Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 28 sie 2014, 12:04

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 198 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
stosuje juz od jakiegoś czasu zastępcze pasty bez fluoru i....?ostatni raz u dentysty byłem rok temu bo wszystko cały czas ok więc tak kazała przyjść i...,?na każdym zębie próchnica może 4 zdrowe kilka już do zrobienia na kilka jeszcze za wcześnie.Wróciłem do pasty z fluorem czerwona elmex.I jeszcze jedno pasty z fluorem używałem od zawsze jak każdy i zawsze widziałem złą stronę świata i dobrą fluor nie odebrał mi części mózgu odpowiedzialnej za trzezwe myślenie a Wam?Jeśli odebrał to czemu macie chęć poszukiwania prawdy a nie jesteście bierni..

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 01 wrz 2010, 17:56 
VIP Member
Awatar

Ja stosuje od kilku tygodni propolis na bazie oleju z pestek winogron podany przez Melody i jest cool 8-)
Od czasu do czasu zamieszam z fluorem, ale nie mogę znieść tego uczucia wyżerania w dziąsłach...

@Komandos,
znam osobę, która myje raz na dzień zęby - i nie ma żadnej dziurki czy próchnicy, tak więc Twój argument jest mało warty... Każdy jest tą indywidualnością i na każdego działa inaczej to czy tamto, ale to nie znaczy, że mamy się cofać do poziomu niemieckich lekarzy, którzy częstowali fluorem swoje króliczki badawcze...
Trzymać się z daleka od takich świństw i za wszelką cenę szukać alternatyw...

mogę jeszcze dodać, że propolis nie jest wcale taki tani, a duperele z niego produkowane są wartościowe, więc czekajmy czy ta alternatywa okaże się korzystna :spox:

Master Elect of Nine * 9th Degree
Awatar użytkownika

Witam!

Dowiedziałem się parę lat temu od znajomego, że myje zęby solą bo tak mył jego dziadek w austriackim wojsku. Robił to od około 30 lat i dentystka gdy zobaczyła jego zęby była w szoku. Stwierdziła, że ma zdrowe jak zdrowy 18 latek. Ze swoją koleżanką z Anglii chciały pisać jakąś pracę ale zrezygnowały ze względu na producentów past do zębów. Wilgotną szczoteczką nabiera się trochę drobnej morskiej soli i dalej już wiadomo. Robię to od 3 lat.Jest jeszcze pasta Vilcacora w sklepach zielarskich .

Secret Master * 4th Degree
Secret Master * 4th Degree

Jedna z past z vilcacorą zawiera szkodliwe parabeny. Za to w Auchan można dostać za grosze ziołową pastę Rebi Dental bez fluoru, polecam :)

Nie czytałem całego wątku tylko pierwszą stronę, więc jeśli powtarzam coś to sorry. Tak jak niektórzy mówili, sól, kreda, soda oczyszczona i nawet węgiel drzewny (jest nawet taka japońska komercyjna czarna pasta do zębów oparta na węglu drzewnym, glonach i czymś jeszcze i ładnie wybiela zęby). Kiedyś za komuny, jak było biednie i były braki past do zębów na rynku, pojawił się proszek do czyszczenia zębów oparty na kredzie i być może dodatku krzemionki, w takich tubkach jak krem Nivea. Mój kolega dentysta twierdzi, że to było najlepsze.

Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Już nie pamietam gdzie znalazłęm te infomacje, ale moja metoda czy raczej moją pastą jest soda oczyszczona z woda utleniona,nabierasz troszke sody na lyzeczke i pare kropel wody utlenionej,robi sie pasta, od 2lat tak robie, skończyły sie kłopoty z kamieniem,wczesniej raz w roku usowałem kamień(dodam ze zeby miałem juz dawno wszystkie wyleczone i nie miałem prochnicy gdy zaczynałem przygode z soda)natomiast musimy wszyscy zdac sobie sprawe z tego ze przyczyna prochnicy nie jest niemycie zebów(nawet odwrotnie bo mycie zebow pasta z fluorem je osłabia) przyczyna lezy w odzywianiu.

