Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 16 sie 2018, 22:17

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ] 
Autor Wiadomość

Dzień Dobry

To jest Piąty Rozbiór Polski

Poniższe cytaty pochodzą z książki dr Stanisława Szczepaniaka pt. „UPIORY ŚWIROLANDU Kłamstwo powtórzone 1000 razy staje sie dogmatem”

(str 25)
„Jak co roku podczas zimy, gdy pada śnieg, wyjeżdżam do ciepłych krajów. Tym razem pojechałem do kraju arabskiego. Zdziwienie moje nie miało granic, gdy wjeżdżając do Arabii, ubrany w strój arabski i specjalny czepek na głowie, zostałem rozpoznany jako Polak.
Krzyknęli do mnie: Szalom mulanda! - pokazując ruchami paluszków pod brodą, co oznacza: jak się masz Żydku z Polski!.
Tam jest mój znajomy, Mohamed Ibn Karnab, którego pojechałem odwiedzić. Okazuje się, że oni wiedzą więcej, co się dzieje w Polsce niż my.
Mahomet powiedział mi: „Do was w ciągu 2 lat przyjechało ponad 80 tysięcy Żydów, pod przybranymi nazwiskami i ciągle jest u was to samo. Będą się upominali o swoje domy”. „Skąd ty to wiesz Mahomet?” - zapytałem.
Życie w rejonie Morza Martwego już im obrzydło. W związku z tym, uciekną z tego miejsca. Wiele razy przyjeżdżają do Polski po cichu, tak, żeby nikt nie wiedział. Na waszym cmentarzu Żydowskim w Warszawie, nie ma takiego dnia, żeby nie było Żydów, którzy się modlą. Zobacz ile Żydów przyjeżdża na Kierkut w okolicach Cmentarza Bródnowskiego.
Czy ty tam byłeś kiedykolwiek? Nie.
To skąd wiesz, że istnieje jakikolwiek Cmentarz Bródnowski i jakiś Kierkut koło cmentarza?
Ja ci nie będę mówił, skąd wiem, ale powiem ci, że wielu Żydów przyjeżdża do was. My patrzymy krytycznie na to, że wasze społeczeństwo ich toleruje. Przyczyną wszystkiego jest król Kazimierz.
Skąd ty to wszystko wiesz, skąd masz taką olbrzymią wiedzę na temat Polski. Szokujesz mnie Mahomet do tego stopnia, ze nie wiem, co powiedzieć.
Co ty możesz powiedzieć, skoro we własnym kraju siedzisz i nie wiesz, co tam się dzieje. Zobacz ilu Żydów jest w rządzie. Mam ci ich wymienić? To by zabrało trochę czasu, wiele czasu. Ponad 120 Żydów tańczy dookoła waszego Sejmu i robi z was durniów. Spotykają się zazwyczaj w Teatrze Żydowskim. Czy oni przychodzą na spektakle teatralne? Pomyśl, a na jakiej zasadzie figuruje wszędzie Gwiazda Dawida?
Nie rozumiem cię. Może byś mi powiedział bardziej szczegółowo coś na ten temat.
W Stanach Zjednoczonych istnieje organizacja żydowska. Spotykają się na specjalnych, tajnych masońskich naradach. W waszym kraju i w krajach ościennych podejmują decyzje, kto gdzie i co ma robić. To jest tajna organizacja, której nikt do tej pory nie rozpoznał, a ona decyduje o chwytach masońskich w poszczególnych krajach.
A co ma wspólnego z tym Gwiazda Dawida – mówię?
To jest wytyczna dla Żydów w tym kraju. 6 najważniejszych ośrodków w państwie powinno być obsadzonych przez Żydów. Jeżeli jest możliwe to: prezydent, Minister Skarbu, wszystkie najważniejsze organy państwowe, sądownictwo, podlegają nadzorowi żydowskiemu. Teraz to ty pojedziesz do Polski, a ja tu zastaje w Arabii. Tu oglądasz piękne rybki w jeziorze Dahab, a w kraju czekają na ciebie rekiny, barakudy, które rozszarpują na kawałki. Wiesz, że jesteś, ale nie istniejesz. Oni za ciebie podejmują decyzje, ile masz zjeść, ile masz wydać pieniędzy. Oni decydują o twoim istnieniu.
Rany boskie , co ty wygadujesz Mahomet!
Ty myślisz, że u nas jest inaczej? Zobacz jak religia odcisnęła piętno w umysłach naszych ludzi. Codziennie rano jak się budzisz, to jest 5 czy 6 zwariowanych idiotów, którzy drą się na szczytach; Allah akbar Bismillach Hamdu Lach! Śpiewają swoje pieśni i spać nie można. Cały dzień tak. Oni nic nie robią. Nie sieją, nie orzą, tylko handlują słowem Bożym. To nie jest Słowo Boże, to jest ich wymysł. Oni ogłupiają cały naród. Czy u ciebie jest inaczej?
Nie jestem katolikiem więc się nie orientuję.
Orientujesz się świetnie, tylko nie chcesz poruszać tego tematu. U mnie w kraju jest grupa ludzi zajmująca się konkordatem.
Co to jest konkordat?
Umowa między państwem a grupą księży. Więc widzisz, między państwem rządzonym przez Żydów a grupą księży. Czy Ty wiesz, ilu biskupów w Polsce jest pochodzenia żydowskiego? 63 osoby z episkopatu w Polsce to Żydzi.
O rany Boskie!
Dlaczego ty mówisz „o rany Boskie”? Czy ty jesteś zdrowy na umyśle? Czy wiesz że religia chrześcijańska i mahometańska pochodzą z tego samego pnia judaizmu?. Jesteśmy odszczepieni przez Mahometa jako sekta od judaizmu.
Sekta?
Tak, wyobraź sobie, że w Iraku niejaki Isu Ibm Marian stworzył sektę chrześcijańską, a potem Mahomet uczynił to samo parę lat później. Czy zdajesz sobie sprawę, że jest to jedna i ta sama religia, tylko inaczej nazwana. Czy nie święcą cię przymusowo wodą, robiąc z ciebie wariata już na początku twojego życia?
Skąd ty to wiesz? Mówisz jakbyś siedział w Polsce całe życie!
Wiele rzeczy wiem, o których wam się nie śniło! Wasz kraj będzie przechodził upadek. Będziecie pomiotem gospodarczym. O, to ja już wiem. Popatrz ilu Żydów jest w Niemczech, w Holandii, w Belgii, ilu w Instytucjach Unii Europejskiej!
O rany Boskie, co ty mówisz!
Znowu powtarzasz „rany boskie”, tym samym wspominając Żyda, który przeżył ukrzyżowanie. Nie ukrywaj, że nie wiesz, iż twój Żyd umarł w Kaszmirze.
To taki odruch z tym, o rany Boskie!
Jutro wybieramy się na wycieczkę do Beduinów. (...)
Tylko nie poruszaj tematów religijnych, bo oni są tak samo tępi, jak twoi rodacy. Mają wyprane mózgi. Staraj sie skonsumować to co dostaniesz, ale nie zaczynaj poruszać tematów religijnych. Czy ty nie wiesz, ze wiek XVI-ty, to wiek emigracji Żydów do Polski? Przez 4 wieki Żydzi zrobili z Polski Ziemię Obiecaną. Zagospodarowali wasze umysły i kieszenie. Zrobili z was „osiłków” do tego stopnia, że nie wiedzieliście czy to są wasze ulice, kamienice. To jest stare powiedzenie Żydów „wasze ulice, nasze kamienice”. (...)
Wędrując po plaży zastanawiałem się, skąd on ma takie informacje. Przecież w Warszawie nie wiemy tylu rzeczy, o których on mi opowiadał. Więc musi mieć jakieś źródła informacji. W Polsce muszą być jacyś mahometanie. To oni zbierają informacje i je przekazują. Zastanawiałem się jak nisko upadła nasza kultura, że my nic nie wiemy o tym, co się dzieje w naszym własnym kraju. (...)
Wstydziłem się zapytać Mahameta o dalsze informacje, co dzieje się w Polsce. Nie zaczynałem tematu, dopóki nie nadarzyła się kolejna okazja. (...)
Powiedz mi co czeka te kraje ościenne,jak Polska?
To ty nie wiesz? - zapytał zdziwiony. Będziecie pomiotem gospodarczym – odpowiedział. To jest szajka Żydów międzynarodowych. Oni będą wami pomiatali. Nie będą rozwijali u was żadnego przemysłu, bo stanowiłoby to dla nich poważną konkurencję. Do tego stopnia, że mogą wykupywać całe fabryki i je zamykać, tak by swoje produkty przysyłać do Polski. W ten sposób następuje degradacja polskiej gospodarki. Sam widzisz. Polacy nie mają pracy, słabo zarabiają, a to powoduje stagnację gospodarczą. Stopa bezrobocia ciągle wzrasta, a tam gdzie jest wzrost bezrobocia, istnieje zagrożenie kryminalne. Ludzie imają się wszystkich możliwych sposobów, żeby zdobyć pieniądze. Telewizja informuje o jednej milionowej części, tego co dzieje się w Polsce. Opowiadają o historii, o tradycji, o zabytkach. Nie mówią oczywistej prawdy, że w waszym kraju znajdują się organy sądownicze najbardziej skorumpowane na całym świecie. Normalna sprawa sądowa toczy się niejednokrotnie 12- 14 lat. Czasami zdarza sie, że ludzie, którzy założyli sprawę, umierają, a sprawa nadal pozostaje nie załatwiona.
Mówię ci Mahomet, ty masz dar, o którym nawet nie wiesz. Ty na odległość potrafisz rozpoznać nie tylko, co się dzieje w Polsce, ale także w każdym Polaku. Czy wiesz ile pieniędzy wyszło z Polski? Grube miliardy lokowane w różnych częściach świata, krajach ościennych i krajach daleko położonych. Izraelskie służby wywiadowcze dobrze wiedzą, gdzie Polacy rozprzestrzenili pieniądze. Mają świetnie zorganizowaną informację odnośnie przelewu tych pieniędzy. A wy patrzycie w telewizję i nic nie rozumiecie. Rabują was i oddziaływają na wasze umysły.
A u was to tak się nie dzieje?
U nas jest jeszcze gorzej! Zapytaj Muzułmanina, czy należy do grupy Szeitów czy Sunnitów.
Gdy byliśmy na posiedzeniu u Beduinów jeden z nich mówił bardzo dobrze po angielsku więc go zapytałem: „ Czy twoje plemię należy do grupy Szeitów czy do Sunnitów?”.
On zrobił wielkie oczy i powiedział: „...nie wiem o czy pan mówi!” Kręcił głową i nie wiedział co odpowiedzieć.
A czy wiesz kto to była Fatima?
Żona Mahometa.
A kto to Mahomet?
Nasz prorok.
Więc jak nazywa się plemię, które wywodzi się od Mahometa.
Cisza Parę sekund gapił się na mnie i nie umiał odpowiedzieć na podstawowe pytania. U nich mahometanizm tak wycisnął piętno na mózgach, jak u nas katolicyzm. Mahomet spojrzał na mnie porozumiewawczo i przyglądał się dalej. (...)
Widzisz, u nas jest tak samo jak i u was. Religia stanowi nieodłączny ton społeczeństwa, które nie myśli. Przez tyle wieków wpajano im bzdury, które nie mają racji bytu. U was jest inaczej?
Tak samo. Wasz Kościół robi to samo i stwarza takie same historie. (...)
Wszyscy patrzą na to wszystko przez XXI wieków, a mózgi ich są w XVI wieku.
Ty jesteś proroczy człowiek. Jeżeli wiesz tak wiele, to powiedz proszę co powinniśmy zrobić, żeby pozbyć się tego niechcianego, cuchnącego towaru.
Tak łatwo się go nie pozbędziesz. Patrz, co się dzieje. Konkordat zabiera wam kupę pieniędzy do Watykanu. Zobacz, ilu u was jest księży w kraju i porównaj to z krajami ościennymi. Powiedz, co należałoby zrobić.
Popatrzył na mnie skośnym okiem i powiedział: wy się tego tak szybko nie pozbędziecie! Czego?
Po pierwsze: zażydzenia kraju – jest tak duże, że musicie mieć mocnego przywódcę. Hitlera?
Hitler też był Żydem. Pozbycie się Żydów to bardzo trudne zadanie. W pierwszej kolejności powinniście zająć się klerem. Kler łatwiej opanować. Gdyby który z waszych przywódców dostał się do władzy powinien zawiesić Konstytucję, rządzić dekretami, odłączyć się od Unii Gospodarczej – to wam nic nie daje! Najpierw wpłacacie wiele pieniędzy, a potem oni decydują, co z nimi zrobić. To jest paranoja! Oni kontrolują, ile macie produkować, a w ten sposób nie zlikwidujecie bezrobocia.
Polacy powinni handlować ze wszystkimi, gdzie się da i jak się da, tak jak to robi nasza Arabia, pozwolić na otwarcie nowych zakładów pracy. Między produktem wyprodukowany do sprzedaży a produktem gotowym dla klienta, jest duża grupa ludzi żerujących na tym. Należy zlikwidować to! U was to tak jest z węglem. Ile u was kosztuje węgiel? Według mojego rozeznania wydobycie kosztuje 90zł za tonę, a w sprzedaży 450-500zł. Gdzie te pozostałe złotówki? Za tym stoją pośrednicy - należałoby ich zlikwidować; wszystkich cwaniaków – dyrektorów, którzy zarabiają więcej niż przeciętny obywatel. W drugiej kolejności należałoby się zając klerem. Jak my obliczamy to 1/5 budżetu idzie do Watykanu. Kler jest waszą zarazą.
A co byś zrobił?
Bardzo prosto bym to zrobił. Jeżeli jest przedstawicielem Watykanu, to powinien mieć paszport watykańskie. Należy zamknąć wszystkie ich imprezy rozrywkowe w państwie. Niech Watykan taką armię wyżywi. Ale wówczas społeczeństwo się obrazi. Należy zrobić tak jak kraje zachodnie. Tamtejsi księża są na pensyjce. Muszą objechać parę świątyń i dać lekcję religii. Wszystkie ewentualne opłaty załatwia gmina.
Tak, jak byś po mnie powtarzał!
Tak, jak byśmy byli jednego pochodzenia, nasze umysły są jednakie! Jest tylko jedna rzecz inna: my myślimy i realizujemy, a wy tylko myślicie i gadacie, a nic nie robicie.
W tym momencie masz rację. Trudno zrozumieć ludzi, którzy myślą jak w XVI w. Ci ludzie chodzą do Kościoła i słuchają tego wszystkiego, co ksiądz mówi z ambony. I pieniążki lecę do Kościoła. Kler za te pieniądze robi interesy w Polsce. Własny aparat propagandowy mają rozbudowany do tego stopnia, ze mają własną telewizję, własne radio oraz ośrodki szkoleniowe. Należy jak najszybciej odsunąć tych ludzi od żerowania na „polskim ciele”. Polacy są biedni, nie maja pieniędzy na leki, a mimo wszystko zanoszą ostatnie pieniądze do księdza, który pławi sie w dobrobycie i w zachciankach seksualnych.
Następnego dnia miałem pojechać do Dahab. Mahomet dał mi duże pudło w prezencie. Pytam: co to jest?
Otworzysz – zobaczysz.
Patrzę, w środku jest długi miecz. Ładnie rzeźbiony, owinięty w piękny dywanik.
Teraz masz oręż! - powiedział. Idź do swego kraju i wytnij te wszystkie wściekłe łby i złodziejskie świnie, które rządzą twoim krajem. Zarówno żydowskie jak i kościelne. Oczyść twój kraj z ludzi, którzy tworzą was pomiotem gospodarczym.
Łzy zakręciły mi się w oczach. Może to jest dobra myśl – pomyślałem. Może powinienem tak zrobić
Pojechałem łodzią do Dahab. Sprawdzono mi dokumenty – to już strona egipska. Był akurat autobus na Synaj, do katedry Św. Katarzyny. Pojechałem tam, zrobiłem wiele zdjęć. Widziałem ludzi, którzy żerują na głupocie katolików – mahometan stojących przy wejściu do świątyni, handlujących biuletynami i folderami na jej temat, mimo że są wyznawcami zupełnie innej wiary. W tym samym czasie Muazin wzywa kobiety i mężczyzn do zanoszenia modłów do Allacha. Jedno obok drugiego. Nie mieści mi się to w głowie.
Akurat szła wycieczka z Polski. Posłuchałem, co przewodniczka wycieczki mówiła na temat krzaka ognistego, który tam się znajdował.
Wtrąciłem więc: „Proszę pani, takich krzaków, jak tutaj, jest w Kenii parę miliardów. One wydzielają olejki eteryczne i sprawiają wrażenie, ze cała sawanna płonie wieczorami. To samo dzieje się z bożą manną. Tu są glony, które wytwarzają mannę, a tam manowce, które produkują ziarno, które może służyć jako manna.” (...)
Ten rodzaj krzewów znajduje się nie tylko tu, ale także w wielu dziesiątkach innych krajów, szczególnie w okolicach równika. Państwo mogą przywieźć kawałek takiego krzaczka i posadzić sobie w domu. Wszyscy rozumieją zapewne, ze większość tych zagadnień jest związana z wiarą i poziomem intelektualnym tych ludzi. Ludzie na odpowiednim poziomie intelektualnym wiedzą, że są to bajki historyczne, ...”

