Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 13 lis 2019, 4:05

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 506 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 17  Następna
Autor Wiadomość
Grand Elect Mason * 14th Degree
Grand Elect Mason * 14th Degree
Awatar użytkownika

Kilkadziesiąt martwych fok. Co się dzieje?

W ciągu ostatnich trzech miesięcy Bałtyk wyrzucił na brzeg kilkadziesiąt martwych fok. Naukowcy wciąż nie wiedzą co było przyczyną ich śmierci.

- Znajdujemy głównie osobniki urodzone w tym roku (foki rodzą się w marcu), jeszcze pokryte lanugo, czyli takim "niemowlęcym" owłosieniem. To niepokojące, bo młode foki nie umierają tak po prostu - mówi Paweł Bloch ze Stacji Morskiej w Helu, wolontariusz WWF. - Najczęstrzymi przyczynami śmierci tych zwierząt jest zaplątanie się w sieci rybackie - wtedy foka zwyczajnie się dusi - albo uderzenie przez śrubę okrętu. Teraz nie wiemy, co się dzieje. Tym bardziej, że przez kilka ostatnich miesięcy w Bałtyku mamy tylko "martwe obserwacje", żywe foki widziane są jedynie na ujściu Wisły - kilka dni temu wypoczywało w tym rejonie całe stadko, 15 sztuk.

Specjaliści wciąż nie potrafią jednoznacznie powiedzieć, co dzieje się z bałtyckimi fokami. Teorii jest kilka, żadna nie jest stuprocentowo pewna.

- Wolimy być ostrożni. Większa ilość zgłoszeń o martwych ssakach może być związana z tym, że ludzie częściej do nas dzwonią jak znajdą fokę, więc tym sposobem dowiadujemy się o większości takich przypadków. Na całym wybrzeżu ustawiliśmy tablice z numerem telefonu (działa przez całą dobę) oraz dokładną instrukcją, krok po kroku, co zrobić kiedy zauważymy zwierzę na brzegu. Wtedy na miejsce wysyłamy od razu wolontariuszy WWF - wyjaśnia prof. Krzysztof Skóra, szef helskiej stacji. - Z drugiej strony ciała fok mogły do nas przydryfować - np. ze Skandynawii, gdzie na foki urządza się polowania. Póki, co nie znaleźliśmy jednak niczego co potwierdziło by tę hipotezę, np. śladów po kulach. Dopóki nie przeprowadzimy dokładnych analiz nie rozszyfrujemy tej zagadki.

Naukowców martwi jeszcze jedno: stan niektórych foczych zwłok wskazuje na to, że zwierze było w rękach człowieka. Tak jak w przypadku foki, znalezionej dwa tygodnie temu w Kuźnicy, która zawinięta była szczelnie w kawałek wykładzinę, na głowie miała niebieski foliowy worek a ciało pocięte nożem.

Paweł Bloch: - Przecież foka sama nie zawinęła się w ten dywan.

- Ale to nie musi oznaczać, że przez kogoś została zabita, może po prostu ktoś próbował ukryć jej zwłoki - zastanawia się prof. Skóra. - Chociaż nie potrafię sobie wyobrazić kto i po co miałby zadać sobie tyle trudu. Foka jest gatunkiem chronionym ale przecież nikogo nie karze się za zgłoszenie znalezienia martwego ssaka.

Foczy problem zostanie przedstawiony Ministerstwu Środowiska. I poruszony na gremium międzynarodowym - już we wrześniu w Niemczech spotkają się eksperci do spraw fok. - Bo okazuje się, że to dzieje się nie tylko na polskim wybrzeżu - mamy informacje z Litwy, tam też liczba martwych fok niepokojąco wzrosła - dodaje szef Stacji Morskiej w Helu.