Polecam materiał(wiekszość pewnie widziała):

http://www.youtube.com/watch?v=tKfiBz2LrFo

"Każdy, kto podporządkowuje się niesprawiedliwemu prawu, ponosi odpowiedzialność za to wszystko, co jest tego konsekwencją. Toteż, jeżeli prawo i sprawiedliwość są w konflikcie, musimy wybrać sprawiedliwość i nieposłuszeństwo wobec prawa." - Gandhi

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Najtańsza pasta bez fluoru jest firmy zaja kosztuje koło 4 zł :)
znadziecie na alledrogo :)

Nie wiem czy jest dostępna w Polsce ale znalazłam jedyną łatwo dostępną pastę bez fluoru na rynku w UK. Jeśli ktoś ma znajomych w UK, skłonnych wysłać to cudo do Polski- polecam bo koszt jest praktycznie zerowy ale ile przyjemności!

Rzecz nazywa się Euthymol i jak na razie spełniła moje marzenia jeśli chodzi o pastę do zębów moich marzeń. Jest różowa, napakowana wyciągami z ziół i olejkami eterycznymi tak bardzo, że przy pierwszym użyciu kopie w paszczę jak młot pneumatyczny, Jezu! Ale można się przyzwyczaić. I ściąga ryj od środka jak najlepsza płukanka do zębów. Jak na razie doceniłam ją bo po dwóch tygodniach wyleczyła mi stan zapalny dziąseł związany z ciążą (Większe ciśnienie krwi powoduje drobne krwawienia z dziąseł, sprawa się zaognia i robi się niemiło). Z tego co wiem, produkt jest popularny od dziesięcioleci w UK i starsze pokolenia jadą tylko na niej. Znam nawet parę Brytyjczyków mieszkających na stałe we Francji, którzy przyjeżdżając do rodziny w odwiedziny kupują brytyjskie cheddary i 20 tubek Euthymolu. Muszą ją chyba rozdawać bo do mycia zębów dla dorosłego wystarczy zaledwie ilość odpowiadająca jednemu zielonemu groszkowi.

Obrazek

Kokain ta pasta jest dostępna tylko w aptekach czy można ją kupić także w sklepach?

Jest w TESCO w stałej sprzedaży i sądzę, że w innych supermarketach również. Tej samej firmy jest też proszek wybielający zęby EUCRYL.

Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

Ja używam tą: http://www.domzdrowia.pl/43331,metroden ... 75-ml.html
Jak na razie rewelacja :D

autor ksiazki, bomba pod pacha mowil, ze kreda, czysta kreda jest najlepsza.
ale gdzie ja kupic, ktora jest bez domieszek, tego nie wiem, ale cena nie powinna byc za wysoka.

pozdrawia danger :)

jestem dumna z mojej ortografji zyjac 30 lat poza krajem. ;p

Awatar użytkownika

Pasta Euthymol jest też, jak się okazuje, dostępna także w Polsce. Znalazłam ją jak na razie tutaj: http://www.doz.pl/apteka/p19402-Euthymol_naturalna_pasta_do_zebow_bez_fluoru_75_ml.
I proszek Eucryl też znalazłam, tyle że on zawiera fluor (jak się powiększy zdjęcie, a potem kliknie w lewy dolny róg, to widać fragment składu): http://www.kami.med.pl/index.php?p519,proszek-wybielajacy-zeby-eucryl

@Kokain, a czy ta pasta nie podrażnia szyjek zębowych? Ja mam nieco poodsłaniane i muszę uważać, ale uwielbiam jak
Cytuj:
pasta mi kopie paszczę
i
Cytuj:
ściąga ryj od środka
Mruga :haha:

Ostatnio używam pasty Vilcacora i Chamosalu Tołpy. Vilcacora fajnie szlifuje zęby, aż piszczą, jakby trzeć mokrym palcem po szkle :mrgreen:

Entered Apprentice * 1st Degree
Entered Apprentice * 1st Degree

Jezeli chodzi o pasty bez fluoru, ktore jednoczesnie pozostawiaja super smak w ustach, to polecam tę:
http://allegro.pl/aloesowa-pasta-do-zeb ... 50012.html

Grand Master Architect * 12th Degree
Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

