawdopodobnie przez multum falszywych przepowiadaczy,ktorych odczyty z gwiazd znalezc mozna w kazdej kolorowej gazecie.Jednak od 2-3 lat sledze portal prawdziwego astrologa- Piotra Gibaszewskiego solarius.pl.Imponujaca trafnosc w dziale -prognozy na dany rok ,pisane na poczatku roku lub jeszcze w starym.Tym razem Pan Piotr przewiduje ku mej uciesze(ze wzgledu na mam nadzieje padniecia lobby energetyczno-paliwowych,a nie padniecia rządów :) ),takie oto cikawe zdarzenia:

(wyrwane z prognoza na rok 2010)
Przed nami w kolejnych latach, być może w całym dziesięcioleciu, cała seria mniejszych kryzysów i wstrząsów, które zmiotą niejeden rząd, władzę i układ. Najbardziej doświadczą tego instytucje finansowe – banki, giełdy, rynki surowcowe i duży, globalny przemysł. Kapitalizm nadchodzącej Ery Wodnika będzie wyglądać zupełnie inaczej. To oznacza zmierzch dla typowych, globalnych korporacji – banków inwestycyjnych, karteli – takich jak OPEC, polityki opartej na surowcach, strefach wpływu, protekcjonizmie, których destrukcyjną moc mieliśmy okazję oglądać w ostatnich latach. Przyszłość należy do gospodarki opartej na zaawansowanych dobrach, wiedzy i usługach powiązanych z szukaniem harmonii i szczęścia, z postawionym akcentem na jakość życia. Jednak właśnie wtedy, gdy te wodnikowe idee będą się rozwijać, stare systemy podejmą kontratak. Dołączy do tego stagnacyjna, lękliwa i pasywna postawa państw starej Europy, a słabnąca rola zachodniej kultury sprawia, że pojawi się pustka, którą stopniowo przejmować będą idee niejako z innego świata – związanego z nadchodzącą Erą Wodnika. Istnieje bowiem alternatywa dla konfrontacji, wojen, konfliktów, bezwzględnej rywalizacji i niszczącej ekspansji. Wdrażać te wizje będzie coraz więcej ludzi przechodzących przez duchowe ścieżki i kursy, poszukujących szczęścia, harmonii, miłości i pokoju. To co w latach 60-tych XX wieku było naiwną, utopijną rewolucją dzieci-kwiatów, już od 2010 roku zacznie realnie się wcielać w życie.

A to napisal o marcu(dzis rzekomo 2gi atak "terrorystow" w Moskwie):

Marzec

Wiosna może przynieść pewien optymizm i nadzieję na rozwiązanie kilku najbardziej palących światowych problemów. Jednak pod koniec miesiąca pełnia Księżyca przyniesie jakąś polityczną lub militarną zawieruchę, zamach terrorystyczny lub konflikt międzynarodowy

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

Tytuł: astrologia
: 31 mar 2010, 12:09 
VIP Member
Awatar

Tytuł: Re: astrologia
Weres, Jung, poogarniaj ich prace.

Szczerze powiedziawszy - ustrawienie planet ma się nijak to zycia czlowieka, wg mnie oczywiscie - co wynika z mojego swiatpoglądu bazowego - ale teoria archetypów jest prawidłowa. Tylko ile w tym psychologii, a ile
"czytania z gwiazd" - to nie wiem ;)

BTW : Był juz taki temat.

Administrator
Administrator

bar-tek pisze:
chyba dobry dzial :?:
raczej sceptycznie podchodze do astrologii,prawdopodobnie przez multum falszywych przepowiadaczy,ktorych odczyty z gwiazd znalezc mozna w kazdej kolorowej gazecie.

Nic dziwnego skoro to co piszą w kolorowych gazetach nazywasz astrologią...to zwykłe śmieci.
Prawdziwa astrologia to bardzo potężna nauka o której to pojęciu ma zaledwie kilku ludzi w Polsce.
Ja też kiedyś po porostu śmiałem się z tych "bzdetów" nie wierzyłem w te bajki astrologiczne , do momentu kiedy nie zrobiłem sobie indywidualnego horoskopu urodzeniowego z datą co do minuty. Wtedy podczas analizy zrobionej przez przyjaciół i robieniu własnych analiz w odniesieniu do najlepszego wzorca czyli samego siebie i swojego życia, dotarło do mnie z czym ma doczynienia, Z niezwykle potężną nauką której arkana są niezwykle skomplikowane ale algorytmiczne i to przemawiało do mnie. Na wgłębianie się w temat nie mam czasu, bo to niezwykle trudna i czasochłonna sztuka wymagająca ogromnej wiedzy, intuicji i lat praktyki.