str 33 „Nasze państwo jest zwariowane. Mówię panu – piszę książkę „Upiory Świrolandu”, więc niech mi pan podpowie, może coś wpiszę do książki.
Niech pan sobie wyobrazi, że Bogu jest potrzebne 162000 hektarów na potrzeby Kościoła. Niemożliwe. A czy panu przyszło do głowy, że nasz budżet wydaje 560 milionów złotych na religię? Ponad miliard kosztuje dofinansowanie wszystkich obiektów sakralnych w Polsce.
Skąd pan to wie?
Posiadam te wiadomości z zagranicy. W innych krajach wiedzą więcej, co dzieje się w Polsce. Czy pan wie, że księża uzyskują ponad 7 miliardów złotych z działalności handlowej i nie płacą od tego żadnego podatku.
Ależ to niemożliwe, mówię.
Możliwe – wówczas pokazuje mi karteczkę z jakiegoś pisma z Anglii, czy ze Stanów Zjednoczonych.
Jak to jest możliwe, że my w Polsce tak mało wiemy, a na zachodzie wszystko wiedzą. Jak to jest, w Wolnej Europie. Wolna Europa wiedziała, co dzieje się w Polsce, a myśmy nic nie wiedzieli. Nie chciało mi się w to wierzyć, ale gdy zobaczyłem ten artykuł po angielsku, pomyślałem: gdzie ja żyję? To nie jest Polska, to jest kraj wielkiego świra. (...)

Czy pani wie ile rząd wydaje na Kościół? Pieniądze, które zarabia Kościół w ciągu roku stanowią 1/5 budżetu państwa. Są to pieniądze bez podatku. Większość z nich pochodzi z kieszeni starszych babinek. (...)

Chodzicie do księdza, całujecie go po rękach, dajecie mu pieniądze i traktujecie go jak Boga. Tak rodzice robili, więc i ja tak robię. A Pani nie przyszło do głowy, żeby tego nie robić? Czy chce Pani nadal znosić te szczury w Polsce?
Jakie szczury?
Wszędzie tam gdzie jest kupa szczurów i w rządzie i pośród kleru są puste spichlerze. Czy Pani dali ostatnio podwyżkę?
Tak dostałam 4 zł.
A czy wie Pani, że oni wzięli 7 miliardów złotych? Gdyby te pieniądze przeznaczyć dla emerytów i rencistów nie byłaby Pani zadowolona?
No tak, ale to kler.
Więc czy im wszystko wolno?
Zapadła cisza. Kobieta zaczęła sie zastanawiać
Może i pan ma rację, ale wyraża pan to tak drastycznie.
A czy oni zachowują się nie drastycznie? - zapytał.
Ale u nas jest tak tradycja. Tradycja dziesięciny?
Jakiej dziesięciny?
Czy Pani nie wie, że w poprzednich wiekach płaciło się na rzecz Kościoła dziesięcinę? Chłop był głodny, nie miał za co wyżywić rodziny, ale musiał co dziesiąty snopek oddać księdzu.
Tak? (...)

Inna z pacjentek mówi: „Będziemy mieli Panią prezydentową. Ona tyle fundacji założyła”. A skąd ona miała pieniądze na założenie tych fundacji? Czy pani się coś nie pomyliło?
Nie, dlaczego, przecież ona rozdaje różne rzeczy potrzebującym.
Czy ona rozdaje z własnej kieszeni? Ona pełni tylko rolę przekaźnika. Ona z własnej kieszeni złamanego grosza nie dała, a zbiera pochwały i ja wynoszą na szczyty. Biedni ludzie przekazują pieniądze na domy sierot i domy starców. Czy pani wie, że 60% tych pieniędzy idzie do kieszeni wszystkich fundacji, a tylko 40% idzie na rzecz dzieci. Widzę, że pani nie wie, jakie były afery z fundacjami i co tak naprawdę się dzieje. Każdy kto zbiera na fundację, czerpie z tego zyski. Połowa zebranych środków idzie do jego kieszeni, a połowa dla fundacji. To jest świetny interes. Nikt tego nie kontroluje. A powinno sie kontrolować? Owszem, powinno. (...)

Jeden z pacjentów powiedział: „Słyszałem w telewizji, że na posiedzeniach księży
i prałatów poważnie zastanawiają sie jak wpływać na ludzkie umysły i jakie techniki stosować aby ogłupić wszystkich ludzi do tego stopnia, żeby im służyli”. Wówczas wywiązała się dyskusja na temat technik wpływania na psychikę ludzka osób prymitywnych, biednych, którzy nie chcą, bądź też nie umieją czytać. Zastanawiano się, jak manipulować tymi ludźmi. Te techniki nie zdają już egzaminu. Ludzie zaczynają odchodzić od Kościoła. Zaczynają zastanawiać się, czy jest sens dawania czegoś na rzecz Kościoła, który w ich oczach jest drapieżny i chciwy. Poszukują nowych technik wpływania na psychikę ...(...)

Jedna z pań zapytała: „Jakby rozwiązałby pan tę kwestię?”.
Gdybym dostał się na szczyt władzy, błyskawicznie bym rozwiązał ten problem. Ci ludzie podlegają Watykanowi, a więc nic prostszego jak nakazać im zrzeczenia się obywatelstwa polskiego i staliby się obywatelami Watykanu. Każdy z nich powinien mieć paszport watykański. Każdym najmniejszym wykroczeniem z ich strony powinien zajmować się Watykan. (...)

Dlaczego my wszyscy mamy płacić na Kościoły?
Jest trudno to zmienić, bo oni są wszędzie. W sądownictwie, w Sejmie i w Senacie. Upadają wszystkie kliniki i szpitale, a czy kler jest tam potrzebny? Czy kapelani są niezbędni w armii? To są dodatkowe wydatki, to wszystko kosztuje. Czy modląc się do Boga Jahwe coś zyskujemy? Codziennie wielu niewinnych i bezdomnych ludzi ginie, a on nawet nie kiwnie palcem. (...)

A za tą własną głupotę musicie ciężko płacić!
Owszem, płacimy, ale to jest pewien element tradycji polskiej.
Niech pani się uwolni od tradycji, a będzie pani normalnym człowiekiem. Korzystacie z internetu, macie samochody prowadzicie interesy a wasze mózgi sa w XVI wieku. Kler oddziałuje na wasze mózgi i wyciska ostatnie soki. Jestem wrogiem Kościoła ze względu na to, że on ogłupia ludzi!
Ludzie kiwają głowami i mówią: „... to nasz kraj, to kraj naszych dziadów i naszych rodziców. Do czego to doszło. Patrzymy na to wszystko i nic nie robimy”.
Przyglądam się tym ludziom, którzy się biją w piersi i wiem, że nikt inny nie spowodował tego wszystkiego, tylko oni sami. Ich głupota, ich niechęć do interwencji, ich brak zaufania do innych. To doprowadziło do upadku naszego kraju. To jest piąty rozbiór Polski. Wykupują nasze ziemie, robią, co chcą z naszym krajem. Holendrom i Niemcom wszystko się opłaca, a Polakom na niczym nie zależy. To tylko nasza wina! Nikogo więcej.”

Dodam jeszcze od siebie: moim zdaniem ci, których w powyższym tekście nazywa się Żydami wcale nimi nie są – są oni po prostu przebierańcami opętanymi na przestrzeni dziejów przez zło (są ucieleśnieniem zła) – i tak należy ich traktować.
Ich rodakami nie są ani Żydzi, ani Polacy, ani Niemcy czy Brytyjczycy... – oni po prostu nie mają ani rodaków ani swojej Ojczyzny. W razie takiej potrzeby są zdolni sprzedać ojca i matkę i nie ma dla nich żadnych świętości – co udowadnia wielokrotnie historia
.

Jeszcze dodam: mówi się powszechnie iż taki Pan/Pani był/była agentem SB – prawidłowo należy powiedzieć jasno i wyraźnie SB to właśnie oni, i tak samo obecnie nazwa jest inna lecz fakt pozostaje faktem oni nie są agentami ONI to ta 'agencja'.

