Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 05 cze 2020, 16:23

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 201 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Wiadomość
Intendant of the Building * 8th Degree

La_Mandragora pisze:

I... to, co nam nie sluzy, komus innemu moze bardzo dobrze sluzyc.
Jak to sie mowi... "jeden lubi ogorki, a drugi ogrodnika corki"...

Tylko że tak można usprawiedliwić w zasadzie każde potencjalne zło bo nigdy nie wiadomo czy to jednak nie jest czyjeś dobro.

Milcz nie krytykuj to dla twojego dobra to marzenie tzw. NWO i nie tylko.

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 04 mar 2012, 20:57 
VIP Member
Awatar

Master Mason * 3rd Degree
Master Mason * 3rd Degree

Odcinek "Rozmów w toku" z udziałem Mikołaja można ściągnąć z chomika:

http://chomikuj.pl/Assioo/Seriale/Rozmowy+w+Toku

La_Mandragora pisze:
Szacunek nie oznacza akceptacji wszystkiego, co ktos robi, mowi, mysli...

TrueOrFalse pisze:
La_Mandragora pisze:

I... to, co nam nie sluzy, komus innemu moze bardzo dobrze sluzyc.

Tylko że tak można usprawiedliwić w zasadzie każde potencjalne zło bo nigdy nie wiadomo czy to jednak nie jest czyjeś dobro.

Milcz nie krytykuj to dla twojego dobra to marzenie tzw. NWO i nie tylko.

Kazda wypowiedz mozna zinterpretowac dla wlasnych celow.

Konserwa zrozumial, o co mi chodzilo, Ty nie za bardzo... Coz... tlumaczyc nic nie mam zamiaru.
Chociaz sorry... napisze... Nikt nikogo nie uratuje na sile... bo
Cytuj:
to, co nam nie sluzy, komus innemu moze bardzo dobrze sluzyc.

TrueOrFalse pisze:
Hakun pisze:
Bez wzajemnego szacunku, za dużo się nie zrobi.

Ludzie z takich stron i ludzie z tzw. "normalnego świata" szacunku do siebie nawzajem nigdy nie będą mieli. Są to znacznie większe grupy ludzi czy to oznacza że świat nigdy się nie zmieni? Czy szacunek jest za darmo czy trzeba na niego zapracować?

Jaki procent Twojej rodziny/przyjaciol/znajomych jest na tej stronce lub mysli podobnie jak Ty?
U mnie jest on niewielki. Nie mowie...jest, ale niewielki. Kilka osob w rodzinie, kilku posrod przyjaciol i znajomych.
Czy to znaczy, ze reszte, ktora nie podziela moich pogladow mam nie szanowac?
Ja mam taka zasade... oczekujesz szacunku, naucz sie go najpierw dawac. Co wysylasz,to dostajesz z powrotem. Mi zdarzylo sie uslyszec nawet od ludzi, ktorzy niekoniecznie mnie lubia czy za mna przepadaja, ze lubiec to moze nie, ale szanowac to szanuja. Lubienie to kwestia tego czy z kims/czyms rezonujemy... a to juz kwestia tak subiektywna i indywidualna, ze kazdy w tej kwestii ma inaczej.
Jeszcze dodam, ze umysl sprzed myslenia nie zna podzialow na lubie-nie lubie, dobre-zle... itd. jest tylko to, co na dany moment, tu i teraz jest wlasciwe.

Ostatnio zmieniony 05 mar 2012, 7:56 przez La_Mandragora, łącznie zmieniany 1 raz

phpBB [video]

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Szacunek, w koło można chodzić tysiące lat.

La_Mandragora pisze:
Kazda wypowiedz mozna zinterpretowac dla wlasnych celow.

Konserwa zrozumial, o co mi chodzilo, Ty nie za bardzo... Coz... tlumaczyc nic nie mam zamiaru.
Chociaz sorry... napisze... Nikt nikogo nie uratuje na sile... bo
Cytuj:
to, co nam nie sluzy, komus innemu moze bardzo dobrze sluzyc.