Dawniej w erze przed komputerami niesamowite ilości czasu pochłaniało studiowanie tablic efemeryd i sporządzenie horoskopu, teraz mamy ułatwienie w postaci profesjonalnych programów astrologicznych takich jak nap UraniaLT (darmowa w wersji LT)

http://www.astrologia.pl/urania.html

przykładowy kosmogram
Obrazek

potem pozostaje żmudna interpretacja wymagająca zakupu bardzo dobrej literatury opisowej.
http://www.astrologia.pl/bibliografia.html

polecam tą książkę na początek
http://sklepmagiczny.pl/klucze-astrologii-p-190.html
Obrazek

Mamy bazę danych znajomych i mamy porównanie pomiędzy ich sytuacją życiową i emocjonalna a kosmogramem...dzięki temu mogłem się przekonać co do potęgi tego źródła informacji o drugim człowieku.

Dopiero przy rozpatrywaniu takich kosmogramów indywidualnych, partnerskich wydarzeniowych można docenić astrologię. Od tamtej pory już się nie śmieję i jeżeli mam tylko możliwość proszę o datę urodzenia i analizuję gościa. Czasem wychodzą takie rzeczy o których nawet sam zainteresowany nie miał pojęcia.

Aya Sophia pisze:
Szczerze powiedziawszy - ustrawienie planet ma się nijak to zycia czlowieka, wg mnie oczywiscie - co wynika z mojego swiatpoglądu bazowego - ale teoria archetypów jest prawidłowa. Tylko ile w tym psychologii, a ile
"czytania z gwiazd" - to nie wiem ;)
BTW : Był juz taki temat.

Tutaj się z tobą całkowicie nie zgodzę bo jest dokładnie na odwrót: ustawienie planet ma się absolutnie realne odniesienie do indywidualnego człowieka, ale aby się o tym przekonać trzeba samemu to zrobić.
Poznając dokładna datę i miejsce urodzenia, dowiem się wszystkiego o czym byś mi nie powiedział, o twoich relacjach rodzinnych, predyspozycjach i ograniczeniach - lubię się dowiadywać czegoś o człowieku, to błyskawicznie ułatwia życie i oszczędza rozczarowań lub przeciwnie wiesz z kim współpracować.
Illuminaci dobrze o tym wiedzą i kiedy porównasz ich działania, z kosmogramem...trudno nie zauważyć że perfidnie to wykorzystują do swoich celów - za każdym razem.
Nie było takiego tematu ogólnego.

Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

ja korzystam z www.astro.com i tez mam bazę znajomych ich kosmogramów natalnych. prawie zawsze jak poznaje nowa osoba lubię spojrzeć w jej kółko, jak się manifestują te planety w znakach i domach, to bardzo ciekawe, ale nie szufladkuję tym ludzi.

Awatar użytkownika

Jestem otwarty na wszelką wiedzę, ale ze sfery ezoterycznej nie mogę jakoś przekonać się do dwóch spraw: numerologii i właśnie astrologii, ani rozumowo, ani intuicyjnie. To znaczy, jeżeli chodzi o astrologię, brakuje mi jakiegoś związku przyczynowego, czynnika sprawczego, który by wiązał położenie planet z losem ludzi na Ziemi.

No bo cóż miałoby to być? Odległości są zbyt wielkie, aby mógł to być czynnik znanego nam typu fizycznego, jak grawitacja, oddziaływanie magnetyczne czy elektryczne. Nie twierdzę, że związek taki nie istnieje, ale najpierw trzeba by ustalić, na czym on właściwie bazuje? Czy ciała niebieskie są emiterami jakichś określonych rodzajów nieznanej energii, zmiennych w czasie i zależnych ściśle od położenia w przestrzeni kosmicznej, co mogłoby się przekładać się na chwilowy wpływ na ciało i ducha człowieka w momencie urodzenia, ale dlaczego miałoby to determinować również przyszłość człowieka? W ogóle, jest rzeczą problematyczną, czy przyszłość jest czymś zdeterminowanym jednoznacznie, czy stanowi zbiór pewnych alternatyw, bo na ten temat są różne teorie?