[dodatkowe wyjaśnienie; oni - to wszyscy pracownicy zarówno jawni jak i tajni]
Zbyszek (a pozytywne zakończenie jest poniżej)

Ostatnio zmieniony 03 mar 2011, 13:23 przez ZBW, łącznie zmieniany 1 raz

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 03 mar 2011, 11:39 
VIP Member
Awatar

Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Awatar użytkownika

ZBW
zanim zaczniesz wklejac tego typy teksty bez doglebnego zbadania SAMEMU ww problemu dobrze sie zastanow co robisz
tak jak zostalo przez ciebie napisane: klamstwo 1000x powtorzone bedzie uchodzic za prawde

pamietam jak zupelnie niedawno wtracales swoje glupawe 3 grosze do watkow dot syjonistow ze trzeba wszystkich szanowac

a teraz jakas odmiana? co chcesz przez to osiagnac?
dalej szerzysz dezinformacje

dr Szczepanik jak widze po jego wypocinach nie ma najmnieszego rozeznania w tym co sie tak naprawde dzieje

zreszta twoj watek o tym kto tak naprawde sprawuje wladze na swiecie dobitnie swiadczy o twoim TOTALNYM braku rzeczywistego poznania problemu

stad moja prosba - zacznij mniej cytowac innych a napisz cos samemu czlowieku bo odbieram twoja radosna tworczosc jako krecia robote

pozdrawiam

Oto Ja was posyłam jak owce między wilki. Bądźcie więc roztropni jak węże, a nieskazitelni jak gołębie!(Mt10:16)
A gdy widział (Jan Chrzciciel), że przychodzi do chrztu wielu spośród faryzeuszów i saduceuszów, mówił im: Plemię żmijowe, kto wam pokazał, jak uciec przed nadchodzącym gniewem? (Mt3:7)
Więc się ich nie bójcie! Nie ma bowiem nic zakrytego, co by nie miało być wyjawione, ani nic tajemnego, o czym by się nie miano dowiedzieć. (Mt10:26)

aquabart pisze:
ZBW
zanim zaczniesz wklejac tego typy teksty bez doglebnego zbadania SAMEMU ww problemu dobrze sie zastanow co robisz tak jak zostalo przez ciebie napisane: klamstwo 1000x powtorzone bedzie uchodzic za prawde

Generalnie rzecz biorąc to Twój komentarz jako pierwszy można by odebrać jako próbę dyskredytacji ogólnego pojęcia syjonizmu. Z drugiej jednak strony fragment książki rzeczywiście pokazuje jakie "to" jest. Wszelkie tego typu stwierdzenia, którymi tylko da się ukazać skalę tego zjawiska będą zawsze z góry będą krytykowane. System broni się sam. Proponuję nie atakować autora za zmianę poglądów tylko syntetyzować treść na własną rękę.

Z mojego punktu widzenia rzeczywistość zobrazowana przez autora jest jak najbardziej wiarygodna i trafna, co więcej jest to tylko czubek góry lodowej. Ale póki co to trzeba nam więcej podobnych tekstów, by synteza faktów łączyła prawdziwą rzeczywistość w konkretną i zrozumiałą (zamiast wiarygodną) całość. Pamiętajmy że to forum czytują również młodzi, których światopogląd rozwija się w świecie skondensowanego przekazu, a mam tu na myśli prawdziwe multum informacji które potrafi również zdezorientować - a o to IM właśnie chodzi.

Ja z kolei odniosę się do ogólnej tendencji, której dość częste występowanie zauważam również na tym forum, trochę mnie to zastanawia.

Chodzi mi o 'patriotyzm'.

Boicie się Żydów, Rosjan, Niemców, wieszczycie rychły piąty rozbiór.

Czy Wy uważacie, że nasz kraj jest zbawieniem ludzkości? Czy Polska, Orzeł Biały ma jakąś kosmiczną misję do spełnienia? Czy krzyczenie "Biada! Rozkradają nasz kraj!" ma być bolączką całej ludzkości?

Czy to my zaprowadzimy pokój na świecie po ponownym wyrzuceniu z kraju wszystkich Żydów, Cygan, Rosjan, Niemców?
Czy to my nakarmimy świat cały, zniesiemy władzę pieniądza po odsunięciu Peło ode władzy?

O co chodzi? o TO?-

phpBB [video]

phpBB [video]

Tak pytam, bo mój patriotyzm jest silny, ale zdecydowanie na Gombrowiczowski sposób. Polecam jego Dzienniki bo są aktualne tak samo dzisiaj, jak i w latach pięćdziesiątych, i wiele z myśli Gombrowicza zadedykowałbym wielu Forumowiczom.

SĄ INNE DROGI.

Pozdrawiam :bużki:

Obrazek

Globalblaster:

Cytuj:
Ale póki co to trzeba nam więcej podobnych tekstów, by synteza faktów łączyła prawdziwą rzeczywistość w konkretną i zrozumiałą (zamiast wiarygodną) całość.

Wiele podobnych tekstów pojawiło się swego czasu na forum,jednak nigdy nie wywoływały większego zainteresowania...do niedawna :hmmm:

Edit:
Cytuj:
Dodam jeszcze od siebie: moim zdaniem ci, których w powyższym tekście nazywa się Żydami wcale nimi nie są – są oni po prostu przebierańcami opętanymi na przestrzeni dziejów przez zło (są ucieleśnieniem zła) – i tak należy ich traktować.

Niesamowity tekst,dobre!!! :lol: :lol: :lol: :spoko:

Ostatnio zmieniony 03 mar 2011, 15:01 przez sfath, łącznie zmieniany 1 raz

Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Polecam dokument :

phpBB [video]

Sam jestem przeciwnikiem antysemityzmu, ale jestem też przeciwnikiem syjonistycznej sekty.

http://moje-riese.blogspot.com/
http://zakazanawiedza.wordpress.com
http://www.youtube.com/watch?v=b3vgkSK8SwY&feature=plcp
"Jeden człowiek nie zmieni świata, ale jeden człowiek może przekazać informację...
która zmieni świat."
D. Icke

Awatar użytkownika

globalblaster
Cytuj:
Generalnie rzecz biorąc to Twój komentarz jako pierwszy można by odebrać jako próbę dyskredytacji ogólnego pojęcia syjonizmu. Z drugiej jednak strony fragment książki rzeczywiście pokazuje jakie "to" jest.

prosilbym Cie zebys sie jednak zapoznal wpierw z moimi wczesniejszymi postami dt tego tematu zanim napiszesz taki komentarz
zreszta nie tylko z mioim ale tez uzytkownikow: sfath, fufek i ostatnio enki

pozdrawiam

Oto Ja was posyłam jak owce między wilki. Bądźcie więc roztropni jak węże, a nieskazitelni jak gołębie!(Mt10:16)
A gdy widział (Jan Chrzciciel), że przychodzi do chrztu wielu spośród faryzeuszów i saduceuszów, mówił im: Plemię żmijowe, kto wam pokazał, jak uciec przed nadchodzącym gniewem? (Mt3:7)
Więc się ich nie bójcie! Nie ma bowiem nic zakrytego, co by nie miało być wyjawione, ani nic tajemnego, o czym by się nie miano dowiedzieć. (Mt10:26)

aquabart pisze:
globalblaster
Cytuj:
Generalnie rzecz biorąc to Twój komentarz jako pierwszy można by odebrać jako próbę dyskredytacji ogólnego pojęcia syjonizmu. Z drugiej jednak strony fragment książki rzeczywiście pokazuje jakie "to" jest.

Nie gryzę, nie oskarżam, przypuszczam...

Grand Master Architect * 12th Degree
Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

Prawda jest taka, że rozbiór Polski trwa Smutny

Jak dla mnie ciągle brak prawdziwego przywódcy, który byłby autorytetem dla Polaków.

Polska – najlepszy przyjaciel Izraela w Unii Europejskiej

Obrazek

W Jerozolimie rozpoczęły się wspólne obrady rządów Benjamina Netanjahu i Donalda Tuska. Aż 55 osób liczy oficjalna rządowa delegacja, na czele której Donald Tusk przybył do Izraela.

W jej skład wchodzą m.in. ministrowie obrony Bogdan Klich, edukacji Katarzyna Hall oraz spraw zagranicznych Radosław Sikorski. Premierowi towarzyszy również jego doradca – a zarazem honorowy obywatel Izraela – Władysław Bartoszewski.

– Wspólne obrady rządów Polski i Izraela to dowód, że łączy nas szczególny sojusz. I nie chodzi tu tylko o historyczne sentymenty, ale także o twarde interesy – powiedział „Rz” Władysław Bartoszewski. – Polska w lipcu obejmuje przewodnictwo w UE i Izraelczycy łączą z tym spore nadzieje – dodał.

Już w 2004 roku, gdy Polska przystąpiła do Unii, mówiono, że stanie się w tej instytucji przeciwwagą dla propalestyńskich państw, takich jak Francja czy Wielka Brytania. Obecnie, w wyniku rewolucji w świecie arabskim, osłabienia roli USA w regionie oraz impasu w rozmowach z Palestyńczykami, międzynarodowa pozycja Izraela uległa znacznemu osłabieniu. Polskie przewodnictwo w Unii może ją wzmocnić.

– Polska to ewenement. Wszystkie liczące się siły polityczne w naszym kraju są życzliwe Izraelowi. Zarówno PO, jak i prawicowe PiS. Przecież świętej pamięci Lech Kaczyński był wielkim przyjacielem państwa żydowskiego – mówi Bartoszewski. – Proszę wskazać inny kraj w Europie, w którym w ostatnim 20-leciu trzech szefów dyplomacji, Meller, Rotfeld i Geremek, było żydowskiego pochodzenia, jeden ma honorowe obywatelstwo Izraela, a obecny ma żonę Żydówkę.

Rozmowy w Jerozolimie dotyczą współpracy w dziedzinie kultury, edukacji (wycieczki izraelskiej młodzieży do Polski), gospodarki oraz wojskowości. Ministrowie obrony podpiszą deklarację dotyczącą współdziałania między obydwiema armiami. Chodzi m.in. o wspólne ćwiczenia pilotów F-16.

– Obie nasze armie mają amerykański sprzęt, ale my używamy go na co dzień w warunkach bojowych. Dlatego taka współpraca może być dla Polaków niezwykle cenna – powiedział „Rz” Jossi Melman, znany izraelski publicysta.

Podkreśla on, że polsko-izraelskie zbliżenie to w dużej mierze zasługa pochodzących z Polski Izraelczyków (Melman sam urodził się w Warszawie), którzy z nostalgią myślą o „starej ojczyźnie”. – Do tanga trzeba jednak dwojga. Widzimy, że Polska również jest do nas nastawiona bardzo pozytywnie. W efekcie stereotyp Polaków jako notorycznych antysemitów zanika. Zarówno w Izraelu, jak i w diasporze – dodał Melman.

Nie wszystkim w Warszawie znakomite relacje na linii Izrael – Polska odpowiadają. Dziś przed siedzibą rządu odbędzie się demonstracja Kampanii Solidarności z Palestyną. – To, że te obrady nie odbędą się w Tel Awiwie, tylko w okupowanej Jerozolimie, to skandal. Polska sankcjonuje zbrodniczą politykę Izraela wobec Palestyńczyków – powiedziała „Rz” Ewa Jasiewicz, działaczka Kampanii.

Jej zdaniem Polska powinna jak najszybciej zerwać stosunki dyplomatyczne z Izraelem i wszystkie kontrakty zawarte z izraelskimi firmami.

http://palestyna.wordpress.com/2011/02/24/polska-%E2%80%93-najlepszy-przyjaciel-izraela-w-unii-europejskiej/#more-7465

Dzień Dobry (ponownie)

W poprzednim wpisie KTOŚ chce tworzyć rzeczywistość (warto mieć tego wiedzę - ale czy to zaakceptujesz to jest tylko TWOJA decyzja.

Dla kontrastu
znalazłem poniższy wpis dzisiaj w internecie i kto potrafi myśleć niech pomyśli

"Przodkowie –transliteracja z rosyjskiego „predli”, czyli PRZED, nie do przodu. Chociaż koncepcja ciekawa.

fonetycznie jest to samo i to się liczy ...dlatego iż dźwięk powoduje kreacje tego co on oznacza albo zbliżenie fonetyczne oznacza. W książkach Anastazji wiele jest przeznaczonego miejsca na ten temat. w tym jest cala istota języka ze on oznacza te same rzeczy o pozornie różnych znaczeniach poprzez swoja fonetykę lub pisownie. Gdzie i kiedy i jak język występuje ma trzecie wręcz znaczenie...bo językiem SAMYM tworzymy nasz rzeczywistość...
To jest temat niezaważony jeszcze i ni doceniany....
np
morze
może
można
można (bogata)
można (mość)
z+może (zmęczenie)
zmorze (zmora)
itd

Jeśli chodzi o slav to jest to moim zdaniem słowo które zostało stworzone później z celem OBRAZAWANIA mieszkańców naszych ziem. etymologia słów uczonych w szkołach jest czymś dziwnym i się nie zgadza...to jest tez powodem pomieszania w psychice ludzkiej...

Akurat tłumaczę film o tej tematyce, może niedokładnie ten wątek ale też ciekawe, oto fragmenty:

„Świadomość słowiańskiej językowej i etnicznej jedności znalazło odbicie w dawnym samookreśleniu SŁOWIANIE
Etymologicznie oznaczało to "Jasno Mówiących"[...]Słowo "JĘZYK" użyto tu w znaczeniu "mowa", ale to słowo posiada o wiele starsze znaczenie.

JĘZYK to NARÓD.Dlatego Słowian nazywano "języcznikami". (ros. "jazycznik" - poganin) - Rodzącymi się z językiem [...]
Słowo SLAV po angielsku oznacza Słowianina.
A SLAVE - niewolnika.
Po niemiecku SKLAVE – niewolnik

Po francusku ESCLAVE - niewolnik
Bardzo dziwna zbieżność w tych językach, o wiele młodszych od języka Rusi.
Przecież do XVI wieku praktycznie cała Europa mówiła w jednym języku,
i to był język Rusi.
Niech uczucia, intuicja podpowiedzą wam przyczyny dzisiejszego stanu dawniej zjednoczonego słowiańskiego świata
W podręcznikach historii odpowiedzi na takie pytanie nie znajdziecie.
[...]
Istnieje pojęcie RASA - Rody Asów Kraju Asów - starodawny skrót.
Oni należeli do białych narodów, stąd łacińskie "tabula rasa" tłumaczy się jako "czysta, biała tablica".
tj. "rasa" oznacza biała.

