Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 10 gru 2019, 8:54

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 226 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
No ciekawa mieszanka zrobiłem ją w 3 minuty. Zostawia taka lekką goryczkę na języku i aromat jakby po
sklepowej paście miętowej. Ale wnioski dam po dłuższym użytkowaniu.

Gratuluję pomysłu bo faktycznie nieźle się nas "wałkuje" fluorem. Znalazłem polską pastę bez fluoru marki Ziaja...

Ale nie zapominajcie, że do past dodają też aspartam.

Więc brawa za ten przepis. Niech też wypróbują inni i napiszą coś.

Niktu

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 04 paź 2013, 12:21 
VIP Member
Awatar

A... no wlasnie. Paste uzywam juz jakis czas. Jest ok. Nie tylko posmak tej goryczki, rowniez czuc ten smak oleju kokosowego (jezeli mowa o pascie tej wlasnie)... przynajmniej dla mnie jest on wyczuwalny.
Moje cory nie lubia tej pasty, tak wiec pozostaja przy kupnych bez fluoru. Tzn. starsza uzywa tej z kupowanymi na zmiane. Mlodsze jej nie zaakceptowaly.
Wiec nadal, oprocz tej kokosowej, w uzyciu Weleda Calendula... ja jeszcze uzywam Ratanhia i z soli... na zmiane... jak kiedy.

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Dr David Kennedy - Fluor nie zmniejsza ryzyka powstania próchnicy, ale TO tak!
phpBB [video]

temat powiązany:
amalgamat-t722.html

i oczywiście:
fluor-cichy-zabojca-z-kranu-t4228.html

Pasta bez fluoru polskiej marki Ziaja

Obrazek

Mają też w ofercie pastę bez fluoru dla dzieci.

Wspierajmy polskich producentów i wystawiajmy fucka ponadnarowowym korporacjom
korumpującym rządy i wymiar sprawiedliwości celem powiększania zysków kosztem spadku
różnorodności i ograniczając konsumentom wybór dobrych, zdrowych i bezpiecznych dla zdrowia produktów.

Jebać korporacje

Niktu

Intendant of the Building * 8th Degree

ja używałam Vilcacora, bez fluoru przez długi czas. Zęby jak miałam, tak mam i wszystko z nimi ok. Plusem było np to, że przy używaniu tej pasty nie miałam krwawiących dziąseł, natomiast przy pastach hiper-miętowych taki problem czasem występuje jak mocniej docisnę szczoteczkę czy gdzieś tam zahaczę. Z minusów, jak ktoś lubi mrozić oddechem, to takie pasty się do tego nie nadają. W sumie, skończyłam używać jedynie dlatego, bo zapas się skończył a miałam w łazience dużo innych past. Dodatkowym minusem jest fakt, że w paście są 3 lub 4 różne parabeny, więc chyba też się skuszę na taką domowej roboty. Fluor podobno ''ogłupia'', dlatego przestałam używać. Nie piję też wody z fluorem (bez: np Kropla Beskidu) i to chyba nawet wyczytałam w temacie który podlinkował dar66: fluor-cichy-zabojca-z-kranu-t4228.html. Przezorny zawsze ubezpieczony, jak to mówią :lol:

Przydałby się jeszcze adres producenta tej Vilcacory:

A-Z Medica Sp. z o.o.
Biuro Handlowe
ul. Leszczyńskich 9
80-464 Gdańsk
tel.: (+48) 58 349 80 11
fax. (+48) 58 349 80 20
email: handlowy@azmedica.pl

infolinia: 801 30 30 39 (koszt jak za połączenie regionalne)

Co do Ziaja:

produkcja w Polsce

Zakład Produkcji Leków sp. z o.o.
80-298 Gdańsk, ul. Jesienna 9
ziaja.com

Rozbijmy system korporacji. Sami decydujmy co jest dla nas dobre a to co złe odrzućmy natychmiast

Niktu

Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

Mam zaawansowana paradontoze, mimo polecanych przez dentystke paradontologa super past i jeszcze lepszych plynow do plukania, dziasla byly w nieustajacym stanie zapalnym. Po profesjonalnym czyszczeniu bylo troche lepiej , ale w niedlugim czasie znowu na obrzezach dziasel pojawia sie osad. Dwojki juz sie ruszaja.

