Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 24 mar 2019, 4:42

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Agenda 2030
Post: 12 paź 2015, 22:47 
Offline
Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Elect of Fifteen Super * 10th Degree

Rejestracja: 11 cze 2010, 15:53
Posty: 495
Płeć: kobieta
Agenda 2030: W tym miesiącu ONZ z pomocą papieża wprowadza plan Nowego Porządku Świata.

Czy wiesz, że we wrześniu 2015 roku ONZ planuje wprowadzić "nowy uniwersalny program" dla ludzkości?

To zdanie nie pochodzi ode mnie, znajduje się ono w pierwszym akapicie oficjalnego dokumentu, który zostanie pod koniec tego miesiąca podpisany przez każdy kraj będący członkiem ONZ. Cała planeta będzie zobowiązana do pracy w kierunku 17 założeń zrównoważonego rozwoju i 169 konkretnych celów zrównoważonego rozwoju. Obecnie w amerykańskich mediach mamy niemal całkowity brak informacji na ten temat. Dokument ONZ obiecuje, iż plan ten "do roku 2030 przekształci nasz świat na lepsze", przy czym bardzo niewielu Amerykanów nawet słyszało o Agendzie 2030. Zamiast tego, większość z nas wydaje się mieć nadal obsesję na punkcie najnowszych plotek i paskudnych obelg, które rzucają nasi politycy. Jestem absolutnie zdziwiony tym, że coraz więcej osób nie jest w stanie zrozumieć, że Agenda 2030 jest czymś naprawdę wielkim. Kiedy ludzie w końcu zaczną się budzić?http://www.prisonplanet.pl/polityka/age ... p182593966Na górę
 Wyświetl profil  
 
 

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

 Tytuł: Agenda 2030
: 12 paź 2015, 22:47 
Offline
VIP Member
Awatar

Rejestracja: 17 kwie 2009, 22:37
Posty: 10000
Lokalizacja: PLNa górę
   
 
 
 Tytuł: Re: Agenda 2030
Post: 13 paź 2015, 11:02 
Offline
Grand Master Architect * 12th Degree
Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 lis 2013, 18:51
Posty: 894
Płeć: mężczyzna
Agenda 2030 - czeka nas kontrola internetu?
Cytuj:
W Stanach Zjednoczonych spotkali się światowi przywódcy. Pojawiła się również głowa Watykanu. Omawiano przyszłość ludzkości w nowojorskiej siedzibie ONZ. Głównym tematem rozmów była inicjatywa nazwana Agenda 2030. Jak donosi Washington Post, jedną z kwestii była oficjalne zalecenie roczęcia kontroli internetu.

Czym jest “Cyber-VAWG”?

Na spotkaniu pojawili się między innymi prezydent USA Barack Obama, prezydent Chin Xi Jinping, Francois Hollande z Francji, kanclerze Niemiec Angela Merkel, prezydent Iranu Hassan Rouhani, wspomniany już wcześniej papież Franciszek i inni. Trzydniowe spotkanie miało na celu promocję pewnych idei i poglądów, wśród których znalazły się propozycje stosunkowo nieznanej jednostki ONZ - Broadband Commission for Digital Development.

Komisja ta chce zapobiegać cyberprzemocy skierowanej w kobiety i dziewczęta nazwanej “cyber VAWG”. Opracowała w tym celu raport. Zgodnie z wnioskami raportu, prawie 3 na 4 kobiety są „wykorzystywane online” i kraje powinny rozpocząć kontrolę internetu, by zapobiec tej „pandemii”. Przedstawiono zalecenia dla rządów i firm zajmujących się usługami online, jak radzić sobie z tym problemem.

“Ciała polityczne i rządowe powinny wykorzystać swoje uprawnienia, w celu umożliwienia działalności tylko tym firmom telekomunikacyjnym i wyszukiwarkom, które nadzorują udostępniane przez siebie treści i ich dystrybucję.”

Innymi słowy, każdy post na Facebooku i Twitterze powinien podlegać moderacji, aby uniknąć “cyber-VAWG”. To i inne zjawiska mają być wystarczające do wycofywania licencji telekomunikacyjnych dla firm, które nie zastosują się do zaleceń komisji. Ciała prawodawcze mają otrzymać nowe uprawnienia, umożliwiające ograniczenie prywatności online, tak by prawo było zgodne z Agendą 2030.

Nieznana dotychczas komisja nie bez powodu opublikowała swój raport akurat teraz, podczas międzynarodowego spotkania liderów. Wiele krajów stosuje się do zaleceń ONZ w kwestii stanowienia przyszłego prawa. Inicjatywy takie jak Agenda 21 i Agenda 2030 są podpisywane przez kraje na całym świecie, a zalecenia regulacyjne jak to opisywane w tym artykule, często nie trafiają do wiadomości i wprowadzane są tylnymi drzwiami.

“Cyber-VAWG” jest kwestią, która ma ułatwić przyszłe restrykcje prywatności online, podobnie jak “terroryzm” jest wykorzystywany do tworzenia nowych agencji rządowych, które odbierają obywatelom prywatność.

Organizacja Narodów Zjednoczonych ma długą historię wpływania na rządy. Fakt, że raport opublikowano właśnie teraz nie jest przypadkiem. Wygląda na to, że globalna kontrola internetu zaczyna się cieszyć coraz większym poparciem wśród światowych liderów.

http://cointelegraph.pl/news/115372/age ... -internetuNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Agenda 2030
Post: 14 paź 2015, 14:26 
Offline
Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 kwie 2010, 23:43
Posty: 674
Lokalizacja: Londyn
Płeć: mężczyzna
Bardzo wazny krotki material moim zdaniem.

Brytyjski polityk Simon Parkes ujawnia globalny plan
phpBB [video]


PozdrawiamNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Agenda 2030
Post: 19 paź 2015, 13:30 
Offline
Grand Master Architect * 12th Degree
Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 lis 2013, 18:51
Posty: 894
Płeć: mężczyzna
Słowa kluczowe związane z Agenda 2030: TTIP, TPA, & TPP.

