Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 09 gru 2021, 1:47

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 392 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna
Autor Wiadomość
Post: 22 gru 2011, 2:18 
Offline
Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 maja 2009, 21:34
Posty: 575
Lokalizacja: Pleiades
Płeć: mężczyzna
rozsylajcie, ogladajcie
phpBB [video]

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=1w6GtwOvnWM#!
odnosnie ustaw ACTA - SOPA - PIPA itp

_________________
Wiara to Ja, a Wiedza to moj Miecz.
"Badz zmiana, ktora chcesz zobaczyc na swiecie" GandhiNa górę
 Wyświetl profil  
 
 

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 22 gru 2011, 2:18 
Offline
VIP Member
Awatar

Rejestracja: 17 kwie 2009, 22:37
Posty: 10000
Lokalizacja: PLNa górę
   
 
 
Post: 27 gru 2011, 21:13 
Offline
Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 wrz 2011, 18:01
Posty: 94
Płeć: mężczyzna
Unia Europejska ma czy wprowadza juz darmowy internet w kazdym miescie, tzn. postawic slup wi fi w centrum miasta tak, aby w kazdym mieszkaniu byl dostep do darmowego internetu(i tak my za niego placimy), szkodliwosc wi fi dziala poprzez fale radiowe ma wplyw na nasze serce i mozg, przyczynia sie do nowotworow, mimyo, ze promieniowanie jest mniejsze niz komorki czy mikrofalowki. Ale jezeli do kazdego mieszkania taka fala dochodzilaby, to bedzie niezly feler. Noszenie komorki w kieszeni spodni, powoduje bezplodnosc, to nie ma na nic wplywu, naukowcy mowia, ze to nie szkodliwe? Dlugie rozmowy z telefonem przy uchu, powoduja nowotwora mozgu. Ludzie za darmo, to mozna dostac w morde.

_________________
ObrazekNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 29 gru 2011, 3:40 
Offline
Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 maja 2009, 21:34
Posty: 575
Lokalizacja: Pleiades
Płeć: mężczyzna
tu chodzi o darmowe "rzeczy" z internetu... dlatego w cudzyslowiu

_________________
Wiara to Ja, a Wiedza to moj Miecz.
"Badz zmiana, ktora chcesz zobaczyc na swiecie" GandhiNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 18 sty 2012, 11:19 
Offline
Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 sty 2011, 3:48
Posty: 596
Lokalizacja: Sercem Wrocław, ciałem OGL
Płeć: mężczyzna
http://wikimediafoundation.org/wiki/English_Wikipedia_anti-SOPA_blackout

_________________
Fantazjom i innym pseudonaukowym dyrdymałom mówię stanowcze NIE! - tylko twarde fakty...
http://pl.20dollars2surf.com/?ref=140416
http://hisz.rsoe.hu/alertmap/index2.php
http://moje-riese.blogspot.com/
http://zakazanawiedza.wordpress.com
http://www.youtube.com/watch?v=b3vgkSK8SwY&feature=plcp
"Jeden człowiek nie zmieni świata, ale jeden człowiek może przekazać informację...
która zmieni świat."
D. IckeNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 18 sty 2012, 18:16 
http://wikimediafoundation.org/wiki/English_Wikipedia_anti-SOPA_blackout/pl

Do Czytelników i Społeczności anglojęzycznej Wikipedii
Od Sue Gardner, Dyrektora zarządzającego Wikimedia Foundation
Dnia 16 stycznia 2012


W dniu dzisiejszym społeczność anglojęzycznej Wikipedii ogłosiła decyzję wstrzymania na 24 godziny dostępności tej wersji językowej Wikipedii na całym świecie. Akcja rozpoczyna się o godzinie 5:00 UTC w środę 18 stycznia (oświadczenie Wikimedia Foundation w języku angielskim dostępne jest na tej stronie). Protest jest wyrazem sprzeciwu w stosunku do proponowanej przez amerykańską Izbę Reprezentantów ustawy antypirackiej Stop Online Piracy Act (SOPA) i w stosunku do proponowanej przez amerykański Senat ustawy o ochronie praw intelektualnych PROTECT IP Act (PIPA). Jeśli te dwie ustawy zostaną uchwalone, to w poważny sposób wpłyną negatywnie na otwartość i dostępność sieci Internet, w tym Wikipedii.

Jest to pierwszy tego typu publiczny protest anglojęzycznej Wikipedii, a decyzja o jego rozpoczęciu nie została powzięta pochopnie. Trzej administratorzy projektu o pseudonimach NuclearWarfare, Risker i Billinghurst, którzy moderowali dyskusję w projekcie, określili sytuację następująco (fragmenty oświadczenia):

Społeczność anglojęzycznej Wikipedii wyraża opinię, że obydwie ustawy po uchwaleniu będą stanowiły zagrożenie dla otwartej i wolnej sieci Internet.

W ciągu ostatnich 72 godzin ponad 1800 użytkowników przyłączyło się do dyskusji nad proponowanymi środkami, które społeczność mogłaby wykorzystać sprzeciwiając się ustawom SOPA i PIPA. Był to jak do tej pory najszerszy oddźwięk w dyskusji społecznościowej na łamach projektu, co pokazuje, jak bardzo kwestie proponowanej legislacji bliskie są wikipedystom. Przeważająca część uczestników dyskusji popiera pomysł wsparcia szerszych działań społecznych stanowiących odpowiedź na obie proponowane ustawy. W przywołanych w trakcie dyskusji najczęściej popierane były działania skutkujące zablokowaniem dostępu do anglojęzycznej Wikipedii, połączone z blokadą innych serwisów internetowych sprzeciwiających się wprowadzeniu ustaw SOPA i PIPA.

