Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 16 sty 2021, 3:14

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 506 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17
Autor Wiadomość
Post: 22 cze 2013, 12:54 
Offline
Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lut 2013, 16:42
Posty: 3412
Płeć: mężczyzna
Kanada: Powódź zmusiła do ewakuacji centrum Calgary

Powodzie spowodowane przez ulewne deszcze zmusiły władze do zarządzenia ewakuacji mieszkańców centrum Calgary, w kanadyjskiej prowincji Alberta. Co najmniej 3 osoby poniosły śmierć.

żródło i zdjęcia

_________________
doświadczenie jest prawdziwe wewnątrz pudełka,ale samo pudełko już nieNa górę
 Wyświetl profil  
 
 

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 22 cze 2013, 12:54 
Offline
VIP Member
Awatar

Rejestracja: 17 kwie 2009, 22:37
Posty: 10000
Lokalizacja: PLNa górę
   
 
 
Post: 24 cze 2013, 20:40 
Offline
Grand Master Architect * 12th Degree
Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 kwie 2009, 19:38
Posty: 942
Lokalizacja: silesia - hindenburg
Płeć: mężczyzna
UWAGA!!
Cytuj:
Prognoza pogody na miesiąc lipiec 2013

I-sza dekada, początek miesiąca przyniesie dalszy ciąg pogody dynamicznej z jaką mieliśmy do czynienia w końcu czerwca, jednak dynamika pogodowa lipca będzie znacznie intensywniejsza.

W ciągu tej dekady należy spodziewać się znacznego wzrostu wietrzności do wiatru silnego i bardzo silnego (mogą wystąpić wichury o znacznej intensywności) połączonego z dużą ilością opadów, czy to w formie burz, czy opadów o charakterze ciągłym.

Po upływie połowy dekady należy spodziewać się spadku wilgotności – parności powietrza.

Temperatury w ciągu dekady wysokie i bardzo wysokie, na przełomie dekad ewidentne zmiejszenie dynamiki pogody połączone z napływem tropikalnych temperatur.

II – dekada, początek w temperaturach wysokich i bardzo wysokich z niewielką dynamiką pogodową jak też z niewielką ilością opadów , lub bez opadów ,wiatr słaby i umiarkowany.

Przełom dekady 14-15 przebudowa układów ciśnienia zwiastująca przemiany w atmosferze na większą skalę. Podczas tego procesu należy spodziewać się wiatru silnego i bardzo silnego, mogą wystąpić znaczne opady deszczu, po czym na bardzo krótki czas wróci okres tzw. dobrej pogody.

Wyniki owej przebudowy, zmiany położenia układów ciśnienia w sposób bardziej zdecydowany dadzą znać o sobie po upływie dwóch trzech dni i okażą się procesem ciągłym. U schyłku dekady zaobserwujemy skokowo pojawiające się narastanie dynamiki atmosferycznej, owa skokowość w trzeciej dekadzie okaże się dłuższym procesem.

Do końca dekady temperatury wysokie i bardzo wysokie , z wzrastającą dynamiką tzn. wzrost siły wiatru, oraz większa częstotliwość opadów.

III dekada, w dalszym ciągu temperatury wysokie i bardzo wysokie z tym, że chłodne wieczory i ranki zaczniemy obserwować nieco wcześniej nie od Anki, a mianowicie od samego początku dekady,czyli wystąpią znaczne dobowe wahania temperatury.

Zapowiedziany proces skokowo narastającej dynamiki pogodowej będzie trwał do połowy dekady z tym, że owa dynamika utrzyma się na poziomie wysokim i bardzo wysokim do końca miesiąca, przy apogeum ok. 27 lipca. Zaburzony zostanie stereotypowy układ terytorialny jak i dobowy temperatur letnich obserwowany od wielu dziesięcioleci, czyli tam gdzie zawsze było cieplej będzie zimniej i na odwrót.

Przewidywany taki stan atmosfery zaowocuje badzo intensywnym wiatrem, połączonym z dużymi opadami o charakterze ciągłym, przewiduję także wystąpienie kilku dni słonecznych , temperatury wysokie przy wietrze i opadach niższe.

Dni z pogodą szczególnie dynamiczną to 21, 22, 27, 29, oraz 31.

Ostrzeżenia

W lipcu należy spodziewać się bardzo intensywnych i skrajnych zachowań tak atmosfery jak i zwiększonej aktywności sejsmicznej jak i tektonicznej, oczywiście zagrożenie jest adekwatne do właściwości terytorialnych, jednak zjawiska takie mogą pojawić się na terenach geologicznie mniej aktywnych.

W ciągu miesiąca prognozuję wystąpienie znacznego zagrożenia powodziowego tak w Polsce jak i wielu innych krajach.

Ostrzeżenie dotyczy szczególnie krajów basenu Morza Środziemnego, a także krajów gdzie trwają różnego rodzaju niepokoje społeczne, bądź konflikty zbrojne.

Mogą również wystąpić zjawiska bardzo znacznych spadków temperatur szczególnie nocnych , w górach i na terench chłodniejszych w okolice bliskie zera lub poniżej zera, przy stosunkowo wysokich temperaturach dziennych dotyczy to także innych rejonów Europy.

Bez wątpienia przyroda sprawi nam o wiele więcej niespodzianek jakie jesteśmy w stanie przewidzieć jeśli się zważy,że stoimy u progu Małej Epoki Lodowej i jak dotychczas z takim procesem nikt z żyjących nie miał bezpośredniego kontaktu. Należy zaznaczyć, że po Małej Epoce Lodowej , czyli po Biblijnych „ 7 latach chudych” czy też po „10 plagach egipskich” obudzimy się w całkiem innym świecie.

W przypadku zbliżającej się Małej Epoki Lodowej poważnemu egzaminowi poddawane są numeryczne i modelowe wzorce prognozowania pogodowego, sprawdzające się podczas normalnego procesu zachowań atmosferycznych. Śmiem twierdzić , że komputerom, satelitom jak i modelom cyfrowym brak jest ducha , a także przygotowania historyczno – dziejowego i filozoficznego.

Stan przyrody określany Małą Epoką Lodową w jaki obecnie wkraczamy sygnalizuję od poczatku roku 2010, czyli parę lat od Nobla za globalne ocieplenie. Patrz Eko Radio-stara witryna, oraz mój bloog www. apokalipsa-eden.pl.Trzebnica dnia 23.06.2013r.

TAT Mroziński

P.S.

Chętnie i z pokorą wysłucham rzeczowej krytyki.
Źródło:
http://www.apokalipsa-eden.pl/


W przypadku prognozy czerwcowej - to jak na razie się wszystko sprawdza co do joty ...

_________________
Dziękuję za świadomość wszystkich ludzi oraz miłość i radość wynikającą z wolności umysłu pozwalającej być TERAZ i TU !!!

Odwiedź:
Festiwal Filmów Kontrowersyjnych
http://www.ffk.org.pl
http://video.anyfiles.pl/videoblog/FFK_TV/16839
http://vimeo.com/user4926347/videos
http://www.dailymotion.com/FFK_TVNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 26 cze 2013, 19:33 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree

Rejestracja: 23 lip 2010, 10:45
Posty: 1823
Anomalia niepogodowa, ale związana z pogodą.Czarne chmury nad Instytutem Meteorologii i Gospodarki Wodnej. IMGW pod ostrzałem krytyki w sieci

Zaczęło się od tego, że Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zakazał niekomercyjnemu serwisowi publikacji danych z radarów pogodowych, wywołując tym samym skandal na całą Europę. Dane, do których dostęp blokuje instytut, przedstawiają między innymi lokalizację i natężenie opadów.

Z tych wskaźników często korzystają internauci, którzy nawzajem ostrzegają się o zagrożeniu podtopieniami i powodziami. Tymczasem IMGW skutecznie utrudnia dostęp do tych informacji, publikując je na swoich stronach z opóźnieniem i bardzo często w nieczytelnej formie.

IMGW jest serwisem podlegającym Ministerstwu Środowiska, finansowanym z naszych podatków. Mimo to Instytut wymaga dodatkowych odpłat za udostępnianie danych dotyczących pogody.

Niedawno internautom błysnęło światełko z nadzieją na zmiany. W Czechach powstał serwis RadarEu.cz, dzięki któremu można śledzić dane zbierane przez radary pogodowe w całej Unii. Przez pewien czas swoje dane udostępniał także IMGW, jednak bardzo krótko. Instytut błyskawicznie wysłał do właścicieli serwisu pismo, w którym zażądał zaprzestania udostępniania danych pobieranych z radarów IMGW. Dzięki temu, na mapie pogodowej stworzonej przez RadarEu jedyną białą plamą wśród krajów UE jest... Polska.

Na oficjalnym profilu na Facebooku pojawiło się mnóstwo wpisów, w ostrych słowach krytykujących postawę IMGW:

W PZPNie zaczęły się zmiany, przyjdzie i na Was kolej. Ja nie wymagam udostępnienia danych radarowych, ale żądam! W innym przypadku oddajcie pieniądze do budżetu państwa.

Za tę decyzję zapłacą ludzie, których znienacka dopadnie żywioł. Gdybym był pracownikiem instytutu, jednego dnia nie usiedziałbym spokojnie, mając na sumieniu ludzkie nieszczęście i świadomość, że ci, których to spotkało, utrzymują mnie ze swoich podatków.

