Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 19 sie 2019, 20:04

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: ABORCJA
Knight of the East or Sword * 15th Degree

Nie czytałem wszystkich wypowiedzi, ale nie znalazłem nic na temat praw ojca tego dziecka.

Jak już tak głośno mówi się o równości płci to także w tym wypadku powinno się poinformować o takim zamiarze ojca i zapytać go o zdanie. Przecież to on może chcieć wychowywać swoje dziecko z inną partnerką jak ta jego lub dziecka nie chce. Oczywiście nie mówię tu o wyjątkowych przypadkach gdzie ojciec jest nieznany.

Będąc posłem domagałbym się uchwalenia takiego prawa dla ojców. Sąd w tym wypadku przed urodzeniem przyznawałby prawa do dziecka ojcu. Jak równość to także na tym polu.

.

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 19 lut 2014, 18:32 
VIP Member
Awatar

Elect of Fifteen Super * 10th Degree

skurg niestety do mnie napisał:
Cytuj:
Bredzisz człowieku. Za mało zasobów? :lol: Chyba za dużo idiotboxa się naoglądałeś. Nawet jeśli matki nie stać na wychowanie dziecka, to może je zanieść do kościoła, domu dziecka, mopsu, policję czy do organizacji która się tymi sprawami zajmuje. To że nie stać utrzymać dziecko to nie powód żeby je zabijać, a tak w ogóle to jak nie stać to trzeba było się zabezpieczać albo nie kurwić.

Te sposoby dotyczą tylko części świata, nie wszyscy mają te możliwości. Kwestia zabezpieczania się przed niepożądaną ciążą, czy chorobami przenoszonymi drogą płciową jak wiesz jest zawalona m.in. przez KK. Z prostytucji, o której mało subtelnie wspominasz jest chyba mało zapłodnień, gdyż te nieszczęsne kobiety żyjąc z tego procederu, potrafią się zabezpieczać. Pozwalam też sobie wyrazić pogląd, że nie bredzę, lecz przedstawiam tu swoje zdanie, które jeśli spojrzy się trochę szerzej na świat, jest uzasadnione.
Ludzie czują ucisk ekonomiczny i wielu z nich nie chce mieć dzieci, aby nie stały się niewolnikami.
Powołanie człowieka do życia to wielka odpowiedzialność, nie tylko za jego przeżycie, ale za jego życie. Nie chodzi bowiem o to aby dzieci przeżyły jakiś czas zanim poumierają w męczarniach z głodu, zostaną sprzedane do burdeli, czy też dołączą do bojówek zabijających innych w walce o to o czym pisałem (np. Afryka).
Gdzieś podświadomie o tym wiemy i nie chcemy swego, czy jeszcze gorszego losu dla dzieci. (bieda rodzi biedę). Coś jest w tym, że tak wiele dusz chce się w okresie ostatnich 50 lat tu inkarnować - znając swój los. Może jest to ostatni dzwonek aby spróbować tu..., choć przez chwilę.

Cytuj:
Gdzieś podświadomie o tym wiemy i nie chcemy swego, czy jeszcze gorszego losu dla dzieci.

Skąd wiesz jaki może mieć los nieurodzone dziecko? Pewne jest natomiast jaki los je czeka gdy dokonuje się aborcji.
Cytuj:
Ludzie czują ucisk ekonomiczny i wielu z nich nie chce mieć dzieci, aby nie stały się niewolnikami.

Dlatego nie powinni się przyczyniać do ich płodzenia. Ale widzę że wy usprawiedliwiacie aborcję ekonomią, co uważam za chore.
Cytuj:
Pozwalam też sobie wyrazić pogląd, że nie bredzę, lecz przedstawiam tu swoje zdanie, które jeśli spojrzy się trochę szerzej na świat, jest uzasadnione.

Bredzisz bo nie ma USPRAWIEDLIWIENIA DLA ZABIJANIA! Rozumiesz czy nie? Żadne argumenty ekonomiczne, czy bieda czy prostytucja nie mają znaczenia.

Master Elect of Nine * 9th Degree

skurg pisze:
MrSpock ale czy istoty istniejące/rodzące się są tylko po to żeby dusze miały poligon doświadczalny? Mi się wydaje że z naszej perspektywy nie i każde życie czy to zwierząt, ludzi czy nie narodzonych dzieci trzeba chronić. Co to za argument że mniej dusz by inkarnowało gdyby była mniejsza płodność dzieci?

Obawiam się że właśnie po to następuje inkarnacja na Ziemi żeby dusze mogły się rozwinąć. To jest jedyny powód i tak wynika z informacji jakie czytałem. W wyżej rozwiniętych światach powód jest podobny ale ta lekcja szczególnie dotyczy Ziemi bo dusze tutaj są bardzo słabo rozwinięte moralnie. O ochronie życia nie ma mowy bo duszy nie można zabić więc nikt nie ginie w wyniku aborcji. Przecież katolicy również wierzą w istnienie duszy, więc skąd ten strach przed zniszczeniem ciała? To jest sprzeczność z głoszonymi poglądami na temat duszy.

A żeby wszystkim przybliżyć, jak ciężka "lekcja" jest dla dusz, podam taki skrajny przykład jaki może zdarzyć się na wojnie i zastanówcie się czy chcielibyście inkarnować na Ziemi w takich warunkach, a wojny często się zdarzały w historii.