Tylko kwestia podstawowa nadal nie jest rozwiązana czy to co pomaga LW i ich zwolennikom a co przeszkadza mi jest dobre dobre czy złe. Mówimy tutaj o organizacji która uważa się za zbawców świata. A jeśli to nie zostanie rozwiązanie interpretacja tak w sensie pozytywnym jak i negatywnym nie jest dobra. W 100% sektach ludzie są zadowoleni dla nich to dobre.
Czy ja ich nie szanuje oddaje tylko to co sami wysłali. Nadal podtrzymuje zdanie które napisałem wcześniej w tym wątku: "Może główny bohater dostał w TVN to co sam wcześniej wysyłał". W niejednym moim poście dotyczącym LW w mniej lub bardziej bezpośredni sposób sugeruje by zmienili swoje postępowanie bo jest po prostu błędne. Choć znacznie bliżej mi do nich niż do np chrześcijaństwa. To nigdy ale to nigdy nie zaakceptuje tego typu postępowania. Nie mogę tego robić właśnie z powodu niewielkiego ale jednak szacunku dla większości chrześcijańskiej i nie tylko. Nie mogę jednych posądzać o dogmat itp i jednocześnie akceptować to samo u LW.

Jeśli już na samym początku tworzy się tajemnice to jest jak jest. To właśnie tajemnice są największą bolączką tego świata.

La_Mandragora pisze:

Jaki procent Twojej rodziny/przyjaciol/znajomych jest na tej stronce lub mysli podobnie jak Ty?
U mnie jest on niewielki. Nie mowie...jest, ale niewielki. Kilka osob w rodzinie, kilku posrod przyjaciol i znajomych.
Czy to znaczy, ze reszte, ktora nie podziela moich pogladow mam nie szanowac?
Ja mam taka zasade... oczekujesz szacunku, naucz sie go najpierw dawac. Co wysylasz,to dostajesz z powrotem. Mi zdarzylo sie uslyszec nawet od ludzi, ktorzy niekoniecznie mnie lubia czy za mna przepadaja, ze lubiec to moze nie, ale szanowac to szanuja. Lubienie to kwestia tego czy z kims/czyms rezonujemy... a to juz kwestia tak subiektywna i indywidualna, ze kazdy w tej kwestii ma inaczej.
Jeszcze dodam, ze umysl sprzed myslenia nie zna podzialow na lubie-nie lubie, dobre-zle... itd. jest tylko to, co na dany moment, tu i teraz jest wlasciwe.

Ja jak ognia staram się unikać słów Barany lemingi itp. Nie zawsze się to udaje. Czy ktoś kto tak robi nie ma szacunku do tamtych ludzi? Znowu zdanie z wcześniejszego postu : Trzeba iść za ciosem i zrezygnować z Matrix-owego Internetu itd. Ja nie mogę sobie na to pozwolić ale wy... Z lekkim żartem. Aluzja do stwierdzenia Mikołaja Matrix owa Praca bo co to jest za stwierdzenie Matrix-owa praca z całego wpisu to razi mnie najbardziej. Praca to praca. Jak widać pieniądze już takie Matrix-owe nie są dla nich z tych Matrix-owych prac.

Tutaj bardziej mi chodziło o to czy jeśli ludzie nawzajem się nie szanują to czy w takim wypadku świat może być kędyś lepszy. A czy się szanują świat jaki jest każdy widzi.

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Tak się właśnie kończą dywagacje umysłu.
W punkcie super inteligencji dochodzi się do samobójstwa,
oraz praktyk odurzających umysł, niszczycielskich i spowalniających energię.

Jak znajdziesz sposób jak to wszystko ogarnąć umysłem
to będziesz pierwszy komu udało się grając w grę komputerową
zobaczyć siebie grającego...

Narzędzie które chcesz użyć do interpretacji wydarzenia
mają za małe spektrum możliwości poznawczych.

Jeśli moje jest za wąskie to czy twoje jest wstanie zagwarantować mi pozytywny rozwój sytuacji. Ręczyć za LW?

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Ręczyć możesz za siebie jedynie.

Czy wiesz jakie konsekwencje przyniesie np, nieobecność kogokolwiek na spotkaniu z uczestników ich prac?
Ktoś zamiast tego mógł siedzieć w pociągu który ma wypadek, lub samemu spowodować go jadąc samochodem. Świat jest jaki jest i nie jest jaki nie jest. Jak nie masz wiedzy jakie konsekwencje przyniesie przestawienie jednego kamienia na drugim końcu wszechświata, to warto się zastanowisz zanim to się robi.

Jest taka przypowieść: o kotku i pisklaku.
Spada z drzewa pisklę, przechodzi ktoś i wkłada je w krowie gówno.
Oj pisklaczku tak CI tu zimno, zostawię Cię w tej kupie, żebyś się ogrzał.
Przychodzi kotek, i mówi, oj kto Cię tak wpakował w to gówno...
otrzepał go, oczyścił - i zjadł.

