Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 27 lis 2020, 18:23

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

Mogę się wypowiedzieć o mojej walce z abonamentem w UK. Otóż NIE TRZEBA PŁACIĆ ! Te wszystkie straszaki, czerwone listy i panowie od windykacji to lipa. Ci ludzie NIE MAJĄ PRAWNEJ SIŁY ABY WTARGNĄĆ DO TWOJEGO DOMU BEZ POZWOLENIA ! Jak z wampirami hehehe. U mnie byli już dwa razy, za pierwszym po prostu powiedziałem gościowi że gówno mnie obchodzi co ma do powiedzenia i zamknąłem drzwi, za drugim zrobiłem mu jeszcze zdjęcie z telefonu :) Straszyli policją itp. , ale teraz już cisza od roku. ONI NIE MAJĄ PRAWA WEJŚC DO CHATY ! A tak długo jak szpieg nie zobaczy na własne oczy TV w mojej chacie, nic nie można zrobić. Takie jest prawo, stare, sprawdziłem. Masakra, wszyscy moi znajomi leją z tej walki, mam chyba z 15 listów z pogróżkami za ostatnie 4 lata. I nie zapłacę, choćby nie wiem co :tak:

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 08 maja 2012, 8:43 
VIP Member
Awatar

Awatar użytkownika

Jak ktoś ma doświadzenie w Irlandii to proszę o wypowiedz. Czytałam artykuł (może straszak) że właśnie w Anglii mają niby urządzenia potrafiące namierzyć elektronicznie czy w danym domu\mieszkaniu znajduje się telewizor.
Wg prawa irlandzkiego nie musisz mieć tv, wystarczy radio, smartfon, mp3 odtwarzacz, komputer....

Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

A mnie wczoraj ojciec poinformował, że (chociaż nie mieszkam z rodzicami od ponad 5 lat) to on ciągle płaci za mnie abonament w moim mieszkaniu. Jak to usłyszałem to ugięły mi się kolana, bo w ogóle nie wiedziałem.
Nie mam pojęcia co nim kierowało. Od 2 lat nie oglądam TV w ogóle, bo jej nie mam i nigdy nie założę. Telewizor służy mi, co najwyżej do włączania bolka i lolka dziecku na dvd :)

Powiedziałem, że nie będę za to płacił nigdy w życiu, więc zaczął mnie straszyć, że MUSZĘ płacić czy chcę czy nie chcę. Poza tym, co mi tam te 18 zł miesięcznie? :) Moje argumenty nie trafiły niestety.
Ojciec ma 55 lat, doktorat z ekonomii a nie posiada umiejętności samodzielnego (takiego życiowego) myślenia. Jakby mu przysłali pismo, że teraz trzeba płacić za dni, w które np wieje wiatr to zapłaciłby.

Piszę to tylko dlatego, aby pokazać ponownie skalę problemu jakim jest spranie głowy przez media i polityków u starszych ludzi i nie tylko u takich "słabo wykształconych" :/

Master Elect of Nine * 9th Degree
Awatar użytkownika

@czarnamewa

W Irlandii płaci się tylko jak masz sprawny telewizor, nie musi być nawet podłączony, wystarczy że jest. Absolutnie nie płaci się za radio, czyli wystarczy wypieprzyć TV i po sprawie. Z komputerami jest niby dyskusja, ale chyba na korzyść ludzi roztrzygnięta.

posłuchaj mojej audycji Teoria Chaosu
teraz na żywo w Radiu Na Fali i Radiu Paranormalium w każdy piątek po 24!

Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Tak naprawde kto mnie zmusi do płacenia abonamentu :!: ,nikt,nie maja takich środków prawnych żeby mnie zmusić,to tak samo jak z firmami windykacyjnymi,moga straszyć i tyle z ich gadania,dopóki nie podpiszesz z nimi jakes ugody Mruga

Obrazek

Awatar użytkownika

stefan1967 pisze:
Tak naprawde kto mnie zmusi do płacenia abonamentu :!: ,nikt,nie maja takich środków prawnych żeby mnie zmusić,to tak samo jak z firmami windykacyjnymi,moga straszyć i tyle z ich gadania,dopóki nie podpiszesz z nimi jakes ugody Mruga

Niestety z tym jest jak z ZUS - też nie podpisujesz żadnej umowy a płacisz składki, które wynikają z ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych. Ustawodawca ją uchwalił i trzeba płacić. Abonament jest uregulowany ustawą o opłatach abonametowych, w której domniemywa się, że jeśli posiadasz odbiornik TV lub radio to masz możliwość odbioru telewizji i za to płacisz. Nie płacisz za oglądanie tylko za posiadanie telewizora.
Czy zapłacisz czy nie, to już Twoja sprawa. Obowiązek w każdym razie jest. Tylko, że...gdyby wszyscy się na wszystko godzili to nie byłoby kolorowo, ja nie płacę i nie zapłacę nigdy. Szybciej telewizor wyrzucę, chociaż służy mi jako mebel. Druga sprawa jest taka, że muszą CI udowodnić, że masz telewizor w mieszkaniu.

Poza tym, ostatnie badanie MillwardBrown SMG/KRC na zlecenie marki Żubr, pokazuje, że w wolnym czasie 52% polaków jako rozrywkę wybiera oglądanie TV :) Czyli połowa polaków w wolnym czasie pierze sobie łeb :o

Link do ciekawego badania: http://zaczarowanadorozka.nowyekran.pl/post/67686,wolny-czas-polakow-po-pracy

Awatar użytkownika

znalezione na blogu ...

"Skoro najpierw Premier, potem Ministerstwo, a więc Minister, a więc przedstawiciel ustawodawcy mówi Ci wielokrotnie, że to jest bezpłatne to co zrobisz, będziesz płacił?"...

http://www.niemykomentator.pl/?zx=c536ca9e3a19846d

Knight of the East or Sword * 15th Degree

Abonament RTV - można go nie płacić i to legalnie?