Zaczelam szukac w necie informacji poniewaz boje sie utraty zebow, tak doszlam do info na temat szkodliwosci past, fluoru, jodu i calej tej chemii , ktora nam sie podstepnie wciska i jeszcze wmawia, ze jest konieczna aby zachowac zdrowie, zdrowe zeby, tarczyce bla , bla

Pierwsza kuracja to bylo ssanie oleju, pozniej zaczelam plukac i myc zeby takze ksylitolem. Caly osad mi nie zszedl, ale zeby staly sie gladkie i blyszczace, jak porcelana. Stan dziasel w ciagu dnia ok, ale po nocy nadal spuchniete.
Nie dawno zaczelam stosowac sode do mycia i do plukania i to jest poprostu to. Tym razem zszedl mi caly osad, takze ten przy linii dziasla i nie pojawia sie nowy. Dziasla sa jasno rozowe i widac odstepy pomiedzy zebami :tak: ciagle musze podziwiac w lusterku moje biale zabki i zdrowo wygladajace dziasla Mruga
Kupilam sol morska i bede myla raz dziennie zeby i dziasla roztworem soli, ma ona dzialanie bakteriobojcze, przeciwzapalne i przeciwbolowe, a takze wg niektorych sprawozdan pomaga w reminalizacji zebow, zalecza prochnice - podobnie zreszta jak ksylit.

Moze sie komus przyda przepis na bol zeba: do wody nalezy dac tyle soli ile sie rozpusci i tym roztworem nalezy plukac zab.

Cytuj:
Pasta bez fluoru polskiej marki Ziaja

Co z tego że nie ma fluoru jak ma SLS, benzoesan sodu i inne chemikalia. Już lepsza jest Lavera http://www.lavera.com.pl/p568-pasta.do. ... fluoru.htm

Podobno lepiej jest myć zęby MMSem.

Lavera

No kolejna do przetestowania:

Obrazek

EKOMEA Sp. z o.o.
ul. Kukiełki 3a
02-207 Warszawa

tel.: (022) 632 27 01
tel. kom. 500 016 887
e-mail: bok@lavera.com.pl

P.S.

Ta domowa pasta z ziół z początku wątku jest dobra ale twierdzę, że i tak powinno się jej używać zamiennie z inną pastą.
A chemia oczywiscie jest wszędzie dlatego jako konsumenci potrzebujemy różnorodności
i możliwości wyboru aby zmniejszyć wtłaczanie chemiido organizmu. Ten wybór jest nam systematycznie ograniczany i po to są fora, żeby dzielić
się informacją. Oczywiście dla tych co tego chcą i to czują.

<b>Rozbijmy system korporacji. Sami decydujmy co jest dla nas dobre a to co złe odrzućmy natychmiast</b>

Niktu

Awatar użytkownika

Musze sie pochwalic :) uwierzycie czy nie, po kilku tygodniach mycia i plukania soda, moje dwie ruszajace sie dwojki sa stabilne, nie da sie ich poruszyc. Cud :hi hi: Od wiosny ssalam olej i nic to (namacalnego) nie dalo, a tu zwykla soda, ktora latami lezala w szafce kuchennej... Juz mnie czekalo ponowne glebokie czyszczenie kieszonek w znieczuleniu brrrr i tak boli :(

Dziasla jeszcze nie sa idealne, ale od lat nie mialam takich ladnie wygladajacych. Oby tak dalej. Teraz obserwuje plamki napoczete przez prochnice, czy flora bakteryjna da sobie z nimi rade.
Na dziury w zebach polecane sa zmielone skorupki jajek do spozywania, a zywokost do plukania jamy ustnej, ale , ze nie znalazlam zadnych relacji na ten temat w necie to pozostane przy sodzie, soli morskiej i ksylicie :)
Dwie pasty bez fluoru :

Obrazek
Sklad:
Naturalnie stabilizowany miąższ Aloe Vera (35,5%), sorbitol, uwodniona krzemionka, gliceryna, siarczan laurylowo-sodowy, karagenan, kit pszczeli, benzoesan sodowy, kompleks chlorofilowo-miedziowy.
I Sante na bazie ksylitu
http://biosna.pl/pl/sklep/produkt/pasta ... 75-ml.html

