Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 21 paź 2018, 20:50

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
dzieki, Aver, ze chcialo Ci sie zadac sobie tyle zajecia i napisac co napisales, mysle, ze to wazne.
Kiedy czytalam o Crowleyu raz tak raz siak, kupilam kilka jego ksiazek i mysle, ze to otwarta i ciekawa glowa, i o wiele bogatsza np. ode mnie, bo odnajdowal swa madrosc przez doswiadczanie.
Dzisiaj dostepna jest potezna wiedza a w jego czasach?
Do niektorych gloszonych przez A.C. madrosci trza dlugo dochodzic, ale na pewno pomaga odnalezc wlasnie swe wlasne cos, wiec dla mnie jego zycie i szczodrosc w dzieleniu sie soba bylo wazne

Troszke sie zawstydzilam, ze mnie sie nie chcialo pisac :?
wiec dzieki :przytul:

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 25 sie 2011, 18:37 
VIP Member
Awatar

Secret Master * 4th Degree
Secret Master * 4th Degree

Elżbieta pisze:
Kiedy czytalam o Crowleyu raz tak raz siak, kupilam kilka jego ksiazek i mysle, ze to otwarta i ciekawa glowa, i o wiele bogatsza np. ode mnie, bo odnajdowal swa madrosc przez doswiadczanie.
Dzisiaj dostepna jest potezna wiedza a w jego czasach?
Do niektorych gloszonych przez A.C. madrosci trza dlugo dochodzic, ale na pewno pomaga odnalezc wlasnie swe wlasne cos, wiec dla mnie jego zycie i szczodrosc w dzieleniu sie soba bylo wazne

Biedna kobieto...

"Określenie Szatan w hebrajskim należy do pierwszego i najokrutniejszego "Przeciwnika" wszystkich Bogów - Jehovy, a nie węża, który przemawiaj jedynie słowami współczucia i mądrości" - Blawacka

A o Crowley'u - Tsarion "Często zwracam na to uwagę, że ludzie biorą jedno zdanie z tej książki dotyczące ofiary z dzieci, bez zadania sobie trudu przeczytania całego akapitu.
Ci ludzie powinni przeczytać wiekszy fragment ksiazki, przeczytac cała ksiązke.
Nie zwykła, piekna duchowosc tego człowieka i tej ksiazki nie zostały jeszcze ukazane"

Aver, skopiowałem z wątku o Lucku, aby nie robic OT.

No więc jak ze składaniem dzieci przez kolejnego Oświeconego Satanistę? Jeśli tak ludzie chwalą Crowley'a a On robil TAKIE RZECZY, to co się dziwić, że Elity wierzą iż Lucyfer to Anioł Swiatlosci?
Biblia, ta zmanipulowana księga zakazuje składania ofiar Baalowi i przeprowadzania ludzi przez ogień...!

Master Elect of Nine * 9th Degree
Master Elect of Nine * 9th Degree

Moim zdaniem w przytoczonym fragmencie Tsarion może mieć rację. Gdybyś cokolwiek od niego przeczytał ze zrozumieniem wiedziałbyś, że "ofiara z dzieci" to inaczej orgazm podczas seksu z partnerką. Ba, wystarczyło zajrzeć na poprzednią stronę tematu.

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Dodam tutaj albowiem Pada tu nazwisko tego pana - Jeśli ktos uzna zasadne przenieść bardzo porsze

phpBB [video]

Bez Komentarza - Jestem w trakcie oglądania.

W sumie nic nowego do tego co wiemy i o czym Ted Gunderson Mówił ale zawsze warto.

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Osoba jest dla mnie drugorzędna- wiedza jest wiedzą, każdy weźmie co mu potrzebne.

Na temat Crowleya i wiedzy jaką wniósł- dobry materiał polecam

Mark Passio Interviewed On Occult Empire On Aleister Crowley's Philosophy Of Thelema
phpBB [video]

Michael Tsarion & Mark Passio Educate On Aleister Crowley's Real Philosophy
phpBB [video]

W dużym podsumowaniu - ścieżka jaką cowley zamierzał iść i wiedza jaką wniósł to jedno- co innego że z niej zboczył, czy też nadużywał ciemnej strony mocy i go pochłoneła. Pojęcie szarego maga - jak to passio ujął- jest myślę dość trafne.

Elect of Fifteen Super * 10th Degree

Od lat pracuje z tarotem Thota Crowleya.
Energetycznie, jak najbardziej mi odpowiada. Chociaz niewielu tarocistow decyduje sie na prace z ta talia. ;) (Jakby jeden tarot byl inny od drugiego, no ale fakt, tez straszny Crowley).
Sama osoba Crowleya...
Trzeba go czytac... ze zrozumieniem.
Nie oceniac wg wgranych schematow.
Bo wtedy mamy do czynienia z podobnym efektem, jak Cejrowski bredzacy o buddyzmie. Paranoja.

Pozdrawiam wszystkich

Cytuj:
Miłość jest Prawem, Miłość podług Woli. Jeśli Wola zatrzymuje się i woła Dlaczego, przywołując Ponieważ, wtedy Wola ustaje i nie robi nic. Jeśli Moc pyta dlaczego, tedy jest ta Moc słaba. Także rozum jest kłamstwem; jako że istnieje nieskończony i nieznany czynnik; i wszystkie ich słowa są chybione.

Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Alraune pisze:

Cytuj:
Miłość jest Prawem, Miłość podług Woli. Jeśli Wola zatrzymuje się i woła Dlaczego, przywołując Ponieważ, wtedy Wola ustaje i nie robi nic. Jeśli Moc pyta dlaczego, tedy jest ta Moc słaba. Także rozum jest kłamstwem; jako że istnieje nieskończony i nieznany czynnik; i wszystkie ich słowa są chybione.

nie znam tematu tarota ani żadnego gościa bo nie potrzebuje, no i jestem bardzo ostrożna na po-mocnych agregorów... ale bardzo mi się spodobał ten cytat co chciałam wyrazić tą oto piosenką by uniknąć nieporozumienia w tym względzie a słowa nie wytnę choć tak je wypaczono, jeśli można by lepiej zrozumieć jak ja rozumiem słowo miłość, bynajmniej nie religijnie, nie cukierkowo, nie jako synonim nie mądrości i naiwności a wręcz przeciwnie... zobrazuje tak :)
phpBB [video]

tak jak doskonałość postrzegam w tym że stać ją i na słabość... oraz że wiara bez wyrazu jest nie tylko martwa ale jest nieszczerym kłamstwem wobec siebie i świata... dziwić się więc że dostają to czego nie chcą i spotyka ich to czego się obawiali :P...

wedle woli, a co z nie woli jest nie-wolą bo ktoś po-mógł to ja nie mogę? dlaczego? - bo mam po-moc i po mojej mocy? taka jestem sknera... nie podzielę się i nie pragnę po-mocy żadnych po-mocników, mało tego zapłacą mi z odsetkami... wszystkie moje inwestycje zwrócą

Polecam Księgę Kłamstw.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa UTC [letni]