Fajnie, że pojawia się coraz więcej alternatyw na ząbki z tym, że te w/w pasty mają kosmiczne ceny.
Ja jednak dalej zostaje przy polecaniu pasty Logona, ponieważ to co ją wyróżnia to to, że nie tylko nie posiada fluoru ale jest w całości tworzona z naturalnych eko składników, jej cena waha się na allegro albo e-bay ok. 7-9zł. Testuje produkt już chyba z rok i jestem zadowolonym klientem :D
Tak to wygląda:
Obrazek

Prawa jednego człowieka kończą się tam, gdzie zaczynają się prawa drugiej osoby.
Na każdym człowieku spływa odpowiedzialność za cały świat!
--> http://zakazaneowoce.pl
:jabłko:

Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Kokain
Cytuj:
Nie wiem czy jest dostępna w Polsce ale znalazłam jedyną łatwo dostępną pastę bez fluoru na rynku w UK. Jeśli ktoś ma znajomych w UK, skłonnych wysłać to cudo do Polski- polecam bo koszt jest praktycznie zerowy ale ile przyjemności!

Cytuj:
przy pierwszym użyciu kopie w paszczę jak młot pneumatyczny, Jezu!

Też to odczułem pasta Euthymol w smaku jest ostra jak chrzan :o ale można się do niej przyzwyczaić, szukałem po marketach pasty bez fluorku sodu i tak natrafiłem na nią w Morissons, brakuje mi takiej pasty ogólnodostępnej w sklepach w Polsce, bo ta pasta to zero chemi, ale sama ziołowa mieszanka,

jest dostepna w Polsce kosztuje 16 złoty:
http://www.doz.pl/apteka/p19402-Euthymol_naturalna_pasta_do_zebow_bez_fluoru_75_ml

Skład:

fosforan diwapnia (Dicalcium phosphate), woda, Sorbitol (substancja słodząca), gliceryna (Glycerin), laurylosiarczan sodu (Sodium Lauryl sulfate), ditlenek taniny (Titanium dioxide), salicylan sodu (Sodium salicate), guma celelozowa (Cellulose gum), sacharynian sodu (Sodium Saccharin).

Awatar użytkownika

To ja w tym tygodniu wpadłem na coś takiego.
Obrazek
Pasta bez fluoru za niecałe 2zł :lol: Kupiłem w markecie Simply, znalazłem w necie że były też kiedyś w Kauflandzie ale nie wiem jak jest teraz. Trochę mniej orzeźwia niż te miętowe ale też się pieni;) Przez kilka dni stosowania na razie zęby mi nie wypadły. Jest na niej napisane: kraj pochodzenia Indie.
Podaje skład jak by ktoś chciał. Calcium Carbonate, Sorbitol, Aqua, Silica, Sodium Lauryl Sulphate, Aroma with Peppermint, Clove, Sage, Chamomile and Myrrh, Cellulose Gum, Sodium Silicate, Sodium Benzoate, Sodium Saccharin, Glycerin, Colour: C.I. 19140, C.I. 42090

"Słońce grzało tak rozkosznie, a kamień na którym siedział od dłuższego czasu, był tak przyjemnie ciepły, że Puchatek już sobie postanowił, że przez całą resztę poranka będzie siedział pośrodku strumyka i cieszył się z tego, że jest Puchatkiem."

Ja osobiście używam glinki zielonej do mycia zębów. Bardzo fajnie się myje a przy okazji ma dosyć przyjemny smak. Jest w sumie niedroga, bo 41zł za kilogram miałki z zielonej glinki to stosunkowo niewiele :D
Moja mama przywiozła takie coś, i jeszcze mówiła że takie coś można pić... zdziwiłem się i poszukałem w sieci informacji na ten temat:
Cytuj:
Glinka zielona
Glinkę zieloną, a także białą, czerwoną i żółtą stosowano już od tysiącleci, jako lek na rozmaite dolegliwości. Tak naprawdę jednak jej lecznicze działanie nie jest ciągle do końca wyjaśnione. Najważniesze, że działa skutecznie, w naturalny sposób, bo jest naturalnym surowcem i nie wywołuje skutków ubocznych.