Mozna myc zeby samym ksylitolem, lyzeczke do buzi, poczekac az sie rozpusci i szczoteczka umyc tak jak pasta. Wymaga to troche wprawy bo ksylit sprawia, ze wydziela sie duzo sliny i trzeba ten nadmiar jakos utrzymac w buzi, albo troche wypluc. Wazne po umyciu zeby nie plukac i nie pic z pol godziny. Lepsza jest wtedy ochrona przeciwprochnicza i przeciw paradontozie. Efekt umycia zebow cukrem brzoozowym widoczny i odczuwalny jest od razu. Polecam.

Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

Ja polecam szwajcarską pastę w koncentracie AJONA, która nie zwiera w sobie żadnych barwników i konserwantów, a co najważniejsze fluoru. Jest ona często nieoficjalnym lekiem na krwawiące dziąsła.

Cytuj:
Skład: węglan wapnia; wodorowęglan sodowy; dodecylosulfonian sodowy; sacharynian sodu; mocznik; wodorofosforek amonowy; alginian; gliceryna; olejki eteryczne; wyciąg z rumianku; dodatki smakowe

To, że jest ona w formie koncentratu taka mała tubka w moim domu (3 osoby) starcza na ok. od 1 do 1,5 miesiąca. Bardzo polecam! Testowałem wiele past bez fluorowych ale zatrzymałem się właśnie na niej ze względów zdrowotnych wypadła najlepiej. Poza tym jest tania i wydajna. Może kogoś zaciekawi także fakt, że jest ona sprzedawana w takim składzie od 60 lat, a stworzona została przez jakiegoś Szwajcarskiego stomatologa.

http://ajona.pl/ajona.html

Obrazek

Awatar użytkownika

Tez uzywam tej pasty , ale nie regularnie. Wprawdzie ajona nie zawiera fluoru, ale za to w duzej ilosci Laurylosiarczan sodu, to dlatego wlasnie wystarczy malutki kleks na szczoteczke i fajnie sie myje i pieni.
Podejrzewa sie, ze SLS jest odpowiedzialny za cofanie sie dziasel, wysuszanie blony sluzowej, powstawanie aft.
Laurylosiarczan sodu jest agresywnym detergentem, uzywanym do mycia maszyn, silnikow, aut. Mimo alergizujacych wlasciwosci jest bardzo rozpowszechniony w kosmetyce. Szybko wchlania sie przez skore i magazynuje sie w sercu, watrobie, mozgu, plucach gdzie moze doprowadzic do powaznych dolegliwosci danego organu.

American College of Toxicology: SLS moze uszkadzac system immunologiczny, rozdzielajac skore na warstwy i doprowadzajac tym samym do stanow zapalnych.

School of Medicin Tohoku Universität in Japan: SLS uszkadza komorki, jest w stanie zmienic informacje genetyczna naszych komorek.

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

kawa ma wspaniałe własciwości antybakteryjne ale pita bez cukru i mleka.Owszem barwi zęby ale dzieki nałogowemu piciu (3-4 filiżanki dziennie) nie mam ani jednej dziury od prawie 15 lat.
http://www.sciencedaily.com/releases/20 ... 074142.htm

Master Mason * 3rd Degree

a stosował ktoś na dłuższą metę pastę z sody oczyszczonej + olej kokosowy + ewentualnie jakieś dodatki naturalne?
Czytałem w internecie że to niby nie jest dobre ale być może to tylko sianie dezinformacji przez koncerny farmaceutyczne które produkują pasty do zębów.

Awatar użytkownika

Kolejny powód by szukać alternatywy od konwencjonalnych past.

