Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 12 gru 2019, 4:11

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Post: 26 lut 2011, 22:56 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 lut 2010, 23:29
Posty: 1780
Płeć: mężczyzna
Cytuj:
Po 30 kwietnia 2011 r. wiele produktów ziołowych i suplementów diety zawierających zioła staną się NIELEGALNE. Stanie się tak z powodu zmian prawnych zachodzących na poziomie europejskim.

Po dniu 30 kwietnia 2011 r. dyrektywa europejska, znana jako dyrektywa dot. tradycyjnych ziołowych produktów leczniczych (THMPD) będzie obowiązywać z cała mocą prawną.


Po tym czasie, TYLKO leki ziołowe, które zostały zarejestrowane w ramach programu rejestracyjnego będą dostępne w całej UE. Dla wielu produktów ziołowych, zwłaszcza tych spoza tradycji europejskich takich jak Ayurveda i tradycyjnej medycyny chińskiej, wymagania systemu rejestracyjnego są niemożliwe do spełnienia lub zbyt kosztowne. Do tej pory praktycznie nie ma ŻADNEGO zarejestrowanego leku ziołowego tych tradycji. Te produkty będą zdelegalizowane po 30 kwietnia 2011 roku.
Zakaz również będzie miał wpływ na zioła lecznicze w suplementach żywnościowych, które są zażywane przez wiele tysięcy ludzi w całej Europie w celu utrzymania zdrowia.
Opracowaliśmy kompleksową strategię potrójnej inicjatywy w rozwiązywaniu tych problemów wraz z naszymi współpracownikami w European Benefyt Foundation.
Pilnie potrzebujemy pomocy ze strony społeczeństwa, lekarzy i firm podczas działań prawnych, które jesteśmy w trakcie przygotowywania. Naszym celem jest rewizja dyrektywy UE (THMPD) w oparciu o fakt, że jest ona nieproporcjonalna, nieprzejrzysta i dyskryminująca.
Musimy zebrać 90 000 funtów szterlingów (102 240 euro) na pokrycie kosztów prawnych w pierwszym etapie rewizji, która odbędzie się w High Court w Londynie. Następnie nasze postępowanie będzie przekazane do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, które będzie wymagało dalszego finansowania.Prosimy o pomoc w celu poinformowania społeczeństwa o działaniach, które podejmujemy w celu ochrony praw Europejczyków do korzystania z ziół. A jeśli używasz ziół, prosimy o hojną dotację, aby umożliwić nam zebranie funduszy na te wielce potrzebne działania prawne! Adnotacja: ANH nie prowadzi petycji.

Alliance for Natural Health (ANH)

http://www.anh-europe.org/node/3113
Tłumaczenie StopCodex

KAMPANIA W POLSCE

Ze swojej strony Zespół StopCodex zaprasza do wsparcia naszej polskiej akcji.
Razem z Fundacją INCARIA prowadzimy rozmowy z firmami z branży zielarskiej
w sprawie przeprowadzenia oficjalnej kampanii medialno – prawnej w Polsce.
Termin do podjęcia ostatecznych decyzji ws kampanii to 15.03 br.
Niemniej zachęcamy do wsparcia naszych działań już TERAZ.

DZIAŁANIA NA TERAZ

Ważnym jest profesjonalne przetłumaczenie szczegółowych wyjaśnień ws zagrożenia ze strony dyrektywy THMPD, ponieważ krąży wiele niejasności w tej kwestii. Zauważalne również jest niepokojące bagatelizowanie problemu oraz postawa bierności.
Całość tutaj http://stop-thmpd.pl/a/wsparcie.html
i więcej info tutaj:
http://stop-thmpd.pl


http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2011/02/25/wezwanie-do-dzialania/#more-7481

_________________
Obrazek

http://www.prisonplanet.pl/Na górę
 Wyświetl profil  
 
 

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 26 lut 2011, 22:56 
Offline
VIP Member
Awatar

Rejestracja: 17 kwie 2009, 22:37
Posty: 10000
Lokalizacja: PLNa górę
   
 
 
Post: 13 kwie 2011, 21:38 
Offline
Master Mason * 3rd Degree
Master Mason * 3rd Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 kwie 2011, 13:04
Posty: 21
Maciek81 pisze:
proponuje odwiedzanie sklepow zielarskich kupowanie nasion i sainie ich gdzie popadnie, niech nam obrodzi matka ziemia