Ale zanim to nastapi naukowcy muszą przeprowadzić szereg badań. Genetycznych - żeby określić konkretnie gatunek, wiek i pochodzenie martwych zwierząt. I toksykologicznych - aby jednoznacznie wykluczyć lub potwierdzić którąś z wersji wydarzeń. - To trochę trwa, bo próbki wysyłamy zbiorczo do badania - mówi Bloch.

Źródło: Gazeta Wyborcza Trójmiasto

czyżby efekt zaczął się wycieku ropy

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 26 lip 2010, 23:24 
VIP Member
Awatar

nie tylko foki, pingwiny tez

http://krolowa-superstar.blog.onet.pl/Wyjatkowe-chlody-w-RPA-przyczy,2,ID408544737,n

phpBB [video]

Podczas niezwykle silnej burzy, która przeszła nad dużą częścią Toskanii, odnotowano 4350 piorunów w ciągu 6 godzin.

Najbardziej dotkliwie burzę odczuli mieszkańcy okolic Florencji, Pizy oraz miast Prato i Pistoia. Gdzieniegdzie dochodziło do lokalnych trąb powietrznych.

W wielu miejscach konieczna była interwencja straży pożarnej z powodu lokalnych podtopień i skutków bardzo silnego wiatru, który przewrócił wiele drzew. Nikt nie odniósł obrażeń.
czytaj dalej

Alert burzowy w całej Toskanii potrwa do piątku do godziny 22.

Front burzowy przesuwa się z północy Włoch na południe i zmierza w kierunku Rzymu.

zrodlo PAP

phpBB [video]

phpBB [video]

phpBB [video]

smiertelne żniwo powodzi w Pakistanie

Co najmniej osiemset ludzi nie żyje, a setki jest odciętych od świata w Pakistanie, gdzie od kilku dni trwa powódź. Zdaniem tamtejszych władz to największy potop od 1929 roku.

Do powodzi doprowadziły wyjątkowo obfite w tym roku deszcze monsunowe. Sytuacja jest naprawdę trudna. Organizacja Narodów Zjednoczonych informuje, że w wyniku kataklizmu ucierpiało nawet milion ludzi.

W akcji ratunkowej biorą udział ratownicy. Zaangażowano także wojskowe śmigłowce, ciężarówki i łodzie. Zniszczonych jest tysiące domów, dróg i mostów.

W niektórych rejonach kraju ludzie siedzą na dachach domów i czekają na pomoc. "Są w bardzo złym stanie. Nie mają wody ani jedzenia" - uważa jeden z ratowników. Według lekarza z obozu, do którego ewakuowani są powodzianie najwięcej problemów zdrowotnych mają osoby starsze i dzieci.

Władze podejrzewają, że to właśnie opady deszczu mogły się przyczynić do katastrofy pasażerskiego samolotu, który w środę spadł w pobliżu Islamabadu. Zginęło ponad 150 osób.

http://kontrast.radiozet.pl/Wiadomosci/Swiat/Smiertelne-zniwo-powodzi-w-Pakistanie

phpBB [video]

phpBB [video]