Plastik w pastach. Tak na razie w niektórych.

phpBB [video]

A tutaj art o tym w wersji ENG: http://soulspottv.com/blog/crest-toothpaste-embeds-plastic-into-your-gums-crest-says-its-part-of-an-enjoyable-brushing-experienc

Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Awatar użytkownika

[quote="hehe"]a stosował ktoś na dłuższą metę pastę z sody oczyszczonej + olej kokosowy + ewentualnie jakieś dodatki naturalne?
/quote]

Ja stosuję nie pamiętam dokładnie od kiedy, ale rok na pewno, olej kokosowy+soda+olejek miętowy. Minusów nie widzę, a z plusów to na pewno brak wysuszenia ust - nie muszę już stosować pomadki po każdym myciu zębów i w ciągu dnia. Do tego zawsze miałam krwawiące dziąsła i nadwrażliwe zęby - nie mogłam czasem umyć, bo szczoteczka powodowała ból. Teraz tego nie ma.

Pasty do zębów bez fluoru:

CaviStat i zawiera składniki normalnie obecne w produktach spożywczych, takich jak aminokwas arginina oraz dwuwęglan i węglan wapnia. Nie zawiera natomiast ani śladu fluoru, składnika mineralnego kości i zębów, stosowanego do walki z próchnicą od dziesięcioleci. Dzięki temu jest bezpieczna dla małych dzieci, które mają tendencje do połykania pasty.
Nenedent - pasta bez fluoru dla dzieci - Jest przeznaczona dla dzieci otrzymujacych optymalna dawkę fluoru lub przyjmujacych tabletki fluorowe.Żel krzemowy dokładnie czysci i poleruje zęby mleczne, delikatnie usuwa osad nazębny. Ksylitol wspomaga remineralizację, hamuje rozwoj bakterii powodujących próchnicę. Posiada smak jabłkowo- bananowy.
Tołpa Chamosal Dent Junior - bioaktywna pasta bez fluoru dla dzieci.
Szałwiowa pasta do zębów - Ziaja - Skutecznie czyści zęby i usuwa osad nazębny, łagodzi podrażnienia błony śluzowej oraz zapobiega zapaleniu dziąseł. Ma orzeźwiający miętowy smak. Zapewnia długotrwały, świeży oddech.
Lavera Basis Sensitiv - Pasta do zębów z zawartością kredy i drobinek krzemu skutecznie usuwa osad nazębny. Przeciwzapalne i antybakteryjne działanie echinacei i propolisem uzupełniają całościową higienę jamy ustnej. Wartość pH neutralizuje szkodliwe działanie kwasów na szkliwo. Zapobiega próchnicy, parodontozie i osadzaniu się kamienia nazębnego.
Ajona - pasta bez fluoru na krwawiące dziąsła - oraz działa przeciwzapalnie i bakteriobójczo. Doskonale usuwa osady i chroni przed powstaniem płytki nazębnej i kamienia - przyczyn powstania chorób. Poprawia mikroflorę jamy ustnej i likwiduje nieprzyjemny zapach z ust. Pasta zawiera ekstrakt z rumianku
Tołpa - specjalistyczny żel do zębów bez fluoru Tołpa Chamosal-dent dzięki specjalnej recepturze torfowo-ziołowej wykazuje doskonałe właściwości profilaktyczne: zagęszczony wyciąg torfowy wzmacnia i regeneruje tkanki przyzębia i błony śluzowej jamy ustnej; rumianek działa przeciwzapalnie; szałwia działa przeciwzapalnie, antyseptycznie i ściągająco.
Pasta Neem - jest wolna od środków chemicznych, cukru, słodzików - wybiela zęby oraz chroni dziąsła; nie podrażnia dziąseł (jak to ma często miejsce w przypadku tradycyjnych past); posiada silne działanie grzybobójcze (14gatunków grzybów, w tym Candida Albicans); działa przeciwbakteryjnie (Staphylococcus Aureus i Salmonella); działa przeciwko wirusom; pomaga przy stanach zapalnych; wywiera działanie neutralizujące w stosunku do pasożytów i form rozwojowych bakterii; moduluje i aktywizuje układ wzmacniający zęby; zwiększa liczbę leukocytów; zwiększa produkcję interferonu-y; Neem jest nieszkodliwa dla pożytecznych bakterii; ma silne oraz natychmiastowe działanie; wzmacnia dziąsła i płytkę, usuwa osad, kamień nazębny i inne przebarwienia.