Czy po tych chemtrialsach obrodzi? I czy chembuster uchroni nasze roślinki w ogródkach?Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 26 kwie 2011, 12:49 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 lut 2010, 23:29
Posty: 1780
Płeć: mężczyzna
phpBB [video]

_________________
Obrazek

http://www.prisonplanet.pl/Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 05 maja 2011, 21:10 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 lut 2010, 23:29
Posty: 1780
Płeć: mężczyzna
Cytuj:
Unia Europejska zakazała ziołolecznictwa. Podpisz petycję!
3 Maj 2011

Źródło: http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/unia- ... lecznictwa

Od tego weekendu w państwach należących do Unii Europejskiej wprowadzono restrykcyjne prawo delegalizujące setki naturalnych ziół leczniczych używanych na naszym kontynencie od pokoleń. Według brukselskiego reżimu celem jest ochrona konsumentów przed potencjalnie niebezpiecznymi dla zdrowia „tradycyjnymi” medykamentami.

Według nowej dyrektywy UE, lekarstwa pochodzenia ziołowego będą musiały być rejestrowane. Produkty będą musiały spełniać kryteria bezpieczeństwa, jakości i standardów produkcji. Dodatkowo wymogiem jest dołączanie do produktów informacji o możliwych skutkach ubocznych. Producenci preparatów ziołowych twierdzą, że nowe regulacje wypchną ich z rynku i zmuszą do zamknięcia firm.

Naukowcy, prowadzący w 2009 roku badanie dla brytyjskiej agencji farmaceutycznej MHRA (Medicines and Healthcare Products Regulatory Agency) poinformowali, że 26% dorosłych w Wielkiej Brytanii przynajmniej raz w ciągu ostatnich dwóch lat używało preparatu ziołowego. Przeważnie produkty te są kupowane w sklepach ze zdrową żywnością i w aptekach. Powszechnie stosuje się zioła takie jak echinacea (na przeziębienia), dziurawiec ( depresja, niepokój) i waleriany stosowane przy bezsenności.

Brytyjska agencja twierdzi, że dzięki regulacji unijnej może się udać wpoić obywatelom bardziej uważne stosowanie lekarstw pochodzenia ziołowego. Po wspomnianych badaniach stwierdzono, że 58% respondentów uważa te produkty za bezpieczne, dlatego, że są pochodzenia naturalnego. Według oponentów ziołowe leki mogą powodować szkodliwe efekty uboczne.

Według naukowców dziurawiec może zaburzać działanie pigułek antykoncepcyjnych, podczas gdy miłorząb I żeńszeń rzekomo znane są z tego, że reagują ze specyfikiem rozrzedzającym krew o nazwie Warfarin. W lutym tego roku wspomniana agencja MHRA zdelegalizowała odchudzającą herbatkę z wiciokrzewu japońskiego twierdząc, że zawiera dwa razy więcej ziołowego xenicolu niż jest to dozwolone.

Od tej pory producenci preparatów ziołowych będą musieli udowodnić, że ich produkty są zrobione zgodnie ze standardami i zawierają stałą i jasno oznaczoną dawkę. Produkty znajdujące się w sprzedaży będą mogły być w obiegu do czasu przekroczenia dat ich przydatności. Dla nowych specyfików konieczne będzie przejście skomplikowanej procedury akceptacyjnej. Dopuszczone preparaty ziołowe będą odpowiednio oznakowane a pozostałe staną się nielegalne.

Komentarz: Już od dłuższego czasu do niektórych mieszkańców Europy zaczyna docierać, że żyjemy w ustroju podobnym do tego z lat trzydziestych w Niemczech i de facto Unia Europejska zaczyna być sukcesorem projektu zjednoczeniowego podjętego w latach czterdziestych. Do tłumaczenia swoich posunięć stosowana jest zmasowana propaganda udoskonalona przez lata wersja propagandy pewnego niemieckiego doktora Josefa. Różnica polega tylko na tym, że podboje militarne zastąpiono podbojami gospodarczymi.

Poziom zamordyzmu jednak ciągle wzrasta i oczywiście każde kolejne spętanie obywateli uzasadniane jest ich dobrem.