Gratuluję. Ale dość tej samowolki. Odpowiednie listy jeszcze w tym tygodniu trafią na ręce posłów z komisji ochrony środowiska. Takowe trafią także do ministra i vice ministra środowiska. Odpowiednie adnotacje trafią także do mediów - na pewno z chęcią zainteresują się tym, że blokujecie dostęp do danych tak samo jak Białoruś (A przepraszam, więcej danych publikują służby białoruskie). Proponuję powoli zastanowić się, jak udostępniać dane z Cappi i Zhail.

Niestety ale za decyzje (błędne) przyjdzie wam zapłacić. Rozpoczęła się lawinowa akcja społeczna mająca na celu przywrócenia dostępu do PUBLICZNYCH, JAWNYCH i OGÓLNODOSTĘPNYCH danych. Wszak IMGW jest spółką PAŃSTWOWĄ. Panie Ostojski, Pana chwile w tej firmie są już policzone.

Kolejna państwowa instytucja do zaorania - inaczej tego nie da się naprawić. Przechowalnia nieudaczników. Oni dalej pracują jak za głębokiej komuny, a stronę zrobiły im gimbusy.

A od czego Wy jesteście? Czy tylko od wyciągania kasy od Obywateli? Wstyd - Europa już dawno się z nas śmieje.

Na tak dużą falę krytyki zareagował zastępca dyrektora IMGW Rafał Bąkowski. Stwierdził w komunikacie, że serwis RadarEu.cz w ogóle nie poinformował Instytutu o zamiarze wykorzystania danych z radarów IMGW. Co nie do końca okazało się prawdą, gdyż pismo do IMGW od RadarEu.cz wpłynęło już w styczniu 2011 r. Jednak w dalszej części korespondencji Bąkowskiego, zezwala on na trzymiesięczne, bezpłatne korzystanie z danych IMGW przez czeski serwis, dając im czas na skontaktowanie się z instytutem w celu nawiązania współpracy.

Nie zapowiada się, żeby ta postawa dyrektora z instytutu załagodziła sytuację. Internauci zapowiadają, że będą do skutku domagać się udostępniania w celach niekomercyjnych danych zebranych przez IMGW, z racji tego, iż Instytut jest finansowany z pieniędzy publicznych.

mc, twojapogoda.pl


http://wpolityce.pl/wydarzenia/56742-czarne-chmury-nad-instytutem-meteorologii-i-gospodarki-wodnej-imgw-pod-ostrzalem-krytyki-w-sieciNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 29 cze 2013, 22:16 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 gru 2010, 10:50
Posty: 1901
Cytuj:
Tektoniczna i Klimatyczna Broń HAARP (S.A.Sall)
Tu trzeba najpierw postawić pytanie, kto jest właścicielem tej broni i jakie cele ona spełnia? Najpierw opowiem o broni, która związana jest z kompleksem HAARP ponieważ korzystanie z innych rodzajów broni jest trywialne… a nas interesuje właśnie ta broń, której kompleks HAARP należy do Brytyjskiej korporacji Air-Space.
Siergiej Albertowicz Sall:

phpBB [video]_________________
Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 07 lip 2013, 11:54 
Offline
Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lut 2013, 16:42
Posty: 3412
Płeć: mężczyzna
Na Antarktydzie wystąpiło z brzegów podziemne jezioro

Obrazek
Foto: Flickr.com/Rita Willaert/cc-by-nc

Na Antarktydzie naukowcom udało się odnaleźć oznaki kolosalnej podziemnej powodzi, która skumulowała około 6 miliardów ton wody niedaleko oceanu. Powódź mogło spowodować wystąpienie z brzegów gigantycznego jeziora Cook, które znajduje się pod pokrywą lodową kontynentu. Ilość zgromadzonej wody w tym miejscu można porównać z dwukrotną objętością wody w Tamizie.

Według danych uzyskanych z satelity, jezioro znajduje się pod 2,7-kilometrową warstwą lodu, który osiadł w tym miejscu, gdzie powstała powódź. Punkt kulminacyjny powodzi datowany jest na lata 2007-2008 i trwał około 18 miesięcy. Teraz obserwujemy jej konsekwencje w postaci zapadniętego lodu.

źródło:
http://polish.ruvr.ru/2013_07_07/Na-Ant ... e-jezioro/

-=-
ciekawe jaki ta woda ma smak Mruga ..może do butelek [szklanych] by się nadała do picia od razu - napiłbym się spokojnie.. :tak:

_________________
doświadczenie jest prawdziwe wewnątrz pudełka,ale samo pudełko już nieNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 07 lip 2013, 12:40 
Z jakich brzegów może wystąpić PODZIEMNE jezioro? :wacko: Chyba, że królestwo Agharty faktycznie istnieje i szykuje się ujawnienie... :ninja: :so:

Z kontekstu wynika, że to podlodowe jezioro, a nie podziemnie...Znów tytuł szukający sensacji i wprowadzający w błąd. :bangheadwall:Na górę
   
 
 
Post: 08 lip 2013, 0:03 
Offline
Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree

Rejestracja: 04 gru 2011, 17:42
Posty: 99
Płeć: mężczyzna
Czepiasz się Podróżnik, jakbyś miał w umowie adnotację, że wysokość premii jest uzależniona od odsłon strony,
to też byś nie sypiał i produkował tematy z sensacyjnymi tytułami.
Ludzie tu na chleb zarabiają... miej żesz trochę litości :DNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 08 lip 2013, 11:43 
Offline
Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lut 2013, 16:42
Posty: 3412
Płeć: mężczyzna
naukowcy,jak zauważyłem drążą ten krater od paru lat -no ale zainteresowani sami od siebie by nie wpadli na to ,że jednak oba bieguny się topią i niekoniecznie sama działalność kraterów ma na to wpływ .
Info na temat krateru pojawło sie już w 2006r:

"450 kilometrowy krater na Antarktydzie

Naukowcy znaleźli ogromny krater pometeorytowy znacznie większy niż ten który zabił dinozaury 65
milionów lat temu. 450- kilometrowy krater został odkryty ponad półtora kilometra pod powierzchnią
lodową Antarktydy. Naukowcy sądze iż, krater ten może mieć związek z wymieraniem większości gatunków żyjących wtedy na Ziemi. Miało to miejsce 250 milionów lat temu w okresie Triasu i Permu.

Prawdopodobnie to zdarzeniu utorowało drogę do opanowania Ziemi przez dinozaury. Ulokowanie i rozmiar krateru może wskazywać na to iż, przyczynił się on do powstania ryftu – pęknięcia co spowodowało oderwanie Australii od superkontynentu Gondwana i wypchnięcie jej na północ. Krater ulokowany na Antarktydzie jest ponad 2 razy większy od tego na półwyspie Yucatan zabijającego dinozaury - (spowodowanego przez obiekt o średnicy ok. 10km). Naukowcy doszli do wnioski iż, krater taki jak pod lodami bieguna Ziemi, musiało spowodować ciało o średnicy 50 km !
Jest to kolejny dowód na to iż meteoryty miały ogromny wpływ na kształtowanie się ewolucji w historii
Ziemi. Wystarczy spojrzeć na Księżyc jakie posiada „blizny” od uderzeń różnego rodzaju ciał
kosmicznych. Dlatego też, nie ma się co dziwić, że co rusz są odnajdywane nowe kratery na Ziemi. Jednak na naszej planecie łatwo ulegaja erozji przez co niestety stają się niewidoczne."
źródło:
http://www.pkim.org/?q=pl/node/157
-=-

a sam krater wygląda tak:
Obrazek

zamiast może Tamizy inne porównanie - masa wody wydostająca się jest równoważna z ilością wody
w szkockim jeziorze Loch Ness.

samo topnienie Grenlandii czy Antarktydy na przestrzeni lat:
http://ziemianarozdrozu.pl/encyklopedia ... antarktydy

albo:

Obrazek
Zmiany masy lodowej na Antarktydzie od kwietnia 2002 do lutego 2009 roku. Niebieskie krzyżyki oznaczają danie niefiltrowane. Dane z odfiltrowanymi zmianami sezonowymi są oznaczone czerwonymi krzyżykami. Najlepiej pasujący trend kwadratowy jest oznaczony liną zieloną (Velicogna 2009).
źródło:
http://www.skepticalscience.com/arg_na- ... a-lodu.htm

i tym sposobem @Sensor ..wpadnie znowu parę groszy z odsłon ...może nie tyle na chlebek ,co na jakiś zaplanowany może fakultet np. do Cajamarca :język:

_________________
doświadczenie jest prawdziwe wewnątrz pudełka,ale samo pudełko już nieNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 14 lip 2013, 23:06 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 gru 2010, 10:50
Posty: 1901
Cytuj:
Naukowcy stworzyli sztuczne chmury z plazmy za pomocą systemu HAARP.
Daniel Parry, navy.mil
USA
2013-07-13

Obrazek

Fizycy i inżynierowie z US Naval Research Laboratory (NRL) z Wydziału Fizyki Plazmy, pracujący w obiekcie nadajnika HAARP (High-frequency Active Auroral Research Program), Gakona, Alaska, z powodzeniem stworzyli chmurę z wysokiej gęstości plazmy w górnych warstwach ziemskiej atmosfery.