Cytuj:
poniedziałek, 12 października 2015
TPP: Teraz Przyjdzie Piekło
Autor: Zezowaty Zorro o 16:00 Etykiety: globalne ocieplenie, newsletter
-
Noooo... taki tytuł, że Hitchcock przysiada. Co będzie dalej? Wystraszonych od razu uspokajam, że koniec świata tymczasem po cichu odwołano, nie trafiła nas żadna kometa, za to świat pomyka dokładnie według wcześniej wytyczonych szlaków, tyle że dużo szybciej... Zwierzchnik największego, a właściwie głównego kościoła zachodu, jego wręcz fundamentu, odbył historyczną pielgrzymkę do USA, zwieńczoną starannie wypolerowanymi wystąpieniami w Kongresie oraz – co równie symbolicznie ważne – równolegle w ONZ. Zaprezentował tam program społeczny i duchowy, będący wierną kalką i miejscami uzupełnieniem wielkiego zamierzenia pt. Agenda 2030. O ile nie wiesz, o co chodzi, to masz liczne towarzystwo, liczone w miliardy. Zachęcam do zapoznania się bliżej z tym programem, organicznie wypływającym z tzw. Agenda XXI, która z kolei wychodzi naturalnie z programów ochrony środowiska, zapobiegania zmianom klimatu i kontroli urodzeń, rozpoczętych w latach '80 ubiegłego wieku. Całą, wielką plejadę tych programów można wywieść wprost z działań agend ONZ, kierowanych przez tak wybitne osobistości, jak Heinz Kissinger oraz Georgy Schwarz Soros. A ich założycielski fundament – wszystkich bez wyjątku – tkwi niczym kotwica w twardej skale zatoki portowej w raporcie Klubu Rzymskiego.

http://zezorro.blogspot.com/2015/10/tpp ... pieko.html

Cytuj:
TTIP to tylko element "Trójcy Traktatów-T". Wikileaks ujawnia dokumenty TISA

Cytuj:
TTIP-TISA-TPP, czyli Trójca Traktatów-T

Dziennik Internautów pod koniec maja zwracał uwagę na jeszcze inne tworzone w tajemnicy porozumienie międzynarodowe - TISA. Dotyczy ono współpracy handlowej w zakresie usług. O negocjacjach TISA mówi się rzadko, ale dotyczą one 51 państw, w tym 28 krajów Unii Europejskiej. Oczywiście w negocjacjach TISA uczestniczą także Stany Zjednoczone.

Należałoby też przypomnieć, że Stany Zjednoczone pracują nad bardzo kontrowersyjnym porozumieniem TPP. Akurat w tym porozumieniu Unia Europejska nie jest stroną. Negocjacje TPP toczą się pomiędzy USA a krajami z regionu Azji i Pacyfiku (takimi jak Australia, Chile, Japonia, Nowa Zelandia i in.).

Teoretycznie każde z tych porozumień jest osobną inicjatywą, ale mają one wiele punktów wspólnych. Wszystkie powstają w tajemnicy. We wszystkich porozumieniach uczestniczą Stany Zjednoczone. Dwa porozumienia (TPP i TTIP) mają różnych sygnatariuszy, ale TISA spina ich wszystkich jakby jedną klamrą. Dlatego nie od dziś uważa się, że w rzeczywistości mamy do czynienia z "Trójcą Traktatów-T", czyli z zestawem TTIP-TISA-TPP.

http://di.com.pl/ttip-to-tylko-element- ... tisa-52361

Cytuj:
Umowa TTIP pomiędzy Unią Europejską a USA będzie korzystna dla wielkich korporacji

Obrazek
http://www.money.pl/gospodarka/wiadomos ... 27033.html

Cytuj:
Czy euro-oligarchowie sprowokują europejską wojnę domową ?Zablokować TTIP[Sądzę, że to jest ich celem dalszym, zgodnie z programem : “Solve et coagula”, więc trochę rzezi do zburzenia sie przyda.. MD]Le euro-oligarchie provocheranno la guerra civile?

http://www.maurizioblondet.it/le-euro-o ... ra-civile/

tłum RAM

Maurizio Blondet 12-10-2015(...)

W Berlinie, w zeszłą sobotę wyszło na ulicę około 250 tysięcy manifestantów aby zaprotestować przeciwko TTIP, czyli euro-amerykańskiemu traktatowi tzw. wolnego handlu, który został przygotowany w sekrecie przez globalistów europejskich i amerykańskie korporacje wielonarodowe. Jak powiedział Christoph Bautz należący do organizacji Campact, razem z innymi będącej organizatorem wydarzenia, była to "jedna z największych manifestacji ostatnich lat w Berlinie". Innymi promotorami byli: Attac, Greenpeace, czyli partie lewicowe, nie oczekujące zresztą zbyt dużego udziału osób uczestniczących.

Zupełną nowością był fakt, że razem z nimi w demonstracji wzięły udział także klasy średnie społeczeństwa, ci którzy głosowali lub głosują na CDU.

Podobna manifestacja odbyła się w Amsterdamie. (...)Kilka dni wcześniej, Komisja Europejska otrzymała 3,2 miliony podpisów obywateli żądających natychmiastowego zablokowania traktatu. Zgodnie z "normatywą" Unii, każdy obywatel może brać udział w wypracowywaniu polityk prowadzonych przez Komisję, poprzez prezentację projektu prawa oligarchom; musi on jednak zebrać milion podpisów. W 2014, formalna inicjatywa tego rodzaju została już raz odrzucona przez Komisję. Prawdopodobnie i ta zbiórka podpisów nie doprowadzi do niczego pozytywnego, jako że tego rodzaju żądanie znajduje się wg. Komisji "poza europejskimi ramami prawnymi". (...)Dlaczego należy zablokować TTIP?TTIP - Traktat o polityce wolnego handlu między Unią Europejską i USA (znany również jako TAFTA) nie będzie służył interesom Europejczyków , a jedynie interesom korporacji wielonarodowych.TTIP nie ma nic wspólnego z demokracją i państwem prawa: spółki wielonarodowe mogą zaskarżać państwa i żądać astronomicznych odszkodowań, jeżeli te państwa wprowadzą ustawy zmniejszające oczekiwane dochody spółek. Sprawy te nie będą rozpatrywane poprzez sądownictwo państwowe, a przez sądownictwo prywatne.TTIP otwiera drogę do prywatyzacji usług publicznych takich jak zaopatrzenie w wodę, system zdrowotny i szkolnictwo; faworyzuje dochody spółek, na szkodę społeczeństwa.TTIP jest zagrożeniem dla naszego zdrowia i środowiska naturalnego (to, co dozwolone jest obecnie w USA, zostanie się prawem również w Europie): umożliwi się fracking (shale gas), upowszechni organizmy genetycznie zmodyfikowane i żywienie zwierząt hormonami. Jeszcze bardziej wypchnięci na margines zostaną rolnicy wraz z ich produkcją, natomiast wzrośnie jeszcze bardziej w siłę tzw. przemysł spożywczy.TTIP jeszcze bardziej zredukuje prawa obywatelskie: internauci zostaną poddani jeszcze większej kontroli i nadzorowi niż to się dzieje obecnie. Dodatkowe zaostrzenie ochrony praw autorskich zmniejszy i tak już mizerny dostęp do kultury i nauki.TTIP, raz wprowadzony, jest praktycznie nie do odwołania; gdy dojdzie do jego przegłosowania w Europie, traktat nie podlega już więcej żadnym modyfikacjom ze strony polityków przy władzy, ponieważ wymagana jest zgoda wszystkich stron zawierających umowę, w odniesieniu do jakiejkolwiek propozycji jej zmiany. Tak więc, żadne z państw europejskich nie będzie mogło wycofać się z traktatu, jako że to Unia Europejska go podpisze, a nie poszczególne państwa.