Zastanówmy się, jakie będą konsekwencje regulacji delegalizujących ziołolecznictwo. Po pierwsze beneficjentem będą koncerny farmaceutyczne, które zapewne mają spory udział w lobbowaniu tej szkodliwej regulacji. Prawdopodobnie wiele specyfików będzie celowo usuwanych z rynku lub nań niedopuszczanych a głównie te posiadające chemiczne odpowiedniki.

Druga płaszczyzna to zdrowie obywateli, oczywiście zakazywanie stosowania wiedzy znanej od pokoleń nie ma na celu poprawy a pogorszenie stanu zdrowia całej populacji. Jak poradzi sobie z tym rynek preparatów ziołowych? Prawdopodobnie tak jak w przypadku każdej prohibicji, dojdzie do rozkwitu czarnego rynku, który będzie „bohatersko” zwalczany za pomocą wszystkich dostępnych środków nacisku.

Niestety wygląda na to, że żyjemy w europejskiej wersji faszyzmu, którą od faszyzmu znanego z definicji różni głównie to, że nie nazywamy go faszyzmem…

Źródło: http://www.guardian.co.uk/uk/2011/may/0 ... NTCMP=SRCH
Podpisz petycję w obronie ziół – kliknij
http://www.avaaz.org/en/eu_herbal_medicine_ban/?vl


http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2011/05/03/unia-europejska-zakazala-ziololecznictwa-podpisz-petycje/#more-9726

_________________
Obrazek

http://www.prisonplanet.pl/Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 06 maja 2011, 12:20 
Ale jaka delegalizacja ziół?? To przesadzone stwierdzenie. UE wprowadziła tylko utrudnienia w postaci skomplikowanych i kosztownych procedur rejestracyjnych, ale samych ziół nie zdelegalizowała. Oznacza to tyle że może być trudniej kupić pewne leki ziołowe i trudniej rozwinąć ziołowy biznes, ale nikt nam nie zakazał używania ziół. Jeśli o mnie chodzi to ziołowy rynek może sobie zejść i do podziemia .. tak byłoby nawet praktyczniej i wygodniej, niż płacić kosmiczne sumy za to żeby ziołowy interes był zgodny z zasranym unijnym prawem. Co do konsumentów to uważam że kto jest przekonany do ziół to będzie ich szukał, pomimo takich czy innych utrudnień, a kto uważa że wystarczą mu chemiczne zamienniki to kupi sobie takie. Ja nie widzę tutaj żadnego problemu, to kwestia indywidualnej świadomości każdego co wybierze.Na górę
   
 
 
Post: 06 maja 2011, 12:41 
Offline
Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2010, 23:35
Posty: 126
Płeć: mężczyzna
Tru pisze:
Ale jaka delegalizacja ziół?? To przesadzone stwierdzenie. UE wprowadziła tylko utrudnienia w postaci skomplikowanych i kosztownych procedur rejestracyjnych, ale samych ziół nie zdelegalizowała. Oznacza to tyle że może być trudniej kupić pewne leki ziołowe i trudniej rozwinąć ziołowy biznes, ale nikt nam nie zakazał używania ziół. Jeśli o mnie chodzi to ziołowy rynek może sobie zejść i do podziemia .. tak byłoby nawet praktyczniej i wygodniej, niż płacić kosmiczne sumy za to żeby ziołowy interes był zgodny z zasranym unijnym prawem. Co do konsumentów to uważam że kto jest przekonany do ziół to będzie ich szukał, pomimo takich czy innych utrudnień, a kto uważa że wystarczą mu chemiczne zamienniki to kupi sobie takie. Ja nie widzę tutaj żadnego problemu, to kwestia indywidualnej świadomości każdego co wybierze.


Też tak sobie czasem myślę, aczkolwiek to jest takie podgryzanie rynku ziołowego - po co się wprowadza tutaj utrudnienia? aby wykluczyć z rynku firmy, które będą wyłącznie bazować na ziółkach. sprawić by kierowały się dostarczaniem syntetycznych "piguł". bo co z tego że oficjalnie można używać ziółek, jeśli nie da się ich oficjalnie dostać? Poza tym większość społeczeństwa nigdy nie była uświadomiona co do ziół (zaryzykuję twierdzenie że na przestrzeni wieków tak było - ziółkami zajmowali się albo szamani, albo "czarownice"), więc temat który jest mniej znany łatwiej "obrzucić błotem".