"Poprzednie sztuczne chmury plazmy utrzymywały się zaledwie przez dziesięć minut lub mniej", powiedział Paul Bernhardt, Ph.D., z sekcji NRL i plazmy. "Ta wyższej gęstości “kula” plazmy była utrzymywana przez transmisję HAARP przez godzinę i zgasła dopiero po zakończeniu nadawania transmisji z HAARP."

Obrazek

e świecące wyładowania w górnej atmosferze powstały jako część sponsorowanych przez DARPA podstawowych badań właściwości i działania jonosfery do zbadania zjawisk jonosferycznych i ich wpływu na komunikację i pogodę.

Wykorzystując 3,6-megawatowy, wysokiej częstotliwości (HF) nadajnik HAARP, badano chmury lub kule plazmy by wykorzystywać je jako sztuczne lustra, na wysokości 50 km poniżej naturalnej jonosfery, które mają być wykorzystane do odbijania radaru HF i sygnałów komunikacyjnych.
[...] Obrazy sztucznych kul plazmy pokazują, że zmieniają się one dynamicznie i burzliwe ze zmieniającymi się strukturami gęstości. Fale elektrostatyczne generowane przez radiowe transmisje HAARP są odpowiedzialne za przyspieszenie elektronów do wystarczająco wysokiej energii by wytworzyć wyładowania jarzeniowe w neutralnej atmosferze na wysokościach około 170 km.
http://www.prisonplanet.pl/nauka_i_technologia/naukowcy_stworzyli,p1948310376


-- 15 lip 2013, 00:09 --

Cytuj:
Naukowcy stworzyli sztuczne chmury z plazmy za pomocą systemu HAARP.
Daniel Parry, navy.mil
USA
2013-07-13

Obrazek

Fizycy i inżynierowie z US Naval Research Laboratory (NRL) z Wydziału Fizyki Plazmy, pracujący w obiekcie nadajnika HAARP (High-frequency Active Auroral Research Program), Gakona, Alaska, z powodzeniem stworzyli chmurę z wysokiej gęstości plazmy w górnych warstwach ziemskiej atmosfery.

"Poprzednie sztuczne chmury plazmy utrzymywały się zaledwie przez dziesięć minut lub mniej", powiedział Paul Bernhardt, Ph.D., z sekcji NRL i plazmy. "Ta wyższej gęstości “kula” plazmy była utrzymywana przez transmisję HAARP przez godzinę i zgasła dopiero po zakończeniu nadawania transmisji z HAARP."

Obrazek

e świecące wyładowania w górnej atmosferze powstały jako część sponsorowanych przez DARPA podstawowych badań właściwości i działania jonosfery do zbadania zjawisk jonosferycznych i ich wpływu na komunikację i pogodę.

Wykorzystując 3,6-megawatowy, wysokiej częstotliwości (HF) nadajnik HAARP, badano chmury lub kule plazmy by wykorzystywać je jako sztuczne lustra, na wysokości 50 km poniżej naturalnej jonosfery, które mają być wykorzystane do odbijania radaru HF i sygnałów komunikacyjnych.
[...] Obrazy sztucznych kul plazmy pokazują, że zmieniają się one dynamicznie i burzliwe ze zmieniającymi się strukturami gęstości. Fale elektrostatyczne generowane przez radiowe transmisje HAARP są odpowiedzialne za przyspieszenie elektronów do wystarczająco wysokiej energii by wytworzyć wyładowania jarzeniowe w neutralnej atmosferze na wysokościach około 170 km.
http://www.prisonplanet.pl/nauka_i_technologia/naukowcy_stworzyli,p1948310376

_________________
Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 15 lip 2013, 22:49 
Offline
Master Elect of Nine * 9th Degree
Master Elect of Nine * 9th Degree

Rejestracja: 18 gru 2011, 5:38
Posty: 315
O ile pamiętam w kwartalniku UFO była mowa przy rozmowie człowieka z przedstawicielem cywilizacji pozaziemskiej (CE-IV) że "zapłonie atmosfera". Taka była prognoza - oni widzą przyszłość. Widocznie ta przyszłość się sprawdziła.

Wtedy nie rozumiałem co to może oznaczać.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 19 lip 2013, 12:18 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 gru 2010, 10:50
Posty: 1901
Cytuj:
Prison Planet

Systemy kontroli pogody do roku 2025. #2

Prisonplanet.pl
Polska
2013-07-18

Obrazek

Koncepcja działań.
Istotnym składnikiem systemu modyfikacji pogody jest zestaw technik interwencyjnych stosowanych do modyfikowania pogody. Szereg konkretnych metod interwencyjnych jest ograniczonych tylko przez wyobraźnię, ale z kilkoma wyjątkami obejmują one emisję albo energii albo substancji chemicznych do procesu meteorologicznego w odpowiedni sposób, w odpowiednim miejscu i czasie.

phpBB [video]


Interwencja może być zaprojektowana do zmiany pogody na wiele sposobów, takich jak wpływ na zachmurzenie i opady, intensywność burz, zmiany klimatu, przestrzeni lub mgły.

[...] Badanie Williama M. Graya i in. badało hipotezę "uzyskania znaczącego korzystnego wpływu przez rozsądne wykorzystanie potencjału absorpcji energii słonecznej przez czarny pył węglowy." Badanie ostatecznie stwierdziło, że ta technologia może być wykorzystana do zwiększenia opadów w mezoskali, generowania chmur cirrusowych i zwiększenia cumulonimbusów (burzowych) chmur w suchych obszarach.

Technologia może być opisana w następujący sposób. Tak jak czarny dach łatwo absorbuje energię słoneczną, a następnie wypromieniowuje ciepło w słoneczny dzień, sadza również łatwo absorbuje energię słoneczną. Rozproszony w mikroskopijnej formie lub "pyle" w powietrzu nad dużym zbiornikiem wodnym, węgiel staje się gorący i ogrzewa otaczające powietrze, zwiększając w ten sposób ilość odparowywania ze zbiornika wodnego. Ponieważ otaczające powietrze nagrzewa się, parcele powietrza uniosą się, a para wodna zawarta w powietrzu skondensuje się tworząc chmury. Wraz ze zwiększaniem się kondensacji oparów, z czasem, kropelki chmur będą zwiększały swoją wielkości i ostatecznie staną się zbyt duże i ciężkie by utrzymać się w powietrzu i spadną w postaci deszczu lub innych form opadów

[...] Liczne techniki rozpylania zostały już zbadane, ale najbardziej wygodną, bezpieczną i opłacalną omawianą metodą jest zastosowanie silników odrzutowych z dopalaczami by podczas lotu wygenerować cząstki węgla przelatując nad celem. Te metody oparte są na wtrysku paliwa ciekłego węglowodoru do gazów w komorze dopalania. Ta metoda bezpośredniego generowania okazała się bardziej pożądana niż inna wiarygodna metoda (tj. transport dużych ilości wyprodukowanego, odpowiedniej wielkości pyłu węgla na żądaną wysokość).

phpBB [video]

.

[...] Do tej pory, wiele pracy włożono w bezzałogowe pojazdy latające UAV, które mogą dokładnie (jeśli nie całkowicie) dorównywać możliwościami względem samolotów kierowanych przez pilotów. Jeśli technologia UAV była by połączona z technologiami niewidzialności dla radarów i pyłu węglowego, wynikiem mógłby być bezzałogowy samolot niewidzialny dla radarów latający do obszarów docelowych, będący w stanie spontanicznie wytwarzać pył węglowy w dowolnym miejscu.

Mgły.
Istnieją nowe technologie, które mogą mieć istotne aplikacje dla rozpraszania mgły. Jak wspomniano wcześniej, ogrzewanie jest najbardziej skuteczną metodą rozpraszania najczęściej występujących rodzajów mgły. Niestety, okazało się to niepraktyczne dla większości przypadków i było by trudne do przeprowadzenia podczas nieprzewidzianych operacji. Jednak rozwój kierunkowych technologii promieniowania energetycznego, takich jak mikrofale i lasery, może dostarczyć nowe możliwości. Badania laboratoryjne wykazały, że mikrofale mogą skuteczne rozpraszać mgły.

[...] Ostatnie eksperymenty w badawczych laboratoriach wojskowych wykazały możliwość generowania mgły. Używano profesjonalnego sprzętu do generowania gęstej mgły na obszarze 100 metrów. Dalsze badania wykazały, iż mgły są skuteczne w blokowaniu dużej części widma UV / IR / spektrum widzialnego, skutecznie maskując emitery takiego promieniowania przed broniami działającymi na podczerwień.

Burze.
Celowość modyfikacji burzy dla wspierania celów wojskowych jest najbardziej agresywnym i kontrowersyjnym typem modyfikacji pogody. Szkody spowodowane przez burze są rzeczywiście przerażające. Dla przykładu, sztorm tropikalny ma energię równą 10.000 jednomegatonowych bomb wodorowych. W 1992 huragan Andrew całkowicie zniszczył bazę Homestead AFB, Floryda, powodując ewakuację większości samolotów wojskowych w południowo-wschodnich Stanach Zjednoczonych i spowodował szkody warte 15.5 miliardów dolarów. [...] Technologie modyfikacji pogody mogą obejmować techniki, które zwiększają uwalnianie ciepła utajonego w atmosferze, zapewniają dodatkową parę wodną dla rozwoju zarodków chmur, i zapewniają dodatkową powierzchnię i dolne atmosferyczne podgrzewanie w celu zwiększenia atmosferycznej niestabilności. Decydujące dla powodzenia każdej próby wywołania zarodka burzowego są istniejące wcześniej lokalne i regionalne warunki atmosferyczne. Atmosfera musi być już warunkowo niestabilna i na dużą skalę dynamika musi wspierać rozwój pionowych chmur. Wysiłki przy takiej modyfikacji pogody koncentrowały by się na zapewnieniu dodatkowych "warunków", które sprawiają, że atmosfera stała by się na tyle niestabilna by wygenerowała chmurę i ostatecznie rozwój zarodka burzowego."