Więcej na stronie: http://www.macierz.org.pl/artykuly/zdro ... luoru.html

1. DABUR BASIL (pasta z bazylią)

Skład:Calcium carbonate (derived from chalk) Aqua, Glycerin, Sodium lauryl sulfate (derived from Palm oil) Gum carrageenan Sodium silicate Ocimum basilicum (basil) Sodium sacharin Herbal extract (derived from Anacyclus pyrethrum, Acacia arabica, Mimusops elengi, Symplocos recemosa, Syzgium cumini) Natural Flavour (comprising of various essential oils)

2. DABUR CLOVE (pasta z goździkiem)
Skład: AQUA (PURIFIED WATER), CALCIUM CARBONATE , GLYCERIN, HERBAL EXTRACT (EXTRACT OF ANACYCLUS PYRETHRUM, ACACIA ARABICA, MIMUSOPS ELENGI, SYMPLOCOS RACEMOSE, EUGENIA JAMBOLANA), SODIUM BENZOATE, PECTIC ENZYME, CALCIUM OXIDE, SODIUM LAURYL SULPHATE, CARRAGEENAN, FLAVOUR (MENTHOL, MENTHA VIRIDIS (SPEARMINT) LEAF OIL, MENTHA PIPERITA, CITRUS MEDICA LIMONUM (LEMON) PEEL OIL, ANETHOLE, EUCALYPTOL, CORIANDRUM SATIVUM (CORIANDER) SEED OIL, ZINGIBER OFFICINALE (GINGER)ROOT OIL, EUGENIA, CARYOPHYLLUS (CLOVE), FLOWER OIL), SDIUM SILICATE, SODIUM SACCHARIN.

3. DABUR NEEM (z wyciągiem z NEEM)
Skład: Calcium carbonate (derived from chalk), aqua, glycerin, sodium lauryl sulfate (derived from palm oil), gum carrageenan, sodium silicate azadirachta indica (neem), sodium sacharin, herbal extract (derived from anacyclus pyrethrum, acacia arabica, mimusops elengi, symplocos recemosa, syzgium cumini), natural flavour (comprising of various essential oils).

LOGONA- Pasta do zębów z bio-miętą pieprzową
Skład:
Aqua (Water), Calcium Carbonate, Glycerin, Silica, Sodium Cocoyl Glutamate, Maris Sal (Sea Salt), Xylitol, Chondrus Crispus (Carrageenan), Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract*, Xanthan Gum, Algin, Mentha Piperita (Peppermint) Oil*, Aroma (Flavor), Limonene
* z kontrolowanych biologicznych upraw

Urtekram, Mint Toothpaste wersja zwykła lub z olejekiem z drzewa herbacianego bez fluoru i SLS
Skład:
(Calcium Carbonate, Aqua, Glycerin, Carrageenan, Mentha Piperita Oil, Mentha Viridis Oil, Camellia Sinensis Extract, Commiphora Myrrha Oil, Limonene, Linalool )

Więcej: http://www.alinarose.pl/2013/12/eko-pas ... mik-z.html

Eco cosmetics bez fluoru i SLSu
Skład:
Aqua, Sorbitol, Nigella Sativa Extract*, Camellia Sinenesis Leaf Water, Hydrated Silica, Magnesium Carbonate, Echinacea Purpurea Extract*, Salvia Officinallis Extract*, Maris Sal, Hamamelis Virginiana Extract, Nigella Sativa Oil*, Glycerin, Carvone, Alcohol, Sodium Cocoyl Glutamate and Disodium Cocoyl Glutamate, Xanthan Gum, Xylitol.
Składniki oznaczone * pochodzą z kontrolowanych upraw ekologicznych.