Ponadto - dziwi mnie i śmieszy cokolwiek to przypisywanie określonym planetom i konstelacjom cech psychologicznych , jakie wynikają z nazw nadanych im przez ludzi w sposób czysto umowny i chyba przypadkowy - jak Byk, Baran, Lew, Skorpion, Mars, Wenus, Jowisz

Zbyt wiele pytań, a odpowiedzi brak - nie usłyszałem ich również nigdy od ludzi zajmujących się poważnie astrologią.

Awatar użytkownika

Easy Rider = po prostu nie jesteś przekonany bo pewnie nie miałeś nigdy styczności z inna astrologią niż gazetowa, a to bardzo fajna sprawa, a najfajniejsze jest to, że to wszystko DZIAŁĄ i jeśli jesteśmy świadomi tranzytów oraz tego w co zostaliśmy przy urodzeniu wyposażeni, jakie mamy energie, to możemy z tego świadomie korzystać.

Administrator
Administrator

alijaa pisze:
ja korzystam z www.astro.com i tez mam bazę znajomych ich kosmogramów natalnych. prawie zawsze jak poznaje nowa osoba lubię spojrzeć w jej kółko, jak się manifestują te planety w znakach i domach, to bardzo ciekawe, ale nie szufladkuję tym ludzi.

Dokładnie, ja też nie, to służy wyłącznie w celach poznawczych i porównawczych osób które znamy już od jakiegoś czasu. To byłoby nieetyczne.

Awatar użytkownika

najfajniejsze jest spojrzenie na synastrię, czyli partnerskie horoskopy. z mojego doświadczenia wynika, że jest NIEMOŻLIWE, żeby ludzie ze sobą długo wytrzymali bez jakichś pozytywnych aspektów świateł (księżyca i słońca lub marsa i wenus)
a tu wyjaśnienie astromarii
"młoty na astrologię" http://astrofaq.blogspot.com/2008/05/moty-na-astrologi-szybki-przewodnik.html
"jak na górze tak i na dole" http://astromaria.blogspot.com/2008/06/jak-na-grze-tak-na-dole-jak-na-dole-tak.html

Fellow Craft * 2nd Degree
Fellow Craft * 2nd Degree

Mógłby ktoś polecić jakiegoś astrologa, który potrafi zrobić horoskop dokładny, co do minuty urodzenia?

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Spróbuj skontaktować się z tym Panem:
http://piotrpiotrowski.blog.onet.pl/
lub kimś kogo by Ci ewentualnie polecił.
Znam od wieelu lat naprawdę dobrą Astrolog,z Katowic,ale od jakiegoś czasu jest w Indiach. :bezradny:

-=-

Trzeba uważać na różnej maści Astrologów [chyba w cudzysłwoie bardziej powinno być].
Znana mi od wielu lat dzienniakarka miała sporządzony z rok temu "Horoskop" [tu dobry cudzysłów].Wydrukowanych chyba z 11 kartek formatu a4.Na początku była z tego zadowolona,do momentu weryfikacji pewnych wydarzeń,które w jej życiu nastąpiły,a których niby miały się tyczyć owe prognozy.Kilka pierwszych kartek dotyczyło jej danych,z którymi przyszła na ten Swiat,czyli horoskop natalny [urodzeniowy-rzut nieba na moment urodzenia].
Okazało się to też skopane;dane mi było czytać i porównać bo się i tym zajmowałem dawno temu
i chyba ze 2 lata w to wsiąkłem wtedy,a liczyłem wszystko na piechote posiłkując się sporych rozmiarów osobistą biblioteką w tym temacie.
Wybuliła stówke ...w błoto.

Polecam Wam sprawdzenie sobie ,i też w ogólnikach interpretacji,swojego Ascendentu.
Przyjęło się,że jego znak staje się po 30tym roku życia u niektórych ludzi dominujący.
Co to oznacza- np. urodziłeś [-łaś] się w znaku Lwa i masz ascendent w Byku,wiec jest spore prawdopodobieństwo ,ze cechy byka staną się dominujące po tym okresie życia.Nie jest to regułą i nie oznacza akurat sztywno tego wieku,ze oops- 30tka za mną,więc bardziej jestem bykiem-nie.
Czasem zmiana zachowań,nawet osobowości jest wartością płynną i może tu nastąpić stopniowanie rozłożone w latach.Zauważcie taką rzecz-wielu ludzi ma określone w sobie [wypracowane] wzorce zachowań/emocji/oddziaływań... mija załóżmy te 30...35 lat jego[jej] życia i bliscy czy znajomi
określają takiego człowieka : "...ooo popatrz-jak się zmienił[zmieniła].
Są i skrajne pzrypadki takiej zmiany..myślę,że się domyśłicie lub doczytacie.