W podsumowaniu dyskusji administratorzy zaznaczyli szerokie poparcie społeczne dla akcji udzielone przez wikipedystów z całego świata, nie tylko z terenu Stanów Zjednoczonych. Głosy przeciwko wprowadzeniu zatrzymania dostępu na poziomie globalnym pochodziły głównie od użytkowników, którzy proponowali utrudnienia w dostępnie do Wikipedii wyłącznie na terenie USA, podczas, gdy na komputerach użytkowników spoza Stanów Zjednoczonych wyświetlany byłby baner informacyjny. Zauważono również, ze około 55% osób popierających zatrzymanie dostępu do Wikipedii popierało działanie o zasięgu globalnym, wskazując na podobne kroki legislacyjne w innych krajach.


Po podjęciu tej decyzji wikipedyści na pewno spotkają się z krytyką i oskarżeniami o odejście od neutralności i zajęcie określonej pozycji w dyskusji politycznej. Krytyka ta jest uzasadniona; chcemy, by czytelnicy ufali Wikipedii i wierzyli, że nie próbuje ona uprawiać propagandy.

Choć artykuły Wikipedii są neutralne, jej istnienie nie jest. Cytując słowa Kat Walsh, członka zarządu Wikimedia Foundation z wypowiedzi na jednej z list mailingowych:

Jesteśmy zależni od struktury legislacyjnej, która umożliwia nam funkcjonowanie. Zależymy też od sytuacji prawnej umożliwiającej innym serwisom internetowym na zamieszczanie materiałów opracowanych przez swoich użytkowników, zarówno w dziedzinie informacji, jak i jej wyrażania. Projekty Wikimedia w dużej mierze organizują i podsumowują proces zbierania ludzkiej wiedzy. Układamy tę wiedzę w określonym kontekście i pokazujemy ludziom, jak tę wiedzę rozpoznać.

Wiedza musi jednak być publikowana, jeśli ktokolwiek ma ją odnaleźć i wykorzystać. Jeśli ma ona być poddana cenzurze bez przemyślenia, godzi to w autorów, społeczność i ruch Wikimedia. Jeśli można wyrażać siebie wyłącznie posiadając środki pozwalające na walkę z systemem prawnym lub jeśli wyrażanie siebie może przebiegać wyłącznie w stylu zaaprobowanym przez kogoś mającego takie środki, to świat będzie mieć wyłącznie dostęp do niezmiennego zawężonego zestawu idei.

Decyzji zatrzymania dostępu do anglojęzycznej Wikipedii nie podjęłam ja; podjęli ją edytorzy w drodze konsensusu. Ja tę decyzję jednak popieram.

Podobnie, jak Kat i pozostali członkowie zarządu Wikimedia Foundation, coraz częściej myślę o głosie publicznym Wikipedii i o życzliwości, którą obdarzają Wikipedię ludzie, ceniący zasób mający misję służenia ogółowi. Czytelnicy ufają Wikipedii wiedząc, że mimo wad ma ona wielkie serce. Nie chce ona spieniężyć tego, co czytają, nie stara się ich przekonać do uwierzenia w określone rzeczy, czy sprzedać im dane produkty. Wikipedia nie ma tego typu misji, ona chce po prostu być przydatna.

Inne serwisy internetowe nie stoją na tak moralnej pozycji. Większość działa w sposób komercyjny: ich celem jest zarabianie. Nie oznacza to, że obce jest im dążenie do ulepszania świata – wiele z nich chce poprawić życie ludzi – lecz ich stanowiska i działania należy pojmować w kontekście konfliktu interesów.

Mam nadzieję, że 18 stycznia, gdy Wikipedia zamknie swe podwoje na tę dobę, czytelnicy zrozumieją, że robimy to dla nich. Popieramy prawo każdej jednostki do wolności wyrażania się. Sądzimy, ze każdy powinien mieć możliwość dostępu do materiałów edukacyjnych w szerokim zakresie tematycznym, nawet gdy nie jest w stanie za te materiały zapłacić. Wierzymy w wolny i otwarty Internet, gdzie można dzielić się wiedzą bez ograniczeń. Jesteśmy przekonani, że nowe ustawy pokroju SOPA, PIPA i innych dokumentów dyskutowanych zarówno w USA, jak i innych krajach nie służą interesowi publicznemu. Pod tym adresem znajduje się lista powodów, dla których należy sprzeciwić się wprowadzeniu ustaw SOPA i PIPA.

Dlaczego działamy globalnie, nie ograniczając się do terenu USA? Dlaczego robimy to teraz, gdy część władzy legislacyjnej w Stanach Zjednoczonych wycofuje w sposób taktyczny swoje wsparcie dla SOPA?

Tak naprawdę nie wierzymy w zarzucenie prac nad SOPA, dodatkowo widząc aktywność w kwestii PIPA. Co gorsza, te dwie ustawy wskazują na jeszcze szerszy problem. Na całym świecie daje się zauważyć nowe kroki legislacyjne w walce z piractwem internetowym i regulujące działanie Sieci w inny sposób, godzący w wolność Internetu. Nasze obawy dotyczą problemu o wiele szerszego niż SOPA i PIPA. Chcemy, by Internet był nadal otwarty i wolnodostępny – wszędzie, dla każdego.

Niech świat usłyszy Twój głos!

Podziel się na Facebooku Podziel się na Twitterze Podziel się na reddit.com Podziel się na Digg.com

Mamy nadzieję, że 18 stycznia wyrazicie tę samą opinię, co my i że postaracie się, by i Was ktoś wysłuchał.