Wygląd:

Glinka zielona, dobrze zmielona w stanie suchym jest dosyć lotnym proszkiem o jasnym, szarozielonym kolorze. Mokra glinka ma ładny zielony lub turkusowy kolor. Swój zielony kolor zawdzięcza związkom żelaza i miedzi.

Pochodzenie i skład:

Pochodzi ze skal krzemionkowo-aluminiowych. Posiada około 20 róznych soli mineralnych istotnych dla organizmu, takich jak sole: krzemu, magnezu, wapnia, potasu, fosforu, sodu i inne a także wiele mikroelementów i pierwiastków śladowych, m. in. selen, molibden, cynk. Jest wydobywana spod ziemi (ok. 70m) i suszona na słońcu. Ponieważ pokłady glinki znajdują się bardzo głęboko pod powierzchnią ziemi, nie ulegają one wpływom cywilizacji i zatrucia środowiska naturalnego. Suszenie na słońcu zwraca glince jej magnetyczne właściwości, które może tracić przy wydobywaniu jej metalowymi narzędziami i urządzeniami.

Właściwości:

absorpcyjne

Glinka ma postać miałkiego proszku dzięki czemu jej powierzchnia jest bardzo duża. Dodatkowo jej cząsteczki są naładowane ujemnie. Te cechy powodują, że glinka przyciąga cząsteczki dodatnie, a właśnie toksyny mają przeważnie ładunek dodatni. Glinka wiaże również produkty uboczne przemiany materii. Dzięki właściwościom absorbcyjnym glinki toksyny i niepotrzebne organizmowi produkty ubocznne zostają unieszkodliwione i wydalone. Własciwość ta przynosi pozytywne skutki zarówno przy stosowaniu glinki wewnętrznie jak i zewnętrznie. Ostatnio odkryto, ze glinka absorbuje również nadmiar promieniowania radioaktywnego wchłonietego przez organizm.

antyseptyczne

Glinka nie działa wybiórczo na konkretne bakterie, wirusy czy inne mikroorganizmy. Jej działanie charakteryzuje się tym, że zapobiega ich rozwojowi wzmacniając system immunologiczny organizmu.

regulujace pH

Glinka reguluje stosunek kwasowo-zasadowy w organizmie poprzez neutralizowanie szkodliwych substancji i eliminowanie nadmiernej ilości kwasów, tworzonych przy pracy mięśni i w procesie przemiany substancji azotowych.

Dla zainteresowanych ciąg dalszy na stronie :http://www.jaworek.net/kosmetyki/fascynacja_glinka_zielona.php :D:D

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

A może zamist pasty używać szczoteczki Soladey? Koszt duży - 100 zł, ale może warto?

Coś na jej temat z książki Adresa Moritza "Rak nie jest chorobą":

Rozwiązanie Soladey

Osobiście używam szczoteczki firmy Soladey do czyszczenia zębów.Ma ona opatentowany pręt, który został opracowany naukowo i potwierdzony w badaniach klinicznych jako znacznie zmniejszający osad nazębny o wiele lepiej niż zwykła szczoteczka do zębów i to bez konieczności używania pasty czy nitki dentystycznej. Soladey zawiera pręt metalowy z tlenkiem tytanu (TI02), który aktywuje się pod wpływem światła. Tworzy to naturalną reakcję chemiczną jonów, która powoduje odrywanie się nalotu od szkliwa zębów oraz usuwa osad z tytoniu, kawy i innych barwiących substancji używając naturalnego procesu przyciągania się jonów.Może słyszałeś o jonizatorze powietrza, który również produkuje jony. Osad nazębny zawiera
cząsteczki, które noszą ładunek dodatni - jony dodatnie.Gdy pręt tytanowy zostanie wystawiony na działanie światła jony ujemne przyciągają jony dodatnie, jak magnes.Osad rozkłada się i odpada z zębów i wypłukiwany jest, gdy płukasz zęby. Proces ten pozwala również na pozbycie się innych przebarwień na zębach.Przeprowadzono cztery badania kliniczne na czterech odrębnych uniwersytetach w Kanadzie i Japonii i okazało się, że osoby stosujące Soladey miały znacznie mniej osadu nazębnego w porównaniu z osobami, które używały zwykłych szczoteczek.Badanie wykazało również poprawę w przypadkach zapalenia dziąseł.Więc Soladey działa chroniąc dziąsła - jak również zmniejszając osad. Zasady naukowe leżące u podstawtechnologii Soladey zostały opracowane już w latach 70-tych a same szczoteczki są sprzedawane w Japonii już od kilku lat - sprzedaje się tam dwa miliony tych szczoteczek i pięć milionów wymiennych nasadek rocznie. Badania kliniczne nad działaniem technologii Soladey w usuwaniu osadu nazębnego zostały przeprowadzone na Uniwersytecie Stomatologicznym w Osace,Uniwersytecie Stomatologicznym Nippon,Uniwersytecie Nihon i Uniwersytecie Saskatchewan w Kanadzie. Wszystkie z tych instytucji potwierdziły, że Soladey był bardziej skuteczny w usuwaniu osadu nazębnego i wybielaniu szkliwa niż jakakolwiek inna szczoteczka sprzedawana na rynku.