Mamy tutaj tym samym dokładny plan ataków pogodowych (nie do odróżnienia od naturalnych zjawisk meteorologicznych) gdzie w pierwszej fazie rozpyla się nad zbiornikami wodnymi sadze by wygenerować chmury a następnie wykorzystując inne techniki tworzy się niestabilne warunki pogodowe dla tworzenia burz czy nawet huraganów. Z wielu informacji w internecie, blogów i obserwacji niezależnych obserwatorów tego typu techniki są już wykorzystywane, a nawet testowane na nieświadomych populacjach.


Obrazek

"Dominacja komunikacji za pośrednictwem modyfikacji jonosfery.
Modyfikacja jonosfery w celu polepszenia lub zakłócenia komunikacji stała się ostatnio przedmiotem aktywnych badań. Według Lewisa M. Duncana i Roberta L. Showena, były Związek Radzicki przeprowadził badania teoretyczne i doświadczalne w tym zakresie na poziomie znacznie większym niż porównywalne programy na Zachodzie. Istnieje silna motywacja do prowadzenia tych badań, ponieważ indukowane modyfikacje jonosfery mogą wpływać na, a nawet niszczyć, działanie systemów radiowych opartych na rozprzestrzenianiu się fal przez zmodyfikowany region. Kontrolowane wytwarzanie lub przyspieszone rozpraszanie jonosferycznych zaburzeń może być wykorzystywane do produkcji nowych dróg rozprzestrzeniania się fal, w przeciwnym razie niedostępnych, odpowiednich dla wybranych misji częstotliwości radiowych. Zaproponowano liczne metody badań i poszukiwań zmiany jonosfery, w tym rozpylanie oparów chemicznych i ogrzewania ich za pomocą promieniowania elektromagnetycznego lub strumieni cząstek (takich jak jony, neutralne cząsteczki, rentgenowskie, cząsteczki MeV (megaelektronowolt) i energetycznych elektronów).

Film: HAARP czyli kontrola nad pogodą.

phpBB [video]


Ważne jest, aby pamiętać, że wiele technik, modyfikowania górnej atmosfery zostały z powodzeniem zademonstrowane doświadczalnie. Naziemne techniki modyfikacji realizowane w byłym Związku Radzieckim obejmowały pionowe ogrzewanie poprzez wykorzystanie wysokiej częstotliwości fal radiowych HF, skośne ogrzewanie HF, ogrzewanie mikrofalowe oraz magnetosferyczne modyfikacje.

[...] "Na początku 1980 roku, Brazylia przeprowadziła eksperyment modyfikacji jonosfery przez rozpylenie środków chemicznych."

[...] Stworzenie jednolitej sztucznej jonosfery zostało zaproponowane przez radzieckiego naukowca A.V. Gurevicha w połowie 1970 roku. Sztuczne lustro jonosferyczne (AIM) służyłoby jako precyzyjne lustro dla promieniowania elektromagnetycznego o wybranej częstotliwości lub zakresu częstotliwości. Było by to użyteczne zarówno dla kontroli punktowej przyjaznych komunikatów oraz przechwytywania transmisji nieprzyjaciela.

[...] Sztuczne lustro jonosferyczne mogło by teoretycznie odbijać fale radiowe o częstotliwości do 2 GHz, które są prawie dwa rzędy wielkości większe od fal odbijanych przez naturalną jonosferę. Mikrofalowe zapotrzebowanie mocy dla takiego systemu znacznie przewyższa moc obecnych najnowocześniejszych systemów w 1992 roku, jednak w 2025 roku taka moc może być łatwo osiągalna."

Obrazek

[...] Eksplodowanie / wyłączanie jednostek kosmicznych w przestrzeni okołoziemskiej.
Jonosfera mogłaby być sztucznie naładowana promieniowaniem w pewnym momencie, tak że stała by się nieprzyjaznym środowiskiem dla satelit lub innych konstrukcji kosmicznych. Wynik takiego działania może oscylować od tymczasowego wyłączenia celu do jego całkowitego zniszczenia poprzez wywołaną eksplozję.

[...] Dodatkowo, wykorzystanie zdolności wysokiej częstotliwość fal radiowych (HF) dla przyśpieszania elektronów do stosunkowo wysokich energii może również ułatwić degradację zasobów kosmicznych wroga poprzez ukierunkowane bombardowania wywołanych przez HF wiązek elektronów. Tak jak w przypadku sztucznych zakłóceń komunikacyjnych HF i wywołanej scyntylacji, degradacja statku kosmicznego wroga za pomocą takich technik byłaby skutecznie nie do odróżnienia od naturalnych efektów środowiskowych. Badanie i optymalizacja mechanizmów przyspieszania cząstek za pomocą HF dla celów przyjaznych i wrogich jest ważnym obszarem przyszłych badań."

Sztuczna pogoda.
"Podczas gdy większość atmosferycznych modyfikacji działa na bazie określonych, wcześniej istniejących warunków, możliwym jest uzyskanie niektórych skutków pogodowych sztucznie, niezależnie od istniejących wcześniej warunków. Na przykład, możliwe jest stworzenie wirtualnej pogody poprzez wpływanie na informacje o pogodzie otrzymane przez użytkownika końcowego. Ich postrzeganie wartości parametrów lub obrazów z globalnych i lokalnych systemów informacji meteorologicznych będzie się różnić od rzeczywistości. Ta różnica w postrzeganiu prowadziłaby do degradowania decyzji operacyjnych.

Również nanotechnologia oferuje możliwości tworzenia symulacji pogody. Chmura, lub kilka chmur, stworzonych z mikroskopijnych komputerów, komunikujących się ze sobą oraz z większym systemem kontroli może stanowić ogromny potencjał. Połączone, atmosferycznie nośne i posiadające zdolność nawigacji w trzech wymiarach, chmury mogą być zaprojektowane, by miały szeroki zakres właściwości. Mogą one blokować czujniki optyczne lub mogą dostosować się stając się nieprzepuszczalnymi dla innych metod nadzoru. Mogą również wytwarzać różnicę potencjału elektrycznego atmosfery, która w przeciwnym razie nie mogłaby istnieć, aby osiągnąć precyzyjnie ukierunkowane i planowane uderzenia pioruna. Nawet jeśli osiągnięte poziomy mocy są niewystarczające, aby być skuteczną bronią ataku, potencjał psychologicznych operacji w wielu sytuacjach może być fantastyczny."

Rekomendacje. Jak zrealizować te plany?
Wraz z tym jak coraz więcej krajów będzie realizować, rozwijać i wykorzystywać coraz więcej rodzajów i sposobów modyfikacji pogody, musimy być w stanie wykryć ich wysiłki i przeciwdziałać im, gdy jest to konieczne. Jak przedstawiono, technologie i możliwości związane z kontr działaniami pogodowymi będą coraz bardziej istotne.

Trwają już prace nad stworzeniem bardziej wszechstronnych modeli pogodowych, przede wszystkim w celu poprawy prognoz, ale naukowcy próbują również wpływać na wyniki tych modeli, emitując niewielkie ilości energii w odpowiednim czasie i przestrzeni. Te programy są bardzo ograniczone w tej chwili i nie zostały jeszcze zatwierdzone, ale mają duży potencjał do poprawy ich działania w następnych 30 latach.

Mapa wdrażania systemu modyfikacji pogody:
Obrazek

[...] "W poprzednich rozdziałach wykazano, że modyfikacja pogody jest potężnym mnożnikiem siły, który może zostać wykorzystany w pełnym spektrum środowisk wojennych. Od wzmocnienia przyjaznych działań lub zaburzania wrogich za pomocą drobnych zmian w naturalnych wzorcach pogodowych, do dominacji globalnej komunikacji i kontroli przeciw działań w przestrzeni okołoziemskiej, modyfikacja pogody oferuje walczącym szeroki zakres możliwych opcji, aby pokonać lub zmusić przeciwnika do działania. Jednak, podczas gdy ofensywne modyfikacje pogody z pewnością powinny być podjęte przez siły Stanów Zjednoczonych z wielką ostrożnością i obawą, jasne jest, że nie możemy pozwolić sobie na to by przeciwnik uzyskał wyłączność na modyfikowanie pogody."