Sue Gardner,
Dyrektor zarządzający Wikimedia FoundationNa górę
   
 
 
Post: 20 sty 2012, 0:23 
Offline
Fellow Craft * 2nd Degree
Fellow Craft * 2nd Degree

Rejestracja: 06 lut 2011, 2:38
Posty: 19
Cytuj:
Megaupload
Wygląda na to, że pierwsza z ogromnych stron pozwalających na hosting plików została “zestrzelona”. Amerykańska agencja prasowa Associated Press przekazała informację, że Megaupload.com zostało zamknięte... A razem z nim – już całkiem dosłownie – jego szef i kilku pracowników.
Megaupload chwalił się niedawno, że ma 150 milionów zarejestrowanych użytkowników, ponad 50 milionów odwiedzin dziennie, a także zżera 4% całkowitego światowego transferu internetowego. Teraz może pochwalić się za to faktem, że jest pierwszą tak wielką stroną hostingową, która została zamknięta przez rząd amerykański. I nie potrzeba było do tego ustaw pokroju SOPA, czy PIPA!

Przy okazji aresztowano także szefa Megauploadu, czyli Kima “Dotcom” Schmitza, a także kilku pracowników i “grubych ryb” stojących za tym, jak to określają oficjalne dokumenty, “przestępczym procederem”. Megaupload, udostępniając kradzione materiały, miał przynosić podobno ponad 150 milionów dolarów zysku swoim twórcom jednocześnie przynosząc ponad 500 milionów dolarów strat właścicielom spiraconych treści.

W oficjalnym oświadczeniu Megauploadu na temat ich "przestępczej działalności" wystosowanym jeszcze przed tym, kiedy zdjęto go z internetu można przeczytać za to następujące stwierdzenie:

Faktem jest, że przeważająca większość naszego transferu to rzeczy całkowicie legalne i dlatego też nigdzie się nie wybieramy. Jeżeli “przemysł treści” chciałby wykorzystać naszą popularność, to bardzo chętnie z nim o tym porozmawiamy. Mamy sporo dobrych pomysłów. Prosimy o kontakt.
Oficjalne oświadczenie amerykańskiego departamentu sprawiedliwości znajduje się tutaj.

Jak podsumował sprawę serwis GeekoSystem:

MegaUpload, do niedawna trzynasta najpopularniejsza strona na świecie, twierdzi że na zgłoszenia naruszenia praw autorskich reagował natychmiastowo. Robił to, czy nie - okazało się, że nie ma to znaczenia dla federalnych. (...) Jeżeli mieliście jakieś pytania na temat tego, jak wyglądałby świat po wprowadzeniu SOPA i PIPA - oto przedsmak.

http://www.cdaction.pl/news-24556/megau ... glada.htmlPragnę dodać, że słynna organizacja hakerska Anonymous zaczęła już działać przeciw amerykańskiemu rządowi w związku z ich niemądrym ruchem (blokowanie serwisu z którego korzysta cały świat nie może być mądrym pomysłem).

http://rt.com/usa/news/anonymous-doj-un ... -sopa-235/
http://twitter.com/anonops
http://twitter.com/#!/search?q=%23OpMegauploadNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 20 sty 2012, 1:38 
Offline
Perfect Master * 5th Degree
Perfect Master * 5th Degree

Rejestracja: 26 lis 2011, 11:13
Posty: 47
Płeć: mężczyzna
Najlepsze jest to ze padaja strony takie jak FBI ten Departament zaraz armie USA posadza na ziemi :)Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 20 sty 2012, 7:01 
Offline
Fellow Craft * 2nd Degree
Fellow Craft * 2nd Degree

Rejestracja: 06 lut 2011, 2:38
Posty: 19
Najlepsze jest to, ze (jak mozna wyczytac na tej stronie http://anonops.blogspot.com/ )
padly te strony:

Department of Justice (Justice.gov)
Motion Picture Association of America (MPAA.org)
Universal Music (UniversalMusic.com)
Belgian Anti-Piracy Federation (Anti-piracy.be/nl/)
Recording Industry Association of America (RIAA.org)
Federal Bureau of Investigation (FBI.gov)
HADOPI law site (HADOPI.fr)
U.S. Copyright Office (Copyright.gov)
Universal Music France (UniversalMusic.fr)
Senator Christopher Dodd (ChrisDodd.com)
Vivendi France (Vivendi.fr)
The White House (Whitehouse.gov)
BMI (BMI.com)
Warner Music Group (WMG.com)

W ramach buntu, przez anonymous. :D Ponoć przez to duża ilość senatorów już rezygnuje z SOPA.

Cytuj:
Co więcej: jak donoszą różne źródła, w tym strona ProPublica.org, poparcie dla ustaw SOPA i PIPA w kongresie i senacie spadło drastycznie w ciągu zaledwie jednego dnia. Z 80 popierających zostało 65 osób, a z 31 przeciwnych "zrobiło się" 101. Wygląda na to, że los SOPA i PIPA został przesądzony.
http://www.cdaction.pl/news-24556/megau ... pdate.htmlNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 20 sty 2012, 8:48 
Offline
Master Mason * 3rd Degree
Master Mason * 3rd Degree

Rejestracja: 22 lip 2010, 13:26
Posty: 25
Niestety zablokowanie dostępu na parę godzin do tych serwisów nic nie da. DDoS może być przydatny, jeśli jest organizowany również jakiś atak na te strony. A to była spontaniczna akcja i wątpię, żeby jakieś dany wyciekły.

