Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 23 sie 2019, 4:04

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Alice Ann Bailey (1880-1949)

Obrazek

ASTROLOGIA I ENERGIE

Trzecia grupa energii (dwie to energia słoneczna i planetarna) stanowią bazę dla poszukiwań astrologicznych, i pochodzą od dwunastu konstelacji, które tworzą nasz zodiak słoneczny. Twierdzenia astrologów o oddziaływaniu tych energii na organizm ludzki sprawdzają się ściśle; lecz interpretacja ich jest w większej części nieścisła. Najwyższa inteligencja na naszej planecie wie naprawdę niewiele.

Nie jest tu właściwe miejsce dla zdefiniowania prawdziwej natury astrologii. Jest ona nauką, i to jedyną z nauk przyszłości. W swoim aspekcie najwyższym pozwoli człowiekowi skupić swą inteligencję i funkcjonować prawidłowo, a także rewelacje astrologiczne oddadzą mu sekret prawdziwej koordynacji między duszą, a formą. Lecz tego rodzaju astrologia jeszcze nie istnieje. Nie zdaje się sprawy z wielu rzeczy, ażeby móc uczynić z astrologii naukę ścisłą, jak niektórzy chcą.

Astrologowie zajmują się głównie trzema typami energii:

energia konstelacji, w której znajduje się słońce w chwili narodzin;
ascendent, któremu człowiek winien odpowiedzieć.
Księżyc, który rządzi aspektem form i w szczególności formą fizyczną.
Energia znaku pod którym człowiek się rodzi jest nadzwyczaj ważna. Przedstawia jego problem aktualny, daje rytm lub tempo jego egzystencji i odnosi się do jakości jego osobowości. Przedstawia aspekt radżasowy, lub aktywność osobowości w czasie obecnej inkarnacji.

Ascendent wskazuje linię według której wylewa się suma energii, jeśli człowiek wypełnia cel swego życia w czasie inkarnacji. Chowa on sekret jego przyszłości, i w jego symbolizmie i zrozumieniu można znaleźć wskazówkę, tego czym człowiek chce być, także wskazuje rodzaj siły pozwalającej mu to osiągnąć. Wskazuje naturę siły duszy, którą wcielony syn Boga winien władać za pośrednictwem osobowości.

Pod wpływem księżyca znajduje się przeszłość urodzonego. Obejmuje ograniczenia i przeszkody, pomimo które winien działać, i stanowi aspekt tamasu materii, to znaczy inercję. W ciele, które człowiek posiada spoczywa sekret jego przeszłych doświadczeń, jest syntezą przeszłości. Wpływ księżyca jest przede wszystkim fizyczny. Jest to więzienie duszy. Za pośrednictwem panów księżycowych i przez to, co dali jako rezultat swych doświadczeń w ciągu wieków, człowiek musi się wypowiedzieć na planie fizycznym.

Z powodu precesji punktów równonocnych, daje się odczuwać czwarty rodzaj siły. Słońce w rzeczywistości jest o wiele stopni dalej, niż się to przypuszcza w stosunku do Zodiaku. Przechodzenie Słońca przez jedną konstelację zajmuje czas koło dwóch tysięcy dwustu lat, przesuwanie się w skali wieków jest zbyt mało odczuwalne, ażeby można było zanotować tę małą różnicę obliczając horoskop. Ustalić horoskop systemu słonecznego, co by miało wielkie znaczenie, nie jest możliwe dla astrologa najlepiej wykwalifikowanego na naszej planecie, i nie możemy o tym mówić.

Ażeby ustalić horoskop istoty ludzkiej, urodzonej w poszczególnym miesiącu, należy pamiętać zawsze (co robi się bardzo rzadko), że obecnie miesiąc i znak nie odpowiadają sobie. Słońce nie jest w rzeczywistości w znaku Lwa, na przykład w sierpniu. Interpretacja poprawna jest po większej części psychometryczna, i zależy od formy – myśli konstelacji uformowanej przez stulecia przez astrologów. Energia idzie za myślą. Przez tysiące lat pewne typy energii i jej wpływy na substancję i formę były rozważane w taki sposób. I tak jest, za wyjątkiem ludzi wyżej posuniętych w rozwoju, którzy wyłamują się z pod wpływu gwiazd i panują nad nimi.

