Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 18 sie 2017, 23:11

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Więc było to tak....
pół roku temu jeden z sąsiadów chciał kupić swojej Pani lapka.
No poleciłem Dell,kupił
Wgrane toto miało ustrojowo McAfee coś tam,czyli "chroń boziu i nie dopuszczaj niczego" :D

Coś się stanęło niedawno,że nagle wywalił komunikat in english,że cośtam,niestety przestałeś być chroniony i sobie dokup..

Nadszedł dzionek dzisiejszy,przyniósł tego lapka i tak sobie myślę...promocje,3miechy z reguły...a potem nie wiadomo czy to będzie odnowione itd

programyzadarmo.net.pl - tam są często niezłe wrzutki-co i jak za free łapnąć

ale nie do tego zmierzam,wpadłem na pomysł,żeby to było coś "free"

Padło na Kaspersky,zresztą mojej Pani to już wrzuciłem 2tyg temu [fullNet Security],no ale kumpel...

Wywaliłem mu toto McAfee i wrzuciłem Kaspra FREE,stąd
http://www.instalki.pl/programy/downloa ... _Free.html

[ściąga instalkę,pobierze jakieś 154mb]

dałem skanuj..a ten bezpłatny koleś znalazł 3trojany..i chyba ze dwa jakieś inne gówna,i fruu
,
Cytuj:
ale czemu polecasz antywirusa,którego stworzył e jakiś następny jakiś pułkownik KGB...

Bo ma działać jak antywir a nie udawać głupa-to odpowiedź na domniemany cytat,może kogoś...

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 03 sie 2017, 17:22 
VIP Member
Awatar

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Zone Alarm też jest niezły:

https://www.zonealarm.com/software/free-antivirus/

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

A odpal sobie może tak:

najnowsze wersje:
Dr.Web CureIT
http://www.majorgeeks.com/files/details ... ureit.html
albo
Kaspersky Virus Removal Tool
http://www.majorgeeks.com/files/details ... _tool.html
albo
Trend Micro Pattern File for Windows
http://www.majorgeeks.com/files/details ... ndows.html
/co tydzień nowe bazy wirusów w paczce dla każdego z powyższych/

To są wersje nieinstalujące się,typowe portable!
Nie ma znaczenia jakiego innego antywira masz zainstalowanego,nic się nie pogryzie jak uruchomisz i dasz skanuj.

To dodatkowe sprawdzacze.
,
Mirmar-skoro uważasz że Ci pasuje to ok.
Z początku był jakiś boom na to,ale potem ludziom poprzechodziło.Nie śledzę jak się to rozwnęło-wiesz,mając Linukksa ciut niepotrzebne to.

Czyli tak ogólnie odpalając neta wchodzisz tylko na to Forum i nic podejrzanego nie odwiedzasz? Mruga

Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Elect of Fifteen Super * 10th Degree

Uzywanie antywirusa to w zasadzie marnowanie zasobow sprzetu. Taki antywirus non stop mieli wykonujac niepotrzebne czynnosci. Wystarczy rozsadne korzystanie z systemu by antywirus nie byl potrzebny: z podstawowych to skanowanie antywirusami online plikow sciaganych z neta, nie otwieranie podejrzanych zalacznikow e-mail, podpinanie obcych pendrivow, praca na koncie o ograniczoych uprawnieniach i tak dalej. Takie przegladarki jak chrome dzialaja juz nawet chyba w trybie sandbox, czyli glowne zrodla infekcji odpadaja. Takie oto zycie na windows xp prowadze od wielu lat i zyje. Podstawa jednak to firewall. A nawet majac i ten atywirus nie ma 100% pewnosci i zabezpieczenia, nawet z zainstalowanym antywirusem zdarzaja sie infekcje, wiec jaki to ma sens?

W dziedzinie oprogramowania antywirusowego tak jak i we wszystkim innym w tym dziadowskim swiecie istnieje zaklamanie rzeczywistosci aka teorie spiskowe. Autorzy tych programow zawsze beda uzasadniac potrzebe tego typu oprogramowania nawet posuwajac sie do tworzenia zlosliwych wirusow by antywirusy na nie byly potrzebne. Taki o to jest ten swiat pieniadzem kreowany.

Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

Fakt faktem żaden antywirus nie zastąpi rozsądnego korzystania z kompa :)
Aczkolwiek ja ze swojej strony mogę polecić Kaspersky internet security :)

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Ja nie polecam żadnego, to Smoke & Mirrors. Nie ma znaczenia czy wybierzesz, takiego, śmakego czy owego. Czy będzie to darmowy czy taki z Licencją za 200$ na rok. To bez znaczenia, skuteczność antywirusów jest mniejsza niż 45% - wszystkich. To Intatny biznes i iluzja wyrosła na bazie wadliwej architektury Windowsa. Te antywirusy integrują się z systemem coraz bardziej i same stają się furtkami do systemu.

Chcesz dobre rozwiązanie, to zakup zewnętrzny firewall, tanie polesingowe urządzenia jak Netgear można już dorwać za groszę. Może nawet z OpenWRT lub inny softem wspieranym przez społeczność. Niektóre nowsze zewnętrzena urządzenia mają rónież pointegorwane antywirusy, nie są wcale gorsze od tego co zainstalujesz na komputerze. Szkoda marnować zasobówm=, lepiej oddelegować do tego zewnętrze urządzenie, które jeszcze może pełnić kilka innych funkcji.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]