Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 26 mar 2019, 20:23

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Grand Elect Mason * 14th Degree
Grand Elect Mason * 14th Degree
Awatar użytkownika

STACJE NUMERYCZNE – NAJSTARSZE NA ŚWIECIE URZĄDZENIA NADAWCZE
CZYJA SĄ WLASNSCIĄ, KTO I Z JAKICH FUNDUSZY JE UTRZYMUJE, KIM SĄ LUDZIE OBSŁUGUJĄCY I KONSERWUJĄCY TE URZĄDZENIA PRZEZ 110 LAT BEZ PRZERW……

I NAJWAŻNIEJSZE KTO JEST ADRESATEM TYCH DZIWNYCH PRZEKAZÓW

CO WIEMY NA PEWNO :

1) STACJE TE NADAJĄ BEZ PRZERWY OD OKOŁO 110 LAT.
2) STACJE TE SĄ ZLOKALIZOWANE NA OBSZARZE CAŁEGO GLOBU.
3) NIKT NIE PRZYZNAJE SIĘ DO TEGO ŻE JEST ICH WŁAŚCICIELEM ANI RZĄDY ANI PRYWATNE ORGANIZACJE .

I TO BY BYŁO NA TYLE JEŚLI CHODZI O WIEDZĘ NA TEMAT TYCH PLACÓWEK.

Więc należało by pójść tym tropem dalej

Początków nadawania stacji numerycznych nie da się ustalić z całą pewnością. Według danych organizacji Conet Project, zajmującej się analizowaniem działalności stacji numerycznych, istnieją one już od czasów I wojny światowej. Stawiałoby to radiostacje numeryczne pośród najstarszych radiostacji na świecie.

Stacje numeryczne to nieznanego pochodzenia stacje radiowe, które można odkryć na oficjalnie nieużywanych pasmach krótkich. Można odebrać je za pomocą zwykłego odbiornika radiowego. Nadają głównie głosy ludzki (lub syntezowane) odczytujące liczby (stąd nazwa fenomenu), proste słowa, lub pojedyncze litery.

Liczby odczytywane są w różnych językach. Głosy są głównie żeńskie, ale zdarzają się też męskie, a nawet dziecięce! Rządy żadnego kraju nie potwierdzają oficjalnie istnienia stacji numerycznych, ale mimo to takie stacje pojawiają się i znikają przez cały czas.

Audycje odbywają się głównie o pełnych godzinach, lub o pełnych połowach godzin (XX:30). Kod danej stacji numerycznej jest powtarzany według ścisłego schematu. Początkowo stacja rozpoczyna transmisje w charakterystyczny sposób. Może to być specjalne hasło (np. „Charlie India Oscar”), początkowy zestaw cyfr (np. „250 250 250″), albo charakterystyczna fraza (np. „¡Atención!”, „1234567890″). Zdarza się też odtwarzanie prostych melodii. Po takim wstępie następuje transmisja właściwego kodu. Po tym stacja ogłasza koniec nadawania, również w charakterystyczny sposób. Może to być zapowiedź słowna w odpowiednim języku (np. „end of message, end of transmission”; „Ende”; „fini”; „final”; „konec”), zdarza się też ciąg zer ( np. „000 000″).

Znane są też stacje numeryczne, nadające przy pomocy Alfabetu Morse’a.

I W ZASADZIE TO WSZYSTKO CO MOŻNA ZEBRAĆ NA TEMAT POWYŻSZEGO – W ZASADZIE UPRZEDZĘ NIEKTÓRZY POWIEDZĄ TO ZWYKŁY SPRZĘT SZPIEGOWSKI
I TU SA. PODZIELONE ZDANIA PONIEWAŻ JEŚLI DOTYCZY TO PRZEKAZÓW PROSTYCH – MOŻEMY PRZYJĄĆ TAKA WERSJE ALE ISTNIEJĄ SETKI TRANSMISJI KTÓRE MOŻNA ODNALEŹĆ JAKO NAGRANIA W NECIE – LUB SAMEMU WYSŁUCHAĆ W RADIO – KTÓRE BRZMIĄ BARDZO DZIWNIE I STANOWIĄ PRZEKAZ NIE ZROZUMIAŁY DLA NIKOGO A STANOWIĄ DŹWIĘKOWO UPORZĄDKOWANE SEKWENCJE OTO PRZYKŁADY PROSZĘ ODSŁUCHAĆ .

http://forumzn.katalogi.pl/Stacje_Numeryczne-t9510.html

NIEOFICJALNE TEORIE

Raczej nie pokuszę się o snucie przypuszczeń – choćby z tego względu ze osoby bliżej się tym interesujące – są skutecznie i definitywnie „zniechęcane”

OSOBY KTÓRE ZOSTAŁY „SKUTECZNIE” ZNIECHĘCONE – wiązały tą działalność nadawczą z kilkoma spektakularnymi wydarzeniami – takimi jak – Air Force Flight Test Center, Detachment 3 – potocznie zwana strefą 51.