Są dwa rody, Słowiański - to Światorusowie (ros. Swiatorusy), i Rasjenowie (ros. Rasieny),
i Aryjski - D'aryjczycy (ros. Daryjcy) I H'aryjczycy (ros. Haryjcy).
Różnili się między sobą tylko kolorem oczu. D'aryjczycy mieli stalowoszare,
H'aryjczycy zielone, Światorusowie błękitnoniebieskie, a Rasjenowie "płomienne" (piwne).
To wszystko, jedna jedyna kultura.
Wiele środków masowego przekazu i niektórzy uczeni omyłkowo nazywają nas jazycznikami (ros. poganami).
To słowo pojawiło się w czasie chrystianizacji... |- To bardzo ważne bo teraz myśli się zupełnie inaczej!
Jazycznik... tak jak i poganin, to łacińskie słowo.
Poganin to "Idący Inną Drogą Życia", dosłownie.
To zapożyczenie z języka Raseńskiego (etr. Rasenna), czyli z etruskiego.
Stąd łacińskie powiedzenie: "Etruskiego nie czytać i nie tłumaczyć". Zakazali go.
"Język" można, zależnie od sposobu pisowni, tłumaczyć jako "naród".
Przedstawiciel narodu to "jazycze", a przedstawiciel obcego narodu, z innym językiem, wiarą, kulturą,
"jazyczem" NIE jest, czyli skrótowo - JAZYCZNIK.
Dlatego nas pytają: "jesteście jazycznikami?" odpowiadam: "nie, nie możemy być.
dla siebie samych innowiercami i obcokrajowcami. Chronimy i kontynuujemy dawną wiarę naszych przodków.
Od wieków RASA tj. Rody Asów Kraju Asów, strzegli kultury swoich narodów jak skarbów"

Pozdrawiam
Zbyszek

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

aquabart pisze:
ZBW
zanim zaczniesz wklejac tego typy teksty bez doglebnego zbadania SAMEMU ww problemu dobrze sie zastanow co robisz
tak jak zostalo przez ciebie napisane: klamstwo 1000x powtorzone bedzie uchodzic za prawde

pamietam jak zupelnie niedawno wtracales swoje glupawe 3 grosze do watkow dot syjonistow ze trzeba wszystkich szanowac

a teraz jakas odmiana? co chcesz przez to osiagnac?
dalej szerzysz dezinformacje

dr Szczepanik jak widze po jego wypocinach nie ma najmnieszego rozeznania w tym co sie tak naprawde dzieje

zreszta twoj watek o tym kto tak naprawde sprawuje wladze na swiecie dobitnie swiadczy o twoim TOTALNYM braku rzeczywistego poznania problemu

stad moja prosba - zacznij mniej cytowac innych a napisz cos samemu czlowieku bo odbieram twoja radosna tworczosc jako krecia robote

pozdrawiam

Zamiast tylko pisać teksty w stylu trolla forumowego, przedstaw najpierw jakieś konkrety lub chociaż przedstaw co tobie nie pasuje w tym tekście, bo tak naprawdę to większość tego co jest tam napisane ma właśnie od dłuższego czasu miejsce w naszym kraju.

Awatar użytkownika

Cytuj:
Zamiast tylko pisać teksty w stylu trolla forumowego, przedstaw najpierw jakieś konkrety lub chociaż przedstaw co tobie nie pasuje w tym tekście, bo tak naprawdę to większość tego co jest tam napisane ma właśnie od dłuższego czasu miejsce w naszym kraju.

hm..tylko?
wydawalo mi sie ze nie pisze TYLKO w stylu trolla forumowego

konkrety przedstawialem nie raz i wlasnie przez takich osobnikow jak miedzy innymi szanowny ZBW tematy te byly dewaluowane i osmieszane

a co mi nie pasuje w tym tekscie? za duzo manipuilacji faktami do tego bardzo subiektywne i nie majace odzwierciedlenia w rzeczywistosci komentarze pana Szczepanika i na ostatek rodzynek ZBW

doglebne spostrzezenie zapewne w oparciu o nie zawodna metode wahadelkowania

Cytuj:
Ich rodakami nie są ani Żydzi, ani Polacy, ani Niemcy czy Brytyjczycy... – oni po prostu nie mają ani rodaków ani swojej Ojczyzny.

durnota jakich malo

Siemił
niestety film ten jest typowym false flag majacym odwrocic uwage spoleczenstwa miedzynarodowego od zydostwa ktore w ten sposob wielokrotnie manipulowalo faktami juz wczesniej zeby tylko od siebie odwrocic uwage i sie wybielic a przy okazji wprowadzic w blad gojow co do stanu rzeczywistego

phpBB [video]

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

aquabart chodziło mi konkretnie o twoja wypowiedz w tym temacie, nie o całokształt :język: a konkretnie to żeby dyskutować na zasadzie kontrargumentów jeżeli się z czymś nie zgadzasz, bo napisanie że coś jest bzdura od tak sobie do niczego nie prowadzi, problem polega na tym że my stale się dzielimy i kłócimy zamiast współpracować.

Dzień Dobry (ponownie)

Poniżej przedstawiam punkt widzenia innych
cytaty pochodzą z książki dr Stanisława Szczepaniaka pt. UPIORY ŚWIROLANDU Kłamstwo powtórzone 1000 razy staje się dogmatem".

(str.45)
„Nowy rok 2005 zapowiada się bardzo ponuro. Ludzie są przerażeni tym co dzieje się w Polsce. Warunki życiowe są coraz gorsze. Jedyną pociechą jest to, że ludzie mają jeszcze jakąś nadzieję, że coś się zmieni. (...) Codziennie pojawia się jakaś afera> Polska jest rozgrabiana przez warstwę złodziei i łobuzów. Winston Churchill miał rację; demokracja jest najgorszą formą ustrojową, bo wszystkie najgorsze elementy wypływają z dna rzeki na wierzch i rządzą. Nie oświeceni ludzie, którzy wyszli ze wsi i dostali się do urzędu we krwi mają zakodowaną chęć zysku, grabież, pazerność. To właśnie nadaje bieg naszej historii. (...)

(str.46)
„Upiorny system administracyjny, sądowniczy, służby zdrowia. Tych ludzi nie można inaczej traktować, tylko jak mówił Piłsudski „grubym kijem”. Może to by otrzeźwiło ludzi, bo jeżeli nie dostają kijem po łbie, to z miejsca nabierają małpiego rozumu.”

(str.47)
„nie mogę przyzwyczaić do tego, co dzieje się w Polsce. Wyobrażałem sobie Polskę i Polaków zupełnie inaczej. To są zwyrodnialcy! Oczywiście, część ludzi nie jest zwyrodniała, ale jest to tylko część, a społeczeństwo nie składa się z części, tylko z całości. Nie wszyscy są tacy sami. Niestety, duży procent zwyrodnialców decyduje o losie naszego kraju. (...) W dalszym ciągu tańczą „chochoły” i nic się nie zmienia. Więc co możemy z tym zrobić? Od wielu lat wszyscy twierdzą to samo: najlepiej siedzieć i nic nie robić, bo nie ma się z kim zjednoczyć. Gdyby ludzie chcieli zjednoczyć się, to stworzyliby silną partię. (...)
Nie ma dnia, żeby nie informowali w telewizji o przestępcach, złodziejstwach i bandytyzmie. To jest kraj złodziei i rabusiów. Inny rozmówca przyznał mi rację. Stwierdził, że Polacy umieją tylko narzekać. Coś zjedzą, wypiją i to jest ich całe życie. Płacimy coraz większe podatki, ale potrafimy tylko gaworzyć. (...)

(str.48)
„Ścieranie się poglądów ludzi wykształconych z ludźmi, którzy mają mózgi w XVI wieku, to zjawisko powszechne w naszej przychodni. Dyskusje są tak rażące, tak dziwne, a zarazem tak pouczające, że trudno w to uwierzyć. Duży procent ludzi ma mózgi w XVI wieku. Jeżdżą samochodami, korzystają z internetu, mają pięknie wyposażone domy, ale to nic nie zmienia. Odwrócenie tego procesu jest prawie niemożliwe. (...)

(str.49)
„Wszystkie te dyskusje pokazują jedno: że wszelkie odkrycia i nowości techniczne odnawiają umysły ludzi. Powodują, że ludzie zaczynają troszeczkę myśleć. To jest pierwszy krok wyrwania się z zacofania, z głupoty, z niewiedzy, z XVI wieku.

Dosyć często pojawiają się w dyskusjach wątki dotyczące naszego sądownictwa, nieudolności sędziów, manipulacji przepisami do tego stopnia, że każdy musi się poważnie zastanowić, czy wkroczyć na drogę sądową. Sprawy przeciągają się latami. Wszystko dlatego, że jest to państwo w państwie. Taka dyskusja się toczy właśnie w przychodni. Jeden z pacjentów twierdzi, że Polska to wielokrotne państwo. Jak to wielokrotne państwo? Niech pan spojrzy: sądownictwo jest państwem w państwie, służba zdrowia to państwo w państwie, zakłady gazownicze i energetyczne to państwo w państwie. Niech pan spróbuje zaskarżyć zakład energetyczny. Ile potrzebuje pan czasu, energii i pieniędzy, żeby udowodnić, że jest to państwo w państwie. Po jego stronie jest drugie państwo w państwie – sądownictwo, więc wygranie takiej sprawy jest prawie niemożliwe. To utopia. W związku z tym ludzie robią, co im się rzewnie podoba i jak im się podoba. Sami narzucają warunki na dostawy prądu. Niestety, płacimy dwa – trzy razy tyle, co tego prądu zużywamy. Otrzymujemy rachunek na dwa miesiące do przodu. Załóżmy, że zdarza się, że nie jestem w kraju, bo wyjeżdżam na wycieczkę. Wówczas nie używam w ogóle elektryczności. Gdy sobie ją odpiszą, to potem wypożyczają ode mnie tę sumę.

Na terenie mojego sąsiada są słupy energetyczne, mimo że nie uzyskali żadnego zezwolenia. Mój sąsiad nie może używać pola tylko dlatego, że stoją tam słupy. Musi płacić podatki od gruntu do gminy, ale nie może używać pola. Jak ma manipulować pojazdem skoro na środku pola stoją słupy. Na moim terenie również stoi słup energetyczny. Skierowałem sprawę do Sądu Rejonowego. Sędzia wyjaśnił, że nie może nie w tej kwestii zaradzić. Wówczas zwróciłem się do pana prezesa, by odwołać tego sędziego. Powiedział: „ja pana doskonale rozumiem, ale nie mam innej możliwości postępowania”. Właśnie – kto kogo odwoła! Przecież kruk krukowi oka nie wykole. Gdy wystąpiłem o odwołanie tego sędziego usłyszałem: „Panie, pan chyba się w Polsce nie urodził!”. (...)
Ja nie wiem jak to jest możliwe, że udało się panu wydać książkę „Upiory Świrolandu”. Rzeczywiście, Polska to królestwo wielkiego Świra! Wydałem tę książkę sam, na własny koszt. W ten sposób jest to możliwe, bo jakby pan zwrócił się do jakiejkolwiek instytucji, to nigdy by panu tej książki nie wydano. A wie pan dlaczego? Bo ona pokazuje ich beznadziejną głupotę. Ich wszystkie przekręty związane z dorwaniem sie do władzy. W Polsce z człowiekiem się nie liczą. Liczy się tylko grupa cwaniaków, którzy się dorwali do koryta i cały czas ciągną z niego korzyści. (...)

(str.53)
„To musi wszystko się skończyć, wielka nędza jest w naszym kraju. Tak twierdzą Włosi, tak też mówią Niemcy: „das ist grose sheise” - wielkie gówno.

Jeden z leczących się u mnie pacjentów, przyniósł informacje o Masonach w Polsce. Na podstawie danych o spisie ludności polskiej z Centralnego Biura Adresów Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, data rejestracji 29 stycznia 1969 roku, utajnia się wszystkie nazwiska Żydów. Do tych danych nie ma żadnego dostępu. Ten pan przyniósł wykaz informacji, według którego jest około 70 osób w naszym rządzie, które są pochodzenia żydowskiego. Podane są nazwiska obecne i nazwiska żydowskie. Gdy patrzymy na to, jesteśmy przerażeni. Wówczas uświadamiamy sobie, że nami rządzą Żydzi. Po drugiej stronie tego tego samego pisma, widnieją dane dotyczące tych, co rządzą Episkopatem Polskim. Jest to fragment oświadczenia z dnia 12 grudnia 1992 roku. Są tu zawarte informacje na temat narodowości arcybiskupów, którzy stanowią 1/3 Episkopatu. Narodowość wymienionych tu osób jest udokumentowana danymi tajnej kartoteki polskiej ludności, która została udostępniona dzięki odważnym Polakom. Dziękujemy także księżom – Polakom, potwierdzającym te dane. Od kilkudziesięciu lat, Żydzi są uprzywilejowaną warstwą rządzącą, mającą prawo do władzy i nadzwyczajnych świadczeń materialnych z tytułu strat poniesionych w czasie okupacji niemieckiej. Poznajemy zatem narodowości członków kierownictwa Episkopatu, a co za tym idzie dowiadujemy się, jaki naród w rzeczywistości reprezentują. Jest około 40 nazwisk różnych biskupów, którzy rządzą Polską. Po zapoznaniu się z tymi danymi, jesteśmy zagubieni, niepewni swego losu w polskim kraju. Najchętniej wyjechałbym stąd. To nie jest mój kraj, to nie Polska. To wszystko przez króla Kazimierza Wielkiego. To on przyjął wszystkich żydów wypędzonych z Niemiec, a oni w prezencie dali mu kochankę Esterkę. (...)