Ascendent - najważniejszy element horoskopu

Cytuj:
Ascendent (Asc.) - wierzchołek I sektora kosmogramu...punkt przecięcia ekliptyki i horyzontu we wschodniej części nieba. Punkt wznoszący się w chwili narodzin na wschodzie. Na kosmogramie oznaczany jest czerwoną strzałką. Punkt przeciwległy do niego to Descendent (Dsc.). Ascendent często jest ważniejszy od samego znaku zodiaku, określa nasze "ja", sposób odbierania rzeczywistości i tego jak odbiera nas otoczenie.
http://www.astromagia.pl/zodiak/astrosl ... -ascendent

Ascendent to jeden z najważniejszych, najbardziej znaczących punktów horoskopu. Zwany drugim znakiem zodiaku bywa nawet ważniejszy niż ten pierwszy, słoneczny. Informuje o typie sylwetki i urody, sposobie bycia i tych wszystkich cechach, na podstawie których inni wyrabiają sobie o nas opinię. Bo tym, co pierwsze rzuca się w oczy, gdy poznajemy kogoś, jest właśnie jego ascendent. Dopiero z czasem, kiedy zbliżymy się bardziej, poznajemy prawdziwe wnętrze, umysł i duszę człowieka, czyli to, co wnoszą Słońce, Księżyc i reszta planet. Ascendent jest więc maską, którą nosimy dla świata, lub okularami, przez które inni ludzie nas postrzegają.
http://www.astromagia.pl/zodiak/zodiak- ... -jest-wany

Tu można sobie wyliczyć-sprawdzić,dowiedzieć się więcej w tym temacie
http://www.eraastrologii.pl/Oblicz-swoj-Ascendent

Bardzo dobry serwis prowadzi astromaria
http://astromaria.wordpress.com/category/astrologia/

oraz
http://astrogeneza.wordpress.com/
ciekawy wpisy Astrologia a małżeństwo:
http://astrogeneza.wordpress.com/2010/0 ... 36-r-cz-1/
http://astrogeneza.wordpress.com/2010/0 ... 38-r-cz-2/

Niebo Babilonu. Mul.Apin
http://astrogeneza.wordpress.com/2010/0 ... apin-cz-1/

czy:
http://astromix.pl/

Mnóstwo jest już w internecie informacji z tej wiedzy.Jeżeli kogoś interesuje,to myślę że oprócz książek znajdzie całą masę uzupełnień,nawet programy astrologiczne są dostępne w wersjii free.Można sobie z grubsza wyszukać wiele cech i informacji na tych podstawach.
Do szczegółów potrzebna jest naprawdę chęć i wieloletnia praktyka.
Filmy na Youtube-jest też sporo,czyli wiedza i ...czas,o ile kogoś to zainteresuje i poczuje w sobie,że to jest TO.

Astrologia to Wiedza Królewska.

O wiele bardziej zaawansowana i dokładniejsza [wielu zachodnich astrologów by się pewnie z tym nie zgodziło] jest Astrologia Wedyjska,jest tutaj jej temat:
astrologia-wedyjska-t10071.html

Elect of Fifteen Super * 10th Degree

Swiatoslaw Florian Nowicki, swietny astrolog. Astrologia to konkretna nauka.

Horoskopy, ktore czytasz w gazetkach, to zwykly chlam. Ustalanie horoskopu dla mas tylko dlatego, ze urodzili sie wtedy, gdy slonce bylo w takim a nie innym znaku. A uklad planet? A ascendent? Descendent? Jest tego masa i jedno jest zalezne od drugiego.

Dla mnie akurat Swiatoslaw duzo w tej dziedzinie wytlumaczyl... i naprawde ma duza wiedze.

Tu na stronce polskiego towarzystwa astrologicznego:
http://astrolog.org.pl/baza-horoskopow/Nowicki_%C5%9Awiatos%C5%82aw_Florian

Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

Witajcie,

Pozwolę sobie odświeżyć temat.