Morał z tego taki, nie zawsze ten kto pakuje Cię w gówno - chce dla Ciebie źle.

Ja osobiście - nie mam pojęcia jakie daleko idące szczegółowe konsekwencje mogą mieć ich zajęcia.
Zobaczymy.

Hakun pisze:
Ręczyć możesz za siebie jedynie.

Czy wiesz [...]

Wiesz?

Secret Master * 4th Degree
Secret Master * 4th Degree
Awatar użytkownika

mescalito pisze:
Odcinek "Rozmów w toku" z udziałem Mikołaja można ściągnąć z chomika:

http://chomikuj.pl/Assioo/Seriale/Rozmowy+w+Toku

Dzięki mescalito.

Wrzuciłem na dailymotion, teraz osoby przebywające poza naszą ukochaną ojczystą ziemią mogą obejrzeć filmik. :tak:

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Vortex7 pisze:
Wiesz?

Odpowiadanie pytaniem na pytanie to SBcka technika.
Do czego zmierzasz?

W pierwszej kolejnosci, dziekuje @Liberiuszu, za wrzucenie tego materialu. :) Dla mnie pierwsza okazja, obejrzenia calego programu.

Tak sobie go ogladalam i przyszlo mi do glowy kilka rzeczy.

Nadal utrzymuje, ze wiele zalezy od prowadzacego program. Tu zapowiedz programu nie byla juz zbyt powazna, stad wiec nic dziwnego, ze potencjalna publicznosc szla tam z konkretnym nastawieniem "bedzie wesolo".

Druga rzecz, to to, ze ludzie smiechem reaguja rowniez na to, co powoduje lek. Taka reakcja obronna. A lek moze powodowac to, co nieznane, co zaburza zwykly porzadek swiata.

I trzecia rzecz... osoby, ktore braly w tym programie udzial, wykazaly sie moim zdaniem odwaga i klasa. Moze ten pierwszy chlopaczek tak nieco spudlowal i ta historia potem "chce byc slawny", ale ogolnie pozytywne wrazenie.
Zanim skrytykujemy te osoby... zastanowmy sie, jak my bysmy dali sobie rade w takiej sytuacji, mowic o czyms, co wywoluje smiech na sali i zachowac twarz.

I tu rowniez zabraklo tej podstawowej rzeczy... szacunku. Gdyby prowadzaca wykazala sie rzeczywistym szacunkiem do gosci programu... poprowadzilaby go inaczej nieco... nadalaby rozmowie inny kierunek.
Tu cala postawa pani Drzyzgi, jej ton glosu, mimika twarzy pokazuja: sceptycyzm, niedowierzanie i ubaw.

To taka moja subiektywna ocena. :) Mozliwe, ze mylna. Mruga

Hakun pisze:
Vortex7 pisze:
Wiesz?

Do czego zmierzasz?

Do 'nie wiem'?

Nie, do niczego nie zmierzam...

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

bo nie ma dokąd pójść...

jak mówią stare teksty, nie ma żadnej drogi i nic do osiągania

zaś podsumowując, szukanie demonów... widzenie ich wszędzie
przypomina pracę z lustrem, każdy zobaczy tam to z czym przyszedł

i wyzwiska dowolne, ludzi których widzimy, to nic poza nami
diabeł wszędzie widzi diabły...

Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

Hakun pisze:

Do czego zmierzasz?

Hakun, co sprawia że się takimi słowami odnosisz do innych?

Po za tym w ogóle, większość z twoich wypowiedzi o LW, jest mocno, rzecz ujmując nazwijmy to "neutralizująca" lub mówiąca "niebezpośrednio", że jak chcą to niech sobie robią co chcą itd.
Mają do tego przecież prawo (i to do tego to "duchowe") ect.

