Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 08 lip 2020, 7:56

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 392 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14
Autor Wiadomość
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Cytuj:
A co myślisz o tej stronie?
https://www.cbs17.com

Wygląda jak jakaś lokalna stacja telewizyjna dla wschodniego środkowego wybrzeża. Partner CBS więc nie spodziewam się po niej niczego. CBS to jedna z 5-6 medialnych korporacji i wydawców którzy kontrolują ponad 90% mediów telewizyjnych w tym kraju. Podobnie zresztą jest z rynkiem prasy, też jest kilku wydawców. Zresztą w Polsce jest podobnie 4-5 firmy kontrolują rynek medialny w Polsce. Głównie jest to kapitał Niemiecki jak Ringer Axel Springer czy Bauer media.

Czytam tą stronę cbs17 i nie mogę doszukać się niczego ciekawego. Jeśli chodzi ci o to, że blokują ją bo "coś na niej może być" to niestety muszę cię zmartwić.

Tu masz stronę grupy medialnej Nextstar której właścicielem jest CBS.

https://www.nexstar.tv/stations/

Możesz sobie poklikać na linki w kropkach na mapie. Taki sam komunikat będzie dla każdej stacji.
Zresztą, to nie jest istotne której stacji słuchasz. Na wszystkich jest i tak to samo.

phpBB [video]

To powinno Cię/Wam coś uświadomić. Pluralizm medialny tam nie istnieje.

No chyba, że czegoś nie rozumiem, albo nie widzę tam tego co ty. Będziesz musiał mi wyjaśnić.

A co do samego komunikatu.

To jest właśnie wynik implementacji prawa GDRP które jest u nas znane jako RODO. Czyli dana firma lub korporacja musi spełniać pewne wymogi dotyczące ochrony danych osobowych inaczej naraża się na kary i pozwy. Nawet będąc w USA, starczy, że będzie świadczyć usługi dla EOG [Europejskiego Obszaru Gospodarczego] Dlatego spora część firm postanawia w ogóle olać temat niż pieprzyć się z unijnym prawem, niż zrobić coś źle i bulić jakieś chore pieniądze za naruszenia. Bo spora część tych wymogów jest po prostu nierealna do spełnienie i na pewno zostanie użyta jako broń polityczna przy pierwszej lepszej okazji.

Cytuj:
Strona działa pod Torem

Tak, ponieważ wykrywa ruch za pomocą geolokalizacji. Tor może mieć węzły wyjściowe poza EU, np w Chinach albo nawet w samym USA. Wtedy host jest traktowany tak jak by łączył się właśnie z tego kraju. Podobny efekt można uzyskać za pomocą VPNów czy Proxy. Ręcznie wybierz na taki z wewnątrz EU, to efekt będzie taki sam jak byś wchodził z Polski.

Tu masz linka https://hide.me/en/proxy proxy Wstaw sobie ten swój adres i nie potrzebujesz TOR'a

Jak przestawisz sobie na Niemcy albo na Holandię to też przestanie działać.

To tylko pokazuje, że ludzie którzy to prawo ustanawiają, nie mają bladego pojęcia czym jest internet i jaka działa. Bo jest ono kompletnie nieskuteczne, durne i dziecinne proste do obejścia. Podobnie z osławioną dyrektywą EU odnośnie plików cookie. To następne kretyństwo które jest ze sobą fundamentalnie sprzeczne. Widać, że wymyślają to kompletni kretyni. Ale nawet nie zakładając, że ktoś robi to celowo. Kretyni też są szkodliwi.

Ja używam pluginu "I don't care about cookies" bo szkoda mi czasu na odklikiwanie jakiś totalnych kretynizmów urzędników z EU. Jeszcze były kretynizmy w stylu podatki od linków. To są dopiero absurdy.

Ale w stanach też mają swoje ulubione metody na kontrolę Internetu. Ale głownie przy współpracy z dużymi telekomami i agencjami jak FCC oraz dużymi graczami medialnymi Google, Facebook, Twitter etc.

Obrazek

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 07 mar 2020, 0:09 
VIP Member
Awatar

Master Mason * 3rd Degree
Master Mason * 3rd Degree

levibc pisze:
No chyba, że czegoś nie rozumiem, albo nie widzę tam tego co ty. Będziesz musiał mi wyjaśnić.

Nic z tej strony jeszcze nie czytałem. Ale widzę że już nie musze. Tę stronę miałem w swoich notatkach.
Jesli widzę coś dziwnego co nie rozumiem to zapisuję. A żeby z Tora wejść to wpadłem na ten pomysł dzisiaj.
Ale dzięki za chęci i czas. Ja pomyślałem sobie że to kwestia umów licencyjnych gdzie właściciel nie dał z jakiś powodów
uprawnień na europę.
O smutnej prawdzie do kogo należą media mówi ten film
https://www.amazon.com/Orwell-Rolls-Gra ... B0008237AA
I raczej nie mam złudzeń, że od czasu nakręcenia tego dokumentu do dzisiaj, to już ta patologia funkcjonuje globalnie.
Dzięki.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 392 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14

Strefa czasowa UTC [letni]