Temat pewnie stary jak świat i wielokrotnie wałkowany i zapewne przez tę wielokrotność został tak rozdęty, że więcej dziś pewnie niejasności niż jasności w tej materii. Np. ostatnio w sieci krąży następujący tekst:

"Osoby wezwane do zapłaty abonamentu powinny przeczytać Kodeks Spółek prawa handlowego, który wyraźnie stanowi, że abonament jako forma rozliczenia finansowego jest możliwy jeżeli obie strony umowy cywilno-prawnej zaakceptują jej warunki i dojdzie do zawarcia takiej umowy. Telewizja Polska SA jedynie na podstawie takiej umowy może wystąpić do drugiej strony o wypełnienie swojego umownego zobowiązania."

Dalej czytamy o tym, że:

"Stworzona w III RP TVP SA – jest innym podmiotem gospodarczym niż peerelowska TVP i jako osoba prawna powinna takie umowy z odbiorcami swoich programów zawrzeć, gdyż jako Spółka prawa handlowego nie może postąpić inaczej. Żaden posiadacz telewizora w Polsce nigdy nie zawierał umowy ze spółką TVP SA. Ustawa o tzw. abonamencie dotyczyła TVP która była w PRL-u firmą państwową i która działała na zupełnie innych zasadach, w której obowiązywały ograniczenia płacowe."

I teraz pytanie, czy taka argumentacja jest słuszna i może stanowić podstawę do niepłacenia abonamentu rtv?

Poza tym też warto raz i na zawsze wyjaśnić jakie mamy prawa wobec osób uprawnionych do kontroli odbiorników rtv oraz jakie mogą być konsekwencje tego, że z naszych praw skorzystamy, czyli np. gdy nie wpuścimy takiej osoby do domu, bo de facto nie musimy. Bardzo prosiłbym o jednoznaczne opinie specjalistów w tych sprawach. Pozdrawiam

massiv

http://forumprawne.org/prawa-konsumenta/343524-abonament-rtv-mozna-go-nie-placic-legalnie.html

Medialne manipulacje na przykładzie raportu Millera – kopia

phpBB [video]

Awatar użytkownika

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,12497669,Nie_uciekniesz_przed_placeniem_za_abonament_RTV.html

Cytuj:
Nie uciekniesz przed płaceniem za abonament RTV

Masz zarejestrowany telewizor? Nie płacisz abonamentu? Masz pecha. Dłużników zaczyna ścigać Poczta Polska z pomocą urzędów skarbowych. Nie uchowają się nawet emeryci.
Do mieszkańców Opolszczyzny Poczta Polska przesyła upomnienia, w których domaga się uregulowania zaległości za abonament rtv sięgających pięciu lat wstecz. Dla osób prywatnych kara wynosi 1585 zł 25 gr. W przypadku, gdy w ciągu 7 dni od doręczenia upomnienia nie ureguluje się zadłużenia, zaczyna nas ścigać urząd skarbowy.

Za pozwoleniem Trybunału Konstytucyjnego

Działania windykacyjne nasiliły się od czerwca tego roku. Furtkę do sprawniejszego ściągania abonamentu otworzył wyrok Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł, że prowadzenie postępowania egzekucyjnego w administracji przez Pocztę Polską jest możliwe. Potem to poczta zwróciła się do Ministerstwa Finansów o zajęcie stanowiska w sprawie tego, w jaki dokładnie sposób abonament ma być egzekwowany. Stanęło na tym, że należności na podstawie tytułów wykonawczych wystawionych przez pocztę mają ściągać teraz urzędy skarbowe. W ich skuteczność nikt nie powinien wątpić: mogą to robić poprzez komornika, z nadpłaty podatku dochodowego, z rachunku bankowego, emerytury lub naszej pensji.

- Od kilku miesięcy współpraca z pocztą jest dużo sprawniejsza. Wcześniej tytuły wystawiane przez pocztę były wadliwe - mówi Wiesława Dróżdż, rzecznik Ministerstwa Finansów. Podkreśla jednak, że głównie tytuły wystawiane są hotelom, instytucjom, gdzie wiadomo, że są dziesiątki odbiorników, a nie jest płacony abonament. Sprawdziliśmy jednak, jak wygląda to w praktyce.

Dotąd wystawiono ok. 9 tys. tytułów wykonawczych, w oparciu o które należności z abonamentu ściągają urzędy skarbowe. Na Opolszczyźnie w 2011 r. i bieżącym roku wpłynęło do nich w sumie 47 tytułów egzekucyjnych. Ale aż 16 z nich dotyczyło emerytów. Ludzie są przerażeni. I wściekli. Bronią się przy tym, cytując premiera Donalda Tuska, który miał stwierdzić, że abonament RTV w obecnym kształcie jest formą haraczu.

- Premier nigdy nie powiedział, że nie należy płacić jakiegoś podatku czy zobowiązania. Natomiast stwierdził, że forma abonamentu jest anachroniczna i mu się nie podoba. I wydaje mi się, że w tej materii zdania nie zmienił. Ale nie oznacza to, że abonamentu RTV nie trzeba płacić - zaznaczył minister kultury Bogdan Zdrojewski. Minister kultury podkreślił, że trwają prace nad zmianą formy tej opłaty. - Pracujemy nad wprowadzeniem opłaty audiowizualnej, która również byłaby powszechna, ale mniej uciążliwa i niższa. Te prace trochę jednak potrwają, ponieważ wymagają one akceptacji między innymi Komisji Europejskiej. Do czasu, aż uda nam się tę opłatę zatwierdzić, wszyscy jesteśmy zobowiązani płacić abonament RTV na obecnych zasadach - stwierdził.

Oznacza to, że osoby, które mają odbiornik, a jest on niezarejestrowany, mogą liczyć się z wizytą kontrolerów z Poczty Polskiej. W przypadku stwierdzenia niezarejestrowanego odbiornika grozi nam kara w wysokości trzydziestokrotności miesięcznej opłaty abonamentowej obowiązującej w dniu stwierdzenia używania niezarejestrowanego odbiornika. Czy możemy nie zgodzić się na kontrolę w naszym domu? Tu zdania są podzielone. Poczta Polska podkreśla, że każdy powinien wpuścić jej kontrolera do swojego domu. Jednak prawnicy wskazują, że wcale nie mamy takiego obowiązku.

Kto płaci abonament?

Według danych GUS 98,5 proc. gospodarstw domowych w Polsce posiada odbiornik telewizyjny. GUS szacuje również, że w gospodarstwach domowych jest około 14,3 mln odbiorników telewizyjnych (gospodarstw domowych jest ponad 13 mln).