Od lat bardzo fascynowałem się astrologią. Traktowałem ją bardzo poważnie, do tego stopnia, iż brałem nawet udział w kursie astrologii. Jednak od trzech lat zmieniłem do niej nastawienie. I w pełni zgadzam się ze twierdzeniem, iż:
Aya Sophia pisze:
Szczerze powiedziawszy - ustrawienie planet ma się nijak to zycia czlowieka, wg mnie oczywiscie - co wynika z mojego swiatpoglądu bazowego - ale teoria archetypów jest prawidłowa. Tylko ile w tym psychologii, a ile "czytania z gwiazd" - to nie wiem.

I dodam, że moim zdaniem, jest w tym 90% psychologii - przede wszystkim chodzi o znajomość ludzkiej psychiki oraz motywacji.

Zanim jednka rozwinę temat, chcę zaprezentować mój młot na astrologię: astrologia jest nieprzenośna - nie jest "wieloplatformowa". Czyż nie jest tak, iż "działa/sprawdza się" tylko na Ziemi? A wyobraźmy sobie taki oto hipotetyczny przykład. Za 200 lat ludzkości uda się skolonizować Marsa. I co na to astrologia? Jak będzie wyglądał wtedy horoskop dla osoby tam urodzonej? I nawet w dzisiejszych czasach w łatwy sposób można udowodnić, że astrologia horarna nie będzia działała dla osoby ze stacji kosmicznej. Bo jak znaleźć punkt odniesienia? Co podamy jako miejsce zadania pytania?

Idąć dalej ustosunkowuje się Waszych wypowiedzi, które zostały pogrupowane w następujące kategorie:

1. "Prognoza"
bar-tek pisze:
Wiosna może przynieść pewien optymizm i nadzieję na rozwiązanie kilku najbardziej palących światowych problemów. Jednak pod koniec miesiąca pełnia Księżyca przyniesie jakąś polityczną lub militarną zawieruchę, zamach terrorystyczny lub konflikt międzynarodowy.

Moim zdaniem są to truizmy oraz ogólniki. Biorąc pod uwagę ilość państw na Świecie oraz liczbę ognisk zapalnych, zawsze istnieje duże prawdopodobieństwo wystąpienie takiego scenariusza.

2. "Analiza"
Krzysztof Rogala pisze:
Wtedy podczas analizy zrobionej przez przyjaciół i robieniu własnych analiz w odniesieniu do najlepszego wzorca czyli samego siebie i swojego życia, dotarło do mnie z czym ma doczynienia, Z niezwykle potężną nauką której arkana są niezwykle skomplikowane ale algorytmiczne i to przemawiało do mnie. Na wgłębianie się w temat nie mam czasu, bo to niezwykle trudna i czasochłonna sztuka wymagająca ogromnej wiedzy, intuicji i lat praktyki.

oraz
Krzysztof Rogala pisze:
Mamy bazę danych znajomych i mamy porównanie pomiędzy ich sytuacją życiową i emocjonalna a kosmogramem...dzięki temu mogłem się przekonać co do potęgi tego źródła informacji o drugim człowieku.

Trzeba uczciwie przyznać, że z aspektami wiąże się szeroki wachlarz znaczeń. Znająć dobrze siebie lub daną osobę można dokonać naprawdę trafnego dopasowania opartego na profilowaniu. Proponuję zrobić horoskop dla osoby, o której nic nie wiemy, nie znamy oraz nie widzieliśmy nigdy w życiu :)

3. "Ukryte potencjały"
Krzysztof Rogala pisze:
Od tamtej pory już się nie śmieję i jeżeli mam tylko możliwość proszę o datę urodzenia i analizuję gościa. Czasem wychodzą takie rzeczy o których nawet sam zainteresowany nie miał pojęcia.

I znów podejdę bardzo sceptycznie. Czyż nie mamy do czyniennia z potęgą sugestii, czy wręcz wmówieniem? Osoba, która jest pozytywnie nastawiona do astrologii, może ulec efektowi samospełniającego się proroctwa, kiedy usłyszy o swoim rzekomym "ukrytym potencjale".

Na tym kończę, a wszystkim zainteresowanym polecam interesujący artykuł autorstwa Przemysława Jarockiego "Dlaczego horoskopy działają"

Pozdrawiam,
ZORRO

Sam udzial w kursach nie jest jeszcze swiadectwem profesjonalizmu w temacie i prawdziwego zaangazowania.