(str.54)
„Tak samo jest z Telekomunikacją Polską. Wielokrotnie informowałem, że telefon źle funkcjonuje. Pojechałem do Piaseczna by przekazać tę informację. Mimo mojej reklamacji nikt się nie zjawił, a ja miałem cały czas wyłączony telefon. Pytałem się jak nazywa się dyrektor, ale nikt nie chciał udzielić mi takiej informacji. Zapytałem: Dlaczego pan to ukrywa? Mi nie wolno powiedzieć jak się nazywa dyrektor – usłyszałem. A gdzie on jest? Na ulicy Św. Barbary 2. A jak się nazywa? Nie wiem. Chwilę wcześniej mówił Pan, że nie możne powiedzieć. Dwa tygodnie minęły, a ja wciąż nie miałem telefonu. I nic się nie zmieniło. Pacjenci mają podobne problemy. A to wyłączają im prąd, a to gaz , a to telefon.
Wówczas muszą jeździć, marnować czas i pieniądze by udowodnić, że wszystko jest w porządku. Kiedy okazuje się, że wszystko jest w porządku oni nie ponoszą żadnej odpowiedzialności. Do Zakładu Energetycznego w Konstancinie-Jeziornej można dzwonić godzinami i nikt nie podnosi słuchawki, albo telefon jest wiecznie zajęty. Nie można się połączyć ani z windykacją, ani z reklamacją. Dyrektor jest w terenie, a zastępca na urlopie. Drugi zastępca też jest w terenie. Nie ma do kogo się zwrócić, nie ma do kogo złożyć skargi. To jest państwo w państwie. Wszyscy robią co im się rzewnie podoba. (...)

(str.55)
„Takie dyskusje są bardzo wartościowe, bo dzięki nim ludzie zaczynają myśleć i rozważać. Ten zaklęty wiek XVI wiek zaczyna zbliżać się do wieku XXI. Ludzie zaczynają zdawać sobie sprawę z bezsensu rządów polskich, bezsensu sądownictwa, bezsensu Służby Zdrowia, administracji, olbrzymiej ilości księży, braciszków, pingwinów, katechetów i całej tej dzikiej hołoty, która nic nie robi. Nie sieją, nie orzą, tylko handlują słowem bożym i zarabiają ogromne pieniądze. Ponadto istnieje cała masa korytników – czyli takich, którzy nic nie robią, siedzą przy korycie i czerpią zyski. Pacjenci przyzwyczaili się już do słowa korytnik, bo wiadomo, to ten co siedzi przy korycie. To całe bezprawie świadczy o tym, że nasz cały system demokracji leży w gruzach. Demokracja ta nie ma żadnej wartości. Zresztą jak mówiłem wcześniej za Churchillem, nie ma gorszego systemu jak demokracja. Wszystkie elementy przestępcze i całe łajno z dna rzeki wypływa na wierzch i ono rządzi. Normalni ludzie chowają się po kątach, bo przewaga tej przestępczości doprowadza do ruiny każdy kraj. (...)

(str.56)
„Pewnego razu, jeden z pacjentów przyniósł „Fakty i Mity”. Wyczytaliśmy, że rząd chce ukryć raport Najwyższej Izby Kontroli. Ukradziono 3 miliardy złotych. Kto ukradł te pieniądze? Kto to powiedział? Agencja Rozwoju Przemysłu. To agencja rozboju a nie rozwoju przemysłu. Ukradli 3 miliardy złotych i nie wiadomo co się z nimi teraz dzieje. Natomiast ksiądz Gocławski przywłaszczył sobie 150 milionów złotych, a Prymas Glemp 11 milionów złotych. Skąd oni to wszystko biorą? Duch Święty wysyła im na sznurku codziennie po parę dolarów.

Najwyższa Izba Kontroli, która powinna kontrolować wszystkie te zachowania, utajniła je, aby ci ludzie nie byli pociągnięci do odpowiedzialności. Jeden kryje drugiego. Kruk krukowi oka nie wykole. Podobnie jest w służbie zdrowia. Istnieje powszechna zmowa milczenia. Chodząca mafia na czterech nogach. (...)

(str.57)
„Jak to możliwe,żeby taki piękny i bogaty kraj jak Polska dostał się w ręce Żydów. Wszystkiemu winien król Kazimierz Wielki! (...) Wszyscy wygonili Żydów z Europy, a on ich przygarnął do Polski. Druga ziemia obiecana. Zadomowili się u nas. Gdy Żydzi przyjeżdżają do Polski, to lotniska są przepełnione.

Ludzie słuchając radia i telewizji dowiadują się ciągle czegoś złego, wówczas ogarnia ich apatia. Widać na ich twarzach smutek, przerażenie i niechęć do czegokolwiek. Do wszystkiego są zniechęceni, nawet do współpracy z innymi ludźmi, jest to niebezpieczny stan depresji, ponieważ nie myślą o własnym zdrowiu i o własnej przyszłości. Wpływ na to ma również słabe nasłonecznienie i nieciekawa pogoda. Zjawisko depresji u pacjentów jest tak powszechne i tak znaczne, że zaczynam uśmiechać się do pacjentów, opowiadać im kawały i rozweselać ich. Ludzie mają kłopoty domowe, finansowe oraz kłopoty w pracy. Boją się zwolnień. To wszystko przez was! Zaczynają się kłócić. Jak to przez nas? Bo to wy głosowaliście na tych żydów! Ja głosowałem na Żydów?Pan chyba zgłupiał. A kim jest ten Żyd? To prezydent! Prezydent Żydem? Często toczą się podobne rozmowy. Wszystkie te historie świadczą o tym, że samopoczucie ludzi w Polsce jest złe! Z Żydami mieliśmy zawsze kłopoty. Żydowska ideologia, która szerzy się obecnie, to obraz nędzy i rozpaczy. Ludzie są przerażeni tym co dzieje się w Polsce. Z wypowiedzi pacjentów wynika, że ten kraj nigdy nie powinien mieć demokracji. (...)

(str.60)
„To są upiory. Taką akurat piszę książkę. Upiory Świrolandu. Dziękuję za wszelkie informacje, umieszczę je w następnym tomie. Tylko niech nie podaje pan naszych nazwisk. Nie, spokojnie, proszę się nie obawiać . Wszystko to, co państwo mi mówią i opowiadają przechodzi na książkę w formie anonimowej. Zawarte są tylko opinie, nie ma żadnych nazwisk.. Dziękuję Państwu. To, co mówicie jest odzwierciedleniem tego co myśli nasze społeczeństwo i tego, co dzieje się w społeczeństwie. Niech więc pan napisze o korytnikach i o tym wszystkim, co się dzieje. To jest makabra. Mafia na mafii mafią pogania. Codziennie nowa afera. Jak nie jeden, to drugi poseł siedzi w pudle. To jest świroland. A już się pan nauczył tego słowa. Powtarzam, bo nazwa ładnie się przyjęła, pasuje. Nie Poland tylko Świroland. (...)

„Byłem światkiem takiego zdarzenia. Załatwiałem sprawę w Sądzie Apelacyjnym i dopytywałem się o informację. Przede mną był starszy pan, który wyciągnął całą masę różnych rzeczy z kieszeni, żeby przejść przez bramkę wykrywającą metale. Gdy wyjął już wszystko i przechodził, usłyszał: „niech pan wróci, bo ma pan jeszcze coś metalowego”. Nie wytrzymał i powiedział: czego wy się boicie? Alkaidy? I tak wam kiedyś łby pourzynają. Niech pan nie krzyczy, tylko przechodzi przez tę bramkę. Brzęczy. Co się dzieje? Wszystko już wyjął. Co jest powodem? Ja mam staw tytanowy. Rozbieracie nas do naga i robicie z nas durniów. Dbacie o tyłki tych co siedzą na górze.
Puścili mnie, przeszedłem. Zamiast na pierwsze piętro, poszedłem na drugie. Wówczas usłyszałem głos tego dziadka: jak to jest możliwe? Wyrok zapadł 4 lata temu, złożyłem pismo o to, żeby otrzymać postanowienie sądu i do tej pory nie ma tego pisma. Urzędniczka powiedziała: „Sąd nie musi odpowiadać na pańskie pytania”. To dlaczego bierzecie pieniądze? Ja się z tym nie zgadzam. Jak piszę pismo i proszę o postanowienie, to powinienem je otrzymać. A państwo co robicie? Wyszedł zdenerwowany. Niech pan jedzie ponownie do tego Sądu Okręgowego, gdzie wysłaliśmy sprawę i tam powinni odnaleźć pana postanowienie. Co to za organizacja! Do państwa piszę, a odsyłacie mnie do Sądu Okręgowego? Wzburzony mężczyzna wyszedł, mówiąc: „wcześniej, czy później ktoś wam gardła popodrzyna”. Niestety poszedł w złym kierunku i zaczął dopytywać się jak wyjść, przy tym komentował: „Pałace maja, a podstawowej sprawy nie umieją załatwić”. Wcale się nie dziwię, że ludzie maja takie problemy. Rozpasana, niezaradna ,beznadziejna administracja państwowa, sprawia, że ludzie tracą nerwy. Są pobudliwi i agresywni.

(str.63)
„Polacy maja bardzo trudny charakter. Trudne tradycje. Gdy patrzę na Polaków z boku zastanawiam się , czy należę do tego narodu. (...)

Dobrze, że ludzie zaczynają myśleć. Dostrzegają pewne anomalie i zaczynają o nich dyskutować. Niestety poza dyskusjami nie się nie dzieje. W mediach pojawia się cały szereg anomalii. Sądownictwo jest bardzo zdemoralizowane, gdyż ukaranie jakiegokolwiek przestępcy zakrawa na cud. Masa pieniędzy przekazywana jest na rzecz sądownictwa. Więzienia są pełne i brakuje racjonalnych rozwiązań. Reportaże z więzień ukazują, że ludzie czują się tam lepiej niż na wolności. Nie muszą pracować, mają co jeść, mają telewizję, siłownię, cele miłości. Gdy opuszczają miejsce więzienne to robią wszystko, żeby z powrotem wrócić do swojego przytułku.

W jednym z pokoi przychodni, usłyszałem śmiechy i oklaski. To pokój gdzie znajdują się sami mężczyźni. Dyskutują na tematy polityczne. Zdążyłem usłyszeć tylko ostatnie fragmenty rozmowy. Jak to jest? Sędzia nie idzie do więzienia, poseł ma immunitet i też nie idzie do więzienia. Wszystko dzieje się wbrew logice i rozsądkowi. Ci ludzie są ponad państwem i ponad wszystkimi ludźmi. Robią, co im się rzewnie podoba i nie podlegają żadnej karze. Gdy sędziemu zdarzy się wpadka, to ma kolegę sędziego, a ten nie może go w żaden sposób ukarać. To samo się dzieje z lekarzami. Niech pan spróbuje zaskarżyć lekarza do Izby Lekarskiej. Przykre, ale prawdziwe ...
Nasz naród, przejawia wstręt co czytania i do wiedzy. Skupia się tylko na tym co Kościół głosi. Polacy to naród, który niechętnie pogłębia wiedzę. Uważają, że tradycje i zwyczaje są czymś najważniejszym. (...) Potrafią tylko słuchać jak się kłócą w Sejmie i nic więcej.