Jak widzimy z tego dokumentu napisanego w 1996 roku istnieje ciągły, widoczny nad naszymi głowami od około 1998 roku program geoinżynieryny. Problemów wokół istnienia i wdrażania takich programów jest mnóstwo, szczególnie kiedy opinia publiczna nie jest informowana, że tego typu programy są niemalże codziennie realizowane nad ich głowami. Oprócz już wcześniej opisanych problemów ze skażaniem środowiska i ludzi toksycznymi chemikaliami mamy problem kontroli populacji poprzez systemy modyfikacji pogody oraz nadawania w przestrzeń fal, które mogą zaburzać funkcjonowanie organizmów żywych. Podstawowe działania tego typu mogą obejmować to co odczówają często meteoropaci, tj skorelowanie samopoczucia ze zmianami pogodowymi. Można wywołać zmęczenie, rozdrażnienie, euforię itp. Zbigniew Brzeziński pisał o tych systemach w latach 70-ych w ten sposób "Ponadto, może być możliwe i kuszące by wykorzystać do celów strategicznych i politycznych owoce badań nad ludzkim mózgiem i nad zachowaniem człowieka. Gordon JF MacDonald, geofizyk specjalizujący się w problematyce działań wojennych, pisał, że dokładnie, czasowo wymierzone, sztucznie wzbudzone elektroniczne uderzenia "mogą prowadzić do wzoru oscylacji, które wytwarzają stosunkowo wysoki poziom energii nad niektórymi regionami ziemi... W ten sposób, można by opracować system, który może poważnie zakłócić działanie mózgu bardzo dużych populacji, w wybranych regionach, przez dłuższy czas... Nie ważne jak głęboko niepokojąca dla niektórych wdaje się być myśli o wykorzystaniu środowiska do manipulacji zachowania dla narodowych korzyści, technologia umożliwiającą takie działania będzie się najprawdopodobniej rozwijać w ciągu najbliższych dziesięcioleci." [...] "Alternatywnie, techniki modyfikacji pogody mogą być wykorzystane do produkcji długotrwałych okresów suszy lub burzy, a tym samym osłabiając zdolności narodu i zmuszając go do przyjęcia żądań konkurenta".

Te działania są już wdrażane i będą rozwijane prowadząc do konfliktów i kryzysów co możemy przeczytać w publikacjach armii brytyjskiej "Badania raczkujących dyscyplin, takich jak geoinżynieria mogą dostarczyć metod łagodzenia zmian klimatu. Jednak próby przeprowadzenia geoinżynierii w ziemskiej złożonej biosferze mogą być źródłem napięć i znacznego zaniepokojenia co do niezamierzonych rezultatów."

Tak więc widzimy, iż geoinżynieria nie jest wymysłem paranoików jak to można przeczytać na wielu stronach internetowych a raczej bardzo konkretnym, posiadającym 50 letnią historię programem, który dziś osiąga pełne zdolności operacyjne. Efekty zmian i kontroli atmosfery ziemskiej w coraz szerszym zakresie są trudne do przewidzenia. W odniesieniu do środowiska skażenie toksycznymi chemikaliami będzie prowadziło do niszczenia ekosystemów i zdrowia ludzi, zwierząt, ryb czy owadów prowadząc nas w kierunku katastrof ekologicznych. Najlepiej widać to w odniesieniu do problemu wymierania pszczół, czy zwiększania się poziomów toksycznych metali (aluminium) w organizmach ludzi. W skali makro problem geoinżynierii opisał globalista Jacques Attali pisząc wprost w swojej książce, że rozwój technologii będzie prowadził do tego "że klimat będzie mógł być ustabilizowany.".


Link do dokumentu źródłowego: LINK
http://www.prisonplanet.pl/files/1196098270/file/vol3ch15.pdf

http://www.prisonplanet.pl/trend_trak/systemy_kontroli_pogody_do,p1127403106

_________________
Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 13 gru 2013, 15:20 
Offline
Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lut 2013, 16:42
Posty: 3412
Płeć: mężczyzna
W Kairze spadł śnieg - pierwszy od 112 lat
Obrazek
http://www.wprost.pl/ar/428987/W-Kairze ... d-112-lat/Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 28 gru 2013, 17:51 
Kolejne anomalie;

http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/rekordowe-cieplo-w-rosji-klopoty-pogodowe-zachodniej-europyNa górę
   
 
 
Post: 01 lut 2014, 15:50 
Offline
Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree

Rejestracja: 20 paź 2013, 11:02
Posty: 92
Płeć: mężczyzna
Czyżby w USA spadł syntetyczny śnieg? Tak twierdzą pewni Amerykanie.

http://www.youtube.com/watch?v=8ZvRSKLsFlINa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 20 lut 2014, 14:43 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 gru 2010, 10:50
Posty: 1901
Cytuj:
Michio Kaku: już wkrótce będziemy mogli kontrolować pogodę

Obrazek
fot. Campus Party Brasil/Wikipedia

Trudno przejść obojętnie obok kolejnej "teorii spiskowej" w momencie kiedy o pewnym zjawisku mówi o osoba, która cieszy się w środowisku naukowym dużym autorytetem a co więcej mówi to ona w jednej z wiodących stacji telewizyjnych.


Taka sytuacja miała miejsce w związku z wystąpieniem profesora Michio Kaku, znanego naukowca, futurologa i propagatora transhumanizmu, obecnie również dziekana katedry fizyki teoretycznej na Uniwersytecie Nowojorskim. Podczas rozmowy przeprowadzanej na antenie stacji CBS, Kaku zaczął opowiadać o eksperymentach, których celem jest przejęcie przez człowieka kontroli nad pogodą. Polegać mają one na wystrzeliwaniu promieni laserowych i mikrocząsteczek prosto w niebo co do złudzenia przypominać ma teorie związane z bronią HAARP.

Według Kaku w tej chwili w warunkach laboratoryjnych udało się przy pomocy wspomnianych laserów sztucznie zgromadzić chmury a nawet wywołać deszcz. Następnie, zagadnięty przez dziennikarzy zaczął on opowiadać o różnego rodzaju próbach kontrolowania pogody przez wojsko, w końcu wspomniał również o pewnych projektach US Army prowadzonych od lat 60-tych, które jednak, po zwróceniu na to uwagi przez dziennikarkę, skwitował jako "domniemane".


https://www.youtube.com/watch?v=GQOcKnIo79A

http://orwellsky.blogspot.com/


Dziwicie się teraz że wieje,dmucha,zalewa,trzęsie itp......Oni mają nas głęboko gdzieś, bawią się jak dziecko klockami.... :bangheadwall:Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 12 mar 2014, 23:10 
Offline
Grand Master Architect * 12th Degree
Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 kwie 2009, 19:38
Posty: 942
Lokalizacja: silesia - hindenburg
Płeć: mężczyzna
Od dłuższego czasu śledząc portal Zmiany na Ziemi oraz Losy Ziemi - można wywnioskowac, że zbliża się coraz większymi krokami MEL (Mała Epoka Lodowa):

Cytuj:
Strumienie promieniowania kosmicznego mogą doprowadzić do nowej epoki lodowcowej
Obrazek

Tkwimy po uszy w klimatycznej propagandzie. Ludzkości wmawia się, że to ona jest przyczyną zmian klimatycznych i jeśli nie zapłącimy wysokich podatków od CO2 Ziemia będzie zgubiona. Tymczasem zmiany klimatu trwają od zawsze i miały miejsce nawet wtedy, kiedy ludzi nie było jeszcze na świecie. Klimat wykazuje zmienność wyrażającą się w długookresowym cyklu. Okresy między kolejnymi zlodowaceniami wynoszą zwykle około 12 500 lat. Co w takim razie kształtuje te zmiany?

W XVII wieku zaczęła się tak zwana małą epoka lodowcowa. Zdecydowanie obniżenie temperatury zbiegło się z tak zwanym Minimum Maundera, czyli okresu zmniejszenia liczby plam słonecznych. Mała liczba aktywnych regionów odpowiada niskiej aktywności słonecznego pola magnetycznego, co z kolei wpływa na zmniejszenie rozmiaru i siły słonecznej heliosfery, która otacza cały Układ Słoneczny.

Obrazek

To właśnie heliosfera chroni Ziemię i Układ Słoneczny przed działaniem międzygalaktycznego promieniowania kosmicznego. Im jest ona słabsza tym maleje zasięg jej oddziaływania a tym samym więcej promieni kosmicznych uderza w ziemską atmosferę. Gdy heliosfera się powiększa następuje zjawisko odwrotne.Już dawno podejrzewano, że promieniowanie kosmiczne pełni ważna rolę w zasiewaniu chmur na Ziemi. W atmosferze, promieniowanie kosmiczne powoduje jonizację cząsteczek wody powodując ich przekształcenie w aerozol co skutkuje powstawaniem chmur piętra wysokiego. Zatem, jeżeli pole magnetyczne Słońca się osłabia więcej chmur jest tworzonych przez oddziaływanie promieni kosmicznych. To z kolei zwiększa albedo Ziemi i więcej energii słonecznej odbija się od naszej atmosfery, co powoduje efekt chłodzenia.

Obrazek

Wniosek jest taki, że to co widzimy dzisiaj to skutek osłabienie pola magnetycznego Słońca. Potwierdza to zresztą ostatnie niemrawe maksimum trwającego cyklu słonecznego, który był znacznie słabszy niż przewidywano. Aktualne pomiary pola magnetycznego naszej gwiazdy oraz ilości plam słonecznych pojawiających się na jego tarczy wykazują stały spadek. O ile nie nastąpią jakieś nieprzewidziane wydarzenia można podejrzewać, że gdy w tym cyklu dojdziemy do minimum aktywności będzie to jeszcze bardziej zauważalne.

