Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 04 lip 2020, 12:55

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ] 
Autor Wiadomość
Czy ktoś z was miał z nim doczynienia pytam z ciekawości, poniewaz na trafiłam na info w necie.

Ałun potasowy ma wielorakie zastosowanie. Znany jest już od czasów starożytnych. Mimo wielu nowych wynalazków w dziedzinie kosmetyki, chemii i innych gałęzi przemysłu, nie traci on na popularności. Obecnie wykorzystywany jest w kosmetyce i lecznictwie.

Surowiec ten jest całkowicie naturalny, a więc bezpieczny dla organizmu. Poza tym jest on ekonomiczny, łatwy w użyciu, przez co bardzo chętnie się go wykorzystuje. Ałun potasowy występuje w różnych postaciach – jako naturalna nieoszlifowana skała mineralna, skała oszlifowana lub w sprayu czy proszku.

Ałun potasowy to naturalny kryształ, któremu przypisywane są właściwości łagodzące i bakteriobójcze. Właśnie z tych względów stosowany jest na skórę po depilacji, goleniu. Ma także właściwości przeciwzapalne, antyseptyczne, ściągające. Zapobiega powstawaniu podrażnień. Ponadto ałun potasowy wykorzystywany jest jako antyperspirant, a także jako dezodorant do stóp, bowiem hamuje proliferację bakterii skórnych, które mogą stanowić przyczynę nieprzyjemnego zapachu. Zalecany jest także w przypadku poparzeń słonecznych, ukąszeń owadów, skaleczeń czy też trądziku młodzieńczego.

Ałun zaczyna działać już od pierwszego użycia, a działanie to utrzymuje się przez kilka godzin od aplikacji. Stosowany jako dezodorant, nie pozostawia śladów na ubraniu, nie zawiera alkoholu, więc jest delikatny dla skóry. Ponadto jest hipoalergiczny – zalecany dla osób wrażliwych na wiele kosmetyków, w tym także na dezodoranty. Ałun nie zatyka porów skóry, nie hamuje powstawanie potu, a jedynie lekko zwęża ujścia gruczołów potowych. Powoduje to zmniejszenie ilości wydzielanego potu i neutralizuje jego zapach.

Przed użyciem ałunu jako kosmetyku, skałę należy zwilżyć wodą, a następnie kilkakrotnie potrzeć nią odpowiednio pachy lub stopy.

http://spec.pl/uroda/pielegnacja/oferta ... talu-alunu

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 04 sty 2013, 20:52 
VIP Member
Awatar

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Ja używam w sprayu i zapobiega powstawaniu brzydkiego zapachu pod pachami ale przeciwpotnych właściwości nie ma. Kupiony w rosmanie

Obrazek

Obrazek

Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Awatar użytkownika

Ja mam ten w sztyfcie z Rossmana, ale to nie potasowy, a potasowy podobno lepszy. Mam go już przeszło rok, a jest go mnóstwo i powiem, że na moje potrzeby jest wystarczający. Jak większy wysiłek, to raczej niewiele on da (przynajmniej ten). Co dziwne, to zastosowany na stopy chyba działa lepiej niż na skórę pod pachami :cooo?: Tzn stopy się nie pocą tak bardzo, a pod pachami sucho nie jest, choć nie śmierdzi Mruga
Mój mąż nie widzi żadnego efektu, więc stosuję to tylko ja.

Na allegro można kupić i ten amonowy i potasowy, poszukaj jak chcesz, nie kosztuje to dużo, to można wypróbować. Mi najbardziej podoba się to, że nie pachnie, nie brudzi ubrań i nie zostawia żadnego filmu pod pachami jak inne antyperspiranty albo roll-ony.

Cytuj:
zapobiega powstawaniu brzydkiego zapachu pod pachami

:shock: :)

Jeżeli ktoś odżywia się świadomie, dba o higienę, i nie żyje we wiecznym stresie, to nie wydziela brzydkich zapachów! Mruga

Allanntaniel pisze:
Jeżeli ktoś odżywia się świadomie, dba o higienę, i nie żyje we wiecznym stresie, to nie wydziela brzydkich

No można odrzywiac sie w miare"w wmiare zdrowo", bo to zdrowo w dzisiejszych czasach raczej nie jest aż takie zdrowe. Higiena to podstawa.
Niestety na stres lekarstwa nie ma i tak jak ja to go w swoim życiu dużo doświadczam, a szans na to aby wyeliminować nie mam, takie życie.

Z tym stresem to jest wlasnie tak, ze wyeliminowac sie go zupelnie nie da. Zreszta stres nie jest automatycznie zly, bo sa tez sytuacje, gdzie mobilizuje do dzialania i jako cos krotkotrwalego, dziala wrecz pozytywnie.

Ogolnie to wiec nie chodzi o eliminowanie go a o wspolzycie z nim... Mruga Zycie pomimo, radzenie sobie z nim, tak, zeby nie wywieral na nas negatywnych skutkow, bo te tez moze miec.

