Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 24 paź 2020, 7:42

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Nawinął mi się w przeglądarkę taki temat:

Cytuj:
Kaszpirowski - dobry czy zły?

Trudno w to uwierzyć, ale przez prawie 50 lat życia Anatolij Michaiłowicz Kaszpirowski, dziś człowiek legenda, był prawie nikomu nieznany. W terminalnych latach ZSRR pojawił się nagle na małym ekranie ze swoimi "uzdrawiającymi seansami", wywołując wielkie zainteresowanie. Twierdził, że wprowadzając ludzi w trans, może pobudzić ich organizmy do samoregeneracji. W sierpniu br. Kaszpirowski skończy 75 lat.
...
dalej/źródło
http://strefatajemnic.onet.pl/extra/kas ... -zly/esfvw
Autor: Piotr Cielebiaś

Pamiętam te seanse w tv...pamiętam jak ludzie gnali przed ekrany,by seansik przeżyć.Pamiętam,jakie wrażenie zrobił na mnie osobiście...nihuhu...nic nie docierało.Te oczy i sposób mówienia,miał coś,skubany, w sobie...ale w ogólnym wrażeniu raczej mało to było w moim przypadku pozytywne.
Nie mam zamiaru ujmować mu ówczesnych zdolności i chęci pomocy,bo i takowe wrażenie miałem.Nie chciał źle,ale ..chyba nie w ten sposób.Sam tak to na teraz to odbieram .Jeżeli są tacy,którym autentycznie w ten sposób pomógł,to zbłądziłem,okrutnie.
Na jednych tego typu forma przekazu działa na podświadomość,czyli na dany moment,a na innych zupełnie nie.
Może sami odbiorcy działali na siebie,pod wpływem sugestii.
Miał te swoje 3grosze w naszej TV.Robiło to furorę prawe.

---
I takie coś,a propos hipnoterapeutów :
Był sobie,dawno temu-lata też 90te,w Katowicach,w Pałacu Kultury taki misio,Rosjanin,hipnoterapeuta.
Nazwisko mi wyparowało.
I seansik,jaki przygotował wtedy,w skrócie -clue programu,i pokaz możliwości manipulacji ludzką formą zachowań.
Poprosił jakies chyba 10 osób na scenę.Chętni byli,w różnym wieku.Od 18lat do 40tu,może starsi.I się zaczęło:
łapką,bodajże prawą,odczyniał nad głową delikwentów pewne ruchy,coś tam z dłoni "strzepnął" [jakoś tak] i przystąpił do czynów,słownych swoich sugestii.Sporo tego było,nawet zasugerował ludziom taką sytuację:
"Wyobraźcie sobie,że przed wami jest..kosmita....przywitajcie go..."
[coś w ten deseń,słownictwa tłumacza już nie pamiętam]
No kuurdee....jakbyście zobaczyli co ci ludzie swoim zachowaniem wyprawiali....
Jedni się cofali..inni z chęcią podchodzili [wirtualnie mieli zapodaną rzeczywsitość,że akurat obcy podszedł]
Ale te miny....normalnie bezcenne!Total real!
Śmiech na sali...mnóstwo ludzi...i prawie każdego rozwalała taka sytuacja,i powodowała reakcję jak w przypadku super komedii online No,prawie każdego.Były osoby,które wyczuwały,że to wcale aż takie śmieszne nie było.

Wyprowadziła mnie osobiście z równowagi taka sceneria:
Zasugerował ludziom na scenie,że mają około 4-5lat...i przed sobą piaskownicę....
Nie było człowieka na scenie,który by się oparł [chyba z 2-3ma osobami miał trochę problemu],ale generalnie wszyscy padli,zniżyli się do poziomu dziecka..i tak się zachowywali,człapali konczynami po scenie ,lepili wirtualne babeczki z piasku i miny mieli jak dzieci.Śmiech oglądających rozwalał prawie tynki na ścianach...
Czemu to miało służyć?Pokazaniu możliwości hipnozy.Taka realbajka ,pokazówka jak w cyrku.

Dlaczego to piszę.Bo pewnie nie wszyscy sobie zdają sprawę z tego typu zabiegów jak powyżej od siebie przedstawiłem.
Podstawą jest to,że ZAWSZE,dobry hipnoterapeuta potrafi przejąć ZDALNIE kontrolę nad takim człowiekiem,który był jego "pacjentem".W przenośni i w rzeczywistości.
Nie mam wiedzy jak się od tego odciąć,nie doświadczyłem takich pseudocudów,czy metod bezpośrednich,,a i też nie wiem czy hipnoterapeuci mają tego świadomość,i czy aby tego typu zdolności nie kontynuują potem.
Pewne rzeczy można robić niezauważalnie i nie powodując krzywdy innym,a inne,i tego typu wręcz celowo.

Muszę w tym miejscu zakończyć.
Taki temat,może być zbieżny.
No cóż,walka o energię ma wiele płaszczyzn.

Nie mam zamiaru opisując tą sytuację negować ,czy cokolwiek ujmować ludziom,którzy hipnozę stosują w szczytnych celach,ale zawsze trzeba brać pod uwagę plusy i minusy.
Tak to jest spolaryzowane.Zawsze uważność,albo opinie innych.

Ma Ktoś jakieś wrazenia,przeżycia,wspomnienia,z seansów hipno?

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 11 sie 2015, 19:42 
VIP Member
Awatar

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]