(31.07/07:06) - 30 tysięcy ludzi zostało uwięzionych w odciętych od świata miejscowościach, podczas największej od wielu lat powodzi w Chinach. Najnowsze bilanse mówią o 928 ofiarach śmiertelnych i 477 zaginionych bez wieści. Straty materialne, które notowane są w wielu regionach południowych, środkowych i północno-wschodnich Chin, sięgają dziesiątek miliardów dolarów. Najgorsza sytuacja panuje w mieście Kouqian w prowincji Cilin. Do miasta nie można dotrzeć drogą lądową, ponieważ zerwane zostały wszystkie mosty, a drogi albo są zatopione, albo też podmyte i uszkodzone. Ratownicy dostarczają mieszkańcom wodę pitną i żywność za pomocą śmigłowców. Nie ma możliwości szybkiej ewakuacji wszystkich kilkudziesięciu tysięcy ludzi, dlatego jak na razie można im pomóc jedynie drogą powietrzną. Powódź szaleje na rzekach Jangcy i Han. Ta druga rzeka w najbliższych dniach ma według prognoz chińskich hydrologów osiągnąć najwyższy poziom od 20 lat. Na dorzecze Jangcy ma w tym sezonie spaść nawet do 15 procent więcej deszczu niż wynosi norma wieloletnia. Łącznie w całych Chinach od początku panowania pory mokrej ulewne deszcze, powodzie i obsunięcia ziemi zrujnowały 875 tysięcy domów, spowodowały ewakuację 9,6 miliona ludzi i zmyły prawie 9 milionów hektarów upraw. Jednak nie wszędzie w Chinach panują powodzie. Są regiony, gdzie najpoważniejszym problemem ludności jest susza spowodowana niedostatkiem opadów. Tak właśnie jest w prowincjach północnych i częściowo północno-wschodnich. W Mongolii Wewnętrznej, Szansi i Hopej ogłoszono drugi stopień zaawansowania suszy w 4-stopniowej skali. Tegoroczna pora mokra nie przynosi tam wystarczających sum opadów, a w wielu regionach przez kilka tygodni nie spadła ani jedna kropla wody. Według danych Chińskiej Służby Pogodowej (CMA) w zachodniej części prowincji Mongolia Wewnętrzna spadło nawet o 80 procent mniej deszczu niż zazwyczaj w lipcu. Władze coraz śmielej zastanawiają się nad wprowadzeniem restrykcji w zużywaniu wody, aby nie doszło do sytuacji z południa Chin, gdzie przed nadejściem ulew wielomiesięczna susza doprowadziła do granic wytrzymałości kilka milionów ludzi. www.twojapogoda.pl

phpBB [video]

240 tysięcy osób, 25 tys.pojazdów oraz 226 samolotów i helikopterów walczy z pożarami lasów w europejskiej części Rosji - poinformowało w sobotę Ministerstwo ds.Sytuacji Nadzwyczajnych. Do walki z żywiołem włączyło się wojsko.
Ministerstwo podało na swej stronie internetowej, że "sytuacja jest pod kontrolą", jednak według państwowej telewizji każdego dnia wybucha co najmniej 20 nowych pożarów.
"Biorąc pod uwagę niekorzystne prognozy meteorologiczne, służby ratownicze podejmują działania prewencyjne i użycie lotnictwa pozwoli na utrzymanie sytuacji pod kontrolą" - głosi komunikat ministerstwa ds. sytuacji nadzwyczajnych.

W ciągu ostatnich trzech dni w pożarach zginęło co najmniej 30 osób.

W mieście Togliatti w środkowej Rosji z obozu letniego ewakuowano dwa tysiące dzieci.

Szalejące od początku lipca pożary, których przyczyną są ekstremalne upały, zniszczyły ponad 1.200 domów, głównie drewnianych na wsiach. Tysiące ludzi musiało uciekać przed żywiołem, który objął do tej pory łącznie prawie ponad 120 tysięcy hektarów.

W piątek żywioł szalał w 20 regionach Federacji Rosyjskiej. Najpoważniejsza jest sytuacja w obwodach - niżnonowogrodzkim, woroneskim, riazańskim, władimirskim i moskiewskim.

zwedzi, którzy pożegnali się z falą tropikalnych upałów, teraz przeżywają falę ulewnych deszczy, które podtapiają ulice nawet największych miast. Najgorzej jest w południowej i środkowej części kraju, gdzie w ciągu ostatnich 2 dni spadło nawet 90 litrów wody na metr kwadratowy ziemi.