Osobiscie siedze od 20 lat w tarocie i nigdy nie uczeszczalam na zadne kursy. Chociaz takowe sa.
Z drugiej strony znam osoby, ktore non stop jakies kursy i warsztaty koncza. Zaliczaja i nic z tego nie maja.

W powaznych momentach zycia prosze przyjaciol astrologow o zrobienie mi analizy. I powiem, ze zawsze jest to pomocne.

Na szczescie mam do czynienia z osobami kompetentnymi. Ktore umieja cos wyczytac z tego, na co patrza. ;)

Wszystko, czego nie opanujemy, jest bzdura.

Awatar użytkownika

@Alraune
Alraune pisze:
Sam udzial w kursach nie jest jeszcze swiadectwem profesjonalizmu w temacie i prawdziwego zaangazowania.

Zgadzam się. Ale z drugiej strony pozwala to zebrać bezcenne doświadczenia o próżności i naiwności ludzkiej.

Alraune pisze:
Osobiscie siedze od 20 lat w tarocie i nigdy nie uczeszczalam na zadne kursy. Chociaz takowe sa.
Z drugiej strony znam osoby, ktore non stop jakies kursy i warsztaty koncza. Zaliczaja i nic z tego nie maja.

To jest tak, jak z każdym kursem. Wiedza nie używana umiera. Liczy się praktyka. W dzisiejszych czasach dużo rzeczy jest niestety nastawionych na komercję oraz szybki zysk.

Alraune pisze:
W powaznych momentach zycia prosze przyjaciol astrologow o zrobienie mi analizy. I powiem, ze zawsze jest to pomocne.
Na szczescie mam do czynienia z osobami kompetentnymi. Ktore umieja cos wyczytac z tego, na co patrza. ;)

Nie znasz samej siebie? Dlaczego potrzebujesz pomocy na zewnątrz?
Polecam artykuł "Dlaczego nie warto iść do astrologa". Po jego przeczytaniu na pewno zmienisz zdanie o astrologii ;)

Pozdrawiam,
ZORRO

Ja to nie wszystko. Są jeszcze inni ludzie i okoliczności niezależne ode mnie. Osobiście uważam, ze astrologią jest skutecznym i pożytecznym narzędziem. Trzeba tylko umieć z niego korzystac.

PS. A opowiastkę z linka przeczytałam i no cóż, nie wzruszyła mnie.
To tak, jak odpowiedzi na problemy szuka sie poza sobą.
Astrologia może byc cenna wskazówka, tak jak np. wszelkie opcje kartonancji.
I tak to traktuje. Informacja np. o czynnikach zewnętrznych. Jakie utrudnienia wziąć pod uwagę, co będzie sprzyjać.
A tzw. skrzywdzonych przez... tu wpisać cokolwiek... jest cała masa.
Rzucają sie slepo w rożne odmęty, licząc na to, ze dana osoba, nieważne, ksiądz, psycholog, astrolog, tarocista, przejmie odpowiedzialność za ich życie. Da kasę, partnera, stabilność, miłość i seks i poukłada jeszcze w głowach.

A co do wcieleń. No cóż, mamy rożne za sobą.
Nie jesteśmy tu po raz pierwszy.
Zgadza sie kobieta na gmeranie, ale wynik gmerania sie nie podoba. No ba!

Entered Apprentice * 1st Degree
Entered Apprentice * 1st Degree
Awatar użytkownika

Moje zainteresowanie astrologią zaczęło się od książki, która od zawsze była u mnie w domu - "Horoskop na każdy dzień roku". Czasem zaglądałem do niej czytając horoskop na datę urodzenia znajomej osoby czy zastanawiając się nad tym co napisane było o mnie. O dziwo naprawdę dość dużo rzeczy tam się zgadza z rzeczywistością, nawet jeśli niektóre cechy ludzie ujawniają się dopiero z wiekiem i z początku wydawały się nietrafione.

Znalazłem kiedyś internetową wersję - dostępna tu: http://www.zapiecek.com/horoskop/
Oczywiście jest to bardzo uproszczony horoskop, skondensowany i biorący pod uwagę jedynie datę urodzenia. Jest to swoista interpretacja bazująca prawdopodobnie na ukazaniu najczęściej występujących cech. Coś jak archetyp osoby urodzonej danego dnia roku. Nie bierze rzecz jasna pod uwagę całej masy innych danych jak ascendent, nie mówiąc o uwarunkowaniach społecznych.
Znałem osoby, które bardzo odbiegały od opisu książkowego, znałem też osoby urodzone tego samego dnia, a o różnych osobowościach więc nie należy patrzeć na ten horoskop jak na wyrocznię. Niemniej uważam go za bardzo ciekawy i godny pochylenia się gdyż w znacznej większości przypadków horoskop potrafi dość trafnie opisywać daną osobę. Polecam zdystansować się od uprzedzeń, otworzyć umysł i przetestować na kilku bliskich osobach.