Według danych z 31 maja 2012 zarejestrowanych abonentów jest w Polsce 6 898 380 (firmy i osoby fizyczne), z tej liczby należy odjąć osoby zwolnione z opłaty: 2 682 993. To daje 4 215 387 zarejestrowanych abonentów - wliczają się w to zarówno osoby fizyczne, jak i firmy. Spośród zarejestrowanych abonentów i niezwolnionych z wnoszeniem opłat zalega 2 979 285 abonentów.

Płaci 1 236 102 zarejestrowanych abonentów, z czego 182 039 to firmy - reszta firm zatem nie płaci.

(Edgar Allan Poe)

Gdy nie masz nic do ofiarowania, ofiaruj uśmiech.

http://chomikuj.pl/nhsh2012

Jeśli ktoś ma zarejestrowany OdBiORNIK i nie płaci abonamentu to oczywiście, że ściągną z czegokolwiek, z emerytury, pensji, konta a komornik z wyposażenia mieszkania czy nawet hipoteki (*). Nie można mieć zarejestrowanego a najlepiej nie mieć wcale chyba, że ktoś chce mieć ekran do podłączenia komputera np. przez HDMI czy wifi i tu jest problem, bo choć nie oglądasz tv ale masz ekran masz płacić abonament - to dopiero paranoja. :puknijsie: :puknijsie: :puknijsie: to jedna z milionów głupot w tym kraju.

Jak nie macie zaprzyjaźnionego listonosza który nie doniesie, choć pewnie będą nasyłać innych kontrolerów trzeba mówić jak "Kevin sam w domu", nikogo nie ma w domu. :D :język:

(*)

A jak myślicie dlaczego ambergoldziarz miał większość lokali wynajętych a nie kupionych. :D

- przychodzi komornik zająć lokal czy wystawić kwit wykonawczy a ambergoldziarz mówi: :bezradny: przykro mi ale moje są tutaj tylko długopisy firmowe i czekoladki w złotym papierku. :lol:

http://biznes.interia.pl/media/news/juz ... 5299,50583

Ponad 2,9 mln osób zalega z płaceniem abonamentu radiowo-telewizyjnego. Poczta Polska ściga dłużników uchylających się od płatności, a rząd szykuje poważne zmiany. Od 2014 roku abonament rtv ma zastąpić opłata audiowizualna.

Ponad 2,9 mln osób zalega z płaceniem abonamentu radiowo-telewizyjnego /© Panthermedia

CZYTAJ DALEJ

Abonament rtv: Zniknie obowiązek rejestracji

Wypracowanie modelu mediów publicznych jest równie ważne jak zabezpieczenie finansowe ich funkcjonowania. Na razie i jedno, i drugie uległo i nadal ulega wyraźnej erozji - napisali członkowie rad programowych TVP, PR i PAP w liście do Bronisława Komorowskiego. więcej »

Opłacanie abonamentu rtv to obowiązek każdego, kto posiada odbiornik telewizyjny lub radiowy. Tylko nieliczni mogą być z niego zwolnieni (m.in. osoby, które ukończyły 75. rok życia, niesłyszący i głuchoniemi). Wielu jednak Polaków od tego obowiązku ucieka.

Słaba jakość nadawanych materiałów, nierealizowanie misji publicznej czy po prostu nieoglądanie telewizji to najczęstsze usprawiedliwienie osób, które abonamentu nie opłacają. Niestety, to żadne wytłumaczenie. Płaci się bowiem nie za to, co nadaje telewizja, ale za samo posiadanie odbiorników. Takie jest polskie prawo i będzie obowiązywało jeszcze co najmniej przez rok. Jego egzekwowaniem zajmuje się Poczta Polska, a do pomocy zaangażowała skarbówkę. Walczą o grubo ponad 2 mld zł.

Poczta ściga dłużników

Od czerwca ubiegłego roku Poczta Polska wysyła osobom uchylającym się od opłacania abonamentu upomnienia, w których domaga się uregulowania zaległości sięgających pięciu lat wstecz. Jeśli w ciągu siedmiu dni na konto Poczty Polskiej nie wpłynie kwota, o jaką się upomina, egzekwowanie długu przejmuje urząd skarbowy.

Wzmożone działania poczty wynikają z rosnącego długu abonamentowego. Z ostatnich danych Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wynika, że na koniec 2012 roku zaległości Polaków z tytułu abonamentu rtv wyniosły 2 mld 265 mln zł. Dłużej niż miesiąc z opłatami zalegało ponad 2,9 mln osób, a średnia ich zaległość wynosiła 773,78 zł.

Monika Bąk, rzecznik prasowy KRRiT mówi, powołując się na dane Głównego Urzędu Statystycznego, że w Polsce jest ok. 14 mln 500 tys. gospodarstw domowych. Według stanu na dzień 31 grudnia 2012 roku: zarejestrowane odbiorniki radiofoniczne i telewizyjne posiadało nieco ponad 6 mln gospodarstw, a zwolnionych z opłat jest 2,7 mln. Zobowiązanych do wnoszenia opłat abonamentowych jest prawie 4 mln gospodarstw, z czego tylko 1 mln wnosi opłaty terminowo, a 2,9 mln gospodarstw zalega z płatnościami.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Co z abonamentem rtv po wyłączeniu analogu?

Na wielu forach internetowych pojawia się pytanie, czy po wyłączeniu telewizji analogowej w Polsce opłaty abonamentowe będą obejmowały starszego typu telewizory, które nie są przystosowane do odbioru telewizji cyfrowej. Zgodnie z ustawą z dnia 21 kwietnia 2005 roku o opłatach abonamentowych, za używanie odbiorników radiofonicznych oraz telewizyjnych pobiera się opłaty abonamentowe; domniemywa się, że osoba, która posiada odbiornik radiofoniczny lub telewizyjny w stanie umożliwiającym natychmiastowy odbiór programu, używa tego odbiornika. więcej »

TVP zakończyła 2012 r. ze stratą ponad 218 mln zł

Osoby uchylające się od płacenia abonamentu można więc podzielić na dwie grupy. Pierwsza - to osoby, które odbiorniki zarejestrowały, ale uchylają się od uiszczania za nie opłaty; druga - to osoby, które nie dokonały rejestracji posiadanego sprzętu rtv. Warto podkreślić, że w tej ostatniej grupie są również przedsiębiorcy.