Szwedzkie miasta znalazły się pod wodą

Wśród najbardziej mokrych miast znalazły się Kilsbergen i Goteborg. Studzienki kanalizacyjne nie były w stanie pochłaniać tak dużych ilości wody w krótkim czasie, dlatego pod wodą znalazło się wiele ulic, co znacząco utrudniło komunikację. Podtopienia dotknęły także sam Sztokholm, stolicę Szwecji. Rozlewiska pojawiły się w pobliżu największych centrów handlowych, m.in. Królewski Zakręt. W korkach ugrzęzły tam setki samochodów, ponieważ w obniżeniach pod wiaduktami kolejowymi i w tunelach poziom wody sięgał nawet jednego metra. Niektórzy kierowcy porzucali swe zalane samochody. Jeszcze gorzej było na przedmieściach stolicy. W Södertälje, zamieszkiwanym w znacznej mierze przez uchodźców z Iraku, pod wodą znalazło się większość ulic. Policja poleciła mieszkańcom pozostanie w domach do czasu opadnięcia wody. W różnych regionach kraju ewakuowano kampingi, ponieważ ziemia zmieniła się tam w błoto. W niektórych przypadkach konieczna była pomoc służb ratowniczych, ponieważ obozy zostały odcięte przez wodę od świata. Jak informuje nasza czytelniczka Danuta Sabuk ze Sztokholmu, sytuacja jest bardzo trudna, ponieważ powodzie zbiegły się w czasie z powrotami Szwedów z urlopu. Stąd też gigantyczne korki, zwłaszcza na podtopionych drogach. "Media mają tu tendencję, aby przemilczać anomalie pogodowe w samym kraju i na całym świecie, żeby nie siać paniki. W dodatku Szwedzi często podróżują, dlatego straszenie mogłoby się odbić na wpływach z turystyki. Zauważyłam jednak w ostatnim tygodniu masę informacji pogodowych z całego świata, a zwłaszcza Europy, pomimo wysokiego sezonu. Media chyba zostały zmuszone do zmiany swej uspokajającej taktyki, bo anomalie okazują się zbyt niebezpieczne" - mówi nasza czytelniczka. W najbliższym tygodniu większych zmian w pogodzie oczekiwać nie można. Nadal będzie padać, chwilami obficie, zwłaszcza na południu i w centrum kraju, przy ledwie 20 stopniach.
twojapogoda.pl

phpBB [video]

phpBB [video]

Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Uwaga! Zgorzelec zagrożony zalaniem
2010-08-07
Uwaga! W związku z przerwaniem tamy na Witce fala kulminacyjna pojawi się w Zgorzelcu już za ok. 4 godziny. Apelujemy o zabezpieczenie domów, posesji i mienia w rejonach zagrożonych zalaniem oraz o odprowadzenie samochodów z terenów nadrzecznych. W związku z realną groźbą zalania ujęć wody pitnej prosimy mieszkańców o zabezpieczenie w domach zapasów wody. Prosimy o powiadamianie sąsiadów i rodzin. Spodziewane jest znaczne podniesienie stanu wód w rzekach Nysa Łużycka i Czerwona Woda. Informacja o tym, gdzie zostanie dostarczony piach i worki do zabezpieczania domów i posesji zostanie podana na stronie Urzędu Miasta www.zgorzelec.eu.

[url]http://www.zgorzelec.info/index.php?k_d=27&id=4793&long&t=news2b[/url]

Pamiętaj, że nawet najmniejszy wysiłek przyniesie korzyści w przyszłości. Tutaj nie chodzi o ideę, a o twoje życie! Warto się starać, choć w danej chwili może to wydawać się zupełnie bez sensu.
Miłość i Wdzięczność - najlepsza medytacja, modlitwa, ochrona. Patrz M. Emoto, woda.

thozo pisze:

Bogatynia "Części miasta nie ma"

http://wiadomosci.onet.pl/2700,2207542,dramatyczna_sytuacja_w_bogatyni_czesci_miasta_nie_ma,wydarzenie_lokalne.html

wg RSOE aktualnie na swiecie powodze sie w Indiach, Polnocna Korea, Pakistan
w dniu dzisiejszym przybyly nowe dramatyczne powodzie oprocz polski w Republika srodkowo afrykanska i saksonia/niemcy.