Żołnierze dwóch armii stoją naprzeciwko siebie zaopatrzeni tylko w miotacze ognia. Ta broń wywołuje niepokój moralny, bo nieprzyjemnie jest palić żywcem drugiego człowieka. Jednak żołnierz dostaje informacje, że jeśli nie spali żywcem przeciwnika, to przeciwnik spali jego? Następuje poważna rozterka, czy zaryzykować że zostanę spalony żywcem i powstrzymać się od takiego samego bestialstwa? Przypuśćmy, że obaj przeciwnicy doszli do wniosku że lepiej się powstrzymać i przestać walczyć, ale przychodzi druga wiadomość, że jeśli nie będą walczyć to zostaną spaleni przez swoich przełożonych za dezercję.

W historii zdarzały się rozterki moralne podobne do tych krańcowych i wcale mi się nie podoba że dusze stają przed takimi zadaniami, bo to oznacza że olbrzymiego cierpienia nie da się uniknąć na Ziemi żyjąc przez kilkadziesiąt wcieleń. Prawdopodobnie każdy z nas przeszedł już coś podobnego w średniowieczu. Teraz życie jest trochę lżejsze ale i tak jego poziom jest daleko bardziej prymitywny i okrutny niż życie w świecie 4D STO. Zdecydowanie bardziej obstawałbym za akceptacją procesu reinkarnacji w świecie 3D STO lub lepiej 4D STO. Z tego co czytałem, w świecie 4D STO reinkarnacja jest jakby przejściem do innego pokoju. Ma się całkowitą kontrolę, świadomość zostaje zachowana cały czas, pamięta się swoje poprzednie wcielenie, nie ma zupełnie czegoś takiego jak jakiś strach przed śmiercią. Istoty w świecie 4D STO wielokrotnie w czasie jednego życia zmieniają ciało przenosząc duszę przy pomocy zaawansowanej technologii. Nie jest to rzeczą wywołującą jakikolwiek strach czy rozterki. I jeszcze dodam taki fragment ze strony:
http://nautilus.org.pl/?p=artykul&id=2748

Byłam po drugiej stronie dwukrotnie. Raz odeszłam o 9.50 i wróciłam następnego dnia o 4 rano. Sprawdziłem tam wszystko – to niesamowite miejsce. Nie chciałam wracać, ale powiedziano mi, że nie zakończę tam swojego życia, ale że muszę powiedzieć innym ludziom (była 19 w naszym czasie) o życiu tutaj. Powiedzieli, że muszę powiedzieć innym ludziom o tym miejscu i że nie trzeba bać się śmierci.

tvnz.co.nz: Jak to miejsce różni się do naszego świata tutaj?

Sue: To jest w innym wymiarze. Wszyscy są traktowani równo, bez względu na wyznanie i kolor, nie ma tego. Nie ma nienawiści. To jest naprawdę piękna energia i to jest jak bycie kochanym milion razy bardziej - to niesamowite. Nasze życie toczy się dalej po drugiej stronie, uczymy się, aż ponownie reinkarnujemy. Niektórzy z nas będą, a niektórzy z nas nie. Niektórzy z nas będą się rodzić z powrotem do tej samej korelacji ponownie – czyli; matka / córka, córka / matka.

Najpierw idziesz przez sale uzdrowienia, aż będziesz gotowy do następnego poziomu, a potem ruszasz dalej. I to wszystko w formie myśli. To niesamowite miejsce, jest po prostu piękne. Gdy nasze ciało tutaj jest pochowane lub skremowane nasza esencja, tzn nasza dusza, nadal jest po drugiej stronie, aż dusza zdecyduje, kiedy ponownie zostanie wcielona.

Cytuj:
O ochronie życia nie ma mowy bo duszy nie można zabić więc nikt nie ginie w wyniku aborcji.

Owszem ginie życie - cząstka energii pierwotnego stwórcy, który jest we wszystkim co żyje. I jeśli bezcześcisz te cudowne zjawisko jakim jest życie, jak można myśleć o jakimś rozwoju, wyższych wibracjach itp.?

OK, czyli co wszyscy możemy się powystrzelać, mordować, wypruwać żywcem flaki, bo to tylko zabawa, dusze są nieśmiertelne i wcielają się tylko po to żeby tutaj doświadczać?

Rozumiem ideę, wiem że dla dusz ta planeta to piekło, inkarnujemy że doświadczać, rozwijać się itp. Tylko widzisz dla mnie jasne jest że jako rasa musimy wyzbyć się tego całego szamba w jakim tarzają się ludzie, tych wszystkich złych energii, negatywnych uczuć, a taką bez wątpienia negatywną kwestią jest zabijanie dzieci po to żeby pchnąć rozwój naszej rasy.

Myślisz że w tym 4D STO jak to nazywasz zabijają nienarodzone dzieci?

skurg nadal mnie pozdrawia tymi słowy:
Cytuj:
Bredzisz bo nie ma USPRAWIEDLIWIENIA DLA ZABIJANIA! Rozumiesz czy nie? Żadne argumenty ekonomiczne, czy bieda czy prostytucja nie mają znaczenia.