Obrazek

PO PROSTU PRZEKAZ NIE JEST PRZEZNACZONY DLA OSÓB ZNAJDUJĄCYCH SIĘ NA ZIEMI………….

A WIĘC – DLA KOGO NADAJEMY SYGNAŁ OD 110 LAT…….

POLECAM SZUKAĆ INFORMACJI DOTYCZĄCYCH TEGO „FENOMENU” – „myślę ze niebawem będziemy świadkami czegoś co do dziesięcioleci podejrzewają ludzie że istnieje – ale nie było dowodów – mój wyjazd miał miedzy innymi związek z w/w informacjami
CZY PRZYPADKIEM ZIEMIA ZA SPRAWĄ TAJEMNICZYCH REGULARNYCH TRANSMISJI NIE JEST RADIOLATARNIĄ

„MOJE LUZNE DYWAGACJE NA TEN TEMAT IDĄ KROK DALEJ UWAŻAM ŻE MOZE MIEĆ TO ZWIAZEK Z NADZWYCZAJNA ILOSCIA OBSERWOWANYCH OBIEKTÓW NIEZIDENTYFIKOWANYCH”

=====================================

ps. nadzwyczajna aktywnosc i zainteresowanie Egiptem przejawiaja sł. Watykanu , USA,Rosji,Izraela,Fancji i GB

http://miziaforum.wordpress.com/

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 08 lis 2010, 21:57 
VIP Member
Awatar

Inny ciekawy sygnał:

Taos Hum

Przykładowe transmisje dot. tematu:

Podcast

Podcast

po polsku

Podcast

Witam serdecznie. Pozdrawiam serdecznie wszystkich forumowiczów jako, że to mój pierwszy post. Z pewnością nie ostatni ale do rzeczy...

W latach 2000-2001 służyłem w 28 batalionie radiotechnicznym w Gryficach ( JW5211 ), i pełniłem służbę jako nasłuchowiec. Korzystaliśmy ze sprzętu tak archaicznego jak R-140 i R-137 ale i nowoczesnych sprzętów cyfrowych. Jako element służby musieliśmy odbierać sygnały kontrolne i tzw. "strojenia" z dowództwa brygady w Bydgoszczy. Jest całkiem możliwe, że sygnały o których mowa służą dostrajaniu instalacji antenowych i odbiorników w różnych systemach modulacji krótkofalowej i długofalowej ( A3C, A3E itp ). Przypomina to "strojenia", które w naszym przypadku trafiały się o losowo wybranej godzinie i przybierały formę podobną do tej: "TAJDUN< TAJDUN podaje sygnał strojenia, 1,2,3,4...". Być może te sygnały to elementy działającej infrastruktury wojskowej, których rola polega na regulacji sprzętu w zmiennych warunkach transmisji ( zmiany w jonosferze, zakłócenia, nawet rozgrzewanie sprzętu - to istotny czynnik ). Służba była pod tym względem "znośna", że można było słuchać audycji z całego świata ( fale długie ) ale i posłuchać sygnałów z kosmosu, podsłuchiwać niemieckie korporacje taksówkowe, policję, pilotów, radyjka dla niemowląt z odległości setek kilometrów itp.

O ironio 11 września złapał mnie w połowie służby, więc perspektywa z jakiej doświadczałem ( gotowość bojowa w kilka godzin po ataku ) jest tylko specyficznym wspomnieniem.

Stalker pisze:
... W latach 2000-2001 służyłem w 28 batalionie radiotechnicznym w Gryficach ( JW5211 )...

Witaj!

Raczej w Pruszczu Gryfickim :tak: , jeśli tak to pozdrawiam. :winko:

Wasz zabunkrowany sprzęt był na tyle mocny że alarm w aucie się samoczynnie włączał, tak silne wzbudzenie.
No ale na szczęście tylko chwilę tam byłem i nie świecę jak jarzeniówka na dworze przy radarze. :uoeee: :język:

Racja, aczkolwiek dodam, że w Pruszczu Gryfickim był posterunek CRN - Centrum Radiowo Nadawcze. Ja siedziałem głównie w garnizonie batalionu w samych Gryficach w CRO - Centrum Radiowo Odbiorczym ( mały budynek w samym środku, za blokiem koszarowym, pod wysoką anteną "Kanarka" ). Ale faktycznie do Pruszcza też kilkakrotnie byłem wysyłany - całkiem pokaźny kompleks podziemnych bunkrów i obwałowanych stacji radiolokacyjnych. Do dziś nie zapomnę efektu działań radiolokatora "Nur" - siatka ogrodzeniowa dookoła aż brzęczała od indukowanych prądów wirowych, a trawa nie rosła w promieniu dobrych kilkunastu metrów.