Cytuj:

Thozo, powodzenia, moze w tym naszym :serce: miescie nie bedzie tak zle.

Awatar użytkownika

klio1212 pisze:
Cytuj:

Thozo, powodzenia, moze w tym naszym :serce: miescie nie bedzie tak zle.

Dzięki klio1212 !

W Zgorzelcu myślę, że ok. W sumie to niewiele wiem, bo wkręciłem się wczoraj w noszenie worków na jednej z "barykad" i wróciłem ok 1-szej do domu i poszedłem spać. Z tego co na szybko z ludźmi gadałem - sytuacja została opanowana nawet w najniższym punkcie miasta koło Nysy.

Obserwowałem Nysę. Woda to potęga. Tak szybki nurt i tak szybki przyrost poziomu po przerwaniu tamy - w sumie piękne.

Boostowałem rzekę. Ziemia powiedziała mi, że przeprasza, ale już dłużej nie wytrzyma, jest wściekła. Wibracja się podnosi i konstrukcje ją zaniżające będą niszczone. Miałem wrażenie, że Ziemia pyta mnie co myślę o ewentualnych ofiarach w ludziach. Nie wiedziałem co odpowiedzieć. To było cholernie trudne pytanie. Ale zapewniam, że poczułem ten dylemat Ziemi...
Jestem w kontakcie z naszą planetą, jest to świadomy kontakt energetyczny, czasem coś mi się tam wydaje jeśli chodzi o rozmowę, ale w sumie nie zajmuję się chanellowaniem Ziemi.
Natomiast wczorajszy kontakt poprzez Nysę Łużycką był wyraźny.

Pozdrawiam

Edit: poszukałem, nie tak do końca ok w Zgorzelcu, to miejsce zalewa przy każdej powodzi:

http://www.tvn24.pl/0,1668378,0,1,zgorzelec-uratowany--bogatynia-potrzebuje-chleba-i-wody,wiadomosc.html

http://www.tvn24.pl/28115,1668371,0,1,zgorzelec-sie-obronil,wiadomosc.html

Pamiętaj, że nawet najmniejszy wysiłek przyniesie korzyści w przyszłości. Tutaj nie chodzi o ideę, a o twoje życie! Warto się starać, choć w danej chwili może to wydawać się zupełnie bez sensu.
Miłość i Wdzięczność - najlepsza medytacja, modlitwa, ochrona. Patrz M. Emoto, woda.

Secret Master * 4th Degree
Secret Master * 4th Degree

Cytuj:
Boostowałem rzekę. Ziemia powiedziała mi, że przeprasza, ale już dłużej nie wytrzyma, jest wściekła. Wibracja się podnosi i konstrukcje ją zaniżające będą niszczone. Miałem wrażenie, że Ziemia pyta mnie co myślę o ewentualnych ofiarach w ludziach. Nie wiedziałem co odpowiedzieć. To było cholernie trudne pytanie. Ale zapewniam, że poczułem ten dylemat Ziemi...

Mozesz mi wytlumaczyc jak sie rozmawia z ziemia ?:D zauwazylem ze jak rano przeszla burza to nad zadupiaszczymi terenami lekko poblyskalo i lekko popadalo (moze to przez chembuster) a w miescie niedaleko istny hardcore, pioruny miedzy blokami itd;p

Gigantyczny podział lodowca na Grenlandii
Wielka góra lodowa o powierzchni 206 kilometrów kwadratowych oderwała się od lodowca na Grenlandii – informuje serwis news.bbc.co.uk.
Blok lodu oddzielił się od lodowca Petermann, na północno-wschodnim wybrzeżu Grenlandii. Jest to największy podział lodowca od 1962 roku – informują naukowcy. Pęknięcia w lodowcu Petermann zostały zauważone już w zeszłym roku.