Istnieją przewidywania, wedle których stoimy na progu zdecydowanego zmniejszenia liczby plam słonecznych. Jeśli doda się do tego naturalne cykliczne wahania orbity Ziemi możemy podejrzewać, że w perspektywie najbliższych 30 - 50 lat czeka nas poważne ochłodzenie klimatu. Nie wiadomo obecnie czy będzie ono na tyle stałe, że może doprowadzić do nowej epoki lodowcowej, ale wiadomo z dużą dozą pewności, że okres międzylodowcowy nie będzie trwał wiecznie i prędzej czy później, dobiegnie końca.

http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/strum ... lodowcowej


i dalej już pogodowo:
Cytuj:
Rumunia – Załamanie pogody, deszcz, silny wiatr i fale na 7 metrów wysokości
Szalejąca na południu Rumunii wichura narobiła sporo szkód, a towarzyszące jej ulewy przyczyniły się do licznych podtopień. Z kolei na wybrzeżu podczas sztormu napędzane wiatrem fale sięgały nawet 7 metrów wysokości, a władze zdecydowały się na zamknięcie wszystkich portów. W dwóch powiatach obowiązuje żółty alarm pogodowy ze względu na trudne warunki meteorologiczne.

Obrazek

W ciągu ostatnich dni pogoda dała się we znaki mieszkańcom głównie południowych okręgów – Dojl, Teleorman i Giurgiu. W ostatnich dwóch – Giurgiu i Teleorman – meteorolodzy ogłosili żółty alert pogodowy, ponieważ ulewy prowadzą do lokalnych podtopień.
Połamane drzewa i 7-metrowe fale

Wiatromierze w południowych okręgach rejestrowały podmuchy o prędkości ponad 60 km/h, które łamią wiele drzew.

Jedno z nich zablokowało główną drogę łączącą dwa rumuńskie miasta Sinaia i Targoviste. Usunięcie przeszkody i przywrócenie ruchu na drodze nr 71 zajęło ponad pół godziny.

Silniejsze podmuchy rejestrowane były bliżej linii brzegowej Rumunii. W mieście Konstanca położonym nad Morzem Czarnym prędkość wiatru osiągała 80 km/h, a fale sięgały 7 metrów. W obawie przed żywiołem władze zdecydowały się o zaprzestaniu wszelkich prac w portach i zamknięciu ich, dopóki pogoda się nie uspokoi.

Turyści pogodą się nie przejmują

Poza tym, że jest wietrznie, jest także zimno.

- Jestem przyzwyczajona do temperatury około 17 st. C, takiej, jaka panuje we Włoszech. Tutaj jeszcze dwa dni temu taka była – przyznaje jedna z turystek, starająca się złapać w obiektywie uderzające w brzeg fale. – Teraz jest bardzo zimno, ale morze nawet w czasie burzy jest świetne! – dodaje.

Podobny entuzjazm przejawia także amerykański turysta. – Warto było tu przyjechać – podkreśla.

Ustąpi deszcz, ale nie wiatr

Meteorolodzy spodziewają się ustąpienia opadów deszczu i przejaśnień na niebie już we wtorek. Ostrzegają jednak mieszkańców Mołdawii, Dobrudży i wschodnich części okręgu Muntenii przed silniejszymi porywami wiatru.

http://losyziemi.pl/rumunia-zalamanie-p ... -wysokoscii dziś:
Cytuj:
Indie – Północna część kraju odcięta od świata przez intensywne opady śniegu, spadł prawie metr śnieżnego puchu
Północne regiony Indii są odcięte od świata w związku z intensywnymi opadami śniegu i deszczu. Biały puch uniemożliwia pracę lotnisk, a wiele dróg jest zupełnie nieprzejezdnych z powodu zasp lub lokalnych podtopień terenu. Z powodu pogody władze zdecydowały o zamknięciu szkół i urzędów na dwa dni, a synoptycy prognozują że warunki nie ulegną poprawie przynajmniej przez dobę.

Obrazek

Intensywne opady deszczu i śniegu od wtorku powodują chaos w regionie indyjskiej Kotliny Kaszmirskiej. Pokrywa śnieżna utrudnia codzienne życie mieszkańcom, a lokalne ulewy wywołują powodzie, zalewające budynki i drogi.

Obrazek

Metr śniegu i lokalne powodzie

W mieście Śrinagar, letniej stolicy indyjskiej części regionu Dżammu i Kaszmir, pokrywa śnieżna sięga około metra, a mieszkańcy prawie nie opuszczają domów.

W centrum miasta – kupieckiej dzielnicy Lal Chowk – śnieg i deszcz doprowadziły do podtopień, utrudniając poruszanie się zarówno pieszym, jak i kierowcom. Trudne warunki pogodowe wymusiły na władzach we wtorek decyzję o zamknięciu urzędów i szkół na dwa dni.

Obrazek

Paraliż na lądzie i w powietrzu

Duże ilości białego puchu powodują paraliż w lokalnym transporcie. Z powodu zalegających zasp zdecydowano o wyłączeniu z ruchu jedynej, liczącej 294 kilometry autostrady łączącej stolicę regionu z resztą Indii.

Biały puch jest sporym problemem także dla lokalnego lotniska. Rzecznik prasowy potwierdził informację, że od wtorku rano pogoda skutecznie uniemożliwia zarówno start, jak i lądowanie maszyn.

Zgodnie z zapowiedziami synoptyków warunki nie ulegną poprawie przez przynajmniej dobę, skazując wielu pasażerów na koczowanie na lotnisku.

Obrazek

http://losyziemi.pl/indie-polnocna-czes ... nego-puchu

Te anomalie pogodowe, które mają miejsce (częś uważam jest naturalnego pochodzenia, a jakaś częśc moze byc wywoływana urządzeniami do kontrolowania pogody - tylko weź tu się rozeznaj), owocują też tym, że migrują zwierzęta i owady:

Cytuj:
W Japonii znaleziono azjatycką populację pszczół zabójców

Obrazek

Biolodzy z japońskiej prowincji Nagasaki , położonej na wyspie Cuszima, biją na alarm. Wykryte w prefekturze pszczoły azjatyckie stanowią śmiertelne zagrożenie dla mieszkańców, podaje Hazard Lab.

Zdaniem ekspertów, te drapieżne owady są niezwykle agresywne, zwłaszcza jeżeli ktoś zbliży się nieświadomie do gniazda. Owady na Cuszimę trafiły najwyraźniej z transportami, pochodzącymi z Korei Południowej. Ich przybycie obarczone jest fatalnymi konsekwencjami.


Wcześniej przypadki występowania tych pszczół odnotowywano w Chinach. Wywołały one tam prawdziwą katastrofę ekologiczną. Ukąszenia tych osiągających trzy centymetry jadowitych owadów, mogą powodować śmierć ludzi i zwierząt. Tak więc ekspansja pszczół na nowe obszary trwa na dobre.

http://zmianynaziemi.pl/wideo/w-japonii ... l-zabojcow


U nas za to zapowiadają na najbliższy weekend opady śniegu.
Najprawdopodobniej będzie to atak zimy, który może objąć swoją powierzchnią całą planetę, podkreślam może - zobaczymy jak będzie.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 03 maja 2014, 10:09 
Offline
Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lut 2013, 16:42
Posty: 3412
Płeć: mężczyzna
Tegoroczne anomalia pogodowe na świecie ;zjawiska świetlne;chemtrails;dziwne obiekty;wybuchy wulkanów;trzęsienia ziemi;powodzie itd.
1
Heaven and Earth / The Coming Global Collapse: Jan 2014 Part 1
phpBB [video]

2
Heaven and Earth Part 2 / January 2014
phpBB [video]

3
Heaven and Earth Part 3 / FEBRUARY 2014 / MARCH 2014
phpBB [video]


EXTREME WEATHER EVENT APRIL 2014 (BEGINNING OF BIRTH PAINS)
phpBB [video]

_________________
doświadczenie jest prawdziwe wewnątrz pudełka,ale samo pudełko już nieNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 27 cze 2014, 23:22 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 gru 2010, 10:50
Posty: 1901
Antyrosyjski Antycyklon cz.1i2 Napisy PL

Opublikowany 25 cze 2014


phpBB [video]


phpBB [video]Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 28 lip 2014, 7:59 
Offline
Grand Master Architect * 12th Degree
Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2009, 21:44
Posty: 807
Lokalizacja: NRW
Płeć: kobieta
Nie wiem czy mozna to zaliczyc do anomalii pogodowej, ale u nas wszystko w tym roku kwitlo i dojrzewalo o miesiac wczesniej. Juz mamy czerwona jarzebine i w pelni dojrzale kasztany, zboza kosza od 2 tygodni.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 28 lip 2014, 22:25 
Offline
Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree

Rejestracja: 02 lip 2014, 16:10
Posty: 81
Płeć: mężczyzna
Cottontail pisze:
Nie wiem czy mozna to zaliczyc do anomalii pogodowej, ale u nas wszystko w tym roku kwitlo i dojrzewalo o miesiac wczesniej. Juz mamy czerwona jarzebine i w pelni dojrzale kasztany, zboza kosza od 2 tygodni.