Co do tego poparcia senatorów, to już chyba wcześniej część wycofała swoje poparcie, po protestach wikipedii itd.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 20 sty 2012, 10:17 
Offline
Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 sty 2011, 3:48
Posty: 596
Lokalizacja: Sercem Wrocław, ciałem OGL
Płeć: mężczyzna
Cytuj:
Biały Dom nie poprze regulacji prawnej wprowadzającej cenzurę Internetu
admin, wt., 2012-01-17 20:27
Skala zjawiska:
globalne
abc.net.au

Administracja Obamy odczytała właściwie szmer zaniepokojenia, jaki rozszedł się po mediach całego świata w wyniku ogłoszenia planów wprowadzenia prawa, które umożliwi blokowanie dowolnej strony internetowej.Motywowana potrzebą walki z piractwem ustawa dawała bardzo niebezpieczną broń w postaci możliwości kasowania wpisów w serwerze DNS, co skutkowałoby tym, że nikt, kto wpisałby do przeglądarki zaklasyfikowany, jako piracki adres WWW nie byłby w stanie osiągnąć strony bez znajomości pełnego adresu IP.Idą wybory, więc nie dziwi brak chęci do drażnienia wyborców. Jednak trudno zakładać, że po wyborach ten sceptycyzm się utrzyma. Walka o wolność Internetu dopiero się zaczyna.


Źródło:
http://www.bloomberg.com/news/2012-01-1 ... net-cens...


http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/bialy-dom-nie-poprze-regulacji-prawnej-wprowadzajacej-cenzure-internetu

_________________
Fantazjom i innym pseudonaukowym dyrdymałom mówię stanowcze NIE! - tylko twarde fakty...
http://pl.20dollars2surf.com/?ref=140416
http://hisz.rsoe.hu/alertmap/index2.php
http://moje-riese.blogspot.com/
http://zakazanawiedza.wordpress.com
http://www.youtube.com/watch?v=b3vgkSK8SwY&feature=plcp
"Jeden człowiek nie zmieni świata, ale jeden człowiek może przekazać informację...
która zmieni świat."
D. IckeNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 20 sty 2012, 10:47 
Offline
Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 sty 2011, 18:56
Posty: 136
Płeć: mężczyzna
czy megavideo miało coś wspólnego z megaupload ? - bo też przestało działać ;(Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 20 sty 2012, 11:20 
Offline
Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 sty 2011, 3:48
Posty: 596
Lokalizacja: Sercem Wrocław, ciałem OGL
Płeć: mężczyzna
Cytuj:
Amerykański wymiar sprawiedliwości zamknął wczoraj serwis internetowy Megaupload.com za masowe łamanie praw autorskich. Strona była popularną platformą darmowej wymiany filmów, seriali, muzyki i innych plików.

Cztery osoby prowadzące Megaupload.com, w tym założyciel strony 37-letni Kim Dotcom (Kim Schmitz), zostali zatrzymani w Auckland w Nowej Zelandii na podstawie nakazu aresztowania wystawionego przez amerykańskie władze, pod zarzutem piractwa internetowego. Mają dzisiaj stanąć przed sądem, który rozpatrzy wniosek o ekstradycję do USA.

FBI oraz amerykańskie ministerstwo sprawiedliwości oświadczyły we wspólnym komunikacie, że chodzi o "jedną z największych spraw za zakresu łamania praw autorskich, jakie kiedykolwiek miały miejsce w USA".

Internetowy kolektyw hakerów Anonymous, walczący z narzucaniem restrykcji w internecie, ogłosił na Twitterze, że w odwecie zablokował strony internetowe FBI, ministerstwa sprawiedliwości oraz koncernu muzycznego Universal.

Zamknięcie Megaupload.com zbiega się z dyskusją trwającą w USA wokół nowej, przygotowywanej w Izbie Reprezentantów "ustawy o wstrzymaniu piractwa internetowego", która wprowadza zabezpieczenia przeciw nielegalnemu wykorzystywaniu treści chronionych prawami autorskimi.

Przewiduje ona, że jeśli treści takie, np. film albo utwór muzyczny, ukażą się jako dostępne za darmo w portalu internetowym, ich autorzy będą mogli zwrócić się o wydanie sądowego nakazu zablokowania linków do tego portalu przez takie wyszukiwarki jak Google.com i należący do niego YouTube. Sąd mógłby także nakazać korporacjom wstrzymanie opłat za reklamy dla portali-złodziei własności intelektualnej.

Chociaż ustawa jest wymierzona w zagraniczne portale, firmy internetowe twierdzą, że może być wykorzystywana do narzucania restrykcji również portalom amerykańskim, jak Google, Facebook i eBay. Na znak protestu Wikipedia w nocy z wtorku na środę wyłączyła się na całą dobę.


http://wiadomosci.onet.pl/swiat/internetowy-gigant-zamkniety-za-lamanie-prawa,1,5003508,wiadomosc.html

_________________
Fantazjom i innym pseudonaukowym dyrdymałom mówię stanowcze NIE! - tylko twarde fakty...
http://pl.20dollars2surf.com/?ref=140416
http://hisz.rsoe.hu/alertmap/index2.php
http://moje-riese.blogspot.com/
http://zakazanawiedza.wordpress.com
http://www.youtube.com/watch?v=b3vgkSK8SwY&feature=plcp
"Jeden człowiek nie zmieni świata, ale jeden człowiek może przekazać informację...
która zmieni świat."
D. IckeNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 20 sty 2012, 12:15 
Offline
Perfect Master * 5th Degree
Perfect Master * 5th Degree