CEDROWA PASTA DO ZĘBÓW BABCI AGAFII
Skład: Aqua with infusions of Organic Pinus Sibirica Ledeb Extract, Organic Schizandra Chinensis Fruit Extract, Pinus Palustris Wood Tar, Symphytum Officinale Extract, Scutellaria Baicalensis Root Extract, Atragene Sibirica Extract, Inula Helenium Extract, Angelica Archangelica Extract, Vegetable Glycerin (roślinna gliceryna), Hydrated Silica (naturalny minerał), Calcium Carbonate, Xylit (z syberyjskiego cedru), Sodium Cocoyl Glutamate (z aminokwasów i roślinnego oleju), Xanthan Gum (naturalny zagęstnik), Chondrus Crispus, Natural Flavor, Sodium Benzoate (z owoców rokitnika), Potassium Sorbate ( z owoców jarzębiny), Chlorophyllin, Abies Alba Leaf Wax (naturalny wosk), Ribes Nigrum, Bud Wax (wosk z czarnej porzeczki), Rubus Idaeus, Leaf Wax(naturalny wosk z liści maliny), Sambucus Nigra Wax, Salvia Sclarea(Clary) Steam Wax
Formuła produktu nie zawiera niebezpiecznych dla zdrowia chemicznych komponentów
SLS, SLES, parabenów, ftalanów, fluoru, formaldehydu, metali ciężkich. glutenu, komponentów zawierających aluminium, olei mineralnych, składników pochodzenia zwierzęcego, składników modyfikowanych genetycznie
składników z przerobu ropy naftowej, chlorheksidine

PRZECIWPRÓCHNICZA PASTA DO ZĘBÓW BABCI AGAFII

Skład:
Aqua with infusions of Organic Melissa Officinalis Leaf Extract, Organic Abies Alba Leaf Oil, Organic Acorus Calamus Root Extract, Althaea Officinalis Root Extract, Melilotus Officinalalis Extract, Veronica Longifolia Extract, Hypericum Perforatum Extract, Mentha Piperita(Peppermint) Leaf Extract, Salvia Officinalis Extract, Arnica Montana Flower Extract, Plantago Major Leaf Extract, Saponaria Officinalis Extract, Achillea Millefolium Extract, Rhaponticum Carthamoides Leaf Extract, Urtica Dioica Leaf Extract, Chamomilla Recutita Extract, Ligularia Fishceria Leaf Extract, Genista Tinctoria Leaf.Stem Extract, Vegetable Glycerin (roślinna gliceryna), Hydrated Silica (naturalny minerał), Calcium Carbonate, Xylit (z syberyjskiego cedru), Sodium Cocoyl Glutamate (z aminokwasów i roślinnego oleju), Xantan Gum (naturalny zagęstnik), ChondrusCrispus (carrageenan), Sodium Benzoate (z owoców rokitnika), Potassium Sorbate ( z owoców jarzębiny).

Z tych wszystkich testowałem:

LOGONA - Pasta do zębów z bio-miętą pieprzową - słabo odświeża, do tego jeden z jej składników pewnie mięta działa mocno uspokajająca i usypiającą. Pasty oczywiście nie jadłem i dobrze płukałem usta, ale krwawią mi trochę dziąsła i przez to pasta mogła dostać się do krwiobiegu.

ZIAJA bez fluoru szałwiowa - najlepsza pasta bez fluoru z jaką miałem kontakt, dobrze odświeża i czyści zęby jedyna wada że zawiera trochę chemi w tym SLS.

Rebi dental (niebieska) - słabo odświeża i czyści zęby.

Soda oczyszczona - działa drażniąca na błony śluzowe w tym język, wyskoczyły mi po trzecim dniu mycia nią bąble na języku, do tego zęby zaczęły boleć. Mocno ściera, wybiela i zdziera szkliwo, nie polecam myć nią zębów co dziennie.

Ksylitol - marne odświeżenie i czyszczenie zębów, dobry jako jeden ze składników pasty ale nie podstawowy.

Provost and Judge * 7th Degree

ja uzywam past rosyjskich znanych jako pasy babci agafii, jest to w ogole cala seria kosmetykow bez chemii, parabenow, olei mineralnych i innych cudów. Koszt ok 16 zl. Skład jest czystoziołowy. Miałam też Ziaję ale skład nie jest zbyt dobry, oprócz tego, że jest bez fluoru i na tym plusy się kończą moim zdaniem.Stosuję też olej kokosowy z woda utlenioną, i czasem sodą. W podobny sposób można zrobić naturalny dezodorant, z ok 3 składników.

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Awatar użytkownika

Ja już ud kilku miesięcy stosuję sodę oczyszczoną z wodą utleniona lub olejem kokosowym. Jak dla mnie to najlepsze i najprostsze rozwiązanie.