Dalej szukając wiedzy o astrologii trafiłem na Leszka Weresa - w świetny sposób temat horoskopów a zwłaszcza w odniesieniu do archetypów znaków zodiaku, porusza książka Homo-Zodiacus. Czytałem też jego książkę Mandala Życia. Weres niby w pewnym momencie badając kosmogram USA przewidział atak na WTC - ale nie powiem zbyt wiele gdyż nie wnikałem za mocno w ten temat. W każdym razie mimo godnych polecenia powyższych publikacji mam wrażenie, że autor trochę odjechał (oglądałem jakiś jego wykład i coś mnie do niego zniechęciło).

Dla mnie ten prosty horoskop jest ewidentnym dowodem na to, że sprawą astrologii warto (a być może nawet trzeba) się interesować. Dalsze zagłębianie się w ten temat tylko potwierdza, że jest to część ezoterycznej wiedzy, która jest tak samo ciekawa i ważna jak niezwykła.

Awatar użytkownika

@Alraune i @Iths

Dziękuję Wam za aktywność w temacie i wymianę poglądów :)

Jeśli chodzi o mnie to astrologię traktuję raczej jako zbiór archetypów i alegorii.
Jestem jednak przeciwny i sceptycznie nastawiony do ulegania informacjom horoskopu urodzeniowego.

Polecam wszystkim natomiast stronę holenderskiego artysty Johfry Bosschart'a Johfra Posters, która zawiera szczegółowe opisy wszystkich znaków zodiaku przygotowane w postaci posterów przesiąkniętych niezwykłą symboliką. Niestety postery są płatne, ale pod ofertą znajdują się bezpłatne szczegółowe opisy dla każdego ze znaków.

Proponuję rozpocząć od Barana.

Pozdrawiam,
ZORRO

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Awatar użytkownika

Moim skromnym zdaniem astrologia odgrywa ogromną wolę w naszym życiu bądź życiu wszystkich ludzi na naszej planecie.
Wszechświat jest przede wszystkim złożonym obrazem holograficznego światła, którego źródłem jest sama, czysta świadomość. Każda planeta, każde ciało niebieskie codziennie, w każdej sekundzie oddziałuje na nas inaczej. W planetach, gwiazdach, asteroidach zapisane są nasze karmiczne informacje...

Awatar użytkownika

Witam,

caban10 pisze:
Moim skromnym zdaniem astrologia odgrywa ogromną wolę w naszym życiu bądź życiu wszystkich ludzi na naszej planecie.

Zgadzam się z Tobą. Jedni dzięki niej napychają sobie kabzy, łojąc na kasę naiwnych ludzi. Z drugiej zaś strony, naiwni ludzi, myślą że jak opanują tajniki astrologi, to dzięki niej będą mieli kontrolę nad swoim życiem. Bzdura. Rozwinę kiedyś ten wątek na przykładzie.

caban10 pisze:
Każda planeta, każde ciało niebieskie codziennie, w każdej sekundzie oddziałuje na nas inaczej.

Ojojoj... Zaczynasz tutaj ostro mylić pojęcia. Jeśli chodzi o oddziaływanie ciał niebieskich, to oczywiście i dosłownie może na nas oddziaływać Słońce oraz Księżyc, co zostało w zasadzie naukowo udowodnione. Jeszcze dodałbym tutaj Jowisza z jego magnetosoferą (14 razy silniejszą od ziemskiej), który jest dosyć potężnym graczem i rzeczywiście oddziałuje na nasz Układ Słoneczny. I nic więcej.

caban10 pisze:
W planetach, gwiazdach, asteroidach zapisane są nasze karmiczne informacje...

Tak, tylko, że "Mędrcy rządzą gwiazdami, a gwiazdy rządzą głupcami".

Tyle w temacie.

Pzdr,
ZORRO

No i na takie informacje czekałem!! Od jutra leżę do góry brzuchem - planety robią wszystko ze mnie.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]