Rejestracja: 26 lis 2011, 11:13
Posty: 47
Płeć: mężczyzna
camel pisze:
czy megavideo miało coś wspólnego z megaupload ? - bo też przestało działać ;(

tak Megavideo jest do ogladania filmow a megaupload jest do wrzucania plikow

teraz mam pytanie co maja zrobic ludzie ktorzy nie piracili a mieli tam swoje dane np takie jak ze jakis projekt do pracy bo nie wszyscy uzywali megaupload do tego zeby wrzucic jakis pirat niektorzy uzywali to do przenoszenia plikow.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 20 sty 2012, 12:46 
Offline
Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 sty 2011, 3:48
Posty: 596
Lokalizacja: Sercem Wrocław, ciałem OGL
Płeć: mężczyzna
Cytuj:
Wojna w sieci. Masowe łamanie prawa, ostra reakcja FBI
31 minut temu PG / CNN, fbi.gov, Onet Wiadomości CNN
Kim Schmitz, fot. Reuters
Kim Schmitz, fot. Reuters

Siedem osób i dwie korporacje - Megaupload Limited and Vestor Limited - zostały oskarżone w Stanach Zjednoczonych o masowe łamanie praw autorskich. Serwis internetowy Megaupload.com - popularna platforma darmowej wymiany filmów, seriali, muzyki i innych plików, decyzją amerykańskiego wymiaru sprawiedliwości, została zamknięta.

37-letni Kim Dotcom (Kim Schmitz), został zatrzymany w Auckland w Nowej Zelandii na podstawie nakazu aresztowania wystawionego przez amerykańskie władze, pod zarzutem piractwa internetowego. Ma stanąć przed sądem, który rozpatrzy wniosek o ekstradycję do USA.

FBI oraz amerykańskie ministerstwo sprawiedliwości oświadczyły we wspólnym komunikacie, że chodzi o "jedną z największych spraw za zakresu łamania praw autorskich, jakie kiedykolwiek miały miejsce w USA".

Działalność osób i firm wymienionych przez FBI miała spowodować, iż właściciele praw autorskich ponieśli straty w wysokości ponad pół miliarda dolarów. Sami oskarżeni z tytułu nielegalnych zysków, tj. wpływów z reklam i sprzedaży członkostwa premium mieli zarobić ponad 175 milionów dolarów.

Oskarżonym w sprawie za pobieranie haraczy, naruszenie praw autorskich, pranie brudnych pieniędzy grożą poważne kary. Każdej z osób grozi do 20 lat więzienia za ściąganie haraczy, 5 lat za naruszenie praw autorskich, 20 lat za pranie brudnych pieniędzy oraz 5 lat za poważne zarzuty natury kryminalnej odnośnie naruszenia praw autorskich.

Według aktu oskarżenia firmy niezgodnie z prawem reprodukowały i dystrybuowały nielegalne kopie utworów chronione prawem autorskim, w tym filmów - często jeszcze przed ich kinową premierą, muzykę, programy telewizyjne, książki elektroniczne. Strona internetowa megaupload.com miała już około miliarda odwiedzin i ponad 150 milionów zarejestrowanych użytkowników. Codziennie miało ją odwiedzać 50 mln osób, co stanowi cztery procent całkowitego ruchu w internecie.

Megaupload, który został uruchomiony w 2005 roku, był niegdyś na trzynastym miejscu najczęściej odwiedzanych stron internetowych świata, a działał jako portal dystrybucyjny chronionych prawem autorskim programów telewizyjnych, zdjęć, oprogramowania komputerowego, muzyki, czy gier wideo.

Jak informuje FBI, wśród oskarżonych z Megaupload.com znajdują się:

- Finn Batato, 38 lat, obywatel i mieszkaniec Niemiec, który jest szefem ds. marketingu;
- Julius Bencko, 35 lat, obywatel i mieszkaniec Słowacji, który jest grafikiem;
- Sven Echternach, 39 lat, obywatel i mieszkaniec Niemiec, który jest dyrektorem ds. rozwoju ;
- Mathias Ortmann, 40 lat, obywatel Niemiec. Mieszka na przemian w Niemczech i w Hong Kongu. Jest dyrektorem technicznym,
- Andrus Nomm, 32 lat, obywatel Estonii zamieszkały w Turcji i Estonii, który jest programistą i szefem działu rozwoju oprogramowania;
- Bram van der Kolk, aka Bramos, 29 lat, obywatela Holandii, który mieszka w Nowej Zelandii. Nadzoruje on programowanie i budowe sieci Megaupload.

Akcja grupy Anonymous

Grupa Anonymous, składająca się z tzw. "haktywistów" (z ang. "Hacktivist"), wzięła na siebie odpowiedzialność za zawieszenie w czwartek działalności amerykańskich stron internetowych, co miało być odwetem za aresztowanie przywódców Megaupload.com i zamknięcie popularnego serwisu, który służył do wymiany plików online, często nielegalnej.

Kilka godzin po podaniu informacji o aresztowaniach, niektórzy z fanów serwisu Megaupload skupili swą uwagę na służbach federalnych, zawieszając działalność strony amerykańskiego Departamentu Sprawiedliwości oraz FBI.

Obydwie strony zaczęły funkcjonować normalnie w piątek nad ranem, a funkcjonariusze poinformowali, że FBI prowadzi już śledztwo w tej sprawie.

Grupa Anonymous podała, że ich celem stało się 10 stron internetowych, w tym te z branży rozrywkowej, a niektóre z nich, między innymi strony BMI i Universal Music, nie udało się uruchomić do piątkowego poranka.

- Strona w konserwacji. Wkrótce zapraszamy ponownie – informacje o tego rodzaju treści można było znaleźć na stronie Universal Music wczesnym rankiem w piątek.

Grupa hakerów ogłosiła swoje zamiary już w czwartek.

- My Anonymous rozpoczynamy nasz największy atak na strony rządowe i z branży muzycznej. Lulz – napisała grupa w czwartek popołudniu w krótkiej wypowiedzi umieszczonej na koncie na Twitterze. – FBI nie sądziło chyba, że im się z tym upiecze. Powinni byli się nas spodziewać.