Tu jest więcej informacji na naszym blogu: http://naturalnienaturalni.pl/jak-zrobic-naturalna-paste-do-zebow/

Awatar użytkownika

Aloes. Ułamać "listek", szorować miąższem i włóknami do zdarcia, w razie potrzeby powtórzyć , wypłukać otwór gębiasty... Świetna alternatywa. Sadzić, uprawiać aloes - uniwersalna roślina

Entered Apprentice * 1st Degree
Entered Apprentice * 1st Degree
Awatar użytkownika

successus pisze:
Ja już ud kilku miesięcy stosuję sodę oczyszczoną z wodą utleniona lub olejem kokosowym. Jak dla mnie to najlepsze i najprostsze rozwiązanie.

Tu jest więcej informacji na naszym blogu: http://naturalnienaturalni.pl/jak-zrobic-naturalna-paste-do-zebow/

Potwierdzam. Pasta przyrządzona w postaci oleju kokosowego + soda oczyszczona to najprostsza a zarazem bardzo skuteczna metoda gdyż olej kokosowy sam w sobie jest bardzo bakteriobójczy przez co może leżeć nasza mikstura bardzo długo bez obaw że sie zepsuje a połknięcie tego oleju nie zaszkodzi a nawet pomoże :) Pozdrawiam

Secret Master * 4th Degree
Secret Master * 4th Degree

o tym dlaczego komercyjne pasty nam nie służą, jakie sa alternatywne domowe tanie i skuteczne metody dla zdrowia i pięknych zdrowych białych zębów http://sekrety-zdrowia.org/naturalne-czyszczenie-i-wybielanie-zebow/

Wegańska Himalaya z naturalnym fluorkiem wapnia. Dużo ziół. Ja używam wybielającej. Ekstra się pieni- wystarczy drobina wielkości ziarna grochu. Czytałam, że zęby są idealnie wypucowane, ale ja używam szczoteczki elektrycznej-obrotowej, więc taki efekt mam chyba po każdej paście...
Zamierzam też spróbować tej niewybielającej, ale to zobaczymy co z tego wyniknie... mogę jeszcze dodać, że ta ''moja'' jest zwyczajnie... smaczna. Bardzo przyjemna odmiana po kojgejtach i wilkakora.

Warianty: classic, wybielająca, dla nadwrażliwych i odświeżająca.

http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=57709

Knight of the East or Sword * 15th Degree

Ciekawe jak to jest możliwe, że Szwajcarzy, Aborygeni i inne badane nacje w opracowaniach W. Price
mieli zęby wprost czasami oblepione masą pokarmowa, nie znali szczoteczek obrotowych, ''cudownego'' Fluoru, nitek dentystycznych, drogich 'Elmexów', i innych cudactw...
I umierali koło setki z pełnym 'garniturem' uzębienia... ? ;)
I stomatologów nie było... Ani 'kanałówek', ani próchnicy, paradontozy.. Ani CUKRU !

mieli, nie mieli, czasy się zmieniły i dzisiaj nawet 'w wodzie' jest cukier, a my jesteśmy inaczej 'zbudowani' poprzez substancje które w siebie wkładamy od poczęcia, bo matka też przecież podczas ciąży i karmienia je różne rzeczy...
Chociaż z tym cukrem to może być i racja.
Tak czy siak, nie chciałabym się spotykać z takim Aborygenem czy Szwajcarem... uwiedzie cię uśmiech, odstraszy zapach :D

Spotkać się można, całować nie trzeba :D
Wraz z 'ekspansją' cukru rafinowanego (!) dentyści zaczęli być pożądani..
Ale wystarczy zrobić sobie taki zdrowy zamiennik wg o.Grande np. :

Cytuj:
Syrop buraczany (do słodzenia) – Kilkanaście buraków cukrowych myjemy i obieramy delikatnie i kroimy w drobną kostkę. Wrzucamy do sporego garnka, zalewamy wodą i zostawiamy na kilka godzin na wolnym ogniu (wodę należy uzupełniać). Po jakimś czasie z buraków zacznie wydobywać się ciecz początkowo szara, następnie koloru miodu, wreszcie właściwa – brunatna jak mocna herbata. Po ostudzeniu zlewamy do butelek lub słoików. Wygotowane buraki z garnka spożywamy po trochu, rozkoszując się naturalnym smakiem. Amatorom jeszcze bardziej wyrafinowanych wrażeń smakowych polecam wzbogacenie syropu rumem (na 5 litrów syropu pół litra rumu).