Jest na forum założony przez mnie temat - o cywilizacji mordu - jaka jesteśmy i to nie tylko wobec własnego gatunku, ale wobec innych także. I ja tego nie popieram, jestem przeciw i wiem co znaczy - Nie będziesz zabijał
Łatwo jest jednak moralizować przed komputerem, gorzej jeśli doświadczamy męki sytuacji, o której tu piszemy, stoimy przed wyborem itd. Bynajmniej nie usprawiedliwiam zabijania, lecz wiem że jest wpisane w życie tu na ziemi i ograniczane poprzez uruchamianie sumienia. Jedni je maja bardziej inni mniej rozbudowane inni wcale - to zależy od poziomu duszy i...nie tylko. Znam ludzi, którzy nie mogą mieć dzieci i...tak jak wspominasz adoptowali. Znam też ludzi, którzy mogą mieć dzieci, ale ich nie stać ekonomicznie na utrzymanie. Znam też ludzi, którzy płodzą dzieci bez umiaru na zasadzie jakoś to będzie, jeszcze nigdy tak nie była aby jakoś nie było. Żyją z zasiłków, drobnego złodziejstwa starszych dzieci (dorabiają), niektóre maja kuratora inne w domu poprawczym, a ojciec okresowo wychodzi z ZK i zrobi kolejne. Jest fajnie, ale to patologia, która stwarza zagrożenie dla wszystkich. Może gdyby nie urodził się np. niekochany Adolf H. nie byłoby tego co było? Przecież nie chodzi o rozmnazanie się ludzi bez umiaru po to aby zagęścić teren ta formą biologiczną. Jestem przeciw aborcji lecz nigdy nie byłem w takiej sytuacji - nie mnie oceniać. Kto jest bez winy - niech pierwszy kamieniem rzuci - Ty skurg?

Świat nie jest idealny, ale to wcale nie oznacza że do ideału dążyć nie można.

Alraune pisze:

Mialam znajoma, ktora rodzila dzieci, jedno za drugim (w Polsce), bo twierdzila, ze nie stac jej na srodki antykoncepcyjne, ze bieda.

Jest opcja... podwiazac jajniki (ewentualnie mezczyzna poddaje sie takiemu zabiegowi - sterylizacji) i jest git.
Jakby nie bylo, wychowywanie dziecka zdecydowanie wiecej kosztuje, niz zabezpieczanie sie przed.

Opiszę ciekawy przypadek z którym się zetknąłem. Pewna pani, zdecydowanie dewotka, uprawiała intensywnie seks i zaszła w nieplanowaną ciążę w wieku 22 lata, ze względu na zupełny brak wiedzy o antykoncepcji (wydaje mi się że dalej te informacje nie są nauczane w polskich szkołach a to zdarzenie było 20 lat temu i wtedy było jeszcze gorzej). Uważała też że antykoncepcja jest grzeszna, bo tak naucza Kościół Katolicki. Jako dewotka nie mogła poddać się aborcji, ale dostała tak ogromnej depresji z powodu ciąży, że wkrótce poroniła (podobno dusza nie che wejść do ciała jeśli matka jest tak negatywnie nastawiona do ciąży). Ta pani nie wyciągnęła wniosków i ani nie zaczęła używać tabletek czy innej formy antykoncepcji tylko stała się jeszcze większą dewotką już na skalę mniszki, odizolowała się od społeczeństwa w jakiejś sekcie. Po wielu latach trochę jej przeszło, nauczyła się nieźle języka włoskiego i nawet była we Włoszech kilka razy, ale nie zdecydowała się na podwiązanie jajowodów (raczej nie lubiła dzieci i nie chciała ich mieć już w tym momencie), a we Włoszech jest to łatwiejsze do przeprowadzenia niż w Polsce, gdyż sterylizacja raczkuje u nas i lekarze mają do niej w Polsce BARDZO (!!!) niechętne spojrzenie. Ta pani jednak nadal potrzebowała seksu i związku z mężczyzną, ale strach przed ciążą spowodował poważny konflikt wewnętrzny tak, że dalej izolowała się od ludzi i pozostała z zaburzeniami psychicznymi.

Seks jest ludziom potrzebny do szczęścia i życia i należy podejmować odpowiedzialne działania żeby zapobiec niepożądanej ciąży. Niestety ale w Polsce oświata na temat antykoncepcji jak i sterylizacja są niedostępne w wystarczających ilościach. Rodzice nie informują dzieci o antykoncepcji i zamiast tego, jeśli są dewotami, zabraniają córkom, na wszelki wypadek, kontaktów z rówieśnikami co doprowadza do trwałych negatywnych zmian w osobowości.

Awatar użytkownika

Szaweł pisze:
[ Przecież nie chodzi o rozmnazanie się ludzi bez umiaru po to aby zagęścić teren ta formą biologiczną.

Nie chodzi o rozmnażanie jak króliki. Aborcja nie równa się kontroli urodzeń. Kontrolować można bez zabijania. Alraune bodajże na poprzedniej stronie o tym wspominała.

MrSpock, dokładnie - potrzebna jest edukacja młodych ludzi o tym, jak się zabezpieczyć przed ciążą, a nie tylko mówienie, że prezerwatywy to grzech, a seks to po ślubie i gromadka dzieci później z tego będzie, niekoniecznie chcianych.