- Z liczby ok. 3870 tysięcy podmiotów gospodarczych działających w Polsce (przedsiębiorstw, instytucji, firm, spółek cywilnych oraz osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą itp.) zarejestrowane odbiorniki rtv posiada zaledwie 191,5 tysiąca z nich (4,9 proc.) - mówi Monika Bąk.

Oglądają, ale nie płacą

Odbiorników nie rejestrują, chcąc w ten sposób uniknąć płacenia za nie abonamentu. Nie zachęca do tego wciąż rosnąca wysokość opłaty. W 2012 roku miesięczny abonament za używanie odbiornika telewizyjnego i radiofonicznego wynosił 18,50 zł, obecnie - 18,65 zł. W przypadku opłaty rocznej jest to wzrost w wysokości 1,6 zł (ze 199,80 zł do 201,40 zł). Niby niewiele, ale eksperci przekonują, że nawet niewielka podwyżka może jeszcze bardziej zniechęcić Polaków do rejestrowania odbiorników i opłacania abonamentu.

Co prawda po interwencji Poczty Polskiej i skarbówki wpływy z abonamentu znacznie wzrosły, to i tak nie zmienia faktu, że Polacy abonamentu płacić nie chcą i mają do niego bardzo negatywny stosunek. W ubiegłym roku z opłat abonamentowych Telewizja Polska otrzymała blisko 236,5 mln zł, Polskie Radio - 148,8 mln zł, a regionalne rozgłośnie Polskiego Radia - 144,8 mln zł. Byłoby znacznie więcej, gdyby Polacy nie uchylali się od wnoszenia opłat.

Żeby jednak tak się stało, potrzebne są zmiany. I wkrótce, jak zapowiada rząd, nadejdą. Mowa o planach wprowadzenia opłaty audiowizualnej. Miałaby ona zastąpić abonament rtv i być nieco niższa: planowo 11-12 zł. Obowiązek jej płacenia miałby każdy Polak, nie tylko posiadacze odbiorników telewizyjnych czy radiowych. Wprowadzenie takiej opłaty miałoby w zamyśle rządu spowodować, że Polacy nie musieliby rejestrować zakupionego sprzętu rtv. Rząd liczy, że taka opłata zostałaby wprowadzona na początku przyszłego roku.

Portal Skarbiec.Biz

Elect of Fifteen Super * 10th Degree

Poczta i Telewizja Polska są...spółkami akcyjnymi. Jest bardzo ciekawa relacja prawna pomiędzy osoba fizyczną, a spółką akcyją, z którą ta osoba fizyczna nie zawarła umowy. Wie o tym Poczta, TV i Urzedy Skarbowe.
Jedna z najpoważniejszych przyczyn dla których nie chcemy płacić tego podatku - bo tak należy ten haracz nazwać to kwestia autokreacji za publiczne pieniądze. Oto np. publiczna TV nie dość,ze serwuje nam wielogodzinne te same od lat gadające głowy (tzw. publicystyka), to jako misję pojmuje np. serial ,,Ks. Mateusz". Abstrahując od kreowanego w tym filmie nie mającego wiele wspólnego z prawdą wizerunku policji, czy głóownego bohatera ze zdumieniem stwierdzam,że ten sam aktor nagle pojawia sie w tej samej telewizji reklamujący pewien parabank. I to budzi sprzeciw wielu ludzi. Oto bowiem mówi się, że jak nie będzie wpływów z abonamentu, to nie zobaczymy wiecej ks. Mateusza w akacji.
No ipytanie ostatnie, czy aktorzy,celebryci, którzy zaczynali w publiczej TV i tam się wykreowali, jak zarabiająna reklamach czy inaczej w show -biznesie, odprowadzją jakąś część dochodu do publicznej TV. Otóż nie. TV publiczna m.in. z pieniedzy abonamentowych (od wielu lat jest ten abonament), uczyniła z nich "gwiazdy", które już samodzielnie dalej sprzedają swój wizerunek na własny rachunek. Takich celebrytów jest wiekszość.
http://www.youtube.com/watch?v=2k0pwB5s4f0
http://www.youtube.com/watch?v=ZzYkEt-u-yA

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Ktoś powie Poczcie, że masz telewizor i kara gotowa. Sąd potwierdza, że to wystarczy

Tysiące złotych za nierejestrowane telewizory ma zapłacić właściciel krakowskiego hotelu, ale kara została nałożona na podstawie oświadczenia praktykantki, bez faktycznej kontroli. Zdaniem Naczelnego Sądu Administracyjnego to mogło wystarczyć.

Gazeta Wyborcza doniosła wczoraj o wtorkowym wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego (NSA), który potwierdził, że Poczta Polska może bez zapowiedzi kontrolować, czy firmy posiadają niezarejestrowane odbiorniki radiowe lub telewizyjne (zob. GW, Sąd: Poczta Polska może bez zapowiedzi kontrolować telewizory w firmach i domach).
http://wyborcza.pl/1,75248,13707647,Sad ... lowac.html

Warto poznać tę sprawę lepiej, aby zrozumieć znaczenie wyroku. We wrześniu 2010 roku kontrolerzy Poczty Polskiej przeprowadzili kontrolę w krakowskim hotelu, na podstawie której stwierdzono używanie 22 niezarejestrowanych telewizorów. Niestety "kontrola" to dość duże słowo na określenie tego, co faktycznie miało miejsce w hotelu.
Domniemane telewizory

Z dokumentów sądowych wynika, że pracownica hotelu powiedziała kontrolerom, iż 22 pokoje są wyposażone w telewizory. To wszystko. Kontrolerzy nie weszli do tych pokojów i nie widzieli odbiorników. Co więcej, pracownica hotelu nie złożyła podpisu na protokole kontroli, twierdząc, że nie jest do tego upoważniona.