Naukowcy nie są pewni, czy oddzielenie się góry lodowej miało związek z globalnym ociepleniem. Podkreślają jednak, że pierwsze 6 miesięcy tego roku były rekordowo ciepłe.

źródłem niestety Onet
http://wiadomosci.onet.pl/2207518,28350,wiadomosceu.html

Awatar użytkownika

mixerboss pisze:
Cytuj:

Mozesz mi wytlumaczyc jak sie rozmawia z ziemia ?:D zauwazylem ze jak rano przeszla burza to nad zadupiaszczymi terenami lekko poblyskalo i lekko popadalo (moze to przez chembuster) a w miescie niedaleko istny hardcore, pioruny miedzy blokami itd;p

Sam się wczoraj uczyłem. Myślę, że chodzi o otwarcie serca. Wtedy możesz rozmawiać z kotem, psem, łąką, gwiazdą, Ziemią... Teoretycznie proste. Praktycznie - otwarte serce to rzadkość. Rarytas. Do tego jak jesteś facetem to już prawie niemożliwe tak czując i patrząc na co dzień.

O co chodzi? Uczucie, które czujesz jest REALNE i daje bazę, podstawę do rozróżnienia czy to co telepatycznie odbierasz jest prawdziwe czy nie. Jeśli czujesz i jesteś tego pewny jak Zawisza - wtedy wiesz.

Wyobrażać sobie można dowolne rzeczy, setki różnych myśli sobie lecą non stop. Chodzi o to, że serce jest latarnią w tym gąszczu.

Pozdrawiam

phpBB [video]

phpBB [video]

phpBB [video]

Boliwia: katastrofa ekologiczna - ponad milion martwych ryb
Ponad 1 mln ryb, a także tysiące aligatorów, żółwi, delfinów i innych dzikich zwierząt martwych płyną w wielu rzekach w Boliwii.Ekstremalnie niskie temperatury, które w tym roku nawiedziły Boliwię spowodowały obniżenie się temperatury w rzekach poniżej temperatury przetrwania wielu gatunków zwierząt.

W związku z tym, rzeki, jeziora, laguny i stawy hodowlane są przepełnione rozkładającymi się zwierzętami.

Nic takiego nie zostało zanotowane w Boliwii. Mieszkańcy terenów nadrzecznych donoszą że mdły zapach roznosi się dookoła i jest wyczuwalny na wiele km od brzegów rzeki.

W stawach rybnych, uniwersyteckich i przemysłowych połowów straty są katastrofalne.

phpBB [video]

phpBB [video]

Awatar użytkownika

Powódź Bogatynia Zgorzelec. Stan tamy i drogi E352

Wczoraj odwiedziłem drogę między miastami i tamę. Woda zrywając tamę dosłownie zerwała drogę lecąc po prostej. Teraz w poprzek drogi płynie rzeka...
Obrazek
http://grab.by/5OEB

Obrazek
http://grab.by/5OEH

Tama w Niedowie, a właściwie dziura po tamie. Na zalewie robiłem patent na żeglarza. Teraz nie ma zalewu. Jest rzeka Witka na dole i tyle.
Obrazek

Obrazek
http://grab.by/5OFr
http://grab.by/5OER

Pozdrawiam

Awatar użytkownika

timewave pisze:

Cytuj:
Sławny na cały świat jasnowidz Krzysztof Jackowski (47 l.) miał straszną wizję, w której widział kraj pustoszony przez pogodowe kataklizmy. Widział, jak w lipcu nad Polską przetaczają się trąby powietrzne, wichury i mrożące krew w żyłach burze. Istny armagedon zacznie się już za 20 dni! Zagrożenie z jego wizji potwierdzają meteorolodzy, którzy ostrzegają przed gwałtownymi zmianami pogody.

Oby ta wizja się nie sprawdziła, ale niestety, znając nadludzkie możliwości jasnowidzenia Krzysztofa Jackowskiego (47 l.), to tylko płonne nadzieje.