Dla mnie sprawa jest prosta - większa świadomość ludzi, łatwiejszy dostęp do różnych metod antykoncepcji = mniej niechcianych ciąż = mniej aborcji.
Legalizacja aborcji do niczego nie prowadzi, a może prowadzi, ale raczej nie w tym kierunku, co trzeba.
Cytuj:
Tylko widzisz dla mnie jasne jest że jako rasa musimy wyzbyć się tego całego szamba w jakim tarzają się ludzie, tych wszystkich złych energii, negatywnych uczuć, a taką bez wątpienia negatywną kwestią jest zabijanie dzieci po to żeby pchnąć rozwój naszej rasy.

Fellow Craft * 2nd Degree
Fellow Craft * 2nd Degree

SKURG popieram cie w 100%

Będą wam tłumaczyć, namawiać, że zygota/płód to nie człowiek, że nie ma w niej duszy a to wszystko kłamstwo bo w kłamstwo uwierzyliście. Małymi kroczkami stajemy się podludzmi.

Niech wasza mowa będzie prosta... aborcja to morderstwo i tyle. Wszelkie tłumaczenia o karierze o strefie ekonomicznej, bo wpadka, bo ta lubi seks to tylko oszukiwanie sumienia. Żal mi kobiet które dokonały aborcji, muszą teraz z tym "ciężarem" żyć. Nawet w tak "rozwojowych" państwach gdzie aborcja jest legalna, że masz super dostęp do psychiatrów to tylko przykrywka, kobieta która chce zrobić aborcje to i tak ją zrobi bo ma do tego swobodny dostęp.

przemek1 pisze:
SKURG popieram cie w 100%

Będą wam tłumaczyć, namawiać, że zygota/płód to nie człowiek, że nie ma w niej duszy a to wszystko kłamstwo bo w kłamstwo uwierzyliście. Małymi kroczkami stajemy się podludzmi.

Cieszę się, ze są jeszcze ludzie na tym świecie. Kobiety! To faceci mówią wam, że jesteście podludźmi. Ja się nie czuję odpowiedzialny nie mając prawa głosu w podjęciu decyzji.

Ja mam jeszcze inne wątpliwości. Co się dzieje później z tymi zarodkami??

Podejrzewam, że kwitnie tu nielegalny handel, ale jest to jeszcze nie odkryta ciemna strona tego procederu. Lobby tym zainteresowane prawdopodobnie naciska różnymi sposobami na rządy, aby mieć później z tego zyski. Jak się dowiemy prawdy to dopiero uświadomimy sobie jak nisko upadliśmy jako ludzie. Może ktoś już pisał gdzieś o tym, ale ja przeoczyłem.

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Temat jest naprawdę frapujący,zastanawiający,ciężkostrawny,taki bez konkretnych wskazówek- jak kiedy,dlaczego i przede wszystkim po co...już nie wiem jak to ująć

Zastanawia mnie od naprawdę dłuższego czasu cała ta nagonka,ten cały galimatias i oceny środowisk tak zwanych medycznych dotyczący tego zabiegu-zabiegu usunięcia ciąży,bo jeżeli już to do jakiego momentu kobieta może tak zupełnie i naturalnie pozbyć się tej formy,no sorry-obcego,sobie jedynego[?]i sobie określonego,rodzaju dania,podarowania żywota w formie ludzkiego czyjegoś tutaj zaistnienia.
Mało mnie tak naprawdę osobiście interesują trendy,właściwe ,czy z góry nakreślone przez poszczególnych możnowładców danego kraju przepisy,może tak zwane prawne i wdrożone w przepisy obowiązujące wszystkich,tzn. wszystkie kobiety akurat.
Chodzi mi w tym wpisie o Wasze być może opinie,wiedzę- w jakim momencie jest ,bez skutków ,nazwijmy to "ubocznych",dane by zupełnie bezinwazyjnie na swojej drodze życia pozbyć się chcianej czy niechanej ciąży.

Mogę śmiało dopisać taką rzecz-znane mi są dwa przypadki,dośc wydawałoby się dziwne,ale pomijając pierwszy,bo nie chcę,opiszę ten drugi:
Ok 20 lat temu spotkałem się z taką historią: jest ciąża,prawie czwarty miesiąc.Kobieta od momentu zapłodnienia przez tydzień zażywała pewien antybiotyk [nazwy nie podam,bo jest przeciwciążowy i nie ma zmiłuj-nie podam nikomu].No ok,data była jakby już ustalona/określona mniej więcej,bo zaistniała potrzeba posiadania potomstwa.
Przychodzi czas-w 3cim miesiącu..badania...wychodzi,ze płód jest zdeformowany..no i?No i prawie w czwartym miesiącu usunięto,dla zdrowia i życia tej kobiety.
Gdy się o tym dowiedziałem,bo to znajoma była,to z pomocą przyszedł mi pewien człowiek,z którym o tym rozmawiałem.Wspomnę tylko,że dzięki niemu do tej pory nie jeźdżę na wózku inwalidzkim,w związku z wywalnym kręgiem podczas idiotycznego na wtenczas dźwigania pewnego ciężaru.Niepowtarzalna Istota to była!..doedytuję,haa,do tej pory jest,a był emerytowanym Pułkownikiem W.P.. /Kręgarz,bioterapeuta,któremu ufałem bezgranicznie-już go nie ma pośród nas tutaj ,żywych.
Powiedział mi wtedy,tak a propos,bo zapytałem o tą sytuację z ciekawości,w sensie-no jak to jest-prawie czawrty miesiąc i jakaś kobieta pozbywa się ciąży.Odpowiedział wtedy-"to miał być chłopak,wiedział,sam zrezygnował".No ciekawe,prawda?