Po prostu bardzo ciepły rok ,ale nie jest to ,,globalne ocieplenie''.Może to tylko wpływ El Nino(???) :cooo?: ,lub systemu HAARP- http://stopnwopoznan.wordpress.com/projekt-haarp/
Zimy,prawie nie było,jedynie druga połowa stycznia była zimowa .W Lutym utrzymywała się podczas dnia
temperatura dodatnia w większej części Polski.Marzec był bardzo ciepły,pod koniec miesiąca było nawet 23 stopnie.Na drzewach pąki stawały się małymi listkami.Kwiecień był ciepły i przyjemny ,maj deszczowy,
ale druga połowa miesiąca gorąca-to pobudziło znacznie wzrost roślin.Czerwiec był z kolei trochę
chłodniejszy i bardzo deszczowy,ale lipiec wynagrodził to gorącą pogodą.
Rośliny miały odpowiednie warunki by szybko uróść i dojrzeć.Sierpień będzie kolejnym upalnym,raczej suchym letnim miesiącem.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 21 lut 2015, 19:26 
Offline
Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lut 2013, 16:42
Posty: 3412
Płeć: mężczyzna
Cytuj:
Potrójny wschód słońca nad Czelabińskiem

Obrazek

Mieszkańcy rosyjskiego Czelabińska - tego samego, nad którym dwa lata temu eksplodował superbolid - mogli ostatnio podziwiać niesamowite zjawisko - nad miastem wzeszły trzy słońca. Nie była to jednak zasługa wszechmocnego Władimira Putina, lecz bardzo ciekawe zjawisko optyczne.

Zjawisko to określane jest mianem słońca pobocznego lub parhelionu, a jest to specyficzny rodzaj halo, który powstaje gdy promienie słoneczne załamują się na niewidocznych gołym okiem, unoszących się w powietrzu heksagonalnych kryształkach lodu opadających w pozycji poziomej.

phpBB [video]

autor:Krzysiek Dzieliński
http://www.geekweek.pl/aktualnosci/2204 ... skiznaalem
-=-
"Trójca Przenajświętsza" jak znalazł ,dla co poniektórych :mrgreen:

_________________
doświadczenie jest prawdziwe wewnątrz pudełka,ale samo pudełko już nieNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 21 cze 2015, 7:56 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 gru 2010, 10:50
Posty: 1901
Cytuj:
Geoinżynieria zmienia globalne cykle wodne powodując susze na północnej półkuli.
PrisonPlanet.pl
Polska
2015-06-04

Obrazek

Problematyka geoinżynierii, czyli systemów i procesów modyfikacji pogody, choć nie jest poruszana na forum publicznym to jest cały czas tematem wnikliwych badań, jak i niejawnych, trwających ponad dekadę programów modyfikacji pogody. Poruszając się zatem w tej materii natkniemy się szybko na dwa poziomy rozpatrywania geoinżynierii. Pierwszy zakłada, że świat naukowy cały czas zastanawia się nad tym czy wdrażać takie programy, natomiast drugi oficjalnie stwierdza, że takie programy mają miejsce w skali globalnej i doprowadzą do pełnej kontroli pogody do roku 2025. Zarówno jeden jak i drugi poziom opiera się na bogatej, rządowej, naukowej jak i wojskowej dokumentacji.

phpBB [video]


Schizofrenia związana z tym tematem jest również odzwierciedlana w dokumentach ONZ gdzie dla przykładu w piątym wydaniu sprawozdania IPCC AR5 “Climate Change2013: The Physical Science Basis” stwierdzono wyraźnie, że geoinżynierię prowadzi się na całej północnej półkuli, zalecając utrzymanie programów i jednocześnie stwierdzając, że takie programy nie mają miejsca. Podobnie ludzie na całym świecie są światkami programów geoinżynieryjnych, a mimo to rządy i państwowe agencje zaprzeczają, iż takowe działania mają miejsce.

phpBB [video]Bez względu jednak na poziomy rozpatrywania tego zagadnienia, bez względu na to czy rozpylanie na niebie toksycznych środków chemicznych nazwiemy eksperymentem czy pernamentnym programem rządowym to zjawisko to jest cały czas obecne na niebie niemal na całym świecie i jego efekty będą odczuwane przez całą populację świata.

Jak ostatnio nawet podało BBC w artykule pt “Warning over aerosol climate fix” odnosząc się do konferencji nt geoinżynierii European Geosciences Union General Assembly “wszelkie próby inżynierii klimatu mogą doprowadzić do "odmiennych" zmian klimatu, a nie ich wyeliminowania.” Wdrażanie geoinżynierii nie będzie zatem prowadziło do poprawy zjawisk pogodowych ale do ich zmiany z całą masą nieodwracalnych skutków.

Obrazek

Według zaprezentowanych badań jednym z nieodwracalnych skutków rozpylania aerozoli siarczanowych w stratosferę by próbować odbijać światło słoneczne z powrotem w przestrzeń kosmiczną by schłodzić planetę będą wzmagające się susze na północnej półkuli ziemi. Opady przesuną się w kierunku równika i południowej półkuli wzmacniając monsuny. Konsekwencją takiego stanu rzeczy jak podaje Ken Caldera z Carnegie Institution for Science in Stanford będzie rozwój rolnictwa i jego efektywności w rejonach równika a zmniejszenie wydajności na północnej półkuli.

Omawiano również wpływ erupcji wulkanów jako czynnik wzmacniający i przyspieszający taki scenariusz.

Obrazek

Tak więc wdrażane od ponad dekady techniki geoinżynierii, które zostały okrzyknięte przez niektórych jako szybkie rozwiązanie wymyślonego problemu zmian klimatycznych będą miały wpływ na globalne cykle wodne i środowisko z dramatycznymi geopolitycznymi tego konsekwencjami. Najważniejszym bowiem czynnikiem wpływającym na długookresową masową migrację całych nawet populacji są zmiany pogodowe/klimatu, które w naszych czasach nie są już konsekwencją naturalnych fluktuacji ale są konsekwencją wdrażanej przez człowieka geoinżynierii. Jedynym więc możliwym, przyszłym kryzysem klimatycznym będą reperkusje wdrażanych niejawnie technologii modyfikacji pogody a nie jak się wciąż powtarza aktywności cywilizacyjnej zwykłych obywateli.

http://www.prisonplanet.pl/nauka_i_technologia/geoinzynieria_zmienia,p1859521715Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 03 mar 2016, 17:28 
Offline
Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lut 2013, 16:42
Posty: 3412
Płeć: mężczyzna
Wpis z wczoraj o jakimś pyle znad Afryki:
Cytuj:
Pomarańczowy opad z Sahary wystąpił w południowej Polsce
http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/pomar ... wej-polsce

za takim źródłowym:
http://rzeszow-news.pl/niezwykle-zjawis ... zowa-foto/

akurat w takiej Portugalii to rozumiem-rzut beretem od Sahary
http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/niebo ... owy-odcien

,ale się to wwaliło na płd-wsch części kraju?

Co to za dziwactwo- przecież 1go marca z samego rana akurat na południu PL padał śnieg!,więc wiatr był z północy jak pamiętam.

A czytając komentarze na w/w serwisie czy na blogu kefir2010,o hashimoto akurat,ciekawym jest lokalnym zjawiskiem,że akurat
Cytuj:
"Monitor Radioaktywności Instytutu Fizyki UMCS został wyłączony z dniem 1 marca 2016 roku. Archiwalne dane dotyczące poziomu radioaktywności pozostaną dostępne.

Radioaktywność w powietrzu w Lublinie Ostatnia aktualizacja: wtorek, 1 marca 2016, 08:00:02

POMIAR ZATRZYMANY"

http://www.radioaktywnosc.umcs.lublin.pl/


Piasek się dostał do urządzeń pomiarowych,czy zarządzono konserwację?.
Albo inaczej-może nowe normy "z góry" muszą nadejść?.Bo i tak bywało.

No, ciekawe zjawisko-ktoś z Was to zaobserwował?Nie mogę się dokopać czy akurat na Słowacji coś zauważono,bo jeśli nie to może oznaczać,że jakąs magiczną paczką się to przeniosło i się wymieszało z deszczem akurat na wspomnianym tylko regionie.wtf?

_________________
doświadczenie jest prawdziwe wewnątrz pudełka,ale samo pudełko już nieNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 03 mar 2016, 22:02 
Offline
Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sty 2016, 23:40
Posty: 189
Płeć: kobieta
dar66 pisze:
Wpis z wczoraj o jakimś pyle znad Afryki:
Cytuj:
Pomarańczowy opad z Sahary wystąpił w południowej Polsce
http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/pomar ... wej-polsce

za takim źródłowym:
http://rzeszow-news.pl/niezwykle-zjawis ... zowa-foto/

akurat w takiej Portugalii to rozumiem-rzut beretem od Sahary
http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/niebo ... owy-odcien

,ale się to wwaliło na płd-wsch części kraju?

Co to za dziwactwo- przecież 1go marca z samego rana akurat na południu PL padał śnieg!,więc wiatr był z północy jak pamiętam.

A czytając komentarze na w/w serwisie czy na blogu kefir2010,o hashimoto akurat,ciekawym jest lokalnym zjawiskiem,że akurat
Cytuj:
"Monitor Radioaktywności Instytutu Fizyki UMCS został wyłączony z dniem 1 marca 2016 roku. Archiwalne dane dotyczące poziomu radioaktywności pozostaną dostępne.

Radioaktywność w powietrzu w Lublinie Ostatnia aktualizacja: wtorek, 1 marca 2016, 08:00:02

POMIAR ZATRZYMANY"

http://www.radioaktywnosc.umcs.lublin.pl/


Piasek się dostał do urządzeń pomiarowych,czy zarządzono konserwację?.
Albo inaczej-może nowe normy "z góry" muszą nadejść?.Bo i tak bywało.