Rzecznik Departamentu Sprawiedliwości przyznał nieoficjalnie, że ich serwer "jest mocno obciążony", co sprawia, że nie funkcjonuje jak zwykle.

- Departament pracuje nad tym, by nasza strona była w pełni dostępna, badając jednocześnie źródła takiej działalności, która traktowana jest jako akt wrogi, dopóki nie zidentyfikujemy właściwych przyczyn, które powodują utrudnienia – stwierdził rzecznik.

Usterki na stronach zaczęły pojawiać się wkrótce po tym, jak różne konta na Twitterze sprzymierzyły się z organizacją Anonymous, kierując swe działania głównie przeciwko rządowym instytucjom.

Ulubioną bronią Anonymous w tego rodzaju atakach jest tzw. DDoS (distributed denial of service), który przekierowuje ruch na daną stronę internetową, tymczasowo zawieszając ją przez zbyt duże obciążenie serwera. W rzeczywistości taka działalność nie ma związku z łamaniem zabezpieczeń, ani z samym hackerstwem.

- Jednej rzeczy możecie być pewni: SPODZIEWAJCIE SIĘ NAS! #Megaupload – głosiła jedna z informacji na Twitterze, która wysłana została z konta AnonOps.

- Godzinę później z tego samego konta przekazano wiadomość o zwycięstwie: „Tango down! http://universalmusic.com & http://www.justice.gov// #Megaupload”

Mówiąc o atakach w sieci, przedstawiciel grupy Anonymous podał, że 5635 osób wykorzystało narzędzie zwane LOIC (low orbit ion cannon). To oprogramowanie, które powoduje potężne obciążenie wybranej strony.

Informacje o takich działaniach pojawiają się w momencie, kiedy amerykańscy ustawodawcy skupiają swą uwagę na tak zwanych ustawach antypirackich. W tym tygodniu zorganizowano protesty zarówno online, jak i offline, przeciwko na dwóm ustawom: Stop Online Piracy Act (SOPA), nad którą pracuje Kongres, i senatorską Protect IP Act (PIPA).

Ustawy te miałyby pozwolić m.in. na blokowanie zagranicznych stron internetowych, które dziś są poza jurysdykcją amerykańską, a władze chcą w ten sposób ograniczyć nielegalność działalność piracką. Kontrowersje związane z SOPA i PIPA zamieniły się już w ostrą wojnę między Hollywood i Doliną Krzemową. Wiele firm zjednoczyło się w obronie ustaw, które oprócz praw autorskich miały też zająć się handlem podróbkami, a po przeciwnej stronie barykady ustawili się potężni gracze na rynku technologicznym, którzy twierdzą, że język ustaw jest zbyt ogólny. Wielkie firmy medialne i muzyczne argumentują natomiast, że takie prawo jest niezbędne, ponieważ każdego roku tracą one miliony dolarów w związku z rozpowszechnionym piractwem. (Firma macierzysta CNN, Time Warner, jest wśród popierających nowe ustawy).

Grupa Anonymous poinformowała przez konto YourAnonNews na Twitterze, że czwartkowe ataki były "nieumyślnym wyłączeniem" stron internetowych zwolenników ustawy SOPA.

Strona Universal Music przestała działać w czwartek popołudniu. Firma od dawna toczy walkę prawną z Megaupload w sprawie nagrania z YouTube, w którym występowało wielu artystów mających podpisane kontrakty z Universal Music. Nagranie to promowało serwis Megaupload.

Strony internetowe należące do Recording Industry Association of America oraz Motion Picture Association of America również zostały zawieszone w czwartek popołudniu, ale w ich przypadku wieczorem wszystko już wydawało się wrócić do normy.

Rzecznik RIAA uznał atak za "błahą czkawką".

- Fakt, że kilka stron internetowych mogło zostać wyłączonych jest naprawdę błahą informacją w porównaniu do tej, że Departament Sprawiedliwości zamknął dziś jeden z najbardziej popularnych na świecie serwisów nielegalnej wymiany plików – stwierdził rzecznik.

Jak już pisaliśmy, atak Anonymous nastąpił wkrótce po tym, jak Departament Sprawiedliwości ogłosił akt oskarżenia siedmiu osób związanych z portalem Megaupload, których oskarżono o prowadzenie "międzynarodowego przedsiębiorstwa przestępczości zorganizowanej, odpowiedzialnego za masowe piractwo online na skalę światową".

Należąca do firmy strona MegaVideo była powszechnie znana w kręgach technologicznych ze swego pirackiego zbioru, który obejmował także najnowsze filmy i odcinki hitowych seriali telewizyjnych.

Cztery oskarżone osoby zostały aresztowane w czwartek, na prośbę Stanów Zjednoczonych, w Auckland w Nowej Zelandii. Trzy pozostałe osoby pozostają na wolności.

Osoby, które obejmuje akt oskarżenia, są obywatelami Nowej Zelandii, Niemiec, Słowacji i Holandii. Nie wymieniono natomiast żadnych obywateli amerykańskich, choć Megaupload ma swoje serwery w Ashburn w stanie Wirginia oraz w Waszyngtonie.

Aby zamknąć portal Megaupload, amerykańskie władze federalne uzyskały 20 nakazów przeszukania w ośmiu krajach, przejęły 18 nazw domen oraz środki o wartości 50 milionów dolarów. Wśród zarekwirowanych rzeczy są serwery w Wirginii, Waszyngtonie, w Holandii i w Kanadzie.

W niektórych swoich atakach grupa Anonymous kierowała swe siły przeciwko rządom lub firmom, które – według hakerów – są częścią lub popierają funkcjonowanie państwa policyjnego.