A co do odzywiania, no to miesko... szczegolnie czerwone, wszelkiego rodzaju uzywki... m.in. na pewno maja tez wplyw na to, jak pachniemy. Pocic sie to jedna rzecz, pocic sie z nieprzyjemnym zapachem to inna rzecz. Jezeli pot swiezy brzydko pachnie to sygnal, ze cos jest wewnatrz nie tak, bo to sie po prostu wydostaje na zewnatrz... ;) Wtedy moze tez np. oczyszczanie organizmu, potem tez dieta.

A co do deo z krysztalku... owszem, mam tez.

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

:D na tyle na ile moge nie jem syfu- nie mam problemu z nadmiernym poceniem się, ani też zabójczych zapachów spod pachy nie wydzielam - przynajmniej ze "Świerzym potem" :D

nawet nogi mi nie śmierdzą (chyba że bym chodził cały czas w kaloszach latem i nie mył z parę dni stóp )

Preparat po prostu jest dobrą alternatywą dla antyperspirantów które zawierają aluminium i inne syfy.

No ja tez jakoś unikam syfu, aczkolwiek mam swoje grzeszki na sumieniu(kawa :wub: ) czasem gorzka czekolada.
Nabiału unikam przyczyn zrowotnych, choć ciężko jest mi żyć bez serów, niestety musze. mięsa nie jem bo ono mi śmierdzi. Jedynie to stres, ale tez nie ma tak że sie poce jak co poniektóry politycy,
raczej zaczynam sie cząść jak przemoknięty piesek.

Temat załorzyłam bo wcześnie poprostu z sie nie spodkałam i bylam ciekawa waszych opini.

Master Mason * 3rd Degree

W Rossie do 17 . 01 promocja na te deo - wklejone przez angelrage (ale jest wiecej wersji i zapachów). -20%

Już kupiłam w innej drogeri, po innej cenie i innej pojemności :) .

Entered Apprentice * 1st Degree

Ałun to związek glinu (aluminium). Związki glinu wchłaniają się przez skórę i są podejrzewane o działanie neurodegenracyjne i kancerogenne...

Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree

Radość, coś Ci się pomyliło....

"W pełni naturalny, mineralny i bezzapachowy dezodorant Crystal w kamieniu. Jego całkowity skład jest pochodzenia naturalnego. Wykonany z kryształu soli wulkanicznej (tzw. ałun), bez sztucznych barwników, parabenów i soli aluminium. Jest hipoalergiczny oraz eliminuje bakterie, zapobiegając powstawaniu przykrego zapachu. Szybko schnie, dzięki czemu nie pozostawia śladów na skórze i nie plami ubrań.
Przeznaczony dla całej rodziny, idealny dla skóry wrażliwej i alergicznej. Delikatnie łagodzi podrażnienia, a wszystko dzięki dobroczynnemu działaniu ałunu.
Posiada także pozytywną opinię Ośrodków Onkologicznych w USA i Wielkiej Brytanii.
Stosować na umytą skórę, zwilżyć przed użyciem.
Kupując wspomagasz budowę pierwszego w Polsce Domu Chorych na Raka budowanego przy Warszawskim Centrum Onkologii przez stowarzyszenie Amazonek.
Nie testowany na zwierzętach."
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=43456

Nie pomyliło mi się...

Też kiedyś myślałam, że ałun jest nieszkodliwy bez alumnium.

"Ałun potasowy (ałun, ałun glinowo-potasowy; z łac. Alunit (alumen) lub franc. alun = ałun) – nazwa zwyczajowa dwunastowodnego siarczanu glinowo-potasowego. W farmacji stosowane są również nazwy: Aluminium Kalium sulfuricum, Alumen FP VIII, Aluminii Kalii sulfas. Występuje naturalnie jako minerał..." "...uwodniony siarczan potasowo-glinowy (KAl(SO4)2 · 12 H2O)..." - Wikipedia

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ałun_potasowy

Glin = alumnium "...Glin (w technice: aluminium; Al, łac. aluminium) – pierwiastek chemiczny, metal z bloku p układu okresowego..." - Wikipedia http://pl.wikipedia.org/wiki/Glin

"...Kryształy to najnowszy sposób na zastąpienie zawierających aluminium antyperspirantów. Niektóre z nich to siarczan magnezu, inne z kolei to ałun. Produkty te przedstawia się jako ‚niezawierające glinu’ czy ‚niezawierające chlorowodorotlenku glinu’. Ale przecież inna nazwa ałunu to siarczan glinu. Producenci sugerują, że siarczan glinu ma mieć o wiele wyższy ciężar cząsteczkowy niż chlorowodorotlenek glinu- co jest prawdą- i dlatego nie może być wchłanialny przez skórę, jednak to zbytnie uproszczenie. Chociaż chlorowodorotlenek glinu ma niższy ciężar cząsteczkowy, to jednocześnie lepiej rozpuszcza się w wodzie lub pocie. Siarczany z kolei są silnie rozpuszczalne w wodzie/ pocie, dlatego ałun pod wpływem potu szybciej rozpada się na swoje składniki. Glin zostanie szybciej wchłonięty przez skórę dzięki składnikom zmiękczającym ( zachęcam do zapoznania się z wpisem Toksyczne substancje- substancje ułatwiające wchłanianie) , które zawarte są w składzie kosmetyków..." http://amigdalina.com.pl/?p=1348