W którym momencie ciąży następuje zawiązanie duszy z płodem?
Pytanie dośc mocne,jakieś Wasze wypowiedzi w tej kwestii nic nie wskurają,ponieważ ostatnimi czasy zrobiła się niezła wija w tej kwestii,a obrazek pokazuje chyba całość sytuacji:
Obrazek
,
Czyli wg tych co poniektórych "części rowerowych" już sam moment wytrysku i dotarcia armii plemników do jajeczka jest życiem już "poczętym"....no ja pie.dolę...

No cóż-takie czasy,wg pewnego starodawnego powiedzonka i zarazem zapytanka:
"Nasi przodkowie jadali na mchu,czy na mchu jadali?"
Co poniektórym chyba niepotrzebnie....

Ale tak zwani Bogowie musieli wiedzieć jak i kiedy zaorać swoje baranki.
Sorry,owieczki :uśmiech:
,
Dolinkuję temat równoległy może:
aborcja-biznes-i-kanibalizm-t15021.html

Awatar użytkownika

dar66 - co do twojego pytania o wejście duszy w ciało to czytałem o tym w jednej książek M.Newtona
Wędrówka dusz lub Przeznaczenie dusz. Niestety nie pamiętam w której i dokładnie nie pamiętam ale chyba była mowa o okresie 3 miesiąca ciąży ale trzeba by to sprawdzić. Mam te książki bo dobrych książek się nie pozbywam.
Ciekawe co sądzą o tym inni autorzy, może ktoś czytał? Niech się podzieli.
Aborcja to trudny temat, ja osobiście nie jestem za bezwarunkowym zakazem aborcji bo są sytuacje w których powinno się dokonywać wyboru, powinna być taka możliwość.

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

TAK-to dusza wybiera.Więcej-wie nawet kiedy danej Kobiecie może zostać przerwana opcja wcielenia swojego pełno,czy półprawnego zaistnienia.
Nie ma znaczenia miesiąc..nawet siódmy, miesiąc ,ale nie ma debili ,którzy by to zrozumieli,nie ma zmiłuj

ZAWSZE liczy się ŻYCIE DAWCZYNI ŻYCIA!

Dawca życia ,Kobieta,Wie więcej niż możemy w umysłach pomieścić.dzieki za wstawkę i komentarz.

To prywatne zdanie,nie obchdzi mnie nawet "ciut więcej"

Pozdro :)

dr-michael-newton-past-life-therapy-napisy-pl-t2838.html#p163417
Rozważamy tu kwestię od kiedy w okresie połogowym, dusza zasila sobą płód. Zachodzi też pytanie, czy życie zaczyna się od poczęcia, czy od energetycznej jedności z duszą? Wg m.in. na tym forum prezentowanej wiedzy, dusza w każdym momencie może zrezygnować z inkarnacji, gdyż to ona ma wolna wolę, a nie człowiek fizyczny.
Jeśli tak jest, aborcja jest jej wyborem. Trudne zagadnienie filozoficzne dotyczące wolnej woli, czy to w kontekście fizycznego człowieka (o ile ją posiada), jak też duszy (która ja posiada).
Jest też pytanie, dlaczego kobieta nosząca płód i mężczyzna, który ją zapłodnił mieliby być pozbawieni prawa decyzji w tym zakresie, skoro zostali wybrani przez ...duszę? Pytanie też czy oni o tym decydują, czy w sumie o wszystkim decyduje dusza.

Cytuj:
Pytanie też czy oni o tym decydują, czy w sumie o wszystkim decyduje dusza.

Myślę, że to ludzie decydują, przede wszystkim dla konsekwencji takich działać w tym życiu, a każdy płód od określonego momentu dusza musi zasiedlić, inaczej nie ma człowieka, bez duszy.

Awatar użytkownika

Szaweł - myślę ,że zachodzą oba przypadki czyli decydują rodzice jak i dusza też może.
Ja miałem ten drugi przypadek, żona była w ciąży i na pierwszym badaniu miała trojaczki ,na drugim biły tylko dwa serduszka. Chociaż może się wydawać że bardziej decydują rodzice bo jeśli np. matka nie chce dziecka to dusza może odejść jak gdyby na jej życzenie. Ale to wszystko może być bardziej skomplikowane np. powiązane z karmą lub innymi związkami o których tu na Ziemi nie wiemy bo tzw. dusze żyją też przecież poza ciałem w jakiejś przestrzeni a raczej przestrzeniach gdzie zapewne maja ze sobą różne związki a może nawet układy.
Czym jest zmartwychwstanie? Może chodzi o opuszczenie ciała przez duszę po śmierci ciała w którym jest zamknięta na pewien krótki okres? Może prawdziwe życie zaczyna się po śmierci ciała ,kiedy dusza staje się wolna od ciała i Matrixa z nim związanego? Może wtedy wraca do swojego prawdziwego domu?
Pytań jest dużo a religie "dają" do nich odpowiedzi ale to nie znaczy że sami mamy nie myśleć tylko słuchać tzw. kapłanów. Kapłani to tacy sami ludzie jak my i sami zostali "wyszkoleni" co maja mówić ,co myśleć a i tak często sami to łamią.
I się troszkę nie na temat rozpisałem ale niech zostanie ,może komuś w czymś to pomoże.

Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Myślę, że żaden człowiek nie zna w 100% prawdy na temat wcielania się duszy. Nie ma znaczenia czy dzieje się to już w pierwszej godzinie czy dopiero gdy dziecko otwiera oczy po raz pierwszy na tym świecie. Każdy może sobie tworzyć teorie i, co więcej, wiele z nich będzie słusznych. A być może nie ma duszy i jest tylko energia, a reszta to nasza podświadomość próbująca mówić nam, że jesteśmy czymś więcej? Teorie teorie.
Dusza nie jest głupia. Może niektóre dusze chcą lub muszą doświadczyć tak wczesnej śmierci? Aborcje nie są przeprowadzane od wczoraj. Szamanki zajmowały się tym już w średniowieczu.
Czyż człowiek nie dostał wolnej woli?
Czy to, że można wykonać operację plastyczną znaczy iż ludzie będą to masowo robić? Czy to, że można było dokonać aborcji znaczy, że masowo się to robi? Oczywiście, że nie! Wszystko jest dla ludzi, ale z umiarem. Do tej pory nikt nie miał z tym wszystkim problemu. Teraz nawet zgwałcona jedenastolatka będzie MUSIAŁA rodzić. Co za bzdura...
Dręczącym mnie ostatnio pytaniem nie jest kwestia etyczna, a raczej kto i w jakim celu? Czy to pójdzie na inne kraje? Czy to dlatego, że dużo osób stąd emigruje i mamy braki? Pomimo tego, że aborcja nie jest nam znana od wczoraj i pomimo tego, że była ona dostępna dla większości (money money money) jakimś cudem mamy przeludnienie, a obecnie jest wyż demograficzny.
Wg mnie nieważne jakie kto ma teorie, jakie kto ma wyznanie. Aborcja powinna być opcją. nie chcesz? Nie rób. Chcesz aby szanowano twoje wyznanie - szanuj wyznanie innego człowieka.

Cytuj:
Aborcja powinna być opcją. nie chcesz? Nie rób.

Zdejmując maskę z jednego tylko słowa brzmiało by to tak: Morderstwo powinna być opcją. nie chcesz? Nie rób.
Cytuj:
Chcesz aby szanowano twoje wyznanie - szanuj wyznanie innego człowieka.

Aborcja lub nie to nie jest kwestia zdania czy wyznania, tylko czy zabijać i kiedy i jak.
Cytuj:
Teraz nawet zgwałcona jedenastolatka będzie MUSIAŁA rodzić.

Trudno, nie żyjemy w średniowieczu, z pewnością da się jakoś prowadzić ciążę, by oboje dzieci nie uznały uszczerbku. Nie byłoby tematu za aborcją czy przeciew w takich przypadkach, gdyby za gwałt była bardzo surowa kara, ale nie będzie bo psychopatom na tym właśnie celowo nie zależy.

Sam osobiście nigdy się nad tym tematem głębiej nie zastanawiałem, ale jestem pewien że argumentów przeciw tzw. aborcji jest multum, bo za aborcją to widzę jedynie chyba tylko wygodę dupodajek, ewentualnie jakieś skrajne przypadki ratowania życia matki, nic poza tym.

Awatar użytkownika

skulldragl pisze:
Trudno, nie żyjemy w średniowieczu, z pewnością da się jakoś prowadzić ciążę, by oboje dzieci nie uznały uszczerbku.

Przestałam cię czytać w tym momencie. Idź na wikipedię i poczytaj. Nie zyjemy w średniowieczu, bo w tych czasach DZIECI, KTÓRE MIESIĄCZKUJĄ OD PÓŁ ROKU JUŻ NIE ZACHODZĄ W CIĄŻE.

Przed każdym postem zastanów się czemu zawsze zarodek nazywano zarodkiem a człowieka człowiekiem. Czemu jajko to nie kura?

http://www.nautilus.org.pl/?p=artykul&id=2594
Cytuj:
Sprawa była wielokrotnie poruszana przez wielkich mistyków i media, a więc ludzi, którzy z racji swoich naturalnych uzdolnień pozazmysłowych wiedzą „więcej niż inni”. Jest moment, kiedy dusza wchodzi w ciało, ale… nie ma na zawsze wyjaśnionego precyzyjnego momentu, kiedy to następuje. W literaturze ezoterycznej mowa jest o zarówno o trzecim dniu od poczęcia, jak i 5-7 tygodniu, a zdarzają się także opinie, że staje się to z pierwszym oddechem.

https://totalizm.wordpress.com/2011/02/ ... -pepowiny/

Cytuj:
Biblia zupelnie pomija wskazanie momentu wniknecia duszy do ciala. Jest to najwazniejsza z owych przeslanek. Wszakze tresc Biblii zawiera szczególowy wykaz wymagan Boga odnosnie wszelkich istotnych postepowan ludzkich. Gdyby wiec dusza wchodzila w cialo w momencie zaplodnienia, wówczas fakt ten bylby bardzo istotny i bylby jakos podkreslony w tresci Biblii. Na dodatek, Biblia pomija takze ustosunkowanie sie do eliminowania niechcianej ciazy i do srodków antykoncepcyjnych. Najwyrazniej wiec te sprawy sa dla Boga raczej drugorzedne (lub nawet nieistotne) – co jedynie moze miec miejsce jesli dusza faktycznie wchodzi w cialo w momencie przerwania pepowiny.