Jest jeszcze miód, suszone owoce...
Problem polega na piekelnym uzależnieniu od sacharozy, organizm, żeby przetworzyć
musi 'ukraść' z zębów i kości minerały, i są efekty.

Awatar użytkownika

Kto teraz, po co najmniej dwóch latach stosowania past bez fluoru/alternatyw, jest w stanie przyznać z ręką na sercu, że nie żałuje? Zero problemów z dziąsłami, brak bolących zębów itp.
Jeśli ktoś taki się znajdzie to niech proszę napisze co stosował, jak długo, ile razy dziennie i czy w grę wchodziły jakieś płukanki jamy ustnej lub/i nitki?

Zaraz będzie 2 lata jak nie uzywam past przemysłowych, moje dziewczyny
uzywaja bez fluoru z firmy Ziaja.
2x w tygodniu, czyszczę miękka szczotka soda + kilka kropli WU,
na wieczór płuczę 0.5% WU, i czyszczę po prostu szczotką.
W trakcie dnia po posiłkach żuję 2 goździki na papkę, aż się rozpuszczą, i wypluwam po 10 min.
Jak dzwoni tel. w tym czasie, musi poczekać.. ;)
Skończyły się kłopoty z przyzębiem, bólami okostnej.
Ale do tego od 2 lat wit.C i WU doustnie.
Ważne żeby zlikwidować stany zapalne i pozbywać się pasożytów.

Ten film DDS D. Kennedy ciekawy:
Dr David Kennedy - Złe Robaki [PL] [FULL]
phpBB [video]

https://youtu.be/SUBZts9m5vY

Ostatnio zmieniony 19 lut 2017, 16:14 przez greg2015, łącznie zmieniany 2 razy

Awatar użytkownika

Odkąd przestałam używać past z fluorem(już ponad 3 lata), przestałam mieć kłopoty z zębami. Do tego czasu ciągle mnie bolał jakiś i niemal w każdym mam z tego powodu plombę. Teraz nie boli mnie nawet ząb, który bolał mnie 3 lata temu, ale nie poszłam z nim z różnych powodów do dentysty. Nie wiem, co tam się dzieje, bo dawno dentysta mnie nie oglądał :język: , ale nie dokucza mi.
Moja mama i jej rodzeństwo (urodzeni przed wojną) - z tego co wiem - nie myli zębów w dzieciństwie tak, jak to teraz się robi, a jeśli już, to używali do tego czystej wody lub proszku. Moja mama pierwszą plombę musiała zrobić po urodzeniu mnie (wtedy mówiło się, że jak ciąża, to zęby się sypią), gdy miała ponad 25 lat. Potem zęby zaczęły się jej psuć, ale do dziś (ponad 80 lat) ma większość swoich zębów. Jej brat umarł ze wszystkim swoimi i zdrowymi zębami.
Za mojej młodości można było kupić proszek do zębów, którego składu oczywiście nie pamiętam, ale fluoru w nim na pewno nie było, bo zaczęto go dodawać trochę później. W czasach gdy myłam zęby tym proszkiem, miałam bielusieńkie i zdrowe zęby.

Używam na przemian pasty Ajona, Parandotax Clasic (bez fluoru) i własnej pasty z oleju kokosowego, sody z dodatkiem czasami glinki. Poza tym płuczę zęby rozcieńczoną wodą utlenioną i od niedawna olejem (ssanie oleju).

Odpowiadając na twoje pytanie, AnnLakszmi, z ręką na sercu przyznaję, że nigdy nie pożałowałam, ze nie stosuję past z fluorem :tak:

Dr Jerzy Jaśkowski: JAJCARZE z IZB LEKARSKICH – fluorkowanie

http://www.polishclub.org/2016/02/03/dr-jerzy-jaskowski-jajcarze-z-izb-lekarskich-fluorkowanie/

Ciekawe..

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 226 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]