http://dakowski.pl/index.php?option=com ... &Itemid=47

Cytuj:
Lori Wallach

Dyktatura firm wielonarodowych

Czy można wyobrazić sobie sytuację, w której firmy wielonarodowe procesują się z rządami o to, że ich orientacja polityczna skutkuje zmniejszeniem ich zysków oraz żądają – i uzyskują! – szczodrą rekompensatę za to, że kodeks pracy lub ustawodawstwo w dziedzinie ochrony środowiska uniemożliwiają im osiągnięcie takich zysków, jakie mogłyby uzyskać, gdyby nie obowiązujące przepisy? Wydaje się to nieprawdopodobne, a jednak jest całkiem możliwe. Figurowało już w projekcie Wielostronnego Porozumienia w sprawie Inwestycji (MAI), które w latach 1995-1997 było przedmiotem potajemnych rokowań między 29 państwami członkowskimi Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) [1]. Jego kopia przedostała się jednak do wiadomości publicznej, co wywołało bezprecedensową falę protestów i sprawiło, że promotorzy tego projektu odłożyli go do szuflady. Po 15 latach powraca on triumfalnie w nowym opakowaniu.

Polecam całość: http://www.monde-diplomatique.pl/index.php?id=3_1Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Agenda 2030
Post: 24 paź 2015, 9:09 
Offline
Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Elect of Fifteen Super * 10th Degree

Rejestracja: 11 cze 2010, 15:53
Posty: 495
Płeć: kobieta
W Szecji wlasnie zostaly wydane nowe banknoty. Na banknocie 1000 kr jest znak ONZ-tu i twarz sekretarza generalnego ONZ-tu Dag Hammarsjöld (juz niezyjacego). ONZ = nowy rzad szwedzki...?

http://www.riksbank.se/sv/Sedlar--mynt/ ... norssedel/Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Agenda 2030
Post: 06 lis 2015, 13:49 
Offline
Grand Master Architect * 12th Degree
Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 lis 2013, 18:51
Posty: 894
Płeć: mężczyzna
Wrzucam tu odkodowane 17 celów Agendy 2030 niestety po angielsku ale nieznający tego języka mogą skorzystać z tłumacza, który całkiem nieźle już sobie radzi - łatwo jest zrozumieć sens, chociaż niektóre wyrazy lepiej sprawdzić.

Cytuj:
Since these supposedly non-binding international agreements can sometimes be a bit tricky to decode, what with all the weaponized buzz terms and semantics games, we’ve prepared a handy dandy translator on the 17 new Agenda 2030 goals below.

Goal 1: End poverty in all its forms everywhere
Translation: Centralized banks, IMF, World Bank, Fed to control all finances, digital one world currency in a cashless society

Goal 2: End hunger, achieve food security and improved nutrition and promote sustainable agriculture
Translation: GMO

Goal 3: Ensure healthy lives and promote well-being for all at all ages
Translation: Mass vaccination, Codex Alimentarius

Goal 4: Ensure inclusive and equitable quality education and promote lifelong learning opportunities for all
Translation: UN propaganda, brainwashing through compulsory education from cradle to grave

Goal 5: Achieve gender equality and empower all women and girls
Translation: Population control through forced “Family Planning”

Goal 6: Ensure availability and sustainable management of water and sanitation for all
Translation: Privatize all water sources, don’t forget to add fluoride

Goal 7: Ensure access to affordable, reliable, sustainable and modern energy for all
Translation: Smart grid with smart meters on everything, peak pricing

Goal 8: Promote sustained, inclusive and sustainable economic growth, full and productive employment and decent work for all
Translation: TPP, free trade zones that favor megacorporate interests

Goal 9: Build resilient infrastructure, promote inclusive and sustainable industrialization and foster innovation
Translation: Toll roads, push public transit, remove free travel, environmental restrictions

Goal 10: Reduce inequality within and among countries
Translation: Even more regional government bureaucracy like a mutant octopus

Goal 11: Make cities and human settlements inclusive, safe, resilient and sustainable
Translation: Big brother big data surveillance state

Goal 12: Ensure sustainable consumption and production patterns
Translation: Forced austerity

Goal 13: Take urgent action to combat climate change and its impacts*
Translation: Cap and Trade, carbon taxes/credits, footprint taxes (aka Al Gore’s wet dream)

Goal 14: Conserve and sustainably use the oceans, seas and marine resources for sustainable development
Translation: Environmental restrictions, control all oceans including mineral rights from ocean floors

Goal 15: Protect, restore and promote sustainable use of terrestrial ecosystems, sustainably manage forests, combat desertification, and halt and reverse land degradation and halt biodiversity loss
Translation: More environmental restrictions, more controlling resources and mineral rights

Goal 16: Promote peaceful and inclusive societies for sustainable development, provide access to justice for all and build effective, accountable and inclusive institutions at all levels
Translation: UN “peacekeeping” missions (ex 1, ex 2), the International Court of (blind) Justice, force people together via fake refugee crises and then mediate with more “UN peacekeeping” when tension breaks out to gain more control over a region, remove 2nd Amendment in USA

Goal 17: Strengthen the means of implementation and revitalize the global partnership for sustainable development
Translation: Remove national sovereignty worldwide, promote globalism under the “authority” and bloated, Orwellian bureaucracy of the UN

And don’t forget the One World Religion under the One World Pope!


http://truthstreammedia.com/2015/09/25/ ... ent-goals/

Może ktoś zechce to przetłumaczyć?
Jeśli nie to sam postaram się to zrobić w wolnej chwili.

I w temacie:
Cytuj:
Rokowania między Stanami Zjednoczonymi a Unią Europejską w sprawie utworzenia Transatlantyckiego Porozumienia w Dziedzinie Handlu i Inwestycji (TTIP) toczą się ponad głowami obywateli. Potwierdza to obawy, że elity neoliberalne są zdecydowane przeobrazić świat wykorzystując szok wywołany kryzysem ekonomicznym. Na horyzoncie wyłania się projekt międzykontynentalnej dyktatury wielkich korporacji. Wielki rynek transatlantycki nie oznacza zniesienia ceł, bo tych już praktycznie nie ma między Europą a USA. Zniesione mają zostać tzw. bariery nietaryfowe. Co to takiego? Mianem barier nietaryfowych korporacyjna propaganda określa prawa pracownicze i związkowe, usługi publiczne i systemy zabezpieczeń socjalnych, emerytury i służbę zdrowia, standardy żywnościowe i normy ekologiczne, dobra wspólne i naszą prywatność. Kapitał chce je wyrzucić na śmietnik bo uznał, że przeszkadzają w osiągnięciu jeszcze większych zysków.

http://porozmawiajmy.tv/czym-grozi-wpro ... sds-i-ics/Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Agenda 2030
Post: 29 lis 2015, 11:14 
Offline
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 29 lis 2015, 11:03
Posty: 1
Płeć: kobieta
Lokalizacja: śląskie
Cele Agendy 2030 w języku polskim, info ze strony Ośrodka Informacji ONZ w Warszawie:

Cel 1: Wyeliminować ubóstwo we wszystkich jego formach na całym świecie.