Na tej podstawie w styczniu 2011 roku wydana została decyzja nakazująca właścicielowi hotelu rejestrację 22 telewizorów i zapłacenie 11,2 tys. złotych tytułem zaległego abonamentu RTV

"Kontrola", czyli przepytanie praktykantki

Właściciel hotelu odwołał się do Ministra Infrastruktury, zarzucając m.in. naruszenie prawa administracyjnego poprzez niewyjaśnienie stanu faktycznego sprawy i przyjęcie domniemania okoliczności faktycznej, naruszenie zasady prawdy obiektywnej i bezpośredniości postępowania, a także uchybienie prawa strony do aktywnego udziału w toku postępowania.

Przedsiębiorca zauważył też, że kontrolerzy nie mogli stwierdzić gotowości odbiorników do natychmiastowego odbioru telewizji naziemnej, a to jest podstawą rejestracji. Co więcej, pracownica uznana przez kontrolerów za managera hotelu była w istocie praktykantką.

Minister wierzy, że kontrola była OK!

Minister Infrastruktury nie zgodził się z argumentami przedsiębiorcy i utrzymał zaskarżoną decyzję. Zdaniem ministra "kontrola wykazała rzeczywiste posiadanie przez stronę 22 odbiorników będących w stanie umożliwiającym natychmiastowy odbiór programu".

Sprawa trafiła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie. Ten w lipcu 2011 uchylił zaskarżoną decyzję i utrzymaną nią w mocy decyzję Dyrektora Centrum Obsługi Finansowej Poczta Polska S.A. (zob. VI SA/Wa 1042/11 - Wyrok WSA w Warszawie).
http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/CE2EB57E91

NSA zgadza się z ministrem

Niestety Minister Infrastruktury złożył skargę kasacyjną, a Naczelny Sąd Administracyjny uwzględnił ją, uznając, że kontrola rejestracji odbiorników nie jest kontrolą działalności gospodarczej i w związku z tym nie mają do niej zastosowania przepisy ustawy o swobodzie działalności gospodarczej. Sąd I instancji będzie musiał jeszcze raz przyjrzeć się tej sprawie.

Ta historia jest przerażająca niezależnie od stanu prawnego. Wystarczyło oświadczenie jednej osoby, aby wydać decyzję nakazującą zapłacenie 11,2 tys. złotych. Co najgorsze, dwie różne instytucje uważają to za prawdziwą i rzetelną "kontrolę", a Naczelny Sąd Administracyjny temu przyklaskuje. Smutne.

Czytaj także: TVP: 218 mln straty, choć wpływy z abonamentu są większe
http://di.com.pl/news/47843,0,TVP_218_m ... n_Maj.html

źródło:
http://di.com.pl/news/47940,0,Ktos_powi ... n_Maj.html

http://www.hotmoney.pl/Kontrolerzy-juz- ... row-s30108

Motto:

"Zanim dasz na tacę puknij się w glacę". :wacko: :D :język: Mruga

Aktor Zamachowski współprowadzący śniadaniowy program w TVP2 "Pytanie na śniadanie" otrzymywał (zrezygnował z powodów osobistych) gażę 5000 zł dziennie a dokładnie za dwie godziny bajania w programie w godz. 8-11. (z przerwami na reklamy itp.)

Angora nr 21/2013 str. 47

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

timewave pisze:
Aktor Zamachowski
współprowadzący śniadaniowy program w TVP2 "Pytanie na śniadanie"
otrzymywał [...]gażę 5000 zł dziennie
a dokładnie za dwie godziny bajania w programie w godz. 8-11. (z przerwami na reklamy itp.)

Angora nr 21/2013 str. 47

5 tysięcy - i chwała mu za to
niech tak każdemu płacą

to właśnie jest toczący nowotwór, rak, zaraza ten świat
piłkarze, serialowe świecidełka, prezenterzy i cuderzy
dostaję takie pieniądze niejednokrotnie za kontrakty,
których zwykli ludzie nie zarobią przez całe swoje życie.

Transfery zawodników, i ich hipotetyczne ceny... wartość...
praca jednego człowieka jest gówno warta
innego można zagłodzić, a innych karmić miodem

szympansy bujające się na brzegu stawu na gałęzi po 1 mln rocznie
a te pod drzewem do piachu...
reszta po dychu niech spierdzielają i siedzą cicho...

podświadomość zbiorowa, cały ten niesprawiedliwy świat przełyka
i szykuje najprzeróżniejsze sposoby cierpienia chorób i nieszczęść
dla wszystkiego co tu mąci i niszczy...

nikt nie może być wykluczony,
inaczej - to po prostu nie działa

Zdrojewski: "Opłata audiowizualna będzie powszechna, a każdy polski obywatel będzie zobowiązany do jej opłacania". Także na TVN i Polsat

Opłata audiowizualna nie będzie pobierana za faktyczne korzystanie z programów nadawców publicznych, ale za możliwość odbioru programów. Będzie obowiązkowa i powszechna. Państwo zagwarantuje każdemu obywatelowi usługę, a to czy z niej skorzysta, zależy od niego - mówi Bogdan Zdrojewski.

Kilka miesięcy temu Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego opracowało projekt założeń do ustawy o opłacie audiowizualnej. Ma ona zastąpić obowiązujący teraz abonament radiowo-telewizyjny.

Nowe regulacje mają też zapewniać wysoki poziom ściągalności opłaty audiowizualnej, a co za tym idzie - wyższy poziom publicznego finansowania misyjnej działalności nadawców publicznych.

Zgodnie z założeniami opłata będzie naliczana od każdego gospodarstwa domowego bez konieczności rejestrowania odbiorników, ponieważ - jak argumentuje resort - zgodnie z danymi GUS 97,9 proc. gospodarstw domowych posiada co najmniej jeden odbiornik telewizyjny. Do odbioru programów radiowych i telewizyjnych wykorzystywane są nie tylko tradycyjne odbiorniki, ale także komputery, tablety i telefony komórkowe. To oznacza, że nawet w większości gospodarstw domowych, w których nie ma odbiorników telewizyjnych, znajduje się urządzenie umożliwiające odbiór programów.

Co z tymi, którzy zadeklarują, że nie oglądają publicznej telewizji i nie słuchają publicznego radia?

Opłata audiowizualna będzie powszechna, a każdy polski obywatel będzie zobowiązany do jej opłacania

- zapowiedział w rozmowie z PAP minister kultury Bogdan Zdrojewski.