Lista funkcjonariuszy policji i samych agencji rządowych, którzy byli celem ataków grupy, jest niezwykle długa. Atakowano strony policyjne od Nowego Jorku po Oakland w Kalifornii, a w zeszłym roku wielokrotnie umieszczano na stronach internetowych personalne informacje dotyczące funkcjonariuszy policji, w tym ich adresy zamieszkania.


http://wiadomosci.onet.pl/swiat/wojna-w-sieci-masowe-lamanie-prawa-ostra-reakcja-f,1,5003782,wiadomosc.html

Widać, że coraz bardziej się nas boją! połowa moich filmów w tematyce pochodzi z tego portalu, a przebudzonych z każdym dniem przybywa !

_________________
Fantazjom i innym pseudonaukowym dyrdymałom mówię stanowcze NIE! - tylko twarde fakty...
http://pl.20dollars2surf.com/?ref=140416
http://hisz.rsoe.hu/alertmap/index2.php
http://moje-riese.blogspot.com/
http://zakazanawiedza.wordpress.com
http://www.youtube.com/watch?v=b3vgkSK8SwY&feature=plcp
"Jeden człowiek nie zmieni świata, ale jeden człowiek może przekazać informację...
która zmieni świat."
D. IckeNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 20 sty 2012, 16:01 
Offline
Intendant of the Building * 8th Degree
Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 kwie 2010, 13:14
Posty: 226
Lokalizacja: Berlin / DE
Niedługo ta piosenka będzie rarytasem.
Wspomnieniem pięknych czasów z megaupload.

Spójrzcie na to z innej strony> żeby coś zmienić trzeba ludzi wybudzić!
Pomyślcie ile osób wybudzonych zostało z codziennego snu.

Dlatego proponuję:

ZAMKNĄĆ LUDZIOM TE CHOLERNE KINA ONLINE

Zamknąć je wszystkie. Te pecetowce te ekina i te inne...
to z nudów "owce" (albo jak to tutaj ładnie mówią "lemingi") zaczną może węszyć
i znajdą coś na temat prawdziwej budowy tego Świata! :D

Tymczasem na otarcie łez proponuję teledysk:

phpBB [video]Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 20 sty 2012, 16:12 
Offline
Entered Apprentice * 1st Degree
Entered Apprentice * 1st Degree

Rejestracja: 19 lis 2011, 14:23
Posty: 6
I znowu te poczucie bezsilności. Chce mi się płakać i krzyczeć jak widzę w wiadomościach, że mówią o złamanym prąciu, czy paleniu kadzidełka przez Palikota, kiedy w TYM momencie rządy odbierają nam wolność. Dlaczego ludzie są ślepi i głusi!!! Pewnie nawet ta strona padłaby po wprowadzeniu ACTA! I fakt, że nie mogę zrobić nic więcej niż mówić o tym i zapychać skrzynki szanownych europosłów aby w końcu zaczęli walczyć o prawdziwą demokrację mnie dobija. Do tej pory byłam sceptycznie nastawiona do działań grupy Anonymous, ale teraz popieram ich w 100%. Nie będę siedzieć cicho.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 20 sty 2012, 17:50 
Offline
Perfect Master * 5th Degree
Perfect Master * 5th Degree

Rejestracja: 26 lis 2011, 11:13
Posty: 47
Płeć: mężczyzna
nie wiem czy to cos ma cos w tym wspolnego ale ACTA tworzono w tajemnicy
SOPA I PIPA nie hmm
SOPA=4
PIPA=4
ACTA=4
nie wiem czy to ma jakis zwiazek ale sadze ze to prawo SOPA i PIPA to tak naprawde jedno to samo oby 3 to jest to samo tylko zmienione nazwy,. :PNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 20 sty 2012, 18:16 
Offline
Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree

Rejestracja: 10 kwie 2010, 16:23
Posty: 66
Płeć: mężczyzna
Nie wiem czy zdajecie sobie sprawę, ale i w Polsce już 26 stycznia, zostanie przez nasz rząd podpisana ustawa ACTA, czyli odpowiednik amerykańskiej SOPA!!

http://technologie.gazeta.pl/internet/1 ... SOPA_.html

Niestety, zapamiętajmy TEN dzień jako początek wojny rządu z internetem, dzień w którym internet przestaje istnieć...Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 20 sty 2012, 18:35 
Offline
Entered Apprentice * 1st Degree
Entered Apprentice * 1st Degree

Rejestracja: 19 lis 2011, 14:23
Posty: 6
@Srubix Dlatego staram się motywować znajomych do działania. Sama wysłałam już wszystkim posłom z Lublina i kilkudziesięciu posłom z Sejmu e-maile. Jeszcze zostali europosłowie. Jest też petycja, ale jest tyle wejść, że strona została przeciążona (lub Anonymous atakuje :) )
Petycja: http://www.petycjeonline.pl/petycja/nie ... odowej/608
Wzór e-maila: http://www.wykop.pl/ramka/1012505/list- ... awie-acta/
Nie czekajmy wierząc, że ktoś to zrobi za nas! Działajmy!!!Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 21 sty 2012, 12:47 
Offline
Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 lut 2010, 14:53
Posty: 138
Płeć: mężczyzna
videozer.com oraz videobb.com już też przestają być aktywne...