Znany jasnowidz widział koszmar, jaki zgotuje nam w lipcu pogoda. - Końcówka czerwca będzie spokojna, jednak to tylko cisza przed burzą - mówi Jackowski.
- Około 20 lipca nastąpi okres nagłych zmian pogodowych.

Przez 10 dni czekają nas bardzo gwałtowne burze. Nie widzę powtórzenia wielkiej powodzi, jednak mam złe przeczucia odnośnie tego, co nastąpi pod koniec lipca w południowo-zachodniej Polsce. To będzie rejon Wrocławia... tam przez gwałtowne zjawiska pogodowe stanie się wtedy coś, o czym będzie się bardzo głośno mówiło! - ostrzega jasnowidz.

Meteorolodzy nie są w stanie przewidzieć tego, co widzą jasnowidze, jednak zmiany pogodowe, które pojawiają się w Polsce, budzą w nich niepokój. - Od kilku lat obserwujemy coraz częstsze występowanie skrajnych zjawisk pogodowych w Polsce - mówi Agnieszka Głowacka (42 l.), główny meteorolog Meteogroup Polska.

- Naukowcy nie są zgodni co do ich przyczyn, ale z pewnością dużą rolę odgrywa stopniowy wzrost temperatury, czyli zwiększenie ilości energii w atmosferze. Niestety, nie zawsze możemy precyzyjnie przewidzieć groźne zjawiska, np. wyznaczenie konkretnego punktu i momentu powstania trąby powietrznej jest praktycznie niemożliwe - ostrzega ekspert.

http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/widze-jak-polske-niszcza-kataklizmy_144017.html

No i jest.

Bogatynia, najlepsze wideo jakie znalazłem. Chleb z pomocy sprzedawali niektórzy za 20zł.

phpBB [video]

Master Mason * 3rd Degree
Master Mason * 3rd Degree
Awatar użytkownika

http://www.hs.fi/thickbox/video/1135259 ... pThis=true

burza nad Helsinkami, prawie jak Apokalipsa :P

Awatar użytkownika

Sztacheta pisze:
http://www.hs.fi/thickbox/video/1135259 ... pThis=true

burza nad Helsinkami, prawie jak Apokalipsa :P

Nie no serio strasznie to wygląda.

ps. Jak co, to jest też na youtube, gdyby tamto źródło zniknęło, ten sam film:

phpBB [video]

Pozdrawiam

Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree

U mnie w piątek była taka burza...szła ta chmura nad miastem, w jednej chwili zrobiło się ciemno, w życiu takich chmur nie widziałam....Na pewno naturalne to nie jest, no chyba że tak zmienia się klimat :bezradny:

phpBB [video]

phpBB [video]

phpBB [video]

mapa pozarow w rosji

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Rekordy

Rekordowy żar nad Morzem Martwym
Rekordy ciepła na Ukrainie i Białorusi
Największy grad w historii USA
Rekordowy upał panuje na Cyprze
Pogoda zmieniła losy wyprawy na biegun
Jeszcze więcej dymu i nowy rekord ciepła

wiecej

http://www.twojapogoda.pl/kategorie/45,rekordy-pogody

Dramat w północnych Chinach, zginęło 1239 osób

Osunięcia ziemi w prowincji Gansu na północnym zachodzie Chin, największe od dziesięcioleci, spowodowały śmierć 1239 osób, a 588 uważa się zaginionych - podała chińska agencja Xinhua

http://wiadomosci.onet.pl/2210216,12,dramat_w_polnocnych_chinach__zginelo_1239_osob,item.html

phpBB [video]

fotogaleria

http://tg24.sky.it/tg24/mondo/photogallery/2010/08/09/incendi_russia_vista_satellite_popup.html?p=2

phpBB [video]

phpBB [video]

W Boliwii zamarzaja ryby

Cytuj:
Fala mrozów, która nawiedziła tropikalne regiony Ameryki Południowej, sprawiła, że na skutek wychłodzenia organizmu zmarło już kilkaset osób. Jest tak zimno, że w rzekach zaczęły zamarzać ryby.