Cel 2: Skończyć z głodem, osiągnąć bezpieczeństwo żywnościowe i zapewnić lepsze odżywianie, promować zrównoważone rolnictwo.

Cel 3: Zapewnić życie w zdrowiu oraz promować dobrobyt dla wszystkich ludzi w każdym wieku.

Cel 4: Zapewnić inkluzywną i jakościowo dobrą edukację oraz promować uczenie się przez całe życie.

Cel 5: Osiągnąć równość płci i wzmocnić pozycję kobiet i dziewcząt.

Cel 6: Zapewnić dostępność wody dla wszystkich ludzi oraz zrównoważone zarządzanie wodą i infrastrukturą sanitarną.

Cel 7: Zapewnić wszystkim dostęp do stabilnej, zrównoważonej i nowoczesnej energii po przystępnej cenie.

Cel 8: Promować trwały, inkluzywny i zrównoważony wzrost gospodarczy, pełne i produktywne zatrudnienie oraz godną pracę dla wszystkich ludzi.

Cel 9: Budować odporną infrastrukturę , promować inkluzywną i zrównoważoną industrializację oraz wspierać innowacyjność.

Cel 10: Zmniejszyć nierówności w obrębie państwa i między państwami.

Cel 11: Uczynić miasta i ludzkie osiedla były inkluzywnymi, bezpiecznymi, odpornymi i zrównoważonymi miejscami.

Cel 12: Zapewnić zrównoważoną konsumpcję i zrównoważone wzorce produkcyjne.

Cel 13: Podjąć pilne działania zwalczające zmiany klimatyczne i ich skutki.

Cel 14: Chronić morza i oceany oraz wykorzystywać ich zasoby w zrównoważonych sposób.

Cel 15: Chronić, przywrócić i promować zrównoważone wykorzystywania ekosystemów lądowych, zarządzać lasami w sposób zrównoważony, zwalczać pustynnienie, zatrzymać i odwrócić proces degradacji gleby, powstrzymać straty w bioróżnorodności.

Cel 16: Promować pokojowe i inkluzywne społeczeństwa, sprzyjające zrównoważonemu rozwojowi; zapewnić wszystkim ludziom dostęp do wymiaru sprawiedliwości; tworzyc efektywne, obywatelskie i inkluzywne instytucje na wszystkich szczeblach.

Cel 17: Wzmocnić sposoby implementacji Celów i odnowić światowe partnerstwo na rzecz zrównowazonego rozwoju.


- See more at: http://www.unic.un.org.pl/strony-2011-2 ... yRFkq.dpufNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Agenda 2030
Post: 29 wrz 2016, 11:32 
Offline
Grand Master Architect * 12th Degree
Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 lis 2013, 18:51
Posty: 894
Płeć: mężczyzna
Właśnie w radiowej Trójce jest dyskusja o TTIP, które jest właśnie wprowadzane. Wiecie czemu negocjacje są tajne? W tajemnicy przed Amerykanami! :shock: Kolejny dowód na to, że mają ludzi za idiotów i niestety jest to prawda.

Do radia zadzwonił Aleksander Jabłonowski (jako jeden ze słuchaczy) i powiedział co o tym myśli, że to koniec narodu polskiego, bo będziemy wpieprzać tani syrop glukozowy zrobiony z pszenicy GMO tanio sprowadzany z Ameryki i chorować na cukrzycę. Wyzwał też rządzących Polską polityków od gnojków, na co prowadzący delikatnie zwrócił mu uwagę, by lepiej dobierał słowa. I tak powiedział bardzo delikatnie, ale wiadomo, nie mógł na antenie powiedzieć dosadniej. Ludzie dzwonią do radia i mówią, że nie mają pojęcia o tym co biurokraci unijni wprowadzają, nikt ich nie poinformował. W mediach "polskich" jest o tym niewiele, praktycznie cisza.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Agenda 2030
Post: 29 wrz 2016, 15:29 
Offline
Intendant of the Building * 8th Degree
Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 mar 2015, 21:43
Posty: 274
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Mirek pisze:
Do radia zadzwonił Aleksander Jabłonowski (jako jeden ze słuchaczy) i powiedział co o tym myśli, że to koniec narodu polskiego, bo będziemy wpieprzać tani syrop glukozowy zrobiony z pszenicy GMO tanio sprowadzany z Ameryki i chorować na cukrzycę. Wyzwał też rządzących Polską polityków od gnojków, na co prowadzący delikatnie zwrócił mu uwagę, by lepiej dobierał słowa.

Ten program to "Za, a nawet przeciw", emitowany w radiowej Trójce od poniedziałku do czwartku o godz. 12:05. Będę musiał się lepiej przysłuchiwać następnym razem, a może uda mi się usłyszeć AJ ;) To teraz mamy TTIP oraz CETA.

Odnośnie zaś przedstawionych Celów Agendy 2030 należy zadać sobie pytanie: przy pomocy jakich środków to ma zostać osiągnięte? Jak dla mnie, to na odległość pachnie lewactwem i socjalizmem. Czyli oczywiście nie obejdzie się bez jeszcze większego ograniczenia wolności gospodarczej, politycznej oraz osobistej.

Podrawiam,
ZORRONa górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Agenda 2030
Post: 06 paź 2016, 22:45 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 gru 2010, 10:50
Posty: 1899
Aleksander Jabłonowski o CETA i kanaliach w Sejmie RP. PiS nas zdradził. Nowy gubernator w Polsce
:spoko:
phpBB [video]


Opublikowany 06.10.2016

Nowy generalny gubernator w Polsce. 300 posłów RP zdrajców i szubrawców co zagłosowali w Sejmie za CETA, która to pogrzebie naszą Ojczyznę.----------------------------
Wiedzę możemy zdobywać od innych,
ale mądrości musimy nauczyć się sami.
Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Agenda 2030
Post: 16 paź 2016, 9:32 
Offline
Master Elect of Nine * 9th Degree
Master Elect of Nine * 9th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 mar 2015, 19:59
Posty: 301
Płeć: mężczyzna
Niestety te informacje i to co się obecnie dzieje budzi powód do bardzo dużego niepokoju. I jak tu teraz stawiać opór i umiejętnie sie organizować jak wprowadzają takie uchwały wyrafinowanym podstępem, że większe masy ludzi nie od razu się domyślą o co chodzi ? Jak była ACTA to owszem udało się odeprzeć tą szkodliwą uchwałę bo wiedziało się o co chodzi, ale tu to niestety większość lemingów obudzi się z ręką w nocniku, bo nie wie że CETA to koń trojański do wejścia TTIP, korporacji co zrobią co tylko chcą prawie w każdej dziedzinie życia. Najbardziej żal tych świadomych ludzi co będą wiedzieli co mają w zasięgu ręki: skażona woda, wszechobecna toksyczność w supermarketach, i będą w związku z tym szukać zdrowego jedzenia. A wiadomo że pod wpływem chwili łatwiej iść na kompromis.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Agenda 2030
Post: 16 paź 2016, 10:52 
Offline
Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree

Rejestracja: 03 mar 2016, 3:07
Posty: 103
Płeć: mężczyzna
Dużo daje do myślenia fakt, że PiS, PO i Nowoczesna jak jeden mąż popierają CETĘ I TTIP. Musi to im przynosić jakieś wymierne korzyści skoro są tak jednomyślni. W wielu kwestiach dotyczących obywateli kłócą się o pierdoły miesiącami, a tu proszę. Bez kłótni są ZA. Ich mocodawcy, którzy stoją nad nimi nakazali im to prowadzić, więc posłusznie to robią, a ludzi to ominie, bo główne partie nie kłócą się na temat tych umów przez co nie jest to nagłaśniane przez media, więc coś jest na rzeczy.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Agenda 2030
Post: 16 paź 2016, 12:25 
Offline
Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 wrz 2011, 16:16
Posty: 403
Lokalizacja: ząbki
Płeć: mężczyzna
wszelkie wyniki głosowania za CETA trzeba sobie zapisać i wydrukować, kiedyś partyjniacy przyjdą skomleć o głosy a wtedy patrzymy na listę i won ,bez dyskusji skreślamy i ludzi i całe partie, ja już tak zrobiłem z PO, SLD ,PSL, teraz sprawdzamy PIS i Kukiza. Wyniki same wyjdą , bez większego wysiłku.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Agenda 2030
Post: 16 paź 2016, 12:50 
Offline
Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree

Rejestracja: 03 mar 2016, 3:07
Posty: 103
Płeć: mężczyzna
Garstka to zapamięta, ale dobre i to. Nie wiem czy pamiętacie, ale przed ostatnimi wyborami do sejmu i senatu PiS stworzył stronę internetową z sylwetkami swoich posłów i senatorów z wykazem kto jak głosował w "ważnych dla Polaków" głosowaniach. Była to typowa tuba propagandowa, bo nikt na tej stronie nawet nie zająknął się o tym, ŻE WSZYSCY Z PiS-U GŁOSOWALI ZA TYM, BY Z POLSKIEGO BUDŻETU czyli notabene z pieniędzy, które wypracowują zwykli obywatele ciężką pracą PŁACIĆ ODSZKODOWANIA ŻYDOM I ICH RODZINOM w wysokości 5mln euro co miesiąc. Skandal, ale jeszcze wiele było takich cyrków. Na tej stronie przedstawili tylko głosowania w których wszyscy głosowali tak samo, ale nie miały te ustawy wielkiego wpływu na życie przeciętnego człowieka. Tak właśnie budują sobie legendę te oszołomy. Szkoda, że tak mało ludzi to widzi.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Agenda 2030
Post: 16 paź 2016, 22:02 
Offline
Master Elect of Nine * 9th Degree
Master Elect of Nine * 9th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 mar 2015, 19:59
Posty: 301
Płeć: mężczyzna
Dla uzupełniania/ wzbogacenia tematu lepiej faktologicznie nagrany filmik z Jabłonowskim
phpBB [video]

Wracając do materiału największe zaskoczenie/rozczarowanie jest takie, że Marian Kowalski (wielki przywódca narodowców, co nieraz miał ciekawe antysystemowe wystąpienia jak mówił o szkodliwości Unii Europejskiej wprowadzającej imigrantów) sam jest szkodnikiem godzącym się na CETA/TTIP. Kurde wychodzi na to że nawet ci najbardziej prawi w polskich środowiskach antysystemowych są dezinformatorami fałszywcami... to jest najbardziej przykre.
A co do obecności wszechobecnej toksyczności to ciekaw jestem jak ci najbardziej świadomi znajdą sposób by unikać tego świństwa?
W Stanach gdzie jest wszechobecne GMO jakoś i tak znajdą się tacy ludzie co i tak żyją zdrowo na sportowo w pełni sił witalnych w harmonii z naturą. Więc jak nawet będzie jeszcze gorzej to i tak znajdzie się jakaś alternatywa.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Agenda 2030
Post: 27 paź 2016, 22:08 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 gru 2010, 10:50
Posty: 1899
Dr Zbigniew Kękuś - Kto nami rządzi? o CETA, TTIP, Morawieckim i Szydło. :spoko:

phpBB [video]


Włos się jeży, kto nami rządzi. W Polsce realizuje się politykę USA a nie Polską.

---------------------------
Wiedzę możemy zdobywać od innych,
ale mądrości musimy nauczyć się sami.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Agenda 2030
Post: 16 lut 2017, 20:49 
Offline
Master Elect of Nine * 9th Degree
Master Elect of Nine * 9th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 mar 2015, 19:59
Posty: 301
Płeć: mężczyzna
No i wyszło szydło z wora jaki to jest Korwin, który głosował za CETA. Jak przychodzi co do czego to poznajemy się na ludziach, bo w końcu po czynach ich poznacie.
phpBB [video]

Czekam na jakieś demaskujące przedstawienie tego kim na prawdę jest JKM, który ponoć nazywa się Ozjasz Goldberg.

PS. spójrzcie na lajki pod filmikiem.... niestety ogół polskiego narodu jeszcze mocno daje się omamiać.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Agenda 2030
Post: 23 maja 2017, 11:25 
Offline
Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree

Rejestracja: 16 mar 2010, 22:10
Posty: 652
ci to zrobią nowy porządek :mrgreen:
http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/dziwaczna-ceremonia-z-donaldem-trumpem-w-arabii-saudyjskiejNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Agenda 2030
Post: 17 paź 2018, 9:00 
Offline
Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 cze 2009, 21:44
Posty: 566
za: https://www.pch24.pl/polska-chce-byc-pr ... 821,i.html

Polska chce być prymusem Agendy 2030. Zobacz co przygotowuje rząd!
[czyli NWO w praktyce]
"Polska dobrowolnie zgodziła się na wcześniejsze raportowanie do ONZ o postępach w realizacji wszystkich celów zrównoważonego rozwoju w naszym kraju. Pierwszy przyjęty przez rząd w czerwcu tego roku raport zaprezentowano w lipcu podczas pierwszego przeglądu wdrażania przez Polskę Celów Zrównoważonego Rozwoju określonych w Agendzie 2030 ONZ. Czytając ten raport aż włos się jeży na głowie!
Twórcy Agendy 2030, a za nimi przedstawiciele polskiego rządu, planują między innymi wprowadzenie szeregu podwyżek (według założeń mają ograniczyć ubóstwo), ograniczenie prawa własności (działanie ma przyczynić się do... eliminacji głodu), narzucić Polakom wymianę pieców (początkowo przy partycypacji finansowej państwa, później już bez niej), zakazać poruszania się samochodami spalinowymi po centrach miast, zaprowadzić politpoprawną indoktrynację na modłę ONZ i zaprzęgnąć całe społeczności do działalności na rzecz Agendy 2030, wdrożyć dość tajemniczo brzmiące „zwiększenie opieki instytucjonalnej nad dziećmi”, ograniczyć możliwości zatrudniania ludzi na umowy inne niż pełnoetatowe (sic!), czy jeszcze podwyższyć opłaty parkingowe! Nie brakuje też oczywiście zapewnień realizacji celów dotyczących „zmian klimatycznych”.