Wracając do tematu, po przesłuchaniu omawianych nagrań śmiem twierdzić, że chodzi o sygnały strojeń. Byłbym niezwykle wdzięczny gdyby komuś udało się usłyszeć taki sygnał i zanotować częstotliwość. Mogę w domu przeprowadzić badania charakterystyki takich sygnałów pod kątem wielu parametrów ( mam dostęp do sprzętu ). Sam z chęcią posiedzę w najbliższy pogodny dzień przy wielopasmowym odbiorniku globalnym LOEWE, może uda mi się coś więcej powiedzieć - wykonać analizę widma sygnału na PC i spróbować zidentyfikować sprzęt i technologię wykonania urządzeń będących źródłem sygnału. Często szum i interferencje towarzyszące takim "audycjom" zdradzają moc, selektywność, stabilność podukładów etc. ...

Fellow Craft * 2nd Degree
Fellow Craft * 2nd Degree

To po polsku to liczenie od 1 do 10
w celu umożliwienia dostrojenia się korespondentowi
w przypadku modulacji jednowstęgowej (SSB).
Zależnie od częstotliwości - krotkofalowcy, dx-meni w okolicach pasma CB.

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Odkryto lokalizację polskiej stacji numerycznej pod Warszawą

Obrazek

Cytuj:
Od dziesiątek lat w wielu regionach świata ktoś regularnie nadaje na falach krótkich audycje, w których odczytywane są tajemnicze ciągi cyfr. Kilka dni temu w sieci pojawiła się informacja, że jedną z radiostacji tego typu zlokalizowano pod Warszawą.

Stacje numeryczne od wielu lat przyciągają uwagę radioamatorów i poszukiwaczy tajemnic. Dzień w dzień, o stałych porach, na różnych częstotliwościach kilkadziesiąt stacji nadaje swój niezrozumiały program. Według serwisu priyom.org jedna z nich została właśnie namierzona w Falentach pod Warszawą.

Tajemnicze nadajniki

Według niektórych źródeł stacje numeryczne nadawały już w trakcie pierwszej wojny światowej, nie natrafiliśmy jednak na dowody tak długiej historii. Bez wątpienia ich aktywność obserwowana jest od drugiej połowy lat 50-tych. Przez cały czas trwania zimnej wojny były intensywnie eksploatowane i chociaż po roku 1989 zaobserwowano mniejszą ilość transmisji i wyłączenie niektórych stacji, to część z nich działa do dnia dzisiejszego. Są wśród nich również stacje, których nadajniki zlokalizowane są w Polsce.

Jednostka wojskowa 2414

Serwis priyom.org twierdzi, że wszystkie stacje numeryczne, nadające z terenu Polski, sygnał w eter wypuszczają w miejscowości Falenty, tuż pod Warszawą. Znajduje się tam obiekt wojskowy, należący do JW 2414, o nazwie Obiekt Terenowy Puchały-Falenty. Sama jednostka wojskowa to Pułk Ochrony – jednostka specyficzna, stanowiąca część Dowództwa Garnizonu Warszawa, znajdującego się poza strukturą rodzajów sił zbrojnych. Zadaniem pułku jest przede wszystkim ochrona i obrona obiektów i instytucji Ministerstwa Obrony Narodowej – ochrona fizyczna, obsługa systemów zarządzania dostępem do budynków, konwoje itp.

Obrazek
Dziesiątki anten na terenie jednostki

źródło/czytaj więcej:
http://zaufanatrzeciastrona.pl/post/odk ... -warszawa/

Bardzo ciekawe! w Internecie sa strony gdzie mozna sobie skanowac fale i tez rozpiski stacji nadajacych. Dziwne, ze dopiero teraz o tym czytam...ale i duzo stron tez ma taka informacje z data 2014 rok.

Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree

Ciekawe, że cała ta historia pokrywa się niemal w całości z historią fal radiowych i rozwoju techniki w ogóle. Może wręcz coś co kryje się za tą sprawą przyczyniło się do rozwoju radiokomunikacji.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]