Podczas, gdy w wielu zakątkach Europy, Azji i Ameryki Północnej panują rekordowe upały, na południowej półkuli Ziemi trwa astronomiczna zima. Nie jest ona typowa, a więc łagodna, lecz najbardziej mroźna od prawie półwiecza. Fale mrozów zmierzają w głąb kontynentu południowoamerykańskiego. Docierają do Argentyny, Peru, Chile, Brazylii, Urugwaju, Paragwaju i Boliwii.

W każdym kraju na skutek wychłodzenia organizmu zmarło od kilkunastu do kilkudziesięciu osób. Łączna liczba ofiar śmiertelnych fali chłodów wynosi około 225 i nadal wzrasta. Dokładnie nie można określić ilości ofiar, ponieważ część ludzi zmarło pośrednio na skutek mrozów na zakaźne choroby układu oddechowego, głównie na grypę i zapalenie płuc. Wśród ofiar znajdują się głównie dzieci i osoby starsze. W samym Peru zapalenie płuc spowodowało w górskich wioskach śmierć 400 osób.

We wschodniej Boliwii temperatura nocami zaczęła spadać do zera, po raz pierwszy od 47 lat. Temperatura miejscowych rzek obniżyła się ze standardowych, jak na tą porę roku, 20 stopni do zaledwie zera. Tropikalne ryby zaczęły zamarzać. Rybacy i wędkarze mówią o wielkiej katastrofie ekologicznej. W rzekach znajduje się 6 milionów śniętych ryb. Mieszkańcy nie mają dostępu do zasobów wody pitnej, ponieważ martwe ryby zanieczyściły rzeki na znacznych odcinkach. W boliwijskim Santa Cruz temperatura spadła do 2,7 stopnia. Tak zimno nie było tam od 29 lat.

Także w Peru temperatura osiągnęła niespotykany od lat poziom. W stolicy, mieście Lima, temperatura była tylko o 1,4 stopnia wyższa niż podczas rekordowego chłodu w 1964 roku. W Argentyńskiej prowincji La Rioja śnieg spadł po 30 latach przerwy. Natomiast w najcieplejszych regionach Chile temperatura obniżyła się do zera, pierwszy raz od 1993 roku.

Mimo iż do wiosny jest coraz bliżej, to jednak ocieplenia wciąż nie widać. W najbliższych dniach nadzwyczaj zimno będzie w północnej Argentynie, Boliwii, Paragwaju, Urugwaju, południowej i wschodniej Brazylii oraz na górskich przestrzeniach Chile i Peru. Tam temperatura może być nawet o 10 stopni niższa od tej zwykle notowanej w połowie sierpnia.

twojapogoda.pl

Jak zapowiedziano gwałtowne zmiany klimatyczne w filmie "Pojutrze" z tym, że nie podaje się przyczyn a te są dwojakie: naturalne i sztuczne.

Jeśli filmy z Hollywood są zapowiedziami nadchodzących wydarzeń i planów np. "Knowing" (2009) to strach się bać odnośnie zapowiedzi z filmu: "Wojna światów" 2005. :język:

Ostatnia i niemal ostateczna karta...

phpBB [video]

spektakularne widowisko
Po trzęsieniu ziemi, które nawiedziło wczoraj Wyspy Liparyjskie, grzbiet góry zjezdza i opada do mozna.
wszystko zarejestrowala kamera

http://tg24.sky.it/tg24/cronaca/2010/08/17/terremoto_lipari_frana_immagini.html

to co teraz sie dzieje jest jakieś biblijne.

Pakistan juz 20 mln ludzi poszkodowanych
phpBB [video]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 506 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 17  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]