Polski rząd ochoczo przystąpił do realizacji tych postanowień, choć uczciwie trzeba przyznać, że w planach przygotowanych przez ekipę Mateusza Morawieckiego nie znalazła się realizacja najgorszych założeń Agendy 2030 – tj. zrównoważonej reprodukcji oraz zdrowia seksualnego, co w praktyce oznacza dostęp do aborcji, antykoncepcji i edukacji seksualnej. Ale sam fakt braku zainteresowania posłów PiS obywatelskim projektem zakazujacym w Polsce aborcji eugenicznej może sugerować, że wynika to właśnie z troski o relacje z ONZ. W polskim raporcie nie ma też mowy o innym założeniu Agendy 2030 – przymusowej edukacji seksualnej, ale to może wyjaśniać, dlaczego powołujący się na chrześcijańskie wartości rząd wciąż nie chce wypowiedzieć genderowej konwencji Rady Europy, zwanej „konwencją antyprzemocową”.

Co ciekawe, Polska chce być w realizacji Agendy 2030 prymusem. Za priorytetowy program Agendę 2030 uznała też UE, kraje latynoskie, w tym Brazylia, Meksyk i Argentyna (swoją drogą przeżywające poważne kryzysy) oraz niektóre kraje azjatyckie np. Indie i Chiny. Zaś z jego realizacją nie spieszy się zbytnio na przykład Kanada, zaś na szarym końcu są Australia, Japonia, Rosja i USA. Prezydent Donald Trump wstrzymał wręcz finansowanie tzw. Zielonego Funduszu Klimatycznego i zapowiedział – gdy to będzie możliwe – formalne wycofanie USA z porozumienia paryskiego, zawartego jeszcze za czasów Baracka Obamy w 2015 roku.

Rząd PiS zgodził się na tzw. narodowe przeglądy z wykonywania Agendy 2030, czyli dobrowolne i oparte na wytycznych określonych w raporcie Sekretarza Generalnego ONZ. Monitorowaniem i przeglądem wdrażania Agendy 2030 na poziomie ONZ zajmuje się Forum Polityczne Wysokiego Szczebla (High Level Political Forum – HLPF), które co roku zbiera się pod auspicjami Economic and Social Council (ECOSOC) oraz raz na cztery lata pod auspicjami Zgromadzenia Ogólnego.

Pierwszy przegląd wybranych krajów odbył się na posiedzeniu HLPF w 2016 roku. Jako pierwsze swój raport z wdrażania Agendy 2030 zaprezentowały: Chiny, Kolumbia, Egipt, Estonia, Finlandia, Francja, Niemcy, Gruzja, Madagaskar, Meksyk, Czarnogóra, Maroko, Norwegia, Filipiny, Republika Koreańska, Samoa, Sierra Leone, Szwajcaria, Togo, Turcja, Uganda i Wenezuela. Podczas przeglądu w 2017 roku raport z wdrażania Agendy 2030 przedstawiły 43 kraje, w tym 10 krajów z UE.

Pierwszy raport z realizacji przez Polskę celów zrównoważonego rozwoju zamieszczono także na stronie Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii.

Morawiecki: rząd zdeterminowany, by wdrożyć wszystkie cele Agendy 2030

Jak podkreślił już we wstępie dokumentu premier Mateusz Morawiecki „Realizacja Celów Zrównoważonego Rozwoju w Polsce Raport 2018” jest „pierwszym raportem na temat realizacji celów Agendy 2030 na rzecz zrównoważonego rozwoju przygotowanym przez Polskę”. I dalej: „Prezentujemy w nim nasze priorytety i działania na rzecz realizacji wszystkich 17 celów zrównoważonego rozwoju. Przyjęcie Agendy 2030 we wrześniu 2015 roku zbiegło się w Polsce w czasie z pracami nad średniookresową strategią rozwoju kraju – Strategią na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju oraz jej wdrażaniem. Nowy model rozwoju dla Polski nakreślony w Strategii jest zbieżny z Celami Agendy 2030”.

Premier zwraca uwagę, że „ambitna wizja świata wolnego od ubóstwa, gdzie każdy człowiek może korzystać i korzysta z rozwoju społeczno-gospodarczego, zawarta w Agendzie 2030, jest też naszą wizją i naszym celem. Polska jest zdeterminowana do realizacji Agendy 2030 i osiągnięcia celów zrównoważonego rozwoju”. Szef polskiego rządu utopijną wizję świata wolnego od ubóstwa, znaną z wizji komunistycznych ideologów , nazywa „ambitną”, wyrażając nadzieję, że uda się nie tylko wdrożyć, ale nawet przyspieszyć realizację Agendy 2030 w Polsce i na świecie.

Polska aktywnie zaangażowana na forum ONZ w sprawie Agendy 2030 i polityki klimatycznej

Podczas Specjalnego Szczytu NZ, w ramach którego przyjęto Agendę 2030, „Polskę reprezentował prezydent RP, Pan Andrzej Duda, dając wyraz najwyższego politycznego poparcia w Polsce dla wypracowanych celów”. Zaś „zgłoszenie się Polski do zaprezentowania swojego dobrowolnego przeglądu realizacji Agendy 2030 na poziomie krajowym już w trzecim roku jej obowiązywania stanowi wyraz aktywnego zaangażowania się strony polskiej w ten ważny proces coraz szerzej obejmujący całą problematykę rozwojową Narodów Zjednoczonych”.

Premier Morawiecki zaś, w swym raportcie powołał się nawet na słowa Jana Pawła II: „Przyszłość zaczyna się dziś, nie jutro” dla uzasadnienia „potrzeby natychmiastowych działań i pełnego zaangażowania wszystkich zainteresowanych stron w ten wielki proces zmian w kierunku zrównoważonego rozwoju”. Podkreślił także zaangażowanie Polski w globalną politykę klimatyczną, by „zwiększyć ambicje i przyspieszyć działania” w tej kwestii.

W raporcie wskazano na priorytety realizacji celów Agendy 2030 (SDGs), a „kluczowym dokumentem, poprzez który w Polsce następuje implementacja Agendy 2030 i jej celów zrównoważonego rozwoju jest Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju (SOR)”.