(str.66)
„ Zdarzają się także pacjenci, którzy są poetami. Mam takiego pacjenta – poetę ludowego, który bardzo często cytuje swoje wiersze. Ma dolegliwości bólowe w okolicy kręgosłupa. Korzysta z moich zabiegów akupunktury, a ponieważ jest biednym człowiekiem, nie pobieram od niego żadnej zapłaty. Te człowiek przysyła mi z kolei szereg wierszy, które są dla mnie ciekawostka, a dla ludzi bulwersującym zjawiskiem. Weźmy taki przykład. Pacjent leży sobie, a kobiety dyskutują na temat księży. Chciałyby, aby Bóg zlitował się i zrobił coś z polskim krajem, bo dzieją się w nim straszne rzeczy. Wtedy odzywa się pacjent, leżący obok i mówi:
Na próżno dzieci durnego, traumatycznego ludu, trafieni miedzy rogi, na próżno szukają w niebie zapomogi”.
Na sali ucichło. Patrzą na niego i nie wiedzą co powiedzieć. Wszyscy byli bardzo zdziwieni. Co pan mówi? - powiedziała jedna z kobiet. Przecież każdy za coś płaci. A pacjent poeta ludu odzywa się:
Każdy za codzienność rachunek zapłaci, tak żyją, tak żyją, tak żyją wariaci. Swoim głupim myśleniem o otaczającym nas świecie, człowiek nas ukrzyżował, imperium wariatów on zbudował, imperium przeciwników imperium szatanów, tak proszę pani, tak proszę panów. Bądź, pędź na oślep mój bracie w zaklętym kręgu nie wyzwolonego rozumu się obracasz w głupotę naszą mózgów nienasyconych, ja, ty, spłacasz. Zaklęty krąg, myśli rozproszone, tu mąż bierze i rzuca żonę, młodzieniec dopada do młodej dziewusi, i jak kogucik po prostu ją dusi. A ludzie tu od stuleci, kłamią, cierpią psychicznie, modlą się, chlają albo alkohole, ćpają narkotyki i w prymitywny sposób leczy psychikę ludu dzikiego, biegają na wojny, ewolucje, wybory, bo to lud cierpiący okrutnie psychicznie na co dzień i od świata chorych.”
Na to odezwał się jeden z pacjentów: „Co pan chce powiedzieć przez to?” Poeta na to:
Dokąd pędzisz od stuleci człowieku mój miły? Pędzisz, bo cię idioci gonią jak goniły. W ich ciasnotę horyzontów umysłowych musisz się wpasować. W ich bałagan umysłowy, pragniesz nie myśląc, mieć spokój upragniony. Durnie wskazują ci kierunek, a ty się stawiasz na ich werbunek. Tyś anioł w niebie, na ziemi obok nas świat na tak, a nasz , bez nadziei. Co dzień, od nowa na nie, obudź się. O śpiący, żyjesz we śnie. Obudź się o śpiący, a powstaniesz z martwych”.
Ludzie są zbulwersowani, nie wiedzieli co powiedzieć. Co pan chciał powiedzieć? Jakim językiem pan mówi? To państwo nie wiecie, co ja chcę powiedzieć? Proszę wsłuchać się w to, co powiedziałem!
Bacznie przysłuchiwałem się temu co mówił poeta i podziwiałem jego sposób mówienia wierszem oraz odpowiadania na pytania tych zbulwersowanych pacjentów. Jeden z pacjentów ponownie zapytał: Co pan chce nam przekazać? On odpowiedział:
Pomyśl o sensie życia, o ego istocie. Przecież żyjesz u stwórcy w pałacu urządzonym w złocie”.
Co z tego – powiedział pacjent.
To jest odwieczny świat wariatów zbudowany z psychik i cierpienia – przez męki życiowe i zdrowotne, prowadzone są kolejne pokolenia. To jest tylko świat. Co dzień biegiem i biegiem – świat wariatów. Poniedziałek, środa , wtorek, umysłowy korek. Czwartek, piątek, sobota - to sama głupota. A ponieważ jest tu ludek wśród ludków cierpiących psychicznie, uwięzionych, chorych kolesiów, urządzamy wojny, rewolucje, wybory. Marny pożytek mamy z życia głupców od tysiącleci do tej pory.
Nie wytrzymałem, zanoszę się śmiechem, patrzę na przeróżne twarze pacjentów. Jeden z pacjentów zapytał poetę: „ Nie leczył się pan psychicznie?” Nie , nie leczyłem się. A chciałby pan, żebym się leczył? Pańskie wywody są tak bulwersujące, że nie wiem, co mam powiedzieć. Niech pan nic nie mówi, niech pan pomyśli, odpowiedział poeta ludowy. Gdy sesja się skończyła, pacjenci wyszli z przychodni. Jeden z nich powiedział: „ Myślałem, że jestem czubkiem, ale wygląda na to, że ja jestem słabym czubkiem w porównaniu z innymi”. Kobiety były przerażone. Patrzyły dziwnie na wypowiadającego się mężczyznę – to coś nowego w ich życiu. To coś, czego nie mogą pojąć i zrozumieć. (...)

Nie możemy dać sobie rady z urzędnikami. Jak donoszą media, w Polsce jest trzykrotnie więcej urzędników niż w innych krajach. Prawo Parkinsona jest przekroczone co najmniej dwukrotnie – ilość urzędników ciągle wzrasta. Oni nie podlegają nikomu i skarżenie się na jakiegokolwiek urzędnika w gminie albo w powiecie, jest bezowocnym wołaniem. Oni są bezkarni, podobnie jak wszyscy pracujący w sądownictwie, jak lekarze i inne służby. Jest to nie do pomyślenia.

Coraz częściej rozpadają się małżeństwa na skutek trudności finansowych, ludziom brakuje pracy. W Urzędzie Gminy w Piasecznie cała ściana jest obwieszona ogłoszeniami. Niestety nikt nie zgłasza się do pracy. (...)

Pewna pacjentka stwierdziła, że obserwuje się masowy exodus lekarzy z Polski do Szwecji, Norwegii, Danii, Holandii i Belgii. Wszystko dlatego, że źle im się dzieje. A jednocześnie w tym Świrolandzie, co dzień zdarzają się liczne wypadki błędów lekarskich. Izba Lekarska wcale na to nie reaguje. Potworne rzeczy dzieją się w tym kraju. (...)
Proszę popatrzeć co dzieje się w Sejmie i ile kosztuje to pieniędzy. Nie ma dnia, żeby nie było afery. W tym kraju żyje się bardzo trudno. (...) Można dogadać się z Francuzem, Niemcem, a z Polakiem nie można się porozumiewać.

Kolejny raz pojawił się ludowy poeta na oddziale. Pacjenci zaczęli dyskutować na temat głupoty polityków. Wszyscy wciąż powtarzają: to jest jeden wielki bałagan, tu są sami głupcy. To są cwaniacy, a nie głupcy. Oni wyzyskują takich głupców jak pani. Słuchał tego nasz poeta – natychmiast ułożył sobie wierszyk na ten temat:
Głupcy są od tysiącleci, rodzą się i umierają, systemy, państwa, tworzą cywilizację. Zbyt długo dostępu do rozumu szukają. Rzeź niewiniątek trwa, co sekundę, co dnia. To jest nie bardzo proste, aby za nimi trafić. O co nam właściwie chodzi? Bez pół litra się nie da.”
Jednemu z pacjentów spodobał się koniec, więc na to powiedział:
„Bez pół litra się nie da, ma pan rację, rozwikłać tego wszystkiego”.
Ktoś inny powiedział:
My motamy się jak te ryby w sieci i nie mamy z tego wyjścia. Obdzierają nas ze skóry, zjadają wszystko, co się nam należy, jesteśmy jak ryby, które nie mają głosu.
Poeta, popatrzył na nią ponurym wzrokiem i powiedział: „Czy ja mogę pani coś powiedzieć?” Zaczął recytować:
Złapani jesteśmy w wariackie sieci, które sami codziennie pleciemy od tysiącleci, jakoś im leciało i jakoś nam leci. Lud nie wyzwolony, wybaczmy wszyscy i wszystkim, nie tylko nasze wariackie strony. Niejedno od stuleci stadko baranów zasnęło w panu. Dokąd z poderżniętym gardłem biegniemy? Kiedy sami siebie zrozumiemy? W kieszeniach od dyplomów ciasno, a w głowach niejasno. 7:30, 8:30 jak się nam w głowach nasz świat pomieści. Powiesz środa, wtorek – umysłowy korek, czwartek, piątek, sobota – głupota, głupota, głupota.”
Jedna z wielu kobiet zapytała poetę: „Co pan chce nam przez to powiedzieć? - że my jesteśmy wszyscy głupi?” A chce pani powiedzieć, że nie jesteśmy? Ale tak nie powinno się mówić – stwierdziła kobieta. (...)

Na jednym z posiedzeń pacjenci dyskutują: niedługo będą wybory i zn ów będzie ta sama klęska. 14 lat mamy już zmarnowanych i następne 14 lat będzie zmarnowanych. I znów dadzą nam jakiegoś Sztolcmana, jakąś Belkę, kłodkę czy Kołodkę. Znowu będziemy się męczyli, a pieniądze będą nam przeciekać między palcami. Wszyscy mają zasmucone miny, ale co tu robić? Proszę państwa! Tutaj potrzebna jest dyktatura. Ale kto to zrobi? A co by się stało gdybyście zagłosowali na mnie? Tak, a kto wówczas by nas leczył? A nie ma w kraju 10 tysięcy lekarzy i 12.000 pielęgniarek? Niestety, lekarze masowo masowo wyjeżdżają z tego kraju. A my czekamy 5 tygodni na wizytę u lekarza. Czy chory wytrzyma? Wówczas podnosi głowę nasz ludowy poeta, uśmiecha się i mówi:
Niewyzwoleni, nienasyceni, puści. Lud, który żyje w pomysłach nędzy kurczowo trzyma się kleru i pieniędzy. Długą drogę krzyżową przebyliśmy do własnej niewiedzy od tysiącleci, pytam się – kto idiotów rozumu nauczy, kto idiotów oświeci. Królestwo jest na ziemi, lecz ludzie nie wiedzą, mają uszy, ale nie słyszą, mają żołądek ale nie czują. W prymitywny sposób na ziemi bytują, wciąż się buntują. Harmonii zmysłów bez skutku poszukują. Wielu jest wokół źródła, lecz nikt nie przekroczy progu. A kysz a page satanus”.
Pewien mężczyzna nie wytrzymał i powiedział: „ Jakie alpagi panie, my alpag nie pijemy, kiedyś się piło, ale teraz się alpag nie pije”. Wówczas wytłumaczyłem: Nie alpage tylko a page – idź precz szatanie. Alpaga to też satanus jest. (...)

Mężczyzna stwierdził: „żeby uzdrowić to państwo, to trzeba tu jakiegoś demona, który by zabrał tę dziką hołotę z góry i wsadził ich w męczarnie do piekła. Lub anioła – powiedziała kobieta. (...)
A kysz a page satanus – odzywa się poeta. Może coś zacytuję? Zaczął mówić:
My – anioły otoczone cudownym światłem, w nas tli się miłość iskier, nie gaśmy uczuć. Powstanie aniołów przekutych z diabłów, demonów, spontaniczna miłość wielka”.
Mężczyzna powiedział do poety; „ Ale panu się udało, co? Każdy będzie miał pieniążki na wszystko. Poeta kontynuował:
Tyś malarzem, ty na co dzień na filmie twórca artystów. Ty w teatrze bożym codziennie grywasz role, lecz jak chorych rozstrojonych fortepianów bez harmonii uczuć po prostu, nie wolę. My tacy sami, a mur berliński mamy zbudowany od tysiącleci między umysłami. My od początku myślimy o żołądku. I czas nam leci, czas zmienić na ziemi prawa, to jest nasza ludzka sprawa. Pójdźmy do całości królestwa, toż my stwórcy dzieci, dla nas ziemia rodzi, dla nas słonko świeci, nawracajcie się rozumem”.

Łatwo tak mówić, kiedy ludzie mają mózgi w XVI wieku. Trzeba zmienić ich myślenie tak, aby było adekwatne do XXI wieku. Tego nie da się zrobić. To czy mamy żyć w wariatkowie? A jakie pan ma wyjście? I tak codziennie obżera się pan od rana do wieczora. Ja? Ja pracuję. Poeta się odezwał:
„ Każdy z nas jest czubek, ale niewolnictwo psychiczne tu jest. Jesteśmy uzależnieni od swych tradycji, zwyczajów, żołądków. Ono nas uzależnia, tak jak narkotyki, religia. Religia jest narkotykiem ubogich”. (...)

Zaczął opowiadać o uzależnieniu psychicznym. A brzmiało to tak:
Niewolnictwo psychiczne.
Dokąd gonisz, zestresowany, znerwicowany, cierpiący psychicznie ludu, przez mądrości głupców od tysiącleci do niewoli wziętych. To ty, nie Maryja jesteś w cudowny sposób wraz z królestwem wód, lądów, oceanów, w cudowny sposób poczęty. Tu sól ziemi świętej, pokarm, cement, wapno, ogień, woda, wszystko co do życia trzeba, od stwórcy otrzymaliśmy, pytam, czemu do dziś z rozumu nie skorzystałeś. Pójdźmy do królestwa nie z cegieł. Boże dzieci, dla was ziemia rodzi, dla was słonko świeci, twórca nas przyjął do domu, karmi, usypia i budzi, a my anioły w raju, porzucamy świat ludzi
”. (...)

(str.72)
„ Głosować pani nie chce. Nie chce pani Hitlerka, bo boi się pani, że dobierze się do pani skóry. Więc jak pani chce zmienić ten rząd? Znajdują się w nim sami najgorsi i nieuczciwi ludzie. Robią, co chcą, dorwali się do żłobu i manipulują nami. Taki taniec chochołów trwa już tyle lat. Jak mamy to zmienić? Jak mamy powstrzymać piąty rozbiór Polski? (...)
Ludzie coraz częściej krytykują sadownictwo i coraz częściej słychać takie powiedzenie: „ Tu potrzebny jest Hitlerek, Stalin, dyktatura. Źle się dzieje w naszym kraju. Jest tarmoszony przez dziką hołotę”. Ludzie coraz częściej myślą o dyktaturze i zrobieniu porządku w kraju. (...)

(str.73)
„ pewnego razu, przyszedł do mnie pacjent i zamiast powiedzieć <dzień dobry> powiedział <szalom>. Czy jest pan Żydem? - zapytałem. Nie, nie jestem Żydem. Niektórzy pacjenci mi mówią: „W żadnego Boga pan nie wierzy, mówi pan, że to wszystko nonsens, że ludzie mają umysły w XVI wieku, że nic nie czytają, tylko słuchają co ksiądz mówi na ambonie, że pan tego nie uznaje”. To jest racja, że nie uznaję tego, ale nie jestem Żydem, jestem typowym Polakiem. (...)