Można powiedzieć tak - dostaniesz na czarnym rynku. Tyle że nie masz gwarancji że nie dostaniesz np. mięty spod czarnobyla, albo że nie w nich jakiś ekstra "dodatków". Poza tym popatrz np. na ustawę o posiadaniu broni - oficjalnie bez pozwolenia nie możesz mieć nawet pistoletu, więc jak chcesz mieć musisz kupić go na czarnym rynku. He he he - ja tu widze pierwszych lepszych zainteresowanych obroną, którzy idą na rynek i szukają 'ruskich' z kałachami... :) Albo wygra lenistwo, albo jeśli już uda się kupić, to będzie to obarczone sporym ryzykiem (w końcu wchodzi się w układy z podziemiem, poza tym nie ma pewności czy broń nie została użyta w jakimś napadzie)...

Niby można kombinować, ale tak naprawdę to w mało którym wypadku będzie się to logicznie opłacać.

Dlatego trzeba się sprzeciwiać debilnym ustawom wprowadzanym przez bezmyślne unijne bydło, które ośmiela się nazywać europarlamentem.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 06 maja 2011, 12:56 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 lut 2010, 23:29
Posty: 1780
Płeć: mężczyzna
Tru
Cytuj:
Ale jaka delegalizacja ziół?? To przesadzone stwierdzenie. UE wprowadziła tylko utrudnienia w postaci skomplikowanych i kosztownych procedur rejestracyjnych, ale samych ziół nie zdelegalizowała.


No tak nie są zdelegalizowane no ale żeby mogły być sprzedawane muszą być teraz zarejstrowane bo inaczej będą nielegalne.Wcześniej ziół nie trzeba było rejestrować.

Cytuj:
Dla wielu produktów ziołowych, zwłaszcza tych spoza tradycji europejskich takich jak Ayurveda i tradycyjnej medycyny chińskiej, wymagania systemu rejestracyjnego są niemożliwe do spełnienia lub zbyt kosztowne


Więc staną sie nielegalne

_________________
Obrazek

http://www.prisonplanet.pl/Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 06 maja 2011, 16:57 
Offline
Master Elect of Nine * 9th Degree
Master Elect of Nine * 9th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 lip 2010, 3:36
Posty: 322
Lokalizacja: Planeta Ziemia
Płeć: mężczyzna
Tru pisze:
Ale jaka delegalizacja ziół?? To przesadzone stwierdzenie. UE wprowadziła tylko utrudnienia w postaci skomplikowanych i kosztownych procedur rejestracyjnych, ale samych ziół nie zdelegalizowała...

Tru, czy my żyjemy w tej samej rzeczywistości? A może to Ty bujasz w chmurach ignorancji? Zastanów się.
Na czarnym rynku wszystko jest x10 razy droższe, w szarej strefie może i czasami jest taniej, ale nie łatwo coś dostać...
Czy na prawdę nie widzisz, że dzięki tej ustawie legalne zioła praktycznie zniknął z rynku? Jak żarówki 100W, pomimo, że są obejścia tematu (grzejniki!), to ich w sklepie pobliskim, czy supermarkecie nie dostaniesz!

To tak jak ze wszystkim co koncesjonowane - im dalej w to brniemy tym mniej dostępne lub dostępne ale znacząco droższe na czarnym rynku. Przykład z nadawcami radiowymi - co z tego, że kupisz koncesję, jeśli będziesz nadawał niezgodnie z politycznym wyznacznikiem KRRiTV to ci dowalą karę 100.000zł! A nawet 25.000zł, co dla lokalnego radia kończy się bankructwem!
I popatrz nawet KRRiTV nie musiała by zabierać koncesji, wystarczą kary - i w ziołach jest podobnie, wystarczy, ze poprzeczka będzie wysoko, nikt nie zarejestruje ziół i będą nielegalne. Proste!

Na koniec - czy wiesz Tru, że za PRLu było mniej koncesji niż teraz w dzisiejszej Polsce, czyli wschodniej części UE?

W UE życie proste jest jak banan ;)...

_________________
Pozdrawiam,
-----------------
Claude mOnet

posłuchaj mojej audycji Teoria Chaosu
teraz na żywo w Radiu Na Fali i Radiu Paranormalium w każdy piątek po 24!Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC [letni]Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów | Powered by phpBB © 2007 phpBB3 Group