Utrudnienia dla obywateli, wyższe podatki i nowe opłaty mają służyć poprawie „jakości życia” wszystkich

Morawiecki wielokrotnie zastrzegał, że wszelkie działania regulacyjne podejmowane przez rząd mają służyć poprawie „jakości życia” wszystkich obywateli, jak stanowi Agenda 2030: „nikogo nie pomijając”. Ma to nastąpić między innymi poprzez „ograniczenie wykluczenia społecznego, ubóstwa, wszelkiego rodzaju nierówności społecznych”. Program ma budować „spójność społeczną”. Morawiecki zastrzega, że w sferze gospodarczej priorytetem dla Polski jest budowa silnego, nowoczesnego przemysłu oraz wsparcie przedsiębiorczości i w tym wymiarze kluczowe są inwestycje w innowacje, rozwój nowoczesnych technologii i produktów o wysokiej wartości dodanej, rozwój technologii informacyjnych i pełne skorzystanie z rewolucji cyfrowej oraz tworzenie marek polskich za granicą. W wymiarze środowiskowym Polska dąży zaś do poprawy stanu środowiska oraz zrównoważonego gospodarowania zasobami i odpadami.
Dla uszu przeciętnego odbiorcy zapewnienia te brzmią bardzo pięknie. To jednak pozory. Po bliższym przyjrzeniu się planom realizacji tych celów można odczytać ich pełny sens. I tak na przykład ograniczanie ubóstwa ma odbywać się poprzez zabieranie pieniędzy tym, którym się powiodło, a spójność społeczna może spowodować ograniczenie prawa własności – np. gruntów. Ale o tym promotorzy zrównoważonego rozwoju wolą nie mówić. Podobnie jak o kosztach „budowy komunizmu” woleli nie opowiadać ci, którzy uwierzyli w tamtą utopię.

Rząd powołał specjalny Zespół ds. spójności SOR z Agendą 2030, którego zadaniem było przygotowanie Polski do przeglądu. W skład Zespołu wchodzą przedstawiciele ministerstw, organizacji społecznych, partnerów społeczno-gospodarczych, organizacji pozarządowych, statystyki publicznej, społeczeństwa obywatelskiego, środowisk akademickich i młodzieżowych. Dla każdego z SDGs zostali wyznaczeni koordynatorzy ministerialni, a opisy poszczególnych działań i przykłady dobrych praktyk opracowano we współpracy z partnerami zewnętrznymi.

Agenda jest wdrażana na poziomie globalnym, regionalnym i krajowym oaz lokalnym. Koordynacją wdrażania Agendy 2030 na poziomie krajowym zajmuje się Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii (MPiT).Koordynacją na szczeblu zagranicznym zajmuje się MSZ. Kierunki działań określone zostały w Wieloletnim Programie Współpracy Rozwojowej na lata 2016-2020.