Pastę można zastąpić proszkiem ze skrzypu polnego. Wiadomo, zbieramy suszymy i używamy. Proszek nakłada się na szczoteczkę i jazda. Skrzyp zapobiega próchnicy i krwawieniom przyzębia.

Na paradontozę - rozchwianie zębów - skuteczne jest żucie liści rukwi wodnej, po wcześniejszym wypłukaniu liści w occie jabłkowym.

Sok jabłkowy z kolei jest świetny w zwalczaniu przykrego zapachu z ust. Po wyciśnięciu pół szklanki soku ze świeżych jabłuszek dodajmy doń suszonej mięty, imbiru i cynamonu. Mieszamy. Mikstura przechowywana w lodówce z powodzeniem starcza na 2-3 dni płukań ust po posiłkach.

uther pisze:
A może zamist pasty używać szczoteczki Soladey? Koszt duży - 100 zł, ale może warto?

Tylko ze ta cena to sam chwyt z urządzeniem jonizującym, a wymienne końcówki ze szczoteczką tez kosztują a trzeba je co jakiś czas wymieniać, szczoteczka jak każda inna brudzi się, deformuje i niszczy.

Cytuj:
Soladey zawiera pręt metalowy z tlenkiem tytanu (TI02), który aktywuje się pod wpływem światła. Tworzy to naturalną reakcję chemiczną jonów, która powoduje odrywanie się nalotu od szkliwa zębów oraz usuwa osad z tytoniu, kawy i innych barwiących substancji używając naturalnego procesu przyciągania się jonów.

Z jonami lepiej nie ryzykować. Dlatego nie można mieć jednocześnie złotych i srebrnych koronek na zęby. Coś tam nawet podobno nie za bardzo współpracują złote koronki i plomby amalgamatowe. Jak ktoś ma zdrowe zęby może nic by nie było, ale jak ma implant z tytanowym kołkiem, to kto wie.

Nie mam zaufania do takich high-tech szczoteczek. Do zwykłych z róznych plastyków też. Wg mnie najzdrowsze są drewniane z włosiem z naturalnej świńskiej szczeciny. Robią je gdzieniegdzie jeszcze na zachodzie.

Aniszai pisze:
Pastę można zastąpić proszkiem ze skrzypu polnego. Wiadomo, zbieramy suszymy i używamy. Proszek nakłada się na szczoteczkę i jazda. Skrzyp zapobiega próchnicy i krwawieniom przyzębia.

No i skrzyp ma przede wszystkim dużo krzemionki, więc taki proszek usuwałby tez w pewnym stopniu osad.