Astrologia obecnie zajmuje się przede wszystkim osobowością, dla której jest stawiany horoskop i wypadkami życia osobowego. Kiedy, dzięki medytacji i służbie, przy zdyscyplinowanych ciałach księżycowych człowiek stanie świadomie pod promieniem swej duszy, będzie poddany także pod wpływ jednego z siedmiu systemów słonecznych. One koncentrują swą energię poprzez którąś z konstelacji, i z kolei przez którąś z siedmiu świętych planet. Ostatecznie jest 12 planet świętych, odpowiadających dwunastu konstelacjom, lecz czas ich jeszcze nie nadszedł. Nasz system słoneczny, jak wiadomo, jest jednym z siedmiu. Kiedy człowiek dojdzie do tego punktu swej ewolucji, miesiąc urodzin, astrologia światowa i wpływy na aspekt formy, staną się coraz mniej ważne. Okrąg systemów słonecznych będzie przede wszystkim wpływać na duszę i stanie się punktem ogniskowym energii duchowych. Oto jest problem duszy na jej własnym planie: odpowiedzieć na te typy energii; osobowość jest całkowicie zignorowana.

Znaki odpowiadające czterem kategoriom: ziemi, wodzie, ogniowi i powietrzu, odnoszą się przede wszystkim do człowieka żyjącego poniżej swej diafragmy, zużytkowującego cztery centra niższe, a więc centr krzyżowy, sakralny, splot słoneczny i śledziona. Wewnętrzna grupa siedmiu wyższych energii wywiera wpływ na człowieka, który żyje powyżej diafragmy i działa przy pomocy siedmiu centrów reprezentowanych w głowie. Cztery z pośród nich koncentrują się w splocie gardła, w splocie serca, w centrum czoła i u szczytu głowy. Trzy pozostają ukryte w regionie centrów głowy (lotos o tysiącu płatków) i będą czynne dopiero po trzecim wtajemniczeniu. Jest więc oczywistym, że z punktu widzenia horoskopu takie spotkanie energii dwóch typów konstelacji, w wypadku człowieka, który nie jest ni czysto ludzkim, ni czysto duchowym, nadzwyczaj komplikuje. Zwyczajny horoskop jest tu całkowicie niepotrzebny. Jedynym horoskopem, który może być poprawnym jest tylko dla człowieka natury niższej, żyjącego całkowicie poniżej diafragmy.

Astrologowie powinni zawsze pamiętać, że istnieje wiele planet jeszcze nieodkrytych, które produkują prądy energetyczne wywierające wpływ na ziemię, co jeszcze bardziej komplikuje sprawę. Pluton jest jedną z planet najpóźniej odkrytą, dlatego wszystkie niewyjaśnione okoliczności są przypisywane jej wpływowi. Pluton będzie „kozłem ofiarnym” dla astrologów jeszcze przez długi czas. A on stal obraca się wokół słońca i wywiera swój wpływ. Ten wpływ jest przede wszystkim mózgowy, tym się tłumaczy jego późne odkrycie. Ludzkość zaledwie zaczyna być mózgowa. Astrologowie winni się posługiwać trzem kołami: horoskop czysto fizyczny, horoskop zajmujący się wyłącznie uczuciami, traktujący osobowość i jej wrażliwość; trzecim będzie horoskop impulsów i warunków mentalnych. Wtedy spostrzeże się, że te koła tworzą pewne figury geometryczne wzdłuż linii energii. Te trzy koła dadzą diagram osobowości, schemat życia indywidualnego.

Rzeczą ważną obecnie jest zdawać sobie sprawę z przełomowego punktu, z przejścia z pod znaku Ryb pod znak Wodnika. Jest oczywiste, ze burze wzniecone przez to przejście wyciskają swe piętno na horoskopach indywidualnych i często równoważą przeznaczenie indywidualne lub karmę. Ludzie są przygnieceni przez przeznaczenia planetarne, i ich własne małe sprawy są w stanie wzburzenia, często kompletnie zniweczone. Jest niemożliwością postawić horoskop planety i ci którzy starają się to zrobić oszukują samych siebie i innych. Horoskop czwartego królestwa natury, ludzkości, będzie wyznaczony, lecz przez wtajemniczonych, lecz obecnie nie ma wtajemniczonych astrologów na naszej planecie.