_________________
"Nie wystarczy zdobywać mądrości, trzeba jeszcze z niej korzystać." (Cyceron)Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 21 sty 2012, 12:55 
Wniosek odrzucony, w zamian Megaupload w sądzie.Na górę
   
 
 
Post: 21 sty 2012, 13:00 
Offline
Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree

Rejestracja: 13 paź 2011, 8:35
Posty: 145
Lokalizacja: zadupie
Płeć: mężczyzna
Pasowałoby stworzyć dział na forum pt. "Pozytywne wiadomości ze świata" i tam kompletować dobre newsy. :muza:

_________________
[i][color=#FF0000][size=120][b]Tu był kiedyś podpis.[/b][/size][/color][/i]Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 21 sty 2012, 13:06 
BadTeddyBear pisze:
Pasowałoby stworzyć dział na forum pt. "Pozytywne wiadomości ze świata" i tam kompletować dobre newsy. :muza:


http://davidicke.pl/forum/tylko-pozytywne-informacje-t4019.html
http://davidicke.pl/forum/tylko-dobre-wiadomo-ci-t6059.html

PozdrawiamNa górę
   
 
 
Post: 21 sty 2012, 13:20 
Offline
Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree

Rejestracja: 13 paź 2011, 8:35
Posty: 145
Lokalizacja: zadupie
Płeć: mężczyzna
Do tego akurat się nie dogrzebałem, niezłe :haha:

_________________
[i][color=#FF0000][size=120][b]Tu był kiedyś podpis.[/b][/size][/color][/i]Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 21 sty 2012, 13:49 
Offline
Master Elect of Nine * 9th Degree
Master Elect of Nine * 9th Degree

Rejestracja: 21 sie 2010, 16:37
Posty: 377
Lokalizacja: podlasie
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Białystok
http://www.wykop.pl/link/1012505/list-do-poslow-w-sprawie-acta/
http://www.wykop.pl/ramka/1012505/list-do-poslow-w-sprawie-acta/

wysłałem maila do posłów z mojego okręgu wyborczego, chociaż tyle mogę zrobić. podobno niektórzy reagują na to w jakiś sposób. oby to coś dałoNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 21 sty 2012, 15:35 
Offline
Secret Master * 4th Degree
Secret Master * 4th Degree

Rejestracja: 21 cze 2011, 16:03
Posty: 32
Płeć: mężczyzna
wniosek odrzucony ale w ameryce, u nas ACTA wciąż nad nami wisi i po cichu ma zostać podpisana 26 stycznia, przez naszych judaszy.
Co do wifi : Wpływ a raczej szkodliwość wifi na człowieka jest mniejszy niż dość gęsta już siec telefonii komórkowej zwłaszcza te o wysokiej przepływnościNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: ACTA
Post: 21 sty 2012, 18:03 
Offline
Grand Master Architect * 12th Degree
Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 kwie 2009, 19:38
Posty: 943
Lokalizacja: silesia - hindenburg
Płeć: mężczyzna
phpBB [video]

http://www.youtube.com/watch?v=pL1mbAM2_Ww&feature=related

_________________
Dziękuję za świadomość wszystkich ludzi oraz miłość i radość wynikającą z wolności umysłu pozwalającej być TERAZ i TU !!!

Odwiedź:
Festiwal Filmów Kontrowersyjnych
http://www.ffk.org.pl
http://video.anyfiles.pl/videoblog/FFK_TV/16839
http://vimeo.com/user4926347/videos
http://www.dailymotion.com/FFK_TVNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 21 sty 2012, 18:33 
Offline
Master Elect of Nine * 9th Degree
Master Elect of Nine * 9th Degree

Rejestracja: 21 sie 2010, 16:37
Posty: 377
Lokalizacja: podlasie
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Białystok
phpBB [video]


dobry filmik, jak ludzie nadal po obejrzeniu czegoś takiego nie skleją tego z NWO to ja nie wiem jakich dowodów im trzebaNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 22 sty 2012, 14:00 
Offline
Secret Master * 4th Degree
Secret Master * 4th Degree

Rejestracja: 21 cze 2011, 16:03
Posty: 32
Płeć: mężczyzna
Chyba tego trzeba było, ludzie organizują się na facebooku, w końcu się do czegoś toto przyda.
Zapraszam do Gdańska https://www.facebook.com/events/353301034699480/Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 22 sty 2012, 14:39 
Offline
Master Elect of Nine * 9th Degree
Master Elect of Nine * 9th Degree

Rejestracja: 21 sie 2010, 16:37
Posty: 377
Lokalizacja: podlasie
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Białystok
kolega z innego forum

Omar pisze:
Artur Witold Rezor
chciałbym zaznaczyć jeszcze, że albo wyciek na temat ACTA to przypadek albo kontrolowane działanie. zwróćcie baczniejszą uwagę na temat przyszłych wydarzeń i kontrolujcie. sprawa wokół ACTA możę zagłuszyć coś ważniejszego, a wtedy nie będzie dla nas odwrotu. Mamy jeszcze inne problemy jak narastające podatki, drogie paliwo etc. nie walczymy tylko dla internautów. Walczmy za nas, polaków, europeiczyków, ziemian. Trzeba zrobić porządek na naszym podwórku i starych wyjadaczy z PiS i PO zgnoićWcale sie nie zdziwie jak globalnie pójdzie o rope i Iran. Lokalnie... nie mam pojęcia co chcą przykryć poza ogólnym burdelem. Pytanie czy wszedzie po kolei zaczynają się protesty związane z ACTA, SOPA, PIPA czy nie. Tak czy siak, wazne jest, żeby wiedzieli, że jak będa chcieli przykręcić bardziej śrube, to nie będziemy siedziec i milczeć.

Z drugiej strony.. jeżeli Wikileaks było zorganizowane przez służby w celu sprawdzenia reakcji placówek dyplomatycznych i wszystkich struktur, to nie zdziwi mnie wybadanie naszej reakcji przez tych skurwysynów na próbę zamachu na wolnośc słowa. Taki test, czy moga, czy jednak się nam przeleje.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 392 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów | Powered by phpBB © 2007 phpBB3 Group