Opłata audiowizualna nie będzie pobierana za odbiór programu telewizyjnego czy radiowego, ale za możliwość tego odbioru. Polskie państwo zagwarantuje każdemu obywatelowi określoną usługę, a to czy ktoś z tego skorzysta czy nie - zależy wyłącznie od niego. To trochę tak jak z publiczną służbą medyczną w Polsce. Nawet ci, którzy są zdrowi, lub korzystają z placówek prywatnych, podlegają obowiązkowi opłaty składki zdrowotnej. Mogą skorzystać z publicznej służby medycznej lub nie. Tego typu usługa państwa musi mieć charakter powszechny i musi dotyczyć każdego obywatela

- ocenił minister.

Projekt założeń ok. pół roku został przekazany do konsultacji Marszałek Sejmu Ewie Kopacz. MKiDN nie otrzymało jeszcze opinii Marszałek w tej sprawie.

Jedną ze spornych kwestii na tym etapie jest sposób pobierania opłaty audiowizualnej.

To najważniejsza ze spraw do ustalenia w tej chwili, a różnica zdań jest poważna. Z mojego punktu widzenia najbezpieczniejszym sposobem jest pobieranie opłaty od każdego adresu pocztowego. To także sposób najprostszy, bo niezawodny w odniesieniu do osób fizycznych i podmiotów prawnych

- uważa Zdrojewski. Druga propozycja to płacenie "od urządzenia" - czyli za zarejestrowany licznik elektryczny. Minister kultury uważa jednak, że ten sposób może okazać się zbyt skomplikowany w przypadku podmiotów prawnych.

Opłata audiowizualna ma być stosunkowo niska, wynosić 10-12 zł miesięcznie. Minister chce też, aby ci którzy zdecydują się zapłacić za cały rok z góry, nie wydali więcej niż 100 zł.

W założeniach do ustawy znajduje się także katalog podmiotów zwolnionych z obowiązku uiszczania opłat.

Utrzymamy ulgi dla emerytów i rencistów w określonym wieku lub w trudnej sytuacji finansowej

- zapowiedział minister.

Zdrojewski chciałby też, aby z opłaty audiowizualnej można było finansować działalność misyjną, ale nie tylko mediów publicznych.

Uważam, że w pierwszym roku obowiązywania opłaty audiowizualnej, minimum 10 procent dochodów z niej powinno być przeznaczone na dofinansowanie programów misyjnych, realizowanych przez podmioty prywatne - np. TVN, Polsat, prywatne radia etc. Ta kwota w przyszłości powinna być zwiększana. Górny pułap powinien zostać określony w odrębnej decyzji KRRiT

- ocenił minister.

Szef resortu kultury uważa też, że w pierwszym roku realizacji ustawy o opłacie audiowizualnej powinny być utrzymane wszystkie obecnie obowiązujące ograniczenia mediów publicznych w zakresie reklam.

Obecnie media publiczne nie mogą przerywać audycji reklamami. W kolejnych latach po wdrożeniu tej ustawy ograniczenia dotyczące reklam w telewizji powinny być zwiększane. Sposób redukcji reklam w telewizji powinien zostać określony w aktach wykonawczych - KRRiT albo MKiDN. Media publiczne muszą spodziewać się jednak kolejnych ograniczeń dotyczących reklam

- zapowiedział.

Dwa komentarze z pod artykułu:

Ada (gość) (77.46.40.***) dzisiaj, 15:20

Mam opłacać tzw. dziennikarzy, którzy łgając obrażają mnie? Napewno nie bede płacić. Jak beda mnie zmuszali to podam ich do sądu i udowodnię,ze sa to stacje telewizyjne wprowadzajace w błąd, biorące udział w ponizaniu Polaków, robieniu z Polaków idiotów.

Strzelec (gość) (178.42.194.***) dzisiaj, 15:12

Porównanie opłaty audiowizualnej do ubezpieczeniowej składki zdrowotnej jest nieuprawnione. Powszechne ubezpieczenie zdrowotne wynika wprost z zasady solidaryzmu społecznego i ciążącego na państwie konstytucyjnego OBOWIĄZKU zapewnienia obywatelom opieki zdrowotnej. Z tego obowiązku państwa wynika obowiązek ponoszenia opłat przez obywateli. Bo państwo to my wszyscy. Natomiast dostarczanie programu radiowego lub telewizyjnego nie jest obowiązkiem państwa, a odbiór tych programów nie jest dla nikogo koniecznością, ale kwestią osobistego WYBORU. Nie można więc kogokolwiek zmuszać do ponoszenia opłaty za odbiór publicznych mediów w sytuacji, gdy ktoś nie chce ich odbierać. Nawet jeśli tych rezygnujących z odbioru jest niewielu. Rządzą nami dyletanci, którzy myślą, że państwo to oni - i którzy wciąż kombinują jak dobierać się do naszych pieniędzy, by je potem wydawać i trwonić według własnego widzimisię.

http://wpolityce.pl/wydarzenia/71522-zdrojewski-oplata-audiowizualna-bedzie-powszechna-a-kazdy-polski-obywatel-bedzie-zobowiazany-do-jej-oplacania-takze-na-tvn-i-polsat
.

Żeby wszystkim się dobrze żyło każdy będzie miał obowiązek oglądać i płacić za oglądać idiotboxa. Brawo :lol: Macie swoje państwo opiekuńcze, niedługo dostaniecie miesięczny pakiet kondonów. Kolektywizm to podstwa każdego komunistycznego reżimu towarzysze.

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Obrazek

Awatar użytkownika

phpBB [video]

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Zawsze to "coś" dla osób nękanych przez naczelnych ssaków od idiotboxa
W tekście wystarczy podmnienić Szanowni na Szanowna
[o ile adresat nie ma rozszczepienia jaźni] :twisted:
czyli:

Wezwanie do zapłaty Abonamentu RTV - Jak się obronić przed skokiem na nasze pieniądze ?

Obrazek

Od dawna "wałkuje" się temat Abonamentu RTV. Nasi Miłościwie Panujący nam wzywają nas do płacenia tego haraczu powołując się na "misję publicznych mendiów" (tak, mendiów, nie mediów !!) Ale mało kto wie, że faktycznie nie mamy obowiązku płacenia tej daniny i wszelkie próby zmuszenia nas do tego, są niezgodnie z prawem Unijnym !!

