Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 18 paź 2019, 15:14

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Master Elect of Nine * 9th Degree
Master Elect of Nine * 9th Degree
Awatar użytkownika

Obrazek

Od 1 sierpnia 2016 ABWehra ma dostęp do wszystkich danych z ZUS!

Dobra zmiana...

ABW w każdym domu
numer 36/2016

Ujawniamy gigantyczną aferę! ABW zdobyło dostęp do najbardziej intymnych szczegółów z życia 25 milionów Polaków!

1 sierpnia 2016 r. funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego wkroczyli do ZUS i przejęli kontrolę nad systemem teleinformatycznym, w tym bazami danych, gdzie zgromadzono informacje m.in. o ponad 25 milionach osób. Jak się nieoficjalnie dowiedziałem, agenci będą dyżurować w ZUS na stałe przez 24 godziny na dobę.

Rzecznik ZUS Wojciech Andrusiewicz w mailu przesłanym do "NIE" napisał, że "celem współpracy ZUS
z Agencją Bezpieczeństwa Wewnętrznego jest zapewnienie bezpieczeństwa danych gromadzonych w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. ABW w sposób szczególny nadzoruje więc bezpieczeństwo sfery IT ZUS. W dobie prowadzonych na skalę globalną, w sieci teleinformatycznej, działań o charakterze cyberprzestępczości, taka współpraca ze służbami bezpieczeństwa państwa jest niezbędna".

Były oficer UOP i ABW: – Jednych z zadań ABW jest ochrona cyberprzestrzeni Polski. Sprowadza się ona jednak do działań profilaktycznych i reagowania na sytuacje kryzysowe. We współpracy z Rządowym Zespołem Reagowania na Incydenty Komputerowe ABW prowadzi szkolenia dla administratorów sieci teleinformatycznych instytucji państwowych. Nigdy nie spotkałem się z sytuacją, żeby ABW podjęła tak zacieśnioną współpracę. Ale to jest ZUS...

Jak to możliwe, że firma, która przeznacza miliardy złotych na informatyzację, nie jest w stanie zatrudnić specjalistów, którzy zapewniliby bezpieczeństwo zgromadzonych danych? Rzecznik Andrusiewicz nie odpowiedział na te i inne pytania. Wzbudza to uzasadnione podejrzenia.

Mój rozmówca ze służb twierdzi, że tłumaczenia o zagrożeniu cyberprzestępczością to tylko przykrywka. Tak naprawdę chodzi o nieograniczony i niekontrolowany dostęp do informacji, jakie posiada ZUS. A jest to kopalnia wiedzy!

Informacje gromadzone przez ZUS są bardzo szczegółowe: m.in. gdzie i kiedy dana osoba pracowała, jakie składki na ubezpieczenie były odprowadzone od jej pensji, czy miała jakieś wypadki w pracy, czy korzystała ze zwolnień lekarskich. Są też informacje o stanie zdrowia, przebytych chorobach, nałogach, stanie majątkowym, życiu seksualnym, relacjach i powiązaniach rodzinnych, pochodzeniu rasowym lub etnicznym, wyrokach skazujących i orzeczonych sądownie karach, a nawet kodzie genetycznym i poglądach politycznych!

Zgodnie z ustawą o systemie ubezpieczeń społecznych dane zgromadzone na kontach ubezpieczonego i płatnika składek mogą być udostępniane m.in. sądom, prokuratorom, organom kontroli skarbowej, organom podatkowym, komornikom sądowym, ośrodkom pomocy społecznej, powiatowym centrom pomocy rodzinie oraz Komisji Nadzoru Finansowego
– z uwzględnieniem przepisów dotyczących ochrony danych osobowych. Co prawda ABW nie jest wymieniona w ustawie, ale i tak dotychczas korzystała z informacji zgromadzonych w ZUS. Była jednak w roli petenta, gdyż musiała składać – jak inne instytucje – za każdym razem – stosowne wnioski dotyczące konkretnych osób. Teraz pisowska policja polityczna nie będzie miała takich ograniczeń.

W ABW zapytałem m.in. czy szef ABW Piotr Pogonowski zagwarantuje, że dane wrażliwe zgromadzone w ZUS nie będą wykorzystywane w sposób bezprawny, np. w celu zwalczania przeciwników politycznych prezesa Kaczyńskiego. Z Zespołu Prasowego otrzymałem odpowiedź: "Uprzejmie informujemy, że Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego wykonuje zadania zgodnie z zapisami art. 5 ustawy z dnia 24 maja 2002 roku o ABW oraz AW. Agencja nie podaje do publicznej wiadomości danych dotyczących swoich działań bądź zainteresowań, bez względu na to czy w konkretnym przypadku są lub nie są podejmowane pewne czynności".

PiS-owi bardzo zależy na wiedzy zgromadzonej w ZUS. W 2007 r. wybuchł skandal, gdy wyszło na jaw, że premier Jarosław Kaczyński podpisał rozporządzenie, na podstawie którego CBA poprzez stałe łącze miało bezpośredni i niekontrolowany dostęp do baz danych. Wycofano się jednak z tego. Teraz sytuacja się powtarza.

W żadnym państwie Unii Europejskiej służby specjalne nie mają nieograniczonego dostępu do informacji wrażliwych. Jest to niezgodne z prawem unijnym.

Warto, żeby sprawą zainteresowali się posłowie opozycji. Immunitety nie chronią ich żon, kochanek, dzieci i szwagrów.

http://nie.com.pl/test/abw-w-kazdym-domu/#more-37943

p.s.
Wobec powyższego przymusowa rejestracja kart telefonicznych operatorów komórkowych prepaid to pikuś. :ninja:

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 04 wrz 2016, 15:11 
VIP Member
Awatar

Intendant of the Building * 8th Degree

żadne to zagrożenie... do tej bazy danych wszystkie służby mają wgląd niezależnie od oficjalnych memoriałów, nawet to nowość nie jest, nie wspominając że nasze dane FUS/ZUS są na serwerach w Rosji. Także nie ma się czym przejmować ani martwić.

Awatar użytkownika

A ja mam pytanie: skąd ZUS ma informacje o:
- nałogach,
- życiu seksualnym,
- relacjach i powiązaniach rodzinnych,
- kodzie genetycznym,
- poglądach politycznych,

:shock: ???

Ja np. takich informacji im nie podawałem :cooo?:

Pozdrawiam,
ZORRO

ZORRO pisze:
A ja mam pytanie: skąd ZUS ma informacje o: ...
ZORRO

Najczęściej od kuratorów którzy nadzorują rodziny które dostają zasiłki itp itd. czy np "walą się na potęgę" żeby robić dzieci i dostawać na nie pieniądze. Poza tym zawsze można wejść w czarną strefę i całkowicie być poza zasięgiem ZUS/Fiskus/NFZ. Nie bronię tych instytucji pożal się bożę.. ale obecnie nie da się tego wypośrodkować/zrównoważyć, albo jedno albo drugie, z pełną tego odpowiedzialnością i konsekwencjami.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]