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Dla mnie w ogóle dyskusja jest trochę dziwna. Uzależnienie swojej moralności od tego co powiedział jakiś channeling, plejadianin albo biblia, albo jakiś mistyk. A bo dusza wchodzi w ciało tego i tego tygodnia, albo w tym i w tym momencie, można a w tymi tym nie - zabić. I z tego co widzę to każdy sobie wybiera by poczuć się dobrze. Czasem nawet wybiera już po fakcie a wtedy wiecie jak to się nazywa ? Usprawiedliwienie dla swoich przekonań albo działań. Dorabianie ideologii by poczuć się lepiej, bo czuje się, że coś zrobiło się źle.

A jak kobieta czuje się źle i podle i że zrobiła coś strasznego. To znaczy, że jej uczucia i emocje odzwierciedlają jakąś prawdę. I nie istotne czy jakaś chennelingowa hołota, jakiś ezoteryczny nawiedziedzenieć będzie gadać kiedy dusza się wciela w ciało albo inna mądra książka to opisze. Czuje się źle, to znaczy, że nie stało się nic dobrego.

Chińczycy dokonują aborcji do 9. miesiąca wlacznie.
Ale wg nich dusza zstępuje do ciała w momencie wydania przez dziecko pierwszego krzyku po urodzeniu. To jest tez moment, od którego liczą dziecko za żywego czlowieka.
Inna kultura, inne odczuwanie tematu.
Lepsze? Gorsze?
Inne.
Każdy ma sumienie. Każdy decyduje sam.
Jeżeli ktoś decyduje się uprawiać seks, może tez żyć z decyzjami dotyczącymi ewentualnej ciąży.
Nie mowię tu o ekstremum typu 12-latka w ciąży.
Czasem ludziom wydaje sie, ze jak im sie coś wydaje, to to jest absolutna prawda i tak powinno sie wydawać wszystkim.
Nie, to jest subiektywna opinia a ta jest jak d*pa. Każdy ma wlasna.

Aborcja to biznes:

Cytuj:
Na przykład krem Journee Bio – restorative day Cream kosztuje w pudełku 30 gramowym aż 120 dolarów i wyprodukowany został z dodatkiem komórek z ciała 14 tygodniowego chłopca.
Life DYNAMISC W RAPORCIE Z 2009 ROKU WYJAŚNIA SZCZEGÓŁOWO, W JAKI SPOSÓB TE FIRMY NABYWAJĄ CIAŁA.
Doskonale o tym mówi ks. Prof. Zwoliński. Takie poaborcyjne płody kosztują w Chinach tylko 75 dolarów za kilogram, a już we Francji cena wzrasta do 220 dolarów. Chińskie sądy wydają zgodę na taki handelek. Wiadomo, że w niektórych kantonach wolno kobiecie mieć tylko jedno dziecko, każde następne jest mordowane.
Ostatnio ujawniono o wiele więcej zapotrzebowań na płody ludzkie. Okazało się, że wiele firm spożywczych używa komórek płodowych do poprawy smaku. Takie firmy jak Kraft, PepsiCo, Nestle używają różnych substancji smakowych, wyprodukowanych z wykorzystaniem tkanek płodów ludzkich. Firma Senomyx z Kalifornii produkuje „fałszywe chemikalia” zmieniające poczucie smaku. Środki te są dodawane do wielu produktów spożywczych każdego dnia.
Senomyx opiera się na preparacie HEK 293, otrzymanym właśnie z aborcyjnego płodu. Komórki są pobierane z nerek wyskrobanych płodów.
A podobno kanibalizm jest karalny… A wszyscy korzystający z tych preparatów, to jak to jest naprawdę?

Cytuj:
Poniżej przytoczę parę przykładów produktów spożywczych, zawierających komórki uzyskane z płodów ludzkich. A podobno ludożerstwo istnieje tylko wśród dzikich.

PEPSI: Wszystkie napoje bezalkoholowe: Sierra Mist • Mountain Dew • piwo korzenne i inne bezalkoholowe • napoje No Fear • Ocean Spray • Napoje najlepsza kawa w Seattle • tazo • AMP Energetyczne • Aquafina woda • Aquafina aromatyzowane napoje • Napoje energetyczne DoubleShot • napoje Frappuccino • Lipton Ice Tea • napoje pobudzające • sobe • Gatorade • Fiesta Miranda • soki Tropicana
Nestle: Wszystkie śmietanki do kawy • Maggi Brand błyskawiczne zupy, kostki bulionowe, keczupy, sosy, przyprawy, makaron instant
KRAFT – Cadbury ADAMS: • Guma do żucia: Black Jack • Bubbaloo • Bubblicious • Chiclets • Clorets • Dentyne • Freshen Up • Wiśniowa • Kwaśne jabłk • Stride • Trident
Cadbury ADAMS CUKIERKI: • Wiśnia Blaster • Fruit Mania • Bassett likiery wszystkie rodzaje • guma Maynards Wino • Szwedzkie Ryby • Szwedzkie Jagody • Juicy Squirts • • Fuzzy Peach • Sour Chillers • Sour Patch Kids • Mini Fruit Gumy • CERT miętówki • Halls Dropsy
NEOCUTIS kosmetyki: Neocutis używa męskich komórek dziecka po 14-tygodniowym okresie ciąży do swoich kremów przeciwzmarszczkowych. Poniższe kremy, które sprzedają zawierają komórki płodowe, ale musimy bojkotować wszystkie ich produkty. • Bio-Żel Prevedem Journee • Bio-Serum Lumiere • Bio Krem regenerujący skórę.
SZCZEPIONKI: • MMR II (Merck) • ProQuad (MMR + Ospa wietrzna – – Merck) • Varivax (Ospa wietrzna – Merck) • Pentacel (Polio + DTaP + HiB – Sanofi Pasteur) • VAQTA (wirusowe zapalenie wątroby typu– Merck) • Havrix (wirusowe zapalenie wątroby typu– GlaxoSmithKline) • Twinrix (Hepatitis- A i B kombi – Glaxo) • ZOSTAVAX (Półpasiec – Merck) • Imovax (Wścieklizna – Sanofi Pasteur); innych leków: • PULMOZYME (Mukowiscydoza – Genetech) • Enbrel (reumatoidalne zapalenie stawów – Amgen)
Źródła:
http://www.endalldisease.com
http://www.ewg.org
http://www.naturalnews.com