Słońce znajdowało się w znaku Strzelca, kiedy pierwsze ludzkie cechy zaczęły się manifestować. Stadium zwierzęcia ludzkiego zostało zakończone, i kiedy znak Strzelca dominował, zaszło wielki wydarzenie indywidualizacji. Lecz mózg ludzki zarejestrował. Tak mówi o tym Antyczny Komentarz:
„Synowie Boga wyrzucali się jak strzały z łuku. Formy otrzymały impuls i oto Bóg się narodził. Dziecię nie wiedziało o wielkim wydarzeniu”. To stało się 21 milionów lat temu. Minęły cykle i kiedy Słońce znajdowało się w znaku Lwa (ok. 18 mln lat wstecz), zamanifestowały się pierwsze oznaki koordynacji między mózgiem, a umysłem. Od tej pory istot ludzka stała się świadoma samej siebie. Cyfry pierwszej daty to 21.688.345. W tej chwili te cyfry nie są potrzebne, lecz przyszłe poszukiwania dowiodą ich pożyteczności. Natura czasu będzie wtedy lepiej zrozumiana. Strzelec rządzi ewolucją ludzką, gdyż symbolizuje postęp w kierunku świadomego celu. Lew rządzi świadomością ludzką w królestwie ludzkim, gdyż energia płynąca przez ten znak pozwala człowiekowi powiedzieć: „Ja jestem”

Należałoby teraz przetłumaczyć słowo-klucz każdego znaku, tłumaczenie nierównoważne siłą rzeczy. Te wyrazy-klucze rozpadają się na dwie kategorie. Istnieje wyraz-klucz dla aspektu duszy. Tłumaczone w terminach współczesnych dużo tracą, lecz idea fundamentalna rządząca aktywnością energii jest dokładna. Dla naszego obecnego okresu są one następujące:

Baran – idę naprzód i rządzę od planu mentalnego.

Byk – widzę i kiedy oko jest otwarte, wszystko jest oświetlone.

Bliźnięta – rozpoznaję inne ja, i w zatarciu tego ja wzrastam i świecę.

Rak – zbudowałem dom oświetlony i w nim mieszkam.

Lew – jestem Tym i To jest Mną.

Panna – Jestem Matką i dzieckiem, Ja, Bóg, Jestem materią.

Waga – wybrałem drogę, która prowadzi między dwiema wielkimi liniami sił.

Skorpion – jestem Wojownikiem i wychodzę triumfujący z bitwy.

Strzelec – widzę cel, osiągam go i w nim widzę drugi.

Koziorożec – zatraciłem się w wyższym świetle, i obróciłem się doń plecami.

Wodnik – jestem wodą żywą płynącą dla tych, którzy pragną.

Ryby – porzuciłem dom Ojca, i powracając zbawiam.

Z punktu widzenia formy życie postępuje w sensie odwrotnym i zadania natury widzimy w terminach następujących:

Ryby – a słowo mówi: postępujcie w materii.

Wodnik – a słowo mówi: niech pragnienie rządzi formą.

Koziorożec – a słowo mówi: niech ambicja rządzi, a drzwi niech będą szeroko otwarte.

Strzelec – a słowo mówi: niech pożywienie będzie poszukiwane.

Skorpion – a słowo mówi: niech Maya rządzi i niech fałsz króluje.

Waga – a słowo mówi: niech będzie wybór zrobiony.

Panna – a słowo mówi: niech materia rządzi.

Lew – a słowo mówi: niech inne formy istnieją, ja rządzę.

Rak – a słowo mówi: niech izolacja rządzi, pomimo istnienia tłumu.

Bliźnięta – a słowo mówi: niech zmienność wypełnia swe zadanie.

Byk – a słowo mówi: niech siła będzie pogodną.

Baran – a słowo mówi: niech forma będzie odnajdywana na nowo.

Należy zanotować, że wszystkie te idee odnoszą się do czynności energii w takiej formie lub innej. Grupa formuł mantrycznych używanych przez aspiranta działającego mocą swej własnej duszy, jest pozytywna. Inaczej w przypadku osobnika egoistycznego, dążącego do wypełnienia swych żądz.

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 01 cze 2013, 15:00 
VIP Member
Awatar

Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Elect of Fifteen Super * 10th Degree

Super temat. :spoko:

W temacie astrologii bardzo ciekawa stronka http://www.sollunari.pl/ciekawe-tranzyty

Tu znaki zodiaku opisane... http://www.sollunari.pl/znaki-zodiaku

Ogolnie cala stronka bardzo ciekawa. Mruga

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]