I jak ktoś się wypowiada w jakiejś dziedzinie, nie powinien do tego chyba wchodzić, że tak powiem tzw. "konflikt interesów"? Po prostu wg. mnie jesteś tu "nieobiektywny" z racji tego że sam prowadzisz działalność zarobkową na podobnym gruncie, ale oczywiście w innej jakości - Żeby nie było zaraz jakiegoś na mnie ataku. Taka jest moja opinia. :)

Po prostu dla mnie wypowiedzi kogoś kto prowadzi "podobne" w pewien sposób praktyki, jest nazwijmy to kulturalnie i swobodnie, mało wiarygodny. (W wypowiedziach na takie tematy - patrz. tzw. konflikt-interesów)

Co nie zmienia faktu, że zawsze chętnie spojrzę co masz do powiedzenia w takim temacie, nikt nikomu przecież nie broni się wypowiadać - od tego jest cywilizowany poziom na forum. :)

Ostatnio zmieniony 06 mar 2012, 11:18 przez Creativity, łącznie zmieniany 2 razy

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Hakun pisze:
Do czego zmierzasz?

Creativity pisze:
Hakun, co sprawia że się takimi słowami odnosisz do innych?

to po prostu SBcka technika.
pisać UBcka?
tak lepiej?

Hakun pisze:
to po prostu SBcka technika.
pisać UBcka?
tak lepiej?

Hakun pisze:
i wyzwiska dowolne, ludzi których widzimy, to nic poza nami
diabeł wszędzie widzi diabły...

Grand Elect Mason * 14th Degree
Grand Elect Mason * 14th Degree

@Vortex
czytaj dokładnie - opis techniki (także manipulacyjnej) to nie jest wyzwisko
możesz tego opisu nie podzielać ale nie czuj się "zwyzywany"

@Creativity
nie prowadzę działalności zarobkowej w "tej dziedzinie" - a w 100% zgadzam się z @hakunem

macie problem z MR - cóż piszcie, ma dobrą zabawę i "doładowanie za frico"
intelektualna zabawa w wiązanie przyczyn ze skutkami to zajęcie na wiele, wiele wcieleń
mamy skompresowane info od hakuna jak to "może" działać - kto chce niech z tego korzysta, kto nie chce nie musi

nie szanujcie "demonów" OK, ale po co je "wzywacie" - upomną się o swoje i oko w oko będziecie mieli okazję do pokazania swojej nieskazitelności :mrgreen:
przypominam - LW już dawno nie ma na tym forum, a jakakolwiek "wartość" ich przekazu" została tutaj mocno i twardo podważona
zatem po co skupiać na nich uwagę?
czy takie banały jak energy flows where attention goes trzeba i w tym temacie cytować?

na serio jest dużo konkretnej pracy, dla wykonania której potrzeba mnóstwa energii - tam ją poświećcie
też zaoszczędzicie naszą traconą tutaj; oczywiście mogę tego nie czytać....tylko takie tematy to "energetyczny" piasek w szprychy machiny którą staramy się wspólnie uruchomić i to też jest dla mnie rebusik duchowy: co jest przyczyną , a co skutkiem

Popieram @konserwa,ja napisałem już swoje podsumowanie co do istoty manipulacji w metodzie poznawczej, czego mi brakowało. Uważam że wszytko zostało już powiedziane w tym temacie niniejszym go zamykam.

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Creativity, z jednej strony deklaruje, że chce bez przepychanek funkcjonować, z drugiej strony pcha.
To jak w końcu?

Mieliśmy tu wielu już nakręcaczy energii, i głównie dzielili ludzi zamiast pomagać.
To jedna fala mówiła, że wszystko new age i wszystkich potępić za głupotę.
Inna fala, że Redmuluc robi kasę ogromną na forum i jest dorobkiewiczem.
Później kazali pismo święte czytać i czcić Jahve - jako remedium na wszystko.
Inna, że Lama Ole robi tak i tak, i się nie znamy on zaś na swoich ludzi wiedzę promieniuje.
Później inna twierdziła, że jest rozpustnikiem i sekciażem, i żeruje na ludziach.
Wówczas pierwsza fala która atakowała powołując się na jego wiedzę cichła.
Teraz LW.

Zawsze jest coś.
To już było.

Jest w tym klucz.
To także SB-cka technika.
Stalinowska i Hitlerowska.

Pt: Skłócić ze sobą wzajemnie wroga.
Poszukiwanie kreta, który zawsze gdzieś jest i czycha.
Poszukiwanie i demaskowanie agentów, widzianych w każdym.

To już było i ma jeden wspólny mianownik.

Słowo - skłócić.
alias PODZIELIĆ.

Podzieleni - nieskuteczni, razem - trudniej ich wykończyć.
To proste.

Pytanie, kto i kiedy się obudzi, i zobaczy czyją strategię gry gra
i kto na tym wszystkim korzysta. Wie najlepiej niech zrobi.

Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 201 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Strefa czasowa UTC [letni]