http://www.polishclub.org/2015/05/05/dr ... -maseczek/

http://www.polishclub.org/2016/06/13/dr ... skowski-2/

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Cytuj:
Warszawa: Manifestacja przeciw zaostrzeniu prawa aborcyjnego
Pod Sejmem rozpoczęła się manifestacja inicjatywy "Ratujmy kobiety", będąca reakcją na odrzucenie w ub. tygodniu przez Sejm obywatelskiego projektu, który liberalizował przepisy dot. aborcji oraz na skierowanie do dalszych prac projektu przewidującego jej bezwzględny zakaz. Sobotnia manifestacja w Warszawie odbywa się w ramach akcji "Żarty się skończyły!" prowadzonej przez stowarzyszenie Inicjatywa Polska. - Polki mają prawo do legalnej aborcji, edukacji seksualnej, antykoncepcji oraz in vitro. Chcemy, żeby w Polsce było normalnie - przekonywała Barbara Nowacka. - Pogonimy fanatyków - dodała. W trakcie wystąpienia Joanny Muchy z PO, część uczestników manifestacji krzyczała: "Gdzie byliście osiem lat!".

...
źródło/dalej
http://fakty.interia.pl/polska/news-war ... Id,2284006

,
przecinek,znowu,
,
Będzie w mediach tak,że spośród 7tysięcy zmniejszą się dane do 700set
Episkopaty,epidiaskopy,epicentra sexów,
wiedzą lepej kiedy duszek święty nachodzi maleństwo w łonie mamusi.
,
Od momentu pierwszego wdechu,idioci.
,
Żydzi kłamią. Zawsze kłamali, i zawsze będą kłamać.

:pada:

Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree

Cała ta stacja to jest sztucznie napędzona sensacja. Jak media pier... o czymś jak najęte celegówna manifestują w imieniu praw do.... Ja jak takie rzeczy widzę lub słyszę to wiem że gdzieś obok dzieje się coś o wiele bardziej powarzonego, o czym media nie chcą mówić

Co do aborcji to na początku tego roku widziałam filmik z kobietą która oficjalnie przyznała się do aborcji. Przyznam widząc tą tfuu... kobietę to zrozumiałam że w niektórych przepadkach aborcja jest koniecznością . Dziecko mając taką mamusię przeżyło by piekło, później by polewało jej błędy i tak chory system by trwał trwał i trwał trwał.

Bloom pisze:
Cała ta stacja to jest sztucznie napędzona sensacja. Jak media pier... o czymś jak najęte celegówna manifestują w imieniu praw do.... Ja jak takie rzeczy widzę lub słyszę to wiem że gdzieś obok dzieje się coś o wiele bardziej powarzonego, o czym media nie chcą mówić (...)

Masz rację Bloom. Też nie dałem się na to nabrać i w końcu znalazłem to:

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/ ... u-aborcji/

i fragment artykułu Aleksandra Podgórnego ze strony http://wpolityce.pl/polityka/310761-w-c ... umowa-ceta:

"Umowa CETA, która ma zostać zawarta pomiędzy UE a Kanadą pokrótce wyjaśniając jest umową handlowa, której głównym założeniem jest zniesienie „barier” (głównie ceł) dzielących obie strony (...)
umowa ta jest niewidzialną bombą, której wybuch może spowodować długofalowe negatywne skutki ekologiczne, ekonomiczne oraz polityczne dla ogólnie pojętych państw europejskich w tym przede wszystkim właśnie Polski, ale także i dla przeciętnego obywatela."

Czyli wszystko jasne - cała afera antyaborcyjna rzeczywiście jest kolejnym przykładem odwrócenia uwagi opinii publicznej i to poprzez taki prymitywny sposób.

Ostatnio zmieniony 07 mar 2017, 20:53 przez Poszukiwacz Prawdy, łącznie zmieniany 1 raz

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

a tak znowu tematycznie:

Salwador. Oto do czego prowadzi całkowity zakaz aborcji
phpBB [video]

film z portalu G.W.
ale to nieistotne

Trzeci świat z korzeniami i w siatce watykańskiej

Cytuj:
Salwador. Oto do czego prowadzi całkowity zakaz aborcji

Nic dziwnego, skoro ze skrajności w skrajność...

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC [letni]