No, ciekawe zjawisko-ktoś z Was to zaobserwował?Nie mogę się dokopać czy akurat na Słowacji coś zauważono,bo jeśli nie to może oznaczać,że jakąs magiczną paczką się to przeniosło i się wymieszało z deszczem akurat na wspomnianym tylko regionie.wtf?Dar dokładnie tak było. Padał deszcz ze śniegiem . Zaparkowałam auto przed firmą. Po paru godzinach wychodzę , patrzę, a na aucie pełno błota ( jakby gliny ). Cała maska uwalona . Myślę co to do diaska jest ?
Przejechałam palcem i jakby piasek z gliną .Zastanawiam się co jest grane ,czy jakaś budowa w pobliżu ? Ale przecież pada deszcz ...

Wsiadłam w auto jadę dalej , pada deszcz ze śniegiem i na szybie pełno błota , włączyłam spryskiwanie szyby ha.. ha... a tu rozmazało mi to cholerstwo po szybie .

Po południu odwiedziłam cmentarz .Przestało padać , patrzę i widzę ,że wszystkie grobowce "uwalone" w tej glinie, która już wyschła . I znowu myślę co się do diaska dzieje ?.

A tu masz... wszystko jasne . Dzięki dar za info jakoś nie miałam czasu szukać przyczyny :)Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 07 lis 2016, 0:28 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 gru 2010, 10:50
Posty: 1901
Cytuj:
Daryl Bradford Smith: „Europa znajduje się na skraju zapaści. Mamy tutaj jeszcze program eugeniczny, przewidujący wymarcie mas ludzkich”.

Daryl Bradford Smith (DBS), Amerykanin mieszkający we Francji, popularyzator wiedzy, uczestnik wielu programów radiowych, prowadzący kiedyś niesłychanie bogatą w informacje stronę iamthewithess.com, http://web.archive.org/web/201601190558 ... tness.com/

https://www.youtube.com/watch?v=A3Cxds96ZZE

Przekład z języka angielskiego:
(…)
Morris: Mam przeczucie, że to ostatnie wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych albo ostatni raz, kiedy nabieramy się na iluzję demokracji.

DBS: Całkiem możliwe, bo amerykańska Konstytucja jest już śmieciem, nikt jej nie strzeże. Słyszałeś, że Obama zaproponował, aby teorie spiskowe zostały zakazane, ponieważ powodują zbyt wiele szkód? – To jest kompletne zaprzeczenie zasady wolności słowa, koniec Pierwszej Poprawki. Zaskakujące jest, że podczas omawiania takiego projektu nikt się tym nie przejmuje, to pokazuje jak ludzie są ogłupieni. Może nie ogłupieni, ale po prostu się nie angażują, nie potrafią myśleć krytycznie. To przerażające.

Morris: Tak, mamy obniżone zdolności mentalne, sam utraciłem zdolność do koncentracji, którą kiedyś miałem. Jesteśmy bezbronni.

DBS: Chciałem wspomnieć o czymś ważnym, o rozmowie o kontroli pogody, na którą się natknąłem. To jest ciekawe, Rothschildowie zainwestowali miliardy w nonsens antropogenicznego globalnego ocieplenia z wielu powodów. Promują elektryfikację wszystkiego i ucieczkę od węglowodorów kopalnych jako paliwa, na szczycie piramidy używają handlu derywatami w dziedzinie pogody. Ten handel to miliardy dolarów obrotu, w ostatnich sprawozdaniach finansowych zadeklarowali 16 miliardów dolarów zysku w okresie półtora roku.

To wielkie pieniądze osiągnięte tylko na handlu derywatami pogodowymi, a są oni również zaangażowani w projekty geoinżynierii i wypuszczanie do atmosfery różnych chemikaliów, mogą w ten sposób modyfikować mechanizmy pogody. Nie mogą zmieniać pogody z dnia na dzień jak myśli wiele osób, ale potrafią dokonywać wielkie zmiany jak zmiana kierunku burzy, ciśnienia i tak dalej. Groźne jest to, że Rothschildowie włożyli wielkie pieniądze w kontrolę pogody oraz w rozpowszechnianie informacji o pogodzie, są właścicielami Weather Channel, segmentu tego przemysłu, dostarczającego informacji rolnikom. Wcześniej o tym nie wiedziałem, a zorientowałem się, że to wszystko jest prawdą. [Być może DBS wspomina o wypowiedzi Jamesa Perloffa]:
http://zygmuntbialas.blog.pl/2016/08/21 ... 1-08-2016/

Morris: Wszystkie armie mają swoje departamenty pogodowe. Chyba w Iranie i Chinach zamieszczają takie informacje w prognozach pogody, w telewizji mówią o rozsiewaniu chmur, z których ma spaść deszcz, podczas gdy na Zachodzie takie informacje podlegają cenzurze.

DBS: Jest jeszcze inny ważny aspekt tego problemu. W tym pyle znajduje się aluminium i bar, one negatywnie wpływają na żyjące organizmy, między innymi powodują obniżenie zdolności poznawczych u ludzi. O tym już wspomnieliśmy, to dlatego możemy wolniej myśleć, trudniej się nam skoncentrować. Mnóstwo tego jest we Francji, często widać to szare zamglone niebo, które kiedyś było rozświetlone słońcem. To niesamowite. Mnóstwo ludzi cierpi na ataki astmy zaostrzane tymi opryskami. Jesteśmy atakowani ze wszystkich stron.

Morris: 11 września 2001 roku był huragan, który zmierzał wprost na Nowy Jork i godzinę przed zawaleniem się wież WTC skręcił o 90 stopni, nazywał się bodajże Aaron.

DBS: Tak, pamiętam. Myślę, że ludzie powinni zawiesić na kołku swój sceptycyzm, kiedy słyszą o technologiach modyfikacji pogody, ponieważ rozwinięta nauka na ten temat istnieje już od lat 50-tych, a dzisiaj jest już znacznie bardziej zaawansowana niż publiczność mogłaby przypuszczać, a używana jest również jako nacisk w procesie politycznym. Człowiek, o którym wspominałem, przywołuje fakt wpływania na wyniki wyborów w Maine, kiedy w dniu głosowania zapowiedziano gwałtowną burzę i doradzano pozostanie w domach, a tuż po zamknięciu lokali wyborczych odwołano to ostrzeżenie. Ludzie, którzy mieli wygrać te wybory w rzeczywistości przegrali o 1%. Ta technologia może wpływać na udział w wyborach, jest bardziej złożona niż ludzie ludzie przypuszczają.

Morris: Ilość susz na świecie czy innych ekstremalnych zjawisk pogodowych jest olbrzymia. Chyba 1/3 Stanów Zjednoczonych cierpi z powodu suszy; wielka susza panuje w Iranie, to broń o potężnej mocy.

DBS: Jest jeszcze inny problem we Francji. Francja cierpi – tak jak cały Zachód – ale tutaj nie było redukcji wydatków publicznych, a mówimy o państwie socjalistycznym. Od czasu, kiedy tutaj jestem, od 20 lat, oni wydają więcej pieniędzy niż otrzymują o miliardy, dziesiątki miliardów. Dług Francji jest absolutnie niespłacalny, a teraz, wraz z inwazją uchodźców w Paryżu, w Marsylii, Lille i innych wielkich miastach, bezdomni Afrykanie śpią na bulwarach, dokonują defekacji na ulicach, to przerażające. Nie widziałem tego w mediach, tylko na własne oczy: kilometr po kilometrze tych szerokich bulwarów, widziałem tłumy bezdomnych Afrykańczyków. To nie byli ludzie z Bliskiego Wschodu, to ludzie z Afryki Subsaharyjskiej:
(…)

Całość:
http://zygumntbalas.neon24.pl/post/1348 ... 05-11-2016---------------------------
Wiedzę możemy zdobywać od innych,
ale mądrości musimy nauczyć się sami.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 03 paź 2018, 8:03 
Offline
Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 cze 2009, 21:44
Posty: 588
Międzynarodowy plan wdrażania geoinżynierii 2020+.

"
Jak pisaliśmy w grudniu zeszłego roku, kraje które podpisały umowę paryską COP21 “nieświadomie” zgodziły się na stosowanie globalnej geoinżynierii. Jako kolejny krok obecnie rusza szeroki program organizowany przez Fundację Carnegie by wprowadzić globalne ramy zarządzania tą technologią jak również przekonać społeczeństwa i rządy co do słuszności idei modyfikowania pogody.

Cały plan działania na najbliższą dekadę opublikowano w dokumencie “Carnegie Climate Geoengineering Governance (C2G2) Initiative”. Generalnie plan zakłada by do 2020 roku i dalej wytworzyć na gruncie rządowym i w świadomości szerokiej opinii publicznej zgodę na stosowanie technologii geoinżynieryjnej. “Długofalowym celem Inicjatywy Geoinżynieryjnego Zarządzania Klimatem Carnegie (C2G2) jest zachęcanie do dialogu w sprawie oraz opracowanie ram zarządzania geoinżynierią klimatu.”

Dalej dokument stwierdza, że misją inicjatywy Carnegie jest uświadomienie politykom na co się zgodzili podpisując tą umowę i uruchomienie stosownych działań na poziomie międzynarodowym by zacząć proces wdrażania geoinżynierii klimatu"
wiecej /źródło http://www.prisonplanet.pl/trend_trak/m ... p685803306Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 506 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17

Strefa czasowa UTC [letni]Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów | Powered by phpBB © 2007 phpBB3 Group