Dlatego poniżej zamieszczam pismo, jakie można odesłać w przypadku otrzymania Wezwania do zapłaty zaległego abonamentu wraz z odsetkami:

Obrazek
Obrazek

Tu podaję link do ściągnięcia tego dokumentu: Poczta Polska Abonament

Ja takie pismo wysłałem i czekam teraz na ewentualną odpowiedź. Jeśli będzie, w co wątpię... :)
Pamiętajcie o jednym: wysyłać pismo IMIENNIE osobie, która podpisana jest pod nim ! Najlepiej za potwierdzeniem odbioru !! Wtedy taka osoba, poinformowana o tym, co może ją spotkać z naszej strony za kolejne nękanie nas, powinna się zastanowić, zanim po raz kolejny złamie prawo. Bo nie mając żadnej umowy - Abonament nie jest umową, tylko dobrowolną wpłatą ! - z Telewizją Polską S.A. czy Polskim Radiem S.A. ci, którzy usiłują wyciągnąć od nas pieniądze za abonament, łamią prawo.
Nie widzę powodu płacenia na kolejne premie prezesów mendiów publicznych, w zamian dostając szmirę, której nie da się oglądać !! Niech zakodują sygnał a chętnym, sprzedają dekodry. Wtedy okaże się, kto będzie chciał oglądac to badziewie... A z drugiej strony, płacić jeszcze raz za to, co oferują platformy cyfrowe i którym płaci się abonament ? Z jakiej racji ??
Jeśli wprowadzą opłatę audiowizualną, którą obciążą każde gospodarstwo domowe a w zamian, nie znikną reklamy z mendiów publicznych, to pismo będzie nadal aktualne, z tym, że wtedy trzeba będzie skarżyć się bezpośrednio do instytucji unijnych.

autor: Tomasz
http://krecikowaty.blogspot.fr/2014/02/ ... v-jak.html

Awatar użytkownika

http://niezalezna.pl/53324-nie-trzeba-placic-zaleglego-abonamentu-rtv

"Nie trzeba płacić zaległego abonamentu RTV?

Czesław Starosta, radny Orzesza, twierdzi że wraz z gronem przyjaciół znalazł sposób na skuteczną odmowę w majestacie prawa zapłaty zaległego abonamentu RTV, kar i odsetek z tym związanych, wysyłanych przez Pocztę Polską - pisze „Dziennik Zachodni”.

Starosta zaznacza, że nie nawołuje do odstąpienia od płacenia podatków, mandatów, kar i grzywien, o ile są one zgodne z obowiązującym prawem. - Nie mogę jednak zgadzać się na sytuację, w której poczta nie ustaje w próbach wyłudzeń rzekomo zaległego abonamentu RTV” – mówi i dodaje, że mieszkańcy Orzesza są zasypywani wezwaniami do zapłaty zaległego od 2009 r. abonamentu.

- Takie upomnienie-wezwanie opiewa na kwotę prawie 1400 zł. z odsetkami. Jedna z mieszkanek Orzesza poprosiła pocztę, zgodnie z art. 73 k.p.a., o wydanie z akt sprawy uwierzytelnionych odpisów dokumentów, na podstawie których wysunięto wobec niej roszczenia. W odpowiedzi otrzymała informację, że po ponownej analizie sprawy upomnienie o zaległościach w opłatach abonamentowych nie ma uzasadnienia - kontynuuje radny.

Jego zdaniem, powodem tak radykalnej zmiany w ocenie zaległości ze strony poczty może być niedopełnienie przez tę instytucję obowiązku wynikającego z Rozporządzenia Ministra Transportu z 25 września 2007 r. Zgodnie z nim, wszystkie dowody zarejestrowania odbiorników RTV straciły ważność w listopadzie 2008 r., a operator publiczny do tego momentu miał obowiązek nadać posiadaczom odbiorników nowe numery identyfikacyjne i ... powiadomić ich o tym. „Dowody wskazują, że poczta nie wywiązała się z powierzonego jej przez ówczesnego ministra zadania”, kończy radny."

Jeśli ktoś bierze na poważnie co mówi premier to niestety takie są później opłakane skutki takiego tłumaczenia, że premier powiedział, że nie trzeba płacić abonamentu RTV a tu komornik; ale jak wiadomo takie słowa są warte mniej niż zero.

Takie czcze gadanie nie ma absolutnie żadnego skutku prawnego no chyba, że groźby karalne wobec polskich emerytów.

Nie jest tak, że ktoś kto ma odbiornik i go ZAREJESTROWAŁ może nie płacić, niestety to nie jest prawda, ponieważ skutkiem prawnym zawartego w taki sposób "zobowiązania" jest skutek w postaci płacenia abonamentu. ZAREJESTROWANIE odbiornika jest takim właśnie "zawarciem umowy" na oglądanie (lub samo tylko posiadanie odbiornika) a następstwem płacenie abonamentu.

Podobnie / analogicznie jest w tramwaju, wsiadamy do tramwaju, kasujemy bilet i to jest nieformalne zawarcie umowy z przewoźnikiem na przewiezienie i przyjęcie zarówno praw jak i obowiązków z tego wynikających - regulamin.

Jeśli ktoś ma odbiornik ale niezarejestrowany choć ogląda to "może" to robić niejako nielegalnie, jak kto uważa.

Można też w ogóle nie mieć odbiornika RTV i wtedy nie ma się do czego przyczepić choć u nas z tym nie ma żadnej pewności, budżet w POtrzebie. :(

Absolutnie absurdalna jest sytuacja, że abonament jest pobierany za samo tylko posiadanie odbiornika w czasach gdy można panel LED wykorzystać do podłączenia tylko do komputera i/lub tylko do DVD czy choćby monitoringu domowego.

Specjalnie w sklepie / sieci RTV pytałem czy jakikolwiek panel LED jest fabrycznie pozbawiony tunera DVB-T ale niestety nie było ani jednego modelu i tu jest problem. Bo gdyby panel LED był pozbawiony tunera to wtedy można go używać bez problemu i bez abonamentu RTV.

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Cytuj:
Fiskus będzie pobierał abonament?

Opłata ma dotyczyć wszystkich zarabiających Polaków.