Rzeczywiście, ludzie dążą do pewnej formy faszystowskiego zachowania. Bez dyktatorskich rządów nic się nie da tu zmienić. Morderstwa, kradzieże, napady, aż strach wyjść z domu! To nie jest demokracja, to jest pseudo-demokracja.

(str.74)
„Ludzie jednak uważają, że nasz kraj jest zdemoralizowany i zepsuty. Niestety, duża ilość Żydów jest w rządzie, ukryta pod przybranymi nazwiskami. Jest też wielu biznesmenów mających żydowskie pochodzenie. Jest to tajna organizacja. Niektórzy żartują sobie z tego wszystkiego, niektórzy biorą to na poważnie.
Jeden z pacjentów powiedział: „ Jeżeli robotnik krytykuje majstra, to jest to krytyka oddolna. Jeśli majster krytykuje dyrektora, to jest krytykanctwo. Jeżeli dyrektor przedsiębiorstwa krytykuje ministra, to jest antysemityzm”. Wszyscy zaczęli się śmiać.

Podsumowując wszystkie wypowiedzi pacjentów, widać, że pojawiają się tendencje profaszystowskie i antysemickie. Świadczy to o tym, że w Polsce dzieje się bardzo źle i nie ma żadnej przyszłości dla tego kraju. Wszyscy podkreślają, że jesteśmy tanią siłą roboczą i rynkiem zbytu. Jest to kraj piękny i bogaty, ale niestety źle rządzony.

Bardzo ciekawa nazwa przylgnęła do naszego rządu, mówi się o nim jako o plemieniu korytników lub gangu, który trzyma się koryta. Niektórzy twierdzą, że posłowie odprawiają taniec chochołów i dodają jeszcze „miałeś chamie złoty róg, ale przyjdzie czas, że ostanie ci się ino sznur”. Jest to z pewnością drastyczne i rażące, ale wszyscy to widzą, to jest piąty rozbiór Polski. Praktycznie w każdej dyskusji między pacjentami słychać „potrzebny jest Dzierżyński, potrzebny jest Hitlerek”. Trzeba to wszystko zmienić, jak można dopuścić do tego, aby dzieci już w piątej klasie brały narkotyki.” Dobrze, że ludzie zaczynają patrzeć coraz trzeźwiej na rzeczywistość polską, jest to bardzo korzystny objaw. Z drugiej strony, jest to zatrważające, że można skierować ludzi w nieodpowiednim kierunku, wówczas może nastąpić rewolucja. Pachnie rewolucją. Jest to rzecz przerażająca i trudna do opanowania, bo ludzie idą na żywioł. Pojawiają się coraz częściej głosy: „Odsunąć od władzy korytników! To oni spowodowali krach”. Gdybyśmy mieli dobre rządy, to byśmy stali wyżej niż Chińczycy, a tymczasem to oni zalewają swoimi produktami cały świat. Ludzie mają dosyć tego wszystkiego. Z ich wypowiedzi wynika, że wśród społeczeństwa zaczyna się budzić opór i chęć odwetu. Pojawia się bunt ze strony ludzi. Ale brakuje zjednoczenia. Ale może i na to przyjdzie czas.

(str.75)
„ Podczas szkolenia na posła, kandydaci podejmowali różne tematy. Między innymi dyskutowano na temat sądownictwa. Czy państwo ma jakieś wytyczne, które uzdrowiłyby polskie sądownictwo? Osoba wykładająca, nie potrafiła na to odpowiedzieć, owijała temat w bawełnę nie dając sprecyzowanych odpowiedzi na temat. Padło również z sali pytanie odnośnie 100 tysięcy przestępców, którzy są w więzieniach. Koszt ich utrzymania wynosi 3000 zł na osobę miesięcznie. Czy są jakieś możliwości, aby zmusić tych ludzi do pracy? Jeden z obecnych, zaproponował żeby więźniowie pracowali w kopalniach – jest 49 pustych kopalni. Wówczas podniosłem się i powiedziałem: „Proszę pana, jeżeli mamy być w przyszłości posłami, musimy reprezentować jakąś partię i zmienić wiele w tym kraju. Nie można nic owijać w bawełnę, trzeba zdać sobie sprawę z istniejącej rzeczywistości.” Niestety, do partii przynależą ludzie, którzy są tam po to, aby czerpać korzyści finansowe, a nie zmieniać rzeczywistość w naszym kraju.

... Proszę pana mam dom i chce stworzyć gospodarstwo agroturystyczne, a oni narzucili mi takie warunki, że przez dwa lata bym nie załatwił tego wszystkiego. Nie jestem w stanie sprostać temu wszystkiemu. Wysłałem ich do sanepidu po ekspertyzę. Sanepid twierdzi, że jak się prowadzi agroturystyką to do 20 pokoi nie jest potrzebne ich zezwolenie. Mimo to urzędnicy wymagają określonych zezwoleń. Jestem starym człowiekiem i nie mogę sobie pozwolić na takie wydatki. Oni działają wbrew narodowi polskiemu, niszczą naród za nasze pieniądze. Życzę im, żeby zjawił się tu Hitlerek. Myślę, ze Hitler tu nic nie pomoże, bo i tak wszyscy będą robić co im się rzewnie podoba. Administracja polska jest tak zdegenerowana, o czym doskonale świadczy przypadek tego człowieka, który mało co nie dostał zawału serca.

Pewnego dnia odwiedził mnie poeta ludowy, który kiedyś był moim pacjentem. Przywitał mnie takim okrzykiem: „Ty z mafii!” Przecież ja do żadnej mafii nie należę! Okazuje się, że jest to jego ludowy wiersz.

Wiersz mafia

Ty z tej mafii, która mi rachunków nie wypłacalnych na dom nasłała,
Ty z tej mafii, która tyle wojen, rewolucji urządzała,
Ty z tej mafii, która tyle mszy świętokradzkich odprawiała,
Ty z tej mafii, która tyle razy zwyciężyć chciała, a z efektem życia do dzisiaj przegrała,
Ty z tej mafii, która czasu nie ma jak nie miała,
Ty z tej mafii, która do władzy przecież swoich wybrała,
Ty z tej mafii, słuchaj mnie dalej,
Ty z tej mafii, która by przeżyć dzień święty tyle samochodów zatankowała,
Ty z tej mafii, która Warszawę i inne miasta samochodami zablokowała,
Ty z tej mafii, która mą żonę by ostatni grosz z domu na pocztę wyniosła, zapisała,
Ty z tej mafii, która sobie jeszcze szczerze w oczy nie popatrzyła, rąk sobie szczerze nie podała,
Ty z tej mafii, która w Iraku kilka milionów dolarów by zabijać istoty święte wydała,
Ty z tej mafii, która uczuć nie wyzwoliła, o złotówkę, dolar, o papierek żyjąc co dzień w biegu, w popłochu od tysiącleci się spotkała,
Życzę gorąco, byś sobie mafio naukowo zdobyła, naukowo zrozumiała, nieba po śmierci mafio śmierdząca ty nie szukała,
Lecz również za życia jest światowy biznes, dla Polaków do zdobycia, uczycie się życia,
Ty z mafii, która bez gwoździ człowieka ukrzyżować potrafi, zapamiętaj to słowo, Ty jesteś człowiek z mafii, który człowieka bez gwoździ ukrzyżować do dzisiaj potrafi.
Poniedziałek, środa, wtorek umysłowy korek, czwartek piątek i sobota ta sama głupota. A ponieważ jest to ludek obłąkany, cierpiący psychicznie, niezrównoważony i chory, czyń tak kolesią wojnę, rewolucję, wybory.
Ciągle w dupę, ciągle w kość, nie masz takiego świata dość?

Jeżeli pozostaniemy w takim świecie, w jakim żyjemy, to w ciągu najbliższych pięciu lat zwiększy się kilkakrotnie liczba ludzi chorych psychicznie. Wszyscy są załamani sytuacją w naszym kraju. Wpływa ona na ludzka psychikę i samopoczucie ludzi. Przecież czujemy, że żyjemy w bagnie, a gazety są pełne głupot, które nie mają żadnego związku z życiem. Żyjemy w durnym świecie, ale nie możemy odbić się od dna."

Zbyszek

(str.78)
„Urzędnicy są coraz bardziej oporni na załatwienie jakichkolwiek spraw. Mają tysiące przepisów, których nie umieją zinterpretować, albo mylnie je interpretują, a jednocześnie biorą duże pieniądze. To się potem odbija na ludziach, którzy nie mogą nic załatwić w instytucjach administracji publicznej. Coraz bardziej szerzy się opinia o konieczności zrobienia porządku z administracją państwową. Jest ona przeludniona, element ludzki jest zdemoralizowany i działa na szkodę obywateli.

(str.79)
„ Bardzo często w gabinecie zabiegowym, pojawiają sie nietypowe dyskusje pomiędzy pacjentami. Spoglądają na plakat, powieszony na ścianie na którym znajduje sie moja podobizna i gdzie jest napisane że jestem kandydatem na posła. Pewnego razu usłyszałem następujący komentarz: „Co ten człowiek zrobi w pojedynkę! Prawdą jest, że doktor ma piękny program polityczny na uzdrowienie tego kraju, ale jak to zrobić, aby urzeczywistnić ten program. Doktor musiałby przewalić całą Polskę do góry nogami. W polskich umysłach jest zakorzenione nieróbstwo i złodziejstwo. Więc jaka mamy gwarancję, że jak nasz doktor dojdzie do władzy, to nie będzie chciał sam się nachapać, a nas będzie miał w nosie, jak wszyscy politycy, którzy myślą tylko o sobie. Ależ proszę Pani, proszę zauważyć jak dużo zrobił ten człowiek dla innych ludzi. To dzięki niemu możemy dziś tu się spotkać. Nie dość, że po wizycie u doktora polepszy się Pani zdrowie to także w Pani sercu narodzi się nadzieja, że może właśnie dzięki takim cudownym ludziom jak nasz doktor, nasz ukochany kraj nie polegnie w gruzach. Proszę popatrzeć i docenić go, przecież własnymi siłami i środkami pobudował wspaniały Dom Seniora. Najgorsze jest to, że gmina nie pomagała doktorowi w realizacji tego projektu. Otóż nie otrzymał żadnego wsparcia od władz. Niestety, w tym kraju ludzie u władzy zamiast pomagać i wspierać szlachetne inicjatywy, tylko utrudniają ich realizację i wymyślają tysiące powodów, dla których trzeba płacić kolosalne pieniądze, by uzyskać wszelkiego rodzaju pozwolenia. Niestety, pieniądze te nie zasilają budżetu gminy, lecz trafiają do portfeli urzędników. Najgorsze jest to, że ten człowiek nic z tego nie ma, że nie pobudował Domu Seniora po to, aby stać się miliarderem, lecz po aby nieść pomoc ludziom. Gdy słyszę takie wypowiedzi, to wówczas uświadamiam sobie, że jednak ma to wszystko sens i że są na tym świecie jeszcze ludzie, których interesuje los Polski, że nie jest im obojętne, co będzie za 5 lat. Wszystko tez dlatego, że im jest już teraz źle i chcą to zmienić. Ale, aby to zmienić, trzeba iść na wybory. Ale aby brać udział w wyborach, trzeba mieć na kogo głosować. Na kogoś nowego, na kogoś kto da nam gwarancję, że nasz byt się poprawi. Ale ja sam niestety nic nie zdziałam, dlatego też wstąpiłem do partii politycznej Samoobrona.

Niestety, z wieloma kwestiami prezentowanymi przez Samoobronę osobiście się nie zgadzam. Mianowicie Samoobrona w swoim programie wyborczym przewiduje podniesienie zasiłku dla osób bezrobotnych z 350 do 790 złotych. Należy liczyć się z tym, iż te pieniądze z budżetu państwa przepadną, bo to zwłaszcza patologia tworzy bezrobocie. A oni pija, ćpają i kradną. Więc jak można inwestować kolosalne pieniądze w coś co i tak nie przyniesie żadnych pozytywnych skutków. Jak widzicie państwo, są takie kwestie, które do końca nie są dobrymi pomysłami. Natomiast pomysł zatrudniania bezrobotnych do oczyszczania miast i lasów jest planem godnym wcielenia w życie. Niestety nie ma komu tym się zająć.

Druga kwestia, jaka chciałbym poruszyć to prywatne bezpieczeństwo. Coraz częściej słyszy się o napadach na banki w ciągu dnia, wśród tłumu ludzi. A to niestety dowodzi na to, że złodzieje czują się bezkarni, bo policja jest bezskuteczna wobec nich. Ważne jest to, aby człowiek w swoim mieście, o każdej porze dnia mógł wyjść na ulicę, do parku i żeby czuł się bezpiecznie. Nie bał się o własne życie i życie swoich bliskich. Kolejną bardzo istotną kwestią, jest nasz służba zdrowia. Tyle w niej nieprawidłowości, że śmiało można stwierdzić, że to my ją leczymy, a nie ona nas. Bardzo często słyszę od pacjentów, którzy skarżą się, że do państwowej przychodni na wizytę do lekarz specjalisty czeka się około 2 miesięcy. Ale to jeszcze nic takiego, bo gdy już dostaniemy się do lekarza, on stwierdza, że nic nam nie dolega. Nie oglądając nawet zdjęcia mówi, że jesteśmy zdrowi. Pomimo tego, że przychodzimy z bólem to on twierdzi, że jesteśmy w takim wieku, że ma prawo nas wszystko boleć. Doprawdy, nie rozumiem, jakim prawem ten człowiek pełni jeszcze funkcję lekarza.