PS. Ostatnio mam awersję do wszystkich przemysłowych kosmetyków, środków czystości itp. Nie wiadomo co oni tam ładują oprócz tego co na etykietce. A to jest najlepszy sposób na trucie ludzi, lepszy niż szczepionki, opryski chemtrailsami czy tradycyjne fluoryzowanie wody lub jodowanie soli ewentualnie "ulepszacze" żywności. Zauważyłem np., że ostatnio odswieżacze powietrza, czy te z dolnej czy z wyższej półki, są takie, ze jak się rozpyli, od razu czuje sie jakiś dyskomfort w nosie i ustach oraz przykre posmaki...

ja moge powiedziec ze sa 3 firmy, ktore dobre naturalne kosmetyki produkuja,
firma weleda, alverde i lavera, mam nadzieje, ze mozna je tez w polskich drogeriach kupic.

te firmy nie tylko pasty do zebow, szampony, kremy produkuja, nawet dezodoranty do 24 godz.
ale mi nie tylko natura tych kosmetykow byla wazna, testy na zwierzadkach sa takie straszne, ze chcialam je ominac, co mi te firmy gwarantuja.
produkty firmy lavera mozna w amazon zamowic.

ps.przed 2 tygodniami zamowilam tez lava ziemie, ktora mozna jako szampon albo mydlo uzywac, wspaniala
rzecz, ktora polega na mineralizacji skory czy wlosow( nie kolorowanych ). za 1 kg. zaplacilam 20 €, i wiem, ze mi to kilo na bardzo dlugo wystarczy.zamawialam takze na amazon.firma nazywa sie lagona naturkosmetik.

jestem dumna z mojej ortografji zyjac 30 lat poza krajem. ;p

Awatar użytkownika

Soda,sol,kreda{czysta} bardzo dobre ..do zabkow..gdy sa osady Mruga wegiel drzewny..raz na jakis czas Mruga
Sol morska..pamietam jedna z dziewczyn.. ktora przeplynela kanal La manche..mowila ze sol morska wlasnie :shock: ktora sila rzeczy dostawala sie do ust podczas treningow..sprawila ze jej zabki byly..niesamowicie biale Mruga
Co do Euthymolu Mruga ktory stosuje od czasu do czasu..jest niesamowity :shock: ale proszek :tak:

Cytuj:
Z jonami lepiej nie ryzykować. Dlatego nie można mieć jednocześnie złotych i srebrnych koronek na zęby. Coś tam nawet podobno nie za bardzo współpracują złote koronki i plomby amalgamatowe. Jak ktoś ma zdrowe zęby może nic by nie było, ale jak ma implant z tytanowym kołkiem, to kto wie.

Jest taki zabieg w stomatologi nazywa się jonoforeza, przy którym duża ilość wypełnień amalgamatowych - można do 8 w szczęce i żuchwie - jak i korony na metalach i implanty na tytanie są przeciwwskazaniem do zabiegu, o zastawce np. nie wspominając. Także faktycznie nad szczoteczkami jonizującymi mocno bym się zastanowiła.
Jeszcze o amalgamacie chciałam, który w zębach od 4-8 jest wkładany w ramach funduszu bezpłatnie. Kochani zastanówcie się, bo to cholerstwo choć trwałe jest, to ma w sobie rtęć, cynę, miedź i kadm. Lepiej chyba zapłacić i światłoutwardzalną kompozytową założyć. Ja sukcesywnie wymieniam. Świetnie wygląda - po odpowiednim opracowaniu i dobrych warunkach zgryzowych kompozytu nie widać, a i trucizn znacznie w nim mniej.

Grand Elect Mason * 14th Degree
Grand Elect Mason * 14th Degree
Awatar użytkownika

Składnik pasty do zębów ‘może uszkodzić mózg płodu’

Toothpaste chemical ‘that can leave unborn babies brain damaged’

http://www.dailymail.co.uk/health/artic ... z16qx5XXjD
Obrazek
Pat Hagan – 1.12.2010 tłumaczenie / skrót Ola Gordon

Zdaniem naukowców, TRICLOSAN stanowi zagrożenie uszkodzenia mózgu nienarodzonego dziecka. Składnik ten występuje w pastach do zębów, mydłach, dezodorantach, płynach do zmywania naczyń, antybakteryjnych deskach kuchennych, jak również niektórych zabawkach.

Triclosan zakłóca dopływ krwi do płodu i w ten sposób pozbawia mózg dziecka tlenu.

Doświadczenia przeprowadzone na owcach wykazują, że ingeruje w pracę enzymu, który pozwala na cyrkulację estrogenu, a ten z kolei trzyma główną arterię otwartą w celu przekazywania płodowi bogatej w tlen krwi.