Według nowego pomysłu Jana Dworaka to fiskus będzie popierał opłaty za abonament radiowo-telewizyjny. Nie będzie miało znaczenia, czy obywatel posiada odbiornik radiowy lub telewizyjny.

Swój projekt Dworak przedstawił przed Senatem. Nie wiadomo jednak ile wynosić będzie składka pobierana przez fiskusa. Trwają pracę nad ustaleniem jej wysokości.

Portal Money.pl obliczył, że może wynieść nawet 143 zł rocznie i pobierana będzie od każdego zarabiającego Polaka.

Efektem takiego rozwiązania, ma być poważne ograniczenie liczby reklam na antenie programów TVP.

„Najbardziej skuteczną i ekonomicznie uzasadnioną metodą poboru składki będzie wykorzystanie służb ministra finansów do prowadzenia i obsługi rejestru” – tłumaczył senatorom Jan Dworak.

Prawdopodobnie z opłaty zwolnieni zostaną najgorzej zarabiającym, a emeryci i renciści utrzymają prawo do niepłacenia abonamentu.

„To jest jedno z założeń tego systemu, że telewizja publiczna ma być mniej zależna od wpływów komercyjnych. To jest taka, powiedziałbym, dosyć podstawowa, ale bardzo ważna analiza innych tego typu mediów w Europie. Tam, gdzie źródła publiczne finansują około i powyżej 85 proc. potrzeb tych mediów, tam one pracują właściwie” – twierdzi Dworak.
http://www.stefczyk.info/wiadomosci/gos ... 4192946295

następne dupeczki urzędasów do opłacenia :evil:

Cytuj:
NIK ostro o umowach zawieranych przez TVP
2015-07-03
Po restrukturyzacji tylko 24 proc. pracowników TVP to twórcy, a aż 3/4 - administracja - wynika z raportu NIK.
...
dalej:
http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiado ... 47033.html

zgodny,niezgodny z tworem zwanym Konstytucją,ale kogo to obchodzi jak wpadnie następna kasa od podatników by sobie mieć co rozpieprzać wg swoich machlojek i widzimisię:
http://finanse.wp.pl/kat,1033759,title, ... omosc.html

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

jak ten zatopiony Kursk kombinuje
oj przepraszam Smutny
To przecież nazwisko z literką "i" na końcu
Obrazek
nie znam się na pralce,wiem tylko że pierze,
z kaczek-nawet tych dzikich,z gęsi-zależy od proszku
Wszystkie drogi prowadziły... i tak prowadzą na wiochę,do Nashville?

Master Mason * 3rd Degree
Master Mason * 3rd Degree
Awatar użytkownika

Wezwani do zapłaty abonamentu powinni przeczytać Kodeks Spółek prawa handlowego. Stanowi on, że abonament jako forma rozliczenia finansowego jest możliwy jeżeli obie strony umowy cywilno-prawnej zaakceptują jej warunki i dojdzie do zawarcia takiej umowy. Telewizja Polska SA jedynie na podstawie takiej umowy może wystąpić do drugiej strony o wypełnienie swojego umownego zobowiązania. Stworzona TVP SA - jest innym podmiotem gospodarczym niż peerelowska TVP i jako osoba prawna powinna takie umowy
z odbiorcami swoich programów zawrzeć, gdyż jako Spółka prawa handlowego nie może postąpić inaczej. Żaden posiadacz telewizora w Polsce nigdy nie zawierał umowy ze spółką TVP SA. Ustawa o tzw. abonamencie dotyczyła TVP, która była w PRL-u firmą państwową i która działała na zupełnie innych zasadach. Obowiązywały w niej ograniczenia płacowe. Ale rządzący się chcieli płacić swoim pupilom krociowe wynagrodzenia to powstała TVP SA. Jako spółka prawa handlowego mogła już podnosić pensje, biznes -
to biznes i co komu do tego, żadne ustawy kominowe już nie obowiązywały. Zapomniano tylko, że ustawa o abonamencie też już ich nie dotyczy i tu popełniono błąd. Reasumując Ci - co płacą datki na TVP SA robią to z przyzwyczajenia oraz z braku wiedzy. Nie orientują się, że nie muszą tego robić. Rada Nadzorcza TVP Spółka Akcyjna powinna być natychmiast odwołana i postawiona w stan oskarżenia pod zarzutem nienależytego sprawowania swoich funkcji, które są wysoko opłacane. A Zarząd Spółki również
za bezczynność i świadome generowanie strat Spółki. 7 grudnia 2011 pobieranie opłaty radiowo-telewizyjnej kwestionuje Komisja Europejska. System finansowania Telewizji Polskiej jest bowiem niezgodny z unijnym prawem (albo reklama albo abonament!). Komisja Europejska poinformowała, że pobieranie abonamentu radiowo-telewizyjnego przez publiczną Telewizję Polską stoi w sprzeczności z prawem europejskim. Oświadczenie takie przekazała Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji oraz Ministerstwu Kultury
i Dziedzictwa Narodowego. Zaznaczyła w nim, że dalsze, nieuzasadnione łamanie przepisów może mieć poważne konsekwencje. Do tego stopnia, że KE może nakazać KRRiT zwrot wszystkich środków pozyskanych z abonamentu. Dodam, że prawo unijne jest prawem nadrzędnym nad prawem polskim. Jeżeli rząd polski nie dostosuje się do nakazów, będzie można domagać się również odszkodowania za szantaż! 1.Finansowanie spółek z powszechnych danin jest niedozwoloną pomocą publiczną, niezgodną z prawem polskim i
unijnym. 2. Poczta Polska nie ma prawa ścigać za nie zapłacony abonament, bo też jest spółką handlową. Równie dobrze można by powierzyć te obowiązki sieci Biedronka. 3. Poczta Polska nie ma prawa do wystawiania tytułów egzekucyjnych (odkąd przestała być "urzędem pocztowym" stając się Pocztą Polską Spółka Akcyjna). Aby ściągnąć "dług" za abonament, musi tak jak każdy podmiot gospodarczy wystąpić do sądu. Wykazać, że dług jest wymagalny, a następnie z wyrokiem do komornika. Będziemy zatem
zakładać pozwy wobec np NC+ i TVP w sądach

Pokaż Uwagi moderatora

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC [letni]