Polecam też lekturę: http://nowaalchemia.blogspot.com/2012/07/aun.html

Radość dzieki za te informacje.
Szkoda tylko ze producenci uprawiaja jawne oszustwo konsumentow poraz kolejny.... :evil:

Też dalam sie na niego nabrac. Tak na dobrą sprawe to niema idealnego prespirantu każdy jeden coś tam w sobie ma i coś tam zawiera jakiś ukryty środek. Więc lepiej jest stosowac taki tróry potencjalnie ma jak najmniej tego świnstwa. Albo zrobić samamu dezodorant :tak: przepis poniżej;

http://lawendowafarma.blogspot.com/2011 ... oboty.html

Awatar użytkownika

Ale jaja :evil: No jak można tak oszukiwać?

Póki co widziałam bodajże w roll-onie Alterry, że aluminium w składzie nie ma...

Jak ktoś jeszcze nie wie to polecam sprawdzoną i tanią rzecz. Oliwa magnezowa - chlorek magnezu 60% + 40 % woda destylowana, można samemu zmieszać do "psikacza".
Efekt ? Eliminacja bakterii a co za tym idzie jakiegokolwiek zapachu + świetnie wchłanialny magnez i zapobieganie rozwojowi bakterii. Jak ktoś się chce więcej dowiedzieć to są w dziale o odżywianiu i zdrowiu dwa tematy - "Chlorek Magnezu" oraz "Dr. Pokrywka."

Używam od dwóch miesięcy i brak jakiegokolwiek zapachu ze stóp/pach nawet po całodniowym ganianiu w zimowych butach + ciepłe skarpety.

Pozdrawiam.

Surowiec ten jest całkowicie naturalny, a więc bezpieczny dla organizmu. Poza tym jest on ekonomiczny, łatwy w użyciu, przez co bardzo chętnie się go wykorzystuje. Ałun potasowy występuje w różnych postaciach – jako naturalna nieoszlifowana skała mineralna, skała oszlifowana lub w sprayu czy proszku.

Ałun potasowy to naturalny kryształ, któremu przypisywane są właściwości łagodzące i bakteriobójcze. Właśnie z tych względów stosowany jest na skórę po depilacji, goleniu. Ma także właściwości przeciwzapalne, antyseptyczne, ściągające. Zapobiega powstawaniu podrażnień. Ponadto ałun potasowy wykorzystywany jest jako antyperspirant, a także jako dezodorant do stóp, bowiem hamuje proliferację bakterii skórnych, które mogą stanowić przyczynę nieprzyjemnego zapachu. Zalecany jest także w przypadku poparzeń słonecznych, ukąszeń owadów, skaleczeń czy też trądziku młodzieńczego.

A ja zrobilam taki dezodorant: zmieszalam olej kokosowy z soda oczyszczona i sokiem z cytryny.
Jest rewelacyjny, caly dzien bez zadnego zapachu. Moj maz tez go uzywa i potwierdza skutecznosc.
Dezodorant ma konsystencje kremu, dobrze rozmarowuje sie na skorze. Tylko troche za duzo sody mi sie sypnelo...
Soda w polaczeniu z sokiem z cytryny zabija zapach. Szczerze nie mam zamiaru wracac do zadnych sklepowych dezodorantow.

Mozna zamiast soku z cytryny dodac jakies olejki eteryczne, mietowy szalwiowy czy inne. I dorzucic jeszcze skrobie ziemniaczana lub kukurydziana. Polecam.

Awatar użytkownika

Victoria, ja w kwestii praktycznej: ile czasu może taka mieszanka stać, jak ją przechowujesz? czy nie klei się na skórze (ten sok z cytryny), czy nie zostawia białych śladów?

Ariessa:
Cytuj:
Póki co widziałam bodajże w roll-onie Alterry, że aluminium w składzie nie ma...

Nie ma aluminium! Ja używam właśnie ten deo roll-on w kulce Alterry i jest jak najbardziej Ok.! :tak:
Cała seria Alterry jest wegańska i nie testowana na zwierzętach, sygnowana znakiem The Vegan Society :kwiatek:
Obrazek
Trademark search
http://www.vegansociety.com/trademarksearch.aspx?ad=677747
Vegan ‘Animal-free’ Standards.
http://www.vegansociety.com/businesses/trademark/standards.aspx
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Tył butelki ze składem

Recenzja tego deo roll onu Alterry jakiejś dziewczyny:
http://hushaaabye.blogspot.com/2012/10/ulubieniec-miesiaca-alterra-dezodorant.html

:bukiet: :kwiatek:

Ostatnio zmieniony 02 lip 2013, 14:25 przez alcyone, łącznie zmieniany 1 raz

Alverde sa tez dobre kosmetyki...

http://allegro.pl/listing/listing.php?string=alverde+dezodorant

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]