Gigant farmaceutyczny GlaxoSmithKline wycofuje triclosan z past do zębów Aquafresh i Sensodyne, płynu do płukania ust Corsodylu, ale nadal używa w produkcji Colgate Total.

Kobiety ciężarne powinny całkowicie unikać używania każdego produktu zawierającego ten składnik.

Więcej tutaj http://www.biolog.pl/article4370.html

Maciek81 pisze:
Już nie pamietam gdzie znalazłęm te infomacje, ale moja metoda czy raczej moją pastą jest soda oczyszczona z woda utleniona,nabierasz troszke sody na lyzeczke i pare kropel wody utlenionej,robi sie pasta, .........................
soda to stary patent- wybiela ale ..... już nie pamietam uzasadnień chemicznych , tzn. co tam z czym się wiąże ale soda osłabia szkliwo -utlenia coś (wybiela) ale powoduje szybszą destrukcję zębów. Awaryjnie, doraźnie (kamień) można zastosować ale nie na stałe.
Ja uzywałem dotąd "Tołpa " ale jakaś jej odmiana była z dodatkiem fluoru (taką trafiłem ) i zarzuciłem tą firmę bo nie można na niej polegać . Używam teraz co jakiś czas białej tubki -ZIAJA , niewielką ilość ( nie codziennie- na co dzień szczotka i woda - czasem trochę soli) . Spróbuję z tym weglem drzewnym , trzeba będzie dobrze płukać- glinkę zieloną też gdzieś mam. No a kreda też jest starym patentem- ma własności lekko ścierne - nawet pasty do polerowania bywały na jej bazie (kiedyś kredą czyszczono sztućce)- trzeba pomysleć skąd tu kredę zdobyc w jak najczystszej postaci . Teraz pewnie ta szkolna jest z jakimiś klejami i kompozytami-dawniej pyliła i sypała sie w rękach .

Dobra, czysta i całkiem nieźle rozdrobniona kreda stosowana jest w winiarstwie do odkwaszania. Warto zaopatrzyć się w mały moździerzyk - najlepiej laboratoryjny z ceramiki ( przydatny także w kuchni, wyrobie mat.wyb Mruga ). Kredę taką rozdrabniamy najlepiej w suchym środowiksu, gdyż w wilgotny upalny dzień zacznie się zbrylać. Można także kredę "przesiać" na mokro ( woda destylowana lub deszczówka zebrana po 15 min ulewy ! ) przez pończochę czyli starać się wyciskać masując woreczek z papką ( żmudny proces ). Tu przykład kredy winiarskiej:

http://winohobby.biz/index.php?products ... rod_id=106

Soda owszem świetnie czyści, ale silnie alkalizuje ( hydroliza na jony słabego kwasu i silnej zasady ), więc nie jest idealnym rozwiązaniem. Poza tym kreda sama w sobie zneutralizuje dość dobrze kwasy w jamie ustnej.

Polecam dodać do takiej pasty drobno zmieloną miętę ( także rozdrobnioną w moździerzyku ), można dodać także szałwię lekarską, słyszałem, że koszyczki rumianku także się dodaje - to dodatkowo wspomoże usuwanie wszelkich stanów zapalnych dziąseł.

Dodatkowo można wzbogacić pastę aloesem, lub gdy mamy sporo tej rośliny - zerwać jeden "listek" i lekko rozgnieść ok 0,5 cm grubszej końcówki. W ten sposób uzyskamy coś na kształt szczoteczki i tym wycieramy zęby wykonując ruchy pionowe.

Ale w pierwszej kolejności pozbądźcie się amalgamatów ! O tym chyba nie muszę przypominać.

Uzywam past Weledy i Lavera. A ciekawostka, z jaka sie spotkalam sa np. specjalne galazki, ktorych uzywaja chocby Arabowie (Irak np.) i ktore zastepuja im calkiem szczoteczke i paste do zebow. Natomiast zeby maja przeswietne.

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Czy oprócz mnie ktoś jeszcze na tym forum nie używa wogóle pasty do zębów?

:tak: Już zapomniałam, co to pasta do zębów. Od paru miesięcy używam sody oczyszczonej i jest ok. A rano wystarczy, że przepłukam tylko alocitem...

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 198 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]