Wiele osób po przeczytaniu mojej książki „Upiory Świrolandu” zarzuca mi, że muszę nienawidzić Polaków. Otóż, prawda jest taka, że nie owijam w bawełnę i piszę to, co widzę, przedstawiam prawdę. Staram się pokazać ludziom, że władza nie ponosi odpowiedzialności za własne decyzje. Kto więc jest za ten cały bałagan odpowiedzialny? Kto? Niemcy, Francuzi, czy może my Polacy? Do kogo należy mieć pretensje za obecny stan rzeczy? Proszę sobie uświadomić, że każdy z nas ma ogromny wpływ na to, jak jest i jak będzie w naszym kraju.

Wracając do mojej praktyki zawodowej, ostatnio dowiedziałem się, ze w gminie, gdzie mieszkam, jestem nazywany szamanem. Tylko dlatego, że nieznane dla ludzi metody leczenia są praktykami diabelskimi. Ich niewiedza medyczna, przyczynia się do tego, że moje sposoby leczenia są dla nich czarną magią, ale pomimo tego wciąż przychodzą nowi pacjenci przysyłani przez tych już wyleczonych. Ostatnimi czasy do naszej przychodni przychodzi coraz więcej lekarzy wszelkich specjalności, od ginekologów po pielęgniarki. Oczywiście nie przyznają się do tego, bo jakby to wyglądało kiedy lekarz rodzinny leczy się u szamana? Niestety, nasza polska mentalność jest beznadziejna.

Wracając do polityki, często słyszę, że mój program jest niezwykle radykalny, ale skuteczny. Ludzie zastanawiają się czy, znajdę kogoś chętnego do współpracy przy odbudowie Polski. Kraj jest na krawędzi upadku. I o dziwo jakoś nikomu to nie przeszkadza. W mediach nie mówi się o złym stanie gospodarki i sprawach istotnych dla kraju, lecz przedstawia się najróżniejsze fakty po to, aby odwrócić uwagę rodaków od rzeczy istotnych dla nich samych.

W swoim programie głoszę surową krytykę KLERU. Uważam, że konkordat jest zgubą dla Polaków. Ludzie twierdzą, ze z Kościołem nie ma co zadzierać, bo jest to państwo państwie i z nimi się nie wygra. Świadczy to o tym, że wszyscy są świadomi tego jak manipuluje Kościół. Pomimo tego nie ma nikogo odważnego, kto by mu się sprzeciwił. Dobrą oznaką jest to, że ludzie zaczynają o tym głośno mówić. Ludzie się buntują. Kto kiedykolwiek kiedyś słyszał o tym, że ksiądz nie chce pochować za darmo nieboszczyka. Niestety, to się dzieje w Polsce nagminnie. Ile księża zarabiają, wcale się nie rozliczając. To ogromna pralnia pieniędzy. I jak się temu nie przeciwstawiać.

Inna kwestia są dopłaty unijne dla rolników. Mówi się, ze Polacy są pracowici, a żywność polska jest zdrowa. Skoro tak jest, to dlaczego inne kraje unijne mają nawet kilkakrotnie większe dopłaty dla rolników, aniżeli Polacy. I gdzie tu sprawiedliwość? My się na to godzimy, a polskie rolnictwo leży w gruzach. Należy się nad tym poważnie zastanowić.

Przerażająca jest polska rzeczywistość przy dzikiej niesubordynacji społecznej, która rujnuje nasz kraj. Zakorzenione, w umysłach ludzi tradycje, dogmaty, głupoty i inne szkodliwe czynniki przy olbrzymiej ilości tak zwanych szczurów, rabujących polską gospodarkę, bo tam gdzie są szczury tam są puste spichlerze. Muszą zostać wyeliminowane z tego kraju."

dr Stanisław Szczepaniak

Dodam kilka słów;
powiedzenie:
„Polak mądry po szkodzie”
też natychmiast zostało zneutralizowane innym:
Ale pominę je milczeniem.
I dlatego moja myśl jest taka:

Najnowsza przypowieść jest taka iż Miłość przebudziła Polaka

Jeszcze przypomnę kilka wypowiedzi Wielkiego Polaka Karola Wojtyły:

„Swoje wielkie credo papież wygłosił w czasie pierwszej pielgrzymki do San Domingo 25 stycznia 1979 roku: „ Czynić świat jeszcze bardziej sprawiedliwym to znaczy dokładać wszelkich starań, aby nie było dzieci niedożywionych, bez możliwości kształcenia i wychowania, aby nie było młodych pozbawionych możliwości odpowiedniego przygotowania zawodowego, aby nie było chłopów pozbawionych ziemi potrzebnej do życia i rozwoju, aby nie było robotników, których traktuje się źle, ograniczając ich prawa, aby nie było systemów dopuszczających wyzysk człowieka przez człowieka czy przez państwo, aby nie było korupcji. Aby nie było takich, którzy posiadają wszystko, gdy tymczasem inni bez żadnej winy z ich strony nie posiadają niczego. Aby nie było rozbitych i pozbawionych opieki rodzin, aby nie było niesprawiedliwości i nierówności, aby prawo na równi broniło wszystkich. Aby siła nie panowała nad prawdą i prawem, ale aby prawda i prawo panowały nad siłą. Aby nigdy plany ekonomiczne czy polityczne nie były stawiane ponad planami człowieka”.

Papież w przemówieniu zwracał się do władz państwowych i miejskich: „Wy, od których zależy sytuacja świata, dokładajcie wysiłku, ażeby życie człowieka w waszym kraju stało się bardziej ludzkie, bardziej godne człowieka. Czyńcie wszystko, aby przepaść dzieląca nadmiernie bogatych, nielicznych przecież, od wielkich rzesz żyjących w nędzy nie pogłębiała się, ale się kurczyła. By to doprowadziło do równości społecznej”. I dodaje stwierdzenie o wprost niesłychanym znaczeniu: „Tylko systemy społeczne oparte na sprawiedliwości społecznej mają prawo do istnienia”.

W Warszawie na placu Zwycięstwa, w sobotę 2 czerwca 1979 roku, Papież zakończył kazanie słowami: „I wołam ja, syn polskiej ziemi, a zarazem ja, Jan Paweł II, papież, wołam z całej głębi Tysiąclecia, wołam w przeddzień, święta Zesłania: Niech zstąpi Duch Twój. Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi. Amen”.

Polska. Oczywiście, tutaj – podobnie jak w innych państwach komunistycznych – w ciągu prawie trzydziestu pięciu lat trwała intensywna przebudowa społeczeństwa. Podzielono je na tych gorszych i tych lepszych – należących do partii, przed którymi stały otworem stanowiska kierownicze, stopnie naukowe, lepsze mieszkania, wyjazdy zagraniczne. Naród był poddany nieustannej indoktrynacji komunistycznej, począwszy od szkół aż po gazety, radio i telewizję. Równocześnie sterroryzowany przez policyjne służby specjalne. Sytuacja dlatego beznadziejna, że na straży tego polskiego totalitaryzmu stał Związek Radziecki. Z drugiej strony, naród był świadomy, że zachodnie mocarstwa, które przecież doprowadziły Polskę do takiego stanu, nie udzielą jej pomocy w wydostaniu się z niewoli.

Jestem synem narodu, który przetrwał najstraszliwsze doświadczenia dziejów, którego wielokrotnie sąsiedzi skazywali na śmierć – a on pozostał przy życiu i pozostał sobą. Zachował swoją tożsamość i zachował pośród rozbiorów i okupacji własną suwerenność jako naród – nie biorąc za podstawę przetrwania jakichkolwiek innych środków fizycznej potęgi jak tylko własna kultura, która się okazała w tym przypadku potęgą większą od tamtych potęg.
I dlatego też to, co tutaj mówię o prawach narodu wyrosłych z podwalin kultury i zmierzających ku przyszłości, nie jest echem żadnego »nacjonalizmu«, ale pozostaje trwałym elementem ludzkiego doświadczenia i humanistycznych perspektyw człowieka. Istnieje podstawowa suwerenność społeczeństwa, która wyraża się w kulturze narodu. Jest to ta zarazem suwerenność, przez którą równocześnie najbardziej suwerenny jest człowiek
”.
(Przemówienie w siedzibie UNESCO, Paryż, 2 VI 1980). (...)

Termin „naród” oznacza tę społeczność, która znajduje swoją ojczyznę w określonym miejscu świata i która wyróżnia się wśród innych własną kulturą. Katolicka nauka społeczna uważa zarówno rodziną, jak i naród za społeczność naturalną, a więc nie owoc zwyczajnej umowy. Niczym innym zatem nie można ich zastąpić w dziejach ludzkości. Nie można na przykład zastąpić narodu państwem, chociaż naród z natury pragnie zaistnieć jako państwo, czego dowodzą dzieje poszczególnych narodów europejskich i polska historia. Stanisław Wyszyński w Wyzwoleniu napisał: „Naród musi istnieć jako państwo...”*. Tym bardziej nie można zmienić narodu na tak zwane społeczeństwo demokratyczne, gdyż chodzi tutaj o dwa różne, chociaż wiążące się z sobą, porządki. Społeczeństwo demokratyczne bliższe jest państwu aniżeli narodowi. Jednakże naród jest tym gruntem, na którym rodzi się państwo. Sprawa ustroju demokratycznego jest już poniekąd dalszym zagadnieniem, należącym do dziedziny polityki wewnętrznej.

... Widać z tego, że w obrębie pojęcia „ojczyzna” zawiera się jakieś głębokie sprzężenie pomiędzy tym, co duchowe, a tym, co materialne, pomiędzy kulturą a ziemią. Ziemia odebrana narodowi przemocą staje się niejako głośnym wołaniem w kierunku 'ducha” narodu. Duch narodu się budzi, żyje nowym życiem i z kolei walczy, aby przywrócone ziemi jej prawa
.”

Pozdrawiam
Zbyszek

Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree

trochę historii.

Rocznica masowej deportacji Polaków

Obrazek

10 lutego 1940 r. władze sowieckie przeprowadziły pierwszą z czterech masowych deportacji obywateli polskich, w czasie której - według danych NKWD - do północnych obwodów Rosji i na zachodnią Syberię wywieziono około 140 tys. ludzi. W czasie transportu ludzie umierali z zimna, głodu i wyczerpania.

Decyzję o deportacji wydała 5 grudnia 1939 r. Rada Komisarzy Ludowych. Przez następne dwa miesiące trwały przygotowania do jej przeprowadzenia, w czasie których sporządzano listy i prowadzono "rozeznanie terenu". Wywózka objęła chłopów, mieszkańców małych miasteczek, rodziny osadników wojskowych oraz pracowników służby leśnej. Jej przebieg nadzorował osobiście Wsiewołod Mierkułow - zastępca szefa NKWD Ławrientija Berii.

Deportacja przeprowadzona przez NKWD 10 lutego 1940 r. odbyła się w straszliwych warunkach, które dla wielu były wyrokiem śmierci. W czasie jej realizacji temperatura dochodziła nawet do minus 40 st. C. Na spakowanie się wywożonym dawano od kilkudziesięciu do kilkunastu minut. Bywało i tak, że nie pozwalano zabrać ze sobą niczego.

Deportowanych przewożono w wagonach towarowych z zakratowanymi oknami, do których ładowano po 50 osób, a czasami więcej. Podróż na miejsce zsyłki trwała niekiedy nawet kilka tygodni. Warunki panujące w czasie transportu były przerażające, ludzie umierali z zimna, z głodu i wyczerpania.

Według danych NKWD w czasie deportacji z lutego 1940 r. do północnych obwodów Rosji i na zachodnią Syberię deportowano około 140 tys. ludzi. Wśród nich Polacy stanowili mniej więcej 82 proc. Wywożono również Ukraińców i Białorusinów - pracowników leśnych.

Po dotarciu na miejsce zsyłki zesłańców czekała niewolnicza praca, nędza, choroby i głód.

Kolejne deportacje obywateli polskich przeprowadzono w kwietniu i czerwcu 1940 r. Ostatnią rozpoczęto w przededniu wojny niemiecko-sowieckiej pod koniec maja 1941 r.

W sumie według danych NKWD w czterech deportacjach zesłano około 330-340 tys. osób.
Autor: gb
Żródło: niezalezna.pl, PAP

dwa komentarze pod artykułem:

gość () 10/02/2013 - 09:36.
to były obozy koncentracyjne i tak to trzeba nazywać

a nie jakieś "łagry" nazwa narzucona przez rusków . To takie same obozy - jakie budował Adolf Hitler . W milionach należy podawać ilu Polaków zamordował Stalin a ilu Hitler , ilu Ukraińcy a ilu chazarscy oprawcy po wojnie.

Gość () 10/02/2013 - 10:28.
diabel hitler i jego banda uczyli sie tej "sztuki" mordowania

od diabla stalina i jego bandy z beria na czele, a wszyscy mieli te same korzenie.

http://niezalezna.pl/38273-rocznica-masowej-deportacji-polakow

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]