Cele Agendy 2030 i ich realizacja w Polsce

Poniżej prezentujemy wszystkie cele Agendy 2030 oraz przygotowany przez polski rząd skrócony raport z dążenia do ich realizacji. Zwracamy uwagę, że wiele z tych założeń brzmi bardzo szlachetnie – trudno bowiem postponować chęć poszerzenia dostępu do wody. Pozwalamy sobie jednak zauważyć zagrożenia, które niesie próba odgórnej budowy nowego świata.Cel 1 Agendy 2030, czyli zwalczanie ubóstwa, polski rząd realizuje przez program 500 Plus, 300 Plus, Mieszkanie Plus, Opieka 75 Plus, Wieloletni Senior Plus (chodzi o aktywizowanie ludzi starszych, program Dostępność Plus (ułatwienia dla osób niepełnosprawnych) itp.Cel 2 Agendy dotyczący eliminacji głodu, lepszego odżywiania itp. rząd zamierza zrealizować poprzez wprowadzenie szeregu podwyżek, w tym m.in. cen cukru, by walczyć z otyłością i poprzez programy edukacyjne, reklamy zachęcające do zdrowego stylu życia. W planie są inwestycje w infrastrukturę wodno-kanalizacyjną, drogi na wsiach, tworzenie zbiorników retencyjnych, inwestycje w szerokopasmowy internet na wsi, ale zapowiedziano również liczne nowe regulacje dotyczące ziemi i gospodarowania gruntami rolnymi, ograniczającymi prawo dysponowania własnością.Jeśli chodzi o cel 3 dotyczący zdrowia i jakości życia, rząd chce poprawić jakość usług zdrowotnych poprzez rozwijanie tele-medycyny (wirtualne porady, e-recepty itp.). W przypadku tego celu kluczowe są projekty dotyczące walki z zanieczyszczeniami, zwłaszcza z tzw. niską emisją poprzez zamykanie centrów miast dla samochodów spalinowych i wprowadzenie wysokich opłat za wjazd do nich, zmuszanie do termomodernizacji, wymiany pieców itp. Początkowo rząd będzie dopłacał do wybranych projektów. Później obywatele nie będą mieli wyjścia i będą musieli przymusowo wyasygnować większość niezbędnych środków na przeróbkę instalacji i montaż nowych pieców itd.Cel ten realizuje się także poprzez system obowiązkowych szczepień, podniesienie akcyzy na alkohol, papierosy, cukier itp. W raporcie, podkreślmy raz jeszcze, nie wspomniano o jednym z kluczowych zadań dotyczących Agendy 2030 w punkcie „Zdrowie”, czyli upowszechnienia dostępu do nowoczesnych metod antykoncepcji, aborcji i sterylizacji.Cel 4, dotyczący edukacji przez całe życie, przewiduje indoktrynację nie tylko dzieci i młodzieży, ale całego społeczeństwa na potrzeby Agendy 2030, choć próbuje się to przykryć poprzez pomniejsze cele, takie jak aktywizacja całego społeczeństwa do wolontariatu. Ale uwaga, do wolontariatu na rzecz realizacji założeń Agendy!Tu również warto dodać, że na razie w polskim raporcie nie wspomina się nic o permisywnej edukacji seksualnej i gender, co także jest wymogiem i wyznacznikiem edukacji wysokiej jakości. Docelowo każde państwo zaangażowane w realizację Agendy 2030 musi zrealizować ten wymóg. Co wydarzy się więc, gdy PiS, realizujący dziś Agendę na tak wielu polach, straci kiedyś władzę? Cóż, postępowi politycy będa mieli przygotowany idealny grunt do potwierdzenia tych kilku pozostałych założeń Agendy.Cel 5, dotyczący równości płci, rząd planuje osiągnąć między innymi poprzez zachęcanie ojców do brania urlopów tacierzyńskich i walkę z przemocą w rodzinie, wzmacnianie agend państwowych, a także zachęcanie kobiet, które urodzą dzieci do szybkiego powrotu na rynek pracy. Ale w raporcie jest również mowa o tajemniczmym zwiększeniu opieki instytucjonalnej nad dziećmi! Co może to oznaczać, i jak wpływnie na prawo rodziców do wychowywania dzieci – jeszcze nie wiadomo.Jest też kilka celów nie budzących większych emocji, jak dotyczący wody cel 6 – rząd ma go jednak realizować w kontrowersyjny sposób: poprzez wyższe opłaty środowiskowe oraz (nie problematyczną) budowę nowych zbiorników retencyjnych – czy cel 7, dotyczący energii. Rząd chce szeroko dotować rozwoju elektromobilności (tu pojawia się jednak obawa o zmuszanie przedsiębiorców i dostawców usług komunalnych, samorządów do zakupu odpowiedniej liczby pojazdów elektrycznych – np. 30 proc. autobusów, 10 proc. śmieciarek).Cel 8, czyli promocja pełnego zatrudnienia, niczym w komunizmie. Państwo ma tu stać się państwem całkowicie opiekunczym (ale swą „troskliwą opieką” ma otoczyć firmy), wymuszając inkluzywność gospodarki i godną pracę dla wszystkich, co zamierza się osiągnąć przez stałe podnoszenie płacy minimalnej, aktywację kobiet, osób po 50 roku życia, wspieranie małego biznesu i daleko idące zmiany w kodeksie pracy dotyczących zwłaszcza czasu pracy. Rząd bardzo dużą wagę przywiązuje do ułatwienia dostępu do pracy dla cudzoziemców i zachęcania ich do osiedlania się w Polsce.Warto pamietać również, że Polska ratyfikowała szereg umów międzynarodowych, zakazujących dyskryminacji z jakiegokolwiek powodu, w tym „orientacji seksualnej”. Polski rząd „dobrej zmiany” przyjął 29 maja 2017 roku „Krajowy Plan na rzecz wdrażania Wytycznych ONZ dotyczących biznesu i praw człowieka na lata 2017-2020”. Wytyczne faworyzują w dostępie do dotacji i pożyczek przedsiębiorstwa, które realizują projekty na rzecz Agendy 2030 i nie „dyskryminują” homoseksualistów.Cel 9, czyli innowacyjny przemysł i infrastruktura, to przede wszystkim dalsze wspieranie firm IT. Cel 10 zaś zakłada zmniejszenie nierówności w kraju i za granicą. Tutaj państwo ma stać się opiekuńcze względem obywatela (za pieniądze innych obywateli rzecz jasna). Cel ten obejmuje programy z zakresu taniego mieszkalnictwa i walki z wykluczeniem na wsiach i w małych miastach poprzez Program wspierania regionów. Brzmi podobnie do założeń wszystkich rządów PRL, nieprawdaż? Ponadto zakłada się też zachęcanie osób starszych do pozostawania na rynku jak najdłużej, dostępu do internetu, i przede wszystkim rozwój polityki imigracyjnej (ściąganie imigrantów do pracy) pod kątem zapotrzebowania lokalnych przedsiębiorców, co jest już realizowane w przyspieszonym tempie, mimo oporu społecznego.Cel 11, czyli zrównoważone miasta i społeczności, stanowi priorytet rządu. Realizowany on jest przez programy poprawy jakości powietrza, elektromobilność, upowszechnienie transportu publicznego (zamiast samochodów osobowych), tworzenie krajowej sieci współpracy miast, zagęszczanie miast, smart city – czyli zintegrowane zarzadzanie infrastrukturą miejską i powierzenie jej firmom technologicznym (powolne wywłaszczanie), Program Czyste Powietrze, który ma być szybko realizowany poprzez zakaz wjazdu do centrów miast pojazdów spalinowych, wyższe opłaty parkingowe, rozszerzanie stref płatnego parkowania i tworzenie nowych śródmiejskich stref parkowania w miastach powyżej 100 tys. osób, ustalenie nowych rygorystycznych norm dotyczących jakości paliw stałych, ocieplanie domów, wymiana kotłów itp.W nowym ,wspaniałym świecie nie może zabraknąć przecież nowych, wspaniałych miast.Cel 12, czyli zrównoważona konsumpcja i produkcja, to realizacja kolejnych programów zmuszających ludzi do segregacji śmieci, podnoszenie opłat za śmierci, itd.Co ciekawe, mówi się też o stworzeniu gospodarki o obiegu zamkniętym (w której można produkować towary gorszej jakości, poluzowanie wymogów sanitarnych i zdrowotnych, wymogi dotyczące recyklingu), i gospodarce współdzielenia (gdzie nie trzeba posiadać rzeczy na własność, to tzw. uberyzacja gospodarki). Rząd planuje też zakup „inteligentnych usług” i „innowacyjnych produktów” od zagranicznych koncernów, rozszerzanie nowej etyki biznesu (społeczna odpowiedzialność biznesu), promowanie innej diety np. zamiast wołowiny – ryby, co też czynią dotowane przez rząd organizacje ekologiczne np. WWF (program szkoleń „Jaka ryba na obiad?”). Finansowanie kampanii ekologicznych organizacji dotyczących różnorodności biologicznej, program Natura 2000, który ogranicza prawo dysponowania własnością pod pretekstem ochrony np. siedlisk niektórych rzadkich gatunków komarów (sic!) itp.Cel 13, czyli podjęcie pilnych działań przeciwko „zmianom klimatycznym”, obejmuje wspieranie niskoemisyjnej gospodarki, gospodarki o obiegu zamkniętym, kampanie edukacyjne itp.Cel 14, czyli ochrona mórz i oceanów to programy dotyczące rozwoju polskich portów, a cel 15, odnoszący się do życia na lądzie, to działania ukierunkowane na audyty krajobrazowe. Cel 16 to budowa pokoju, sprawiedliwości i inkluzyjnych instytucji – czyli działania mające skłonić społeczeństwo do angażowania się na rzecz realizacji Agendy 2030. Wszystko to ukryte jest pod hasłami m.in. informatyzacji sądownictwa, dalszego uszczelniania podatków, zaangażowania na rzecz wzmacniania prawa międzynarodowego, tworzenia centrów mediacji i arbitrażu, nowych instytucji zarządzających rozwojem w duchu Agendy 2030 itp.

Cel 17, czyli partnerstwo na rzecz celów zrównoważonego rozwoju, to przede wszystkim zwiększona pomoc zagraniczna Polski dla innych krajów za pośrednictwem organizacji pozarządowych i budowanie koalicji na rzecz szybkiej realizacji Agendy 2030.

Wszystkie 17 celów i 169 zdań mają zostać osiągnięte do 2030 roku."
Źródło: mpit.gov.pl / qz.com / herritage.org

Agnieszka Stelmach
Read more: http://www.pch24.pl/polska-chce-byc-pry ... z5UAkgW6w1Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów | Powered by phpBB © 2007 phpBB3 Group